We moeten het met minder energie doen EEN WINTER VOL GEVAREN Van Dam: jaarlijkse huurverhoging naar 1 juli verschuiven Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Prof. Casimir op 'paleis-symposium': NVSH kiest een nieuwe voorzitter Hoop beloond Auto uit bocht: chauffeur komt om CATHERINE GASKIN Visserijberichten Douane op Schiphol vindt hasj-olie TROUW/KWARTET MAANDAG 10 FEBRUARI 1975 BINNENLAND/RADIO-TV 1 Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM/ROTTERDAM Op twee plaatsen en op twee manieren werd dit weekeinde druk gepraat over de toekomst van een economisch niet of minder hard groeiende samenleving. In Am sterdam kreeg zaterdag het 'paleis-symposium' Tussentijds bestek 1975 zijn tweede portie informa tie toegediend voor een discussie die nog beginnen moet. Tegelijk begon in Rotterdam het Huma nistisch Verbond twee jaar interne discussie af te sluiten met het opstellen van concrete aanbe velingen. SMIDJE VERHOLEN Zwaartepunt ln Amsterdam was een beschouwing van prof. dr. H. B. G. Casimir, voorzitter van de Aka- demle van wetenschappen, waarin hij kernenergie op maatschappelij ke gronden van de hand wees. Conclusie: we zullen het eenvoudig met minder energie moeten doen. 'En dat is gemakkelijker gedaan dan gezegd: als het er gewoon niet is. vind je wel wegen om het er zonder te doen'. Over kerncentrales kun Je alle mo gelijke opvattingen horen, aldus prof. Casimir. van 'veilig' via 'ik zou ze toch maar ondergronds bou wen' tot 'onverantwoord'. 'En ach ter elke mening staan goede vak mensen. Ik kan die verwarring al leen nog maar vergroten. Prof. Ca simir had toch een poging gewaagd om een strategie op te stellen die 'onder normale omstandigheden geen ongepaste risico's geeft'. Die strategie zag er overigens heel an ders uit dan wat op het ogenblik in Amerika en Europa gebeurt. Maar de mogelijkheid dat er ook abnormale omstandigheden optre den, woog zwaar. De noodzakelijke bewakingssystemen op lange ter mijn vergen een politieke stabiliteit die prof. Casimir onvoldoende ga- randeerd acht. Omgekeerd: de aan wezigheid van kernenergie werkt een militair, dictatoriaal, fascistisch systeem van bestuur in de hand. In deze zin had hij ook de Europese Commissie geadviseerd :die uiterst zonnige gedachten koestert over kernenergie). Maar ik vraag me af of wat uitmaakt'. Over de voedselproduktle betoogde in Amsterdam prof. dr C. T. de Wit dat Nederland netto zelfverzorgend is. dat in de toekomst blijven kan en dan nog fors ruimte over kan houden voor natuurgebieden. We kunnen in acute noodgevallen zelfs graanhulp leveren door de bio-in- dustrie tijdelijk in te krimpen. 'Hongersnood elders uit zich dan als minder kip in de supermarkt hier en terecht'. Maar dat kan alleen voor noodhulp: uiteindelijk moet eten worden verbouwd waar het gegeten wordt, aldus prof. De Wit. De ecoloog prof. dr. W. H. van Dobben bevestigde dat de op brengstverhoging per hectare die in de gedachtengang van De Wit no dig is. 'geen enkel bezwaar voor het milieu oplevert', mits de zaken zorgvuldig worden aangepakt. Prof. dr. H. Linnemann veegde nog eens de vloer aan met het 'magisch geworden' bruto nationaal produkt als enige maat voor welvaart. 