Verlies door slib-bank voor Rotterdamse haven moeilijk te becijferen Uit de weekbladen Industriebond CNV met Schepen naar elders - ën naam geschaad Kamer publikatie- verbod toelichten Gruijters moet in Kamervragen over zomertijd Griep op zijn retour 'Boete Oxirane verblinding van bevolking' Philips-CAO akkoord 'In belang laagstbetaalden' Beslissing derde deel kentekenbewijs nog deze maand Wiegel Han Lammers De olie-oorlog Suriname Surinamers Opvolging Starfighter Verslaving Prins Bemhard FAMILIEBERICHTEN DE BIJBELKIOSK VERENIGING LEDENVERGADERING TROUW/KWAHTET DONDERDAG 13 FEBRUARI 1975 Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM 'Er zijn twee factoren. Allereerst het directe financiële verlies door de 'slib-bank'. Dat is moeilijk, of waarschijnlijk helemaal niet in cijfers uit te drukken. Dat zal eerder een poten tieel dan een reëel verlies zijn. Verder, endat is voor ons veel erger, is de naam van Rotterdam als haven geschaad'. Aldus ir. H. Molenaar, technisch onderdirecteur van het Rotterdamse gemeente lijk havenbedrijf. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Gruyters zal vandaag in de Tweede Kamer moeten uitleggen waarom hij de publikatie van een artikel van een ambtenaar van de rijksplanologi sche commissie ln het tijdschrift 'stedebouw en volkshuisvesting' heeft verboden. De Tweede Kamerleden Stoffelen en Roethoff (PvdA) zullen., tijdens het wekelijkse vragenuurtje er bij minister Gruyters op aandringen het verbod tot publikatie alsnog in te trekken. Zij menen dat met het verbod de vrijheid van meningsui ting van ambtenaren wordt be perkt. Het bewuste artikel, van de hand van drs. Hazelhoff, gaat over het stedelijk milieu in de randstad. Onderwerp van ons gesprek was het slib. dat zich had verzameld voor de havenmonding in de vaar geul door de Noordzee, welke geul aan de zeer grote tankers toegang tot de Rotterdamse oliehavens ver leent. Deze enorme tankers konden vrij plotseling het Rotterdamse oliegebled niet meer vol beladen bereiken. Rijkswaterstaat heeft met drie weken baggeren de zaak weer in het reine kunnen brengen: de haveningang is nu weer volledig op diepte. Over de schade aan de naam van Rotterdam als ollehaven zette ir. Molenaar nader uiteen: 'Het ge beurde allemaal plotseling. Toen de schepen met hun ollelading al naar Rotterdam waren gedirigeerd, kre gen zij op zee te horen, dat zij hier volbeladen niet binnen konden ko men. Br komt bij het dirigeren van vloten nogal wat kijken en de plot selinge beslissing dat de volbeladen grote schepen niet binnen zouden kunnen komen heeft echt wel enige rimpels ln de voorhoofden getrok ken van de mensen, die met dat dirigeren van die vloten zijn belast. Rotterdam heeft bij het uitvaren van de schepen in de Perzische Golf of elders zijn woord niet ge stand kunnen doen en dat is nog nooit voorgekomen. Oliemaatschap pijen in Engeland en Nederland belden ons en drs. J. M. C. Hage naar, de economisch onderdirecteur van het gemeentelijke havenbedrijf bevond zich, toen de haven voor de grootste volbeladen tankers dicht moest, in de Verenigde Staten. Ie dereen klampte hem aan met de vraag, wat er nu wel aan de hand was! Kijk, natuurlijk wil het alle maal niet zeggen, dat de grote oliesxchepen niet meer naar Rot terdam komen. Maar het slib-avon- tuur is wel een feit, dat wordt Van een verslaggever DEN HAAG Het Tweede Kamer lid De Kwaadsteniet (AR) heeft minister Van Doorn gevraagd op welk tijdstip