Optreden van directeur Heidemij 'laf' genoemd N WINTER L GEVAREN Wim Ramaker gelooft in de schrijvers van Zuid-Afrika Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Beschuldiging in blad van NW-bond Urker arts komt om bij botsing m vo. Toetsen Visserij berichten Vleeswaren-cao in grote lijn rond TROUW/KWARTET DINSDAG 4 FEBRUARI 1975 BINNENLAND/RADIÓ-TV RHS4 'Blanke bevolking wakker schudden' Van onze radio- en tv-redactie AMSTERDAM 'Steeds meer probeert men in discussies over Zuid-Afrika een keuze te forceren tussen zwart en blank. Wie vóór zwart is moet tegen blank zijn en andersom. Dat is een verkeerd dilemma. Het moet mogelijk zijn en blijven te kiezen voor goedwillende mensen die in beide groepen voorkomen. Niemand heeft het recht goedwillende blanken (daaronder versta ik blanken die zich daadwerkelijk tegen de apartheidspolitiek verzetten), af te schrijven'. Dit schrijft Wim Ramaker, hoofd van de literaire afdeling van NCRV's radio ln een soort verant woording in zijn boek 'Ik ben er geweest' waarin zijn opgenomen de gesprekken die hij tijdens zijn reis samen met prof. dr. H. A. Oberman heeft gemaakt naar Zuid-Afrika. Wim sprak daar met schrijvers. Het is een uitgave van Kok in Kampen en kost 12.50, voor inzenders van een bon uit de NCRV-glds 8.90. Het boekje telt 125 bladzijden. Naar aanleiding op Wims verant woording kon gisteren dr. J. J. Buskes zeggen: 'Ramaker gelooft dat schrijvers het vermogen bezit ten blank Zuid-Afrika wakker te schudden, al ls het 'woord' op een afschuwelijke manier gedegra deerd'. De Amsterdamse predikant bood het boek aan de schrijver aan ln 'De Boekenkast' te Amster- Dr. Buskes: "Wim als literator ge looft ln de kracht van het woord, van de dialoog tussen blank en zwart, tussen Nederland en Zuid- Afrika. Die dialoog zou een oplos sing kunnen bewerken. Maar Wim weet, al legt hij daar te weinig nadruk op dat het vaak niet tot een dialoog kan komen. Ik vind het van groot belang dat een man als Wim voor verzoening pleit al laat hij bepaalde vragen onbeant woord. Het Evangelie pielt voor verzoening: op politiek terrein bekeert het mensen, maar het kan ze ook verharden'. Dr. Buskes was dankbaar dat de schrijver een van de weinigen ls. die het geloof kiest bóven het geweld. Ghandi Dr. Buskes zei als christen zowel structureel als revolutionair ge weld af te wijzen. 'Maar je moet relativeren. Ik geloof niet dat je hier op aarde de zaken honderd procent voor elkaar kunt krijgen. Dr. Buskes zag meer in de ge weldloze actie van Ghandi dan in de gewelddadige bevrijding. Tenslotte noemde de Amsterdam se predikant Wim Ramaker een goed interviewer, die zich niet op de voorgrond dringt, die niet hard interviewt, maar wel eerlijk en zakelijk. Hij heeft zich grondig van de zaken op de hoogte ge steld, ook op literair gebied. Ramaker heeft in Zuid-Afrika ge sproken met onder andere: André P. Brink, Adam Small, prof. dr. J. J. Degenaar, Chris Barnard, P. G. de Plessis en Jan Rabie. 'Een schrijver kan in Zuid-Afrika een machtig revolutionair zijn, omdat hij tevens visionair is'. Wim Ramaker met zes toga's op weg naar Engeland Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met zes Neder landse toga's in zijn bagage gaat Wim Ramaker vandaag op weg naar Engeland. Hij zal daar regis seur zijn bij de opnamen van de televisie-bewerking van het hoor spel dat hij voor de NCRV-radio schreef over het euthanasie-pro- ces in Friesland. De BBC-tv heeft dat nu over genomen. De toga's neemt hij mee omdat deze zes kledingstukken er ln Engeland zo anders uitzien. Zaterdag zal het drama-stuk in Engeland uitgezonden worden. Het is het eerste stuk van een Nederlandse auteur dat de BBC bewerkt. Het zou aardig zijn als de Nederlandse kijkers het v-spel ook zouden kunnen zien. Dan zou de NCRV (of een andere omroep) het weer van de BBC moeten kopen. Wim Ramaker In zijn dankwoord herinnerde Wim Ramaker eraan, dat dr. Buskes al in een heel vroeg stadi um 'dwars kon liggen' tegen Hit- Iers Natlonaal-Socialisme, tegen de apartheidspolitiek in Zuid-Af rika. In 1955 schreef hij al: 'Zuid- Afrika's aparheidsbeleidonaan vaardbaar'. 