Veel wijde mode in De Bijenkorf EEN WINTER VOL GEVAREN Eerst nieuw Journaal TR0Skooptïertilmde en dan hoofdredacteurSuske e» Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Carel Enkelaar (NOS) in nota: Johan van Minnen wil burgemeester Coevorden worden Klacht ingediend tegen schrijver boek Drie van Breda CATHERINE GASKIN Goeroe Redactie stopt actie onder lezers PSP ziet geen heil meer in regeerakkoord TROUW/KWARTET WOENSDAG 5 FEBRUARI 1975 AMSTERDAM Binnenkort hangen de voorjaarscollecties weer in de winkels. Af en toe valt er al iets te zien in de etalages. Maan dag toonde de Bijenkorf in een overzicht, wat ze zomer 1975 in huis zal hebben. Het wordt een makkelijke zwierige mode ln natuurlijke zachte kleuren. Iedereen kan de superwijde over jurken op eigen wijze dragen, al dan niet gecombineerd met cein tuurs. wijde overhemdachtige blou ses, grote t-schlrts, sjaals, strooien hoedjes, zomerlaarzen of touw- schoenen. Ook de kleuren onderling zijn op elkaar afgestemd; veel naturel, khaki, grijs, chinees blauw, roest bruin en natuurlijk zwart en wit. Het enige felle accent, ook weer mooi bij al deze zachte tinten, is shocking pink. De katoenen stoffen zijn meestal effen; behalve kleine strepen zijn er nauwelijks dessins. Speciaal voor de Bijenkorf werd ln India een serie wijde jurken ge maakt van prachtige India katoen. Vooral de wittige jurken met veel stiksels op het bovenstuk je zien er fraai uit. Voor wie het hebben kan, zijn er wijde khakl shorts tot de knie mét brede omslagen. Ze wor den meestal gedragen met hele grote t-shirts, die vaak een wijde lage hals hebben en halve wijde mouwen. Er zijn sweatjacks met capuchon, t-shirts met strepen en wijde overhemden met rugplooien die door hun kleur militairlstisch aan doen. Bij de shorts worden rechte schacht laarzen gedragen van naturel linnen met leer, of touwschoenen met een sleehak, met of zonder witte sokjes. Blouses, t- shirts en lange o verblo uses, alles mag op de langere wijde rokken. Ook de petticoat onder de rokken Is weer terug! Voor de jassen geldt hetzelfde als voor de robe housse: lang. wijd, aangerimpelde passen en capu chons. Er zijn veel klassieke trenchcoats en enorme capes. De jeans verdwijnt niet uit de teenclub, maar daarnaast zet de trend van de legerkleding en de werkkleding aardig door. Erg leuk zijn katoenen gewatteerde hessen en jassen ln verschillende lengtes, de invloed van Mao en Kung Fu ls merkbaar. Wie meer voelt voor mooi gemaakte klassieke kleding, zal een keuze kun nen maken uit de collectie van Max Heymans. Behalve de linnen laar zen en de touwschoenen zullen er veel bandschoenen met hoge hak te zien zijn. De tassen zijn groot; enveloppes entassen met hengsels. De materialen zijn vaak hetzelfde als die van het schoeisel, linnen Een van de wijde modellen uit de voorjaars- en zomercollectie van De Bijenkorf. gecombineerd met leer en gevloch ten touw. De hoedjes van stro, de safarihelmen en de zonnekleppen zullen belangrijke accessoires vor men en bijna niet weg te denken zijn bij deze wijde, soepele lijn. De Bijenkorf zorgde voor een at tractieve collectie. Annemarie Lücker Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Carel Enkelaar, hoofd van de dienst televisie programma's van de NOS heeft in een nota over het NOS-journaal laten blijken, dat een nieuwe hoofdredacteur voor het Journaal niet verwacht kan worden voor 1 oktober. Werving zal pas in maart kunnen beginnen. Voor een nieuwe hoofdredacteur wordt aangesteld, moet het jour naal een nieuwe opzet hebben. In de nota aan Jan de Troye. pro grammacommissaris NOS-televisie zegt Enkelaar. dat een 'buitenstaan der' zoals hij de nieuwe hoofdre dacteur noemt, het op gang zijnde ontwikkelingsproces van het jour naal nadelig zal kunnen beïnvloe den. Diens onbekendheid met histo risch gegroeide situaties in Hilver sum zou het gevaar met zich bren gen van schadelijke inbreng. Ook ten aanzien van de verhouding tus sen Journaal en actualiteitenrubrie ken vreest Enkelaar een nadelige invloed van een vroegtijdige komst van een nieuwe hoofdredacteur. 