Oud Valkeveen wordt 'open' kermismuseum flateigenaren chef boekhouding Zaak voor rechtbank in Roermond Limburgse boer niet akkoord met onteigening boerderij Oplichter zei medewerker NOS te zijn Incident bij benoeming van wethouder in Meppel NKV: Maastricht snel medische faculteit geven 'Zandgemeenten' in Zuidoost Drente trekken inwoners Wereldwinkel V.U. met Surinameweek Grafzerken vernield Heeriense politie 'Letterzetter' bedreigt zet demonstranten nu 0nze SpaiTeboSSeil uit gemeentehuis L Situatie in Eindhoven 'onhoudbaar' Woonwagenbewoners vragen hulp aan minister Van Doorn Luchtverbinding Groningen-Bremen Man verdacht van huurmoord Kind in vijver verdronken FAMILIEBERICHTEN IN te LORELEIREIZEN ERVAREN ADMINISTRATEUR i rROUW/KWARTET ZATERDAG 8 FEBRUARI 1975 RH9 De provincie Limburg heeft het twaalf hectare grote bedrijf van de man onteigend om op de gronden grint te gaan winnen. De heer Sta- [enburg heeft zich altijd tegen de bnteigening verzet en stuurde de Van een verslaggever ROERMOND De rechtbank in Roermond heeft zich gisteren op nieuw gebogen over de hoogte van de onteigeningssom, die de pro vincie Limburg moet betalen aan een boer uit het Limburgse Heel, de heer Stakenburg. vergoeding van 614.000 gulden, die hij van de provincie kreeg, terug. Deze week nam de provincie, na toestemming te hebben gekregen van de rechtbank in Roermond, de gronden toch. in bezit. De recht bank besliste niet meer te willen praten over de onteigening zelf maar vond wel dat de hoogte van de onteigeningssom nader bezien moest worden. Gisteren stelde een schade-expert, mr. Croughs, dat de gronden inder daad te laag getaxeerd waren. Hij kwam tot de conclusie dat het be drag 750.000 gulden moest zijn, om dat grintgrond sinds 1972 in waar de gestegen is. Voor de zoon van de heer Stakenburg, die het bedrijf van zijn vader gepacht heeft, claimde de expert een schadevergoe ding van 150.000 gulden. Mr. Van Boven, procureur van de provincie Limburg, bood de zoon als schadeloosstelling voor twaalf jaar het gebruik van een boerderij van de provincie aan, samen met één hectare grond rond dit gebouw. De schade-expert zowel als mr. Van Boven waren het erover eens dat de hele procedure bemoeilijkt is door de starre en gesloten houding van de heer Stakenburg sr., eigenaar van de grond. Zij verwachtten bei den dat het pachtcontract voor de boerderij, die provincie als com pensatie aanbood, niet spoedig ge tekend zal worden. De president van dé rechtbank, mr. Sprangers, zal op 12 maart uitspraak doen. ^Bedrijven benadeeld ■Voor duizenden guldens Van een verslaggever DRACHTEN De gemeentepolitie Drachten heeft gisteren de 29- jarige straatmaker J. G. L. aange houden, die zich uitgaf als mede werker van de NOS voor de rubriek 'Van Gewest tot Gewest'. De drie noordelijke provincies waren gedu rende twee maanden zijn operatie terrein. Hotels, taxibedrijven, mo dezaken, benzinestations werden voor vele duizenden guldens opge licht. De pseudo-NOS-medewerker heeft onder meer verschillende sportvere- nigingen in het Noorden bezocht. Tijdens interviews met bestuursle den werd' door hem de toezegging gedaan dat bij een geslaagde uit zending de vereniging een kleuren televisie zou ontvangen. Eveneens werden enkele fabrieken bezocht en directies geïnterviewd. De fabrikan ten nodigden hem dan uit voor een vorstelijk diner. Voor een in Veendam gestolen auto tankte hij op.rekening van de NOS benzine. Bij hotels liet hij zich inschrijven en liet de pompbedien de bij