'Ik denk wel eens dat u als richter ln het oude testa ment geen gek figuur zou hebben geslagen, maar onze tijd kan ook wel een richter gebruiken'. Nieuwe middengolf voor Hilversum 3 HILVERSUM Met ingang van zaterdag 1 maart zal het program ma van Hilversum 3 op een nieu we middengolflengte worden uit gezonden. Het is de 445 meter (674 kiloherz) die in de plaats komt yan de 240 meter (1250 ki loherz) Op de nieuwe golflengte zal. het programma van Hilversum 3 on afgebroken gedurende de volle 24 uur worden uitgezonden, in te genstelling tot wat het geval was op de 240 meter, waarop in ver band met Internationale PTT-af- spraken de uitzendingen sterk aan beperkingen onderhevig waren. De nieuwe golflengte zal op 1 maart vanaf 06.00 uur functione ren. Van 10 februari tot 1 maart moet rekening worden gehouden met onderbrekingen gedurende enkele nachten van het Hilversum 3-programma op de middengolf als gevolg van werkzaamheden door de PTT aan de zender. De luisteraars zullen hierop in de programma's van Hilversum 3 van de voorafgaande dag en avond worden geattendeerd. De middengolf 298 meter van Hil versum 2, waarop van 20.00 uur tot de volgende ochtend 07.00 uur het Hilversum 3-programma werd uitgezonden, staat vanaf 1 maart weer ononderbroken ten dienste van het programma van Hilver sum 2. Het (cultureel) programma op Hilversum 2 's avonds is vanaf die datum dus zowel op de mid dengolf als op FM te beluisteren, ln plaats van alleen op FM. Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT De regionaal directeur van de Heidemaatschappij Nederland, dr. ir. A. W. de Jager, heeft zich de woede van de agra rische- en voedingsbedrijfsbond NVV (de AVB) op de hals gehaald. In een artikel in 'Voeding', het blad van de AVB, noemt vice- voorzitter C. Schelling het optreden van de directeur 'bijzonder laf en getuigend van een mentaliteit die in het jaar 1875 nog hoogtij kon vieren'. De beschuldiging van de AVB is een nieuwe ontwikkeling in het sinds vorig jaar oktober lopend conflict tussen deze bond en de Heidemij. Oorzaak van het conflict ls een open brief van de Voedings bond. waarin kritiek werd geuit op het personeelsbeleid bij de Heide mij. Volgens de AVB heeft de Heidemij daarna voorkomen dat het perso- neèl in de discussie werd betrokken 'door de leden van de onderne mingsraad min of meer geheimhou ding op te leggen'. Bovendien werden de beschuldigin gen van de bond ln een brief aan het personeel van de hand gewezen. In het artikel In 'Voeding' noemt Schelling de inhoud van de brief aan het personeel laf en nietszeg gend. Het verwijt de heer De Jager niet te zijn Ingegaan op de be schuldigingen van de bond. Schel ling: 'Is het eerlijk om uw perso neel volstrekt in het onzekere te laten over de vraag of Schelling de waarheid of leugens meedeelde? Ik wil niet polariseren, maar de lei ding van de Heidemij heeft de plicht om het personeel open eo eerlijk tegemoet te treden'. Vervol gens zegt de heer Schelling dat de Heidemij maar naar de rechter moet stappen indien men vindt dat hij op een onwaardige wijze leu gens heeft verteld. Personeelsbeleid De kritiek van de voedingsbond richt