'We moeten leren denken ln andere termen'. Hij wilde dat bijvoorbeeld het Centraal bureau voor de statis tiek ook andere kencijfers dan het bruto nationaal produkt met even lofwaardige nauwgezetheid zou pu bliceren zoals de afzet van tran quillizers. Structuren Bij de humanisten in Rotterdam had de motor achter het project, socioloog prof. dr. Enno Hommes, het zondagmiddag moeilijk om de lijnen aan elkaar te knopen. Zijn buitenlandse gastsprekers waren het namelijk vierkant met elkaar oneens, maar hadden dat hoofdza kelijk in de wandelgangen uitge leefd. De Noor Randers had zater dag een 'grenzen-aan-de-groei'-ver- haal gehouden in de traditie van de Club van Rome. En de Zweedse socioloog Galtung beschreef zondag de hele problematiek in termen van machtsstructuren en uitbuitingsre laties die doorbroken moesten wor den voordat je over iets anders zinvol kon praten. Hoewel boven dien het betoog van Galtung in de discussiegroepen nauwelijks bleek te hebben doorgewerkt, kreeg Hom mes de zaken in zijn samenvatting toch nog onder controle. Afremming van de bevolkingsgroei zal volgens de conferentie in Ne derland geen geweldige problemen opleveren. Wel zou er een Raad voor de gezinsplanning moeten ko men. die overheids- en particuliere initiatieven kan coördineren. Ernstig ziet men het werkgelegen heidsprobleem. door het inkrimpen van onwenselijke economische sec toren en het instromen van geëm ancipeerde vrouwen op de arbeids markt. Hommes verwachtte dat nieuwe werkgelegenheid door het invoeren van arbeidsintensiever milieuvriendelijke produktiemetho- den. pas later effect krijgt. Er zul len 'nogal grote' wrijvingen moeten worden opgevangen met arbeids duurverkorting. Hij stelde wel vast dat het huidige regeringsbeleid miljarden ten behoeve van produk- -.everhoging in de luxe sfeer 'dwars tegen onze ideeën in gaat'. Die miljarden moeten naar verster king van sectoren als vorming, on derwijs. sociale diensten, milieu. We zitten gevangen, zei Hommes, in een produktieproces dat de machtsstructuur in stand houdt (en daar kwam Galtung weer om de hoek). Ook de ondernemer die wel anders wil, kan daar niet straffe loos uit stappen, en daarom moet hij met zoveel mogelijk milieu- en cncrgiebeleidswetten tegen dat systeem beschermd worden. 'De overheid, geschraagd door ons, kan hier erg veel doen. Maar dan moe ten wij ons niet verschuilen achter gevoelens van individuele machte loosheid'. DEN HAAG Staatssecretaris drs. M. van Dam wil de algemene j^rUjk« huurverhopng dit niet op 1 april maar pas op ljuU kele maanden geleden nog een laten plaatsvinden. Dit staat in een wetsontwerp aan de Tweede tijdje voorzitter is geweest van een Kamer, waarin een aantal wijzigingen in het stelsel van algemene al,^rIStle', NVSH-bestuur, nu tot de jaarlijkse huurverhogingen worden voorgesteld. De verhoging mag officiële nieuwe voorzitter zou wor- ten hoogste acht procent bedragen. UTRECHT De ledenraadsverga dering van de Nederlandse Vereni ging tot Sexuele Hervorming (NVSH) heeft zaterdag in Utrecht een nieuwe voorzitter gekozen: de 42-jarige Wim van der Geer, tot nog toe een vrijwel onbekende fi guur binnen de NVSH. Zijn verkie zing was dan ook nogal onver wachts. Tot op het laatste moment had het er naar uitgezien dat de 32-jarige John Tiggelman, die en den gekozen, Enige tijd geleden heerste er in de NVSH-gelederen grote onenigheid over het beleid van het toen zitten de (nu geheel afgetreden) bestuur. Toen werd door een groot aantal NVSH-leden de organisatiedeskun dige Tiggelman als voorzitter van een nieuw bestuur gekozen. Ten slotte besliste de rechter in een kort geding dat het nieuwe bestuur niet rechtsgeldig was en dat het oude bestuur nog het echte was tot de eerstvolgende ledenraadsvergade ring daar verandering in zou bren gen. De nu gekozen nieuwe voorzitter Wim van der Geer heeft al te kennen gegeven ondermeer te wil len gaan werken aan het terugge ven van de drie abortusklinieken aan de NVSH. Ten tijde van het conflict zijn deze door het toenma lige bestuur nogal onverwachts af gescheiden van de NVSH en in een nieuwe, zelfstandige stichting on dergebracht. Het merendeel van de NVSH-leden was het hiermee niet eens. Van Dam wil bovendien dit Jaar geen huurharmonisatie. Aan het thans bestaande stelsel