Eis van George Knobel kost De Yroet leiding UEFA-team Johan Cruijff: een duel Nog145 dagen.. World Cup '74: om te lenen Officieel weet ik nergens van, maar alles wijst in een bepaalde richting' Herman Hopman verrast Doelpuntloos gelijks*: Gosens tekent bij en dan ziet deze een voudige toerist aan boord van het roomwitte zeekasteel „MS Achille Lauro" de Vesuvius opdoemen waarop hij bij de deksteward ontroerd een campari-soda bestelt. AC Milan tweemaal op neutraal veld TROUW/KWARTET DONDERDAG 13 FEBRUARI 1975 SPORT 11 Van onze speciale verslaggever ZEIST AI enige tijd is het in Zeist een vraagteken of George Knobel, bondscoach van de KNVB, lijn dit jaar aflopende contract zal verlengen. Knobels twijfelachtige houding inzake een contract verlenging houdt hoogstwaarschijnlijk verband met de onzekere toekomst rond het Nederlands A-elf- al. Speciaal nu de clubs weer met talloze bezwaren aankomen ten aanzien van vriendschappelijke nterlands en vooral ook de toekomstige aanwezig heid van de Spaanse Nederlanders Cruijff en Nees- rens vooralsnog zeer dubieus mag heten, bezint Knobel zich. Dngetwijfeld zal de Brabander eerst mige zekerheid rond het Neder- ands elftal willen hebben. Maar het lijkt momenteel alleszins aan- nelij'k. dat het wensenpakket van 'ALCUTTA De Nederlandse )loeg bij de wereldkampioenschap- lOi tafeltennis te Calcutta kan ;lch op een gebied met de sterkste iloegen meten. De darmkwalen, die ierder Tsjecho- Slowakije (Milan Orlowski) en Zweden (Kjell Jo- ïansson), plaagden, zijn ook in de lederlandse ploeg opgedoken. Mar- an van der Vliet ondervond welke litwerking temperaturen van boven ie 30 graden hebben. Zij was giste- en zo ziek dat zij niet achter de afel kon verschijnen voor haar erste partij uit de kwalificatieron- en tegen de Amerikaanse speelster Bochenski en kreeg daardoor een- lapieren nederlaag toebedeeld. Ver- jacht wordt dat zij in de dubbel- pelen wel zal kunnen uitkomen. [arjan van der Vliet was de enige teelster uit de Nederlandse ploeg lie de kwalificatieronden niet over- eefde. Bij de heren sneuvelde Carel leken in zijn tweede partij. Her man Hopman won twee keer, Nico 'an Slobbe en Bert van der Helm jaren vrij. lora Bakker had het het gemakke lijkst. Zij begon met een simpele overwinning in drie games op Lena lyouby uit Libanon en ging over laar de derde ronde omdat 'haar !hileense tegenstander niet ver- cheen. Sonja Beltzei had het in haar eerste partij veel moeilijker. De Amsterdamse speelster versloeg de linkshandige Yvonne Fogarty na en grillige wedstrijd pas in de vijfde game met 22-20. Sonja Heit el werd geregeld verrast door de ipslag en de uit moeilijke positie torende backhand van de Nieuw- ïeelandse. De tweede ronde tegen de Nepalese speelster Anita Dhakh- wa was een oefenpartijtje met een iljna-beginneling, 21-4, 21-8, 21-8. lerman Hopman heeft op de eerste dag van de individuele wedstrijden verrassend goed gespeeld. De jonge Amsterdammer overtroefde in de eerste ronde de twintig-jarige Ap- straliër Stephan Knapp. In de eer ste twee games had Hopman pro blemen met Knapp. die al meteen een vlugge voorsprong nam, maar daarna werd geconfronteerd met het hoge tempo en de spreiding van Hopman. Na een achterstand van 5-12 won Hopman die game met 22-20, werd vervolgens over bluft door Knapp, 12-21, maar had voldoende kracht en mentaliteit om zich daardoor niet uit zijn spel te laten halen en veroverde de derde