zich vooral op het personeels beleid bij de Heidemij. De heer Schelling: 'De stellige indruk is aanwezig, dat het hogere personeel posities creëert die wel in zijn eigen belang zijn, maar niet in het on- dernemingsbelang. Het ontbreken van een duidelijke beleidslijn ver oorzaakt dat er onrust en spanning onstaat waardoor het werkklimaat verslechtert', aldus de heer Schel ling. Bovendien ls de bond van mening, dat de onderlinge concurrentie van de werkmaatschappijen duidelijk het totaal van de onderneming aantast. Tegen deze concurrentie zou te weinig worden opgetreden. Gisteravond heeft de raad van be stuur van de Heidemij ontkend, dat de leden van de ondernemingsraad geheimhouding is opgelegd over het besprokenen in de bewuste vergade ring. Wel, zo wordt gezegd, is ver zocht terughoudendheid te betrach ten ln gevallen, waarin namen en particuliere omstandigheden van personeelsleden zijn genoemd. LELYSTAD De 64-Jarige arts P. Hulsman uit Urk is gisteren op de Oostvaardersdijk in Lelystad omge komen, toen hij met zijn auto fron taal tegen een andere auto botste. De arts kwam in het IJsselmeer terecht en moet verdronken zijn. De auto waarop hij inreed was vol gens de politie op onverklaarbare wijze op de linker weghelft geraakt. 82 Sally zei nadenkend: 'Ze heeft het één keer bijna gedaan., 'Wat gedaan?' 'Met mij gesproken. Contact ge zocht. Hoe je het wilt noemen'. 'Wanneer?' Zijn stem was streng, maar hij kon het niet helpen. 'Kort nadat Dev verdwenen was. Twee dagen nadat ik het bericht had gekregen. om ongeveer drie uur 's morgens. Zij had een gesprek aan gevraagd. Maar voor wij konden spreken, werd het ingetrokken'. Hij wendde zich teleurgesteld en verdrietig af en dacht aan die win ter van wachten.de tijd die ver loren wns gegaan. 'O, Sal, als we dat hadden geweten, als we dat toch maar hadden geweten, want dat betekent dat ze op een bepaald ogenblik heeft geprobeerd Je te be reiken. misschien wel om je dat te vertellen wat we nu zo graag willen weten. Als we dat hadden geweten, zouden we het anders hebben aangepakt en je hier waar schijnlijk veel eerder naar toe heb ben gebracht'. Ze zei kleintjes en als van ver weg: 'En wie had ik het dan wel moeten vertellen? Ik had toch niemand?' 'Je hebt gelijk. Er was niemand. niemand die er Iets ln zou hebben gezien. Als wij het jou maar had den verteld.maar dat hebben wij nu eenmaal niet gedaan.zei hij schouderophalend. 'Dat ls het be roerde van de hele geschiedenis. CATHERINE GASKIN 1 Geen contact. We zijn in een krin getje rondgelopen en niemand die een doorbraak durfde forceren. Het is allemaal één grote rotzooi, Sal en ik heb er genoeg van. Ik ben nooit van plan geweest zo ver in hun zaken door te dringen. In het begin deed ik gewoon als patriot boodschapjes voor ze. Maar het is moeilijk je ervan los te maken als Je er geen bepaalde reden voor hebt'. 'En heb Je er dan nu een reden voor?' 'Misschien wel', zei hij. 'Maar eerst moet ik alt afmaken. Voor zover ik dat tenminste kan. Dat is nog iets dat zo beroerd is in dit werk. Soms hoor je niet eens hoe het is afgelo pen. omdat een ander aan het an dere eind van de wereld het voor je heeft afgemaakt. En vooral voor een schrijver is het zeer teleurstel lend niet te weten hoe iets is afge lopen'. 'Zou je ermee kunnen ophouden?' 'Misschien', zei hij weer. 'Maar denk nu maar niet aan mijn pro blemen. Sal. Die lossen we als het kan later wel op. Wij zijn hier om op Elizabeth te letten. Je zult je kans moeten afwachten'. 'Maar hoe kan ik dat weten? Ik heb niet veel verstand van dergelij ke dingen'. 