Ik vind de opstelling an Rijvers ziekelijk' Sten Stensen is geen vedette FIFA beslist over plaats van handeling wereldkampioenschap ïm Doesburg (31) na kritiek op harde speelwijze van Sparta tegen PSV TA wil eer geld op imbledon In 1978 Argentinië of Nederland/België Joke van Beusekom geblesseerd 'Hij rijdt harder dan alle grote Noren hebben gedaan, maar hij komt niet over Kees Verkerk als gastheer Japan verrast door Hongarije HSV Hamburg wil met Ajax ruilen Santy ritwinnaar JUW/KWARTET ZATERDAG 8 FEBRUARI 1975 SPORT onze speciale verslaggever TTERDAM Het is niet zo verwonderlijk dat Pim Doesburg, de 31-jarige doelman van Sparta, ie eindfase van zijn carrière als voetbalprof al enkele maanden piekert over zijn toekomst. Does- g heeft tot lichte schrik van zijn huidige werkgever de wens uitgesproken dat hij graag nog een te slag wil slaan om voor de rest van zijn leven niet gekweld te worden door financiële zorgen, isburg hoopt op een lucratief buitenlands aanbod, hoewel hij nog ruim anderhalf jaar contrac- el aan Spangen zit vastgeklonken. Niettemin rekent hij op de nodige medewerking wanneer zich met een rijk gevulde buidel vreemde valuta bij Sparta meldt. Pim Doesburg: 'Ik vind het een typisch voorbeeld van on volwassenheid. Als je die hard heid niet in je ploeg brengt word je nooit van z'n leven kampioen'. sluitpost van Sparta voelt zich rsterk. Zijn prestatiecurve is ens kenners beter dan ooit. De jnsie van Rotterdams tweede livlsieformatie is zelfs in de pe- [e 'dat het befaamde en soms beruchte duo Eijkenbroek-Ter st de schrik van elke aanvalsli- vormde, nog nooit zo sterk ge- st. En dat is in belangrijke ma nede te danken aan de inbreng Doesburg, de hypernerveuze over-geëmotioneerde doelman, onlangs in Eindhoven, toen rta in de laatste seconde met 0 van PSV verloor door Jan van «ren in bedwang' moest worden ouden, omdat de Spartaan bui zinnen raakte door de toeken- g van het doelpunt. KELIJK veelbesproken nederlaag In Ihoven is nog altijd onderwerp discussie. Kees Rijvers, de trai- van PSV, wraakte na afloop in mis te verstane bewoordingen sterk op de defensie gerichte lek van Sparta en bracht ter- is ook nog de harde strijdwijze de Rotterdammers ter sprake, commentaar-na-afloop is TwenteFeyenoord (19.30) I—Telstar Den Haag—Roda JC eningenPSV :ta—FC Utrecht gen: DordrechtHeerenveen FRANCISCO De 'Women's lis Association', de organisatie beroeps-tennisspeelsters is on- Jden over de verdeling van het iengeld op Wimbledon. De WTA bekend gemaakt dat bij een vraag onder de 84 leden was eken dat 67 procent tegen de Ige distributie was, waarbij de n nog immer meer krijgen dan lames. De prijzen voor de win- van de enkelspelen zijn dit niet verhoogd. De nummer een de heren krijgt 10.000 pond, de le prijs bij de dames is 7000 1. !-Jean King, voorzitster van de 1, heeft verklaard te hopen dat esultaten van de enquete voor ibledon-officials aanleiding zijn vertegenwoordigers van de aan de tafel te gaan zitten te onderhandelen over een tvaardiger 'inkomensverdeling'. WTA stelt voor het prijzengeld dames dit jaar op te trek- tot 70 procent van het bedrag de heren, in 1976 tot 80 pro- In 1977 tot 90 procent, waar in 1980 de algehele gelijkscha- ïg zou kunnen volgen, or Mills, de secretaris van de England Club, heeft in Londen gd dat de prijzen voor dit jaar staan en dat er geen verande- en meer komen. Mills: 'Het zou mer zijn als de dames niet men. maar Wimbledon gaat er wel om door'. Hij verklaarde r dat er geen plannen zijn om de WTA te gaan onderhandelen. IR Okker heeft in de tweede ron- 'an het WCT-tournooi (groene P) in Bologna gewonnen van Irlt Christopher 'Buster' Mot- De setstanden waren 6-7 6-1 NORS Connors heeft zich terugge- cen uit het tennistoernooi In h Little Rock (Arkansas) we- een ontsteking aan zijn lin- nie. Connors, die in de ope- sronde Rolf Thung had versla met 6-2 en 7-6, zei dat hij in partij vermoedelijk met zijn et tegen zijn knie had gesla- Dinsdag en woensdag had mrs met een ijsverband gelo en toen dat niet hielp heeft hij lerdag een arts zijn knie laten •rzoeken. De dokter vertelde dat zijn blessure niet hinder- !ou zijn wanneer hij rust nam. top trok Connors zich terug uit toernooi, dat een prijzenpot i van ruim 60.000 gulden. iQUAY Nederlandse dames tennisteam speelsters onder 21 jaar is in internationale landen toernooi 'orguay op de vierde plaats ge- 'gd. Nederland verloor de wed- el om de bezetting van de derde lerde plaats tegen Tsjechoslo- Je met 2-1. De heren werden In de wedstrijd tegen Italië de bezetting van de vijfde en 1 plaats gingen Bootsman en 'els met 0-3 ten onder. bij de meeste spelers van Sparta en in het bijzonder Pim Doesburg in het verkéerde keelgat geschoten. Doesburg: 'Ik vind de opstelling van Rijvers ziekelijk. Steeds maar weer klaagt hij over te hard en te defensief voetbal. Ik vind dat een typisch voorbeeld van onvolwassen heid. Als je die hardheid niet in je ploeg brengt, word je nooit van je leven kampioen. Er is er maar één bij PSV die zich dat realiseert. Dat is Pleun Strik. Die loopt constant te schoppen en te trappen. Die begrijpt precies waar het om gaat.' GEKLAAG 'Rijvers bereikt met zijn geklaag over hard en defensief voetbal niets. Er is toch geen ploeg in Nederland te vinden die bereid is tegen PSV mooi, lief en aardig voetbal te spelen. Ik kom toch niet naar Eindhoven om PSV in het zadel te helpen of om me belache lijk te laten maken. Rijvers moet zijn elftal zoveel taktisch vernuft bijbrengen, dat het geen moeite heeft met louter defensieve tegen standers. In de periode dat Ajax kampioen werd had de ploeg ook geen enkel probleem om met 60 te winnen van tegenstanders die amper het strafschopgebied uitkwa men. Bij Feyenoord klagen ze ook nooit. Je kunt een «tegenstander, ook al speelt hij nog zo defensief, toch kapot beuken? Als Rijvers zich zo blijft opstellen redt PSV het nooit van zijn leven.' De uitspraak van Doesburg is type rend voor de emotionele wijze waarop hij de voetbalsport beleeft. De Spartaan is overigens wel van oordeel dat hard voetbal binnen de grenzen van het acceptabele moet blijven. 'Zoals FC Utrecht zondag tegen Feyenoord speelde, was on menselijk hard. Als je zoiets ziet dan vraag je je af of er geen heel leger EHBO'ers op het veld aanwe zig moet zijn in plaats van een paar man. Onbegrijpelijk dat de scheidsrechters zo veel tolereren, en zij zijn het toch die bepalen hoe hard je mag spelen. Ik vind over het algemeen het niveau van de scheidsrechters goed, maar de eisen die aan die mensen worden gesteld zijn te hoog. Ze krijgen ook zoveel instructies mee dat ze er soms geen raad meer mee weten.' SCHEIDSRECHTERS 'In ons concept houden we er ook altijd rekening mee welke scheids rechter ons fluit. De een is gemak kelijker te beïnvloeden dan de an der. Daar moet je rekening mee houden. Keizer, Van der Kroft en Derks zijn voortreffelijk. Hun aan pak, vooral die van Derks. spreekt me aan. Er gebeuren nu elke week wel Incidenten op de velden, maar nogmaals dat komt door al die Instructies. Je ziet ook duidelijk dat bepaalde dingen niet klikken tus sen scheidsrechter en grensrechter. Wij voetballers en trainers hebben het elke week over de kwaliteit van de scheidsrechter, maar ik geloof dat wij onze eisen te hoog stellen. Ik geloof dat er geen volmaakte arbitrage bestaat, zeker in deze tijd waarin de belangen van de clubs zo onvoorstelbaar groot zijn.' Pim Doesburg, die al veertien sei zoenen betaald voetbal bedrijft en tweemaal (tegen België en Honga rije) in Oranje