ploegen uitgeschakeld oor bedenkelijke praktijken Fleming Delfs soms te perfect andbalsters kansloos oor eindtoernooi WK Dieven stelen medailles van Eddie Merckx [okkeer en Zaan '69 winnen geen enkel Europa Cup duel EBBC niet koelbloedig in slotfase Hockeyteam faalt in afwerking Sheila Young zeer snel Wereldrecord voor Mike McFarland Connesson klopt Vul tink krap in Weerbaar en op kop 3" BRUSSEL Dieven hebben inde nacht van zaterdag op zondag ingebroken in het huis van de Belgische top- wielrenner Eddy Merckx. Ze zijn er vandoor gegaan met alle medailles, bekers en an dere trofeëen van de wereld kampioen, aldus heeft de po litie bekend gemaakt. Ook werden juwelen van de vrouw van Merckx en enkele schil derijen ontvreemd. Slechts een medaille rest Merckx nog: de gouden me daille van het wereldkampi oenschap voor amateurs. De dieven hebben deze medaille verloren toen zij het huis ver lieten. De diefstal werd dooor Merckx ontdekt toen hij zondagmor gen met zijn vrouw thuis kwam. Merckx woont 1 n de Brusselse voorstad Kraai- nnem. Nederlandse meisjes slaagden er in de eindstrijd echter niet in om de titel te veroveren. Ze waren kans loos tegen de nieuwe, oersterke En gelse combinatie Nora Gardner/Sue Wheatnall: 153, 155. Mar ja en Rob Ridder zorgden voor de derde en laatste Nederlandse halve finale plaats. In de Mixed verloren ze van de sterke Westduit sers Marie-Louise Zizmann en Wolfgang Boehow (1512, 153). TED VAN DER MEER jy/KWARTET MAANDAG 10 FEBRUARI 1975 SPORT zll Van onze basketbalmedewerker HAARLEM Zoals EBBC eerder al tegen Punch in de laatste fase van de wedstrijd de boot in ging, zoals ook Flamingo's pas in de laatste seconden zijn eerdere wedstrijd te gen de Bosschenaren won, zo ver ging het de ploeg van Jan Jan broers zaterdag opnieuw. En weer was het Flamingo's dat er van pro fiteerde. Nu leidde EBBC zo'n an derhalve minuut voor het einde nog met vijf punten. Als de ploeg voldoende routine zou hebben bezeten, zou zo'n voor sprong niet meer uit handen wor den gegeven. Maar EBBC bezit die routine en koelbloedigheid niet. Plotseling was het weer een gezel schap verward dooreen rennende jongens die de bedoeling van het spel geheel ontging. Door twee on derscheppingen van Fox kon Fla mingo's een 7782 achterstand ombuigen in een 8382 voorsprong en uiteindelijk door Akerboom nog naar 8884 worden getild. Topscorer in dit duel was voor Fla mingo's Fox met 28 treffers, Aker boom scoorde een punt minder. Aan Bossche kant was Holland ook goed voor 28 punten. In de degradatiepoule viel een ver rassing in het duel ASVU-BC Utrecht. De Utrechtenaren die eer der thuis ook al van ASVU hadden gewonnen, wonnen op Uilenstede met 83—97 na een 4146 voor sprong bij de rust. Opvallend bij ASVU was dat Searcy in het geheel niet in het spel voorkwam en op een magere score van 14 punten bleef steken. EREDIVISIE DAMES Wilskracht SNL- DED 4844 Landlust SVpNoordkoop 48- 44 Bob White Stars 73—60 AMVJ-Am- sterdam-HOC-Haarlem 5241 Fortuna- Blue Stars 53113 Amstelveen-Rot. Zuid 48—61. HEREN Kamploens poule. Landlust-Rott. Zuid 6586 Punch-Llons 7980 Flamln- gos-EBBC 8884 Degradatiepoule ASVXJ- BC Utrecht 