'Artsen niet als een mak schaap in hoek te duwen' dichtbij Kamer wil registratie oudere werknemers Commentaar utrechtse actievoerders: Vooral jongere collega's zwaar getroffen i Signalering (1) Indien nodig komen er landelijk acties Signalering (2) Salarisschaal Ondanks verzet minister Boersma het weer Beetje winter weerrapporten Sneeuwberichten Auto tegen boom: dode een advocaatje zonder plof sieraad vleeseters wegwijs ITROUW/KWARTET WOENSDAG 5 FEBRUARI 1975 BUITENLAND CNV-voorzitter Lanser heeft er in een rede in Goes op gewezen dat er aanwijzingen zijn volgens welke wij het dieptepunt van de economische inzinking zonden zijn gepasseerd. De prijzen op de grondstoffenmarkten worden wat vriendelijker, de beurs barometer van het toekomstig econo mist klimaat toont een wat fleu riger beeld en zo zijn er nog wel meer tekenen, waaruit men zou kunnen af leiden dat hier-en-daar een verbetering te bespeuren valt Maar of dat alles waar is, kan pas later worden vastgesteld. En dan wijst Lanser er (terecht) op dat onze signa leringsmogelijkheden gebrekkig en be perkt zijn. Bovendien komen de gege vens vaak niet tijdig door. Lanser werkt dat punt in het beknopte bestek van zijn toespraak niet uit, maar het is duidelijk dat het zeer gewenst zou zijn deZe gebreken weg te nemen of zoveel mogelijk te verminderen, omdat allerlei problemen dan eerder en beter zouden kunnen worden aangepakt. Een sprekend en zeer recent voor beeld van de moeilijkheden die zich hier kunnen voordoen levert de visie van het kabinet-Den Uyl in de zomer van 1974, toen de begroting voor 1975 moest worden vastgesteld. Het bedrijfsleven toonde reeds tekenen van een snel, teruglopende economie, maar in de vergaderingen in het Catshuis leefde kennelijk nog de verwachting (óf stille hoop?) dat op grond van de toen voorhanden cijfers het nog wel eens zou kunnen meevallen. Nu (achteraf)1 is gebleken dat die tekenen helaas maar al te juist zijn geweest. Het is niet overtrokken te beweren dat als de injectie in de economie in de vorm van belas tingverlichting toen eerder was ge geven er minder kwaad zou zijn aan gericht dan thans, het geval is. Het is derhalve van het grootste be lang dat de signaleringsmogelijkheden per bedrijfstak (regionaal en landelijk) verbeterd en verfijnd worden en vooral ook dat de gegevens tijdiger worden verwerkt, zodat de centrale overheid slagvaardiger kan reageren om de eco nomie te stimuleren (of af te rem men). door Fred Lammers Lanser heeft niet alleen gewezen op een gebrekkige signalering op landelijk niveau. Hij wijst er tegelijk op dat de ondernemingen in hun jaarverslagen meer zouden moeten vertellen over haar beleid terzake van de werkgele genheid. Anders gezegd: ondernemin gen zouden aan de landelijke overheid eerder en duidelijker moeten doorge ven hoe het bedrijf er voor staat en hoe de orderportefeuille is gevuld. Daanaast zou een onderneming ach teraf publiekelijk in haar jaarverslag uit de doeken moeten doen hoe het beleid is geweest tén aanzien van de werkgelegenheid. Op zichzelf een nuttige gedachte. Het komt ons echter voor dat het tijdstip voor een dergelijke rapportering min der goed gekozen is. De leiding van elke goed bestuurde onderneming stelt in de herfst zijn plannen voor het volgend jaar op. Welnu: dat is het moment voor de bedrijfsleiding om dergelijke plannen door te nemen met de eigen ondernemingsraad. En het is natuurlijk nuttig dat er in het jaarverslag uitvoerig en helder over de werkgelegenheid- in het bedrijf wordt geschreven. Maar de vrees lijkt gegrond,, dat veranderingen op dat tijdstip niet gemakkelijk meer zijn door te voeren. Staatssecretaris Klein heeft een sala risschaal voor hoogleraren ingevoerd. Vroeger had iedereen die tot professor werd i beaoemd, recht op vast salaris ongeicht