Tien procent bromfietsers laat vervoermiddel staan nu valhelm verplicht is Bezig bedrijf Panam vrijwel rond met regering Iran Visser moet beter op de markt letten Directeur W. J. Suur van Unikap Omzet steeg 27,5 procent Yaticaan erkent financiële strop bankfaillissement Regeling met TWA voorkomt doublures Op reis naar Noorwegen Olielanden investeren in Oostblok Jonge onderzoekers kunnen subsidie van ZWO krijgen In 1974 meeste faillissementen sinds oorlog Australische tarwe naar China Verlies KLM in 3e kwartaal Vanaf vandaag valhelm dragen op bromfiets New York flauw DOW JOIMES INDEX TROUW/KWARTET ZATERDAG 1 FEBRUARI 1975 FINANCIëN EN ECONOMIE TPN025-K25 Van een onzer redacteuren AMSTERDAM 'Ongeveer 10 procent van de bromfietsers in ons land ruwweg zo'n 120.000 mensen is niet bereid een valhelm te dragen. Zij zijn dan ook met ingang van vandaag van dit vervoermiddel afgestapt'. Dat zegt één van de mensen die het weten kan, drs. W. J. Suur, directeur van de Samenwerkende Rijwiel- en Motorindustrie Unikap, met wie wij een gesprek hadden over de toekomstige ontwikkelingen op de tweewielermarkt in Nederland. Fit K ..M NEDERLAMo AANTAL INWONERS PER FIETS_ Jjrtn MM® Het aantal rijwielen is in vele landen nog voor uitbreiding vatbaar. Dit blijkt uit de linker afbeelding, die laat zien dat in Nederland één fiets voorkomt per twee inwoners. In Engeland daarentegen is er één fiets op elke vijf inwoners. De rechter afbeelding toont de sterke groei van de afzet van fietsen in ons land sedert 1967. Drs. Suur is bepaald niet ingeno men met de van overheidswege ge voerde campagne voor de invoering van een valhelm. Vooral met de TV-spot, waarin het dragen van een valhelm via een geënsceneerd ongeval aanschouwelijk wordt ge propageerd, is hij niet gelukkig. 'Een wat meer subtiele aanpak zou', zo meent hij 'een groter effect heb ben gesorteerd. 'Zoals het nu is, heeft de van over heidswege gevoerde campagne voor de invoering van een valhelm een nadelig uitwerking gehad op de af name van bromfietsen door de handel', zegt hij. 'Ook van de tegen strijdige mededelingen inzake de kwaliteit van de valhelmen is een nadelige invloed uitgegaan. Zijns inziens maar nu spreekt de bromfietsfabrikant zou het alge meen belang beter zijn gediend, wanneer het bromfietsgebruik was aangemoedigd, bijv. door daarbij te wijzen op het lage brandstofver bruik en de grote mobiliteit. Uiter aard is ook drs. Suur overtuigd van het nut van een valhelm. 'Daarme de ben je er echter niet'. Hij meent, dat het wenselijker zou zijn meer aandacht te besteden aan een wezenlijke verbetering van de vei ligheid van de bromfietser, waarbij hij dan denkt aan een scheiding van ongelijksoortige verkeersstro men. Concurrentiegevoelig Wat de afzetmogelijkheden voor bromfietsen dit jaar betreft, is drs. Suur niet zo optimistisch. Verleden jaar is de markt al teruggelopen tot zo'n 200.000 stuks (eerder 300.000). 'Dit jaar zullen', zo verwacht hij, 'ca. 180.000 bromfietsen in ons land kunnen worden verkocht op een gezien het grote aantal merken bijzonder concurrentiegevoelige af zetmarkt'. Wie de kopers zijn van bromfiet sen? 