'Van een buitenstaander mag niet worden verwacht, dat hij ln de korte tijd die hem ter beschikking zou staan, in staat ls alle hierbij behorende implicaties te doorzien'. NOS-journaal. Maar omgekeerd kunnen journaalredacteuren een inbreng hebben in 'Den Haag van daag' en 'Panoramiek'. Ton Plan ken van 'Den Haag vandaag' heeft lang voor dit idee moeten pleiten. Er gebeurde tot nu toe niets, dat in die richting wees. De nieuwe hoofdredacteur wordt de opvolger van Dick Simons, die in juli 1974 zijn post verliet en thans wordt vervangen door de plaatsver vangende hoofdredacteuren Hans van der Werf en Wim Stokla. Grote Inbreng ln het journaal heeft ook Carel Enkelaar in deze overgangs tijd, hetgeen ook blijkt uit boven staande nota. Langer Tot de ruimere jas, die het nieuwe bulletin wordt aangemeten, behoort verlenging van tijdsduur van het hoofdbulletin van acht uur met tien minuten. Het ls nu een kwar tier; het moet 25 minuten worden. Er zou niet langer op Nederland 1 en Nederland II gelijktijdig een zelfde journa&lultzendlng moeten komen, maar op het tweede net moet bij voorkeur om negen uur een kort bulletin van tien minuten worden uitgezonden. Het vroege Journaal van voor zeven uur moet aan het begin van de uitzendavond komen en drie in plaats van vijf minuten duren. De kleuterserie komt daarna, om zeven uur precies. Om te voorkomen dat de uitzendavond wordt begonnen met reclame, zou een omroepster de rij moeten openen met een opsom ming van het avondprogramma. De late Journaaluttzending moet op het tweede net vallen aan het eind van de avond en moet vijf minuten duren. De late uitzending op het eerste net komt op een vast tijd stip. De voorkeur gaat uit naar half elf, maar ln elk geval tussen tien uur en half elf. Daarop zou op het eerste en 'vaste net' moeten volgen een bulletin van een minuut met 'headlines'. Verder wordt ln de nota geopperd, dat het journaal gaat samenwerken met 'Den Haag vandaag' en 'Pano ramiek'; beide NOS-rubrieken. Me dewerkers van deze rubrieken zou den kunnen meewerken aan het Van een onzer verslaggevers COEVORDEN/ZUIDLAREN Jo han van Minnen, medewerker van de VARA ln Bonn, wil burgemees ter van Coevorden worden. Een an dere medewerker van de VARA, ombudsman Hans Ouwerkerk, solli citeert naar het burgemeestersambt van de eveneens Drentse gemeente Zuidlaren. Zoals bekend gaat de laatste weg bij de VARA na een conflict. Van Minnen was, als vertegenwoor diger in Bonn van de Achter het Nieuws-ploeg, zij het ln mindere mate, ook bij dat conflict betrok ken. Hij heeft inmiddels al een sollicitatiegesprek gehad met de commissaris der koningin in Dren te, mejuffrouw mr. Schilthuis. De PvdA-Coevorden heeft hem voorge dragen als opvolger van de vorige WD-burgemeester W. Hofstee Hol- trop, omdat de PvrA zes en de WD slechts één raadslid in Coevorden heeft. De PvdA-afdeling ln Zuidlaren heeft Hans Ouwerkerk benaderd toen men hoorde dat hij bij de VARA weg ging. Bovendien is be kend dat Ouwerkerk wel burge meester wil worden. Hij wordt ook genoemd als de mogelijke nieuwe voorzitter van de PvdA. Na enig beraad heeft Ouwerkerk zijn Zuid- laarder partijgenoten toegezegd te zullen solliciteren. Dat moet vóór 10 febr. gebeuren. De huidige PvdA- burgemeester J. H. Roukema gaat per 15 maart met pensioen. BRUSSEL De Belgische produ centen van