vierde game met 14 en 12. Met dezelfde wapens versloeg Hopman ook de Afrikaanse kampioen Faroek Kabbany. Via 21-1,3, 21-15 en 21-18 bereikte Hopman de derde ronde waar hij Stellan Bengtsson zal ont moeten. Carel Deken is al in zijn eerste partij tegen Sanan Woracuksri uit Thailand langs de rand van de Afgrond gegaan. Na een achter stand van 1-2 games ging hij ech ter nauwkeuriger spelen, schiep zich scoringskansen en gebruikte die ook, hij won de vierde en de vijfde game met 19. Deken won tegen Park Li Hi van Zuid Korea de eerste twee games, maar bleek daarna niet opgewassen tegen het degelijke en complete spel van de Zuidkoreaan. Park Li Hi bracht alle ballen ver op de tafel terug, ontre gelde daarmee de precisie van De- hen en baande zich een weg naar de derde ronde (16-21, 16-21, 12- 21). Van Slobbe ontmoet in de derde ronde Hartono uit Indonesië, Van der Helm moet het opnemen tegen Boernazian uit de Sowjet Unie. Knobel nog andere zaken bevat; zoals het verlangen om Jong Oran je en de UEFA-jeugd zelf te trai nen/begeleiden. Wanner Knobel inderdaad zal aanblijven als bonds coach met een ingewilligd wen senpakket dus zal dat hoogst waarschijnlijk minder prettige kon- sekwenties hebben voor een andere bondstrainer: Arie de Vroet. afscheid Oud-international De Vroet, die al sinds 1967 (doorgaans succesvol) het UEFA-jeugdelftal leidt, hangt een ongewild afscheid van de UE- FA's boven het hoofd. George Knobel heeft er nooit een geheim van gemaakt, dat zijn wer kelijke KNVB-besognes voor het grootste deel andere zaken dan het Nederlands A-elftal betroffen. Een feitelijke situatie, die ook^al zo was gedurende de periodes, toen vorige bondscoaches als dr. Frantisek Fadrhonc en George Kessler de scepter zwaaiden op Zeist. In naam waren die coaches ook verantwoor delijk voor alle technische zaken in Zeist. Met evenwel de nadrukkelij ke restrictie dat opdrachten als UEFA-jeugd en amateurelftal war ren gedelegeerd. Zo was de Vroet dus onder meer verantwoordelijk voor het UEFA-jeugdelftal. Volgens Arie de Vroet zelf gaat dat binnenkort echter veranderen. Uit gerekend op de dag dat het UEFA- team tegen Frankrijk de eerste kwalificatiewedstrijd voor het Euro pees toernooi (mei in Zwitserland) moet spelen, vertelt een teleurge stelde De Vroet zijn verhaal. Met de beperking dat hij geruchten (die hij overigens zelf voor waar lijkt aan te nemen) hanteert als basis van zijn betoog. Zelf is De Vroet officieel nog niet ingelicht. richting Het relaas Van Arie De Vroet: 'Of ficieel weet ik dus nergens van, maar van alle kanten wordt er zo veel over gesproken, dat alles in een bepaalde richting Wijst. Ik ge loof dat Knobel vandaag (woensdag red.) moet beslissen ten aanzien van zijn contract. Hij heeft een bepaald wensenpakket. Hij tekent dat contract wanneer het A-elftal, Jong Oranje en de UEFA-jeugd on der zijn directe verantwoordelijk heid gaan vallen. Zoals het op mij overkomt, gaat hij zich persoonlijk belasten met het UEFA-jeugdelftal.' Arie de Vroet houdt eerst nog even de boot af, waar het zijn teleurstel ling betreft door te stellen, 'Dat het niet belangrijk is, hoe ik er tegen over sta', maar kort daarop reageert hij: 'Er zal een zeker beleid zijn uitgestippeld en wie ben ik om te zeggen dat het een onjuist beleid is. Het is een beleidskwestie. Ik'kan daar absoluut niets aan doen. Ik vind het niet leuk en ik vraag me af of ik het niet goed heb gedaan. Want