'In de eerste plaats de 16-17- jarigen. Na een aantal jaren stap pen velen van hen echter op een autootje over. Als dit niet meer te betalen is en dat komt nogal eens voor keren zij in vele ge vallen terug tot het leger van bromfietsers'. Dan de fiets. De heer Suur vertelt niets nieuws als hij zegt, dat de fiets zich de laatste jaren in toene mende belangstelling mag verheu gen. Vorig jaar werden er ongeveer 1.3 miljoen verkocht, tegen ca. 600.000 in 1967. De energiecrisis, maar ook milieuoverwegingen heb ben het aantal verkochte rijwielen in ons land verleden jaar met een 250.000 doen toenemen. En deze stijging gaat nog door, ook in het buitenland (Duitsland, België, rest EG), waar volgens de heer Suur nog goede afzetkansen liggen. Hij illustreert dit aan de hand van enkele cijfers. Momenteel heeft 1 op de 2 Nederlanders een fiets. In Duitsland echter is de verhouding nog maar 2 op 5. Kansen ziet hij ook in het buitenland op grond van het kwalitatief aanzienlijk betere Nederlandse produkt, dat ongeveer 9 jaar meegaat, maar dat ook duur der is dan het buitenlandse. Het Nederlandse rijwiel is de laatste jaren, mede onder invloed van de voor een niet onbelangrijk deel uit oleClltC Weer het buitenland geïmporteerde grondstoffen, flink in prijs geste gen. sche situatie en de daaruit voort vloeiende werkloosheid, de mensen eerder naar een fiets zullen grijpen. Andere vervoermiddelen worden dan al gauw te duur, aldus drs. Suur, die een werkelijke uitbreiding van de rijwielmarkt vooral ver wacht bij kinder- en jeugdfietsen. Voor het lopende jaar rekent Uni- kap-directeur Suur op een zekere stabilisatie van de Nederlandse fiet- senmarkt bij 1 a 2 miljoen stuks. Gezien de gemiddelde leeftijd van een goede vaderlandse fiets van, zoals gezegd, 9 jaar, rekent hij voor 1976 op een belangrijke stijging van de fietsenmarkt. Overigens meent hij, dat naarmate er een zekere stabilisatie in de in komens zal optreden onder invloed van een minder gunstige economi- Het slechte weer van de laatste maanden 'je kon de fietsen bij wijze van spreken horen roesten' heeft de omzet van rijwielen nade lig beïnvloed. De heer Suur acht het echter niet onmogelijk, dat uit de drankwet van 1 november jl. een impuls voor de fietsenafzet zal voortvloeien. Tot nog toe is hiervan (door het weer) evenwel weinig te merken geweest. Kansen voor wegwerpfietsen, die dan goedkoper zouden moeten zijn dan de huidige, maar ook korter meegaan, ziet de heer Suur direct niet zitten, hoewel hij toegeeft dat, gelet op de stijgende reparatiekos ten en het afnemende aantal rij wielherstellers in ons land, het wel licht die richting eens zal uitgaan. Mede daarom wil Unikap in de toekomst bij elke afgeleverde fiets een boekje verstrekken met aan wijzingen voor het onderhoud van en het verrichten van eenvoudige reparaties aan het rijwiel. Aan de andere kant, zo merkt hij op, is bijv. in Duitsland een duidelijke tendens merkbaar naar het betere rijwiel. Wat zijn eigen bedrijf aangaat dit behoort met Batavus en Gazelle tot de 'grote drie' in Nederland verwacht drs. Suur een uitbreiding van het marktaandeel van Unikap op de tweewielermarkt. 'Ook in de export', zo zegt hij, 'groeien wij sterk', waarbij hij opmerkt dat wordt gestreefd naar een exportpo sitie van zo'n 20-30 pet van de totale afzet. De import van rijwie len in ons land van ca. 450.000 stuks, die vorig jaar flink toenam ('elke fiets was toen goed'), zal vermoedelijk ook dit jaar omhoog gaan. Mede daarom, is het nu weer echt verkopen geblazen. 