'Natuurlijk zul Je het best weten', zei hij met een glimlach, hoewel hij niet wist of ze dat in de duisternis kon zien. 'Zo dom ben je niet'. 'Dat hoop je tenminste', zei ze kort af. 'Je maakt me zenuwachtig. Josh. Stel Je voor dat ik de hele zaak verknoei?' 'Dat zul je niet doen. In elk geval rWU BOUWEN VOOR ONS ZEI.F OOK EEN VIOÜ NU WIJ ERT0CH Bil ZIJNj [WfifHËf I ACTUI) k ZO MET HEM?/ ja, ais hu Nisriger 'AAN Her ETEN IS! y SMIDJE VERHOLEN Ongeveer tweehonderdduizend kinderen zijn bezig aan de laatste maanden van hun lagere school bestaan en worden geconfronteerd met de vraag: Wat gaan wij daarna doen? Omdat bij dit probleem uiteraard ook de ouders, plus de leerkrachten van de oude school, en die van het voortgezet onderwijs betrokken zijn, zouden zeker een kleine zevenhonderdduizend mensen maandagavond moeten hebben ge keken naar Rooilijn. In dit pro gramma van de KRO werden namelijk de voor- en nadelen be sproken van de Sito Toets, waarmee al deze kinderen te maken krijgen. Met het vorderen van het pro- gramma leken de reserves jegens de test toe te nemen. Je hoorde een leraar zeggen dat de capaciteiten van het ene kind later aan de dag treden dan bij het andere kind en dat de toets niet alles kan meten. Maar die toets wordt toch maar ge bruikt. Ben je een laatbloeier, dan kan je op het voor jou te vroege tijd stip in het verkeerde hokje worden geschoven. Als dan een andere des kundige nog opmerkt: de toets is het beste wat we op het ogenblik hebben, dan versterkt dit de indruk dat er nadelen aan kleven. Zo kwam het althans bij mij als leek over. Of Rooilijn een redelijke kijkdicht heid heeft gehaald horen we pas later. De kans ls niet gering, want het programma was ingeklemd tussen een verbroederingsfeest van carnaval-vlerders en Danny Kaye als Wonder Man. Naar de bezig heden van de leutzoekers heb ik een poos zitten kijken. Met begrip voor de herkomst van het carnaval en met verbazing over het milieu bederf dat zich ook in deze folklore steeds sterker aftekent. Ik doel op de majorettenpelotons, de als tinnen soldaatjes uitgeruste meisjes die met strakke, vreugde loze gezichtjes stramme bewegingen eindeloos herhalen. Een potsierlijke imitatie van de militaire exercitie, waarmee de natuurlijkheid van de jonge vrouw geweld wordt aan gedaan. En waarmee zij wordt gedegradeerd tot kijkobject. Ik haal er maar niet het Jaar van de Vrouw bij. Voor Actua TV van de Tros was Rob Kroon naar Lissabon getogen om ons vandaar voor te leggen: waar gaat het met Portugal heen, naar Moskou, Peking of naar de Filistijnen? Op deze moeilijke vraag gaf hij gelukkig zelf het antwoord: 'De laatstgenoemde reisrichting lijkt de meest waarschijnlijke'. Kijk eens aan, zeg je dan, dat is ook een manier van voorlichten. Had Rob natuurlijk wel uit moeten leggen, waar de kijkers die Filistijnen moeten zoeken, want met de Bijbelse geschiedenis zijn de meeste mensen niet zo goed meer op de hoogte. Over de eerste uitzending van Openbaar Kunstbezit ln nieuwe opzet heb ik wegens gebrek aan plaatsruimte nog niets kunnen zeggen. Ik wil er wel dit van kwijt dat ik benieuwd ben hoeveel kijkers deze verandering een verbetering vinden. Te zien wat een kunstenaar uit de veelheid van een museum kiest, kan aan trekkelijk zijn. Maar als hij, zoals Roger Raveelen in verbale expressie te kort schiet om daarover ook interessant te vertellen, wordt het nuttig effect heel mager. TON HYDRA IJMOTDEN 11.890 kg tong, 112 kisten tarbot en griet, 2384 kisten kabeljauw, 796 kisten koolvls. 9 Kisten schelvis. 1286 kisten wijting, 3936 kisten schol. 