Ernstig gebrek aan ruimte voor de Vrije Universiteit Intraclal Groep 'Little Feat' op geweldig niveau vertegenwoordiger Ook VU-ziekenhuis moet uitbreiden V ervolgingsverzoek Vader Abraham blijft gehandhaafd Man sticht brand in nen«ion na ruzie met verloofde Huidige studentencampus aan Boelelaan is vóór 1985 mogelijk al te klein Vijfhonderd kilo marihuana AI 69 Nederlandse vrachtwagens in Italië gestolen over boord Surinameweek bij studenten 'Moeders voor moeders' slaat seeds beter aan Mercedes Benz Dealer L.I.A.M. MAGAZIJNMEDEWERKER B.V. UM. GELEEKTE WARMOND TROUW KWARTET ZATERDAG 1 TübRUARI lbu Van een verslaggever AMSTERDAM Vijf ln Amsterdam wonende Arabieren handhaven voorlopig hun verzoek aan de Am sterdamse hoofdofficier van justitie mr. J. F. Hartsuiker om Pierre Kartner (Vader Abraham) te vervolgen naar aanleiding van diens carnavalslied 'Wat doen wij met die Arabieren hier'. De gram mofoonplaat daarvan is inmiddels uit de handel genomen en vernie- I tïgd. De vijf zullen wel wachten op het antwoord van minister Van Agt i van justitie op de vragen van de Tweede Kamerleden Roethof en Kosto die vroegen of de bewinds man van plan is een vervolging in te stellen tegen de 'carnavalskra ker' van Vader Abraham. Ven stampvolle college-zaal tijdens een protestbijeenkomst: wordt dit het toekomstbeeld van de Vrije Een foto die het se';Lijnende ruimtegebrek Waar de universiteit mee kampt, zou kunnen tegenspre- Universiteit? ken. Het «s de grote entreehal. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Mocht het er naar uitzien dat de studenten aantallen ook na 1985 blijven stijgen of mocht de stijging vóór 1985 sterker zijn dan verwacht wordt, dan is de huidige studenten campus van de Vrije Universiteit aan de Boelelaan te klein om de universiteit in haar geheel te huisvesten. Dit blijkt uit een con cept-nota van het College van Bestuur van de VU over de groei en de ruimtelijke ontwikkeling van de universiteit, waarin prog noses worden gegeven over de periode 1975-1985. j. De concept-nota is een dezer dagen gereedgekomen en werd gisteren in het weekblad van de VU 'Ad Val- vas' gepubliceerd. Dadruit blijkt dat de VU met schrijnende ruimtepro blemen kampt. Er is tekort aan ruimte en bovendien is de kwaliteit van vrij veel ruimten slecht (onder meer de oude gebouwen in de bin nenstad en de barakken). Enerzijds moeten deze problemen worden toegeschreven aan de onverwacht grote toename van het aantal stu denten in de afgelopen jaren, an derzijds is het gereedkomen van enige nieuwe bouwwerken van' het universiteitscomplex aan de Boele laan vertraagd. Achterstand Volgens de concept-nota is de tota le ruimte-achterstand bij het huidi ge studentenaantal van elfduizend ten opzichte van het landelijk ge middelde globaal genomen 55.000 vlerkante meter bruto: Inclusief de ruimte voor hallen, gangen en trap penhuizen. Dit komt neer op een achterstand van ongeveer vijf vier kante meter (bruto) per student. Op dit moment heeft de Faculteit der Geneeskunde met inbegrip van de afdeling Tandheelkunde het grootste ruimtegebrek. Het huidige tekort aan ruimte kan slechts langzaam worden wegge werkt. maar vermoedelijk zal men in 1985 volgens de ramingen nag ohgeveer 15.000 vierkante me- tei tekort komen, uitgaande van het geschatte studentenaantal in 1985. Uiteindelijk zal de situatie bij de alfa-faculteiten en de diensten het moeilijkste worden. Binnen het nu geldende bebouwingsplan lijken er weinig mogelijkheden te zijn om voor deze categorieën veel te doen. Geneeskunde Voor de Faculteit der Geneeskunde wordt de komende jaren een stabi lisatie van het studentenaantal op het niveau van ongeveer 1650 stu denten geneeskunde en ongeveer 500 studenten tandheelkunde ver wacht, afhankelijk