'We moe ten beslist agressiever' zijn thans'. Desondanks is hij voor dit jaar gematigd optimistisch. AMSTERDAM Unikap behaalde in het boekjaar 1973-74 (per eind augustus) een omzet van 48,9 mil joen, tegen 38,4 miljoen in 1972- 73. Een stijging van 27,5 pet. Het bedrijfsresultaat beliep 3,0 mil joen tegen 2,0 miljoen en de uit eindelijke nettowinst 2.2 miljoen tegen 1,3 miljoen. Uitgekeerd wordt /8 (onv.) in contanten, als mede 10 (5) in aandelen. Op de binnenlandse markt werden 168.147 rijwielen verkocht, of 18.8 pet meer dan in het voorgaande boekjaar. Geëxporteerd werden 22.908 (16.919) rijwielen. Wat de vooruitzichten aangaat wordt in het jaarverslag o.m. opgemerkt, dat er momenteel sprake is van een zeke re terughoudendheid bij het pu bliek. De hoge rente weerhoudt de handel er voorts van tot belangrij ke voorraaduitbreiding over te gaan, ook al kan men momenteel gebruik maken van bepaalde win- tercondities. De liquiditeit, die in het verslagjaar wederom vermin derde, is door uitbreiding van de kredietlimiet van de bank zodanig versterkt, dat een onbelemmerde financiering is gegarandeerd. VATICAANSTAD Het Vaticaan heeft toegegeven, dat het geld heeft verloren door de ineenstorting van de financiële groep van de Sicili- aanse financier Sindona. De man wordt wegens fraude door de Itali aanse politie gezocht. Een woord voerder van het Vaticaan zèi, dkt het Vaticaan een aandeel van vijf pet. had in de Banca Unione van Sindona. NEW YORK/WASHINGTON (AP, Reuter) Volgens het Ame rikaanse financiële dagblad Wall Street Journal is het plan voor een nauwe samenwerking tussen de noodlijdende luchtvaartmaat schappij Panam en de regering van Iran vrijwel rond. Binnen een paar dagen zou bekend worden gemaakt of de zaak al of niet door gaat. De Panam zou over alles wat met Iran is besproken de Ame rikaanse regering op de hoogte hebben gehouden. Volgens de plannen zou Iran een aandeel van misschien wel 55 pro cent gaan nemen in Intercontinen tal Hotels, een dochteronderneming van Panam, die zeer goed loopt. Verder zouden de afdelingen tech nische dienst, opleiding en opera ties van de Panam worden inge schakeld om de Iraanse maatschap pij Iran Air te doen groeien tot een van de grote internationale lucht- vervoersondernemingen. Panam zal 'nauw steun' verlenen bij de Iraan se plannen inzake het ingebruik stellen van de bestelde supersoni sche Concordes. Panam zou zelf een of meer van die vliegtuigen kunnen gaan huren van Iran Air. Afspraken Inmiddels heeft de Amerikaanse raado voor de burgerluchtvaart zijn goedkeuring gehecht aan de con currentiebeperkend e afspraken tussen de Panam en de andere internationale luchtvaartmaat schappij TWA, waarmee deze hun financiële moeilijkheden willen verzachten. De twee maatschappij en willen doublures bij hun vluch ten, voornamelijk bij die naar en van Europa, zoveel, mogelijk be perken. Op grond van het akkoord tussen Panam en TWA, dat voor twee jaar geldt en dat elke maatschappij in staat moet stellen 25 miljoen dollar per jaar te bezuinigen, zal Panam afzien van de verbindingen tussen Amerika en Parijs, Wenen en Lis sabon. TWA stopt zijn lijnen tussen Amerika en West-Duitsland, de Westkust van de Verenigde Staten, Honoloeloe, Okinawa, Taiwan en Bangkok. Een dergelijke uitwisseling van diensten was vorig jaar al voorge steld maar de twee maatschappijen konden het niet eens worden over een fusie. De Amerikaanse regering was echter op een regeling blijven aandringen, terwijl zij van haar kant zou pogen Europese Lucht vaartmaatschappijen ertoe te be wegen het aantal vluchten met be stemming Amerika te verminderen teneinde de overcapaciteit op de Noordatlantische route te verklei nen. Een dergelijk akkoord is wel gesloten met British Airways maar ondermeer Nederland