283 kisten schar, 2 kisten haring en 864 kisten diverse. Prijzen ln guldens per 1 kg: grote tong 10.36-9.85, grootmiddel tong 12.58-11.32, klelnmlddeltong 12.10-10.88, tong I 11.33- 10.74. II 10.25-9.96, tarbot 12.31-11.41. Per stuk: haai 278. Per 40 kg: schartong 44, tongschar 201- 164. leng 73-65. heek I 109-184. II 160-153. III 96-70, IV 64-45, tarbot 386-202. griet 227-144, kabeljauw I 104-63, II 92-69, III 94-64, IV 84-67, V 85-60, koolvls I 51-44, II 42-37. III 46-42, IV 44-38. schelvis III 100, schol I 46-41, II 72-57, III 76-59, IV 76-66. wijting II 54-40, III 62-34. IV 45-41, schar 64-40. haring I 42-40, kleine kult 140-100, grote kult 55-32, steenbolk 40-24 lever 38- 8, haal 84-68, bot 26-7, krab 50-31, poont jes 50. Besommingen KW 4 4800, 11 27.700, 22 29.300, 24 15.200, KW 29 10.400, KW 45 37.500. 85 23.900, 88 /19.500, 106 ƒ4900. 113 14 400, 117 35.000, 123 ƒ51.300, 145 17.400. 149 7800, 150 7000. 152 6000, 153 14.800, 167 ƒ1600. KW 174 5600, 185 4900. 187 ƒ12.500. 189 20.700. 194 10.600. 210 4000, 213 7700. 214 9900. 217 7600, 221 12.400, KW 226 15.200. SCH 256 11.600. UK 1 10.400, VL 7 5300. VL131 4800, VL153 9300, WR 45 6400, WR 57 29.100, EB 28 1600, IJM2® 31.500, LJM 30 41.400, 44 25.000, 115 28.600, 154 14.800. 207 5300, 209 8800. 104. Nu begaf ook de heer van Muizenis zich naar binnen. Hij was namelijk van plan het zojuist be haalde overwinninkje te gaan uit buiten. Hij was ons Inziens te recht van oordeel dat 'hij wel voor Iets beters in de wieg was gelegd dan voor vloerdweiler-in- los-verband, en daarom zou hij nu eens een bezoekje gaan /brengen aan de burgemeester. Hij zóu diens kamer gewoon binnenlopen en hij zou van hem eisen, dat hij. Jonas Eulalius van Muizenis, onmiddellijk werd hersteld in zijn voormalige positie van klerk der tweede klasse. Edoch, het wil wel eens gebeuren, dat de dingen heel anders gaan dan men hoopt of verwacht. Zo geschiedde het ook hier. Als de heer van Muizenis onmiddellijk naar de burgemeester was gegaan wie weet of alles dan niet héél anders was gelopen.' Maar hij ging niet onmiddellijk en dat kwam om dat hij werd tegengehouden door de brave Leonardus van der Borgh, eerzaam beambte der Post en Tele grafie te Rijkhuyzen, Leonardus, die onder ons gezegd een vlotte jongen genoemd mocht worden, droeg een tas vol gewichtige stuk ken bij zich en hij maakte enige, lenige danspassen, want dansen ja, dat kon die Leonardus wel. De opwinding, waarin hij verkeerde, was evenwel ook duidelijk af te lezen uit zijn welbesneden en intel ligente gelaatstrekken. 'Neemt u me niet kwalijk, mijnheer van Muize nis', zei hij nerveus, 'Maar eh als ik zo vrij mag zijnIk heb de hele kwestie door het raam kunnen volgen, want ik was al binnen, ziet u' 'Wat wil Je nou eigenlijk?' vroeg de heer van Muizenis. 'Be heb haast. Ik moet naar de burgemees- I ter'. 'O juistja dan zal ik het kort maken', vervolgde Leonar dus. 'Ik ken u nog wel van vroeger. We hebben Immers samen nog op school gezeten? Nou daar was u nooit een opvallend voorbeeld van herculische kracht. Doch nu ls uw lichaam plotseling opvallend veel 1 breder geworden. Het valt op. Het trekt de aandacht. Ge smeet die oude keet ook in elkaar alsof hij van karton was. Ge moet dus wel erg sterk zijn geworden'. Toen trok er een vreugdeloos lachje over Leo nardus' magere gelaatstrekken. 'Ik ben zelf ook niet een van de dik- sten', zei hij triest 'Ik ben zelfs erg mager te noemen. Zoudt u me het geheim van uw lichamelijke ont- wikkeling nu niet willen verklap- pen?' PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN niet meer dan wij het tot nu toe al hebben gedaan. Weet je nog wat ik in de auto tegen je zei.is dat nog maar een paar uur geleden?.ik zei dat ik er ook ben. Steun maar op mij, Sal. Daar zal je echt wel behoefte aan hebben. Je moet een andere vrouw, die het leven niet meer aan kan, in het oog houden. Maar probeer vooral niet voor hel din te spelen. Steun op mij, en huil maar gerust als je er behoefte aan hebt. of wat ook. Maar hou Eliza beth in het oog. Ik denk dat je het wel zult merken als de tijd is geko men'. 