het betreffende hotel infor meren. Vóór zijn arrestatie had hij zich nog bij een kledingzaak in Drachten van nieuwe kleding voor zien. De rekening (negenhonderd .gulden) kon wel naar de NOS worden gestuurd. Bij een slijterij had hij 25 flessen drank meegeno men. Van een verslaggever NAARDEN De historische en in het gehele land vooral als doel van schoolreisjes bekende uitspanning Oud Valkeveen aan de oever van het Gooimeer gaat een nieuwe levensfase tegemoet. De huidige eigenaar, de heer E. J. Vastenburg suit Laren (N.-H.), die de uitspanning onlangs gekocht heeft, wil er een openlucht-kermismuseum met de naam 'Recreatie Valkeveen' van maken, dat nog voor Pasen open zou moeten gaan. Speeltuinen en andere bestaande attracties als bijvoorbeeld de al ongeveer honderd jaar oude doolhof blijven evenals de histo rische gebouwen (onder meer een boerderij uit 1711), maar het elf hectare omspannende com plex zal worden uitgebreid met een kermis, waarop alleen at tracties worden toegelaten, die als antiek moeten worden be schouwd. De gedachte is oudere kermisex ploitanten, die het zwervende bestaan moe zijn, gelegenheid te bieden hun attracties een heel seizoen op de openluchtkermis tfulaten 'draaien'. Alleen zonder het gebruikelijke kermisrumoer (slechts wat bescheiden achter grondmuziek), want de heer Vastenburg wenst tot geen prijs ruzie met de omwonenden. Met een aantal exploitanten heeft de initiatiefnemer al een overeenkomst: naar Oud Valke veen komen voor dit eerste ker- misseizoen onder meer een 82- jarige oud reuze-minirad, een meer dan een eeuw geleden ge bouwde velodroom (Fietsmolen), een kindercarrousel uit 1921, een spookhuis en een autoscooter, een uit de twintiger jaren stam mende luchtschommel en een poffertjeskraam uit 1900. Samen met de bestaande gebouwen (hofstede en pannekoekenhuls) wil men een soort oud dorps plein creëren. De hoofdingang zal worden afgesloten met een van de laatste overwegbomen van de Nederlandse Spoorwegen. Ook zal het hele complex als vroeger een pleisterplaats voor paarden, pony's en ruiters moe ten worden. Van onze correspondent MEPPEL Zeven gemeenteraads leden van Meppel hebben de raads zaal demonstratief verlaten, omdat ze het niet eens waren met de gang van zaken bij de benoeming van een nieuwe wethouder. Het betrof hier een. opvolger van de heer J. M. Zandbergen, die is benoemd tot burgemeester van de Groningse ge- lüeente Ten Boer. De raadsleden, vier liberalen en drie CHU-ers, hadden veel kritiek op de houding van de tien man sterke PvdA-fractie in de Meppeler raad, die de kandidatuur van het kersverse AR-raadslid L. de Beij steunde. De fracties van de VVD en CHU waren er vooral verbolgen over dat er over de kandidatuur- van tevoren geen overleg tussen de fracties is geweest. Nadat de stem men \^aren geteld keerden de zeven Van een verslaggever UTRECHT De contactgroep werkgelegenheid Limburg van het NKV vindt dat onmiddellijk moet worden begonnen met de bouw van de medische faculteit in Maastricht. De contactgroep meent dat op dit moment alle ambtelijke en proce durele voorbereidingen zijn af gerond, zodat snel beginnen nu mogelijk is. De contactgroep noemt het gezien de werkgelegenheidssituatie in Limburg onverantwoord om nog langer met de bouw te wachten. 