blijft zich verzetten tegen vergaande conces sies. Panam heeft met British Airways een regeling getroffen om doublu res op lijnen naar en van Berlijn te voorkomen. British Airways gaat voortaan Berlijn bedienen vanuit Hannover, Keulen-Bonn en Bremen, terwijl Panam de diensten vanuit Hamburg, Frankfort, München en Neurenberg voor zijn rekening neemt. De maatschappijen hebben een uitgebreid net in Duits land, omdat krachtens het viermo- gendhedenverdrag de Lufthansa niet op Berlijn mag vliegen. Het West-Berlijnse stadsbestuur be treurt de stappen van Panam en British Airways. DEN HAAG Over drie dingen maakte voorzitter B. A. de Jonge van het Produktschap voor Vis en Visprodukten zich in zijn Nieuw jaarsrede vooral bezorgd: de uitdijehde visserij grenzen, de inter nationale vangstbeperkingen, die het vooral de tongvisserij moei lijk gaat maken, en tenslotte de mondjesmaat vis etende Ne derlanders, die zowel in 1973 als 1974 niet meer dan 11,6 kilo vis per mondje nuttigden. Uit de Rotterdamse haven is gistermorgen een e norme cilinder op transport naar Noorwegen ge gaan. Het is de onderbouw voor een olieopslagta nk aan de Noorse kust. Het gevaarte, dat 100 meter lang is en een diameter van 30 meter heeft, wordt hier door de 'Zwarte Zee' van Smit in Rotterdam over de Waterweg naar zee geloodst. De reis zal ruim een week duren. (ADVERTENTIE) Spaarbank Amsterdam verlaagt hyp. rente AMSTERDAM De Spaarbank voor de Stad Amsterdam met de de verbonden Spaarbanken in het Gooi, de Zaanstreek en Hoorn, gaat de rente op hypotheken met een half procent verlagen." Normale hypotheken en hypothe ken gaan van 10.5 pet. naar 10 pet. De rente op tophypotheken (tot 90 pet. van de executlewaarde) gaat van 10.75 naar 10.25 pet. en voor het deel boven de 90 pet. van 11.25 naar 10.75pet. De rentevergoeding op 'Voordeelbiljetten' met een loop tijd van vijf jaar en op 5-jarige deposito's wordt eveneens verlaagd, namelijk van 9.5 tot 9 pet. Beëindiging samen werking Syntac-Burmah ARNHEM De overeenkomst die bijna twee jaar geleden is gesloten tussen AKZO Coatings en Burmah Industrial Products voor een sa menwerking tussen hun dochters Syntac en Campbell Technical Waxes zal niet leiden tot de oor spronkelijk voorgenomen overne ming door Burmah van Syntac. De samenwerking wordt hiermee beëin digd, aldus AKZO. Recente ontwikkelingen in het Burmah-concern zijn hiertoe aan leiding geweest. Gezien de huidige problemen kan Burmah evenmin op korte termijn prioriteit geven aan overleg over andere vormen van samenwerking. Siemens gaat kapitaal vergroten BERLIJN-MUNCHEN Het be- stuur van Siemens zal de aandeel houders voorstellen het kapitaal van de maatschappij met 150 mil joen mark te vergroten. De nieuwe aandelen zullen de bezitters van gewone en preferente aandelen worden aangeboden in de verhou ding tien op één tegen een voor- keurskoers van niet meer dan hon derd mark per aandeel van vijftig mark nominaal. Wanneer het kapi taal zal worden vergroot is nog niet besloten. De jaarvergadering is op 20 maart. Het bestuur zal ook voorstellen het dividend over het op 30 september 1974 geëindigde boekjaar opnieuw vast te stellen op acht mark per aandeel van vijftig mark. Het con cern heeft verleden jaar een netto winst van 504 miljoen mark ver diend. De uitkering van het divi dend vergt 226 miljoen. Voorgesteld wordt 257 miljoen toe te voegen aan de reserves. Honden hadden twee weken niet te eten AMSTERDAM Vier honden die twee weken geen eten