Gereformeerden niet erg tuk op vastendag Eerlijk maakt geliefd. F. Diemer nam afscheid als directeur Kwartetbladen 'Circus Wayenberg' met drie pianisten Verhuisde nostalgie (in Den Haag en Dordrecht) D. Hudig Co telexiste Cigarros Autenticos. Amerikaanse zeev geanimeerde bi jeenkomst Kardinsky's naar Den Haag Hoger beroep in zaak tegen ex-politie-agente In 1974 zijn 46.680 mensen gesteriliseerd Minder sterfte door hart- en vaatziekten Rockefeller sluit meer hulp aan Thieu niet uit Vragen in Kamer over opdracht BVD De krant is nooit weg. Serviceflat Buitenplaats 'Huis te Bennebroek' te Bennebroek A D J U N K T- Dl R E KT RICE ROTTERDAM I TROUW/KWARTET ZATERDAG 1 FEBRUARI 1975 BINNENLAND Kil Kritiek op beleidsconf erentie (ADVERTENTIE) LUNTEREN De gereformeerde synode is gisteren op een weinig gretige wijze toch akkoord gegaan met het idee van een wekelijkse vastendag, dat de beleidsconferentie van de raad van kerken in no vember 1974 aan de hand heeft gedaan. De gereformeerde afgevaardigden naar deze conferentie moesten de synodeleden eerst verzekeren dat van de vastendag nog weinig vast staat en dat deze dag nog helemaal doordacht moet worden alvorens te worden ingevoerd. Pas daarna ble ken 35 synodeleden er hun jawoord aan te kunnen geven; er waren echter 28 tegenstemmers bij wie de bedenkingen toch te zwaar wogen. Deze bedenkingen waren veelvou dig. Er waren synodeleden die de gedachte van één vastendag per week te wettisch vonden (bijv. ds. M. Wildschut uit Soest): Mevrouw G. M. Passies-Middelkoop had al lerlei praktische, bezwaren. Zij vindt als huismoeder dat haar hardwerkende man en zonen recht hebben op hun dagelijkse lapje vlees. De Kamper hoogleraar dr. J. Plomp had naast enige bezwaren tegen de vastendag toch ook nog de sugges tie in het kader van deze dag eens niet naar de televisie te kijken. 'Dat ding ls er de schuld van dat je veel mensen 's avonds niet meer in beweging voor de kerk krijgt', zei prof. Plomp. Motie De discussie over de vastendag stond in het ruimere kader van een nagesprek over de hele beleidscon ferentie van de raad van kerken. Dr. H. B. Weijland uit Arnhem uitte kritiek op de manier waarop in de raad van kerken besluiten tot stand komen. Hij stelde in een motie voor een poging te doen dat de kleine ker ken ter linkerzijde, zoals de doops gezinden, de remonstranten en de luthersen een beperkt stemrecht krijgen. Synodepraeses ds. A. Kruyswijk zei daarop dat hij een beperking van stemrecht voor de U~3 kleine kerken alleen maar kan aanvaarden als dat door die kerken zelf zou worden voorgesteld en niet wanneer dat uit de gereformeerde synode zou voortkomen. Dr. Weij land trok tenslotte zijn voorstel in. Elitair? In zijn verslag van de beleidsconfe rentie van de raad van kerken zei ds. E. Haverkamp, een van de afge vaardigden, dat het hem is opgeval len dat in deze conferentie en in de voorafgaande kerkenconferentie de mensen van uiterst links en rechts ontbraken. 'Er was een be wogen middengroep aanwezig', al dus ds. Haverkamp. Prof. Plomp suggereerde echter dat het een elitair gezelschap was en hij vroeg waarom het zo'n uitgele zen kleine groep is, die bezig is met de oecumene. Hierop antwoordde ds. Haverkamp dat hij zich daaro ver niet verbaast. 'Ook de gerefor meerden zijn nooit een brede volksbeweging geworden', zei hij. Ds. Haverkamp merkte tenslotte op dat het idee van een vastendag ook in andere kerken blijkt te leven. Dr. Kruyswijk bracht naar voren dat men bij het idee van een vas tendag niet in de eerste plaats al leen moet denken aan minder eten en drinken, maar vooral aan een bezinning op onze levensstijl in een consumptiemaatschappij temidden van een noodlijdende mensheid. door R. N. Degens HENGELO Als er ooit een prijs uitgeloofd zou worden voor de naargeestigste en meest karakterloze stad van Nederland, zou Hengelo een mooie kans maken die te krijgen. Ze hebben daar let terlijk niets