werd gekozen heeft aan het begin van de competitie wel even de wenkbrauwen gefronst, toen Sparta tot een drastische ver jonging overging. De Spartaan maakte er ook geen geheim van dat hij het met een Sparta in deze samenstelling niet zag zitten. Nu erkent hij: 'Ik heb ongelijk gehad. De jongens kunnen het aan. Bal- kestein, Jansen en Van der Veen doen het voortreffelijk. Wat zijn wij nu minder dan bij voorbeeld AZ'67 dat toch heel wat geld in spelersmateriaal heeft gestoken?' ZELFVERZEKERS Over zichzelf zegt hij: 'ik ben zelf verzekerder dan ooit. Jongere spe lers, zo is mijn ervaring, zijn vaak zo onzeker. Ouderen kennen ook veel minder dieptepunten. Ik sta bekend als een emotioneel doel man. Ik ben ook altijd vreselijk gespannen. Elke week wil ik een prestatie leveren. Onder incidenten met spelers of trainer ga ik niet gebukt. Zodra 's zondags de wed strijd begint, ben ik vol ambitie en concentratie. Mijn reactie is nog even scherp als toen ik 23 jaar was.' 'Keepen is naar mijn mening het herhalen van honderdduizend din gen. Toch maak je elke wedstrijd weer iets anders mee. Ik heb mij verbaasd dat veel mensen plotse ling doelman Jongbloed begonnen te adoreren, omdat hij zo ver uit zijn doel kwam. Tien jaar geleden gebeurde dat nota bene ook al. Iedere doelverdediger moet zich aanpassen. Bij Oranje werd tijdens de WK aanvallend voetbal gespeeld zoals nog nooit in de geschiedenis is gebeurd. Dan is het toch logisch dat een doelverdediger zich daarbij aanpast. Ik heb ook geen behoefte om Jongbloed of wie dan ook te imiteren. Ga je dat doen dan maak je fouten. Ik bewonder ook nie mand. We maken allemaal van tijd tot tijd dezelfde fouten. Daarom Van onze sportredactie ZüRICH Nederland en België zullen vanmiddag weten of hun aanbieding om de organisatie van de strijd om de Wereldbeker in 1978 over te nemen van Argentinië enig succes heeft gehad. In Zürich vergaderen namelijks sinds gisteren de FIFA en een dele gatie uit Argentinië over de mogelijkheden die het Zuidamerikaan- se land heeft om als organisator van het belangrijkste voetbaltoer nooi te kunnen optreden- Op die vergadering dienen alle bestaande twijfels te worden weggenomen. voel ik me ook niet de mindere van bijvoorbeeld Jan van Beveren.' Doesburg heeft Sparta, nadat hij in contact was gekomen met Cor Cos- ter en Maarten de Vos, gevraagd of de club bereid was hem te laten gaan wanneer er een schitterend aanbod uit het buitenland zou ko men. 'Maar wie in mijn hart kijkt, weet dat ik toch niet zal vertrek ken. Het zijn ook allemaal maar vage beloftes die zijn gedaan. Ik geloof niet zo dat het Grote Geld voor mij is weggelegd. Voorlopig wacht ik maar rustig af. Ik heb nog steeds aspiraties om zo goed moge lijk te voetballen en om nog per fecter te spelen.' 'Voor de rest interesseren de dingen rond het voetbalgebeuren me bitter weinig. Ik krijg bij Spar ta op tijd mijn geld. Met structure le of organisatorische zaken bemoei ik me niet. Wij voetballers hebben daar weinig mee te maken. Onze vakbond de VVCS heeft in het begin goed werk verricht. Nu zie je de ontwikkeling dat de WCS steeds meer de zijde van de KNVB kiest. Onze voorzitter Wiérsma heeft zelfs René Notten tegenge-1 werkt om naar Ajax te gaan. Ge lukkig heeft die jongen het uitein delijk toch gewonnen.' RICHARD MATTHIJSSE De tweedaagse vergadering staat onder voorzitterschap van Joao Ha- velange, voorzitter van de FIFA. Aan het hoofd van de Argentijnse delegatie staat Pedro Eladio Vas- quez, minister voor sport en toeris me. Hij heeft de moeilijke opdracht duidelijk te maken dat er voor deelnemers en bezoekers aan het wereldkampioenschap geen gevaren zullen bestaan betrokken te raken in de interne moeilijkheden in Ar gentinië. Daarnaast zal Vasquez op het punt