leeftijd of ervaring. Wie nu benoemd wordt, zal er vijftien jaar over moeten doen om tot dat maxi mum te stijgen. Dat is een verstandige maatregel, die steunt op een goede argumentatie. Er zijn, zegt de staatssecretaris, 'voor de post van hoogleraar ook jongere kan didaten met een beperkte ervaring, die nog niet blijk hebben kunnen geven van voldoende uitgebalanceerde kwali teiten zoals inspirerend vermogen, or ganisatie-talent, leidinggevende kwali teiten, levenswijsheid en dergelijke'. Nogmaals: een goede argumentatie. De vraag is alleen of deze argumenta tie slechts geldt voor hoogleraren en niet evenzeer betrekking kan hebben op andere ambten. Om een paar wille keurige voorbeelden te noemen: staatssecretarissen, ministers, jonge maar veelbelovende burgemeesters van grote steden. Het zou trouwens nog aardiger zijn als het probleem niet alleen werd aangepakt door het instellen van een beginsalaris, maar als tegelijk aan de andere kant van de salarisschaal werd begonnen namelijk door de eindsa- larissen van die topfuncties naar bene den te brengen of deze althans (omdat verlaging praktisch onmogelijk is) te bevriezen en niet met elke trend te laten meestijgen. UTRECHT 'Wij staan aan de vooravond van ontzaglijk grote ontwikkelingen op het gebied van de gezondheidszorg. Als de huis artsen willen meepraten over hun eigen toekomst dan moeten ze de gelegenheden daartoe benutten. De Nederlandse huisarts moet laten merken dat hij zich niet als een mak schaap in een hoek laat duwen, maar een duidelijke mening heeft over bepaalde on derwerpen, die hem nauw raken. Vandaar dat het Nederlandse volk er langzamerhand aan moet gaan wennen dat ook huisartsen tot acties kunnen overgaan'. Aan het woord is de Utrechtse huis arts dokter B. G. Bruinsma (43). Hij is samen met twee collega's, mejuffrouw A. S. Fisscher en de heer T. P. van Hasselt uit Zeist, door het district Utrecht van de Nederlandse Huisartsen Vereni ging aangewezen de actie in. Utrecht op poten te zetten. 'Het is hard nodig dat we iets ondernemen. De regering moet merken dat wij het niet bij dreige menten laten. Dat denken ze nu wel. Ze gaan er vanuit dat de Nederlandse huisartsen zo keurig zijn dat ze nooit aan acties zullen beginnen. Al met al hebben wij het gevoel niet au serieux te worden genomen door de overheid. Donder dag wordt in Den Haag het slotge sprek over onze verlangens gevoerd met de betrokken ministers. We zijn er niet gerust op. Vandaar dat wij, om onze eisen te onder strepen, reeds voordat het zover is, de aandacht van het publiek gaan vragen', aldus dokter Bruinsma. Het zal niet bij de Utrechtse actie blijven. Als de regering geen begrip toont voor het standpunt van de Nederlandse huisartsen zullen op korte termijn landelijk acties wor den gevoerd, niet alleen door de huisartsen, maar ook door de apo thekers en specialisten, die met de zelfde problemen zijn geconfron teerd als de huisartsen. Die problemen betreffen de minis teriële plannen om, nu in maart 1973 voor artsen een verplichte pensioenregeling ingevoerd is, die de waardevastheid van de pensioe nen veilig stelt, een deel van de pensioenpremie niet meer aftrek baar voor de belasting te maken De wettelijke voorgeschreven pen sioenpremie bedraagt 22.500 gulden. De nieuwe bepalingen betekenen dat jonge huisartsen van die pre mie veertienduizend gulden niet meer mogen aftrekken en andere artsen zevenduizend gulden. Juist de jongeren 'Juist de jonge huisartsen worden door die maatregel zwaar belast. Zij hebben het toch al moeilijk om het hoofd financieel oven water te houden, omdat de eerste tien jaar voor een huisarts een periode vor men waarin hij grote investeringen moet doen. Daarbij komen nog de hoge personeelslasten. Jonge huis artsen proberen die in vele geval len te drukken door hun vrouw te laten meehelpen in de praktijk. Maar als er kleine kinderen komen wordt dat steeds bezwaarlijker'. 