Ik oefen zelf mee, zegt opvolgster Ab Goubitz EEN WINTER VOL GEVAREN WERELDLEPRADAG 1975 Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Bevestiging PPR moest over affaire-Meeus in Kamer zwijgen dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! TROUW/KWARTET VRIJDAG 31 JANUARI 1975 BINNENLAND/R ADIO-TV T4/K4 Mevrouw Tanny van Rossen vanaf maandag op de radio door Riet Diemer HILVERSUM 'Ieder mens geeft les op zijn eigên manier, daar kun je niet omheen. Op dat punt ben ik anders dan Ab Goubitz. Maar ik hoop dat de mensen zullen proeven: o ja, dat is bekend. Bij mij zullen best oefeningen anders zijn, maar toch herkenbaar. Je moet rekening houden met mensen die het al jaren doen. Het is hun gymnastiek. Er zullen wel verschillen zijn, maar onbewust. Gou bitz heeft natuurlijk geen boekje achtergelaten. Ik moet de oefeningen zelf maken'. Mevrouw Tanny A. M. van Rossen, de nieuwe lerares ochtendgym voor de radio, die dit over haar methode van lesgeven «egt, neemt maandag de microfoon over van Ab Goubitz, die na negenduizend maal gevraagd te hebben 'Staat u allen klaar?' een begrip is geworden in ons land- Morgenochtend in een extra-lange uitzending van veertien minuten in alle zaterdagse vroegte (Hilversum 2. elf over zeven) neemt hij in zijn laatste les afscheid van zijn luiste raars en dan wacht hem een mati- neuze huldiging. De laatste weken heeft hij zijn opvolgster, mevrouw Van Rossen uit Rotterdam begeleid en haar op het hart gedrukt dat de oefeningen heel goed uitgelegd moeten worden, want de mensen zien je niet. Mis schien komt er daarom op den duur nog wel eens ochtendgymnastiek voor de televisie. In Duitsland ge beurt dat al voor kinderen op een middag in de week. Mevrouw Van Rossen: 'Het ls voor mij een uitdaging. Ik had trouwens nooit gedacht nog eens bij de radio terecht te komen na dertig jaar lesgeven aan scholen en verenigin gen. Je bent voor radio trouwens een beetJe beperkt in de mogelijk heden. In de zaal kunnen de men sen terugvallen op het voorbeeld, voor de microfoon valt dat weg. Maar als het fout gaat hoop ik dat de mensen schrijven. Ik doe zelf ook de oefening bij de microfoon voor pianist Rudy van Houten. Je staat in die negen mi nuten geen lezing te houden. Het samenspel met de pianist moet ook groeien. In de studio ls geen clubje mensen aanwezig. Ik wil het eerst proberen alleen te doen, misschien dat er later mensen bij komen'. Hoe is mevrouw Van Rossen aan haar nieuwe baan gekomen? 'Ik zag een advertentie in ons vakblad 'De lichamelijke opvoeding', waarin een opvolger voor Ab Goubitz werd ge vraagd en toen dacht ik: 'Ik zal eens schrijven. Ik kreeg een oproep om een lesje te geven. 'Mevrouw Van Rossen heeft een erg heldere stem. 'De stem is erg belangrijk, het is de helft van het werk. Maar ik heb er nooit iets voor gedaan- Je moet in gymnastiekzalen of op het veld altijd goed articuleren'. Alle leeftijden Uit brieven die Goubitz regelmatig kreeg blijkt dat veel mensen jaar in jaar uit het programma trouw Mevrouw Tanny van Rossen volgen. Zijn dat nu mensen van alle leeftijden? 'De oefeningen zijn er wel voor bedoeld al moeten mensen die wat ouder zijn oppas sen dat ze zich niet teveel inspan nen. Maar er zijn heel kranige ou deren die zich erg fit voelen na de ochtendgym. Zo zwaar zijn de oefe ningen ook niet, al zou je even zo goed de mensen in negen minuten kunnen afbeulen. Er doen ook hele gezinnen mee'. In het Journaal van zaterdagavond is zo'n gezin te zien. dat jaren trouw met Goubitz heeft meege daan. Dan zijn er ook opnamen van mevrouw Van Rossen. Naast haar nieuwe werk in Hilver sum waar ze twee keer per week een voorraadje oefeningen samen stelt is ze sinds drie jaar gymnas- tieklerares in Rotterdam op een opleidingsschool voor kleuterleid- ADVERTENTIE sters. Daaraan vooraf gingen zeven jaar lesgeven op de Beatrix-MAVO in de Maasstad. 