waarvoor je er maar een minuut langer dan strikt noodzakelijk is zou willen vertoeven. Maar er is wel een verrukkelijk grote, en stemnhg-feestelijke stad huishal die akoestisch tot de beste concertruimten van het land gere kend kan worden. Voor bijzondere gelegenheden wordt die dan ook als concertzaal gebruikt. Zoals donderdagavond voor de 'Avond der piano's', zijnde het reizende Wayenbergcircus dat met drie pianisten in een program ma van vier pianoconcerten een hele avond hoogstaand muzikaal amusement garandeert. Daniel Wayenberg, gerenommeerd Nederlands pianist, en bij gelegen heid ook componist, maakte ln 1974 een stuk voor drie piano's en or kest, met het doel het tijdens een toernee in 1975 in diverse steden in Nederland te gaan uitvoeren. Bij het vele dat hij pianistisch wél kan, hoort niet het bespelen van drie piano's tegelijk. Maar hij vond twee collega's die bereid waren met hem op toemee te gaan: de in Neder land wonende Franse pianiste Ja- nine Dacosta, en de internationaal befaamde Michel Block. En omdat die er dan toch op Zo'n avond zijn, spelen ze gelijk maar even ieder een solo-concert. Derhalve krijgt het pianominnende publiek (dat, goed gezien Daniël! overal voor de- kassa staat te dringen) achtereen volgens de pianoconcerten van Schumann (Dacosta), Grieg (Wayenberg) en Beethoven IV (Block) met daartussen het stuk van Wayenberg zelf. Het is de hele avond een op- en afgaan van pia nisten op het podium; maar nie mand gaat echt 'af' want het staat allemaal op goed niveau met als hoogtepunt aan het slot de zeer doorleefde vertolking door Block van Beethovens Vierde, en met als spectaculair middelpunt het drie- mans-concert. Het is verwonderlijk dat er niet meer voor drie piano's en orkest wordt geschreven; in de hedendaagse muziekliteratuur is die combinatie zeldzaam. Wayenberg, die als componist nooit op de voorgrond trad, heeft met dit stuk tenminste bewezen dat je met drie piano's als karakteristieke klankeenheid tegenover een orke strale groep heel interessante colo- DEN HAAG/DORDRECHT De tentoonstelling "Betovergroot vader te koop' die in het Zeister Slot zoveel belangstelling trok (en ook in deze krant uitvoerig werd besproken) is naar de Randstad verhuisd. Tot 21 april is deze unieke expositie, die gemaakt werd naar aanleiding en aan de hand van Leonard de Vries' boek 'Advertentieën 1830-1930' te zien in het Museum voor het Onder wijs, Hemsterhuisstraat 154, Den Haag. ristische effebten kunt bereiken. En dan zonder de tegenwoordig bijna onvermijdelijke elektronische ver sterking en vervorming. Er blijkt dat ook nog met zuiver klassieke pianistische technieken (waarin hier zowel de virtuositeit en de klankkleur van Ravel, als de herha lingsprincipes van Steve Reich een beetje meespelen) verrassende re sultaten te bereiken zijn. Die in dit geval plezierig en vanzelfsprekend met veel inzicht en smaak tot een geheel zijn gemaakt. Het eendelige stuk dat ongeveer vijftien minuten I speelt, en dat zowaar op een ouder wetse slotclimax uitloopt, is duide lijk niet geschreven met hel doel er op een avant-garde-festival sensa tie mee te verwekken. Maar het heeft nog wel zoveel eigens en on gewoons dat een piano-avond-pu bliek er wel wat vreemd tegenaan zit te horen. Zodat men voor de Uitvoering donderdag in Hengelo minder applaus over had dan voor die van de bekende meesterwerken. Die met gelijke zorg werden bege leid door het Overijssels Philhar- monisch Orkest o.l.v. gastdirigent Lucas Vis. Het geheel is natuurlijk een pro gramma met gegarandeerd succes dat men Daniel Wayenberg, die er joviaal en stralend als een jonge vader mee rondreist, van harte gunt. Hij was er al mee in enkele Brabantse steden en hij komt ver der nog in Rotterdam (6 februari), Amsterdam (9 februari), en Gro ningen (8 maart). De Chérie van La Paz is een eerlijke, ongematteerde senoritas, die z'n naam alle eer aandoet: de geliefde. Een stukje