van de communicatie ook grote duidelijkheid dienen te verschaffen. Toen enige maanden geleden een FIFA-delegatie Argentinië bezocht bleek er vooral op dit punt veel onzekerheid te bestaan. Ook zullen de plannen voor de bouw en ver bouwing van stadions ter tafel die nen te komen. Bij zijn vertrek uit Buenos Aires verklaarde Vasquez met nadruk dat het wereldkampioenschap in 1978 definitief in Argentinië zal worden gehouden. De organisatoren van het evenement kunnen wat dat be treft rekenen op volledige steun van de Argentijnse regering. Door alle twijfel die gerezen was besloten Nederland en België irl december de FIFA aan te bieden in geval van nood de organisatie over te nemen. In de afgelopen weken zijn er over deze zaak al besprekin gen gevoerd terwijl de twee landen ook gepoogd hebben alle plannen duidelijk op papier te zetten. In Zürich is dan ook een delegatie van dit organisatiecomité aanwezig. Op de vergadering zal ook het Ar- BEVERWIJK De deelneming van Joke van Beusekom aan de open Nederlandse badmintonkampioen schappen, die zaterdag in Beverwijk beginnen, is op losse schroeven ko men te staan. De nationale kampi oene verzwikte in Enschede tijdens de wedstrijd om de über-cup tegen Engeland (2-5 nederlaag) haar en kel, een blessure die zich aanvan kelijk niet ernstig liet aanzien. Gis teren echter trad een verslechtering in. Joke van Beusekom is momen teel onder behandeling bij een arts, dokter Wesseling, die de enkel heeft bestraald en gezwachteld. De Nederlandse nummer één is voor het toernooi in Beverwijk als derde geplaatst, achter de Engelse dames Margaret Beck en Gillian Gilks. Joke van Beusekom moet vandaag om twee uur voor de eer ste keer spelen. OSLO Aan de vooravond van de wedstrijden om het negende wereldkampioenschap na de tweede wereldoorlog in Oslo, zegt ti telhouder en voornaamste titelpretendent Sten Stensen: 'De kran ten? In de winter lees ik de sportpagina's niet. Wat er geschreven staat komt niet overeen met de waarheid.' Typisch de reactie van een in eigen land verguisde kampioen. De Noren verwijten de 27-jarige beroepsmili tair uit Kongsberg, die recruten de kunst van het raak schieten pro beert bij te brengen, dat hij zijn sport niet verkoopt. Leen Pfrom- mer: 'Stensen is een goede schaat senrijder, maar geen persoonlijk heid. Hij rijdt zonder meer harder dan alle grote Noren uit het verle den hebben gedaan. Maar hij komt niet over.' Oud-rijder Svein Erik Stiansen: 'Al in mijn tijd probeerden we ieder een, die tegen Stensen moest rijden op te jutten. Wij gunden het hem gewoon niet.' Kees Verkerk sus send: 'Stensen was in onze tijd altijd de derde of vierde Noor. Na OSLO Tweevoudig oud-we reldkampioen Kees Verkerk fungeert in Oslo als gastheer entertainer bij de wedstrijden om het wereldkampioenschap schaatsen. In het hotel waar de organisatie is gevestigd, drukt hij vele handen. De stroom van de naar de Noorse hoofdstad trekkende deelne mers en journalisten kwam gisteren goed op gang. Ver kerk verpoosde 's avonds met de trompet aan de mond het gezelschap. Vanavond is hij ceremonie meester bij het diner-dan sant. waar de kampioens- schaatsen van Knut Johanne- sen, Per Ivar Moe en Kees Verkerk zullen worden ver loot. Van Verkerk zijn het de schaatsen, waarop hij in 1967 wereldkampioen in Bislet werd. De opbrengst ervan is bestemd voor de gehandicapte jeugd In Noorwegen. Fornaes, Grönvold en Tveter. De mensen kunnen hem nu moeilijk als een kampioen voorstellen.' Zelfs de kaartjesverkoper van het Bislet stadion noemt niet Stensen als zijn persoonlijke favoriet, maar Amund Sjöbrend, die bij de Noren veel meer aanspreekt. Alleen bij dieper doorvragen komt hier en daar een wat gunstiger oordeel over de wereldkampioen boven. Aan het eind van het sei zoen pleegt Stensen wel eens een borreltje te drinken en dan blijkt hij plotseling een stuk menselijker. De schuwheid, die zijn optreden al jaren kenmerkt, is zijn grote pro bleem. 