'Vogel Vrijdag' lijkt wat ernstiger dan de 'Van Speyk-show' EEN WINTER VOL GEVAREN SSïSÏÏïïL Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Anders Economie van Antillen TROUW/KWARTET VRIJDAG 7 FEBRUARI 1975 BINNENLAND/RADIO-TV PRHSU Nieuw avondvullend VARA-programma SMIDJE VERHOLEN door Jan Brokken HILVERSUM Op het eerste gezicht lijkt het nieuwe vrijdag avond-programma 'In de Woe lige Wereld van de Vogel Vrij dag' van de VARA (vanavond op Nederland 1, 20.15) nogal op de Van Speyk Show van de KRO. Beide programma's vullen een hele vrijdagavond en de sa menstellers gaan van het prin cipe uit dat gedurende de drie uur durende uitzending het aan gename (amusement) met het nuttige (informatie) verenigd dienen te worden. De presentatoren hebben veel (of in ieder geval hun verleden) ge meen oud Brandpunt-redacteur Aad van den Heuvel presenteert de Van Speyk Show en oud Brandpunt- redacteur Frits van der Poel pre senteert samen met Joop van Tijn de Vogel Vrijdag. Beide omroepen deden tenslotte een beroep op nati onale lolbroeken, de KRO op Ton van Duinhoven en de VARA op Rijk de Gooyer. Omdat de Van Speyk Show er eer der was heeft het er de schijn van dat de VARA-programmamakers weinig origineel zijn. De makers van de Vogel Vrijdag ontkennen echter ten stelligste dat hun pro gramma op de Van Speyk Show lijkt. Volgens de VARA-mensen zit ten er grote verschillen tussen bei de programma's. In de Vogel Vrij dag zal de helft van de zendtijd aan Informatie worden besteed. In het programma zullen bepaalde ele menten worden opgenomen die voorheen in programma's als Van Onderen, Open en Bloot, De Zoen van de Juffrouw, Koning Klant, Achter het Nieuws ei de Ombuds man te vinden waren. Vogel Vrij dag zal wat ernstiger van toon zijn dan de Van Speyk Show. Verder zullen de programma's een vol strekt eigen identiteit hebben. Tenslotte bestond het idee voor een avond vullend programma al lang bij de afdeling documentaires van de VARA. Het zat alleen een beetje tegen. Voor het zelfde geld waren wij eerder geweest, aldus nog steeds de makers van de Vogel Vrijdag. 'Live' In hoeverre het programma op de Van Speyk Show lijkt kunnen wij vanavond pas beoordelen. Wel gaf de VARA een voorvertoning van enkele gedeeltes uit de Vogel Vrij- dag.maar op grond van wat wij te zien kregen konden wij ons nauwe lijks een oordeel vormen. Een groot gedeelte van het programma zal 'live' uitgezonden worden en tij dens zo'n live-uitzending is van al les mogelijk. Na de vertoning van een korte documentaire over een soort Dennendal-experiment in Middelburg zullen Frits van der Poel en Joop van Tijn bijvoorbeeld een gesprek hebben met minister Irene Vorrlnk. Het filmpje is zon dermeer ontroerend, maar of deze ontroering aanleiding zal geven voor een pittige discussie met de minister, waarbij de Dennendal-af- falre nog eens opgerakeld zal wor den. moeten wij maar afwachten. Of Rijk de Gooyer ons in een schaterlach doet uitbarsten weten wij ook niet. evenals de politieke poppenkast van de Toneelgroep SATER en de Ronnie Corbett-show. Wel kregen wij het filmpje van een gedeelte uit de theatershow van Karl Valentin te zien en dat deed ons niet schateren maar wel glim lachen. Valentin oogste in het be gin van de jaren dertig in Duits land. maar ook daarbuiten, succes met zijn theatershows. Deze shows ■djn op de film vastgelegd en de Frits van der Poel (links) en Joop van T(jn presenteren vanavond het VARA-programma 'In de Woelige Wereld van de Vogel Vrij dag'. Vogel Vrijdag zal Iedere maand een stukje uitzenden. Een goed idee van de VARA, want als je naar de Nederlandse televisie kijkt heb je wel eens de indruk dat er alleen in Amerika gelachen wordt. Grondneushoornvogel Zonder meer origineel kan de 'aan- keiler' van het VARA-programma genoemd worden. Hoofdrol in deze eerste vijf minuten van de uitzen ding speelt de uit Artis afkomstige Vogel Vrijdag, die officieel Abes- sijnse Grondneushoornvogel heet. Het beest kijkt verschrikt neer op onze woelige wereld. Vogel en we reld zijn