Beginselen CPN maken leraarschap Christelijke school onmogelijk het nieuwe spittaal Boekenweek in het teken van het reizen 'Stop Kalkar': veel kritiek op Energienota Zuidafrikaanse minister sprak met zwart Rhodesië ommissie motiveert verwerpen beroep: 'utten mag stuk os niet kopen Sinds vorig jaar meer vrouwen in gemeenteraden B. en W. van Ede: 'Crossen moet worden gestaakt' VW komt eerder met de nieuwe 'Polo' 'Steenkoolreserves onderschat' Werknemers van Bendien-Smits de straat op AMILIEBERICHTEN radiologisch laborant(e) Concert met verrassingen onder Ferdinand Leitner jouw/kwartet dinsdag 11 februari 1975 binnenland ps9-rh11 onze onderwijsredactie SN HAAG De statuten van de CPN en de statuten van de vereniging voor christelijk voortge- t onderwijs te Zwolle zijn zo tegenstrijdig, dat iemand niet tegelijk leraar aan een school van ze vereniging en lid van de CPN kan zijn. Op die grond heeft de commissie van beroep voor t protestants-christelijk voortgezet onderwijs het beroep verworpen dat de communistische jjdsdienstleraar Gert Los tegen zijn ontslag had aangetekend. commissie van Beroep heeft de (rokkenen reeds eind januari op hoogte gesteld van deze beslis- ig, om hen niet langer in onze- m rheid te laten over het ontslag t op 1 februari zou moeten in- an. Het formuleren van de moti- ring van deze uitspraak heeft nog enige tijd gevergd. "0commissie zegt nu in haar over- iging, dat de belangrijkste vraag deze beroepszaak is of de heer s 'voldoet aan alle eisen, welke sien grondslag, doel, aard en mi- j van de school kunnen worden iteld'. Artikel 1 van de akte van noeming schrijft namelijk voor de leraar zijn functie vervult in - ereenstemmtng met de grondslag het doel van de vereniging. In tikel 2 van de stauten wordt als iondslag aanvaard 'de beginselen i ergelegd in de Heilige Schrift, als deze zijn samengevat in de ostolische Geloofsbelijdenis', lgens de commissie van beroep tekent dit dat van een leraar 'kan rden verlangd, dat hij zowel in vervullen van zijn functie in gere zin (het verrichten van de jrgeschreven werkzaamheden) in ruimere zijn (zijn optreden gedragingen) zich manifesteert iemand, die een christelijke le en wereldbeschouwing aan- ngt, zich daarnaar gedraagt en Iks in zijn onderwijs, met name het godsdienstonderwijs tot ui ig zal brengen en wenst te bevor- lan tot bebouwing In een onzer verslaggevers INHEM/PUTTEN De provincie ilderland heeft de gemeente Put haar medewerking geweigerd de aankoop van een 86 hectare oot bos. Reden hiervan is dat de meente Putten de aankoop van t bos wilde financieren door een el te bestemmen tot begraaf- aats en een ander deel door te rkopen voor de bouw van hunga re. t betreft hier het Putter bos, dat het moment familiebezit is. Een dje geleden is het per' advertentie ngeboden. De vraagprijs was ,90 per vierkante meter. Een ijs, die ongeveer het dubbele is n wat voor dergelijke gebieden normaal wordt beschouwd, ikele statenleden zijn destijds, en zij ervan hoorden op ketting sprongen. Zij stelden vragen, aarop gedeputeerden nu heben antwoord. Gedeputeerden menen t de plannen, die de gemeente itten ermee heeft, op planologi- he gronden moeten worden afge- izen. Het provinciaal bestuur t het belangrijk dat het Putter in handen komt van een in- llling, die zich het behoud van tuurterreinen ten doel stelt. Het dan ook trachten dat te bevor- iren. SCTIFICATIE de rubriek 'Uw probleem ook het me' stond gisteren vermeld, dat ammofoonplaten met vogelgelui- n kunnen worden besteld bij de ireniging tot bescherming van vo- Reguliersgracht 9 te Amster- m. Dit adres is niet juist en moet Jn: Driebergseweg 16b te Zeist. Het ronummer is correct. deren, dit alles op een wijze, die overeenstemt met grondslag, doel, aard en milieu van de school'. De