8397 Amstelveen-Blue Stars 8998 Donar-Amstelveen 9786. AMSTELVEEN Het Nederlandse hockeyteam heeft zaterdagmiddag in Amstelveen een oefenwedstrijd tegen de Boekaniers met 10 ge wonnen. Patty Mundt (Hattem) maakte in de eerste helft het doel punt na een strafcorner. Het duel werd gespeeld in het kader van de voorbereiding op het toernooi om de wereldbeker, dat op 1 maart in Koeala Loempoer begint. Bondscoach Cees Tania was matig te spreken over de prestaties van zijn pupillen. 'Er zijn te weinig kansen benut', zei hij. 'Het Neder lands elftal was zeker driekwart van de wedstrijd in de aanval maar het bleef bij dat ene doelpunt. Een manco is ook het onzuivere nemen van de strafcorners. Daar hebben we nog te weinig mee kunnen oefe nen. In de zaal gaat dat haast niet en buiten waren de omstandighe den nog niet goed genoeg. Boven dien was er een zware ClOS-trai- ning aan het duel vooraf gegaan en dat gaf wat extra belasting'. De nationale voorhoede bestond uit (van rechts naar links) Mundt-Ties Kruize-Hans Kruize-Boerma. In de tweede helft speelde Wouter Kan op de plaats van Ties Kruize, die naar het middenveld verhuisde. De HGC-er Wouter Leefers die gebles seerd is geweest, speelde nog niet mee. 'Maar zijn herstel verloopt naar wens', aldus Tanla. De Maleislëgangers spelen dinsdag avond in Utrecht een oefenwed strijd tegen Kampong. Zaterdag middag volgt de laatste ClOS-trai- ning voor het vertrek naar Maleisië, met aansluitend nog een oefenduel in Amstelveen tegen de Batavieren. De Deen Fleming Delfs, winnaar van de open Nederlandse kam pioenschappen badminton. inze volleybalmedewerker [■ERDAM Opnieuw heeft het noodlot in de Europa Cup voor landskampioenen voor de Poolse vertegenwoordiging slagen. Resovia, de huidige Poolse kampioene werd in Sofia ook een kansloos Blokkeer uitkwam, uitgeschakeld. Niet door prestatie, maar omdat bekerhouder en Russisch kampioen Moskou in de laatste wedstrijd van dit toernooi verloor van eer Slavia Sofia. Dat gebeurde in een wedstrijd waarin een 1 bedenkelijke zaken gebeurden. CSKA was op dat moment lijk de betere ploeg en had alleen een set aan Resovia ver- (3-1). Resovia zelf versloeg de Bulgaarse gastheer in de eerste wedstrijd met 3-2. Niets leek een CSKA-zege in de weg te staain. Alhoewel de Rus sen met 15-12 de eerste set verlo ren, herstelden zij zich daarna wel zo goed (via 7-15 en 7-15) dat niemand meer aan een Russische zege twijfelde. Die 2 gewonnen sets waren voor de CSKA ploeg vol doende zich voor de in Amstelveen te spelen finale te plaatsen. Opge zweept door het Bulgaarse publiek hees Slavia zich boven zichzelf uit en besliste de strijd via 15-5 en 15- 3. Een op het oog dus minimale Russische tegenstand. Voor de Poolse kampioen, die vrij gemakkelijk via 15-11, 15-9 en 15-6 Blokkeer versloeg, de Hagenaars wonnen dus geen set, onderging in feite hetzelfde lot was de vorige Poolse kampioen Olsztyn verleden jaar in Rijswijk overkwam: uit schakeling. Het verschil met Rijs wijk vorig jaar was echter, dat dit kwam omdat toen Blokkeer plotse ling in een ongenaakbare vorm was. Een duidelijk sportief resul taat, dat in flagrante tegenstelling