hadden ge had zijn door de Amsterdamse poli tie aangetroffen in een woning aan de le Weteringdwarsstraat. De ei genaar was niet thuis. Dehonden zijn naar het asiel gebracht. Slavenburg doet bod op Sallandsche gestand ROTTERDAM Nagenoeg alle houders van aandelen Sallandsche Bank hebben het aanbod van Sla- venburg's Bank om hun stukken om te wisselen geaccepteerd, zodat het bod gestand wordt gedaan, al dus Slavenburg. De omwisseling zal plaatsvinden vanaf 17 februari. Houders van aandelen Sallandsche Bank die nog geen gebruik hebben gemaakt van het aanbod, worden alsnog in de gelegenheid gesteld hun aandelen aan te bieden. Overneming Gronings bedrijf door KNP rond MAASTRICHT Carton- en Car- toimagefabriek E. Free en Co. in Oude Pekela wordt onderdeel van het KNP-concern in Maastricht. In december begonnen besprekingen hierover zijn thans afgerond. De aandelen van Free zijn nu door het Maastrichtse bedrijf overgenomen. Free heeft in totaal ongeveer 200 personeelsleden, verspreid over ves tigingen in Oude Pekela, Stadska naal en Elburg. NEW YORK De olielanden van het Midden-Oosten gaan hun rijk dommen nu ook investeren in Oost- europese landen. Koeweit heeft Hongarije een lening van 40 min dollar verstrekt, tegen een rente van 10,5 pet. over een periode van acht jaar. Het land zal ook een derde deel van de 440 miljoen dollar voor de aanleg van een oliepijpleiding door Joegoslavië, Tsjechoslowakije en Hongarije betalen. Volgens het blad Bussiness Magazine heeft minister van financiën van Koeweit Abdel Rachman al Atiki na zijn recente reis door Joegosla vië, Hongarije en Tsjechoslowakije gezegd te verwachten, dat Koeweit meer in Comecon-landen zal gaan investeren. Iran heeft Polen een lening van 350 miljoen dollar Verstrekt voor de bouw van een papierfabriek en de uitbreiding van de landbouwactivi teiten. Van onze redacteur wetenschappen DEN HAAG Jonge mensen tot twintig jaar, die, alleen of in .team verband, een wetenschappelijk on derzoek willen doen, kunnen daar voor tot 31 maart subsidie aanvra gen bij de Organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek (ZWO). Die mogelijkheid is geo pend ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de organisatie. ZWO maakt, afgezien van deze ac tie, alleen onderzoek op niversitair niveau mogelijk. Hoewel natuurlijk voor de in te dienen projecten van jonge onderzoekers wat andere maatstaven worden aangelegd, wor den ze wel degelijk door de gebrui kelijke groep deskundigen beoor deeld op originaliteit, opzet en haalbaarheid. De zakelijke aanpak blijkt ook uit het feit dat de jubileumsubsidies niet uit een apart potje komen. De steun aan jonge onderzoekers komt gewoon ten laste van de begrotings posten voor de verschillende we tenschapsgebieden. Er zal bijzonde re aandacht worden besteed aan de openbaarmaking van de onderzoek resultaten. Aan het onderwerp en de aanvang van de in te dienen onderzoekpro jecten is geen beperking gesteld. Alleen de looptijd moet binnen een jaar blijven. De volledige voorwaar den zijn te verkrijgen bij ZWO, postbus 2138, Den Haag. MADRID (UPI) Het Spaanse ministerie van binnenlandse zaken heeft vier rooms-katholieke pries ters in de noordelijke provincie Na- varra in totaal 2,1 miljoen peseta's 90.000) boete opgelegd omdat zij in hun kerken over de huidige ar beidsonrust hadden gepreekt. Gisteren zijn duizenden studenten van de universiteiten van Leon, La Coruna, Murcia en Malaga in sta king gegaan. I DEN HAAG Het aantal