'Ik weet nog best wat je zei. daarom ben ik naar beneden geko men. Ik had wel een hekel aan je toen Ik erachter kwam wat je was, maar ik kon niet geloven dat je dat allemaal tegen mij had gezegd om mijn vertrouwen te winnen. Als je dat allemaal had gedaan omdat je geheim agent bent. nou.ze haal de diep adem. 'Nou goed. dan heb ik erg weinig mensenkennis en zal ik het wel verdiend hebben, dat ik mij deze keer heb vergist. Maar ik heb me immers niet vergist, Josh?' 'Nee. ik geloof dat ik nog nooit iets zo ernstig heb gemeend in mijn leven'. Hij zocht onder de deken naar haar hand. 'Wat ben je koud, je hand lijkt wel van ijs. 'Hier.wacht even'. Hij ging weg en kwam even later met nog een deken, de cognacfles en de glazen terug. Zij giechelde een beetje toen hij de drank inschonk. FERDINAND Radio vandaag Speciaal TV vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade. (10.30-10.32 Nws.) 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Scheepspraat. 12.00 (S) Van twaalf tot twee, met om 12.22 WD van het land. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo en 13.00 Raden maar.) 14.00 Huisbezoek. 14.15 en 14.25 Schoolra dio. 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag met om 15.30 Nws. OVERHEIDSVOORL.: 17.00 Oprichting van de Universiteit van Suri name. KRO: 17.10 De hutsgeklutste kin derspelen. 17.00 Nws. 17.32 Echomagazi ne. PP.: 18.19 Ultz. BP. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Programma voorbe schouwing. 19.00 (S) Zin ln muziek. 19.25 Kampioenswedstrijden van de Federatie van Katholieke Muzlekbonden In Ned. .19.45 Instemmen met velen. AVRO: 20.00 Vanavond: muziek, vrolijkheid en ver strooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radlojourn. 22.50 Vanavond laat nieuws. 23.20 (2) Er floot een vogel ln de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Reportage. 9.35 WAterst. AVRO: 9.40 (S) Inleiding tot muziekbe grip. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 (S en Mono) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom Twaalf. (11.55 Beursberichten.) OVER HEIDSVOORL.: 12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 12.40 (S) Obten en Otten. 13.00 Nws. 13,11 Radiojournaal. 13.21 (S) Klassieke pianotrio's. 14.00 (S) Het hoedje met de groéne veer, hoorspel (dl. 1.) 14.30 (S) Zwitserse historische rgels. 15.06 (S) Omroep Dubbelkwartet. 15.25 (S) Met muziek op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Gebakken venstebanken. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med 18.00 Nws. 18.11 RadloJournaal.I8.21 De gesproken brief. 18.25 Tout a tol. 18.50 Toppers van toen. 19.25 (S) Bary-nage. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Le Jongleur de Notre-Dame. opera. 21.45 Trotzkl ln Coyoacan. hoorspel. 22.60 (S) Klassieke pianomuziek. 23.15 Babel-kalen- der. 23.30 (S) Radio Kamer Orkest. 23.55- 24.00 NW6. HILVERSUM III VARA: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) Drie tussen de middag: VARA's visite vanuit... 14.03 Gesodemeurders. 16 03 (S) Mix. waarin de LP-Pop-20. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Drie loopt achter: poprekonstruk- tle. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) Nacht-drie-draal. 