'Elke dag uitstel is overbodig en te veroordelen'. In de eerste vergadering van de onlangs ingestelde contactgroep is besloten op alle NKV'ers die zitting hebben iri besturen van woning bouwverenigingen, in gemeentera den en andere organen, een beroep te doen om initiatieven te ont plooien die er toe kunnen leiden dat bouwprogramma's van (ver nieuwbouw die door ambtelijke of procedurele vertraging nog niet in uitvoering zijn genomen, alsnog zo snel mogelijk van start kunnen gaan. De contactgroep heeft ook besloten een meldpost in te richten waar iedereen terecht kan die meent een bijdrage te kunnen leveren aan het ontwikkelen van verdere actieplan nen ter bestrijding van de werk loosheid in Limburg. De meldpost is gevestigd bij het NKV-Limburg, Schinkelstraat 13 in Heerlen. Van een .onzer verslaggevers EMMEN De mensen in Zuidoost- Drente die willen verhuizen zijn in toenemende mate geneigd om naar een zogenaamde zand-gemeente te gaan. De trek naar de veengemeen- ten, maar ook die naar grotere kernen als Emmen en Coevorden neemt af. Dit blijkt uit een wo ningmarktonderzoek. Er wordt in 1978 in. Zuidoost-Dren- te gerekend met een bevolkings groei van ongeveer achtduizend, van nog geen 150.000 tot 156.000 in woners. Mede hierdoor moet rekening worden gehouden met de noodzaak 7500 woningen te bouwen. Dat is AMSTERDAM De derde wereld winkel aan de Vrije Universiteit, de Boelelaan, gaat van 17-21 februari 's middags van 12.00 tot 18.00 uur een Suriname-week houden. Suri name is dit jaar vooral in het nieuws door de komende onafhan kelijkheid. Doel van de aktie is zoveel mogelijk' voorlichting te ge ven .over Suriname zelf en de ge volgen van de politieke onafhanke lijkheid op de economische afhan kelijkheid. De aktie vindt plaats in de hal van het hoofdgebouw en houdt in: Boeken-inzamelingsactie. Het gaat om. Nederlandse boeken (vooral jeugdboeken) die de opgerichte en nog op te richten volksbibliotheken in Suriname hard nodig hebben. De volksbibliotheken worden geleid door de volkscomité's die het be wustzijn en het zelfvertrouwen van van 1974 tot en met 1978 ongeveer .de bevolking zoveel mogelijk willen vergroten. De verzending van de boeken wordt verzorgd door het Su- riname-Komitee. Voor de dekking vpn de verzendkosten wordt een geldinzameling gehouden. Giften op gironummer 2502472 ten name van R. van Oostveen, 3e Schinkelstraat 3, Amsterdam onder vermelding van 'Suriname'. Wie niet in de gelegenheid is boeken op de Vrije Universiteit te bezorgen kan bel len: 72 18 72 of 45-69 92. vijftienhonderd per jaar. Overigens is in vergelijking met vroeger in dit na de ooi*log sterk geïndustriali seerde gebied (Emmen) de bevol kingsgroei afgenomen en zelfs be neden het Drentse gemiddelde ge komen. Er wordt nu uitgegaan van een vasthouden van de eigen 'natuurlij ke aanwas' en mogelijk nog een geringe extra groei door nieuwe inwoners. Afgaande op een en- quete zullen er vooral huurwonin gen moeten komen (63 procent) en de koopwoningen, die er komen, moeten een prijs van tachtig mille niet te boven gaan, uitzonderingen daargelaten. De bestaande huizen worden door de meeste hoofdbewo ners kwalitatief als positief gewaar deerd. Als er al verbeterd moet worden, mag dit de huurprijs niet te veel opjagen. TILBURG In Tilburg hébben on bekenden 45 grafzerken omgegooid op het r. k. kerkhof aan de Laar straat. De schade bedraagt tenmin ste 20.000 gulden. Van een verslaggever HEERLEN De politie van Heer len heeft -ongeveer veertig demon stranten uit het gemeentehuis van Heerlen gezet, die daar gearmd op de grond zaten. De demonstranten leden van de actiegroep 'Het Dure Kippenhok' hadden eerst een gesprek met de loco-secretaris over de wantoestanden rond de ka