staat tot de verrichtingen in Sofia. Ook in het Tsjechische 'Brno ge beurde iets dergelijks. In de laatste wedstrijd verloor het tot dan onge slagen Zetor Brno onverwachts met 3-1 van de Oostduitse titelhouder SC Leipzig. Het gevolg was, dat de finalist van vorig jaar. Dynamo Boekarest onverwachts uitgescha keld werd. Zetor Brno was zeker van plaatsing na het winnen van één set. Evenmin als Blokkeer kwam ook Zaan '69 tot wedstrijdwinst. Na de teleurstellende nederlaag van zater dagavond tegen de Italiaanse be kerhouder Ariccia via 15-4, 15-10 en 15-12, werd op de laatste dag met dezelfde einduitslag verloren van Levski Spartak. Naar de in Ankara te spelen finale om de Eu ropa Cup n gaat nu Radio Techni- Inzeil De Amerikaanse Sheila Young is een week voor de strijd om de wereldsprinttitels in Go thenburg op de kunstijsbaan van Inzeil zeer dicht bij haar wereldre cord op de 500 meter (41,8 secon den) gekomen. Met een tijd van 42,16 seconden won Sheila Young zondag een 500 meter, waaraan ook rijdsters e« rijders uit Polen en Frankrijk deelnamen. De Poolse Erwina Rys werd in 44,00 seconden tweede. Op d e 1000 meter bleef Sheila Young de wereld jeugdkam pioene eveneens voor (1.29,60 tegen 1.30,05). De Amerikaanse Connie Carpenter zegevierde op de 1500 meter in 2.23,21. Bij de hereei won de Amerikaan Dan Immerfall de 500 meter in 39,68 seconden voor de Pool Jan Trzebunia (40.86). Trzebunia werd eerste op de 1000 meter in 1.24,14. Terwijl ploeggenoot Kleun (3) toekijkt richt Van de Broek (Radius) een smash precies op de han den van US-speler De Geer. Van onze sportredaktie AMSTERDAM Een verbetering en 3 evenaringen van indoorwereld- rdcords waren dit weekeinde de belangrijkste gebeurtenissen in de atletiek. De Amerikaan Mike McFarland verbeterde in Kluis Ville het record op de 70 yards en bracht het op 6.7 secon den. Dwight Stones evenaarde eerst in Los Angeles zijn eigen wereld record hoogspringen met 2.27 me ter en kwam een dag later tot 2.23. In de Westfalenhalle in Dortmund liep Annegret Richters tijdens de interland met Spanje een wereldre cord op de 60 meter: 7,1. Zij moet diit record nu delen met een groot aantal andere atletes. Marty Liquori won tijdens indoor- wedstrijden in Philadelphia de mijl in 3.55,8. slechts 0.8 seconde boven het wereldrecord van Jim Ryun. Angela Boyle evenaarde tijdens de zelfde wedstrijden het wereldrecord op de 60 yards met 6,5 seconden. De 22-jarige Japanner Sakamoto won de internationale marathon van Kyoto in 2 uur 27 minuten en 15,4 seconden. Tweede werd de Ja panner Kaya, derde de Fin Nikkari. ka Riga (Rusland) en Levski Spar tak. Naar verhouding ging het de Ne derlandse dameskampioen VC Heerlen het nog het beste af. De Limburgse ploeg werd in Moskou tegen de Russische kampioen Dynamo kansloos geacht. De ploeg van trainercoach Ger Spijkers ver loor inderdaad, maar de 3-1 neder laag kan zeer eervol genoemd wor den. Bovendien heeft de Heerlense ploeg het voordeel, dat het in 2 van de 3 verloren sets hoog in de cijfers zat: 15-10, 11-15. 