van huur harmonisatie kleven bezwaren, vooral wat de waarderingsmethode van woningen betreft. Daarom wordt een nieuwe methode voorbe reid. De regering verwacht dat deze volgend jaar zal kunnen worden gehanteerd. Vandaar het voorstel om de huurharmonisatie dit jaar achterwege te laten, aldus het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De bedoeling is met het wetsont werp een geleidelijke overgang te krijgen van het bestaande stelsel. Er zal onder meer een nieuwe ma nier van financiering en subsidië ring van te bouwen woningen wor den ingevoerd alsook een nieuwe regeling voor de subsidiëring van huurders. De nieuwe manier hangt samen met een trendmatige jaar lijkse verhoging, die de regering voor de komende jaren op acht procent wil stellen. De nieuwe regelingen zullen op 1 juli van kracht moeten worden en de jaarlijkse verhoging moet daar mee samen vallen. Daarom wordt voorgesteld deze alleen dit jaar van 1 april naar 1 juli te verschuiven. De regering vindt het verder wen selijk de trendmatige verhoging al dit jaar in te voeren en het per centage van acht procent te laten gelden voor alle woningen, waar voor nog huurvoorschriften gelden. Voor de niet of niet meer gesubsi dieerde woningen in het niet geli beraliseerd gebied geldt dit percen tage dan als maximum. Vaak heb ik voor mezelf moeten vaststellen nooit uit leedvermaak, maar altijd met spijt dat alweer een Nederlands televisiespel artistiek beneden de maat was gebleven. Echter, wie blijft hopen op beter, wordt soms beloond. Dat was dan ook zondagavond het geval bij de eerste aflevering van De Verlossing, door Walter van de Kamp, gemaakt naar de roman van Willem Elschot. Het totaal van de voorstelling be vatte zoveel pluspunten, dat ik voort durend geïnteresseerd heb gekeken. Soms was het gevoel er, dat alle toneelliefhebbers kennen, het je be trokken weten bij een bepaalde scène. Omdat het allemaal lekker 'klikte'; er werd dan een harmonie bereikt, die als levensecht en waar devol overkwam. De kleurenkijkers zullen hebben geconstateerd dat de beelden dikwijls bijzonder mooi van toon waren. De kleuren werkten sfeerversterkend. De meeste spelers bereikten een grote mate van natuurlijkheid, ik weet niet hoe de andere twee delen uitpakken, maar het lijkt erop, dat Rie Falkenhagen Pol van Domburg een van zijn sterkte kreatlies maak te. De beste prestatie leverde Jan Lemaire sr. d enestor van de Nederlandse toneelwereld. Met zijn bijdrage 91 jaar gaf hij een karakterrol weg alsof hij aan zijn hoogbloei bezig was. Hij hanteerde zijn rol met een opmerkelijke trefzekerheid en demonstreerde hoe je een tekst duidelijk verstaanbaar kunt maken. Fred Racké met Ard Schenk, commentaar bij de wereldkampioen schappen schaatsen zou van de 'Oude Jan' qua diktie heel wat kunnen leren. Racké produceerde een waterval van woorden, waar van e enklein deel tot je doordringt. Hoewel Ard Schenk nog niet de geroutineerde sportverslaggever is, is hij in zijn informatie nu reeds vel exacter en daardoor ook duidelijker. Dr. J. Zijlstra, de president- directeur van de Nederlandse Bank, deed in de Brandpunt uitzending van zaterdag verdienstelijke pogin gen om moeilijke kwesties zo helder mogelijk uiteen te zetten. Zijn visie op de problemen van neergaande conjunctuur, inflatie en werkeloos heid, zijn bij de specialisten uiter aard bekend. Maar zij werden nu, hoewel de heer Zijlstra niet tot de vlotste sprekers behoort, zodanig gedoceerd, dat de afstand tussen de ingewikkelde problemen voor het publiek werd verkleind. TON HYDRA Van een verslaggever ARNHEM De 32-jarige chauffeur R. A. T. Janssen uit Arnhem is zaterdagnacht in Rozendaal op slag gedood bij een verkeersongeluk. Volgens de politie reed de beroep