schitterend in scene gezet door vormgever Heinz Edelmann. Het Beatle-muziekje op de achter grond berust niet op een toevallig heid: Edelmann werkte mee aan de Beatle-film The Yellow Submarine. De woelige wereld zal in de Vogel Vrijdag aan bod komen in de ru briek Ver van m'n Bed van radio medewerker Karei Roskam. De ru briek handelt over de toestand in landen die gebukt, gaan onder fa scistische regiems. De actualiteit komt natuurlijk ook aan de orde tijdens het wekelijkse interview met minister-president Den Uyl. Al met al kan de Vogel Vrijdag best voor een boelend avondje televisie zorgen. Het tegendeel kan ook waar zijn. Het zal allemaal afhangen van de lege plekken dievanavond door de presentatoren Ingevuld zullen worden. Flexibel Voordat de NCRV en de AVRO ook met een geheel eigen avondvullend programma komen heeft het zin om nog even op de voor- en nade len van zo'n totaalprogramma in te gaan. Het voornaamste voordeel is volgens de VARA medewerkers de flexibiliteit. Bij bijna alle omroepen is de autonomiteit van de verschil lende televisie-afdelingen vrij groot. De afdelingen (documentai res. actualiteit, amusement etc.) krljf-n een aantal uren zendtijd Of de nieuwe Britse politiefilm in het VARA-programma een topper wordt, is nog niet te voorspellen. De eerste aflevering deed wat traag aan en kenmerkte zich door nadrukkelijke pogingen om het eens anders te doen dan in zoveel crisls- stories. Wel vermoed ik dat veel kijkers er meer aan zullen beleven dan aan 't Wilhelmina, tenzij ze beslist willen horen praten. Mij doen de belevenissen in het clubhuis vaak denken aan jongens die wedden wie zijn kauwgummetje het langst kan uitrekken. Het schrijverscollectief heeft met vereende krachten een mager gegeven uitgerekt tot er niets meer over bleef dat zou kunnen lijken op iets dat uit het leven gegrepen is. Bij het vorderen van deze serie, falen steeds duidelijker de pogingen om een verteerbare hutspot te maken van drama en sociaal pamflet. Hans Ouwerkerk deelde als goed nieuws mede, dat de VARA besloten heeft het instituut van de ombuds man te laten voortbestaan. Een terugblik op het werk, de talrijke geslaagde bemiddelingspogingen, de dankbaarheid van degenen die geholpen konden worden, mondden uit in een beroep op de kijkers om de stichting als donateur te steunen. Via postbus 3000 kan men zich daar voor opgeven; men ontvangt dan een giro-acceptkaart. Het minimum bedraagt een tientje per jaar. In Achter het Nieuws zei het Kamerlid D. Dolman naar aanlei ding van de actie van huisartsen, dat de meeste doktoren een heel mooi inkomen hebben. Als reactie op hetgeen ik eerder over deze zaak heb geschreven, hebben enige artsen mij gebeld en een beeld geschetst van hun financiële zorgen. Nooit eerder heb ik mij gerealiseerd dat zij zulke enorm zware lasten'moeten zien op te brengen. Wel weet ik nu dat Kamerleden een heel wat 'mooier' inkomen hebben dan veel doktoren, want wie in de politiek gaat, hoeft echt niet zoveel te investeren. De door de NCRV uitgezonden BBC-produktie Zwarte Safari deed mij veronderstellen dat wat de makers voor ogen hadden er niet helemaal is uitgekomen. Nu doet de verfilming van een expeditie door Afrika al direct meer exotisch aan dan een verkenningstocht door de 'binnenlanden' van Enge land. De film zat barstensvol dubbele bodems. Deels waren zij voor de hand liggend en gemak kelijk herkenbaar, maar een aantal was geraffineerd 'ingepakt'. Scherp waren de toespelingen op de domme en kinderlijke manier waarop blanken vaak de zwarte kunst en cultuur hebben uitgelegd. Wie op dit terrein thuis is. zal daarvan het meest hebben genoten. TON HYDRA 107. De arme Jonas van Muizenis geraakte helemaal onder invloed van des heren burgemeesters vrien delijkheid. Hij zette zich zelfbewust op een der antieke vensterzetels neer en stak vol welbehagen de brand in zijn fijne sigaar. Och. hadde hij slechts gezien hoe de schurkachtige Janus Paxse achter hem stond te lachen, hij was wer kelijk niet zo gerust geweest. Maar de brave kerel gevoelde zich geheel op zijn gemak en hij zette het gesprek ferm voort, 'Je ziet nu ze ker wel in. dat er met mij niet te spotten valt', sprak hij koen. 