poppenfilms waarin 'Suske en Wiske' de hoofdrollen spelen, hebben gisteren ln Antwer pen meegedeeld dat de Nederlandse omroepvereniging de TROS zes, ex clusief voor de televisie geschreven 'Suske en Wiske'-films gekocht heeft. De geestelijke vader van deze films is de Belg Willy van der Steen. Elk van de zes verhalen is verdeeld over vijf afleveringen van elk onge veer 22 minuten. In totaal komen er 30 afleveringen. De eerste afleve ring wordt 1 oktober uitgezonden. APELDOORN De heer H. M. C. S. Staal, oud-hoofdcommissaris van po litie ln Rotterdam, heeft een klacht wegens smaadschrift ingediend te gen de schrijver van het onlangs verschenen boek 'De zaak Antonius van der Waals', de heer Frank Visser en oud-politieman J. van den Ende, die een naschrift in het boek schreef. De heer Staal meent dat hij in ern stige mate in discrediet is gebracht door de bewering in het boek, dat hij in de oorlogsjaren als hoofdcom missaris valse persoonsbewijzen zou hebben opgesteld voor Van der Waals en zijn pseudo-echtgenote. waarmee Van der Waals in 1945 naar Duitsland kon ontvluchten. Vervolg van pag. 1. de beschuldiging rascisme te be drijven, omdat de Surinamers niet een bepaald ras vertegenwoordigen. 'Het is ronduit ontstellend dat het gerechtshof tot deze uitspraak is gekomen. Het is dringend nodig de wetgeving tegen rascisme te wijzi gen', aldus de heer Wolff. Hij werd hierin gesteund door de PvdA- woordvoerder dr. H. Roethof. Ten aanzien van de heruitgave van Meln Kampf zei de heer Wolff: 'Al moet de onderste steen boven ko men. dit boek zal niet verschijnen. De grens is bereikt. Jongere gene raties die de oorlog niet hebben meegemaakt moeten wij tegen dit geschrift beschermen.' Hij vond het volstrekt onjuist dat de Rotterdamse officier van justitie de uitgeverij Ridderhof, die met deze heruitgave bezit is, uitsluitend vervolgt op basis van schending van de auteurswet. 'De officier van justitie had de uitgeverij wegens rascisme moeten vervolgen', zei de heer Wolff. Ook minister Van Agt heeft al ge zegd het niet eens te zijn met het beleid van de Rotterdamse officier van justitie, maar hij kan hierin niets meer veranderen omdat ln eenzelfde zaak niet tweemaal een aanklacht mag worden uitgebracht. 'Het is eigenlijk wel heel mal hè, zoals we bier zitten.In elk geval niet erg verstandig'. 'Ik heb zo'n idee, Sal, dat je er heel vaak niets voor voelt verstandig te doen. En wat mij betreft is dat wel in orde. Ik heb de laatste winter wel eens het gevoel gehad dat je niet helemaal bij Robert Halstead paste'. Ze keerde zich met een ruk naar hem toe. 'Heb je me nagegaan?' 'Nee.niet op die manier. Niet voor hem. Pas op het laatst, toen zij moesten weten wat voor iemand Je eigenlijk was. Nee.ik kreeg gewoon die eerste dag in de flat van Je vader die Indruk. Ik vond dat je niet bij Halstead paste. Ik heb die avond in de opera naar je gekeken. het leek of je steeds van hem afdwaalde... of je weg dreef'. 'Dat kwam door Jou. Ik herinner mij die avond heel goed.Ik moest steeds naar je kijken en vroeg mij af hoe het mogelijk was dat Ik mij alleen Je gezicht maar herinnerde, want ik wist dat ik, als ik je had gekend, nooit zou hebben kunnen vergeten wie je was. Ik. was toen bijna naar je toegegaan, want ik had plotseling het gevoel dat ik je kende en Je op de een of andere manier was kwijtgeraakt, ik wilde je niet meer laten gaan'. Haar kou de hand hield de zijne stijf vast. 'Moet ik Je weer loslaten, Josh?' 