Ventilatie bij brandende geiser een levenskwestie dichtbij [eel gezin gestikt [oor defecte geiser Commentaar Meeste ongelukken zijn een gevolg van nonchalance 'ensioenen Er zijn geisers waarvoor geldt: levensgevaarlijk IRA schort over herv RPS verlaagt hypotheekrente Werkloosheid in WS al 8,2 procent Halfslachtig weerrapporten Sneeuwbericht een school voor 'rivierblinden' onvoorzien kennismaking diefstal winterkerk ROUW/KWARTET ZATERDAG 8 FEBRUARI 1975 BINNENLAND 5 linister Van Agt heett deze week •rpakt in diplomatieke termen, maar indanks duidelijk één van zijn •geschikten, een officier van justi- in Rotterdam op de vingers getikt, •veel begrip men ook kan hebben ir de minister (die in dit geval lelijk weer eens voelde hoe on- :htig in feite dikwijls de verant- irdelijke man aan de top kan zijn); was ons liever geweest als de rindsman toch eerst zichzelf had nderzocht alsvorens in het openbaar a^n standje te gaan uitdelen. %t betrof hier de vervolging van de j,j itgever in Ridderkerk, die het onzali- leige plan had met een herdruk te van Hitiers 'Mein Kampf'. De icier van justitie heeft de uitgever •en overtreding van de auteurswet '€ïn laste gelegd en niet het verbreiden 1 an rassenwaan, zoals de minister crder aan de Tweede Kamer had eloofd. oi e officier van justitie had moeten z reten of aanvoelen dat het hier om en politiek geladen kwestie gaat en 1JI aarom had hij contact met het minis- irie moeten opnemen, aldus het mi- isteriële standje. laar zit wat in echter evenveel als het verhaal, dat de minister, ge- achtig zijn toezeggiing aan de Tweede amer uit eigen bewegiing contact met offcier van justitie had opgenomen, t het hele geval moet worden afge- id dat er kennelijk iets niet deugt in e taakomschrijving van de (inderdaad ot nogal zelfstandig optreden bevoeg- e) officieren van justitie. Het is rede- jk, na de boze uitval van de minis- ir, aan te nemen, dat hij nu in de ortste keren op dit punt een duidelijk ondubbelzinnige instructie heeft toen uitgaan; niet alleen aan zijn fficieren van justitie in het land, evenzeer naar de beleidsambte- aren, die hij op zijn eigen ministerie gelijks om zich heen ziet. Ie regering heeft de huisartsen op het it van de pensioenen gelijk gegeven V dat is een plezierige gedachte aar alleen wat aan afgedaan wordt v oor de herinnering aan het volstrekt iodige wapengekletter van een deel i de Utrechtse huisartsen, toegeeflijkheid van de regering is >oral plezierig voor wie het goed enen met de onafhankelijkheid van g«rechter en het goed functioneren n die onafhankelijkheid binnen ons ro aatsbestel. Het was immers de Hoge aad, die in hoogste instantie de lisartsen gelijk had gegeven met hun rhaal over de mogelijkheid een u iardevast dat is een tegen de *g Idontwaarding beschut pensioen te bouwen door het betalen van er hoge, maar voor de belasting trekbare (en daarom nog zeer wel to agelijke) pensioenpremies. ealarmeerd door de mogelijke con- quenties van dit arrest van de Hoge 2 iad (meer aftrekposten op steeds teneer aangiftebiljetten resulteert in heinzienlijke verminderde inkomsten ior het rijk; immers het was duide- 2ijjk dat andere beroepsgroepen het lefje van de huisartsen zouden af- :en) diende de regering een wets- itwerp in om deze door de Hoge aad als wettig erkende mogelijkheid t te bannen. at was natuurlijk een vervelend stuk legenheidswetgeving. Erkend moet orden dat geen regering gehouden an zijn tot in het absurde te worden confronteerd met consequenties van ooit bedoelde mazen in een bepaalde et en dus mag ook geen enkele ctgever-regering het recht ontzegd orden om met een nieuwe wet derge- jke mazen na hun ontdekking te chten. an de andere kant: er moet dan wel .irake zijn van 'consequenties tot in 5 et absurde'. Anders fungeert die on- fhankelijke rechter voor de regering gauw als een