2.02 Help, voor werkne- Na Herkent U deze tijd (20.21) NEDERLAND I en NCRV-Springtrofee (21.15) volgt de actualiteitenrubriek Hier en Nu. Onderwerpen zijn o.a. Kinderen die 'Verenigde Naties' spelen en het gebruik van moeilijke taal. Ned. 2/22.05 0De tweede Zweedse documentai re over Italië die de VPRO uitzendt, gaat over de machtige politie en een wankele democratie. Ned. 1/21.00 0 In het EO-programma praten een jonge bankwerker en zijn vrouw over hun leven en geloof. Ned 1/22.15 0 Eberhard Fechner bracht de mensen bij elkaar, die ooit hebben gewoond in het zelfde monumenta le herenhuis. Ze wisselen ervarin gen uit. Duitsl. 1/21.00 0 In de jaren dertig vormden Lili an Harvey en Willy Fritsch het populairste komische duo. Het ZDF laat het tweetal nog eens zien in Paul Martins film Glückskinder. Duitsl. 2/19.30 0 Als eerste in de AVRO-serie Zwitserse historische orgels, be speelt Egon Schwarb twee van de drie orgels in de voormalige kloos terkerk in Muri (Aargau). Ze wer den in 1744 door Bossart gebouwd en bevinden zich nog geheel in de oorspronkelijke staat. Hilv. 2/14.30 0 Jacques van Kollenburg spreekt met de zangpedagoge Jo Immink, een van de eerste medewerksters van de haast 50-jarige KRO. Hilv. 1/16.00 0 Inhoudelijk enigszins gewijzigd wordt de opera Le Jongleur de No tre-Dame uitgezonden als luister spel. Het werk gaat terug op een middeleeuwse legende. Hilv. 2/20.15 NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie TELEAC 12.15 Flexibele school - herh. les 16 NOT NOS 14.00 Schooltelevisie KRO NCRV 14.25 Ontmoetingen met jezelf TELEAC 18.15 Hoe ls het gemaakt - 5 NOS 18.45 Paulusd e Boskabouter 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Van Oekel's Discohoek NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the Familij 21.00 Italie's machtige politie en wankele democratie EO 22.00 Looft den Heere 22.15 Luuk van Haren - machine bankwerker, aflevering uit de serie'De wind blaast waarheen hij wil' 22.45 Ars Musica, kamermuziek NOS 2315 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Black Beautij, jeugdserie 19.30 Tweekamp, schollrenquiz NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Herkent U deze tijd, spelprogramma 21.15 NCRV-Sprlngtrofee 1974-75 22.05 Hier en nu 22.45 Tot besluit, epiloog NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal Horizontaal 1. bevoorrecht 2. gek- heid-ergisterlijst-water in N.Br. 3. toestel tot het geven van geluidsig- nalen-voorzetsel 4. welige was - telwoord- Rijksgrens (afk.) 5. hoofdwerk van de 'oud noorse lette- ren-weéfsel 6. ovenkrabber-baan voor balspel-voegwoord 7. lof-rund- sappig 8. denkbeeld-land ln Europa 9. zenuwpijn Verticaal 1. groente 2. koor- we reldtaal-plaats in Gelderland 3. ou de lengtemaat-toespraak -manne tjeshond. 4. sprookjesfiguur-rond- hout-lastlg werk 5. jongensnaam- graafwerktuig 6. stok-alvorens-ln- sekteneter 7. aanloop-Oud Egypti sche Zonnegod-wier 8. akelig-inge- dikt vruchtenat 9. raaklijn-scheik. element. Oplossing van gisteren 1. baret, 2. leges, 3. leven, 4. steen, 5. cider, 6. kapel, 7. gevel, 8. steil, 9. komma, 10. loper, 11. manen, 12. tapijt, 13. trein. BEVER CAVIA KONIJN UTRECHT Werkgevers en werk nemers in de vleeswarenindustrie zijn het gisteren in grote lijnen eens geworden over de inhoud van de nieuwe cao. De lonen gaan met 1% procent omhoog. Maar op een principieel punt kunnen de onder handelingen alsnog afspringen. De werkgevers hebben namelijk gewei gerd de aanvullende z'ekte-uitke-> ring ook te betalen over het over werk. De vakbonden tillen daaraan zo zwaar, dat ze eerst hun leden willen raadplegen of zij daarmee wel kunnen instemmen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4