commissie van beroep consta teert echter dat de heer Los in november 1972 als lid is toegetre den tot de CPN. Uit inlichtingen blijkt dat de CPN zich op atheïsti sche grondslag stelt. De beginselen van deze partij verschillen funda menteel van die van de vereniging van christelijk voortgezet onderwijs te Zwolle. Verweer Op de zitting van de commissie op 17 december heeft de verdediger van de heer Los naar voren ge bracht, dat het feit dat men lid is van een politieke partij lang niet altijd wil zeggen, dat men ook de ideologische grondslag daarvan ge heel of zelfs maar gedeeltelijk on derschrijft. De commissie van be roep vindt dit geen aannemelijk verweer. Grondslag en doel van een organisatie vormen immers de be staansreden ervan. Het is daarom nogal vrijblijvend te zeggen dat je als lid van de CPN niet achter deze grondslag staat. De commissie van beroep vindt dit des te ernstiger daar de statuten van de CPN zo strijdig zijn met de statuten van een christelijke school. De CPN verbiedt haar leden propaganda te maken die gericht is tegen de ideologische grondslag van de partij en eist bovendien een strenge discipline en onvoorwaar delijke onderwerping aan de beslui ten van de partij. 'Deze discipline is zo absoluut, dat het in ander verband optreden vanuit een ander uitgangspunt niet wordt geduld, concludeert de commissie van be roep. Naast deze meer principiële argu mentatie geeft de commissie van beroep nog enkele andere motieven Van een verslaggever DEN HAAG Het aantal vrouwe lijke gemeenteraadsleden is, na de verkiezingen van vorig jaar, toege nomen. Dit heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, deze week gemeld op gezag van het CBS. De officiële CBS-statistiek van de raadverkiezingen wordt over enkele maanden gepubliceerd. De vrouwen bezetten nu circa tien procent van de zetels in de gemeenteraden. Van de 11.887 personen, aan wie bij de laatste raadsverkiezingen een raadszetel toeviel, waren 1.176 vrouwen. Ten opzichte van de ver kiezingen in 1970 betekende dat een toeneming van 2 procent en een verdubbeling ten opzichte van 1966. Onder de 11.733 personen, die in 1970 tot raadslid werden geko zen, bevonden zich 842 vrouwen. In 1966 waren er 572 vrouwelijke raadsleden op een totaal aantal van 11.961. Volgens de woordvoerder van het CBS is er ook sprake van stijging in het aantal vrouwelijke leden van provinciale staten. In 1966 waren van de 673 statenleden 44 vrouwen, in 1960 van de 689 en thans zijn er 82 vrouwen onder de 693 statenle den. De woordvoerder van het CBS maakte tegenover de redactie van 'De Nederlandse Gemeente' melding van de verjonging van de gemeen teraadsleden. In 1966 was de ge middelde leeftijd 50,6 jaar, in 1970 50 jaar en thans 46,4 jaar. voor het handhaven van het ont slag. Zo is op 1 oktober duidelijk geworden dat er tussen een leraar die lid is van de CPN en de leden vergadering van de vereniging geen basis van vertrouwen bestaat. In het algemeen heerste verontrusting bij de ouders. Onbegrijpelijk vindt de commissie het dat de heer Los lange tijd verzwegen heeft dat hij lid was van de CPN, terwijl hij reeds met het bestuur in gesprek was over klach ten die naar aanleiding van zijn lessen binnen kwamen. De heer Los had bovendien zelf moeten aanvoe len dat zijn lidmaatschap van de CPN niet te verenigen was met de opvattingen van het bestuur. Het door de heer Los gebruikte argu ment dat het lidmaatschap van een politieke partij een privé-zaakis gaat niet op. Iedereen is wel vrij om lid te worden, maar dan moet hij wel een keus maken tussen dingen die onverenigbaar zijn. Van een onzer verslaggevers EDE Aan het 'crossen' in na tuurgebieden te Ede moet een ein de worden gemaakt. Er is geen terrein voor te vinden, waar het zonder bezwaar kan plaats