'Het gevaar is nu groot dat vele jonge artsen eigenlijk worden ver plicht een andere baan te zoeken en een ambtelijke werkkring te kiezen. In de praktijk gebeurt dat al. Een kwart van de Nederlandse huisartsen behoort momenteel tot de categorie jonge huisartsen', al dus dokter Bruinsma. Hij is de moeilijke periode net ontgroeid, maar zegt zich 'levendig te kunnen indenken hoe zijn jonge collega's zich moeten voelen'. Het is een nieuwtje voor Nederland dat huisartsen openlijk gaan de monstreren. In sommige wachtka mers van huisartsen wordt dat al in 'besloten kring' gedaan, in de vorm van leuzen die ervoor waar schuwen dat er binnenkort een uit tocht dreigt bij de huisartsen. Bin nenkort, mogelijk al eind deze week, zullen in de wachtkamers van de dokters de posters komen te hangen die de Landelijke Vereni ging van Huisartsen moménteel laat drukken. De patiënten kunnen daarop haarfijn lezen, welke finan ciële problemen de huisartsen bezig houden. Leuzen De spandoeken die donderdagoch tend in Utrecht zullen worden ge hanteerd zijn eveneens in de maak. 'Weg pensioen, dag huisarts' en 'Binnenkort in het museum' zijn de leüzen die zullen worden getoond bij de ingang van het Fentener van Vlissingenhuis, de dependance van het Centraal Museum aan de Ütrechtse Maliebaan. Dokter Bruinsma zegt dat juist voor deze demonstratieplaats is gekozen, omdat de Maliebaan een brede weg is en het verkeer door de actie nauwelijks zal worden gehinderd. 'Wij willen beslist niet irriteren, alleen attenderen', vindt dokter Bruinsma. Het Utrechtse publiek dat donder dag een dokter belt, zal via ant woordapparaten te horen krijgen dat de huisartsen in actie zijn. Er zal echter ook bij worden' verteld welke dokters men in spoedgevallen kan bereiken. Hetzelfde gebeurt bij de praktijkruimten van de huisart sen. Daar zal uitvoerig zijn te lezen wat er aan de hand is en bij wie men wèl terecht kan. De Utrechtse huisartsen Bruinsma en mejuffrouw Fisscher zijn belast met de organisatie van het eerste Nederlandse artsenprotest. Zij voeren hun actie onder het motto, dat als de regering de om streden maatregelen niet ongedaan maakt de kans groot is dat huisartsen in de nabije toekomst zeer schaars zullen worden. door zestig procent van de 98 Utrechtse huisartsen. Volgens dok ter Bruinsma is dat een heel hoog percentage, als men bedenkt dat artsen erg individueel denkende mensen zijn. Een paar jaar geleden zou een der gelijke. actie in ons land nog on denkbaar zijn geweest. Dokter Bruinsma en de zijnen doen er nu met een gerust geweten aan mee omdat ze menen dat de tijd ook voor huisartsen is veranderd. 'Wij weten heel goed wat we doen. Wij voeren een actie. Wij praten «liet over staken. Een artsenstaking zo als een paar jaar geleden in België is gehouden zou hier onmogelijk zijn. Je zou er geen huisarts in Nederland voor kunnen porren. Maar er ligt wel en grens aan het incasseringsvermogen van de huis artsen. Dat minister Duisenberg rustig beweert dat voor een rege ring afspraken geen afspraken zijn gaat opk ons te ver'. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De Tweede Kamer wil dat de regering arbeids bureaus zo spoedig mogelijk opdracht geeft, werknemers van 63 jaar en ouder te registreren, die vrijwillig hun arbeidsplaatsen be schikbaar willen stellen. Een latertje 'Er zijn meer collega's in actie dan bij een normale zondagsdienst. Wij willen, koste wat kost, voorkomen, dat er ongelukken gebeuren, door dat mensen die hulp nodig hebben niet tijdig een dokter kunnen be reiken. Na afloop van onze actie, om twee uur 's middags, gaan we allemaal hard aan de slag om de patiënten die zich hebben aange meld te bezoeken. Het zal