merhuur in de gemeente Heerlen. De demonstranten vonden het ge sprek met de loco-secretaris zonder het geheel niets Jron toezeggen. Deze week hadden zij voor het eerst een huis gekraakt in Heerlen, maar daar waren ze door de politie meteen weer uitgezet. Bij het uit het gemeentehuis zetten van de demonstranten maakte de politie gebruik van een hond, die echter alleen zijn baas beet toen deze hem in bedwang wilde houden bij het naderen van een der de monstranten. Van een onzer verslaggevers APELDOORN Nadat tengevolge van de stormrampen de dennescheerder en de snuitkever de Nederlandse naaldbossen hebben bedreigd, ziet het er thans naar uit dat twee andere insecten de aanval openen. De omstandig heden blijken nu bijzonder gunstig geworden te zijn voqr een snelle uitbrei ding van de 'ips typographus', de 'letterzetter' en voor de 'ips cenibrae', een andere bastkever, die hier zo nieuw is, dat er nog geen Nederlands woord voor is uitgevonden. De toegenomen populatie van de 'ips typographus' vormt een ernstige be dreiging van de sparrenbossen terwijl de 'ips cembrae' het op de lariksbos- sen heeft gemunt. Het grootst is het gevaar voor deze opstanden boven de ovi-G*. grote rivieren. De commissie schadelijke dieren van het bosschap is van resultaat, omdat deze volgens hen mening dat er haasjt is met de bestrijding. Zij heeft daarom geadviseerd ge- ii i-„v, bruik te maken van een in artikel 100 van de Wet op de Bedrijfsorganisatie voorziene versnelde procedure om de tegenaanval in te zetten. Van een verslaggever EINDHOVEN De bewoners van het woonwagencentrum in Eind hoven hebben minister Van Doorn om hulp gevraagd omdat de leefsituatie op het centrum met de dag verslechtert. Van een verslaggever SCHIPHOL Indien de vereiste regeringsgoedkeuringen worden verkregen zal de NLM, de Neder landse Luchtvaartmaatschappij, met ingang van 1 april een van haar vijf dagelijkse diensten tussen Amsterdam en Groningen doortrek ken naar het Noordduitse Bremen. Daarmee krijgt Groningen van maandag tot en met vrijdag een maal per dag een directe luchtver binding met deze Duitse havenstad. Vertrek uit Groningen om 13.50 uur, de térugtocht uit Bremen be gint om 14.45 uur. De vliegtijd zal een half uur bedragen. Amsterdam heeft reeds tweemaal daegs een directe lijnverbinding met Bremen, die ten behoeve van de KLM eveneens door dochter maatschappij NLM worden uitge voerd. De doortrekking van de mld- dagvlucht uit Groningen betekent ''us dat er op het traject Amster dam-Bremen een derde nieuwe reismogelijkheid midden op de dag bijkomt. Vertrek van Schiphol om één uur. Er zijn plannen om het grote Eind- hovense woonwagencentrum op te splitsen in drie kleifiere centra in Eindhoven, Geldrop en Veldhoven. Op 19 november vorig jaar bracht minister Van Doorn een' bezoek aan het Eindhovense woonwagencen trum. Toen noemde de minister de situatie daar onhoudbaar. In een brief aan minister Van Doorn schrijven de centrumbewo ners sedert die tijd niets te hebben vernomen over de nieuw te bouwen centra. 'Wij voelen ons door de overheid aan het lijntje gehouden, om niet te zeggen bedonderd. Mo menteel staan we met 105 wagens op een kamp, berekend op tachtig standplaatsen. De ruimte tussen de verschillende wagens is op veel plaatsen nauwelijks een paar centi meter', aldus de woonwagenbewo ners. 'De wagens buiten de officiële standplaatsen staan zonder de meest elementaire voorzieningen, zoals een toilet en stromend water. De elektriciteitsvoorzieningen zijn geïmproviseerd en levensgevaarlijk. De situatie op ons kamp is onhoud baar', aldus de bewoners. 