hebben. Tot deze conclusie zijn B. en W. van Ede gekomen. Zij stellen de raad nu voor ermee akkoord te gaan dat in dit opzicht artikel 180 van de Algemene Politieverorde ning thans in werking treedt. Het crossen met brommers en dergelijke komt in de gemeente Ede veel voor (ondermeer op de Ginkelse Hei). In de loop der jaren zijn er steeds meer bezwaren tegen gerezen. Zowel uit veiligheidsover wegingen als met het oog op de vernielingen, die door deze sport in natuur werden aangericht. Alvorens het crossen te verbieden, willen B.en W. eerst nog de advie zen van een zestal commissies en dergelijke afwachten Die hebben zich over de problematiek van het crossen gebogen en hun bevindin gen intussen bij B. en W. ingele verd. Na alles tegen elkaar te heb ben afgewogen, zijn B. en W. tot het standpunt gekomen dat het crossen uit de natuurgebieden moet worden geweerd. van onze automedewerker WOLFSBURG Volkswagen brengt voor het eerst in de geschie denis van het concern een auto uit met een motor van minder dan een liter inhoud. Het is de 900 cc VW Polo, die veertig DIN-pk vermogen biedt en uiterlijk gelijk is aan de Audi 50. Het model heeft ook een achterklep. Het wordt op 13 maart officieel gepresenteerd bij de ope ning van de autosalon in Genève. Dat is drie maanden eerder dan oorspronkelijk gepland was. Gisteren is de nieuwe president- directeur van Volkswagen, Toni Schmücker, in functie getreden. Hij volgt Rudolf Leding op, die zich terugtrok na een conflict over de bouw van een VW-fabriek in Ame rika. De toekmst van VW in de V.S. en de vraag of het Kever-model in produiktie kan blijven nu de Polo verschijnt, zijn de eerste kwesties, waarvoor de heer Schmücker een oplossing zal moeten vinden. Bram en Freek tussen de boeken Bram Vermeulen en Freek de Jonge, die met hun aanwezigheid het Boekenbal zullen opsieren, neusden gistermiddag vast rond op de boekenbeurs in Krasnapolsky. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Landelijke stroomgroep 'Stop Kalkar' heeft op 95 punten kritische kanttekeningen geplaatst bij de Energie nota van minister Lubbers en met name op de in het vooruitzicht gestelde drie kerncentrales voor 1985. Dat zou voor de opstellers pas aan vaardbaar worden wanneer aan een aantal voorwaarden zou zijn vol daan. Ten eerste willen zij een prognose van het absoluut noodza kelijke elektriciteitsverbruik, in plaats van een doorgetrokken groeilijn met matige beperking. Ten tweede zou duidelijk moeten zijn dat de omvang van de fossiele brandstof fenreserves (kolen, olie. gas) werkelijk te klein is om de samenleving draaiende te houden tot er aanvaardbare alternatieve energiebronnen zijn ontwikkeld. En die fossiele reserves zag men dan graag geschat door objectieve in stanties, niet door belanghebbende ondernemingen. Tenslotte 'mag er niet de geringste twijfel bestaan aan de juistheid en volledigheid van de beschikbare informatie wat betreft de gevolgen van toepassing van kernenergie op grote schaal'. De opstellers argumenteren dat aan die voorwaarden niet is voldaan. Met name de mogelijkheden die de steenkoolreserves bieden, achten zij duidelijk onderschat. Ernstige be zwaren tegen de visie van de Ener gienota op kerncentrales, gelden onder andere het 'stelselmatig wei geren, de mogelijkheid van sabota ge- en terreurdaden onder ogen te zien en dus in de risico-analyse te betrekken'. De 'Kritische kanttekeningen bij de Energienota' zijn te bestellen door overschrijving van 3,00 op girore kening 2 46 93 43 van eindredacteur Ton Brans in Dordrecht. Actiegroe pen hoeven maar 2.25 te betalen, voor minister Lubbers daarentegen is een bijzondere prijs van 29.62 vastgesteld, zijnde het bedrag dat de Stroomgroep moest betalen voor diens Energienota. Van een verslaggever EMMEN In Emmen hebben