Kabinet moet spoedig SmS principebesluit over gewestvorming nemen Snel beslist over Nieuwegein-lijn In Geertruidenberg weer bestuurscrisis Weggelopen meisje van zestien zat nacht in een cel ^ncny PIJLTJES weggooiglas' Raad bepleit zelf twintig gewesten'Statiegeld Verzet tegen plannen tracé Van Agt en de zaak tegen uitgever van Mein Kampt Niet ondertekenen VN-resolutie verklaard Slechte verhouding burgemeester wethouders Kinderpolitie betreurt optreden FAMILIEBERICHTEN ASSISTENT ACCOUNTANT TROUW/KWARTET WOENSDAG 5 FEBRUARI 1975 BINNENLAND/KUNST Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Wetenschappelijke Raad voor het Regerings beleid (WRR) heeft het kabinet Den Uyl dringend aangespoord, nu spoedig een principebesluit te nemen over de vorming van ge westen. In een rapport over de- organisatie van het bestuur zegt de WRR (een gewichtig, betrekkelijk nieuw adviesorgaan van de re gering) dat verder uitstel van de gewestvorming 'niet verantwoord' en 'minder aanvaardbaar' zou zijn. De bestuurlijke schaalvergroting op lokaal niveau is al te zeer achter gebleven bij de maatschappelijke en ruimtelijke schaalvergroting. Verder uitstel zou aldus de WRR leiden tot nog meer gemeen schappelijke regelingen tussen 'ge meenten, meer centralisatie, en 'een ongebreidelde hoeveelheid ver schillende gebiedsindelingen voor allerlei regionale diensten, advies organen, inspecties en dergelijke'. Volgens het rapport vragen politie, brandweer, hulpverlening, gezond heidszorg en welzijnsbeleid om op deling in regionale afdelingen. 'Er bestaat dringend behoefte aan visie op de bestuurlijke verhoudin gen op langere termijn waarop men zich kan richten. Hoewel meer on derzoek nodig zou zijn, lijkt thans de meeropbrengst van dit onder zoek voor de besluitvorming niet meer op te wegen tegen de nadelen van verder uitstel van de principe beslissing', aldus de raad. Het rapport .spreekt zelf een voor keur uit voor het opdelen van het land in twintig, gewesten, die dan ook 'provincies-nleuwe-stijl' wor- Van een onzer verslaggevers UTRECHT De gemeenteraad van Utrecht moet op 20 februari een beslissing gaan nemen over de aanleg van de raillijn Utrecht- Nieuwegein met een zij verbinding naar IJsselstein: De overgrote meerderheid van het college van b. en w. heeft de gemeenteraad voorgesteld akkoord te gaan met de aanleg van de raillijn via de wijk Kanaleneiland over de middenberm van de Beneluxlaan. Wethouder Kieboom (PvdA) is het daar niet mee eens. Hij blijft vast houden aan een tracé via de wijk Lunetten. De Utrechtse gemeente raad sprak zich daar in 1972 trou wens ook voor uit. Dat tracé is echter zo kostbaar (na bezuinigin gen op de oorspronkelijke plannen nog ruim 200 miljoen gulden) dat de rijksoverheid er geen medewer king aan wil verlenen. Het enige haalbare plan is een raillijn via de wijk Kanaleneiland. Minister Westerterp van verkeer en waterstaat heeft het dagelijks be stuur van Utrecht zeer recent nog laten weten dat de rijksoverheid de aanleg van dat tracé mogelijk wil maken door een bijzondere wijze Van een verslaggever DEN HAAG Minister Van Agt heeft meegedeeld dat bij de in gang gezette strafzaak tegen, een Ridderkerkse uitgeverij in verband met de voorgenomen uitgave van 'Mein Kampf' in het Nederlands niét mede betrokken kunnen wor den de strafbepalingen over het opènbaar maken van uitingen van rassenwaan. Dit blijkt uit de her ziene lezing die het ANP ons ver strekte van het antwoord van de minister op vragen van het Tweede Kamerlid Wolff (CPN). In de giste ren gepubliceerde weergave stonden onjuistheden. De minister deelt mee dat de vervolging gebeurt op grond