natuur dat geen opsmuk nodig heeft. Een echte, zuivere senoritas voor 30 cent. 11,7 miljoen Van een verslaggever DEN HAAG De zaak. van de Rijswijkse ex-politie-agente Helma V. die Aage M. in haar flat ontving, is nog niet ten einde. Nadat, de rechtbank haar donderdag vrijsprak van rechtsvervolging is de officier van justitie, die vier maanden ge vangenisstraf had geëist, gisteren in Iioger beroep gegaan tegen het vonnis. Al zal daar hetzelfde te zien zijn als in Zeist veel oude advertenties op kubussen, omringd door de voorwerpen, dié erop voorkomen is door de omgeving (het Museum voor het Onderwijs) het uitgangs punt eigenlijk iets verlegd. Niet alleen zuivere nostalgie dus, maar meer voorlichting. Over hoe het vroeger werkelijk was. En daar is, afgezien van. leuke kleertjes en meubelen, een heleboel bij waar de jeugd van nu zeker geen trek in zal hebben. Nog meer voortgezette nostalgie: de erg leuke tentoonstelling 'Spellen uit grootmoeders tijd ging van Am stelveen naar Dordrecht, naar het Museum Simon van Gijn aan de Nieuwe Haven, waar ze eigenlijk thuishoren, maar nog niet waren te zien. Niet alleen kijken overigens, ook spelen. Met reprodukties weliswaar, maar die zijn zo kostelijk gedrukt, dat ze, zeker na enig gebruik, er als echt zullen uitzien. Je komt er te weten, dat bv. het beroemde ganzeborden zeer in trek in de vorige eeuw al in 1342 in Brussel werd gespeeld. En dat bijna al dit soort bordspellen eindi gen met het cijfer 63. Geheimzinni ge cijfers: de 6 en de 3 vormen samen de 'kwade negen' en het 63e levensjaar werd soms gezien als het jaar waarin men de meeste kans had van het ondermaanse te ver dwijnen. Veel opvoedkunde ook: kinderen die met lucifers spelen vliegen prompt in brand en als je negertjes plaagt word je in de inktpot ge- Stopt. En dikwijls als een van de spelre gels: 'Die vloekt of onder het spe len 'sHeeren Naam gebruikt, zal in het geheel van het spel verstoken zijn'. De synode heeft besloten voor de zending in 1975 ruim 11,*? miljoen gulden uit te trekken. Dat is 13 procent meer dan in 1974 nodig bleek. Voor de lidmaten van de kerken gaat de vaste bijdrage voor de zending echter slechts met 7 procent omhoog. De rest kan gefi nancierd worden uit speciale fond sen en extra bijdragen voor bepaal de projecten. In de discussie werd geklaagd over de hoge kosten van het Hendrik Kremer-Instltuut, waar de mensen die worden uitgezonden nog een aanvullende opleiding ontvangen. Namens de zending zei prof. dr. D. C. Mulder dat er reeds besprekin gen zijn met de hervormde partner over de toekomstige opzet van dit instituut, dat niet slechts hervorm den en gereformeerden opleidt, maar ook christelijk gereformeer den, vrijgemaakten en mensen van de gereformeerde gemeenten en van andere kerken. Van een verslaggever DEN HAAG In 1974 zijn 25.992 mannen en 20.688 vrouwen gesteri liseerd. Dat blijkt uit een enquête die in mei vorig jaar werd gehou den. De cijfers zijn overigens bena deringen. Men is uitgegaan de wer kelijke cijfers van mei: 3890 ingre pen, 2166 bij mannen en 1724 bij vrouwen. Omgerekend op jaarbasis komt men dan tot de eerstgenoem de cijfers. De peilstations van de geneeskun dige hoofdinspectie en het Neder lands huisartsengenootschap regi streerden in 1972 en 1973 een aan tal sterilisaties bij mannen van resp. 16.000 en 27.000. Wat de man nen betreft is het cijfer vorig jaar dus iets teruggelopen. Het aantal sterilisaties bleek in Noord Brabant het hoogst, namelijk 828 per 100.000 inwoners en in Friesland het laagst met 252 per 100.000 inwoners. Bij mannen ligt de top in de leeftijdsklasse 35-44 jaar, bij vrouwen in de groep 25-45 jaar. Van een verslaggever UTRECHT —De sterfte door hart en vaatziekten is de laatste twee jaar in Nederland een klein beetje teruggelopen. In 1972 overleden 396 mensen per 100.000' inwoners aan hart- en vaatziekten, in 1973 lag dat getal op 373, en voor het afge lopen jaar