van een te voe ren beperkend toelatingsbeleid. Voor de Faculteit der Wiskunde en .Natuurwetenschappen (inclusief de Fysische Geografie) valt een stabi lisatie te verwachten bij ongeveer 2450 studenten (zonder beperkin gen bij de toelating). Op basis van de huidige gegevens wordt voorts een enigszins geringe groei bij de Sociale Wetenschappen, Sociale Geografie en Lichamelijke Opvoe ding verwacht, in tegenstelling tot de raming van de ministeriële nota. Zo werden de volgende totalen ver kregen: voor 1975 11.650 studenten (hoge raming) en 11.250 (lage ra ming); voor 1980 16.250 (hoge ra ming) en 14.350 (lage raming); voor 1985 20.350 hoge raming en 17.150 (lage raming). Lage ramingen In de concept-nota werd steeds uit gegaan van de lage ramingen, om dat de ontwikkeling van de studen tenaantallen een onzeker gegeven is. Als de werkelijke aantallen meer dan vijf procent van de lage ra ming gaan afwijken, zal moeten worden bezien of en hoe er bijge stuurd moet worden. Dat kan ook nodig zijn. als één of meer catego rieën studenten sneller groeien ten koste van de andere. Hierbij wordt aangetekend, dat ernaar moet wor den gestreefd zo 'flexibel' mogelijk te bouwen: ruimten dienen voor meer dan één gebruiker te kunnen worden bestemd. Een dergelijke wijze van bouwen wordt bijvoor beeld uitgetest bij de planning van een aantal vleugels van de nieuw bouw Scheikunde op de campus: De daarin geplante practicumzalen zijn niet alleen geschikt voor schelkun- de-practica. ook biologen en fysici kunnen er eventueel terecht. Alternatieven Wat voor andere mogelijkheden er zijn, wanneer mocht blijken dat de, campus aan de poelelaan te klein wordt, is nu nog niet goed te over zien. Te denken valt, aldus de con cept-nota, aan de voor het ruimte aanbod in 1985 niet meegetelde panden in Oud-Zuid en/of het combinatiegebouw, waarin bepaalde onderdelen van de universiteit ge huisvest zouden kunnen worden. Verder kan worden geprobeerd grond en /of panden aansluitend aan of dichtbij (bijvoorbeeld bin nen vijf kilometer) de huidige campus te vinden. De mogelijkhe den hiertoe worden uiterst gering geacht, hoewel ze niet volledig ont breken., Het zal' gemakkelijker zijn, aldus de concept-nota, op grotere afstapd van de campus grond aan te kopen. In dat geval moet men echter aan een dependance van de VU gaan denken. De problemen die daarmee samenhangen, zijn echter uiterst gecompliceerd. Nu al beslissen over de genoemde andere mogelijkhe den. wordt als voorbarig be schouwd, omdat de studentenprog noses daarvoor te onzeker zijn. In ventarisatie van die mogelijkheden wordt echter wel verstandig geacht, omdat dan over enkele jaren een weloverwogen beslissing mogelijk wordt. Huren Aan het huren van ruimten om een acuut tekort op te heffen zal nau welijks gedacht kunnen worden, aangezien de vereiste ministeriële toestemming alleen ln zeer uitzon derlijke gevallen wordt verleend. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Niet alleen de universiteit zelf. ook het Academisch Ziekenhuis van de VU. kampt met een ernstig ruimtegebrek. Ter be strijding van dit probleem heeft het ziekenhuis een aantal nieuw- bouwplannen in gedachten: pollkliniek en uitbreiding van de kliniek. Weilswaar zijn de plannen in een vergevorderd stadium, maar deze projecten zullen niet vóór 1980 gereed zijn. Op verschillende punten is coördinatie van ziekenhuis- en universi teitsplannen als wenselijk beoordeeld, zoals bijvoorbeeld bij de bouw van de polikliniek en de bouw voor de tandheelkunde. Het VU-ziekenhuis heeft gevraagd om tijdelijk het geplande 'transi torium' te mogen gebruiken ter bestrijding van de acute ruimtepro blemen, alsmedé om ruimte voor nodige verbouwingen te mogen vrij maken. Met ingang van 1 Januari 1975 