dat is toch de eerste vraag die je jezelf gaat stellen. Maar ik kan geen antwoord vinden op die vraag. De één zal zeggen, dat ik het goed heb gedaan, de ander zegt dat het slecht was. Zelf heb ik dit werk in ieder geval met zeer veel liefde gedaan. Er zijn, dacht ik, veel spe lers doorgestoten naar de top. An dere mensen zullen dat nog beter wensen.' klap verwerken 'Die doorstroming via het jeugd- plan Nederland is een probleem. Tussen de leeftijden 13-18 jaar zal nooit meer dan zestig tot zeventig procent kunnen doorstromen. Dat moet men willen zien. En als ik een UEFA-elftal heb, maar ik zie betere spelers, die er niet bij zijn, dan stel ik die toch op. Maar: goed, of ik het leuk vind of niet. Het is niet te veranderen. Het is niet prettig voor mij. Want ik vond het UEFA-elftal altijd het leukste om te doen. Ik leefde me bij die jon gens uit:' ik zal de klap moeten- verwerken.' Hoewel De Vroet dus niets officieel weet, gaat hij' er van uit, dat hij de leiding bij de UEFA's Kwijt raakt. Hij zegt: 'Waar rook is, is vuur. Er wordt zo veel over gesproken, dat de nieuwe situatie al beslist kan zijn. In de laatste twee weken heb ik steeds mensen ontmoet, die me vroegen: 'Zo, heb jij het UEFA- elftal niet meer?' Nou, dan sta je toch vreemd te kijken. Ik ben in ieder geval al bezig me op.de klap voor te bereiden. Je bent een mens en zoiets doet pijn. Maar er zullen wel weer medicijnen- vooV zijn. Wanneer het wensenpakket van Knobel wordt ingewilligd, dan heb ik me daar maar bij neer te leggen'. voorbarig Taal van De Vroet, die er dus niet om liegt. Gezien de enigszins beza digde aard, die hem doorgaans ken merkt, kan ook worden aangeno men dat De Vroet niet zomaar in een opwelling zijn hart heeft ge lucht.' George Knobel gisteren mét het UEFA-elftal in Noordwijk voor de wedstrijd tegen Frankrijk, met de kwestie geconfronteerd: 'Die con tractverlenging kan nog wel een of twee weken duren. Er zijn wel en kele besprekingen geweest. Maar wanneer De Vroet dit allemaal heeft gezegd, dan is hij erg voorba rig geweest. Trouwens, de techni sche leiding heb ik altijd gehad.' Een laatste uitspraak van Knobel, die in wezen wel juist is, maar niet uitsluit, dat het wel degelijk De Vroet was, die in het verleden de zaken rond het UEFA-jeugdelftal regelde. MATTY VERKAMMAN ARIE DE VROET: Tk vond het UEFA-elftal altftd het leukste om te doen'. Oj. NOORDWIJK Het Nederlands UEFA-jeugdelftal (16-18 jaar) maakte gisteravond in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het Euro pees jeugdtoemooi, dat dn de maand mei in Zwitserland wordt gehouden, kennis met de kwaliteit van de Franse leeftijdgenoten. On danks een annmerkelljk beter Frankrijk, behield de UEFA-jeugd evenwel uitzichten om het' eind- toernooi te, bereiken. Het werd na een vaak erg fel duel in Noördwijk 00. Medio maart valt in ,i Parijs tijdens de return de beslissing welk land naar Zwitserland gaat. Na informatie van bondscoach Ge orge Knobel had Arie de I Vroet, coach van het UEFA-team, reeds voorspeld dat de Fransen meer kwaliteit hadden. Dat bleek in Noordwijk, bijna tweemaal veertig minuten. Frankrijk was intotaal niet slechts een directer spelende eenheid het telde in tegenstel ling tot Nederland ook individuele uitblinkers. De razendsnelle aanval lers Bassi en Baroncelli vormden niet zelden teveel talent voor de Oranje-afweer. Uitblinkers in de Nederlandse ploeg waren laatste verdediger