gis termorgen ruim tweehonderd werk nemers van Bendien-Smits confec tiebedrijf met hun ondernemings raad gedemonstreerd tegen de op handen zijnde sluiting van dit be drijf, waardoor de werkgelegenheid van 250 werknemers in gevaar komt. De demonstratie is zeer or- derlijk verlopen. De districtsbe stuurders van NW, CNV en NKV hebben gisteren met de onderne mingsraad van Bendien-Smits en de burgemeester van Emmen be sprekingen gevoerd om het bedrijf voor Emmen te kunnen gehouden. WERKDAG behalve zaterdags bestaat vonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch [even van familieberichten, die nog de volgende •tend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend Ier no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND Is dit •gelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit Istip is geen opgave van advertenties meer gelijk. TENTIEÜ Familieberichten kunnen worden ge- atst óf in ALLE edities óf afzonderlijk in de ge- jjwnbineerde edities Groot-Rotterdam/Groot-Den 1® ag. U gelieve dit duidelijk op te geven .alsmede de ^wenste breedte. O! Het behaagde de Here tot Zich te nemen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Grootvader en Overgrootvader Egbert van Herk ln de ouderdom van 83 jaar. Amsterdam: J. van Herk-Kuypers Haarlem: C. van Herk E. A. van Herk-Dierdorp Beekbergen: E. J. van Herk W. P. van Herk-van der Hoeven Woerden: J. G. van Herk M. D. A. van Herk-Tik kleinkinderen en achterkleinkinderen. Amsterdam, 9 februari 1975 Huize „De Kimme", Beemsterstraat 546. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek woens dagavond van 7-8 uur in Huize ..De Kimme". De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 13 februari om 13 uur op de Noorderbegraaf plaats, Buikslotermeerdijk. Heden overleed in de hope des eeuwigen le vens onze Vader, Groot- en Overgrootvader, Broer, Zwager en Oom Magchiel van Berkel Jzn sinds 1966 weduwnaar van Elizabeth Noordam op de leeftijd van 88 jaar. Canada: N. Maan-van Berkel J. Maan M. Buitelaar-van Berkel S. Buitelaar J. van Berkel N. van Berkel-Klos P. van Berkel J. van Berkel-Kal J. Verkade-van Berkel J. van Berkel M. van Berkel F. van Berkel-de Zeeuw B. van Woerden-van Berkel N. van Woerden J. Mostert-van Berkel J. Mostert A. Vijfwinkel-van Berkel A. Vijfwinkel T. van Buuren-van Berkel S. van Buuren W. Elzenaar-van Berkel A. Elzenaar A. Buitelaar-van Berkel C. Buitelaar E. A. van Eijk-van Berkel G. van Eijk Kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie. 't Woudt 6 (gemeente Schipluiden). 7 februari 1975. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Algemene Begraafplaats te Maasland. Maasland: Vlaardlngen: Canada: Maassluis: Den Haag: Nunspeet: Schiplulden: Vlaardlngen: Oegstgeest: Nieuw-Zeeland: Vlaardlngen: Maasland: Vlaardlngen: MMmnaBiMBaaBg" streekziekenhuis warnsveld bij zutphen In ons nieuwe ziekenhuis beschikken wij over een modern ingerichte Röntgenafdeling, be staande uit 7 kamers. Wij vragen voor spoedige indiensttreding een Wij vragen: het bezit van het diploma Diagnostiek zo mogelijk enige ervaring. Wij hanteren de rechtspositieregelingen van de gemeente Zutphen. In passende huisvesting kan op korte termijn worden voorzien. Belangstellenden kunnen hun sollicitatiebrief richten aan het Hoofd Personeelszaken, Ooyer- hoekseweg 8, Warnsveld bij Zutphen. 