schauffeur door te hoge snelheid met een grote personenauto uit een bocht tegen een boom. BALFO Op de provinciale weg tussen het Groningse Baflo en Winsum verongelukte gistermorgen de 26-jarige PTT-besteller H. Noot. De man raakte met zijn persone nauto in een slip en botste tegen twee bomen. VLIJMEN De 40-jarige H. Pullen uit Nieuw Kuyk (N.Br) is gister morgen om het leven gekomen, toen hij met zijn fiets werd aange reden door een achter hem rijden de auto. De man sloeg plotseling linksaf. ZUNDERT —De 17-jarige F. Smits uit Zundert is gisteravond overle den nadat hij onder de wielen van de aanhangwagen van een tractor kwam toen hij daar af sprong. (ADVERTENTIE) J CHEWING GUM 87 'Kan dat worden geregeld?' vroeg Canfield. 'Natuurlijk, monsieur.' 'En zonder dat het opvalt?' 'Zeker, monsieur'. "En verder.die man ln het dorp? Kan het met hem ook worden ge regeld? Zou hij mewerken?' 'Dit is maar een klein dorp, mon sieur. Wij zijn allemaal min of meer familie van elkaar, en er zijn er heel wat die voor dit huis heb ben gewerkt vroeger of er andere verdiensten door hebben gehad. Als monsieur Raedler met de baas van deze man zou spreken... weet ik niet wat er zou gebeuren', zei Lan- come schouderophalend. 'Maar wat de man hier in St. Martin betreft; Ja.voor hem kan ik Instaan'. En toen bracht hij hen vlug naar de kelders van het huis. waar Can field hem wilde laten zien wat hij graag gedaan wilde hebben. Zij lie pen door de stenen gangen, waar nooit daglicht binnenviel, langs massieve met ijzer beslagen deu ren; daar beneden konden zelfs het praktische verwarmingssysteem van Elizabeth en de vele lichten de muffe vochtigheid niet verdrijven. Zij bevonden zich nu in de rots waarop St. Martin was gebouwd. Lancome bleef even staan om naar zijn sleutel te zoeken en er gleed een vreemde glimlach over zijn ge zicht. 'Er komt nog meer verandering, messieurs', zei hij. 'En madame zelf heeft daar een begin mee gemaakt. U zult het wel zien als u naar de eetkamer gaat waar monsieur Raedler serveert'. En toen zwaaide hij de deur open en ging opzij om hen binnen te laten. Canfield en Hayward gingen langs 109. Toen de heer van Muizenis uit zijn verdoving bijkwam, begon hij zich af te vragen waar hij eigenlijk verzeild was geraakt. Het duurde echter niet lang of het drong tot hem door, dat hij zich in de muffe kerkers bevond van het raadhuis van Rijkhuizen. Buiten zichzelf van woede begon hij een roffel op de deur te slaan en hij beukte zó verschrikkelijk hard dat zijn vuistslagen als kanonschoten weergalmden door de stenen gan gen. Maar al sloeg de arme kerel zijn vuisten tot bloedens toe op de deur, er kwam geen cent beweging in. De deur was en bleef potdicht. Toch scheen zijn gehamer enige beweging gebracht te hebben in het innerlijk van het oude raadhuisje, want op een gegeven moment hoorde hij een slepende tred nade- rij komen. Toen hoorde hij sleutels rammelen en even later knarste het slot. Daar ging de deur van zijn dezelfde weg terug naar hun kamer, en kwamen toen weer te voorschijn alsof dat die morgen de eerste keer was. Hayward praatte, om Raedler, tegen Canfield terwijl zij de trap afgingen en door de grote hal naar de eetkamer liepen. 'Wat ik altijd e rg op prijs heb gesteld als ik hier logeerde, is dat je een fatsoenlijk ontbijt krijgt. niets van dat continentale gedoe van koffie en een miserabele crois sant of zo. Elizabeth zorgde altijd voor het soort ontbijt dat Je vroe ger in de Engelse landhuizen kreeg voor Je op Jacht ging. Dat zie je nu niet meer. Dat deed ze natuurlijk om Dev een plezier te doen. En dat begreep hij en Ik geloof niet dat hij ooit heeft verteld dat hij nooit ontbeet voor zij getrouwd waren. Vreemd wat mensen soms doen om anderen te plezieren. Zo, we zijn er.' voegde hij eraan toe terwijl hij de deur opendeed. Raedler was alleen in de kamer. Het buffet was leg en er was niet gedekt. Hayward bleef staan. 