yan de Korput en de Volendamse keeper Hoek. Dankzij het knappe optreden van Hoek bleef de Oranje-ploeg een achterstand bespaard. Ook na rust. Toch kwamen de Nederlanders onder aanyoering van het Veen- damse talent Jan Korte ook tot aanvallend werk. En sporadisch kwam er ondanks het ontbreken van steun op de flanken, een aardi ge kans uit voort. De Ajacied Rob Kok was in de eerste helft een keer dicht bij een doelpunt. Een actie waarbij de wilde Hendriks overi gens een gele kaart werd getoond: .hij liep botweg in op de Franse keeper Desrousseaux. Een afstraf fing die ook de Fransman Baron celli van de Engelse scheidsrechter Kew kreeg. In de slotfase van de tweede helft verzuimde de Franse linksbuiten Zenier zijn team aan de overwin ning te helpen, toen hij een vrije ko'pkans miste. NEDERLAND-FRANKRIJK 0—0 Toe schouwers: 1.000. Scheidsrechter: Kew (Eng). NEDERLAND: Hoek (Volendam), De Leeuw (PSV), Van de Korput (Feyen- oord), Swerissen (Amsterdam). Schijne- makers (MVV): Mulkens mw), Wild schut (Groningen), De Korte (Veen- dam); Hendriks (Go Ahead), Kok (Ajax) (vervangen door Budding-Wageningen Plasman (Peyenoord. FRANKRIJK: Desrousseaux; Battiston, Lacuesta. Zambelli, Barral; Van Straelen, Larios, Tusseau; Baroncelli, Bassi, Zen- dier. Een van de vele illustraties uit World Cup '74. Johan Cruijff en Franz Beckenbauer, de aanvoerders van de beide finalis ten, in gevecht om de bal. Al kort na afloop van het we reldkampioenschap voetbal van vorig jaar verschenen er diverse boekwerken over dit evenement op de markt. Werkstukken, soms voor het grootste deel al ge schreven tijdens het wereldkam pioenschap en dus nog nat van het (h)eerlijke voetballerszweet, waarin het gebeuren, weinig af standelijk benaderd werd. Het bekende soort misvattingen waar boekhandel De Slegte zeer wel bij vaart. Daarna is het een tijdje stil geweest. Alles in afwachting van de goed doorwrochte nabetrach ting. En toen was er ineens die film. Hij draaide al na twee we ken in een achterafbioscoopje waar normaliter andersoortige Duitse standen het doek doen bollen. Weer niks dus. Maar eindelijk is het nu dan wel raak. Uit Duitsland kwam het, door de WM'74 organisatoren van 'offiziel' voorziene, stan daardwerk World Cup '74. Ruim drie kilo teksten en vooral foto's verpakt in een, door de handel luxe cassette genaamde, 'doos. Een eindprodukt van schrijvers uit zeven landen (Engeland, Schotland, Frankrijk, Zwitser land, Italië, Oostenrijk en West Duitsland) waarin alles nog eens op een rijtje wordt gezet. Het is door de internationale aanpak ook geen 'unsere Mann- schaft inymer am Ball'-hoek ge worden. Van alle wedstrijden staan er verslagen in. Niet een maar meerdere. Dat geeft de Ne derlandse lezer lekker veel vol doening want er wordt heel wat lof toegezwaaid aan Oranje. Alle journalisten schrijven hun moerstaal dus van de Italiaan Gino Franchetti valt niet veel te begrijpen. Maar omdat hij toch ook over 'calcio totale' en 'calci- o-basket' heeft valt aan te ne men dat hij ook veel genoegen aan het Nederlands elftal heeft beleefd. Helmut Schön beschrijft het we reldkampioenschap ook nog eens. De Duitse bondscoach her haalt weer dat het nooit zijn bedoeling is geweest om zo een poule met Nederland en Brazilië te ontlopen. En verder meent hij dat de finale gewonnen werd omdat Nederland zo huizenhoog favoriet was geworden dat hij zijn elftal nauwelijks de juiste instelling