of andere gehuurde mi izichter, die met een rood potlood fouten in bestaande wetten mag mwijzen en niet met zijn uitspraken ieuw recht voor de rechtzoekende nderdanen kan scheppen, lok voor de overheid geldt, onder epaaldc omstandigheden, dat wie zijn illen brandt op de blaren moet zit- n. laarbij gaan wij er dan nog maar iheel aan voorbij, dat de wetgevers ninisters en parlementsleden al jaren- ing voor zichzelf en hun trouwe elpers de ambtenaren) de ideale ensioenregeling hebben geschapen, ic nu door de artsen (en straks voor ndere beroepsgroepen) als voorbeeld genomen. !n verder is het steeds maar weer het udc liedje: 't is de schuld van d'infla- da door Hans W. Ledeboer ROTTERDAM 'In het algemeen zijn de geisers van na eind 1970 of begin 1971 volkomen veilig, mits zij goed en regelmatig worden onderhouden,' zegt ir. J. J. Flameling, adjunct-directeur en gas- deskundige van het Rotterdamse gemeentelijk energiebedrijf. 'Bij oudere gasapparaten is bijzon dere aandacht nodig voor de ventilatie van de ruimte, waarin de geiser is opgesteld. Goede venti latie bij een brandende geiser is dan een levenskwestie.' Ons gesprek gaat over de dodelijke ongelukken door geisers in Rotter dam, Roermond en, heel kort gele den, in het Zuidlimburgse Bochholz. 'De nieuwe geisers gaan niet alleen uit als de in de omringende ruimte aanwezige lucht door onvoldoende ventilatie vervuilt en de situatie gevaarlijk dreigt te worden, maar de geiser sluit daarbij ook nog haar eigen gastoevoer af. Pas nadat er weer voldoende ventilatie is, is aansteken dan mogelijk.' 'De ongelukken zijn allemaal ge beurd met geisers van voor 1970. Voor het overgrote deel zijn ze het gevolg van nonchalance van de ge bruiker', meent de heer A. M. Koel- ma, adjunct-directeur van de ASW- Apparatenfabriek NV in Nijmegen, welke fabriek de 'Fasto'-geisers le vert. Deze 'Fasto' is de in ons land algemeen gebruikte gasgeiser. Met dit geisertype gebeurden de' onge lukken. 'Er werken geisers onder omstandigheden die levensgevaar lijk zijn.' Ir. Flameling: 'Belangrijk is dat het monteren van een geiser gebeurt door een erkend installateur, die de installatievoorschriften precies volgt. Daaraan wordt lang niet al tijd voldaan. Er is in ons land een uitstekende groep erkende installa teurs, die volkomen op de hoogte is van alle voorschriften. Op z'n minst even belangrijk is het onder houd. De moeilijkheid is, dat er geen verplichting tot onderhoud is. De overheid kan de mensen niet dwingen.' 'Bij auto's is er dwang: politie- verkeersdeskundigen houden auto's aan en controleren remmen, ban den en andere dingen. Deugt een wagen niet, dan moet die van de weg af. Dat kan niét bij geisers. Er wordt nu een landelijke enquête van het Gasinstituut in Rijswijk uitgewerkt over de toestand, waarin de gasapparaten in ons land verke ren. Wij hopen van de zomer daar van de resultaten te hebben.' De heer Koelma: 'De geiser onder gaat, net als alle technische appa ratuur, een gestadige ontwikkeling. Maar door de eisen die niet alleen de Nederlandse overheid maar ook de overheden van de ons omrin gende landen stellen, is de kwali teit zo hoog, dat veel geisers zich zelf overleven.' De heer Flameling: 'Ik ken een geiser van voor de oorlog, die natuurlijk is die voortreffelijk onderhouden nog uitstekend werkt.' De heer Koelma: 'Er is een raming dat twintig procent van. de in ons land werkende geisers geen regel matig onderhoud krijgt. Daaruit kunt u niet de conclusie, trekken dat dit met de overige tachtig pro cent wél het geval is. Bij veel geisers gebeurt dat onderhoud te hooi en te gras, er zijn te lange l)rama's in Rotterdam en Roermond Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Een defecte gasgeiser in de douchecel heeft ver moedelijk de dood veroorzaakt van een echtpaar en twee kinde ren in Rotterdam-Zuid. De