75-08 n~2 SALISBURY (Reuter) De Zuidafrikaanse minister van buitenlandse za ken Hilgard Muller heeft dit weekeinde in Loesaka (Zambia) ruim twee uur gesproken met leiders van de Rbodesische Afrikaanse nationale raad. De bewindsman heeft de unieke ontmoeting gisteravond zelf bevestigd. De ANC bewaart een strikt stilzwijgen. De leiders van de ANC waren in Loesaka op de terugreis uit Dar-es-salaam waar zij de presidenten Julius Nyerere van Tanzania, Kenneth Kaoenda van Zambia en sir Seretse Kha- ma van Botswana ontmoetten. De minister van buitenlandse zaken van deze drie landen woonden het overleg tussen Muller en de ANC bij. De ANC heeft herhaaldelijk verklaard dat terugtrekking van de Zuidafri kaanse politietroepen uit Rhodesië van het hoogste belang is voor het sla gen van een conferentie over de toekomst van het land. f'u! fVc-o.;/ 'L ,(«0 Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Omdat een treincoupé buiten de spitsuren een prachtig leeszaaltje is, staat de Boekenweek dit jaar in het teken van het reizen. Reizen en Lezen is het thema van deze 40e Boeken week die van 28 februari tot en met 8 maart gehouden wordt, en in nauwe samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen is opge zet. Het Boekenweekgeschenk 'Bericht aan de reizigers (Samengesteld door C. Buddinh') een bloemlezing gedichten en verhalen waarin het reizen een rol speelt) bevat nl. ook een Vriendenprijsgastrechtbewijs van de Spoorwegen, dat de eerste 23 dagen van maart recht geeft op een behoorlijke korting op een treinreis. Het gastrechtbewijs en het boekenweekgeschenk zijn te krijgen tijdens de Boekenweek als er voor 12,50 aan boeken gekocht wordt. Er zijn 330.000 exemplaren gedrukt. Er is ook traditiegetrouw een boek je voor middelbare scholieren'. Als je leest ben je nooit alleen', waarin 39 'bekende' Nederlanders aan het woord komen over hun leeservarin gen. Dit boekje waarin de ezelsoor, het teken van het stuklezen van boeken, al bijvoorbaat is ingedrukt, werd samengesteld door Betty van Garrel, Theun de Winter, Mischa de Vreede en Ad Werner. Er zijn 83.000 exemplaren gedrukt, die voor 3,50 per stuk tijdens de Boeken week te koop zijn. De Boekenweek wordt op 28 febru ari in Utrecht het centrum van de NS geopend. Dat gebeurt met een speciale voorstelling van Freèk de Jonge en Bram Vermeulen 'Neer- lands Hoop in Genaaid en Gebon den', met daarna het Boekenbal. De voorstelling van Neerlands Hoop is tijdens de Boekenweek ook in Arn hem, Rotterdam, Middelburg, Schoorl, Roermond, Maastricht en 's Hertogenbosch te bekijken. Daar naast worden in vele andere plaat sen van Nederland boekenweekma- nifestaties gehouden. Met als uit zondering Amsterdam, waar pas in mei een soort boekenfeest gevierd wordt, mede in verband met het 700-jarig bestaan van de stad. Er zijn plannen geweest om de boe kenweek in Amsterdam te openen, door W. H. Wolvekamp ROTTERDAM Het optreden van een vocaal kwartet, a capella zowel als met begeleiding, vormde een bijzondere gebeurtenis tij dens het onder Ferdinand Leitner gegeven abonnementsconcert in de Z-serie van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, Vier leerlingen van de vermaarde Spaanse zangeres Lola Rodriguez Aragón, zorgvuldig geselecteerd op type en klankkleur van de stem, zijn onder haar leiding getraind in het ten gehore brengen van het rijk gevarieerde polyfone repertoire van de Spaanse re naissance. sSM «És rI Lrxik is met een feest in het Centraal Sta tion, maar dat idee is om veilig heidsredenen en vanwege de te kleine ruimte van het station opge geven. Acht oud-spaanse madrigalen uit de 15e en 16e eeuw van Juan del Enzina, Juan Vaquez en ten dele van onbekende toondichters, wer den door dit kwartet op ongelofe lijk fijnzinnige wijze uitgevoerd. De volstrekt homogene samenklank werd gekenmerkt door een welhaast onbeperkte graad van nuancering, tot in het pianissimo toe. Evenals bij veel instrumentale muziek uit die tijd. was hier sprake van een practische afwezigheid van vibrato, die echter geen verhindering bete kende om tot een uiterst gevoelige en expressieve voordracht te ko men. Het sluitstuk van deze avond bracht een zelden te horen werk van Manuel de Falla, 'Meester Pe dro's