'O, goeiemorgen, zijn we verkeerd?' vroeg hij Raedler. 'Ik dacht dat wij hier altijd ontbeten'. 'Goeiemorgen, mr. Hayward. mr. Canfield'. Raedler glimlachte cor rect, beleefd, precies zoals het hoorde. HIJ had zich met zorg ge kleed. zijn haar zat keurig en hij zag eruit of hij goed had geslapen. Dat had hij waarschijnlijk ook, dacht Canfield.al was het ook erg kort geweest. Canfield kreeg een onbehaaglijk gevoel toen hij hem in gedachten weer touwtje- springend op het terras zag; de atleet die de zon al oefenend be groette. Een vent met wie rekening moest worden gehouden. 'Er is vanmorgen een kleine verras sing', voegde Raedler eraan toe. 'Madame wilde het ontbijt op het terras geserveerd hebben. Ik heb hier op u gewacht om het u. te zeggen.als ik u dus mag voor gaan'. 'Dank u'. zei Hayward 'Ik denk niet dat wij op weg naar het terras zullen verdwalen.denk Je wel, Josh?' Raedler maakte zijn kleine buiging en lachte zijn glimlachje, dat er deze keer niet helemaal uit scheen te komen. 'Mag ik u in dat geval piepend en krakend open om toe gang te verschaffen aan de burge meester zelf. Jonas Eulalius van Muizenis zou de schurk zonder twijfel aangevlogen zijn, als deze niet gewapend was geweest met een gevaarlijk uitziende revolver. Vals lachend hanteerde de burge meester het schiettuigje en hij gromdje: 'Ik heb wat eten voor je meegebracht, van Muizenis. Lekker water en heerlijk oud brood. Mis schien hou je wel meer van vers brood, maar kerel, kerel, kerel, als je toch eens wist hoe slecht dat was voor de gezondheid. Als bur gervader van deze bloeiende ge meente ben ik natuurlijk verant woordelijk voor je. voel je wel? Nouen daarom zou ik het reuze jammer vinden, als jij dingen deed, die ongezond waren. Dat is de re den, waarom ik je onder andere aanraad in het vervolg niet zo hard PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN DIE 600M STAAT NIET ZOGOED ACHTER HET/ op de celdeur te bonken, want i zou dan wel eens iets héél naai kunnen gebeuren. Deze revolver zo- bijvoorbeeld per ongeluk kunne afgaan snap je? En om je nou t helpen domme dingetjes na te 1: s ten, zal ik je handjes en voet] netjes binden met de meegebrach i hennepen touwtjes. Kom vriendlief! Steek maar uit je extn miteitjes! Haha, dan kun je o« niet meer bonken! Ik lach ziek!!' De door en door slechi burgemeester bond de handen voeten van de heer van Muizen stevig aan elkaar en liet hem tod weer alleen in de cel achter. Sou* ber peinzend kauwde deze toen c' de stukken droog brood en amuseerde zich maar zo'n beetj met het voeren van de reeds melde rat. Het was duidelijk, ds het slimme dier de aangebode broodkorstjes dankbaar in onij vangst nam DE VOLGENDE KEERKUT NEN WE HET HUIS BETER ÉÉRST DE Radio vandaag Speciaal TV vandaag vergezellen? Ik heb zelf ook nog niet ontbeten'. 'Ga uw gang', zei Hayward groot moedig. 'Vooruit maar. Josh,' zei hij met een handgebaar en toen keerde hij zich om naar Raedler. 'Het doet mij genoegen te horen dat mrs. Devlin zich venmorgen zo goed voelt dat zij aan het ontbijt kan verschijnen. En nog wel op het terras.nou, niets zo goed als een zonnetje voor iemand die zich niet al te best voelt, wat zegt u? Het allerbeste'. 'Dat ben ik natuurlijk met u eens', antwoordde Raedler. 'Wij zijn er heel blij om'. Maar Canfield wist heel goed dat dat een leugen was. Elizabeth had die opdracht gegeven en Raedler had het niet kunnen tegenhouden. Hij stond minder sterk nu en had minder invloed. Er was verandering gekomen, al had het ook nog niet veel te betekenen, en Canfield had zo'n idee dat Raedler niet wist hoe hij dat moest aanpakken. En hij voelde zich bijna zorgeloos toen hij buiten kwam in het zonlicht. Elizabeth begroette hen met het vaste voornemen opgewekt te doen. 