'Alleen als Je dat zelf zou willen. Maar je hebt Je Robert. Ik kan niet om je heen blijven draalen en maar afwachten tot je wat tijd voor me over hebt. En ik voel ook niets voor achterbaks gedoe. Daar heb ik genoeg van. het geeft je een zeer onwaardig gevoel als een dief voor het huis van een vrouw te staan wachten, zoals ik de vorige winter zo dikwijls heb gedaan. Ik had vaak zin om een trap tegen die rotauto van hem te geven.en dat is een belachelijk gevoel voor een volwassen man. Ik hoop niet dat ik op weg ben dronken te worden. Sal. Ik praat maar en dat mag ik niet. Maar ik heb er nu meer behoefte aan dan ooit'. 'Ja. praat maar. Josh Niet ophou den. Hoe lang ls het.veertien jaar die we moeten inhalen'. 'Veertien jaar', antwoordde hij. 'Krijgt Robert de volgende veertien, Sal? Ik moet het weten'. 'Nee.lk weet niet of jij ze krijgt, maar Robert in elk geval niet. Ik ben Robert ergens onderweg hier heen kwijtgeraakt. En ik heb mij zelf hier teruggevonden. Ik weet ineens dat lk niet wil dat mijn leven helemaal voor mij geregeld en gevormd wordt. Ik wil me niet laten voorkauwen wat ik moet doen en hoe lk het moet doen. Ik wil geen keurige, bekwame, vlugge Raedler in mijn leven. Ik zou achter hem aan sukkelen en ik zou nooit genoeg van hem kunnen houden om voor pias voor hem te spelen. Nu amuseer ik hem, maar het zal niet lang duren voor hij ongeduldig HELP'V'TYPISCH—INEENS ZiJN ERTOESCHOUWERSi SMIDJE VERHOLEN BINNENLAND/RADIO-TV Als Bericht uit de Samenleving bracht de VPRO die op bloemen verzotte Indiase goeroe in beeld. Vaag meen ik mij te herinneren dat de man hier enige jaren geleden verscheen in relatie met de vertakking van één of andere sub-cultuur. Nu schijnt hij volgelingen te maken met 'transcendente meditatie'. Eén van de adepten vertelde dat hij nu veel beter kan studeren. Daaruit zou ik kunnen afleiden dat hem de betekenis van het begrip transcendentie nog niet duidelijk is. Ik kan het die jongeman echter niet kwalijk nemen. Het begrip wordt op velerlei wijzen uitgelegd. De meest voorkomende is: transcendentie is een uitstijgen boven het stoffelijke, boven het zinnelijk waarneembare. De ware transcendentie is voorbehouden aan de Almachtige. Het hoofd gemakkelijk volproppen met parate kennis, ls uiteraard een bezigheid die dichter in de buurt komt van mental training dan bij transcendentie. Wanneer ik fout zit, hoor ik het graag. Als tweede 'Bericht' gaf luitenant- generaal F. E. Meijnderts les in strategie, nader toegespitst op de wijze waarop de Verenigde Staten in de Arabische wereld zullen ingrijpen als de olie-toevoer naar het westen wordt afgeknepen. Het is vreemd dat de gewezen legerchef' dit heeft gedaan. De wegen waarlangs militaire operaties in werkelijkheid verliepen, bleken in de meeste gevallen anders te zijn dan de ideeën die vooraf met vlaggetjes en topjes op de kaart werden geprikt. De generaal gelooft niet zo vlug ln een derde oorlog; zelfs niet bij een gewapend van Amerika. Zo optimistisch ben ik niet. Hans Sleeuwenhoek van Hier en Nu voelde de Utrechtse arts Brulnsma stevig aan de tand over het plan van doktoren ln de Domstad om donderdag een halve zondags dienst in te voeren. Uit het relaas van dokter Brulnsma kreeg men de indruk dat de regering bezig is onze huisartsen financieel volledig uit te knijpen. Van zijn jaaromzet van 150.000 gulden houdt hij voor zijn gezin slechts 28.000 over, en daarvan wil de fiscus nu nog een 10.000 plukken. Aldus de lezing van de heer Bruinsma. Ik begrijp niet hoe dat allemaal kan; ik snap evenmin wat er allemaal ligt tussen die hoge omzet en het netto-inkomen. De door de VPRO uitgezonden Zweedse documentaire over de machten van de Italiaanse politie straalde een andere sfeer uit dan het liedje 'Mijn ome Karei is agent'. Als achtergrond van de getoonde beelden rees de dreiging op van een machtsgreep die de democratie zal vervangen door een fascistisch regiem met een fanatieke staatspolitie. De