uiterlijk een beslissing moet vallen over het invoeren van de zomertijd. Hij herinnert in zijn vraag aan de uitspraak van een CRM-woordvoerder (gisteren in on ze krant weergegeven) dat invoe ring van de zomertijd dit jaar niet haalbaar is. De heer De Kwaadste niet wil graag weten in welk stadi um de besprekingen op internatio naal niveau verkeren. opgeborgen ln de archieven en (Jat in de toekomst, als het wenselijk mocht blijken, daar weer uit te voorschijn wordt gehaald'. Over de directe financiële terugslag meende de heer Molenaar: "Er is een aantal schepen uitgeweken naar andere havens, er is ook een aantal schepen op zee gelichterd, éér zij Rotterdam binnenvoeren. Men ver telt het ons niet als een schip naar elders wordt gedirigeerd, zodat dit aantal onmogelijk is na te gaan. Men kan in die gevallen hooguit spreken van een potentieel verlies: net als bij de kruidenier, wiens voorraad appelstroop is uitverkocht. Een klant die dan appelstroop wil hebben, gaat naar de concurrent. Misschien blijft hij bij die concur rent. Maar er was toch al een neerwaartse druk op het aantal schepen dat naar Rotterdam werd gedirigeerd, omdat de tanks al overvol waren en men daarom wei nig of geen olie meer zou kunnen ontvangen. Ook zonder de slibbank zouden er in deze tijd al minder schepen naar Rotterdam zijn geko men dan in andere perloden. Wel licht is dat voor ons een gelukkige omstandigheid'. Van een verslaggever UTRECHT Het is nu wel zeker dat de griep op zijn retour is. Volgens voorlopige cijfers van het ministerie van volksgezondheid wa ren er vorige week nog maar 47 grieppatiënten op elke tienduizend Nederlanders. In de vierde week van dit Jaar (de 'topweek') waren er 95 patiënten per tienduizend mensen. MAN meent: Van een verslaggevers ROTTERDAM De boete van 4,5 miljoen gulden, die het cellege van b en w van Rotterdam opgelegd heeft aan het chemisch bedrijf Oxirane, is niets meer dan een propagandistische stunt, bedoeld om de bevolking van het Rijn mondgebied te verblinden. Dit is de mening van het Milieu Aktiecentrum Nederland (MAN), de voortzetting van het Centraal Ac tiecomité Rijnmond (CAR). Het MAN noemt de boete (wegens het niet melden van een gasontsnap- ping aan de overheid) het verdoe zelen van een milieupolitdek, die verder gewoon doorgaat. 'Immers, worden de gevaren minder, als de heren industriëlen hun ontsnap pende gassen melden?' Zo VTaagt het man het gemeentebestuur van Rotterdam. Volgens het MAN zijn er betere maatregelen te nemen dan 'boetes, die doorberekend worden in de prijzen of door de verzekering ge dekt worden': kortere werktijden en afwisseling, waardoor menselijke fouten voorkomen zouden kunnen worden. Het MAN meent te weten, dat bij Oxirane per periode van acht um slechts enkele mensen werken in veel lawaai onder ge vaarlijke mstandlgheden. Het aflo pen van de hinderwetvergunning van oxirane (22 maart) vindt het MAN een uitstekende gelegenheid voor de gemeente om te laten zien dat het haar menens is. Van onze sociaal-economische redactie EINDHOVEN De Philips-CAO-commissie van de industriebond CNV is gisteren aarzelend akkoord gegaan met het resultaat van de onderhandelingen vorige week over een CAO voor het Philips- concern. Die aarzeling gold vooral de weige ring van Philips de vakbeweging en Van onze Haagse redactie DEN HAAG Nog deze maand zal minister Westerterp bekendmaken wanneer op de voorruit van iedere auto het derde deel van het kente