Poppenkast', een episode uit Cervantes' Don Quijote, waarbij drie leden van het kwartet (so praan, tenor en bariton) zich teza men met het orkest in kleine be zetting lieten horen. Ook deze mu ziek van De Falla is zeer kleurrijk. Zij werd onder Leitner fraai ver tolkt. Slechts het marionettenthea ter ontbrak. Een tweede verrassing deze avond bood de uitvoering van een Concert Wereldmuziekdagen in oktober te Parijs AMSTERDAM De Wereldmuziek dagen van de International Society for Contemporary Music worden dit jaar van 22 tot 29 oktober in Parijs gehouden. Door de Nederlandse sectie kunnen acht composities worden ingezonden naar de inter nationale selectiecommissie. Deze acht werken zullen worden uitge zocht door een Nederlandse jury. Componisten die zich aan dit oor deel wensen te onderwerpen, kun nen hun partituren vóór 28 gebrua- ri inzenden aan Gaudeamus, post bus 30 Bilthoven. Men kan zijn werk ook rechtstreeks naar de in ternationale jury sturen. Dat moet dan vóór 15 maart aan SIMC, 3 Cité Bergère, 75009 Paris. Tiende toernee van Tsjechische dansgroep AMSTERDAM Van 26 februari tot 20 maart zal het muziek- en dansensemble 'Broln' uit Tsjecho Slowakije voor de tiende maal een toernee maken door Nederland. Het gezelschap dat uit 28 leden bestaat, is gevestigd in de stad Brno. In 1962 was het voor het eerst in ons land. Dit jaar brengt de groep een geheel nieuw programma in au thentieke. rijk geborduurde kos tuums. Er komen in totaal 22 voor stellingen. o.m. in Almelo, Deven ter, Utrecht, Maastricht, Tilburg, Hilversum, Eindhoven, Rotterdam en Nijmegen. voor 7 blaasinstrumenten, pauken, slagwerk en strijkorkest van de vo rig jaar op hoge leeftijd overleden Zwitserse componist Frank Martin. Bij veel fraaie melodische vondsten is het bijzondere van deze composi tie gelegen in het tweevoudig ge bruik der blaasinstrumenten, solis tisch zowel als in verschillende combinaties. Tezamen met het be geleidend klein orkest plus klave cimbel leidt dit tot een vaak poly foon klankenpatroon van grote dui delijkheid. De solisten, leden van het Rotterdams Philharmonisch Or kest, werden door de dirigent te recht in het succes van deze uit voering betrokken. Aanvankelijk stond op het pro gramma ook nog aangekondigd een uit 1969 daterende compositie van Aribert Reimann. Door bijzondere omstandigheden kon de uitvoering ervan niet doorgaan. Zes Duitse Dansen van Mozart, in 1789 voor het keizerlijk hof te Wenen gecom poneerd, gingen aan Martins Con cert vooraf. Speurder naar gestolen kunst overleden BEVERLY HILLS Op 64-jarlge leeftijd is in Beverly Hills de inter nationaal bekende kunsthandelaar Frank Richard Perls overleden. Hij werd in hoofdzaak bekend als speurder naar gestolen en vervalste kunstwerken. In dit verband werd hij de 'heksenjager van het westen genoemd. Perls was in Berlijn geboren en was bevriend met o.m. Pablo Picas so en Henri Matisse. Na zijn studie in de kunsthistorie aan de universi teit van Freiburg, ging hij bij zijn moeder in de Laethe Perls-galerij in Parijs werken. Dat was in 1932. In 1937 vestigde Perls zich in New York. waar hij met zijn broer Klaus de Perls Galleries oprichtte. Hij diende in de tweede wereldoorlog in het Amerikaanse leger in Euro pa. Onderscheiding voor Orson Welles LOS ANGELES Orson Welles heeft van het America Film Insti tute zijn derde 'Life achievement award' gekregen voor zijn werk ter bevordering van de filmkunst. De onderscheiding werd Welles in het Century Plaza Hotel van Los Ange les overhandigd door Frank Sina tra. De Life achievement award werd in 1973 voor het eerst uitge reikt. De onderscheiding is een eer betoon aan wijlen de regisseur John Ford: James Cagney kreeg haar in maart van het vorig jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11