Italianen schijnen daarmee al zo vertrouwd of alweer verzoend te zijn dat ze maar geen haast maken om een effectieve dam ertegen op te werpen. Zouden ze misschien wachten totdat daartoe uit het Vaticaan het sein wordt gegeven? TON HYDRA Van een onzer verslaggevers ALMELO De hoofdredactie van het Dagblad van het Oosten-Dag blad van Coevorden zal ee«n vorige week begonnen actie onder de abon nees tot behoud van de zelfstan digheid van deze krant voorlopig stopzetten. Dit is het resultaat van een bespreking, die gistermorgen plaats vond tussen ing. J. J. Dik kers, directeur van Tijl Zwolle, de heer T. Potjewijd, directeur van Hilarius' Courantenbedrijf en de heer D. Houwaart, hoofdredacteur van het Dagblad van het Oosten. De heer Dikkers zegte toe de wens van de redactie van het Dagblad van het Oosten, resp. bepaalde ga ranties voor het voortbestaan van deze krant met een eigen identiteit, te zullen ondersteunen in de on derhandelingen met Van der Loeff- Enschede. Zoals gemeld, ziet het er naar uit, dat Tijl, die sinds kort het volledige aandelenpakket van het Dagblad van het Oosten ln bezit heeft, dit doorverkoopt aan Van der Loeff. begint te worden.ik ben onhan dig. slordig en gauw gekwetst. Ro bert zou te weinig tijd hebben om te zien dat je met wat geduld getroost moet worden als je ge kwetst bent. Het ls veel gemakke lijker en vlugger miss Richards te lefonisch wat bloemen te laten be stellen. Ik ben zo slordig, Josh. Robert vindt dat nu aantrekkelijk, maar als ik veertig ben zal hij het stierlijk vervelend vinden. Ik dacht dat ik mijzelf voor hem kon veran deren, maar ik kan het niet. Ik wil niet eens anders zijn'. 'Veranderen? Waarom?' 'Ik weet het niet.Maar Robert geeft mij het gevoel dat het wel zou moeten Josh bleef heel stil naar haar zitten kijken; zij rookte en nam zo tiu en dan een slokje cognac, terwijl zij haar hart uitstortte over Robert Halstead. en hem vertelde hoe haar leven met hem vanaf het begin was geweest. Hij luisterde toen ze hem vertelde van haar eerste liefde, en hoe zij die had verloren, over ande re. en noe zij zich langzamerhand bezorgd was gaan voelen en gedes illusioneerd. En tussen als de na men in haar verhaal kwam steeds weer Devlins naam voor; Devlin had er ook naar geluisterd. Can- field zag Sally opgroeien van het kind dat hij op die berg in Ierland had gezien tot de vrouw die op die dag in oktober Devlins flat was binnengestapt. FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos, met om 7.30 Nws. en 7.41-8.00 Aktua I: om 8.30 Nws. en om 8.36-8.45 Gym. 8.00 (S) Wegwezen met tips voor trips. 9.30 Van heinde en verre. 10.00 (S) Kabouter- tijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) Voor de vrouw. 11.45 (S) Café-chantant: liedjes en muz. uit de goede oude tijd. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Aktua II. 13.15 (S) Sport na sport: sportprogr. voor Jonge luisteraars. 13.45 (S) Omroep dubbelkwartet en Radio vrouwenkoor: klas. en moderne liederen. 14.15 (S) Rou te - A: gevarieerd progr. 15.30 Nws. 15.33 (S) (S) After Sesjun. NCRV: 16.00 Gere- form. mlddagdienst. 16.20 (S) Klank- snoer: oude muz. 17.00 (S) Joost, serie hoorspel (16). OVERHEIDSVOORL.: 17.20 Terzake. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum: aandacht v. h. christelijk organisatieleven. 18.46 (S) Met uw In stemming: het lied van de week. 19.00 (S) Populaire klassieken. 19 30 Theologi sche etherleergang. TROS: 20.00 (S) Clo- se-up: licht muz.progr. 21.15 (S) Specia liteiten k la carte- verzoekplatenprogr. 22.30 Nws. 22.40 Aktua III. 22.50 Volgens de letter van de wet, hoorspel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Gym. 7.20 (S) In de Rode Cirkel- akt., achtergronden, kommentaren en muz. (8.00 Nws.) 9.00 (S) Licht orkest met zangsollsten. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Ra- dloweekblad. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Jazz uit het historisch archief. 11.30 Spiegel van Duitsland. VARA: 12.00 Bolsward - Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een middagje stoomradio: een progr. vol goede jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16.03 (S) Stiefmoeder aarde, seriehoorspel (3). 17.00 (S) Promenade Orkest. RVU: 17.35 Een man. een man; een vrouw, een vrouw. Een projekt over man. vrouw en samenleving. VARA: Med. NOS: 18 00 Nws. VARA: 18.11 Dingen van de dag. PP: 18.20 PPR. VARA: 18 30 (S) Tekst en muz.: cabaretprogr. 18.55 De Scala 1925-1950: opera-aria's. NOS: 19.40 Openbaar Kunstbezit. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdag avond muziekmag. 22.10 En toch.... ge sprek. EO: 22.40 Het woord der waar heid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postlu- dlum: klassiek muz.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM Hl KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (2) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) Pop-kontakt: de Theo Stokkinkshow. 16.03 (S) De Hit- meesters: de Vincent van Engelenshow. 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter, met om 19.30 Paarden- koersen. 20.02 Woensdagavondshow: sport en akt. 0.02 (S) Metro's midnight music: Metropole Orkest, trio Louis van Dijk en solisten. 1.02 Take it easy. 2.02 De Meur- ders Methode. TROS: 6.02-7.00 Drie op je boterham. Speciaal 0 Kinderen van gastarbeiders en Nederlandse kinderen die lang in het buitenland hebben gewoond, praten met Wim Neijman over aan passingsmoeilijkheden. Na de IKOR-film volgt Kenmerk, met een gesprek met minister Pronk en de Surinaamse minister Cambridge en een reportage van de burgeroorlog op de zuidelijke eilanden van de Philippijnen Ned 1 19.05 0 In Van Gewest tot Gewest een reportage over Sloterdijkers die de met sloop bedreigde Petruskerk zelf willen restaureren. Ned. 2 19.05 0 Histoire Immortelle, de korte speelfilm uit 1968 die geheel door drenkt is van de geest en de bedoe lingen van Orson Welles, is te zien in het VARA-programma. Ned. 1 21.20 0 Achter het Nieuws vertoont een film over leven en sterven in Noord-Ierland. Ned. 1 22.15 0 Welke gevolgen de onafhanke lijkheid van de Portugese kolonieën kan hebben voqr Zuid-Afrika, wordt belicht in de documentaire Kaap zonder hoop? Duitsl. 1 21.45 t 0 Wie meer wil weten over de ethiek van de Verlichting, zal af stemmen op de theologische ether leergang van de NCRV. Hilv. 1 19.30 0 Pim Gras haalt oude jazz en andere curiosa uit het archief. Hilv. 2 11.03 0 Jelle de Vries stelde een caba retprogramma samen op het thema 'De stoep is weer nat.' Hilv. 2 18.30 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 9.15-10.45 Schooltelevisie 15.30 Klaartje Tip en Balthasar, kinderprogramma 15.35 Hans met de hoed, kinderprogramma 15.50 Het Port Noarlunga Rif dokumentair programma 16.00 De Godin van de Melkweg, Japanse poppenfilm 16 30 Eilandenrijk, documentaire 16.55 Klaartje Tip en Balthasar 17.00 De ilm van ome Willem, kinderprogramma 17.30 Tussen de Pelikanen, documentaire film TELEAC 18.15 Eenheid ln eenheden les 1 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jouw beurt: ver van huis IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk: informatie over kerk en samenleving NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 VARA-BRT Karnavalslled 1975 21.20 Voor geld is alles te koop, film 22.15 Achter het nieuws NOS 22.40 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18 55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Socutera: Landbouwmecha nisatie in de Derde Wereld NOS 20.00 Journaal P.P. 20.20 Ultz. KVP 30 Een lichte vorm van uitputting, tv-spel 21.20 Kijken naar kinderen 21.45 Panoramiek 22.00 Studio Sport 22.25 Den Haag vandaag 22.40 Journaal Horizontaal: 1. deel van een boom. 5. waterkruik, 8. zangvogel, 10. voorteken, 12. Myth, figuur, 14. laag, 15. vordering, 17. kleverige stof, 18. strijdperk, 20. het voedsel der Israëlieten in de woestijn, 21 kooplust, 22. star, 24. lof, 26. ge hoororgaan, 27. honingdrank, 29. aanloop, 31. kerkgebruik, 32. gelij kenis, 33. grondsoort, 34. plaats in Gelderland. Verticaal: 2. plaats in Duitsland, 3. oude inhoudsmaat, 4. dwaze ge woonte, 5. nachtvogel, 6. hoepel. 7. familielid, 9. kledingstuk, 11. soort pruim, 13. witte mier, 15. muze van het minnedicht, 16. koord van een speeltuig, 18. meisjesnaam, 19. werktuig van de goudsmid, 23. ver haal, 24.. plechtige gelofte, 25. snuiftabak, 27. onbekrompen, 28. water in Utrecht, 30. dwaas, 31. buitenhaven. Oplossing van gisteren Horizontaal: 1. preferent 2. oele-rol- Aa 3. sirene-aan 4. tier-een-Rg 5. Edda-serge 6. loet-tra-en 7. eer-os- mals 8. idee-Polen 9. neuralgie Verticaal: 1. postelein 2. rel-ido-Ede 3. el-rede-reu 4. fee-ra-toer 5. Er nest-spa 6. roe-eer-mol 7. elan-Ra- alg. 8. naar-gelei 9. tangens-Ne. DEN HAAG Het PSP-Kamerll( Van der Lek ziet geen heil meer ii het verder streven naar een regeer akkoord tussen PvdA, PPR en PSP Dit zegt hij in het Intern discussie blad van de PSP 'Ons Genoegen'. Van der Lek heeft er geen bezvaai tegen dat de PSP deel blijft nemei aan geïnstitutionaliseerd overleg als dat alleen ad hoe zaken val allerlei aard betreft. 105. De heer van Muizenis meen de, dat hier weer een dankbaar leerling gewonnen kon worden voor Willem Halskers cursus. Daarom fluisterde hij Leonardus de nodige geestdriftige bijzonderheden in aangaande adres, tijden van aan vang en dergelijke en hij voegde daar nog enige zo opgewonden ont boezemingen bij, dat Leonardufe zich voornam diezelfde avond te gaan aankloppen bij de smidse van smidje Verholen. Ook het plaatje heeft ons al duidelijk laten zien, dat meergenoemde Leonardus van der Borgh aanzienlijk meer langer en mager was dan kort en dik. Hij was zelfs zó mager, dat Willem Halsker hem die avond zuinigjes bekeek en bezorgd zijn negatieve PELLI, PINGO EN HUN V spierballen i betastte. 'Ik geloof nooit, dat jij een blijvertje bent, Leo', zei Willem. 'Wat bedoel je?' vroeg Leonardus angstig. 'Zou ik gauw doodgaan?' 'Niet gauwer dan een ander', antwoordde Willem. 'Ik bedoel eigenlijk, dat ik verwacht, dat jij na een paar keer body builden radicaal afknapt en niet weerkomt'. 'Haha, dan kén je mij niet!' riep de brave beambte van der Borgh uit, terwijl zijn stem schallend weerklonk en zijn oog driest vlamde. 'Geef op die halter tjes van je en ik zal je eens wat laten zien!' Willem reikte hem een halter aan en Leonardus begon on- grafie te Rijkhuyzen weer even der ijselijk gesteun het kille staal omhoog te heffen en weer te laten zakken. Bij de drukoefenlng op bank kenners spreken hier de 'benchpress' liet hij zien, dat hij misschien toch wel ware geest bezat, want hoe hij steunde en zuchtte en hoe hij ook kronkelde, hij kréég het omhoog. Smidje Verholen toen, dat hier een klein, rend applausje wel op zijn was. maar Willem Halsker maar zuinig kijken en 'En tóch ls hij geen op mijn woorden!' Willem Halsker had gelijk, dus van der Borgh is nóóit geweest. En daarmee verdwijnt eerzame beambte der Post en schielijk uit het verhaal als hij in gekomen ls jammer dat er niemand aam de oever staat en ons toejuicht, terwijl wu i voorbij

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4