hoefde bij te brengen èn omdat Duitsland geluk had èn omdat Duitsland die dag ook nog het beste voetbal speelde. Tsja. Over dan maar naar het foto werk, want dat vormt de body van het boek. Terecht want het materiaal dat er verzameld is, is van zeer goede kwaliteit. En alle landen komen uitstekend aan bod. Grote kleurenfoto's tonen de verschillende soort van duw-, trek- en schopwerk. Prima werk stukjes laten de emoties van de .deelnemers zien. Al gaat een se rie videobeelden van alle doel punten uit het toernooi geheel de mist in, omdat alles zo wazig is dat alleen de bal en het doel herkenbaar zijn. Aan het slot dan nog pagina's lang statistisch werk dat in geen enkel boek over het wereld kampioenschap heeft ontbroken. Bier dan wel iets uitgebreider maar ook met foutjes. Want in de tabel sinds 1930 gespeelde wedstrijden klopt er bij Neder land niets van. Maar verder valt er in het boek buiten een ver wisseling van Piet Keizer voor Arie Haan weinig op de nauw keurigheid aan te merken. Een probleem is natuurlijk wat zoiets nou moet kosten. De luxe uitvoering is slechts voor rijke voetbalfanaten want daarvoor wordt 258 mark gevraagd. Voor de standaarduitgave is de prijs op 148 mark gesteld. Tenslotte is er de boeren, burgers en buiten lui editie die nog altijd 69 mark moet kosten. Dan zal er inmid dels wel weinig meer over zijn gebleven van het oorspronkelij ke en zeer fraaie werk. Echt een boek om te lenen dus. World Cup '74, uitgeverij Olym pische Sport Bibliotheek in München, Luxe uitvoering, 504 blz. 258 mark. Standaarduitgave, 384 blz. 148 mark. Goedkope uit gave, 208 blz. 69 mark. RUUD VERDONCK Van onze sportredactie MADRID De Spaanse voetbalbond heeft Johan Cruijff slechts voor een wedstrijd geschorst naar aanleiding van de rode kaart die hij afgelopen zondag kreeg. In de wedstrijd tussen Malaga en Barcelona protesteerde Cruijff dermate nadrukkelijk en langdurig tegen scheidsrechter Orrantia's beslissing een doelpunt van de thuisclub toe te kennen dat hij uit het veld werd gestuurd. (ADVERTENTIE) EINDHOVEN Rinus Gosens, de trainer van de eerstoe divisieclub Eindhoven heeft zijn„ contract met de club twee jaar verlengd. Eindho ven draait op het ogenblik mee aan de top van de eerste divisie. De Brabanders zijn ook al periodekam pioen. excelsior Ia het elftal van Excelsior dat za terdagavond in Eindhoven tegen pSV speelt, zal de 29-jarige Aad Reigersberg die eerder uitkwam voor de eerste divisieclub FC Vlaar- dingen zijn debuut maken. Reigers berg is door Excelsior .voorlopig voor vijf maanden aangetrokken, °m het wegvallen van Frans van der Heide die tegen AZ'67 een dub bele beenbreuk opliep, te compen seren. Bij FC Vlaardingen was hij uit de gratie geraakt en lag hij voortdu rend in conflict met trainer Jan van Baaren. Reigersberg heeft nog nooit eerder op eredivisieniveau ge speeld. Hij is een snelle graagschie- tende centrumspits. In het elftal van de Rotterdammers zal zaterda gavond aanvoerder Gerrit den But ter ontbreken. Hij zit een schorsing Als u over 145 dagen In plezierige oorden wil vertoeven, moet u nu toch echt wel gaan bekijken wat zo de mogelijkheden "zijn. Bij Amro Reizen bijvoorbeeld. Daar kunt u alle vakantiekanten op. 