'Wij staan tot onze enkels in de modder en kunnen geen kant meer uit. Wij hopen dat u uw uiterste best zult doen om in deze situatie de nodige verandering te brengen. Als u als minister niets voor óns kunt doen, wie dan wel?', aldus de woonwagenbewoners. ALKMAAR Doordat een vorkhef truck tijdens een reparatie van zijn klossen kantelde, is de Alk'maarse auto-monteur Marcus Klaver (24 jaar) omgekomen. Hij kreeg de tweeduizend kilo zware vorkhef truck op zijn onderlijf en was op slag dood. Het ongeluk gebeurde in de Alkmaarse groothandel Klaver en Zonen, waar de vader van het slachtoffer directeur is. ALKMAAR De 29-jarige Huub V. aiit Alkmaar heeft bekend dat hij vorige week zaterdag een bijna fatale aanslag heeft gepleegd op de 28-jarige ex-bistro-eigenaar Ton Gorthuis. De politie in Alkmaar die eerst gisteren inlichtingen ver strekte acht het allerminst uit gesloten dat de dader als 'huur moordenaar' is opgetreden. 'Ik kom je koudmaken voor 7.000 gulden', moet Huub hebben gezegd toen hij in de nacht van zaterdag op zondag twee schoten op Gorthuis afvuurde. Een kogel miste, de ander trof Gorthuis een centimeter van zijn hart. De kogel is nog steeds niet verwij derd. De manis inmiddels wel in staat geweest om een verklaring af te leggen. De politie is nog bezig uit te zoeken of de aanslag inderdaad in opdracht is gepleegd. De herkomst van het pistool waarmee de schoten zijn af gevuurd is ook nog niet duidelijk. Kamer van Koophandel: casino in Amsterdam AMSTERDAM De Kamer van Koophandel in Amsterdam wil een casino in de hoofdstad. In een brief aan de raad voor de kansspelen in oprichting schrijft de Kamer dat de exploitatiemogelijkheden verzekerd zijn en dat de vestiging van een casino in de Amsterdamse regio er toe zal bijdragen, dat aan de toeris tische functie van de hoofdstad een nieuwe impuls wordt gegeven. Dit is, aldus de brief, zowel voor de toeristische positie van Amsterdam als van Nederland noodzakelijk. Indien elders in de omgeving van Amsterdam op korte termijn een casino tot stand kan worden ge bracht, ziet de Kamer van Koop handel ook daar toeristische voor delen: 'Wij denken hierbij met na me aan een eventuele vestiging in de overwegend op Amsterdam geo riënteerde badplaats Zandvoort. De vestiging van een casino in Am sterdam zou in dat geval naar een iets later tijdstip kunnen worden verschoven', aldus de brief. Youth for Christ opent centrum in 'De Pijp' Amsterdam Donderdag a.s. opent Youth for Christ een nieuw ont moetingscentrum in Oud-Zuid (De Pijp). Na een maandenlange ver bouwing van een oude fietsenstal ling in de eerste Jan Steenstraat 124 kan deze beweging de gehele dag een open huis bieden aan jon geren. De directeur van Youth for Christ, ds. C. Brucks, zal om 15 uur het centrum in gebruik stellen. BREDA Het vierjarig Marok kaans jongetje Sola Masrour is gis termorgen dood gevonden in een vijver dicht bij zijn ouderlijk huis. Brandweer en politie hadden uren lang naar het jongetje gezocht. Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE!! Familieberichten kunnen worden ge plaatst óf in ALLE edities óf afzonderlijk in de ge combineerde edities Groot-Rotterdam/Groot-Den Haag. U gelieve dit duidelijk op te geven .alsmede de gewenste breedte. De Heer is mijn Herder. Na een langdurig lijden nam de Here tot Zich mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder en Oma Aaltje (ie Ruyter-Schaap op de leeftijd van 69 jaar, Noordwijk: C. de Ruy ter Katwijk: J. de Ruy ter M. de Ruyter-Rovers Noordwijk: C. de Ruyter .J. de Ruyter-Oranje C. de Ruyter Th. de Ruyter-v. d. Slot Katwijk: J. de Ruyter IJ. J. de Ruyter-Haasnoot Noordwijk: D. M. de Ruyter P. de Ruyter-Turk J. de Ruyter D. de Ruyter-Schrier en kleinkinderen Noordwijk, 7, februari 1975. De Ruyterstraat 40. De rouwdienst zal worden gehouden maand&g 10 februari om 13.30 uur in het Verenigingsge bouw Hoofdstraat 11 te Noordwijk aan Zee, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om on geveer 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Noordwijk. Gelegenheid tot condoleren zondagavond van 19.00 tot 21.00 uur De Ruyterstraat 40. Heden, nam God tot Zich onze lieve Moeder, Oma en Zuster Johanna Pieternella Nieuwstad Weduwe van Hermanus Heinrich Eikena op de leeftijd van 67 jaar. „De Here is mij een helper, ik zal niet vrezen." Pijnacker: J. C. de Bruin-Eikcns M. de Bruin Gertjan Jolan Remco Schiedam: J. Nieuwstad W. Nieuwstad- v. d. Toom Geen bloemen De rouwdienst zal gehou den worden dinsdag II fe bruari om 15.00 uur in de aula van het Streekzieken huis (Ingang Parkweg), waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 15.45 uur op de Algemene plaats te Gorinchei Gelegenheid tot condole ren na afloop van de be grafenis In da«aula op de begraafplaats. Hiermede danken wij allen voor het medeleven ons be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man, onze zorgzahie Vader, Schoonvader en Opa Arend Krol (Arie van der Zwam) In het bijzonder danken wij de medische Staf en het Ver plegend Personeel in het Dia- conessenhuis te Leiden voor de liefdevolle -verzorging en de begrafenisonderneming Van der Luit voor de correcte uit voering van de begrafenis. A. J. Krol-van der Vijver Kinderen en kleinkind Lelden, februari 1975. Vliet NZ 87. In pLaats .van kaarten. Heden nam de Here tipt Zich ln Zijn eeuwige heer lijkheid mijn geliefde Vrouw Wilhelmina Johanna Nieuwland De rouwdienst zal gehou den worden op dinsdag 11 februari a.s. om 2.30 uur nam. in de aula op de Geref. begraafplaats aan de Sandtlaan te Rijnsburg, waarna de begrafenis al daar zal plaatsvinden. Gezang 117 1 (Gereformeerde Bundel) Heden nam de Heere tot Zich, Zijn moegestre den kind. onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante Adriana Mos op de leeftijd van 77 jaar. B. Roeleveld-Mos W. Pronk-Mos C. Mos K. Mos-Pronk Neven en nichten Scheveningen, 6 februari 1975. Huize „Deo Gratias", Scheveningseweg 37. Corr.-adres: Terschellingsestraat 68. Geen bezoek Geen bloemen De overledene is opgebaard in ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78. Gelegenheid tot condoleren zaterdag- en zon dagmiddag van 23 uur, maandagavond van 78 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 11 februari om 1 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kerkhof laan. Vertrek vanaf ,,'t Staterihuys" om 12.30 uur. Psalm 68 10 (oude berijming). In stil geloofsvertrouwen Is zacht en kalm van ons heengegaan, onze geliefde Man, Vader en Grootvader Gijsbert Johannes Diteweg op de leeftijd van 81 jaar. A. Diteweg-Backer J. H. Diteweg G. Diteweg-Kardol Jeannet Anneke Ida Trudi Gijsbert 's-Gravenzande, 7 februari 1975. 't Louwtje 7. Gelegenheid tot condoleren van 16.0017.00 uur en van 19.0020.