donder dag voor de meesten van ons daar om wel een latertje worden. Wij hebben het er echter graag voor over', vindt dokter Bruinsma. De actie in Utrecht wordt gesteund De Tweede Kamer heeft gisteren deze motie Van Gorkum (PPR) met een krappe meerderheid (68 tegen 64 stemmen) aangenomen. Het Ka merlid wil met deze regering inha ken op de suggesties, het werkloos heidsprobleem onder fueer aan te pakken door middel van een ver vroegde vrijwillige pensionering. De registratie zou dan aan kunnen tonen, hoeveel werknemers eerder met pensioen willen. Voor de motie stemden onder meer de WD, de PvdA, PPR, D'66 en PSP. Minister Boersma (Sociale Zaken) verzette zich scherp tegen de motie. Hij sprak van een schoolvoorbeeld van het wekken van verwachtingen die toch niet uitkomen. Aan een regeling van vervroegde pensione ring zitten volgens de minister nogal wat haken en ogen. Het zou volgens hem zeker twee jaar duren, voor er wat van terecht kan komen en dan zijn al die mensen die zich nu latên registreren al lang met pensioen gegaan. De minister gaf daarom ronduit Je kennen dat hij de motie 'voorlopig niet' zou uit voeren. Twee moties van de heer Wiegel, die vorige week bij het interpella tiedebat over de werkloosheid wer den ingediend, werden verworpen. In de moties werd gevraagd de ven nootschapsbelasting te verlagen en om per 1 april nog meer op de loon- en inkomstenbelasting te la ten vallen De derde motie van de heer Wieeel werd wel aangenomen. Deze motie vraagt de eerder ingediende motie Dolman (PvdA) alsnog uit te voe ren. Dolman wilde de investerings- aftrekregeling gunstiger voor de re gio laten uitvallen. De motie Vellinga (PvdA) werd aangehouden. Deze motie vraagt van de regering een regeling te treffen, op grond waarvan banken moeilijkheden in het bedrijfsleven tijdig zullen melden. De motie Keu- ning (DS'70) werd verworpen. DS'70 wilde het vergunningenstelsel stroomlijnen zodat er sneller ge bouwd zou kunnen worden. ledereen kijkt er van op nu het zowaar ook nog blijkt te kunnen vriezen in deze merkwaardige win ter. Maar voor februari is dit feite lijk de gewoonste zaak van de we reld in de droge luchtsoort uit het oosten komt het 's nachts voorna melijk tot straltngsvorst, hoogstens 2 tot 4 gr. Verderop in het oosten zag het er bepaald niet grimmig uit. In Polen stond het kwik om het vriespunt, vroor het hier en daar 2 of 3 gr. gn alleen in het uiterste zuidoosten op wat hoger terrein werd -8 gr. ge meten. In Moskou stond de thermometer op 0 gr. bij een zwak westenwiiyije, gestuurd door een diepe IJszéede- pressie, die het Bereneiland in de vroege ochtend gepasseerd was. De uitwerking ervan was vooral in noord-N oorwegen goed te merken: het station Tromsö rapporteerde een noordwestelijke orkaanstoot (12 Beaufort) van 120 km per uur en bovendien 6 mm regen uit een koufrontbui met onweer. Dat het allemaal zo hétvig ging daar in die uithoek kwam mee door het niet willen toegeven van 'ons' hoge- drukgebied van 1043 mb boven Po len, die een brutale uitloper over het zeegebied ten westen van Noorwe gen in noordelijke richting op steekt. Regen van meer betekenis meldde Bastia op Cirsica (22 mm in 6 uur), door de werking van een Middellandsezee-depressie, waarvan de kern ergens boven Algerije te vinden is. Bijzonder laag staan de barometers in landen als Spanje en Italië niet: 1015 tot 1020 mb. Was dit anders, ongetwijfeld zou de' Russische Beer misschien al aan onze deur kloppen. Verder: Rome 11 mm regen in 18 uur en dit voornamelijk door klei nere storingen, die van oost zuid oost naar west noordwest over Ita lië bewegen. De voortdurende hogedrukgebieden boven Canada, ondermeer bij de Grote Meren, missen hun uitwer king niet: Zeer koude Canadese Weerrapporten van xlmum temperatuur 7-19 