'n Vliegreis of cruise met Neckermann, 'n autocartrip met Europa Express, 'n Rijncruise met Holland River Line, 'n droombungalow van Rent-a-home.do Amro reisadviseurs geven u graag alle inlichtingen. De uitgebreide folders liggen vooru klaar bij de Amro Banken met het Amro Reizen vignet. Ln het- milde oordeel van de straf - commissie heeft zeker een rol ge speeld dat de televisiebeelden van de wedstrijd liet zien dat Orrantia inderdaad een verkeerde beslissing nam. Er stonden twee spelers van Malaga buitenspel toen de club scoorde. Cruijff heeft behalve de schorsing ook een boete gekregen waarvan echter de hoogte niet bekend werd gemaakt. Eenzelfde boete kreeg Paul Breitner, de voor Real Madrid spelende Duitser, die afgelopen zondag gewaarschuwd was nadat hij bij de scheidsrechter had gepro testeerd. Zotan Varga Zoltan Varga heeft zich voor drie jaar verbonden aan d? Westduitse tweede-divisieclub Borussla Dort mund. Zijn contract gaat in op 30 juni 1975. Ajax had de Hongaar per 1 november 1974 aan Borussia uit geleend tot 30 juni van dit jaar voor een bedrag van 80.000 gulden. De Amsterdamse club krijgt voor Varga nu nog 250.000 gulden. Aan het touwtrekken om Zoltan Varga (30) is daarmee een einde gekomen. De Hongaar-in-balling- schap heeft de laatste jaren de nodige verwikkelingen meegemaakt, sinds hij in 1968 in Mexico zijn (nationale) ploeg in de steek liet. Hij werd door de FIFA voor twee jaar geschorst, kwam vervolgens uit voor Hertha BSC Berlijn, raakte betrokken bij het Bundesliga- schandaal, werd weer geschorst, werd verkocht naar FC Aberdeen Schotland en belandde tenslotte bij Ajax. De voormalige Europa-Cuphouder heeft aan Varga niet al te veel successen te danken. Nimmer heeft hij déél uitgemaakt van de basi- ne Spaanse eerste-divisieclubs van wedstrijd spelen tegen Borussia Dortmund. Roberto Martinez De Spaanse international Roberto Martinez, die speelt voor Real Ma drid, krijgt een dezer dagen van de rechter te horen wat zijn nationali teit is: Spanjaard of Argentijn. Martinez wordt er door verscheide- het voeren van een slagvaardig be- beschuldigd zijn geboortebwljs te hebben vervalst om competitie te kunnen spelen in Spanje. Martinez (28) ontkent dit. De voetballer: 'Ik ben van Spaanse afkomst. Mijn va der is Spanjaard en ik heb altijd een Spaans paspoort bezeten'. Mar tinez is evenwel geboren in Argen tinië. Diverse Spaanse clubs beweren dat Real Madrid het aantal toegestane buitenlandse spelers overschrijdt, door Martinez op te stellen. Voor de hoofdstedelijke club, die mo menteel de ranglijst aanvoert, ko men reeds uit de Duitsers Netzer en Breitner. Als de beslissing van de rechter voor Martinez en Real ongunstig uitvalt kunnen de clubs tegen wie hij in het vedd is gekomen een nietigverklaring van de uitslag aanvragen. Denemarken en Schot land zouden bovendien de UEFA kunnen verzoeken de resultaten van hun wedstrijd tegen Spanje ongeldig laten verklaren. AZ-IJ sselmeervogels De wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker tussen AZ'67 en IJsselmeervogels zal worden gespeeld op donderdag 13 maart, inplaats van op woensdag 12 maart. De aanvang is 16.30 uur. Haarlem De heer H. Arnoldy heeft besloten zijn functie van secretaris van de eredivisieclub Haarlem neer te leg gen. Hij heeft dit besluit genomen na overleg met de overige leden van het bestuur. Dit college is van mening dat een inkrimping van het aantal leden bevorderlijk is voor het voeren va neen slagvaardig be leid. Bovendien vindt men dat de administratieve organisatie van Haarlem in voldoende mate is ge professionaliseerd en dat het hand haven van de