lichamen van P. van Oossanen (25), I zijn vrouw R. van Oossanen-de Jong (23) en de kinderen Sylvia (5) en Marcel (3) werden gistermiddag in hun huls aan de Rul- genhoek door de politie gevonden. i Lln de nacht van zondag op maan- hun bedjes. Ze zijn waarschijnlijk! SdBg is In Roermond eveneens een gestikt, doordat de lucht verzaalgcT gman door verstikking óm het leven ",s 9 gekomen. De ouders van de 27- n jarige ongehuwde J. L. vonden hem I dood In de badcel. HIJ moet of door ^verstikking door gebrek aan zuur pot. or door koolmonoxideverglftl- i;K door het niet good functione- \van de geiser, overleden zijn. kort van het Rotterdamse gezin dekt doortree collega's Uit onze krant van 21 januari raakte van waterdamp als gevjjjj van het doorstromende hete tussenliggende perioden, het pre ventieve onderhoud blijft achterwe ge. Over de geisers, die via een abonnement door plaatselijke GEB- diensten worden onderhouden, heeft de overheid zekerheid. Over de andere niét. Dat geldt niet al leen voor de particuliere geisers maar ook voor de geisers die in bezit zijn van woningbouwcorpora ties.' Kaart Een mogelijke suggestie: Een on- derhoudskaart bij de geiser. Dan kan een meteropnemer van het GEB telkens vragen naar de laatste op deze kaart vermelde datum en die in zijn boekje aantekenen. Is de laatste onderhoudsbeurt te lang geleden, dan kan de klant worden gewaarschuwd. Ir. Flameling: 'De klant kan de waarschuwing ter harte nemen of niet, daarin is hij volkomen vrij Er is geen dwang mogelijk. Bovendien blijft nog het vraagstuk van de ventilatie. Als iemand gaat baden en om geen tocht te voelen de ventilatie-openingen sluit, ;s de na righeid al aan de gang.' De heer Koelma over het onder houd: 'Het defect geraken van een geiser geschiedt meestal niet in het brandergedeelte, maar in het ge deelte waarin het doorstromende water wordt verwarmd. De oorzaak is dan afzetting van ketelsteen.' Ir. Flameling: 'Dat is juist. Onze onderhoudsdienst heeft dat onder vonden toen het drinkwaterbedrijf overging van het keiharde water uit de Rijn op het zachtere water uit de Biesbosch.' Voor 1970 Het merendeel van de geisers in Nederland dateert van voor 1970 en mist dus de speciale beveiliging. De heer Koelma: 'Als een geiser vijf tien jaar oud is, altijd heeft ge werkt onder normale huishoudelijke omstandigheden en goed is onder houden, is vervanging geboden. De geiser is dan nog prima, maar als er een onderdeel moet worden ver vangen, dan is dat door veroude ring te duur geworden, het zou apart moeten worden gemaakt.' I-r. Flameling: 'Een ander probleem is, dat een keukengeiser over het algemeen niet geschikt is om ook als badgeiser dienst te doen, terwijl dit toch algemeen gebruikelijk is. Dan wordt de temperatuur te hoog afgesteld om door middel van bij menging met koud water toch nog voldoende warm water te krijgen. Als het water hard is, wordt de afzetting van ketelsteen enorm be vorderd. Als men bovendien een oudere geiser regelmatig laat bran den in een ruimte met onvoldoende ventilatie, vervuilen de lamellen sterk door roetafzetting. Niet alleen komt er het giftige koolmonoxyde vrij door de onvolledige verbran ding, maar hoe meer roet er zich op de lamellen verzamelt, hoe on vollediger de verbranding wordt en hoe gevaarlijker dus de geiser wordt.' 'En ik kan niet genoeg waarschu- Regelmatig onderhoud nodig wen tegen het 'doe-het-zelven' met geisers. Het is een hoogst ongewen ste situatie, dat een geiser gewoon over de toonbank kan worden ver kocht en dan door de eerste de beste zonder enige controle kan worden gemonteerd in een ruimte waarvan niemand weet of die er geschikt voor is.' Een interessante bijkomstigheid: na het grote ongeluk in Rotterdam kreeg de onderhoudsdienst van het Rotterdamse GEB van de ene op de andere dag vijfhonderd nieuwe abonnementen op onderhoud van geisers. 