van de auteurswet. Volgens de minister maakt het wetboek van strafvorde ring het onmogelijk te voldoen aan het verzoek van het kamerlid om in de dagvaarding alsnog de -uitingen van rassenwaan te betrekken of om deze reden een vervolging in te stellen. De minister zegt dat hij voor de vervolging die nu begonnen is, geen enkele aanwijzing gegeven heeft. Ook is hij er tevoren niet in gekend, hoewel hij dat gevraagd had en dat betreurt hij. van financiering, hetgeen er in de praktijk op neerkomt dat de be trokken gemeenten (Utrecht, Nieu- wegein en IJsselstein) geen finan ciële offers hoeven te brengen, om dat de aanleg en exploitatie een rijksaangelegenheid wordt die dooi de NS ter hand zal worden geno men. Het plan zoals het nu op tafel ligt omvat een tracé van 14 km. In eerste instantie zal de lijn Utrecht- Nieuwegein worden aangelegd. In aansluiting daarop komt de zij ver binding NieuwegeinIJsselstein, die 4 km. lang is aan de beurt. Het realiseren van het project kost 'vol gens de huidige ramingen 150 mil joen gulden. Daarin is een bedrag van drie miljoen begrepen dat de aanleg via de middenberm van de Beneluxlaan extra kost boven de aanleg aan de zijkant van deze weg, zoals eerst de bedoeling was. B en w geven de voorkeur aan de middenberm omdat dan de overlast voor de omwonenden tot een mini mum kan worden beperkt. De bewoners van de wijk Kanalen eiland en met name degenen die op de Beneluxlaan wonen zijn niet gelukkig met de raillijnplannen. Zij hebben laten weten zich tot het uiterste te zullen verzetten tegen de plannen. Daarmee rekening hou dend stelde wethouder Vergeer van de gemeente Utrecht gistermiddag tijdens een persconferentie dat de raillijn er op zijn vroegst in 1981 zal kunnen zijn. Eindpunt den genoemd. De Wetenschappe lijke Raad voor het Regerinsgbeleid beschouwt dit als een betere oplos sing dan twee andere mogelijkhe den: De vorming van 45 gewesten of van honderd zeer grote gemeen ten. Dat de organisatie van de rijks overheid betreft beveelt de WRR een spoedige studie aan over de onder- lingen taakverdeling en coördinatie van de departementen. Er zou aldus het rapport 'een commissie van deskundigen moeten worden ingesteld die, onder voorzitterschap van staatssecretaris Polak (binnen landse zaken), bij voorrang zou moeten adviseren over de taakver deling op het terrein van milieu, onderwijs, en vorming, de algemene bijstandswet, en het opperbeheer van politie. Het advies van deze commissie zou er al voor de eerst volgende kabinetsformatie moeten liggen, zodat dan al beslissingen voor een betere coördinatie en taakverdeling kunnen worden ge nomen. Wildgroei Een moeilijk punt is nog de vraag waar het Utrechtse eindpunt van de raillijn moet komen. Het stads bestuur van Utrecht wil het eind punt zo dicht mogelijk bij het cen traal station hebben. Verder willen b en w de mogelijkheid open hou den de raillijn in een latere toe komst door te trekken naar de oude binnenstad van Utrecht. Gedacht wordt aan het Vredenburg. Ook een doortrekking naar de universitelts- wijk 'De Uithof' en Zeist speelt op de achtergrond een rol in het ma ken van de plannen. Het gaat om de verhouding in be stuurlijke aangelegenheden tussen de burgemeester en zijn beide wet houders F. Blondeel en J. Strijd- veen, belden van departij Aktie '80. De voorganger van burgemeester Grotenhuis, mr. Faure, is na lang durige problemen met beide wet houders twee jaar geleden afgetre den. Hij voelde zich net als de heer Grotenhuis geterroriseerd door de heren Blondeel en Strijdveen. De beide wethouders zeggen dat de burgemeester de zaken heeft opge blazen en dat zij zich van geen