heeft het ziekenhuis de tijdelijke be schikking over de kantoorombouw van het energiecentrum (vijfdui zend vierkante meter) gekregen. Hierin worden onder andere de on derdelen van het AZVU gehuisvest, die waren ondergebracht ln de barakken op de hoek van de Boelelaan en de Van Boechorststraat. BREDA Een 25-jarige man uit Breda is aangehouden wegens, brandstichting in het pension waar hij woonde. De brand ontstond gis terochtend en breidde zich snel uit. Drie - kamers van het pension brandden geheel uit. De rest van het pand liep aanzienlijke water schade op. Een vrouw moest met een brandweerladder van de boven ste etage gehaald worden. De brandweer vermoedde meteen dat er opzet aanwezig was, gezien de vreemde wijze waarop de brand ontstaan was. Bij onderzoek bleek dat een pensiongast kort tevoren haastig het pand had verlaten met zijn verloofde. Bij aanhouding be kende hij meteen de brand gesticht te hebben. Hij deed dit 'in een opwelling' na een ruzie met zijn verloofde. Het ministerie, streeft er namelijk naar om de universiteiten in eigen gebouwen te huisvesten. Ook al zou toestemming worden verkregen, dan nog, blijft het zeker In Amster dam eep zeer kostbare zaak om kantoorruimte te huren en eventu eel voor universitair gebruik ge schikt, te maken, De pubficatie van de concept-nota in het universiteitsblad 'Ad Valvas' besluit met de vraag of het unlver- ^iteltscomplex aan de Boelelaan een betonnen en onleefbare cam pus wordt. 'Het is in elk geval niét de bedoeling. Voor de aankleding van het terrein worden door de commissie Milieu Verrijking en Aankleding reeds gedetailleerde plannen uitgewerkt. Met de uitvoe ring van een deel ervan (het ter rein aan de Buitenveldertselaan) zal nog dit jaar een begin worden gemaakt. Na banale opwarmertjes: AMSTERDAM Donderdagavond dan deel twee van de Warner Bros. Music Show, zoals gisteren in deze krant gemeld een twee daags promotiegebeuren in de Amsterdamse Edenhal ten gerieve van een zestal meer en minder bekende groepen uit de stal van de heren Warner, waarbij deze keer genoemde accommodatie was ge reserveerd voor achtereenvolgens Montrose, Tower Of Power en Little Feat. Vla het plaatwerk liet zich op voor hand" al min of meer voorspellen, dat de konfrontatie met de twee eerste dagen zo geen straf, dan toch op zijn minst verre van een onverdeeld genoegen zou gaan be tekenen, en helaas werd deze aar zelende these maar al te ferm be vestigd. Montrose maakte het het bontst: slechts vier man sterk pro duceerden de heren een stamp her rie gelijk een uitverkocht voetbal stadion bij een doelpunt van de thuisclub. De term 'heavy rock', die dit soort formaties doorgaans opge plakt krijgt, werd moeiteloos gede gradeerd tot een eufemisme van het vriendelijkste soort. Voor zover de trommelvliezen het dan nog konden trekken over naar de volgende attraktie, waar het ook al vrij snel helemaal mis zat. Het vertrekpunt, de komposities als zo danig, deugde al niet erg, maar daar zou met de ruim beschikbare mankracht (vijf blazefe. gitaar, bas, orgel, drums en zang) via een ver standige. genuanceerde asfnpak eventueel nog wel iets aan te doen zijn geweest. Echter: Tower Of Po wer verkoos de opereren in een verrasslngsloze. gelijkvormige opzet met een dusdanig zwaar accent op de blazers ('spuitend koperwerk' vermeldde de voor nop verspreide brochure), dat er een modderig ge heel ontstond, waarin elke indivi duele, 'oprisping' zonder meer werd weggeschetterd. De bezoekers, die het toen -voor gezien hielden, moeten beslist nooit eerder van Little Feat hebben ge hoord, want het. was juist met deze groep dat de WB Music Show in het algemeen en daarvan de afde ling donderdag in het bijzonder op het niveau van de Onvergetelijke Gebeurtenissen werd