'Ik vind het verschrikkelijk als de mensen me op straat na wijzen', geeft hij toe. Hij is nooit anders geweest. Kees Verkerk, die eens een week lang met hem door Nederland trok, herinnert hem zich ook hoofdzake lijk als een metgezel, die naast hem In de auto in slaap valt. 'We waren een keer nog geen kilometer van Puttershoek vandaan toen Jan Ba zen naast me kwam rijden. Je bent Stensen vergeten riep hij. Nou, die lag mooi naast me languit te pit ten.' Stensen is Stensen. En daar mee is eigenlijk alles gezegd. Hij opent geen winkels, deelt geen handteke ningen uit en verschijnt nimmer op de televisie, hoewel hij volgens Verkerk aardig met de accordeon overweg kan. Hij is een man, die door zijn pres taties bewondering afdwingt, maar voor het overige niet aan die ge voelens kan beantwoorden. In de Noorse ploeg zelf is de na-ijver gegroeid, sinds Finn Hodt, zijn per soonlijke trainer, aan wie hij naar zijn eigen zeggen vijftig procent van zijn succes dankt, de leiding heeft gekregen bij de grote kampi oenschappen. Men denkt dat hij wordt voorgetrokken. Dat is dan ook de reden waarom het trainingskamp dat de Noren deze week in Gol hadden gepro grammeerd volstrekt de mist in ging. Alleen Storholt en de reserves meldden zich daar. Amund Sten Stensen en zijn coach Finn Ilodt, de man waaraan hij vyftig procent van zijn succes zegt te danken. gentijnse plan ter tafel komen om de deelname aan het toernooi open te stellen voor twintig in plaats van zestien landen. De FIFA is voor dit voorstel niet zo geporteerd maar Argentinië heeft al overleg gepleegd met andere Zuidameri- kaanse landen en verwacht van die kant dan ook steun bij de indie ning van het plan. René Courte, voorlichter van de FIFA, vertelde gisteren dat er geen tussentijdse mededelingen over de gang van zaken op de vergadering zouden worden gedaan. Het resultaat zal vanmiddag bekend worden ge maakt op een persconferentie. CALCUTTA In de strijd om de wereldkampioenschappen tafelten nis is gisteren in de hoofdgroepen de eerste verrassing gevallen. Japan dat jarenlang de tafeltennissport beheerste, leed een 5-3 nederlaag tegen Hongarije. Grote man bij de Hongaren was Gabor Gengely die de drie partijen die hij moest spe len won. In de avonduren zorgde Tsjechoslo- wakije voor een nieuwe sensatie door Zweden met 53 te verslaan. We reldkampioen Zweden zal daardoor nu zeer hard moeten vechten om nog in de finales te raken. De Nederlandse heren zijn in groep 2e ook nog zonder verlies. Gisteren werd eerst Hong Kong met 5-1 verslagen en later volgde een 5-2 zege op Nigeria. Nederland won gisteravond bij de heren nog met 50 van Wales. De Nederlandse dames raakten wel hun eerste punten kwijt. Verant woordelijk daarvoor was België dat met 3-1 won. Eerder had Nederland met 3-2 van Singapore gewonnen. Sjöbrend en Terje Andersen bleven In Hamar bij Johs Tenmann, ter wijl Stensen en Hodt daar uitein delijk in arrenmoede ook maar naar toe gingen. Sinds Heerenveen ls Stensen in de Noorse pers afge schilderd als een toevalskampioen. Men suggereert dat hij geluk heeft gehad op de 500 meter en dat hij op de 1500 meter is gespaard door Kuipers, toen deze hem gemakke lijk een duw had kunnen geven. Voor de komende titelstrijd staan de kansen van Jan Egil Stor holt en Amund Sjöbrend de gevallene van Heerenveen min stens even hoog. Ook binnen de Noorse ploeg waar de al jaren du rende concurrentde-strijd tussen de verschillende clubtrainers weer hoog is opgelaaid, denkt men er zo over. Je krijgt drie of vier trainers langs de baan, die elk hun eigen pupil coachen', weet Kees Verkerk nu al. 