'Ik heb een boel genomen. Ik heb een onstellende massa vernederingen en beledingen geslikt, maar daar aan is nu een eind gekomen. Ik wil'Ik weet precies wat je wilt beste van Muizenis', viel de burge meester hem in de rede. 'Je wilt een goede functie terug. Om dan maar meteen een eind te maken aan de onzekerheid, je zult die hebben óók!' 'O zol'zei Jonas van Muizenis zelfvoldaan en hij dacht: dót heb ik met mijn optreden ten minste bereikt. De burgemeester is bang voor me en doet precies wat ik zeg. 'Kijk 'es, beste kerel', ver volgde de snode burgemeester. 'Ja nus en ik hebben zojuist kunnen constateren. welke ongekende krachten er in jou schuilen. Ik had nu gedacht jou tot mijn particulie re secretaris te benoemen. Dat ver dien je!' 'Geweldig!' riep de heer van Muizenis dankbaar uit en hij koesterde nog steeds geen argwaan. 'Prima, dan begrijpen we elkaar' zei de burgemeester. 'Jij krijgt een eigen speciale werkkamer. En om je te laten zien, dat ik meen wat ik C zeg. Gelast Ik je om samen met Janus dat grote, eikenhouten schrijfbureau uit de kelder te halen en. hier te brengen'. Verheugd sprong de heer van Muizenis op en a lachend beval hij de koddebeier v met hem mee te gaan. Even later v liep het tweetal de eeuwenoude trappen al af, edochaangeko men bij een stevige, met ijzer be slagen deur, deed Janus iets heel vreemds. Dreigend hief hij zijn be ruchte gummiknuppeltje omhoog en zijn schaduw viel sinister op dep muur. Doch de verblinde heer van Muizenis bemerkte niets PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND toegemeten en richten deze naar eigen inzciht in. Deze vrij strikte verdeling is een sta-in-de-weg voor een soepel programmabeleid. Bij belangrijke actualiteiten zal Achter het Nieuws best een uurtje in de uitzending mogen komen, maar bij iets minder schokkende gebeurte nissen zal de actualiteitenrubriek netjes tot de volgende uitzending moeten wachten. De VARA-pro grammamakers hebben nu met een scheef oogje naar de radio gekeken, waar alles wat soepeler geregeld is. Met hun totaalprogramma willen zij de barrières die tussen de ver schillende afdelingen liggen slech ten. Bijkomstig voordeel is dat de verschillende programmaonderdelen In zo'n avondvullend programma beter op elkaar kunnen worden af gestemd. Kortom, een totaalpro gramma maakt de televisie levendi ger en boelender. Nadelen De nadelen zijn even zo groot. Voor de grote groep kijkers die de hele avond aan hun toestel gekluisterd zitten is zo'n totaalprogramma aan trekkelijk. Een filmpje, een show, een stukje muziek, een documen taire, actualiteiten die nog niet over de drukpers zijn gerold, het is allemaal mooi en het duurt te kort om je te vervelen. Voor het snel groeiend aantal kij kers dat selectief te werk gaat le ven in de gids kijken of er vana vond nog iets interessants is) is zo'n totaalprogramma echter een crime. Want je weet wel dat Rijk de Gooyer vanavond op de televisie komt. maar niet hoe laat. De VARA heeft dit nadeel enigszins proberen weg te werken door de tijden van de verschillende pro gramma-onderdelen in de gids te vermelden, maar, zoals eerder ge zegd. er kan in zo'n totaalprogram ma van alles gebeuren. Het wordt live uitgezonden en van die tijds- verdeling zal dus weinig terecht komen. Wie Rijk de Gooyer wil zien moet of een half uur wachten of hij zet de televisie te laat aan. SCHIPHOL De zeer sterk stijgen de werkloosheid (20 30 procent) en het wegvloeien van deviezen maken dc economische ontwikkeling op de Antillen zeer zorgwekkend. Dit heeft staatssecretaris De Goede van fi nanciën gisteravond op Schiphol verklaard na zijn aankomst uit Cu racao. Op de Antillen stijgen de prijzen met 20 procent. 