'Goedemorgen, goedemorgen. Ik hoop dat jullie goed hebben gesla pen. Ik dacht dat je het wel prettig zou vinden hier buiten te ontbijten. De zon.daar raken wij wel aan gewend hier in de vallei heet en droog. Maar ik herinner mij dat Engelsen die met vakantie naar het vasteland gaan altijd net doen of zij de zon nooit meer in hun leven zullen terugzien. Dat leerde ik pas begrijpen nadat ik zelf een paar jaar in Londen had gewoond'. 'En dat is dan natuurlijk ook de enige reden waarom wij ons geze gende land wel eens verlaten', zei Hayward. HILVERSUM i NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 (S) Aangestipt. 8.00 Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvr. 8.45 (S) Plein Publiek. 10.30 Nws. 10.33 Zin gen met Cecilia. 10.50 Schoolradio. 11.00 (S) In 't zilver. 12.00 (S) De Klllma Hawaï lans Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12 26 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws 12.41 (S) Hier en Nu met aansl Makro. 13.00 (S) Prom.Ork met zangsollste. 13.25 (S) Onder school tijd. TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15.30 Nws. 15.33 (S) Klass. kamermuz. 16.00 (S) Een mondje Frans 16.30 (S) Keerpunt. OVERH.VOORL.: 17.20 Het Eu ropees Ontwikkelingsfonds springt bij ln Suriname. TROS: 17.30 Nws. 17.32 Aktua. PP: 18.19 GPV. TROS: 18.30 Nws. 18.41 (S) A la carte. EO: 20.00 Reformatie en reveil. 20.15 (S) Finale voor u. 21.20 Avondoverdenking. 21.30 Ultz. v.d. Zeven dedagsadventisten. NOS: 21.45 (S) Euro- light. 22.25 Ultz. v.d. Bond zonder Naam. NOS 22.30 Nws. NCRV: 22.40 (S) Achter het Nieuws. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop. 23,20 (S) NOS-Jazz ln Aktie. 22.55-24.00 Nws. HILVERSUM n VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur met om 8 00 Nws. en om 8.11 Dingen v.d. dag. 9.00 (S) VARA- Dansorkest met diverse solisten. 9.35 Wa- terst. 9.40 Schoolrad. NOS: 9.50 (S) Mu ziek uit de Middeleeuwen en Renaissan ce. 10.30 Mee over minder, met om 11.00 Nws. RVU: 1140 In Holland staat een huls. NOS: 12.00 Den Haag deze week. 12.15 Ultz van Symbiose. 12.25 Prom. Ork.12.50 Recht en Slecht. 13.00 Nws. linde. 13 50 Jeugdalcoholisme. doe. 14.3 (S) Zoeklicht op Nederland. 16.00 Nws. EO: 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Licht en uitzicht. 16.40 (S) Voor de kinderen. 17.00 (S) Na vijven. 17.40 (S) Licht ensemble. 17.55 Med. EO: 18 00 Nws. 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. 19.00 (S) Kerkorgelcon cert. 19.25 (S) WIJ hebben een woord voor de wereld. 19.45 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 (S) Overdenking. 2015 (S) Balletmuziek. 22.05 (S) A'dams Strijktrio 22.15 (S) Llterama. 22.45 (S) Middeleeuwse en hedendaagse koorwer ken. 23.10 (S) Planorecital. 23.30 (S) Muziek en dienst. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8.03- In de tweede aflevering van De Verlossing sterft de oude pastoor. Zijn opvolger is heel wat beter opgewassen tegen Pol van Dom burg. Ned. 1/20.45 Na Pepper, de vrouwelijke poli- tie-agent, (21.20) vraagt de TROS aandacht voor Aktua TV. Ned 2./22.10 M.R G. B. J. Hilterman en Henk Neyssel hebben in Libanon geprobeerd er achter te komen wat voor een man Yasser Arafat is en wat de Palestijnse bevrijdingsbewe ging precies voorstelt. Ned. 1/2.10 Sepp Peteratzlnger is verpleger in een psychiatrische kliniek. In zijn vrije tijd is hij al ruim 700 keer opgetreden als conferencier op bruiloften. Vandaar de titel van zijn filmportret Der Hochzeitslader. Duitsl. 2/22.05 Zangeressen van drie genera ties krijgen van Charles Regnier te horen: 'Ein Kompliment meine Da- men'. Duitsl. 