kwaad bewust zijn. De kern van de bestuurscris ligt in de verwachte samenvoeging van Geertruidenberg en Raamsdonk. Aktie '80, dat zeven van de elf raadsleden heeft geleverd, is daar tégen. Een ander probleem is de weigering van beide wethouders om De raad constateert dat de beleids voorbereiding steeds ondoorzichti ger wordt dooi* een 'wildgroei' van interne en externe planbureaus, planafdelingen, beleidsafdelingen, niet ambtelijke of gemengde com missies. Bovendien is er een ge brekkig contact tussen de organen die het beleid voorbereiden en an dere die het beleid bepalen, het geen er aldus het rapport nogal eens toe leidt dat bij het voorbereiden van beleid onvoldoen de wordt gerekend met uitgangs punten eryan. De wetenschappe lijke raad voor het regeringsbeleid stelt zich voor, binnen anderhalf jaar deze problemen nader te be studeren. In de tussentijd zou het kabinet terughoudend moeten zijn met het scheppen van weer nieuwe organen die het beleid moeten voorbereiden. De WRR beveelt tenslotte aan, veel systematischer dan tot nu toe is gebeurd, aandacht te geven aan de toetsing van al in werking getreden beleidsmaatregelen en de uitgangs punten en bedoelingen ervan. Planbureaus en afdelingen en beleidsorganen zouden veel nadruk kelijker met deze taak moeten wor den belast. Van een verslaggever DEN HAAG Nederland heeft zich in december in de Verenigde Naties onthouden van stemming over een Syrische resolutie tot het veroorde len van napalm en andere brand- verwekkende wapens, omdat nog nadere studie noodzakelijk is alvo rens specifieke verboden of bepa lingen tot stand kunnen komen. Minister Van der Stoel van buiten landse zaken heeft dit gisteren verklaard in antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede-Ka merlid Roethof (PvdA). Van een verslaggever GEERTRUIDENBERG Burgemeester J. Grotenhuis van Geer truidenberg overweegt de bestuursmoeilijkheden in zijn gemeente voor te leggen aan de minister van binnenlandse zaken en hem om een oplossing te vragen. Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM Herinvoering van statiegeld op een aantal soorten flessen en glazen potten, betekent niet alleen een positieve maatregel voor het milieu, maar naar alle waarschijnlijkheid ook een netto prijsdaling voor de consument. Het is in ieder geval aanzienlijk nutti ger dan het verzamelen van weg gooiglas in grote containers om het terug naar de glasfabriek te bren gen. Tot die conclusie komt^Derk Jan van Duren Ln de hier en daar verrassende studie 'Glas als verpak kingsmiddel', die hij als student verrichtte op het Instituut voor mi lieuvraagstukken aan de VU. Die prijsverlaging werd hem op zijn verzoek voorgerekend door een van de weinige conservenfabrikanten die zijn produkten nog in retour glaswerk aflevert. Een terugkomende appelmoespot kost de producent aan sorteer-, ad ministratie- en schoonmaakkosten ongeveer drie cent extra. Een nieu we pot, die van de glasfabrieken komt, kost (juli 1974) ongeveer 18,5 cerit. Rekening houdend met de extra kosten voor groothandel en winkelier, blijft er toch voor de statiegeld-pot een voordelig ver schil van een dubbeltje over. Ook flessen voor wijn, sherry en gedestilleerde dranken zouden vol gens Van Duren profijtelijk in aan merking kunnen komen voor her invoering van statiegeld, en het terugdringen van de solide melkfles door vergankelijker verpakkingen ziet hij met lede ogen aan. Merkwaardig Hoe merkwaardig we met glas om springen wordt gedemonstreerd aan bierflesjes. Per hoofd van de bevol king kopen we jaarlijks 76 flesjes Nederlands bier. Omdat die bier flesjes (met statiegeld) gemiddeld een kleine