kenbewijs moet zijn aangebracht. Aanvankelijk zou het zichtbaar dra gen van het derde deel van het kentekenbewijs per 1 februari ver plicht worden gesteld, maar uitstel was nodig omdat veel automobilis ten het derde deel nog niet hadden ontvangen. Het ging om ongeveer 700.000 houders van een kenteken bewijs. dat niet in de registratie was terug te vinden of waarvoor geen acceptkaart was verzonden. Momenteel ziet het er naar uit dat binnen twee weken valt te overzien wanneer de nieuwe registratie rond is. de ondernemingsraden inspraak te geven in de internationale bewe gingen van het concern. Philips wees bovendien het principe van de openbaarheid van inkomens af. De bedrijfsleiding stond ook niet toe dat de Industriebonden het bedrij- venwerk binnen de onderneming uitbreiden. De CAO-commissie heeft echter de belangen van de laagst betaalden zwaarder laten wegen. In de ont werp CAO wordt namelijk een va kantietoeslag gëgarandeerd van mi nimaal 1490 gulden. Verder be draagt de loonsverhoging minimaal 321 gulden per jaar en zal per 1 april al de loonachterstand bij Phi lips in vergelijk met met de me taalindustrie voor de helft worden ingehaald. Circa 24.000 werknemers krijgen hierdoor nog eens een loonsverhoging van 205 of (afhan kelijk van de salarisgroep) 210 gul den. De CAO-commissie zal haar stand punt nog voorleggen aan de leden vergaderingen. Verwacht wordt dat ook zij akkoord zullen gaan. Bin nen de andere industriebonden is de discussie over de resultaten van de onderhandelingen vorige week nog aan de gang. De Tijd: 'De WD heeft besloten de oppositie meer op rustige wijze te voeren', zegt Hans Wiegel tegen Rob Ver maas van De Tijd. 'Om als WD terug te keren in de regering is het van groet belang dat de verhouding met de confessionele partijen ver betert. Het Is dus een vereiste om qua toonzetting een wat gematigder opstelling te kiezen.' Wiegel wil voor alles de verhouding met de confessionele partijen herstellen. Hij gelooft dat KVP en ARP thans minder positief over de regerings coalitie denken. Wiegel gelooft dan ook niet dat het kabinet Den Uyl de rit zal uitzitten. Wim Kok voorzitter van het NW, analyseert ln De Tijd de werkloos heid. Het is een helder verhaal geworden, waarbij de oorzaken van het hoge werkloosheidspercentage nog eens op een rijtje worden ge zet. Harry Hosman schreef een artikel over de invloed van Jean-Luc Go- dard op de Hollandse cinema. Paul Klare constateert dat er in Neder land nauwelijks aandacht werd be steed aan het optreden van Leo Ferré, Frankrijk's beste chanson nier, ln Groningen. Vrij Nederland: Blbeb interviewde vcor Vrij Neder land de Amsterdamse wethouder Han Lammers, Regenten bestaan volgens Lammers ln dit land niet. Over de PPR-plannen om windmo lens te bouwen (als alternatief voor kerncentrales) en een verdere in dustrialisering stop te zetten, zegt de wethouder: 'Ik weet niet wat ik ze verwijten moet: waanzin of schijnradlcallsme.' De actiegroep mag van Lammers geen heilige koe worden. 'Anarchie, daar ga ik regel recht tegenin. Geen regiem van de straat.' Van de kwestie Dennendal heeft hij nooit begrepen waarom het ging en aan Journalisten heeft hij een groeiende hekel. Ondanks de emotionele toon van het inter view vertelt Lammers weinig wat wij al niet uit andere Interviews van hem weten: dat hij een hekel heeft aan wat hij schijn-radicalen noemt en dat hij van Bach en orgelspelen houdt. Rudie van Meure schreef na de opstand van woonwagenbewoners ln Heerlen een actueel verhaal over de woonwagenbewoners. 