'Ik ben indertijd na mijn opleiding lichamelijke op voeding M.O. begonnen als lerares aan de Koningin Wilhelmina- kweekschool te Rotterdam en een jaar later aan het Libanon-lyceum. In mijn huwelijk heb ik lesgegeven bij de aspirant-leerlingen bij de opleiding voor verpleegsters aan de gemeenteziekenhuizen'. Een belangrijke plaats in het leven van mevrouw Van Rossen heeft sinds het eind van de oorlog de gymnastiekvereniging Aspasia inge nomen, waar zij lid en leidster was. De club, genoemd naar een Griekse godin, bemachtigde in de na-oor- logse jaren veel kampioenschappen. 'Dat was de bloeiperiode van grote manifestaties op het veld, met bij voorbeeld ritmische gymnastiek. Dat is nu helemaal veranderd, daar zijn de mensen niet meer warm voor te krijgen'. Onderwijs Kfjk naar mij. Zondag 2 februari, TROS-tv Nederland 1, 21.30 uur. Wilt u mij helpen alsjeblieft? Ik ben een kind uit Agua de Dios, Zuid-Amerika, het grootste melaatsendorp van de wereld. Houd mij gezond. NEDERLANDS LEPRA FONDS WASSENAAR GIRO 219600 Over haar opleiding MO.-lichame- lijke opvoeding: 'Ik voelde me aan getrokken tot het onderwijs en dan kies je een vak. En toen ik klaar was kwam is voor de klas en voelde dat het lekker ging nou dan is het cirkeltje gesloten. Ach. een jong mens heeft een gezonde bewegings- drang. Er is nu wel bewegingsar moede ontstaan, ook bij veel jonge mensen, dat vind ik erg jammer.' Maar een zwart-wit uitspraak over de lichamelijke conditie over het algemeen doet mevrouw Van Ros sen niet: 'Het is allemaal waar: in de maatschappij van nu zijn de kinderen te dik, zitten de mensen teveel in auto's. Je zou voor com pensatie moeten zorgen door bij voorbeeld op de lagere school iede re dag gymnastiekles te geven. Waarom niet, er staan al intellec tuele vakken genoeg op het lesroos ter. Maar de motivering om meer bewe ging te nemen moeten de mensen zelf ook vinden. We kunnen alleen aanreiken. Bewegen Is goed voor de mens, dus reiken we stof aan. wie pakken wil, die pakt het. Of dat nu ochtendgymnastiek is. 's avonds op de club. volleybal of naar het strand gaan'. En daarom vraagt mevrouw Tanny van Rossen met ingang van maandag 3 februari om elf over zeven op Hilversum 2 na een kers verse tune van Rudy van Houten: 'Doet u mee?' Wie in onze krant van donderdag het interview met de econoom professor V. Halberstadt had gelezen, kreeg 's avonds bij zijn verschijnen op de televisie alleen een bevestiging te horen van hetgeen hij reeds wist. 't Zou interessant zijn, te weten hoeveel kijkers bij zichzelf hebben gemeten via welk medium de informatie over de werkloosheid en de overheidsmaatregelen het best tot hen is doorgedrongen. Door het artikel in de krant of bij het gesprek op de buis. De laatste dagen worden we herhaaldelijk geconfronteerd met de uitspraak: 'Wij zullen ermee moeten leren leven'. Ik heb er wat tegen. Als je hartpatiënt of invalide bent, dan sta je inderdaad voor de zware opgave het veranderde-leven te leren aanvaarden. Maar tijdens de oorlog hebben velen geweigerd de Duitse bezetting als iets Onherroepelijks te zien. De hoop dat er een eind zou komen, bleef aanwezig. Met betrekking tot de werkloosheid ben ik bang dat de voortdurende herhaling van 'Ermee te moeten leren leven', zal leiden tot neerslachtigheid en tenslotte tot fatalisme. Want de kreet kan het effect krijgen van 'leg je er maar bij neer, er is toch niets aan te doen'. En dat, terwijl we eigenlijk nog niet eens zoveel hebben gedaan om het probleem de