veertig keer tussen fa briek en consument heen en weer pendelen voordat ze kapot gaan, houden we aan afval gemiddeld twee flesjes per hoofd over. Nu wil het geval dat we per jaar en per hoofd ook nog vier flesjes buiten lands bier drinken. Daar zit geen statiegeld op, en dat levert dus vier afvalflesjes op. En zo werkt het in alle sectoren, rekent Van Duren ons voor. Per persoon in 1973 kochten we 322 pot-ten-en-flessen-met-statiegeld, waarvan er tien op de afvalhoop terechtkwamen. En 60 stuks weg- werpglas waarvan er 60 op diezelfde hoop belandden. Op veertig daar van had statiegeld kunnen zitten als we dat samen zo regelden. En dan was de glashoop drie keer zo klein géworden. Dat zou echt goed voor het milieu zijn, aldus de studie. De dunne scherven van wegwerpglas zijn las tig bij de compostering van huis vuil. Ook de vuilverbranding raakt bij groeiende hoeveelheden glas in technische moeilijkheden.En bo vendien kost het gebruik van weg gooiglas aanzienlijk meer energie. Zelfs terugvoeren van de scherven naar de glasfabriek, maakt die kant van de zaak er alleen maar erger op. Bovendien, schrijft Derk Jan van Duren, is statiegeld principieel een beter antwoord op de problemen -van het vaste afval, doordat je het ontstaan van afval ermee voor komt, in plaats van alleen te zor gen dat afval verstandiger wordt weggewerkt. Van een verslaggever UTRECHT De Utrechtse recherche heeft een 16-jarig meisje weggehaald uit het huis van haar vriend. Het meisje was door het JAC, het Jongeren Advies Centrum, drie weken geleden onder gebracht in een opvanggezin, nadat de situatie bij het meisje thuis de afgelopen maanden zo ondraaglijk geworden was, dat weglopen de enige mogelijkheid bleek, aldus het JAC. met de burgemeester tot een porte feuilleverdeling te komen. Secretarie De ruzie is aan het licht gekomen toen de wethouders buiten de bur gemeester om hebben geprobeerd weer een gemeentesecretaris aan te trekken. De politieke verhoudingen in Geertruidenberg zijn zo ernstig verstoord, dat geen van de betrok kenen elkaar meer vertrouwt. De kleinere fracties zien als enige mo gelijkheid de bestuurscrisis op te los sen een snelle samenveging van Raamsdonk en Gerrtruidenberg. Het provinciaal bestuur \heeft laten w'etert vooralsnog niets te kunnen doen en pas te kunnen ingrijpen als de moeilijkheden formeel bij gedeputeerden worden aangebracht. De organisatie had herhaaldelijk contact met de ouders van het meisje gehad, maar hun eis bleef dat het meisje direct naar huis moest komen. Zondagavond deed de vader opnieuw een opsporings verzoek uitgaan, waarna de recher che het meisje ten huize van haar vriend arresteerde en haar op het hoofdbureau een nacht in de cel gehouden heeft. 'In feite eigent de politie zich het recht toe de hulp verlening eigenmachtig te toetsen. Dat kan echter alleen gebeuren als hierbij de betrokken minderjarige centraal staat. De politie is op die taak niet berekend', aldus het JAC, dat meent dat deze conflicten zich zullen blijven herhalen zolang arti kel 280 wetboek van strafrecht (verbergen van minderjarigen en opsporingsbeleid van justitie) niet gewijzigd wordt. Het hoofd van de Utrechtse kinder politie, mevrouw mr. A. S. C. Visser, vindt het 'heel terecht' dat het JAC boos is over de actie van de recher che. Maar het was zondagavond tien uur toen de vader van het meisje naar de recherche ging en toen was de kinderpolitie niet op het bureau. 