'De woon wagenbewoners willen weer naar huis. Ze willen naar die plaatsen waar ze woonden, de omgeving die hen bekend is. Dit is onmogelijk gemaakt. Daarom is er toenemend wantrouwen, agressie, moedeloos heid.' Hervormd Nederland: In Hervormd Nederland schreef Laurens Hogebrink een boeiende analyse over de mogelijkheid dat de Amerikanen volgend Jaar de olie bronnen in de Arabische staten zullen bezetten. Hogebrink vernam van iemand die veel contact had met de Rockefellers dat ze het in de^e kringen nog twaalf maanden willen aanzien. 'Als de Arabieren dan nog niet willen horen, dan moeten ze maar voelen.' In de VS krijgen de Arabieren de schuld van inflatie en werkloosheid. In dit kli maat is een ingrijpen niet ondenk baar. Cees Timmer sprak met Wim Hazeu van de NCRV de man die het woord vertrossing heeft uitgevon den. 'In een vertroste samenleving zal er alleen maar plaats zijn voor lectuur, voor woorden ter bevredi ging van de massa', zegt Hazeu. Hervormd Nederland drukte verder het interview af dat de IKOR-radlo op 19 Januari met minister-presi dent Den Uyl had. over de toekomst van de Eems- mond, het tijdschriftenmonopolie van de VNU en Heere Heeresma's nieuwste boek. Accent. Haagse Post: John Jansen van Galen voorziet ln de Haagse Post achttien vooroorde len tegen Surinamers van kritische noten onder de titel: 'Wie is bang voor Surinamers.' Na zijn artikel volgt een gesprek met minister van Doom (CRM). 'Ik vind dat wij ons beleid erop moeten richten dat de Surinamers (ook na de onafhanke lijkheid, red) kunnen blijven. Dat de achterstandjes die ze nu nog hebben om goed mee te kunnen draalen worden weggenomen.' Dit mag volgens de ministers ook weer niet leiden tot een soort positieve discriminatie, zo van: eerst Jullie en dan de gewone Nederlanders. Ook na de onafhankelijkheid zullen Surinamers hier na toe willen ko men, meent de minister. En hij is het met minister De Gaay Fort- mann eens dat de Surinamers het daarbij makkelijker moeten hebben dan andere buitenlanders. Verder in HP: de Starfighter-ver vanging, het geknok tussen milieu beschermers en chemische industrie Ook Accent sneed het Surinaamse probleem aan. 'De toekomst van Suriname ziet er redelijk zonnig uit', meent het blad. Het is in Parimaribo een komen en gaan van handelsdelegaties. De Perzen heb ben belangstelling voor de voedsel- produktie, de Canadezen en Zwit sers voor de sluimerende goudin dustrie en de Italianen willen in Suriname de veeteelt van de grond krijgen. 'Suriname heeft grote mo gelijkheden, die thans beter worden gezien door het buitenland dan door het Nederlandse bedrijfsleven.' Verder ln Accent: 'Vrouwen vallen op TROS-omroeper Hein van Nle- velt', een Britse oud-parachutist leidt excursies voor toeristen in de buurt van Arnhem om hen de slag om deze stad te verhalen en 'de opmerkelijkste transfer sinds Johan Cruijff,' die van Jan Fransz naar Haarlem. De Groene Amsterdammer: "Het beste voor onze economie is om maar geen nieuw vliegtuig aan te schaffen', schrijft Joost Breuker in de Groene Amsterdammer over de opvolging van de Starfighter. 