faillisse menten is in Nederland in 1974 voor het eerst na de tweede wereld oorlog boven de 3.000 gekomen. Volgens voorlopige tellingen van het Centraal Bureau voor de Statis tiek werden er 3.155 uitgesproken. Een stijging van 24. procent ten opzichte van 1973 toen er 2.543 uitgesproken werden. Dit blijkt uit cijfers die door het ministerie van economische zaken gepubliceerd werden. Het aantal steeg in alle sectoren van het bedrijfsleven behalve de landbouw (53 tegen 63 in 1973). In de industrie 474 tegen 351 in 1973, een stijging van 35 procent. In de bouw van 457 tot 509, stijging 11 procent. Voor de handel van 707 tot 746, stijging zes procent. Voor het vervoer van 78 tot 113, stijging 45 procent en voor de dienstverlening van 388 tot 489, stijging 26 procent. MELBOURNE Australië heeft de ze week de grootste handelstrans actie met China uit zijn geschie denis afgesloten, te weten de ver koop van een miljoen ton tarwe voor 120 miljoen Australische dollar (ongeveer 410 miljoen gulden). Dit blijkt uit een bekendmaking van de Australische tarweraad. De tarwe zal tussen april dit jaar en maart 1976 worden geleverd. Vorig jaar hadden Australië en China een soortgelijk contract afgesloten maar toen ging het om tarwe ter waarde van 115 miljoen dollar. De voorzitter riep 1975 uit tot het -jaar van de verstandige visser en daarmee bedoelde hij de visser die meer geld voor zijn produkt gaat AMSTELVEEN De KLM heeft in het derde kwartaal (oktober tot en met december) van het op 1 april begonnen boekjaar 1974-75. een ne gatief bedrijfsresultaat van ƒ21,6 miljoen behaald vergeleken met een nadelig resultaat van 24,1 miljoen in de overeenkomstige pe riode van het voorgaande boekjaar, zo heeft de maatschappij donder dag bekendgemaakt. Het eindresul taat gaf een verlies van 19,6 mil joen te zien (v.j. ƒ27,7 miljoen). In de eerste negen maanden van het lopende boekjaar was er een verlies van 10,8 miljoen vergeleken met een nadelig saldo van 2.6 miljoen in dezelfde periode van het boek jaar 1973-74. De bedrijfsinkomsten kwamen in het derde kwartaal uit op 522.6 miljoen tegen ƒ415,1 miljoen in oktober-december 1973. In de eer ste negen maanden van dit boek jaar bedroegen de bedrijfsinkom sten f 1.638,2 miljoen vergeleken met 1.362,8 miljoen in de over eenkomstige periode van het voor gaande boekjaar. De brandstofkosten bedroegen in genoemd kwartaal ƒ96,6 miljoen vergeleken met ƒ42,8 miljoen in dezelfde periode van het voorgaan de boekjaar. Over de afgelopen ne gen maanden kwamen deze kosten uit op 311,1 miljoen tegen 118,4 miljoen in dezelfde periode van het voorgaande boekjaa.r maken, niet alleen door verhoging van de kwaliteit, maar ook door goed op de markt te letten. Die verstandige visser moet zijn tijd benutten en zijn produkt niet aan voeren op momenten waarop het de EG-ophoudprijzen niet kan halen en uit de markt genomen moet worden. Een perfecte toepassing van dit systeem is alleen in theorie mogelijk, maar er valt volgens de voorzitter in de praktijk toch wel wat te verdienen. Vorig jaar bijvoorbeeld haalde 2.536 ton vis de Brusselse minimumver koopprijzen niet. Had men die hoe veelheid tegen gemiddelde markt prijzen kunnen verkopen dan zou ze 2,3 miljoen gulden hebben opge bracht. Nu kwam er uit het Europe se Landbouwfonds en uit de ver koop Voor diervoeding maar 1,1 miljoen gulden. Verlies 1,2 miljoen. DEN HAAG Oudere bromfietsers en duopassagiers hebben (nog) niet veel op met valhelmen. In deze categorie