'Ik vind het erg verve lend, er had overleg met ons moe ten zijn. We zullen ons Intern be raden hoe zoiets in het vervolg kan worden voorkomen. Het is een ver velend misverstand', aldus mevrouw Visser. Over het .beleid in het algemeen ten aanzien van weggelopen min derjarigen zegt mevrouw Visser: 'Zolang er geen andere instelling is die dit doet, zitten wij In een heel moeilijke situatie. Ons beleid is er op gericht, de hulpverlening door instanties als het JAC niet te door kruisen, maar een zo goed mogelij ke kans te geven, als die hulpverle ning goed is'. Mevrouw Visser vindt niet dat wij ziging van artikel 280 alle proble men oplost: dan nog zal de politie op de hoogte moeten blijven van alle gevallen van weggelopen min derjarigen. 'Daarom zal het soort misverstanden dat deze week in Utrecht is voorgekomen, met een wetswijziging niet voorkomen wor den. Het JAC vergeet, dat kinderen die niet goed worden opgevangen wél moeten worden opgespoord en dat zijn er talloze', aldus mevrouw Visser. 'Niet eenzijdig' Evenals het JAC meent zij, dat de hulpverlening niet eenzijdig moet worden getoetst door bijvoorbeeld alleen de Raad van de Kinderbe scherming: 'Dat moet zo integraal mogelijk gebeuren, met alle betrok kenen, ook de minderjarigen om wie het gaat. Er mag geen sprake zijn van bevoogding', vindt me vrouw Visser. Kort geleden hebben de hoofdcom missarissen van korpsen in vier grote steden, waaronder Utrecht, in een brief aan staatssecretaris Glas tra van Loon voor eenzelfde oplos sing van dit probleem gepleit. Zij achten het onjuist, als de 'alterna tieve hulpverlening' waardering wordt onthouden: de klok wordt teruggezet als deze instanties door de gevestigde hulpverlening moeten worden getoetst. Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer moge lijk. ATTENTIE!! Familieberichten kunnen worden ge plaatst óf in ALLE edities óf afzonderlijk in de ge combineerde edities Groot-Rotterdam /'Groot-Den Haag. U gelieve dit duidelijk op te geven, alsmede de gewenste breedte. Jacob van Dijk Sjoukje van der Veen geven, mede namen weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen' huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op D.V. donderdag 13 februari 1975, om 15.30 uur, in het gemeentehuls te Bergum. Kerkelijke bevestiging ln de Gerei. Kerk te Garijp om 16.15 uur door de weleerwaar de heer Ds. L. J. Oomkes. januari 1975. Hijken, Dorpsstraat 12. Garijp. Inlaloane 13. Gelegenheid tot feliciteren van 20—23 uur in "It Geahüs' te Garijp. Toekomstig adres: Dorpsstraat 14, Hijken. WIJ zijn verloofd op 1 febr. 1975: Nel Snieder Jan ter Mul Psalm 90 1 (onberijmd) Onze Hemelse Vader heeft vandaag thuisgehaald Zijn kind, mijn lieve Man. onze zorgzame Vader en Groot vader Pieter Gcrrit. Knibbe op de leeftijd van 79 jaar. T. Knibbe-Koer» Geer bezoek aaD huis. Vader ligt opgebaard in het mortuarium van het Diaconessenhuis. Handel- laan 2 te Heemstede. Be zoekuren aldaar 's mid dags van 23 uur. De begrafenis zal D.V. plaats hebben zaterdag 8 februari a.s., 12.00 uur, op de Noorderbegraafplaats aan de Verglerdeweg te Haarlem, vooraf gegaan door een dienst in de Pel- grimkerk aan de Stephen- sonstraat (hoek Pijlslaan) te Haarlem, aanvangend om 10.45 uur. Heden is In haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Tetje Borst sinds december 1928 weduwe van Roelof Jonkman, ln da gezegende leeftijd van 89 jaar. Hetzij dat wij leven, hetzij dat wij sterven wij zijn des Heren. Groningen, 3 februari '75. Huize „Patrimonium". Beukenlaan 36. Lelden: E. Boekholt-Jonkman R. Boekholt Den Haag: T. W. de Jong-Jonkman J. de Jong Twello: M. Dijkhuis-Jonkman J. E. Dijkhuis Brielle: M. Snoep-Jonkman J. Snoep Groningen: T. van der Woude- Jonkman H. M. van der Woude Klein- en achterklein kinderen Moeder ls opgebaard ln een der rouwkamers van Huize ..Patrimonium". Be