uur: Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Luchth. R'dam Twente VUsslngen Zuid-Limburg onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Kopenhagen Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga München Nice geheel bewolkt geheel bewolkt regen geheel bewolkt half bewolkt onbewolkt onbewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt geheel bewolkt geheel beyr. geheel bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt geheel bewolkt geheel bewolkt licht bewolkt licht bewolkt licht bewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bewolkt licht bew. onbewolkt 15 lucht wordt de westelijke oceaan opgestuwd. Daardoor kon het ge beuren dat de Duitse trawler 'Meinz' gisterenmiddag op een breedte van 51 gr. noord, (zelfde als Noord-Frankrijk) en op ruim 50 gr. west een ijsberg meldde. ('Ein Berg'). De temperatuur was aan dek bij noordwestenwind -18 gr. Er stroomt nu koudere lucht naar het Alpengebied, maar er valt geen sneeuw uit. Vandaar: Vrijwel gelijk blijvende omstandigheden voor de wintersport. In de komende dagen wordt meer zonneschijn verwacht en goed zicht op de bergtoppen, nu er een hogedrukgebied uit het noorden nadert. Vandaag een kijkje in het flink besneeuwde Oosten rijk: Vorarlberg: dalen 0 tot 10 cm sneeuw/middelste lagen 30 tot 150 cm/hogere lagen tot 240 cm. Tirol: tot 30, 0 tot 160, 80 tot 250 Stiermarken: 0 tot 10, 10 tot 100, tot 250 cm. Karnten: 0 tot '10, 10 tot 100 en tot 200 cm. HOOG WATER DONDERDAG 6 FEBR. Vlissingen: 10.21-23.03, Harlngvlieslulzen: 11.57-0.00, Rotterdam: 0.33-13.05, Scheve- nlngen: 11.34-0.00. IJmulden: 12.16-0.00, - Den Helder: 2.39-15.19, Harlingen: 5.12- 17.50, Delfzijl: 7.36-20.22 OPKLARINGEN BEWOLKING 10 MAX.TEMP. 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING Van een verslaggever SIJBEKARSPEL De dertigjarige Romke B. Kooistra uit Abbekerk is in het Noordhollandse Sijbekarspel omgekomen toen hij de macht over het stuur van zijn auto kwijtraakte en tegen een boom botste. onder redactie van loes smit kregen die weer een zekere tijd aan een bepaalde luchtdruk moet worden blootgesteld en waarvan wat overblijft uiteinde lijk moet worden gewogen. Dit gewicht kan in een formule wor den ingevuld, waarna na enig cijferwerk duidelijk is of de on derzochte advocaat al dan niet aan de wettelijke voorschriften voldoet. Deze ingewikkelde methode is in de praktijk echter niet geheel zonder g&vaar gebleken: de zaak kon mogelijk ontploffen. Staats secretaris Hendriks, aangesteld om te waken over de volksge zondheid, heeft daarom een wij ziging van het likeurbesluit voorgesteld, waarin liet onder zoek zo wordt veranderd, dat er geen gevaar voor ontploffing meer bestaat. Zijn voorstel is mede-ondertekend door minister Van der Stee van landbouw en staatssecretaris Hazekamp van economische zaken, en goedge keurd in de ministerraad. En zo hoeven de advocaat-controleurs niet langer meer op ploffen te letten, maar uitsluitend nog op de kwaliteit van het advocaat monster. Advocaat mag, zo schrijft artikel 4 van het likeurbesluit van 11 september 1953 voor, geen ande re stoffen bevatten dan de dooi ers of het struif van kippeneie ren, water, suiker, zetmeélstroop, alcohol, aromatische stoffen, toegelaten kleurstoffen en een onschadelijk bindmiddel. Boven dien moet volgens de wet iedere honderd gram advocaat ten minste tien gram eierdooier be vatten. Om dit laatste te kunnen controleren geeft de warenwet, waarin dat allemaal is geregeld, ook methoden aan om te onder zoeken of in de advocaat die te koop wordt aangeboden, inder daad de doorgeschreven hoeveel heid eierdooier zit. Tot zover was het voor iedereen gemakkelijk te begrijpen, maar nu wordt het voor niet-advo- caat-kenners moeilijker: de om schreven methode van onderzoek bestaat uit verassing (met kali