'De plaatselijke GEB's zijn altijd genegen advies en zelfs indien mo gelijk hulp te bieden', zegt ir. Fla meling. 'Ik kan niet genoeg de nadruk leggen op een goed contact tussen geiserbezitter en GEB. Dat moet van de geiserbezitter uitgaan.' DEN HAAG De Rijkspostspaar bank zal met ingang van 10 februa ri het rentepercentage voor hypo theken wederom verlagen. Voor normale hypotheken wordt het per centage dan op 10% gebracht en voor tophypotheken op 101/4%. Sinds 15 november van het vorig jaar is de rente nu met in totaal 1% gedaald. WASHINGTON (AP) Het werk- oosheidspercentage in de Verenigde taten is in januari tot 8,2 geste en, het hoogste percentage sinds 3 jaar. Dit komt neer op een werk- izenleger van 7,5 miljoen. Het werkloosheidspercentage lag in de- ember 1974 een procent lager. Uit e huidige snelle stijging mag wor- en afgeleid dat de Amerikaanse conomie er slechter voor staat dan Perd verwacht. De winter 'suddertt' door op een zacht pitje. Dit weekend zal het 's nachts niet meer dan tot lichte vorst komen met minima tussen minus en minus vijf graden Celsius. In dat opzicht is er dus geen ver andering ten opzichte van de voor afgaande dagen, 's Middags klimt het kwik weer op tot boven het vriespunt, plaatselijk hoger dan 5 gr. C. Gisteren was het vooral in Frankrijk flink warm met Parijs op 15 gr. C., een evenhoge waarde als het Spaanse Malaga doorgaf. Op Mallorca werd het bijna 20 gr. C. Het weer in noord-Nederland was gisteren erg somber met -veel wol ken, motregens en plaatselijk ook mist. In het midden en zuiden van het land was het aanvankelijk fraai weer met zon, maar ook daar kwam in de loop van de dag de mist met de vliegbasis Twente en het vlieg veld Schiphol in de vooravond op minus 1 gr. C. Het systeem, waar alles om draait, zal ook dit weekend een hogedruk- gebied zijn. Het ligt tussen IJsland en Noorwegen en heeft een centra le druk van 1035 millibar. Daarom heen verplaatsten zich over Scandi navië' afwisselend ruggen van ho gere druk en storingen. Na de storing die we nu pas gehad hebben, zal er uit Scandinacië een rug van hogere druk naderen, die de zon gelegenheid zal geven tot een terugkeer. Maar ook deze zon nige 'koudegolf' duurt niet erg lang. Boven noord-Groenland manifes teerde zich namelijk een nieuwe depressie, die zich momenteel bij Jan Mayen, eilandje tussen Groen land en noord-N oorwegen, verder ontwikkelt en een oostelijke tol zuid-oostelijke koers gaat volgen. Deze depressie zal binnenkort met noordwestelijke winden zachte oce- aanlucht aanvoeren die Skandina- vië binnenvalt en later ook tot de Oostzee en onze omgeving ka?c doordringen. Amsterdam mist 3 0 De Bilt mist 2 0 Deelen mist 3 0 Eelde motregen 3 0.1 Eindhoven mist 6 O Den Helder geheel bew 3 0 Luchth. R'dam mist 4 0 Twente geheel bew 0 0 Vlissingen onbew 6 0 Zd Limburg onbew 7 0 Aberdeen geheel bew 4 0 Barcelona zwaar bew 16 0 Berlijn geheel bew 3 0 Bordeaux zwaar bew 15 0 Brussel onbew 9 0 Frankfort onbew 9 0 Genève licht bew 9 0 Helsinki licht bew -1 .01 Innsbruck onbew 11 0 Kopenhagen licht bew 5 0 Lissabon half bew 17 4 Locarno onbew 12 0 Londen licht bew 11 0 Luxemburg onbew 7 O Madrid geheel bew 11 0 Malaga geheel bew 17 0 Mallorca hall bew 20 0 Munchen onbew 7 0 Nice licht bew 15 0 Oslo onbew -2 0 Een echte winter situatie met regel matige aanvoer van koude tot zeer koude lucht is niet mogelijk, zolang zich in het hoge noorden geen sta biel hogedrukgebied heeft vastgezet. Hoe was de januari-neerslag over ons land verdeeld? In Hoog-Soeren viel 112 millimeter, Alkmaar en Santpoort 108, Scheveningen 104, Amsterdam 102, Schiermonnikoog 100, Amersfoort en Oud-Beijerland 98. Arnhem 93, Apeldoron 88, Leeu warden 86, Nijmegen 85, Bussum en Vlissingen 82, Marken 81, Andijk 78. Almkerk 75, Rotterdam 75, Eindhoven 72, Deventer 