'Dan vindt men dit nog meevallen', aldus staats secretaris De Goede. Nederland heeft met de Antilliaanse regering drie afspraken gemaakt, om aan deze ontwikkelingen het hoofd te bieden. Nederland zal met de Antillen iedere drie maanden op regeringsniveau be sprekingen gaan voeren, om de goedkeuring en uitwerking van de projecten te bespoedigen. Daarnaast zullen de Antillen aan Nederland een pakket maatregelen voorleggen, op economisch, monetair en sociaal gebied ter bestrijding van de sterk toenemende werkloosheid. Neder landse en Antilliaanse deskundigen zullen bovendien een sociaal-econo misch ontwikkelingsplan gaan op stellen. Hidde van der Ploeg naar de VARA-radio HILVERSUM Met ingang van 1 februari is bij de VARA in dienst getreden de heer Hidde van der Ploeg (41). Hij maakt als sportre dacteur deel uit van de informatie ve afdeling van de VARA-radio. Voor hij bij de VARA kwam werkte hij bij de stichting lichamelijke op voeding en sport te Amsterdam en was werkzaam als sportmedewerker van het dagblad De Tijd. Radio vandaag Speciaal TV vandaag 85 Zij liep dicht tegen hem aange leund toen hij haar terugbracht naar haar kamer. 'Ik heb wel vaker een hele nacht zitten praten', zei ze. 'Maar het had nooit enig nut. Het lijkt wel of ik voor deze nacht nog nooit echt met iemand heb gepraat' Hij gaf haar een tikje op haar hoofd, zoals je met een slaperig kind zou doen. Dal was het enige dat hij zichzelf kon toestaan. 'Wil je de gordijnen opendoen. Josh?' zei ze toen zij in haar kamer waren en zij haar peignoir opzij had gegooid en tussen de lakens was gekropen. 'Dat is het oosten, hè? Ik wil de zon zien opkomen in de vallei'. Hij trok de zware gordijnen open van de ramen die uitzicht op Sion en het oosten gaven Je kon de twee dorpjes beneden in de vallei al vaag onderscheiden; op de boer derijen die langs de lagere berghel lingen verspreid lagen, begonnen de hanen te kraaien. Hij klemde de gordijnen tussen zijn vingers en vroeg zich af hóe hij op weg naar de deur langs dat grote bed moest komen. 'Josh?' Hij keerde zich naar haar om. Zij steunde op haar elleboog, en haar dikke zijdeachtig rode haar lag half over haar gezicht en viel over haar naakte schouders. Haar blanke bor sten glansden in het vage licht. Haar glimlach was sereen. 'Dit zal onze eerste zonsopgang CATHERINE GASKIN zijn', zei ze. toen hij naar haar toeging. De zon was al op en het begon zelfs al een beetje warm te worden toen Josh weer op het terras voor zijn kamer verscheen. Hij bracht de karaf en de glazen naar de zitka mer en ging terug om de dekens te halen. Ze hadden in de zon gele gen, en toen hij ze opraapte rook hij even de vage geur van Sally's parfum Hij herinnerde zich de dag toen hij dit voor het eerst had geroken. Htj had zich met Powell in haar atelier verstopt en had geweten dat hij verliefd was gewor den op die jonge vrouw aan wie hij de gehele winter had moeten den ken. Hij stond in de zon en staarde afwezig over de terrasvormige wijn gaarden aan de voet van de steile rots en vroeg zich af hoe het moge lijk was dat hij verliefd had kun nen worden terwijl hij zo lang ge leden had gedacht dat zulke ro mantische dingen hem niet zouden overkomen, en zeker niet op zijn leeftijd. En nu was hij verliefd, heel gewoon verliefd. 'Ik hou van haar', zei hij hardop, om te horen hoe het klonk. En het klonk uitste kend. beter dan alles wat hij ooit had gezegd. Het was alsof hij weer tot de wereld was toegelaten en er deel van uitmaakte, en er voor het eerst sinds zijn jeugd weer geheel van doordrongen was. Er was iets van een jeugdig verwachten in hem. Hij stond met de dekens als een talisman in zijn armen tegen de borstwering geleund en overzag de nieuwe wereld die die ochtend voor hem was opengegaan. Hij vond hem wonderlijk schoon, klop pend van een soort leven dat tot zijn diepste innerlijk was doorge drongen, en hij haalde diep adem in deze nieuwe wereld. "Zijn ogen leken scherper te zijn en een nieuw bewustzijn te hebben gekregen; hij kéék niet meer, hij zóg zag de zon op de oude steen, de grijsgroe ne wijnstokken, de traditioneel zwarte zwaaiende rok van een boe renvrouw die over het pad tussen de wijnstokken liep. De arrogante hanen zwegen; hij hoorde het doffe geklingel van koebellen van de berghellingen in de verte, en er gens dichterbij het zachte gekoer van de, duiven. De insecten werden gewekt door de geuren van de voorjaarsdag, van vruchtbomen en jong gras. De lucht was vervuld van kleine lieflijke geluidjes. Hij hoorde alles veel duidelijker en luisterde er dankbaar naar. 