getild Perfekt uitgevoerde muziek, losjes gespeeld ook in de moeilijkste overgangen en stotende patronen, waarvan Little Feat zich af en toe bedient. door het middenrif ronkende swing van het. type New Orleans, een uiterst, vuile slide-gitaar (Lowell George), kwikzilverigë pianoriedels, (Bill Payne), dat alles hecht en in een hoog tempo in een dozijn num mers, dat met name was geselec teerd uit het materiaal van de twee laatste elpees. Dixie Chicken en Feats Don't Fail Me Now. Niet nor maal meer. Dat Little Feat in een promotie- toer wordt 'meegenomen' is begrij pelijk. Hoewel een doorbraak mo menteel tot de mogelijkheden lijkt te behoren, zijn het' nog altijd kri- tici een kollega-muzikanten die langs de zijlijn staan te juichen. Het 'grote publiek' laat (nog) op zich wachten. Misschien is dat -te verklaren uit het soms minder di- rekte karakter van de Feat-produk- tie, dat met name de eerste twee platen (Little Feat. Sailln' Shoes) kenmerkt. Anderzijds ls vooral met Dixie Chicken een ontwikkeling op gang gekomen, waarin op basis van een betonnen ritmiek (Kenny Gradney, Sam Clayton, Richard Hayward) een uiterst beweeglijk en met name ook inventief soort swin gende muziek wordt vervaardigd. Dat een toch niet onsuksesvolle groep als Tower Of Power juist die inventiviteit, dat gerichte zo node moet 'ontberen, werd bijna pijnlijk duidelijk toen haar biazerssektie werd 'opgetrommeld ter assistentie achter Spanish Moon.-een van Litt le Feats vier(!) toegiften: gediri geerd door het kreatieve genius van Lowell George speelden de jongens opeens een onvervangbaar partijtje toetermuziek, waar zij op eigen kracht niet verder kwamen dan bo venvermelde flauwekul. Wat ik maar zeggen wil: als je nog oren aan je hoofd hebt. weet je wat Je te doen staat. Strijd tegen de ver- tiossing. haal Little Feat in huis. Van een verslaggever ROTTERDAM De kapitein van hetZweedse vrachtschip Rosario, dat. uit Zuid-Amerika naar Rotter dam voer. is onmiddellijk na aan komst naar de rivierpolitie gelopen. Leden van zijn bemanning hadden hem gewaarsc.n wd dat onbekende mannen voor het vertrek een partij marihuana 'aan boord hadden ge bracht. DEN HAAG Met twee diefstallen is het totaal aantal sinds begin 1973 in Italië gestolen Nederlandse vrachtwagens op 69 gekomen. Een van de vrachtwagens werd gisteren onbeschadigd 'teruggevonden. Al leen het stuursiot' bleek geforceerd. Een begin januari in Italië gestolen vrachtwagen (nummer 67) is ook teruggevonden. De wagen, waarvan de lading 900.000 gulden waard was, werd compleet achtergelaten. De dieven kwamen tot de ontdekking dat er - een beveiligingsinstallatie mannen, met nog vier anderen op de hoek van de Schiekade en het Ungerplein in eén oud Volkswa gentje stapten en wegreden. De po litie had hen gisteren nog niet kunnen opsporen. ROTTERDAM Van 3 tot 8 febru ari wordt naar aanleiding van de nadeende onafhankelijkheid in Suriname een week georganiseerd, die in het teken staat van dit rijksdeel. Hoewel de week, die is georganiseerd door de Rotterdamse Kamer van Verenigingen en het bureau Studium Generale van de Erasmusuniversiteit, in eerste in stantie gericht is op de studenten- gemtenschap, zijn de eveneménten voor iedereen toegankelijk. Het programma ziet er als volgt uit: 3 februari: Documentaires over Su riname en de speelfilm 'Faya Lobby' met een inleiding, sociëteit RSG, Haringvliet 94, 20 uur. 4 februari: Lezing over sociale en culturele achtergronden Surinaam se bevolking door de heer Wooding, sociaal econoom en optreden Suri naams cabaret Revo, sociëteit Hue- sca, Vondelweg 101, 20 uur. 5 februari: Forumdiscussie over de oorzaken van migratie van Surina- mers naar Nederland en optreden van H. Breeveld, Surinaams confe rencier. sociëteit