baas te blijven. Een heel andere kwestie is, dat in de nabije toekomst bij opleven van de economie voor zeer veel mensen geen plek zal zijn ln het arbeids proces door automatiserinig. computering en ga zo maar door. Maar een groot aantal zal vrijwillig de status van niet-werkende kunnen accepteren omdat men daarvoor de juiste geestesgesteldheid bezit. Anderen, voor wie werken de grote zingever van hun leven is. zouden kunnen meedraaien. Ik bedoel niet hetzelfde als het plan om werknemers op hun oude dag in de WW te loodsen, zodat jongeren hun plaats kunnen innemen, want dat is bijna mensonterend. Zeker vijf miljoen kijkers zullen de bevrijding van de gevangenen in Colditz hebben meebeleefd. Het is wel zeker, dat veel ouderen daardoor hebben moeten terugdenken aan wat zij zelf in 1945 hebben meegemaakt. En zij zullen hebben ingestemd met tal van uitingen In deze laatste aflevering. Vooral mensen die in Europa of in de tropen gevangen hebben gezeten en die van een verwenste omgeving toch moeilijk afscheid konden nemen. De Colditz-serie heeft verscheidene zwakke plekken vertoond. Heel nuchter bekeken waren sommige omstandigheden niet erg geloof waardig. Maar de eigen fantasie, de persoonlijke herinneringen, moeten de onvolkomenheden bij menigeen hebben verdrongen. Je hoeft 't Wilhelmiina qua iinhoud en acteren niet te vergelijken met de prestaties in Colditz om van het Nederlandse spel te zeggen: het was niet om aan te zien. De handeling rammelde net zo erg als de tekening van de karakters. TON HYDRA DEN HAAG De PPR Tweede Kamerfractie maakt zich grote zor gen over de affaire, die bij het transportbedrijf Meeus in Bergen op Zoom speelt. Het fractielid Van Gorkum wilde hierover gisteren in de Tweede Kamer vragen aan mi nister Boersma stellen. Het punt ls echter van de agenda afgevoerd, omdat het overleg tussen de werk gevers- en werknemersorganisaties nog gaande is. De heer Van Gorkum zei in een schriftelijke verklaring dat het zo langzamerhand de spuigaten begint uit te lopen. Niet alleen heeft een betrekkelijk kleine werkgever in Brabant opzien gebaard met een collectief ontslag op staande voet dat zijn weerga in ons land niet kent. maar bovendien heeft hij in middels kans gezien drie vakcen trales, twee centrale werkgeversor ganisaties, de minister van sociale zaken en nu ook het parlement in hoge mate te frustreren', aldus de heer Van Gorkum. Hij vindt het hoog tijd worden, dat de heer Meeus tot de orde wordt geroepen. De heer Van Gorkum hééft deze verklaring niet kunnen uitspreken, omdat kamervoorzitter Vondeling hem het woord ontnam. Vlak daar voor had de kamer namelijk inge stemd met het uitstellen van dit agendapunt. De PPR-fractie zal overigens nog protesteren tegen het feit, dat zij hiervan te laat op de hoogte is gesteld. SMIDJE VERHOLEN 101.: Uit de hoogte keek Janus Paxse de heer van Muizenis aan. 'Ik wist altijd wel, dat je een ezel was', zei hij toen. 'Maar dat je zó'n grote ezel was, nee, dat had ik toch helemaal niet gedacht. Weet jij niet, dat dit slechts een schertsbord is? Dat het officieel helemaal niet bestaat?' - 'Ik wel!' pareerde de heer van Muizenis. 'Maar gisteren scheen je het zelf niet te weten. Het hele dorp praat er tenminste over, dat jij je door dit bord voor de mal hebt laten houden' - 'Nou moet je gauw ophouden, Muize- nest!' gromde Janus. 'Ik laat me door Jou niet voor de gek houden. Denk er aan, dat je van je vroegere praal en glorie alB kundig klerk geen spat meer' over is. Je bent nu nog slechts een akelige vloerdweiler- in-los-verband. Haha, je staat nu qua rang mijlen ver onder mil. En dat zal ik je bijbrengen ook, zowaar als ik Janus Paxse heet'. - Janus kleine oogjes begonnen gemeen te steken en tófen begon hij naargees tig te lachen. 