wordt het geraamd op 357 per 100.000. Dit blijkt uit het jaarboek van het Centraal bureau voor de statistiek (CBS). Maar volgens een woord voerder van de afdeling gezond heidsstatistieken van het CBS kan aan de daling van de sterfte geen enkele conclusie worden verbonden. Ook in het verleden zijn de cijfers wel voor een korte periode terugge lopen (bijvoorbeeld 1963-'64), maar het algemene beeld blijft een regel matige stijging van 290 per 100.000 in 1950 tot op het huidige niveati. De terughoudendheid van het CBS wordt ook ingegeven doordat 1972 niet alleen voor hart- en vaatziek ten, maar ook voor de totale sterfte per 100.000 inwoners, het hoogste cijfer sinds de oorlog liet zien. Daarop volgt onherroepelijk een daling, weet men bij het bureau. 'We zijn niet geneigd om te spreken van een ommekeer, al kan het natuurlijk wel. Er is hier sprake van grove brutocijfers, een eerste aanwijzing voor een totaalbeeld dat we nog moeten opmaken', aldus de CBS-woordvoerder. De cijfers voor 1974 zijn namelijk nog niet uitge splitst naar leeftijd en geslacht. Intussen trekt het de aandacht dat vorig jaar ook de vetconsumptie in Nederland duidelijk afnam, zoals wö gisteren al meldden. Maar het valt niet aan te, nemen dat dat op zo kor te termijn merkbaar gezonde gevol gen gehad heeft. DEN HAAG Het Haags Gemeen temuseum heeft van het Solomon R. Guggenheim Museum in New York twee werken van Vasily Kan- dinsky in bruikleen gekregen. In ruil daarvoor gaan vijf Mondriaans uit de Haagse collectie naar New York. De beide musea besloten tot de bruikleenovereenkomsten om op deze wijze met gesloten beurzen een nieuw element aan hun collec ties te kunnen toevoegen. Het af staan van deze schilderijen bete kent noch voor het Haagse, noch voor het New Yorkse museum een aantasting van de bestaande verza meling. De Kandinsky's zijn 'Painting with white form' uit 1913 en 'One cen ter' uit 1924. Doordat de beide doe ken niet alleen typische voorbeel den zijn van Kadinsky's werk, maar ook van de vroegere abstracte kunst, maken zij het overzicht in het Gemeentemuseum van de Euro pese kunst uit de eerste helft van deze eeuw duidelijker en aantrek kelijker. De Mondriaan's die naar New York gaan zijn 'Het Gein: bomen aan het water' uit 1905-1906, 'Zeegezicht I' uit 1909, 'Duin VI' uit 1909-1911, 'landschap' uit 1911 en 'Aaronskel- ken' uit 1917. De collectie Mondri aans van het Haags Gemeentemu seum omvat nu nog 251 werken. De duur van de bruikleen is voorlo pig bepaald op twee jaar. Het is voor het eerst dat tussen een Ne derlands en een buitenlands mu seum een dergelijke ruilbruikleen- overeenkomst is gesloten. WASHINGTON, SAIGON (Reuter, UPI, AP) De Amerikaanse vice- president, Nelson Rockefeller, heeft verklaard niet de verzekering te kunnen geven dat in de toekomst niet gestreefd zal worden naar meer hulp op grote schaal aan het bewind van Thieu in Zuid-Vietnam. Rockefeller dit na kritiek van de democratische senator Edward Kennedy op zijn verklaringen eer der deze week tot steun aan de plannen van president Ford voor het verstrekken van nog 300 mil joen dollar aan het regiem in Sai gon en 222 miljoen dollar aan het bewind van Lon NOl in de Cam bodjaanse hoofdstad Phnom Penh. Kennedy beschuldigde de regering ervan 'dreigementen en intimida tietactieken' te gebruiken om de steun van het Congres te krijgen. 