umnitraat), een voor niet-inge- wijden in de chemie ingewikkeld procédé, waarbij moet worden gefiltreerd, verhit, afgekoeld, ge kookt, zwavelzuurhoudend salpe terzuur moet worden toegevoegd, een neerslag moet worden ver- Er op uit met de caravan is bepaald niet iets van de laatste jaren. De auto op het plaatje is eveneens een heuse kampeerwagen, ook al is ie al in 1914 gebouwd. De kampeerwagen zelf heeft veertig jaar lang, zonder wielen en motor, als tuinhuisje dienst gedaan, maar een paar auto-enthousiasten uit het Engelse plaatsje Smallfields hebben hem ontdekt, opgeknapt en op het chassis van een ongeveer even oude T-Ford gemonteerd. Binnenkort gaan ze er in hun 'nieuwe' zestig jaar oude kampeerauto op uit. De actrice Mary Dresselhuys mag een uitzonderlijk sieraad dragen: de 'bijou intercoiffure', die de Nederlandse afdeling van de internationale kappersorgani satie Intercoiffure haar heeft toegekend omdat mevrouw Dres selhuys volgens de coiffeurs al tijd zo goed gekapt gaat. Voor zitter Fichtinger heeft de actrice de onderscheiding persoonlijk op de mouw of waar dan ook, ge speld. Wie naar een wildvreemde buurt verhuist, zal daar een tijdje no dig hebben om er "achter te ko men waar winkels, scholen, ker ken, verenigingen en clubs te vinden zijn. In Amerika bezoekt de 'Welcome Wagon' jaarlijks ruim anderhalf miljoen van die pas verhuisde gezinnen en maakt ze wegwijs in de buurt en vooral want niet voor niets doen er 70.000 middenstanders aan de 'welcome' mee in de winkels. In Europa is zo'n in stelling nog onbekend, behalve in ons land: sinds kort heeft dezelfde b.v. die de felicitatie- dienst bedacht heeft, 'Family Welcome' in het leven geroepen, die in voorlopig vijfentwintig gemeenten alle pas verhuisde gezinnen opzoekt. De bezoekende dames van de dienst brengen net als in Amerika cadeautjes -mee van de plaatselijke midden stand en van een paar nationale merkartikelenfabrikanten, en weten op alle vragen van de nieuwkomers over de nieuwe woonomgeving wel een ant woord. Alleen jammer dat zo'n aardige dienst geen Nederlandse naam gekregen heeft. De dieren in Ouwehands Dieren park slaan elk jaar zo'n dertig duizend kilo vlees naar binnen, maar de mensén die naar ze komen kijken, doen wat dat be treft niet voor de dieren onder, hebben ze daar uitgerekend: ook de bezoekers verorberen er der tigduizend kilo vlees ep vleeswa ren per jaar. Behalve de schnit zels, worstjes en andere vlezige hapjes tracteren bezoekers van dat park zichzelf onder meer op ladingen soep, drie ton augurken en vijftig ton patates frites, waar dan nog eens tienduizend kilo mayonaise overheen moet. Decadent De decadentie in de carnavalsmuziek viert hoogtij, steeds vaker worden 'de meest platvloerse liedjes' uitgebracht en op dae manier wordt het car naval naar beneden gehaald, vindt de Arnhemse carnavals vereniging De On-Ganse. Daar om heeft de raad van elf de orkesten cjie het Arnhemse car naval zullen opluisteren, op dracht gegeven geen dubieuze liedjes te spelen. Wie wil weten wat er dan nog aan carnavals werkjes overblijft, moet zelf maar gaan luisteren. Betover Sinds de geboorte van Nata- scha Jurvitz kan mevrouw E. van der MeulenGroenewegen (87) uit Renkum zich bet-over grootmoeder noemen. De jongste telg in de vijf generaties is nu een week of drie. Veiling Op 24, 25 en 26 februari wil de (vijftig-)jarige Memisa, zoals al eerder gemeld, postzegels veilen van filatelisten die één of meer zegels uit him verzameling voor Memisa's goede werk over heb ben. Hele series, maar ook losse zegels, zijn nog steeds welkom bij Memisa Postzegels, Een- drachtsweg 49, Rotterdam-3002. 'Wat je onkostennota betreft, zou ik toch graag meer gespecificeerd zien dan alleen maar een eindbedrag van 523.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5