Hermes, Robert Baeldestraat 55, 20 uur 6 februari: Lezing en forumdiscus sie over 'Suriname op weg naar de onafhankelijkheid: welke toekomst is er voor Suriname weggelegd?' In het forum nemen zitting minister Pronk, gevolmachtigd minister voor Suriname Van Eer. prof. mr. H. Th. J. F. van Maarserveen en de heer Essed, Sociëteit, Koinoonia, Maurits- weg 29, 20 uur. 7 februari: Feestavond in Suri naamse sfeer in de Rotterdam In ternational Students' Club, Heem raadssingel 135, 20 uur. BOXTEL Steeds meer aanstaan de moeders defen mee aan de actie 'Moeders voor moeders'. Dit mee doen betekent dat in de zwanger schapsperiode urine wordt afge staan, omdat uit deze urine een stof kan worden bereid waarmee onvruchtbare vrouwen geholpen kunnen worden. In 1974 namen 51.000 zwangere vrouwen deel, tegen 43.000 ln 1973. vraagt voor spoedige indiensttreding die voor afgifte van de benodigde onderdelen aan zowel reparatieafdelingen als aan cliënten dient zorg te dragen; verder dient deze persoon de inkomende goederen te verwerken etc. Voor de vervulling van deze funktie achten wij ervaring, accuraatheid en goede omgangsvormen een vereiste. Indien U meent aan deze eisen te voldoen, kunnen wij U een prettige werkkring in het vooruitzicht stellen in een modern geoutilleerd automobielbedrijf, alsmede een aantrekkelijk salaris en een uitstekend pakket aan overige arbeidsvoorwaarden. Belangstellenden voor deze funktie aelieven zich schriftelijk of mondeling in verbinding te stellen met: Vondellaan 45 - LEIDEN - Tel. 071-69303, toestel 15. Intradal N.V. is de houdstermaatschappij van een aantal binnen- en buitenlandse produktie- en verkoopmaatschappijen. Het artikelenassortiment richt zich in hoofdzaak op twee gebiedèn: produkten bestemd voor de lichaamsverzorging zoals cosmetica, parfumerieën, tandpasta en tandenborstels, deodorants, haarverzörgingsmigdelen. in- en extern maandverband; onderhoudsmiddelen voor kleding, schoeisel, meubilair, stoffering, huis en auto. Ten behoeve van de Valma Auto- onderhoud B.V. te Amersfoort, vragen wij een vertegenwoordiger in de leeftijd van 25 tot 35 Jaar. Rayon: Noord-Holland en gedeeltelijk Zuid-Holland. Indien u over de nodige verkoopervaring beschikt en in staat bent zelfstandig en systematisch te werken en in het rayon woont, dan bieden wij u een goede toekomst met: een uitstekend salaris 8% vakantietoeslag onkostenvergoeding t.z.t. opname in het pensioenfonds eigen rayon aantrekkelijk^ regeling prlvé-gebruik van auto. Sollicitanten kurten hun brieven richten tot het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken' van Intradal N.V., Brabantsestraat 17 te Amersfoort. Voor telefonische Inlichtingen: 033 - 38822, toestel 326. Na 18.00 uur 033 - 17969 (de heer F. de Vries). OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN In de maand februari zullen de volgende openbare vergaderingen van de commissies worden gehouden: Tijdstip: 19.30 uur 4 feb. 1975 20.30 uur 20 feb. 1975 20.00 uur' Openbare Werken Ruimtelijke Ordening Financiën en Economische Aangelegen heden Agendapunten o.a.: krediet onderhoud beplantingsplan Endepoel II, le fase div. kredieten betreffen de de riolering krediet ivoor het slopen van het pand Zwan- burgerpolder 1. alsmede van bunker en schuur in Endepoel II deelnota 1 van structuuronderzoek begrotingswijzigingen 1972 en voorlopige vast stelling gemeente- en bedrijfsrekeningen 1972 De hoorzitting van de gezamenlijke raadsfracties zal worden gehou den op 3 februari 1975 te 20.00 uur. Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. Warmond. 1 februari 1975. Burgemeester en Wethouders van Warmond, de secretaris, de burgemeester, C. Zoetemelk. W- F. de Vreeze. l

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8