worden de helmen, die vanaf vandaag verplicht gedragen moeten worden, het minst geruikt. Uit vorige maand gehouden tellin gen van de stichting Wetenschap pelijk onderzoek verkeersveiligheid (SVOW) is verder gebleken dat on geveer twee van de drie bromfiet sers een helm bezaten. Overigens zijn niet al die helmen goed: er zijn volgens het ministerie van ver keer en waterstaat nog veel helmen zonder goedkeuringsmerk in de handel. Inrtust. Sporen (Mill. Obl Morts 28 jan. 694.77 157.86 80.59 781.0 29 jan. 705.96 161.05 80.39 67.82 775.5 30 jan. 696.42 158.27 79.56 68.01 773.6 Aand. Obl. Tot. U. L. 28 jan. 31.760 1.864 1.007 553 29 jan. 27.410 25.420 1.824 1.007 456 30 jan. 29.740 28.050 1.846 667 822 NEW YORK AGP Industrie» Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am American Brands American Can Am Cyanarrfld Am Electr Power Am. Metal Climax Am Motors Am Smelt Ut P Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel s Atlant Richfield Bendis Beth! Steel Boeing Burlington Ind Can Paciric Ry Celanese Chase Manhattan Ches9le System Chrysler Clttys 8ervice Colgate Pal molIv Colt Industries Commonw Edlsor Cons Edison Cont Cao Cont OU Curtlss Wright. Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) 29/1 30/1 41 41 14 13% 31% 32% 33% 33% 36% 35% 30% 31 24% 22% 18% 18% 36% 36% 5% 5 16% 16% 48% 48% 3% 3% 17% 15% 28% 28% 87% 85 27% 27% 30% 30% 16% 16% 17% 17% 18% 16 28% 27% 35% 36% 31 30 11% 11% 43% 43% 24% 24% 28 27% 25% 25% 11% 11% 27% 26% 45 43% 8% 7% 19 19% 19% 19% 39% 38% 61% 61 95% 94% 72% 71% First Nat City 34% 34% Gen Electric Gen Ponds Gen Motors Gen Fubl DtU Gen Tel <Ss Tel Getty OU GUette Gimbel Brothers Goodyear I an P Gulf OU 18% 19 39 38% 22% 23% 39% 38% 13% 13% 21% 20% 150% 147% 25 24% 15% 14% 24 23% 21% 20% Illinois Central Ind 14% 14% Instlco 6% 7% Int Busln Mach 186% 182% Intern Harvester 20% 21 Int Nick of Can 25% 25 Int Paper 38 37% Int Tel Tel 18% 18% Ltng Lemco Voug 11% 11% Litton Ind 5% 5% Lockheed Aircrafi 4% 4% Marcor 18% 18 Martin Marietta 15% 15% May Dep Storee 27 27 McDonnell Dougl 10% 10% Mobil .OU Corp 41 41% Nabisco Nat Cash Regist Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind 31 32 19% 19 16% 16% Olln PacGae and El Penn Central Pepstco Phelps Dodge Philip Morrle Phillips Petr 17% 17% 21% 21% 1% 1% 50% 50 31% 31% 46 45% 40% r-- Procter Gambl 90% 90% RCA 13% 12% Republic Steel 28% 27% Reynolds Ind 55% 55% Royal Dutcb Petr 31% 31% Santa Pê Ind Sears Roebuck Shell OU Southern Co Southern Pacific Southern Ratiw Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Studeöak Worth Sun OU 30% 29% 63% 60 47% 46% 10% 10% 30% 42 30 25% 25% 43 %exd 23 23% 36% 36 25% 25% 72 70% 8 7% 39% 40% 44% 45 7% 7% Allegheny Pow Akzona Am Standard Amsted Ind Koersen in Montreal Bovls Husky Nat Gas Mass. Ferguson Nat. Resources Shell Canada 28/1 29/1 1.30 1.21 17% 17% 16% 16% 14% 14% 16% 16% Cerro Chase Select Pd Columbia Gas Comlnco i Cont Telephone 17% 17% 12% 13% 12% 12 45% 45% 13% 13 20.73 21.46 24% 24% Fluor Corp 19% 18% oren Cigar "13% 13% Kansas City ind 10% 9%b Kansas Power 23% 24 KLM 22% 21% Kroger 20% 20% Nat Can 11% 11% NY Centr A 33 33b Nortb West R 68 67% N Am Pbllipe Co 15% 15 Texas Gulf Texas Inst Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westirighou6e El Wooiwortb occidental petr 14% 14% Reliance Group Standard Brands Union Electr United Electr Ug Corp 11% 3% 12% 10% 3% 12% Western Bancorp 21% 21%

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 25