15-11 en 15-2. Op 22 februari vindt in Heerlen de return plaats. Alhoewel in feite kansloos, kan VCH dan toch nog tot een opvallende prestatie komen. In Nederlandse competitie vond slechts één wedstrijd plaats: de da mes van AEC versloegen in Voor burg Corbulo met 3-0. Naast deze wedstrijd werden de restanten van de achtste finales voor de Neder landse beker verwerkt. Opvallend ste gebeurtenis is de plaatsing van het Harderwijkse Shock '68 voor de kwart-finales. Dit damesteam komt uit in de veel lagere promotieklasse van het district Eemland. Via een aantal overwinningen op tweede divisieploegen kwam de Veluwse ploeg zover. Motor in het team is de oud-International en oud-Haag '69 speelster Mathilde Brouwer- Dekker. Shock '68 komt in de vol gende ronde uit tegen AEC, num mer 2 in de eredivisie. De verrassendste uitslag bij de he ren was de 2-3 nederlaag van de oud-landskamioen AMVJ bij Were Di. Het door Hidde van der Ploeg getrainde AMVJ nam via 6-15 en 8- 15 een 0-2 voorsprong. Dat gebeur de nog steeds bij afwezigheid van de nog niet herstelde Geert Trom petter. Bovendien bleek oud-DTS- er Rein de Wit een griep nog niet te boven te zijn. Het gevolg was, dat de Amsterdamse ploeg wegzakte en via 15-10, 15-12 en 15-7 (3-2) uit het bekertoernooi gewipt werd. Were Di komt in de kwart-finale uit tegen Orawi. De 3 andere wed strijden zijn: Zaan '69-Corbulo, Blokkeer-Radius/MVC en PVC-VC Tilburg. Bij de dames zijn de reste rende wedstrijdenOctopus-Lycur- gus, Utrecht VC-Dynamo en Orawi- VCH. Dames, eredivisie: Corbulo - AEC 03 (12-15. 4-15, 10-15); bekercompetitie, achtste finales: Valbovol - Dynamo 13. SOS/DPC - Octopus 03, Amsterdam/- Boemerang - Utrecht VC 03, Orawi - SFC 30. AMVJ/RLVC - Lycurgus 23. Shok'68 - SEC 3—0. Heren, le divisie A: Isala - Donitas 03; bekercompetitie achtste finales: Molen wiek - Zaan'69 0—3, VHC - VCT 0—3, PVC - Apollo 3—0, US - Radius/MVO 2— 3, Oranje Nassau - Corbulo 23. Were Di - AMVJ 3—2. EAVV - Orawi 0—3. KOOS HAMER TROYES Opnieuw is Hans Vul- tlnk in een groot toernooi vlak voor de streep uitgegleden. In de finalepartij gisteravond tijdens het Europees kampioenschap 47/2 ver loor Vulbink op het nippertje van Francis Connesson, die dankzij een beter algemeen gemiddelde kampi oen werd. Vultink had in de laatste ronde aan remise genoeg voor de titel, maar was in gemiddelde achterop geraakt bij Connesson door een afschuwe lijke carottepartij in de zesde ronde tegen de sluwe Galvez. Het bleek na afloop opnieuw Galvez te zijn (evenals enkele weken geleden' in Beverwijk) die Vultink van de titel afhield. Vultink had het in de slot- partij tegen Connesson al direct moeilijk. De Franse favoriet startte met 'n esrle van 323 nadat Vultink de aanvangsstoot gemist had. Vul tink begon toen welgemoeg aan een enorme produktie ln de tweede beurt, maar toen hij op 378 totaal was aangeland strandde hij. Voor Connesson was het toen niet moei lijk meer de partij uit te maken en zich Europees kampioen te noemen. De eindstand Is: 1 en Europees kampioen Francis Connesson (Fra.) 12 wedstrijd- punten. 357 hoogste serie. 120.65 alge meen gemiddelde. 2. Hans Vultink (Ned.) 12. 400 95 79; 3. Klaus Hose (Wdl.) 8, 400, 87.90; 4. Jose Galvez (Spa.) 8, 271, 32.09:' 5. Willy Wesenbeek (Bel.) 6, 400, 51.07: 6. Christ van der Smissen (Ned.) 6, 223. 