71, Heinin gen 56 en Maastricht 50 mm. Nor maal is 60 tot 70 millimeter. Over de weelschepen is internatio naal het volgende afgesproken: het weerschip C. midden op de oceaan, zal worden bemand door Rusland, Weerschip L (het komt iets ten zuiden van weerschip I) door Groot-Brittannië, het weerschip M door Nederland, Noorwegen en Zweden, het weerschip R (iets ten noorden van het huidige weerschip K) door Frankrijk. Uit de wintersportoorden van Euro pa komt heel weinig nieuws. De situatie blijft onveranderd met meestal pas boven de 1100 meter gunstige sneeuwtoestanden voor het skiën, nu het hogedrukgebied op het continent blijft domineren. Verse sneeuw is nergens te ver wachten. In de hogere delen van de Harz, in Sauerland en de Eifel wordt zonnig en zeer zacht weer verwacht. JÈib* HAGEL BEWOLKING MAX. TE MP. X onder redactie van loessmit Dat er zoveel mensen in Ghana blind zijn, is de schuld van een klein xliegje. Het land telt vijf tigduizend blinden en heeft daarmee het hoogste percentage blinden van alle landen ter we reld. De vliegjes leggen hun eie ren op de rivier en iedereen die binnen vijfenzeventig kilometer afstand van zo'n rivier woont, loopt grote kans om op de duur langzaam blind te worden. De vliegjes steken zowel mensen als dieren, maar dieren hebben er verder geen last van. Een vlie- gensteek kan bij de mens leiden tot de ontwikkeling van piep kleine wormpjes in het lichaam, die met het het blote oog niet eens te zien zijn. De wormpjes hopen zich uiteindelijk bij de ogen op en als ze doodgaan, laten ze een kalkachtige neerslag op de ogen achter. Bijna onmerk baar langzaam, maar heel zeker wordt die mens dan blind. Dat er desondanks zoveel men sen naar de gevaarlijke rivieren trekken, komt doordat ze alleen daar vruchtbare landbouwgrond vinden. Ze hebben de keus: of een armzalig leven op de droge ar me grond, of 'n redelijk bestaan in de buurt van de rivier met de kans op blindheid. Velen kiezen voor het laatste, omdat ze hun gezinnen moeten onderhouden. Zo zijn er dorpen ontstaan, waar intussen van de honderd mensen er negentig door de zogenaamde 'rivierblindheid' zijn aangetast. Er zijn huizen in die dorpen, waar nog maar twee van de twaalf bewoners kunnen zien. Die twee kunnen natuurlijk on mogelijk voor zichzelf èn voor die tien anderen zorgen, zodat .er voedselgebrek, honger en ziekte ontstaat. De oorzaak van de rivierblind heid is nog maar kort geleden ontdekt. De Wereldgezondheids organisatie bereidt weliswaar al een grootscheepse campagne voor om het kwalijke vliegje uit te roeien, maar het zal nog zeker zes jaar duren voordat ze het euvel onder de knie hebben. En zelfs al zou dat morgen het ge val zijn. dan nog zijn de vijftig duizend die nu al blind zijn, er niet mee geholpen. Daarom wil len de leden van de Nederlandse Christelijke Blindenbond voor hen inspringen. Ze voeren een actie ihet postgironummer van de NCB, Actie Ghana, is 556900, Den Haag) speciaal voor die mensen, die door hun ziekte to taal afhankelijk zijn geworden van hun familie en in deze situ atie zelf niets meer kunnen doen. De bond hoopt op 13 sep tember, als de actie eindigt, zo veel geld ingezameld te heben dat er in Ghana een school, een instructieboerderij, gebouwd kan worden voor eenvoudig land- Op 27 januari brachten twee Pa- rijzenaars, Michel Butel en Ber nard-Henri Levy een totaal nieuwe (linkse) krant uit: L'Ira- prévu. Een dagblad dat volgens hun idee beslist die mensen zou aanspreken die nog altijd niet de krant naar hun smaak had den kunnen vinden. Vandaag, precies twee weken na de ver schijning van het eerste num mer, hebben ze het moeten op geven. L'Imprévu bestaat niet meer, omdat veel te weinig mensen van het nieuwe dagblad gecharmeerd bleken. De opzet van Butel en Levy was heel simpel: ze brachten het nieuws niet op de gewone ma nier, maar