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden op dinsdag 11 februari a.s. om 14.00 uur in de aula op de algemene begraafplaats te 's-Gravenzande, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. ALLES OVER SPORTDUIKEN door Ir. Ruud Rozendaal COMPLETE HANDLEIDING VOOR DE ONDERWATERSPORT Sportduiken, een sport voor atleten? - Is sportduiken duur? - De allernoodzakelijkste theo rie - Het snorkelduiken - Dui ken met persluchtapparatuur - Het vinden van goede duik- plaatsen - Het fotograferen en filmen onder water - Aanhang sel én register. Met foto's en velé Instructieve tekeningen. Gebonden 28,50 Verkrl/gbaar In de boekhandel L J. VEEN WAGENINGEN Mevr. O. D.-B. te V. "Onze kleine Karei wilde van het kinderwagenonderstel een skelter maken. Daar »ond ik 'm te mooi voor, de kinderwagen. Om kort te gaan, ik plaatste een advertentie in zo'n rubriek van de krant. Nog dezelfde avond kwamen ze de kinderwagen ophalen. Ik kreeg er een mooi bedrag voor. En zodoende rijdt kleine Karei nu in een echte trapskelter." Het dagblad is waardevolste r1"] kontaktadres. Geeft de administratïe'van Uw vereniging pro blemen of zoekt U een administrateur? Wij hebben een gespecialiseerde afdeling die U al het Werk tegen een redelijke vergoeding uit handen neehit. Belt U eens vrijblijvend. Telefoon (010) 145244, toestel 135, met de heer de Haan. brink&kooijman lfirl'JrBErrt«l makelaars in onroerende goederen rotterdam 3002 van oldenbörneveltplaats 416 Met ons moderne hotelschip „Tremella" begin nen wij op 25 april 1975 weer met onze onver getelijke 8-daagse Rijn-, Moezel- en Neckar- reizen. Deze reizen, met Hollandse keuken, worden geheel door ons verzorgd, met incl. de busreis naar Bonn, waar uw reis begint. Dus uw hele vakantie in het mooiste gedeelte van Duitsland. VERTREK: Vanaf Den Haag en Rotterdam, met diverse tussenliggende plaatsen. HEEFT U INTERESSE? Vraag dan een folder aan bijBornkamp's bu reau Loreleireizen, Vierambachtsstraat 9b, Rot terdam. Tel. (010) 25 19 10, of bij L. J. J. Schuller, Valkenbergstraat 4, Made. Tel. (01626) 3199. Christelijke Technische School 'NIEUWE VAART' KANAALSTRAAT 31 GOUDA. TELEFOON 01820-16034. Gevraagd per 1 juni 1975 een op onze viermans-administratie in de rang van administratief beambte tweede klas of tweede klas A, afhankelijk van leeftijd ervaring en diploma's. Voor tweede klas is minimaal nodig het bezit 'van MULO (MAVO) diploma (min. leeftijd 22 jaar) en voor tweede klas A bovendien Praktijkdiploma Boekhouden, min. leeftijd 25 jaar. Salaris volgens rijksregeling, voor tweede klas min. 1213.- voor tweede klas A 1385,- excl. verhoging per l-l-'75. Premie AOW en AWW voor rekening Rijk. Brieven van sollicitanten van prot. chr. beginselen worden uiterlijk verwacht voor half februari en dienen gericht te zijn aan de direkteur van de school. Een van onze relaties ip Alblasserdam een fabriek van circa 200 mensen zoekt voor de afdeling boekhouding een man van omstreeks 25 jaar met praktijkdiploma boekhouden en mba. Hij zal aan zes vrouwelijke assistenten leiding geven. Hij ressorteert direct onder de hoofd administrateur. Een belangrijk onderdeel van zijn taak is het verzorgen van de personeels- en salarisadministratie. Kennis en ervaring op dit gebied is nodig om de funktie goed te vervullen. De voorkeur gaat uit naar iemand, die in de directe omgeving van Alblasserdam woont of zich daar gaat vestigen. Het salaris 'all in' bedraagt f 22.500— per jaar. Als U belangstelling hebt, wilt U dan Uw geschreven brief met foto richten aan bedrijfs-en beroepskeuze-psychologisch bureau h.kuhlemeier singel 226 dordrecht 078-41400

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9