50.65: 7. Roland Dufetelle (Fra.) 2. 135, 35.04: 8. Günther Slebert (Wdl.) 2, 126, 22.15. Deen wint open-badmintontitel Van onze badminton-medewerker BEVERWIJK Op 19 april 1969, bijna vijf jaar geleden nu, werd de Deen Fleming Delfs in de Voorburgse Vliegermolen gehuldigd als superieure jeugdkampioen van Europa. Sindsdien is de ster van de nu 23-jarige badmintonner uit Kopenhagen gestegen. Gister middag mondde dat uit in een grandioze overwinning tijdens de internationale kampioenschappen van Nederland in Beverwijk. Vooral de manier waaróp hij de titel behaalde, verbijsterde velen, ook de verslagen finalist Sture Johnsson: 'Fleming speelt het spel perfect té perfect soms.' En met dat laatste doelde de Euro pese kampioen uit Zweden op de mentaliteit van Fellng Delfs, die nog al eens te wensen over laat. Delfs: 'Inderdaad heb ik niet de juiste mentaliteit om door te stoten naar, laten we zeggen, het All Eng land Kampioenschap. Waarom? Ik ben een jongen, die graag badminton speelt, maar een broertje dood heeft aan conditie training. Ik ben nogal lui aangelegd.' Een Sture Johnsson: 'Daarbij komt, dat Fleming zich vaak zo superieur waant, dat hij het niet goed meer ziet. Als je op zo'n mo ment allert reageert, dan kun je hem verslaan. Vandaar dat ik hem meestal wel pak'. Dat gebeurde dit keer niet. Voor de tweede keer in dit seizoen: ('de eerste keer was op de 'open' Skan- dinavische') ging de blonde Zweed de boot in. Hoewel Johnsson met veel hangen en wurgen de eerste game nog uit het vuur wist te slepen (14—15), werd hij daarna compleet vernederd. Verlies met 150 De derde game gaf een dra gelijker score aan (1511).maar Delfs was met zijn schitterende slagen (met name zijn back-hand) niet in gevaar geweest. In de halve finales had Sture Johnsson de Engelse kampioen Paul Wheatnall verslagen, terwijl Fleming Delfs had afgerekend met een andere Engelsman, Ray Ste vens. De Nederlanders sneuvelden in de voorrondes, maar Rob Ridder tegen Paul Wheatnall (1115, 15 5, 15—11), en Guus de Vogel tegen de Deen Elo Hansen (615, 154, 1512) wisten ln hun verllespartij- en toch tot een optimale prestatie te komen. In het dames-enkelspel plaatste Jo ke van Beusekom zich ondanks een verstuikte enkel bij de laatste vier speelsters van het toernooi. Joke: 'Afgelopen donderdag, in de Uber cup-wedstrijd tegen Engeland, ging ik door mijn enkel. Jammergenoeg kon ik mijn vaste arts, Rolink, niet bereiken. Maar gelukkig heeft Dok ter Wesseling uit Zoetermeer mij vrijdag, zaterdag en zondag vóór de wedstrijden kunnen behandelen, waardoor lk bijna zonder proble men kon spelen'. In de halve finale leed de nationale kampioene in een fraaie partij ln 118, 117, nederlaag tegen Mar garet Beck de winnares van het Wereld Invitatie Toernooi, die op haar beurt met 117 en 11—3 ver loor van de ongenaakbare Gillian Gilks. De beide Engelse speelsters leden in de halve finales van het dames dubbelspel een sensationele nederlaag tegen de Nederlandse koppel Joke van Beusekom/Marjan Luesken. Gillian Gilks: 'Ik vind Joke en Marjan niet het allersterkste dub bel ter