'Het Congres heeft het lot van Sai gon en Phnom Penh niet in han den', aldus Kennedy. Rockefeller had namelijk verklaard dat het Congres verantwoordelijk zou zijn voor de ineenstorting van de rege ring Thieu als het de extra steun niet zou toekennen. De artillerie van de Rode Khmer, die de hoofstad van Cainbodja heeft omsingeld, heeft gisteren 25 raketten afgevuurd op de luchtha ven van Phnom Penh. Bij deze zwaarste aanval sedert een maand vielen drie doden en 34 gewonden, onder wie twee Amerikanen. Vier militaire vliegtuigen werden ver- Al Achram: politburo muilkorfde Breznjew CAIRO (UPI) Leonid Breznjew heeft 'de gevaarlijkste crisis' sinds hij in 1964 leider van de Russische partij werd overleefd door toe te geven aan zijn tegenstanders, die wilden dat hij zijn ontspanningspo- litiek jegens het Westen sou wijzi gen. Dit schrijft het Egyptische dagblad Al Achram. Het blad zegt een en ander te hebben vernomen van een 'hooggeplaatste en goed ingelichte bron' in het politburo van de partij in de Sowjet-Unie. Op de bijeen komst van het politburo van 19 december vorig jaar hadden voor standers van een harde lijn. Brez njew gewaarschuwd dat hij zijn koers moest wijzigen of aftreden. 'Het schijnt dat Breznjew niet op deze uitdaging voorbereid was en dat hij zijn ontslag alleen kon voorkomen door aan de eisen van zijn tegenstanders toe te geven', aldus Al Achram. Het blad merkt op dat Breznjews verdwijning uit het openbare leven onmiddellijk volgde op deze bijeenkomst van het politburo. De ziekte van de partijleider werd door de crisis en niet andersom veroorzaakt, zegt Al Achram. Hoe wel Breznjew is aangebleven is zijn invloed nu ln grote mate beperkt en ziet het ernaar uit dat de perio de van ontspanning tussen Moskou en Washington met de wind is vervlogen, zo vervolgt het blad. Al Achram meent dat dit beslist een verstrekkende invloed zal heb ben op de betrekkingen tussen Oost en West. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM In een zeer drukbezochte bijeenkomst in restaurant Engels te Rotterdam heeft de heer F. Diemer vrijdag afscheid genomen als directeur van de bladen van De Christe lijke Pers. Hij deed dit in aan wezigheid van niet alleen de huidige medewerkers van de Kwartetbladen, maar ook van de leden van het dagelijks be stuur van De Christelijke Pers, de heren W. A. Fibbe (voorzit ter), B. Bol, G. C. van Dam en J. Lanser. Het zal de heer Diemer en zijn echtgenote tot vreugde hebben ge stemd, dat zovele oud-medewerkers van het kwartet in zo'n groten getale naar deze besloten bijeen komst waren gekomen. Dit gaf dat afscheid een extra reliëf. Eind aan periode De voorzitter van het bestuur, de heer W. A. Fibbe, sprak de heer en mevrouw Diemer toe. Hij zei o.m. dat hij met gemengde gevoelens aan deze toespraak begon. Er komt een einde aan een periode in de geschiedenis van de Christelijke Pers. Hij dankte de heer Diemer voor zijn toch altijd positieve bij dragen in de talloze bestuursverga deringen, die aan het uiteindelijke samengaan met de Perscombinatie voorafgingen. 'Volhardend bleef u naar andere mogelijkheden zoeken, als u andere inzichten had dan wij en dat deed u op weloverwogen en zeer bedachtzame wijze', aldus de heer Fibbe, die verder aanvoerde, dat de kiem voor de loop van de geschiedenis der kwartetbladen al zeer lang geleden werd gelegd. De ontwikkelingen van thans zijn on vermijdelijk gebleken en nu is de tijd gekomen dat wij afscheid moe ten nemen van de heer F. Diemer. Hij complimenteerde mevrouw Die mer met het bezit van een echtge noot met de hoedanigheden en het karakter van de scheidende direc teur. Hij wenste de heer Diemer het allerbeste en deed dat namens alle andere bestuursleden. Rij van sprekers De rij van sprekers was geopend door de heer D. Verschoor, die de bijeenkomst leidde. Vervolgens releveerde de heer A. Bolt, als woordvoerder van de hui dige medewerkers de uitstekende vorm van samenwerking met en de bijzondere verdiensten van de heer Diemer. Als oud-medewerker hield de heer E. Diemer Gzn een geestige speech, waarin hij er op aandrong vooral om te zien naar de vele goede dingen (o.a. de groei die de Nieuwe Leidse Courant onder leiding van F. Diemer doormaakte) Goede wacht De heer K. Pieters, adjunct-direc teur van de Chr. Pers, sprak over 'één van de commodores van de rederij die nu gaat afmonsteren', wenste hem 'goede wacht in Nieu we Tonge'. Dr. E. Diemer, oud hoofdredacteur van de kwartetbla den, sprak zijn broer toe: 'Als je