zoek donderdagavond van Een rouwdienst zal worden gehouden a.s. vrijdag om 12.00 uur in de kerkzaal van Huize „Patrimonium", waarna de begrafenis zal plaats vinden om plm. 13.00 uur op de Noorder begraafplaats. In de gezegende ouderdom van 84 jaar heeft de Here tot Zich genomen onze geliefde Vader, Schoonvader, Grootvader en Overgrootvader Kornelus Geertsema Sinds 22 januari 1962 weduwnaar van Stientje van Til En ik hoorde een stem uit de hemel zeggen: „Schrijf, zalig zijn de doden, die in de Here sterven, van nu aan. Ja, zegt de Geest, opdat zij rusten mogen van hun arbeid; en hun werken volgen met hen". (Öpenb. 14 13). Aduard, 1 februari 1975. Wester singel 31. Tollebeek: J. Geertsema T. W. Geertsema-Engels Emmeloord: G. Geertsema A. Geertsema-Staal Zuidhorn: J. Geertsema A. Geertsema-Wolters J. Geertsema K. Geertsema A. Geert-sema-De Goede Aduard: M. J. Geertsema J. Geertsema-Buist Klein- en achterklein kinderen Liever geen bloemen Bezoekuur dinsdag en woensdag van 19—20 uur: Westersingel 31. De rouwsamenkomst zaf D.V. plaats vinden donderdag 6 februari a.s. om 13.30 uur in de Geref. kerk, Kloosterstraat 17. Na de teraardebestelling gelegenheid te condo leren in „Het Hoge Hof", Schoolstraat 4 te Aduard. Aduard: Groningen: Plotseling is van ons heengegaan, aan Gods liefde toevertrouwd, mijn lieve Man, onze goede Vader en Opa Johannes Moolhuysen in de ouderdom van 84 jaar. Ps. 23: „De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets." Badhoevedorp: A. Moolhuysen-Schulp Eemnes: H. Moolhuysen L. Moolhuysen-Korenstra Johan en Sita Marijke en Rein Tjeerd Lidy Heiloo: J. Moolhuysen A. M. J. Moolhuysen-Peters Annette Hugo Baarn: J. Moolhuysen N. Moolhuysen-Boer Alice Reglna Cees Jochum Badhoevedorp, 4 febr. 1975. Huize „Uitzicht", kamer 511. Franklinstraat 1. Vader is opgebaard in één der rouwkamers van Dunweg's Begrafenis Associatie, Tuin- weg 9 te Hoofddorp. Bezoek aldaar: donderdag a.s. van 19.00—20.00 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op vrijdag 7 februari om 10.30 uur in de aula van de nieuwe algemene begraafplaats aan de Hoofdweg hoek Vijfhuizerweg waarna de be grafenis aldaar zal plaatsvinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in één der ontvangkamers van de aula. Geen bloemen Zie verder pagina PS12/RH14 ACCOUNTANTSKANTOOR MARSEILLE DE REDE 6—8, DRONTEN O. FI. vraagt op korte termijn een: Deze zal belast worden met het samen- sjéllen van jaarstukken voor kleine en middelgrote bedrijven. VEREISTEN: Diploma M.B.A. en S.PD. 1. Ervaring in een soortgelijke functie strekt-tot aanbeveling. De woning-situatie in Dronten is zeer gunstig. Gaarne uitvoerige sollicitaties aan boven vermeld adres. KIRCHBERG IN TIROL OBSTEIG reis 533, 13 dagen 10 februari22 februari 639. Reizen gaan door! Nog enkele plaatsen! Vraagt In lichtingen aan 1 a jimmim lie jfeinfflp'NED. CHR1STEUJKE RElSVERENlGINQ Weteringkade 22a, Den Haag. Tel.: 070—814691. personeel gevraagd Gevraagd boekhouder partti me 60+ mag ook. Gebroeders v. d. Beukei, Pythagorasstr. 1. A'dam telef. 020-352045. Na 18 uur 992299. huishoudelijk personeel gevraagd Gevraagd voor kerk en zalen 14.30 uur ln vaste dienst. Aanm. bij J. Dijkstra. Kerkstr. 107, A'dam. tel. 66868 of 223013. woonruimte aangeboden In rustig positief gezin is een kamer beschikbaar met pensi on voor heer of dame. jongen of meisje. Liefst de weekends afwezig. Bovenbedoeld adres is gelegen ln Heiloo, dicht bij Zee. bos en duin. Inlichtin gen br. on. nr. T5-4780 Trouw A'dam. of teler. 