'Ze zullen elkaar gek maken.' LOTING WK OSLO Niet achttien maar zestien landen zullen dit weekeinde ln het Bls- let-stadlon van Oslo deelnemen aan het toernooi om de wereldtitel hardrijden op de schaats voor heren. Op het laatste moment hebben Zwitserland en België zich teruggetrokken. Dat houdt ln. dat Franz Krlenbühl, Walter Blrk en Gilbert van Eesbeeck niet van de partij zijn. De Russen komen met dezelfde ploeg als bij de Europese kampioenschappen ln Hec- renveen De loting voor de 500 meter had het volgende resultaat: Eerste rit: Overend (Can)-Vladlmirov (Sov), tweede rit: Claeson (Zwe)-Hlrate (Jap), derde rit: Coates (Aus)-Tsjao Wel Tsjang (Chi), vierde rit: Sjöbrend (Noo)- Storholt (Noo), vijfde rit: Kleine (Ned)- Derksen (Ned), zesde rit: Varlamov (Sov)-Carroll (VS), zevende rit: Kanda- kov (Sov)-Wunderllch (ODld), achtste rit: Vriend (Ned)-Stensen (No), negende rit: Kuipers (Ned)-Sandler (Zwe), tiende rit: Ivanov (Sov)-Schwarz (WDl), elfde rit: Tonlolll (It)-Winter (OD1), twaalfde rit: Lake (GBr)-Woods (VS), dertiende rit. Salakka (Fln)-Carlsson (Zwe), veer tiende rit: Mietus (Pol)-Torune (Fra), vijftiende rit: Boucher (Can)-Andersen (Noo), zestiende rit: Katlnas (Aus)-Ka- kahara (Jap). 5000 meter: eerste rit: Klelne-SJÖbrend, tweede rit: Carroll-Kawahara, derde rit: Vladlmlrov-Ivanov. vierde rit: Boucher- Tsjao Wel Tsjang, vijfde rit: Kulpers- Claeson, zesde rit: Coates-Kondakov, zevende rit: Storholt-Vrlend, achtste rit: Stensen-Sandler, negende rit: Derksen- Varlamov. tiende rit: Wlnter-Carlsson. elfde rit: Lake-Andersen, twaalfde rit: Overend-Hlrate. dertiende rit: Schwarz- Katlnas, veertiende rit: Mletus-Tourne, vijftiende rit: Woods-Wunderllch. zes tiende rit: Salakka-Ronlolll. De weersverwachting voor zaterdag ls: temperaturen rond het vriespunt tot lichte vorst, zondag: lichte tot matige vorst. Dit alles bij een vochtigheidsgraad van bijna honderd procent. Horst Blankenburg Duitse belangstelling HAMBURG De Duitse Bundesli- gaclub HSV Hamburg wil volgens voorzitter Peter Krohn graag over gaan tot een spelersruil met Ajax. De Duitsers hadden eerder hun be langstelling getoond voor de een van de twee Duitsers van Ajax, Horst Blankenburg of Arno Stef- fenhagen. Ajax vroeg echter een dermate hoog bedrag dat HSV van verdere onderhandelingen afzag. Na de vriendschappelijke wedstrijd die beide ploegen eerder deze week tegen elkaar speelden bleek echter dat Ajax wel geïnteresseerd is in een speler van HSV. Welke speler dat is wilde Krohn niet zeggen. 'Ajax is geïnteresseerd in een spe ler van HSV, en wij hebben nog steeds belangstelling voor een spe ler van Ajax. Volgende maand ga ik naar Amsterdam om te onder handelen.' Ajax speelt morgen opnieuw een oefenwedstrijd in Duitsland, deze keer tegen Vfb Stuttgart. In dat duel zal Ajax kijken of de Deen Bjarne Petersen in de selectie van de Amsterdammers kan worden op genomen. Petersen heeft deze week enkele trainingen meegemaakt en daarbij op Hans Kraay een nuttige Indruk achtergelaten. Kraay wil Pe tersen nu ook in een wedstrijd testen voor beslist wordt over een aankoop van de in Denemarken overigens weinig bekende speler. Petersen vliegt in ieder geval maandag weer terug naar huis. ANTRAIGUES Alain Santy heeft de tweede rit van de Ster van Besseges gewonnen. Santy kwam na de rit over 83 kilometer van Les Vans naar Antraigues binnen met een voorsprong van 1 minuut en 30 seconden. Net als in de eerste rit, gewonnen door Charly Rouxel, re den de renners in een stromende regen. Santy ontsnapte aan de groep bij de beklimming van de Col du Genestelle, op twintig kilometer van de finish. Santy kwam boven in de dichte mist met een voor sprong van 1 minuut 40.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21