wereld, maar als het bij hen loopt zijn ze wel levensgevaarlijk. Dat is nu alweer gebleken.' De werd het ln Heerhugowaard een 18- 15 nederlaag. In een bikkelhard gevecht, dat meer weg had van rugby, moest de nederlandse ploeg zaterdagavond met een 1616 score genoegen nemen. Bij de Oosterijkers wa ren een aantal spelers die door alles heen gingen en niet het minste respect hadden voor hun tegenstanders. Vooral dr. Josef Pelssl bezondigde zich voortdurend aan veel te grof spel. De speelwijze van de Oostenrijkers had tot gevolg dat er van fraai handbal vrijwel geen sprake ls ge weest. Nederland was taktisch en technisch veel beter, maar het kon geen moment in zijn spel komen. Tot 13—12 had Nederland steeds een voorsprong. Even leek het er toen op dat Oostenrijk zou gaan winnen. Het kwam op 1315, maar Nederland kwam door Henny Loef- fen weer terug en nam in de laat ste minuut door Paul Schuurkes nog een 1615 voorsprong. Met alle geweld sleepte Manfred Schmidbauer tenslotte de 1616 eindstand uit het vuur. Bij de Oos tenrijkers scoorden Pelssl en Schmidbauer vijfmaal en Dieter Zanzes driemaal. De Nederlandse doelpunten kwamen van: Henny Loeffen (5), Geert Oosting (3), Hans Beugel (3), Kees Kooy (2), Paul Schuurkes (2) en John van Meeteren (1). Nederland had gisteren volop kan sen de overwinning naar zich toe nze korfbalmedewerker ERDAM Met uitzondering kopgroep in de hoofdklasse de zaalkorfbalkompetitie is alle geledingen volop span- Summum natuurlijk de kop- in de hoofdklasse A, waar 1 debutant Allen Weerbaar an is gekomen. De Amster- ers zelf versloegen eerder de- ik stadgenoot Swift met 54, i lagen gisteren AKC door een nederlaag tegen DETO naast egvallen en bovendien de af- op Blauw Wit groter worden. De Danaïden weer voor een zorgde en uit Amsterdam |j -8 gelijkspel wegsleepte. i]ETO nog steeds niet te on- atten is, ondervond AKC in huis.De Almelose finalisten orig jaar konden zich erop en de laatste 2 jaar thuis agen te zijn gebleven. Winst vergrootte de kans op- in de finale te komen. DETO Jch er niets van aan en leidde 'jwege de tweede helft zelfs -8. Dat kwam onder meer t André Schonn en Dik Bon- strafworpen misten. AKC nog terug tot 1010, maar door een treffer van Jan van ut met 1011 capituleren. hoofdklasse B is de aandacht kelijk op de staartgroep ge- Westerkwartier zorgde er hier at nog alles mogelijk is. De debuterende Amsterdammers den in Heerenveen tegen Kwiek een verrassende 78 Daardoor kwam de ploeg van Lucy Bijl naast de Friezen, chts één punt afstand staan Roest, dat Ons Eibernest on- :ht grote tegenstand bood, J?'de lijstaanvoerders niet van 'ge kon afhouden(1417) en dat Archipel winnend (7— ,2 ïgs zich heen zag gaan. sse A: Hoofdklasse B: »1 erbaar 11-16 Ons Eibernest 11-14 Archipel 11-14 Luto 11-13 Het Zuiden 11-11 Rust Roest 11- 8ASKO 11-7 Westerkwartier 11- 11- 5 Wordt Kwiek 11- 5 A: Allen-Weerbaar-Swlft [5 Iden 10 11-22 11-18 11-16 11-10 11- 6 11- 6 3LASSE 6-4 ZI_. lu Blauw Wlt-De Danaiden oo d; IS1 loest-Ons Eibernest 1417 Het Luto 89M Asko-Archipel 711 Kwiek-Westerkwartier 78. sc ANGSKLAS8E: Sparta-LDO 2—7; - Kn-Geel 215; Stanfires-Koog- k 8—8; Rohda-Nic 9—2; OVVO- -12; Raedy-Dos'46 1211; Naas- 146; Samos-Die Haghe 67; in.PIdes Pacta 312; Excelslor- Hooger 98; JKV-Oost Arnhem De Algemene-Rapid! tas 515; 86; Trekvogels-Kinderdijk jo. deetos-PSV 115; Pams-Fortuna «fetos-Trekvogels 118. 