alles, of het nu over het Midden-Oosten of over de boterprijs ging, werd geschreven in de vorm van feuilletons en stripverhalen. In hun hart hoop ten de uitgevers op een oplage van 120.000 exemplaren, ze had den uitgerekend dat ze elke dag minstens 40.000 stuks moesten verkopen om geen verlies te lij den, maar zelfs die 40.000 heb ben ze op geen stukken na ge haald. Misschien kwam dat wel doordat de Fransen L'Imprévu te duur vonden. De krant moest 1.2 franc (85 cent) opbrengen, ter wijl de meeste kranten in Frank rijk 1,2 franc (ongeveer 70 cent) kosten Butel en Levy geven het nog niet op. Ze hebben verklaard uit. hun eerste experiment lering te zullen trekken 'met het oog op een nieuwe poging onder geheel andere omstandigheden.' In elk geval hadden ze de naam van hun dagblad uitstekend gekozen. Imprévu betekent 'onvoorzien.' bouwonderwijs aan blinden. De leerlingen zullen dan weer in staat zijn voor zichzelf en hun gezin te zorgen. Op allerlei manieren probeert de bond het nodige kapitaal bij el kaar te krijgen. Zo treedt de volgende week al (zaterdag de vijftiende), de poppenspeler Lu cas Goudzwaard met zijn mario nettentheater op. Tweemaal op die zaterdag om elf uur 's morgens en om half twee -r- voert hij het poppenspel 'Frede- rik en de Karren' op, allebei de keren in de grote zaal van de NCRV-studio. Schuttersweg 8 in Hilversum. Kaarten kosten een rijksdaalder en zijn van vandaag af te krijgen bij de VVV in Hilversum, bij de heer Vasten- burg in de NCRV-studio en voorzover nog voorradig, volgen de week zaterdag aan de zaal. De opbrengst is natuurlijk voor de Actie Ghana. Dankzij deze speciale bril kan het blinde Braziliaanse meisje Paula Saraiva voor het eerst in haar leven zien hoe haar moeder er uitziet. Paula werd tien jaar geleden in Sao Paulo vrijwel volledig blind geboren. Z.e be schikte over maar anderhalf procent van het normale ge zichtsvermogen en dat is zo ge bleven totdat zc met haar moe der naar New York ging. Daar heeft de oogspecialist dr. Willi am Feinbloom ooglenzen voor haar uitgedokterd, waarmee Paula tachtig procent kan zien van wat iemand met goede ogen waarneemt. Direct nadat het meisje ontdekt had dat ze met haar nieuwe bril echt kon zien, volgde een ontroerende 'kennis making' met haar moeder. De Arnhemse politie kreeg gis ternacht een telefoontje van een geschrokken fotograaf uit Velp: in zijn auto had foto- en film apparatuur ter waarde van vijf endertigduizend gulden gelegen en nu was alles weg. De politie noteerde de diefstal, maar werd een half uurtje later opnieuw door dezelfde fotograaf opgebeld, ditmaal met de mededeling dat alles terecht was, en op het poli tiebureau in zijn eigen woon plaats lag. De 'diefstal' bleek ge pleegd door surveillerende agen ten van de Velper politie, die merkten dat de auto van de fotograaf niet op slot zat en het niet verantwoord vonden de kostbare apparatuur zomaar laten liggen. Voor wie nog gauw even de win ter thuis ontvlucht en binnen kort een paar weken in de Spaanse zon denkt te overwinte ren, heeft de stichting 'Het Ne derlands Protestants Pastoraat 'in Spanje' een lijstje gemaakt met adressen, in vier druk be zochte overwinteringsplaatsen waar protestantse kerkdiensten gehouden worden. In Torremoli- nos cn Alicante is cr elke zon dagochtend om half elf een kerkdienst in hotel Pueblo in Benidorm en elke zondagoch tend om tien uur in Edificio del Carmen, aan de boulevard van Fuengirola. Meestal zijn plaatsen en tijden van kerkdiensten te vinden op het mededelingenbord in hotel of appartementgebouw, maar wie voor het vertrek naar Spanje al wil worden ingelicht, kan schrij ven of bellen naar ds. J. C. Langeveld, Groen van Prinste- rerlaan 43 in Huizen (NH). tel. 02152-53717. 'Simpkins probeert weer vroeger weg te gaan'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5