'Ik hou van haar' herhaalde hij. En toen drong er nog een ander geluid tot hem door van ergens vlakbij, een regelmatig ritmisch ge luid dat niet bij al het andere hoorde. Hij schakelde de rest uit om ernaar te luisteren en hoog zich over de borstwering om te zien waar het vandaan kwam. Toen hij wat opzij leunde, zag hij het touw dat door de lucht zwiepte en dan de plavuizen raakte, en dat het geluid veroorzaakte dat hij had ge hoord. Het was Raedler, die in een grijs trainingspak op een van de uitste kende wallen van het kasteel aan het touwtje springen was met een ritme dat veel oefening verraadde. HILVERSUM i KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle: klass. muz. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 824 Overwe ging. 8.30 Nws. 8.36 Gym. 8.45 De won derlijke letter M: een progr. voor het Hollandsche huish. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubad: klass. muz., m.o. 10.30 Nws. NOS: 11.30 Blik op de derde wereld. 1145 Blik op Europa. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 WIJ van het land. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar14.00 Lieven en leven - serie uitzendingen over mensen op weg naar een toekomst. 14.15 en 14.25 Schoolradio. 14 45 (S) Interlokaal op vrijdag, m.o. 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 17.10 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo mag. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Ver kenning: nws, feiten en achtergronden op sociaal-maatschappelijk terrein. 18.58 Marktber. l.s.m. KNBTB. 19.00 (S) Uit het operette album. 18.30 (S) In ant woord op uw schrijven: verzoekplaten- Srogr. 21.00 (S) De blanke top. 22.25 verweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal: sport en muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgum. 7.20 S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nws. en om 8.11 Radlojourn. 9.00 School radio. NOS: 9 20 Wat heeft dat kind?: pedagogische rubriek. 9.35 Waterst. 9.40 Toerlsmo: toeristische inform, uit bin nen- en bultenl. AVRO: 1000 (S) Kleu tertje luister. 10.10 Arbeidsvitaminen, met om 11.00 Nws. en om 11.03 Radlo- Wlllem Strietman. OVERHEIDSVOORL.: 12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 12.40 Militair ork 12 55 Radlo journ. 13 00 Nws. VPRO: 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.25 Progr.-overz. 13.30 Interview. 14.00 Muziek: de wereld van muziek en geluld op zijn kop of ander som. 15.30 Permanent Wave. 16.00 Nws. 16.03 Vandaag dit, morgen dat. 16.05 Nova Zembla: 60 Jaar hulshoudonderwljs. 17.30 Welingelichte kringen: rechtstreeks debatprogr. 17.55 Med. NOS: Nws. VPRO: 18.11 Vandaag dit, morgen dat. PP: 18.20 KVP. VPRO: 18.30 Progr.-overz. 18.31 Embargo: wekelijks themaprogr. 19.30 Radio Vrij Belgle. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. VARA: 20.05 (S) Boedapester Symfonie Orkest met solist: moderne muz. 21.30 Zondagschrijvers aan het woord. 21.40 (S) Pianorecital en Strijkkwartet: klass. muz. 22.40 (S) De Staalkaart. 23.30 (S) Muz. van Nederlanders, door klarinet en plano. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO- 7.02 (S) Gospelsound: muziek, spelcaal voor Jonge mensen. 8.02 Klank bord. 8.10 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 (S) De muzikale fruitmand: verzoekpla- tenprogr. voor zieken. TROS: 10.03 Pep 9 Onder de titel Iu de woelige wereld van de vogel Vrijdag pre senteert de VARA een combinatie van speelfilms en informatieve pro gramma's. Vaste onderdelen zijn een film met de Britse komiek Ronnie Corbett, een documentaire over een andere aanpak van de zwakzinnigenzorg en een ongeveer 40 jaar oude theatershow van de fameuze Karl Valentin. Ned. 1/20.20 Na een aflevering van Kung Fu (21.10) geeft de AVRO in Televizier Magazine achtergrondinformatie. Ned. 2/22.00 Het IKOR vertoont de tweede Zweedse documentaire over de ne- gerwijk Harlem onder de titel 'Goed nieuws voor U, Mozes was zwart'. Ned. 2/23.10 Met een beetje schakelen kun nen Duitslandkijkers vergelijken hoe carnaval wordt gevierd in Maastricht en in Mainz. Duitsl. 