16 11 li !C nederlaag in eerste duel tegen Denemarken i- )0c a NINGEN Het Nederlandse dames zaalhandbalteam zal niet deelnemen aan de eindronde van tb, oernooi om het wereldkampioenschap, dat aan het einde van dit jaar in de Sowjet Unie wordt gilden. De Nederlandse dames verloren zaterdagavond in de Evenementenhal van Groningen, us 1500 toeschouwers de eerste van de twee kwalificatiewedstrijden tegen Denemarken met 11-18, rust een voorsprong te hebben gehad van 7-6. 2- inge formatie heeft zich in overigens uitstekend ge- ci Zij sloot de eerte helft zelfs nJieen 7—6 voorsprong af. De andse dames namen tot grote zing van de Deensen al dade- ,1.- et Initiatief. Zij bleven voor onstant aan de leiding, vloeiing van doelvrouwe Jenny met Sandra Relnders na de iJttlng bleek een misgreep te ^etiwant er waren nog maar en- linuten gespeeld of de Deense i hadden de 76 achterstand ast» 11—9 voorsprong omgebogen -r fouten van Sandra Reinders. |W( 'erd zij vlot daarop weer uit- i-jseld door Janny Rogge, maar xlerlandse dames bleken niet ;e de kracht te bezitten om nog mef te slaan. ^Deense kanon Jute Madsen 0-de uit de hoeken, met af- sschoten en vanuit de cirkel pj de lopende band. Met tien i_Érs, waarvan vijf uit straf wor sen - was zij topscoorster bij de 5 i e Nederlandse dames scoorde 1-toe de Kok driemaal en Ellen ji ng tweemaal. De overige tref- 0-i'Wamen van Toos Alsemgeest, 1 Slangen, Gerdemlen Wilms, ,cti 0edstra» Mieke Pottuyt en Nel sr ad! 1- 5N OA ederlandse herenploeg speelde i- eekeinde twee keer tegen Oos- Ik- In Groningen werd het bo gelijk (16-16) en gisteren te trekken, maar kon in de slotfase de Oostenrijkers niet meer bijhou den. In het begin zag het er hele maal niet naar uit, dat Oranje naar verlies zou worden gespeeld, want met snel spel werd een voorsprong van 51 opgebouwd. Met name doelman Ron de Jonge weerde zich voortreffelijk en voorkwam ver scheidene Oostenrijkse treffers. De Oostenrijkers kwamen langzaam terug en het was duidelijk, dat zij over meer internationale ervaring beschikten. Bij de rust was de mar ge nog slechts een punt in het voordeel van Nederland, maar na de pauze sloegen de gasten hard terug. Onder aanvoering van uitblinker Manfred Schmidbauer moest Ne derland de voorsprong prijsgeven en profiteerden de Oostenrijkers goed van het vele balverlies, dat aan Nederlandse zijde werd gele den. Pas in de laatste minuten probeerde Nederland, aangemoedigd door 1.000 toeschouwers, iets terug te doen, maar de defensie van de bezoekers liet niet veel tegentref fers meer toe. De doelpunten van Nederland wer den gemaakt door: Paul Schuurkes en Henny Loef en (belden 4). Hans Beugel (3), Kees Kooy (2) en Paul Bosman en Arle Potkuyt leder 1. Voor Oostenrijk troffen doel: Schmidbauer en Adam (belden 4), Hojdelewlcz en Steinscherer (bei den 3), Vralsz (2) en Zarzer en Peissi (ieder 1).

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11