'De 60 miljoen die nu al op de begroting van 1975 zijn gereser veerd voor het vliegtuig kunnen beter in de werkgelegenheidspot worden gestopt.' Volgens Breuker staat Nederland onder sterke bui tenlandse (dat wil zeggen) Ameri kaanse en Frans-Belgische) druk in deze zaak. Ook ln de binnenlandse politiek ligt de straaljager-kwestie niet lekker. De regeerder hebben zich zozeer van oorspronkelijke standpunten verwijderd dat botsin gen onvermijdelijk lijken. De lieve vrede kan alleen gewaarborgd wor den als de beslissing over de opvol ger van de Starfighter zo lang mo gelijk uitgesteld wordt. De stads vernieuwing komt niet van de grond, schrijft Doeke Eisma. 'Ook Schaefer gaat aan slopen denken.' Amout Weeda vraagt zich af hoe lang het Amerikaanse imperium nog stand houdt. Op de achterpagi na van de Groene staat een inter view met een vroegere CIA-agent. De Nieuwe Linie: Werkloosheid werkt de verslaving van hard drugs, slaap- en kalme ringsmiddelen alcohol in de hand, schrijft Gerard de Bruijn op de voorpagina van de Nieuwe Linie. Vijf tot tien procent van alle Suri namers ln Amsterdam is aan heroï ne verslaafd. Van deze verslaafden is 62 procent werkloos. De helft van de ondervraagden gaf op een inkomen te hebben van 150 gulden of minder, het percentage dat wilde verhuizen was opvallend hoog (65 procent). Nog een andere groep verslaafden zijn de huisvrouwen, die hun troost zoeken in kalme- rings- en slaaptabletten. Oorzaak is dat zij zich van het maatschappe lijk leven afgesneden voelen. En daarmee zijn wij het emancipa tie-probleem aangeland, waarover Hanneke van Buuren een hele pa gina vol schreef. Er zijn volgens haar drie soorten feminisme: be- langenbehartiglngsfeminisme, soci alistisch feminisme en extensieel- feminisme. Verder in de Linie: een portret van Jos van Eynde, de voorzitter van de Belgische Socia listische Partij die binnenkort af treedt en een portret van de Ame rikaanse minister van defensie Jlm Schlesinger ('meester en slaaf van wapenwedloop.') Elseviers Magazine: Elseviers Magazine probeerde er achter te komen wat er nu precies aan de hand was met die reis van Prins Bemhard naar (onder ande re) Mexico. De conclusie: er was kortsluiting tussen het Catshuis en Soestdijk. 'Wanneer geruchten in de pers opduiken dat prins Bem hard met de Mexicaanse president overleg pleegt over de aankoop van olie, hoe kan de regering dan sim pelweg meedelen dat men van niets weet, zonder grondig kennis geno men te hebben van de exacte in houd van de besprekingen tussen prins Bemhard en de Mexicaanse president.' Wat nu precies de oor zaak van de kortsluiting was vertelt Elsevier ons niet. Een veel gedoe urnen teerder verhaal is dat van Cees Labeur over de gevangenissen in Veenhuizen, waar niet alleen autorijders zitten die een glaasje teveel op hadden. Voor Veenhuizen bestaat een wachtlijst van vierduizend personen. Elsevier gaat verder op de nota landschaps parken in. Het verhaal krijgt de kop 'Rekenen in koeien en in kik kers' mee. Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat ei 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE!! Familieberichten kunnen worden ge plaatst óf in ALLE edities óf afzonderlijk ln de ge combineerde edities Groot-Rotterdam/Groot-Den Haag. U gelieve dit duidelijk op te geven .alsmede de gewenste breedte. Met dank aan God verheugt het ons u te mogen mededelen dat onze Ouders A. de Bruin E. A. de Bruin-Lekkerkerker op 27 februari 1975 hun 40-jarig huwelijksfeest hopen te vieren. Hun kinderen en kleinkinderen: Zoetermeer: Annie en Johan Emmelien, Annemiek, Kfarjon, Martljn Vleuten: Emma en Karei Arjen, Karel-Harmen, Marten Bilthoven: Marrie en Huub Arlanne, Lucy Montfoort: Mieneke en Henk Ariëla, Hendrik