functie van secretaris de mogelijkheid biedt tot het ont staan van doublures. De heer Arnpldy, die als adviseur BIATHLON De Rus Nikolai Kroeg- lov ls winnaar geworden van het eerste onderdeel van de wereldkampi oenschappen Biathlon, de wedstrijd over tien kilometer. Biathlon ls een combinatie van skilopen en schieten. Op de tien kilometer moeten er na 2.5 km. en 7.5 km. schoten worden gelost. Voor iedere misser moet 150 meter-extra worden afgelegd. De tijd van Kroeglov was 35 minuten 27.7 seconden. De tweede plaats was voor zijn landgenoot Ellsarev met 35.33.2. Titelhouder Juhanl Suutarlnem (Fin land) eindigde als -33ste. VOETBAL De Inhaalwedstrijd ln de Schotse eerste divisie tussen Celtic en Dumbarton ls geëindigd ln een gelijkspel: 22. Dundee United won voorts uit met 21 van Dunfermline Athletic. TENNIS Rolf Thung ls ln de twee de ronde van een Internationaal ten nistoernooi op overdekte banen ln Salisbury uitgeschakeld. De Nederlan der verloor met 67 26 van de Westduitser Karl Meiier. TENNIS Tom Okker ls samen met Arthur Ashe doorgedrongen tot de finale van het WCT toernooi (groene groep) ln het Italiaanse Bologna. Het Nederlands-Amerikaanse koppel ver sloeg het Zuldafrlkaanse duo Bob He- wltt-Frew McMillan met 63. 36, 63. De finale ln het enkelspel zal gaan tussen de Zweed Björn Borg en Arthur Ashe. Okker verloor ln de halve eindstrijd met tweemaal 62 van Borg. JOHAN CRUIJFF een duel geschorst aan de vereniging blijft verbonden, achtte het wenselijk van zijn secre tariaatswerkzaamheden te worden ontlast om meer tijd ter beschik king te hebben voor het vervullen van zijn functies in het bestuur van de Federatie van Betaald Voet bal Organisaties (FBO), alsmede in commissie's van de KNVB. Dettmar Cramer De voetbalbond van de Verenigde Staten heeft de aanklacht tegen zijn vroegere trainer Dettmar Cra mer, nu oefenmeester van Bayern München, ingetrokken. De bond had destijds een schadevergoeding geëist van tien miljoen dollar (bijna 27.000.000 gulden) wegens contract breuk. Eugene Edwards voorzitter van de bond, deelde de kwijtschel ding in een persoonlijk gesprek mee aan-zijn functiegenoot van Bayern, Wilhelm Neudecker. MILAAN (UPI) De Italiaanse voetbalbond heeft AC Milan ver plicht zijn eerstvolgende twee thuiswedstrijden op neutraal ter rein te spelen. De straf komt nadat er afgelopen zondag tijdens en na de wedstrijd tegen Juventus ernsti ge ongeregeldheden in het San Siro stadion van Milaan uitbraken. Ver der heeft de voetbalbond de uitslag van de wedstrijd bepaald op 20 voor Juventus. Die club had zondag met 21 gewonnen. Tijdens de wedstrijd wierpen boze fans van AC Milan vuurwerk op het veld waardoor Pietro Anastasi ove rigens niet noemenswaardig gewond raakte. Bij gevechten buiten het stadion na afloop vielen nog eens 25 gewonden. AC Milan, zal voor de wedstrijden moeten uitwijken naar Bologna of Verona. Geschat wordt dat de straf de club ongeveer een half miljoen gulden kost. Verdediger Guiseppe Longobucco, die Gorim van Juventus tegen het gras sloeg - Gorlms Lip moest na de wedstrijd worden gekramd - werd daarvoor niet gestraft. Scheidsrech ter noch grensrechter had het inci dent, dat duizenden toeschouwers niet was ontgaan, gezien. Gorim echter werd wel voor een wedstrijd geschorst, aangezien hij in Milaan zijn tweede gele kaart had opgelo pen. Hetzelfde overkwam Luigd Ri- va.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11