2/22.35 Plein Publiek van de NCRV gaat na hoe het staat met de mede zeggenschap in het gezin. Hilv. 1/08.45 8.06 Radlojourn.) 9.03 (8) Pep-op-drle. 11.03 Radlojourn. 11.06 Drie draalt op verzoek. 12.03 (8) Drie tussen de middag. 14 03 Radlojourn. 14.06 Pop-Kontakt I. 15.03 Pop-Kontakt II. 16.03 De Hltmees- ters. (17.03-17.06 Radlojourn.) NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 Drie loopt achter. VPRO: 20.00 (8) VPRO-maandag met nieuwe platen op het terrein van pop. Jazz en blues. (20.00 (S) Tilt. 21.02 (8) Jazz uit de West. 22.02 (S) Rik Zaal. 23.02 (3) Wim Noordhoek. 24.02 (S) Jan Donkers.) AVRO: 1.02 Continu de nacht door. VA RA: 6.00-7.00 Alfred La garde. TELEAC 18.15 Nederlands voor buitenl. werknemers les 2 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 MASH, tv-serie 19.30 Reiswijs: toeristische Informatie NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Wie van de drie 20.45 De verlossing, tv-serie (dl.2) 22.10 De Palestij nen, documentaire reportage 22.50 Ontdek je plekje 22.55 SYMBIOSE NOS 23.00 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 De man van zes miljoen, tv-serie NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Op losse groeven, licht muziekprogramma 21.20 Pepper, misdaadserie 22.10 Aktua TV NOS 22.50 Journaal Magisch kruiswoord-puzzel Horizontaal woorden invullen die verticaal dezelfde betekenis heb ben.: 1. hachelijk, 2. schroefvormi ge draad, 3, volslagen mislukking. OPLOSSING VAN VRIJDAG: Hor.: 1. port, 4. kartel, 9. ora, 10. SCHEVENINGEN Zaterdagmorgen wa ren aan de markt de trawlloggers SCH 45 met 15.580. SCH 62 met 20.590. SCH 72 met 3890, SCH 248 met f 13.926 en de SCH 323 met 7065. Voorts waren aan de markt 8 kustvlssers met tezamen /Ó56.050 aan verse vis. tongl 10.56-11, tong 2 9.48-9 75, tarbot 1 11.03-12, tarbot 2 8.50-9, tarbot 3 5.30-6. tarbot 4 4.95-5.10, griet 1 4.20-4.70, griet 2 3.45-3.70. Per 40 kg: gm schol 28.60-50. m schol_ 50- 17. m. kabeljauw 50-65. kabeljauw 1 48-62, kabeljauw 2 54-64, kabeljauw 3 59-68. Per 100 kg: g. kabeljauw 106-170. Verwachte aanvoer voor vandaag: Van de kust 6U trawlloggers en enige kotters. ras, 11. ode, 12. eender, 14. aren, 15. sok, 16. alt, 17. t.s. 19. penseel, 22. aan, 24. nop, 25. lor, 27. regeren, 30. mi, 32. pon, 33. ram, 35. riem, 37. beroep. 39. men, 40. kan, 41. one, 42. attent, 43. stel. Vert.: 1. Poesta, 2. ore, 3. rans, 4. kar, 5. as, 6. tortel. 7. Ede, 8. Lena, 10. rekenen, 13. dop, 14. ale, 16. Asperen, 18. sar, 20. nor, 21. lom, 23. nepent, 26. rimpel, 28. gom, 29. nar, 31. Irma, 34. moot, 36. iet, 37. bat, 38. ene, 40. kn. Van een verslaggever SCHIPHOL De douane op Schip hol heeft een 21-jarige Amerikaan se vrouw en een 31-jarige Italiaa aangehouden, die in hun koffei ongeveer 11 kg. hasj-olie hadde verborgen. Het tweetal is inmidde voor de officier van justitie Haarlem voorgeleid. De Italiaan en de Amerikaani hadden volgens een zegsman va de douane op de luchthaven hasj-olie zeer deskundig verborgei In hun koffers, die van zacht kunststof waren gemaakt, war« bijna onzichtbaar dubbele bodem en deksels aangebracht. De ruim tussen de koffer en hun dubbe blnnenbekleding was slechts enke millimeters. Met een lnjectienaal was de hasj-olie, die daarvoor eer» verwarmd moest worden, ertusse gespoten. Een douanebeambte za echter de gaatjes, die de injecties puit in de koffers had achtergeli ten. Het is de tweede keer, dat de dou» ne op Schiphol hasj-olie vindt, di op dergelijke wijze werd meeg« smokkeld. Het tweetal was afkom stlg uit Karachi en was vla Ron naar Schiphol gereisd om daar ove te stappen op een lijntoestel na4 Montreal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4