De Meern, Meemdijk 88a. Donderdag 20 februari Is er gelegenheid om onze ouders van 19.00 tot 20.30 uur te feliciteren in Hotel- Restaurant „Rhenomare", Meemdijk 1, De Meem. PB. Heden werd teruggeroepen tot zijn Hemelsche Vader mijn lieve Man, onze Vader en zorg-, zame Grootvader Pieter Faas op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam, mede voor de broers, zusters, zwagers en schoonzusters: S' Betty Maria Faas - Me eu wig Peter en Hil Paul en Els en kleinkinderen Sara Maria Faas Heemstede, 11 februari 1975. J. C. van Oostzanenlaan 9. Thuis liever geen bezoek. De overledene ligt opgebaard ln het mortua rium van het Diakonessenziekenhuis te Heem stede. Bezoek van 14 tot 15 uur. De teraardebestelling vindt plaats vrijdag 14 februari om 9.30 uur op de algemene begraaf plaats te Heemstede. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Psalm 130 5 (onberijmd) Heden nam God tot Zich, na een kortstondig ziekbed, mijn beste zorgzame Broer Zacharias Henricus van Kuyk op de leeftijd van 72 jaar. L C. van Kuyk Utrecht, 11 februari 1975. Mgr. van de Weteringstraat 55. Liever geen bezoek aan huls. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de B.V. de Utrechtse Begrafenis Vereni ging, Blltstraat 25, Utrecht, aldaar geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatsvinden zater dag 15 februari om 10.00 uur op de Algemene Begraafplaats „Tolsteeg" aan de Opaalweg te Utrecht. Vertrek van Mgr. van de Wetering straat 55 omstreeks 9.30 uur. Die in mij gelooft zal leven ook als is hij gestorven. Joh. 11 25b. Op Zijn tijd maar voor ons nog vrij onver wacht nam de Heere tot Zich mijn geliefde Vrouw, onze zorgzame Moeder, Oma, Zuster, Schoonzuster en Tante Willemina Resoort echtgenote van Aart van Vuuren op de leeftijd van 83 jaar. Nieuw-Vennep: A. van Vuuren Amsterdam: P. J. van Vuuren H. H. J. G. van Vuuren- Fröger Leimuiden: T. W. Schoenmaker van Vuuren J. D. Schoenmaker Den HaagWi van Vuuren Toronto, Canada: J. M. van Vuuren C. van Vuuren-Vreeken kleinkinderen en verdere familie Nieuw-Vennep, 11 februari 1975. Huize Westerkim, Zaaierstraat 1. De begrafenis is bepaald op zaterdag 15 febru ari a.s. des n.m. 2.45 uur op de Gereformeerde begraafplaats te Oude-Wetering. Voorafgegaan door een rouwdienst in Huize Westerkim, aanvang 1.30 uur.. Gelegenheid tot condoleren op vrijdagavond 14 februari in Huize Westerkim van 7.30 tot 8.30 uur en na afloop van de begrafenis in het jeugdgebouw te Oude-Wetering. Na een moedig gedragen lijden nam God tot Zich onze lieve Moeder en Oma Alida Hoek op de leeftijd van 63 Jaar. De kinderen: Jaap en Ineke Frans en Mich iel Hans Lldy en Carolus Ineke Leersum, 12 februari 1975. Weidelaan 4. Corr.-adres: J. L. Wouters, Koesteeg 6, Borger. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 15 febr. om 12.00 uur namiddag in de aula van de nieuwe begraafplaats „De Donderberg" te Leer sum waarna de teraardebestelling zal plaats hebben aldaar plm. 12.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Na een gezegend leven is in zijn Heer ont slapen Tjibbe Bouma op de leeftijd van 75 Jaar. Dan worden de ogen der blinden ontsloten geopend de oren der doven. Aldaar zal een heirbaan zijn de heilige weg zal zij heten De verlosten bewandelen haar Jahwe's vrijgekochten keren weder; zij zullen Sion binnenkomen onder gejubel met altoosdurende vreugde op hun hoofd uit Jesaja 39 Harderwijk: Groningen: Yogyakarta, Indonesia: Nijmegen: Eindhoven: Heemstede: Den Haag: Utrecht: Malden: IJsselstein: J. Bouma-van Rijn G. Veldkamp-Bouma F. Veldkamp J. Bouma J. van Ellen-Bouma W. F. T. van Ellen H. Bouma E. Bouma-TIJmes W. Veldkamp-Bouma F. Veldkamp H. Berger-Bouma R. L. M. Berger T. Smit-Bouma W. M. A. Smit A. Fokkens-Bouma J. W. Fokkens W. H. Bouma A. J. Bouma-de Graaf en kleinkinderen Harderwijk, 10 februari 1975. Verkeersweg 5. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 11 februari 1975 tot 13.00 uur op de algemene begraafplaats te Harderwijk. Vooraf zal om 12.00 uur een dienst worden gehouden in de Gereformeerde Stadsdennenkerk, Alb. Thijm- laan. Vertrek stadsbus van het station 11.11 en 11.44 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde kerk. Heer hemelse Vader nam op 93-jarige leeftijd tot Zich onze lieve Moeder, Groot- en Over grootmoeder Sjoukje Oosterveld sedert 1940 yreduwe van Albert Bosscha Wolvega, 11 februari 1975. Van Harenstraat 20. De Blesse: J. Bosscha E. Bosscha-van Leeuwen Wolvega: P. W. Bosscha A. Bosscha-de Jong Albert en Rita Andries, Wietske en Rcnl Sjoukje Hoogeveen: J. W. Bosscha C. J. Bosscha-v. d. Baan Jaap Albert-Jan Corrie Sjouke Wilma De overledene is opgebaard in de aula van hei verpleeghuis Nieuw Lindenoord te Wolvega. Gelegenheid tot condoleren op donderdag 1! februari 's avonds van 7 tot 7.30 uur aldaar, in gang achter. De rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 15 februari v.m. 11.00 uur in bovengenoem de aula. De Heer van het leven heeft ln Zijn heerlijk heid opgenomen, na een kortstondige ziekte, onze lieve Man, Pappa en Opa Jacob Meijer Hij is 68 jaar geworden. Wij zijn erg dankbaar voor alle was hij heeft betekend voor ons en allen die hem hebben gekend. Dan ga ik op tot uw altaren tot U o bron van zaligheld Dan mag mijn ziel uw heil ervaren en dankbaar ruisen alle snaren "voor U. die al mijn vreugde zijt en eindeloos mij verblijd. Dat was zijn getuigenis, ons is het nu tot bemoediging. Ouderkerk aan de Amstel: Badhoevedorp: A. M. Meijer-van 't Hoog Janneke de Mos-Meijer Cor de Mos Amstelveen: Ans van Wljk-Meijer Jan van Wijk Mirjam en Gert-Jan Ouderkerk aan de Amstel, 12 februari 1975. Sluis vaart 51. De dienst van woord en gebed zal gehouden worden op zaterdag 15 februari a.s., om 10.15 uur in de Geref. kerk, Hogereinde, Ouderkerk aan de Amstel, waarna de begrafenis tegen 11 uur zal plaatsvinden op de begraafplaats „Karssenhof". Heden is ln vrede ontsla pen, onee lieve Zuster, Behuwdzuster, Tante en oud-Tante Wilhelmine Mathilde Gesink ln de leeftijd van 80 Jaar. R'dam, 9 februari 1975, Correspondentie-adres De Vaert 8, Berkel (Z.-H.). Johannes 21 vers 18. De overledene ligt opge baard ln de aula van het St. Franclscus Gasthuis Ingang Banierstraat 36. Het bezoek aldaar ls don derdagavond van 8 tot 8.30 uur. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag a.s. op de Herv. Begraafplaats Oud- Krallngen te 12 uur. Ver trek vanaf de aula te 11.30 uur. (gaarne tot uw dienst bij uw evangelisatie werk! Tel. 03438-3164 of 6131, adres zie hier onder) houdt D.V. 27 februari a.s. een statu taire Tijd en plaats: 13.30 uur, op de "Beukenhorst' (Hoofdgebouw), Hoofdstraat 55 te Driebergen. Zij, die deze vergadering willen bijwonen, wor den verzocht zich van tevoren even schriftelijk op te geven aan bovenstaand adres, zodat wij hun enige bescheiden kunnen toezenden. B. HARTMAN, directeur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 12