2/20.15 9 In de Spaanse speelfilm La pri ma Angélica ontmoet Luis dertig jaar na de burgeroorlog zijn nicht, op wie hij destijds een oogje had. Angélica heeft een dochtertje dat haar naam draagt. Duitsl. 1/23.00 De Central Band van de Royal Airforce speelt o.a. Thunderbirds en het thema uit The Forsyte Saga. Hilv. 2/12.40 Tineke presenteert 'nostalgie' in Drie loopt achter. Hilv. 3/19.02 Na een Blik op de Derde We reld wordt de Europese integratie bekeken. Hilv. 1/11.30 NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Hoe is het gemaakt les 5 NOS 1)8.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 The Tommij Cooper Show 19.50 Simon Carmiggelt leest uit eigen werk NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Woeilige wereld van vogel vrij dag,, gevar. programma 22.55 Interview met de minister-president NOS 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteert, de Nationale Hitparade NOS 20 00 Journaal AVRO 20.21 Allemaal goed gek, carnavalsprogramma 21.10 Kung Fu, tv-serie 22.00 Televizier Magazine 22.45 AVRO's Sportpanorama IKOR 23.10 Harlem, Harlem II: goed nieuws voor u - Mozes was zwart NOS 23.50 Journaal NCRV: 12.02 (S) Drie tussen de middag: BIJ Barend. 13.30 (S) Hier en nu. 13 08 Drie tussen de middag. NOS: 14.03 Pop- Kontakt I: Het Frits Spits verhaal. 16.03 Do Hitmeesters: de daverende dertig met de nationale hitparade. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loop achter: Nostalgie. AVRO: 20 02 Radlojourn. 20.05 Burengerucht: muzlel Made ,ln Germany. 21.02 De Negen-Uur Show. 22.02 Radlojourn. 22.05 (S) Super clean Dreammachlne. 23.02 (S) Vanavoni laat. 0.02 Radlojourn. 0.05 Weekend-Mu- zlek-Magazlne. 1.02 Soutlme U.S.A. 2 01 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag ei dauw. (2.02. 4.02 en 5.57 Radlojourn.) NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. Horizontaal: 1. wijnsoort, 4. inke ping, 9. bid (Lat.), 10. soort. 11. lied, 12. hetzelfde. 14. palmboom, 15. kledingstuk, 16. zangstem, 17. tasto solo (afk.), 19. schilderkwast je, 22. voorzetsel, 24. wolvlokje, 25. vod, 27. besturen, 30. muzieknoot, 32. nachtgewaad, 33. teken In de dierenriem, 35. gordel, 37. werk kring, 39. onbep. voornaamw. 40. ou de inhoudsmaat, 41. telwoord (eng.), 42. opmerkzaam, 43. bij el kaar behorende voorwerpen. Verticaal: 1. grassteppe in Honga rije, 2. vreemde munt, 3. sterk sma kend, 4. voertuig, 5. spil van een wiel, 6. soort duif, 7. plaats in Gelderland, 8. rivier in Siberië, 10. cijferen, 13. los omhulsel, 14. engels bier, 16. plaats in Z.H. 18. plaag geest, 20. gevangenis, 21. duiker- eend, 23. insekten verterende plant, 26. plooi, 28. kleefstof, 29. dwaas, 31. meisjesnaam. 34. schijf vis, 36. een weinig, 37. slaghout, 38. een zekere, 40. kanon (afk.). OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. extra, 2. tod, 3. order. VARA tevreden over belangstelling voor Portugal-actie Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De VARA is tevre den over de belangstelling bij ds kijkers voor de door PvdA en VAR) georganiseerde aktie 'Houd Portuga vrij', die rechtstreeks is uitgezon den voor televisie. De meeste kij- ker* zaten voor het scherm toen di voetbalwedstrijd tussen oud-Benfi- ca en oud-Feyenoord werd ge speeld. De match scoorde een kijk cijfer van gemiddeld 37.3 en eei waardering van 75. Dat beteken tegen de vier miljoen kijkers gavel het cijfer zeven en een half. Tijdens de middaguren keken ge middeld 17,0 kijkers, dat is bijna miljoen, hun waarderingscijfer wa een zeven. Voor middagkijkers t dat veel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4