072-34119- 33006. onroerend goed ROSSUM. Vrij gel. woning m. schuur, tuin en boomgaard, totaal ca 5100 m2 ln agrari sche omgev. Bevatt. kl. voor kamer, gr. woonkeuken., hal. toilet en aangrenzende schuur van 7 x 8 m met zolder. Geh. ln spouwmuren uitgevoerd. Boven: overloop, 3 slaapk. en douchecel. Direct te aanv. voor 110.000.- k.k. Telef. 04180-3392. 's avonds 4181-411. DEDEMSVAART, mooi lig- ..„.st.v.o. Ind.: kamer, keuken, tollet, kelder 3 sl.k.. douche, bergr. zolder 68.000. Telef. 03230-3147. onderhoud en reparatie LEKKAGE van goten, daken, mastiek en rubberroid wordt door ons snel en vakkundig verholpen. Tevens pannen en ontroes- tingswerkzaamheden. Vandaag gebeld, morgen her steld. Tel. 020-448767 of 05420-61252 door heel Neder land, CP9 Voor TIMMERWERK, verbou wingen en onderhoud. Kwali teit voor een redelijke prijs. Tel. 020-763573. T9 meubilair en huisraad BANKSTELLEN uit eigen fabriek. Grote sortering kwall- teitsstoffen, 5 Jaar garantie op binnenwerk. Norm. prijs 1400 voor 795. DEM Meubelfabriek. Toonzalen: Culemborg fabriek, Houtweg 8. Amsterdam-N., Zonneplein (Tulndorp- Oostzaan). Den Haag, Weimarstr. 263. Nieuw Loosdrecht, Oude Molenmeent 4 (achter de Knorrfabrlek Hilversum). Sliedrecht, Rivlerendijk 432. Voorhout, Loosterweg 5. Geopend dl. t.m. za. tot 18 u., op koopavond tot 21 u. Voor alle Inlich tingen: Culemborg 03450-2602. CP12 kunst en antiek Een ouderwetse MEUBELMA KER of STOFFEERDER no dig? Bel 020-723537-275079. kleding en kapsel Radicale weggeef OPRUI MING in BONTMANTELS!! Dames grijp de winst! Liqui datie van onze gehele voor raad bontmantels; b.v. bont mantels van f 800,- nu slechts 1 398,-; bontmantels van 1398,- nu slechte 1 676,-, enz., enz. Nu krank zinnige koopjes kortingen van 25% t.e.m. 60%. Zie de etalages voor de pakmee-weg- geef-kolder-prljzenl Volledige garantie. Dit kan alléén de grootste en goedkoopste oontzaak. v. Nederland: DE BONTKONING, Hoogstraat 97 (zeven en negentig). Rotter dam-C. Tel. 010-117.117. Groot parkeerterrein v.d. zaak. En als extra meevaller; bij koop reisgeld terug v. 2 pers. d. geh. Nederland (ook benzlpe auto), dus geheel gratis rei zen. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. CP15 Huwelijk en kennismaking Weduwnaar, 65 Jr., met eigen huls ln mooi in Z.H., vraagt een nette, eenvoudige, huise lijke Juffrouw om de een zaamheid op te lossen. Br. on. nr. T29-4781, Trouw A'dam. 't Kleermakertje Repareren - veranderen maandag t.e.m. vrijdag tot 16 uur. Kerkstr. 313, b.d. Regu- llersgr. Telefoon 233240. T16 Autorijlessen AUTORIJSCHOOL FRANK DE GROOT 18,50 per uur. Eerste 3 lessen 45. Les ln diverse auto's, vrachtauto's, autobus 22 per uur. Iedere dlnsdagav. theorie. Maurlts- kade 115. Telef. 927877. Am sterdam. Auto's, caravans, autobenodigdheden voor WRAKKEN geven wij /20,- DUS WAT LET Tel. 020-314051. Lessen en clubs FEBR. SPOEDDANS CURSUS op woensdagavond NU INSCHRIJVEN bij Wim van Beek vakantie en rekreati*. Te huur: 4 pers. CARAVAN. 1 Loodsmanduin op Texel (nog vrij maart t.m. Juni). Te be- vragen telf. 02220-2246. T23 ZEELAND: Te huur ln Scha- rendljke, vak. verblijf voor 10 pers. Nog vrij van 12 tot 19 juli. Inl.: tel. 01117-567. T23 —'tij prli:. - KLEI AARDAPPELEN, 70 korf. Alles zit ln zakken. Vervoer ls geen probleem. Inlichtingen bij Van der Helde's Aardap- pelhandel, Wlldveld 25. Sur- hulsterveen. Telef. 05124-1870. T31 Zomerhuisjes te huur IncL rljpony, zwembad, speeltuin, attraktles enz. Meer dan 500 pony's. Vóór 21-6 en na 16-8: 50 pet reduktle. Shetland Ponypark Slagharen (O). Tel. 05231-1317. T23 Droogkokende RIJST Amrust 100 lbs 77 gebroken 50 kg t 54. Telef. 030-935156. Afhaal- adressen, Utrecht. Voorthul zen, Amsterdam. T31

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9