mijn broeder niet was zou je mij als een broeder zijn', en ging nog in op de geschiedenis van de Kwartetbladen. Ook de heer R. Römer, oud-redacteur, sprak nog enkele waarderende woorden. In zijn afscheidswoord bracht de heer Diemer dank aan alle mede werkers, oud-medewerkers, leden van de Ondernemingsraad en her dacht speciaal de werknemers die ons in de loop der jaren ontvielen. Hij wilde de bij de bladen blijvende medewerkers het advies meegeven niet om te zien, maar de toekomst positief te benaderen, een toekomst die hij onder leiding van de Pers combinatie toch wel voorzichtig- optimistisch bezag. Speciaal bracht de heer Diemer hulde aan de heer J. van den Don ker, die bijna 50 jaar bij De Rot terdammer werkzaam is en die hij al vanaf de schoolbanken kent. Alle sprekers loofden de minzaam heid van de mens Diemer en lieten hun woorden van talrijke geschen ken vergezeld gaan. Na het officiële deel bleef het ge zelschap nog bijeen en werd al direct het advies, waarmee de scheidende directeur eindigde 'La ten we vrienden blijven' in praktijk gebracht. DEN HAAG De tweede Kamerle den Kolthoff en Roethof (beiden PvdA) willen van minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken weten of zijn ministerie opdracht heeft gegeven aan de Binnenlandse Veiligheids Dienst (BVD) 'na te gaan en er achter te komen hoe de studenten in Amsterdam misleid worden en 'hoe ondemocratisch het bestuur van de ASVA is samenge steld.' In schriftelijke vragen aan de be windsman vragen zij zich af of zo'n opdracht tot de taken van de BVD kan behoren. Ook willen zij weten of via'derden geprobeerd is contac ten te leggen met iemand die zou kunnen vertellen hoe groot de per soneelsbezetting van de ambassa des van de USSR is. Tenslotte vra gen de socialisten aan de minister of het een gebruikelijke praktijk is van de BVD hm verdachte personen via derden te laten bespionneren, in plaats van rechtstreeks contact met hen op te nemen. De krant wordt gelezen van pagina 1 tot en met pagina laatst. En als u 'm uit hebt, blijft bij u trouw dienen. Bijvoorbeeld door de kopjes beel te bouden wanneer u verbuist. Daar is de televisie tocb zeker niets bij? vraagt voor spoedige indiensttreding (leeftijd 35 tot ca. 45 jaar) Vereist is het bezit van verpleegdiploma A I Een aparte, zeer comfortabele flat is voor haar I beschikbaar. I Buitenplaats 'Huls te Bennebroek' is zowel wat I omgeving als verbindingen betreft, gunstig Igelegen aan de Binnenweg te Bennebroek. Iedere ongehuwde vrouw die meent voor deze 1 funktie geschikt te zijn, wordt verzocht I onder opgave van verlangd salaris en alle I verdere gegevens die voor de keuzebepaling I van belang kunnen zijn te schrijven aan: I Serviceflat Buitenplaats 'Huis te Bennebroek' I Postbus 5090 - Naarden. De Nederlandse Christelijke Reis-Vereniglng vraagt voor spoedige indiensttreding een geroutineerde typiste Sollicitanten dienen enige kennis te hebben van de moderne talen. ■fr Gunstige salarisregeling. ■fc Reisfaciliteiten. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Centraal-Bureau van de N.C.R.V., Wetering kade 22a, Den Haag. Ook kan telefonisch een afspraak worden ge maakt (070 - 81 46 91, toestel 17). MAKELAARS IN ASSURANTIËN Op ons kantoor dichtbij station Bleak, hebten wij op korte termijn plaats voor een die tevens als taak krijgt het verzorgen van lichte administratieve werkzaamheden. Wij denken daarbij aan een medewerkster op het niveau MAVO en met een redelijke beheersing van de Engelse taal Tegenover een goede inzet staan o.a. goede salariëring, 7,5 vakantietoeslag. 8,33 kerstgratifikatie. spaarregeling en studie kostenregeling. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitatie te richten aan de Personeel afdeling D. Hudig Co, Wijnhaven 61 te 'Rotterdam of telefonisch kontakt op te nemen met de hear Benschop, tel. 010-146122. toestel 189.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11