'Ik weet iets héél grappigs, Mulzenest!' lachte hij. 'Ik gelast jou om dit bord onmiddellijk uit de grond te trekken en ten stadhuize te deponeren. Hahaha als zo'n slappeling als jij daar tenmin ste sterk genoeg voor is! - 'Denk jij soms, dat ik dat niet kan?' vroeg de heer van Muizenis. Vastbesloten zette deze zich schrap en met een achteloos gebaar boog hij de paal van het bord tot een kromme worst. Toen gaf hij een geweldige ruk, dat hij behalve het bord ook nog een massa natte aarde uit de gemeentelijke bodem verwijderde. Wij weten natuurlijk niet of er van opzet strake is, maar de gezichts uitdrukking van de heer van Mui zenis doet vermoeden, dat al deze aarde heus niet per ongeluk op het gelaat van Janus Paxse werd neer gelaten. - 'Schurk', tierde Janus, terwijl hiJ trachtte de natte aarde uit zijn ogen te wrijven. 'Schavuit!' Dat zal ik aan de burgemeester vertellen! Dat is belediging van een ambtenaar in functie! Vooruit, breng onmiddellijk dat bord naar het gemeentehuis!' - 'Mij goed', lachte de heer van Muizenis. Vro lijk fluitend liep hij op het ge meentehuls af, gevolgd door een woeste Janus die onheilspellend met zijn knuppeltje zwaaide PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Radio vandaag Speciaal 79 Hij zag haar met de knopen van zijn jasje morrelen en toen schud de zij het af en het viel op de grond. 'Wat zijn jullie dwazen.Josh. Jullie allebei en jullie soort. Law rence Devlin ls een groot man. Je had het erover dat hét uit de mode is om van je land te houden. Het is ouderwets, het is gek te zeggen dat iemand een groot man Is. Maar ik zeg Je dat hij het was. Het is dóódsimpel. Het is het enige dat werkelijk belangrijk is. Ik weet dat een massa mensen zelden dat die Nobelprijs voor de vrede een poli tieke onderscheiding was. Dat was het misschien ln zekere zin ook. Maar ik weet toevallig ook dat hij geloofde In wat hij had geschreven en waarvoor hij die prijs kreeg. Dat is het belangrijkste. Als hij werke lijk achter het ijzeren gordijn is verdwenen, had hij daar zijn rede nen voor. En goede ook'. En toen ging zij weg. Zij hoorden haar haastige voetstappen over het terras en zij verdween ln de duis ternis: zij zagen nog even een lichtflits toen zij de deur naar de hal open en weer dichtdeed. 'Wat zullen we doen Josh?' zei Hayward bezorgd en uit het veld geslagen. 'Ik weet het niet. Ik moet er even over nadenken'. Maar zijn gedach ten waren niet bij hun zaak, of dat hij het niet goed had aangepakt. CATHERINE GASKIN Hij voelde zich innerlijk blij en gelukkig omdat zij niet dadelijk had willen buigen voor de bureau cratie. maar in Devlin was blijven geloven. De twee mannen wandelden een poosje op het terras voor de logeer kamers heen en weer om tenslotte elk naar hun eigen kamer en naar bed te gaan. Hayward zag nu wel dat zij er rekening mee moesten houden dat er microfoons in de kamers verborgen konden zijn, en dus hadden zij onder het praten heen en weer gelopen, zodat hun voetstappen hun stemmen onver staanbaar maakten. Dat begreep Hayward wel, omdat hem dat be kend was; maar verder was hij nerveus en wilde graag iets doen, op welke manier dan ook. 'Kunnen wij het niet aan iemand vertellen? De Zwitserse autoritei ten?. Dat zijn reuze lui'. 'Wat hebben wij voor bewijs? Raedler is hier op madame Devlins verzoek. Wij kunnen alleen iets doen als zij een klacht indient'. 'Dev leeft misschien nog wel. En wij doen gewoon niet?' 'Je hebt gehoord wat Sally zei. als hij uit vrije wil is gegaan, had hij daar zijn reden voor. Als hij tegen zijn wil is gegaan, moeten de Russen hun kaarten openleggen. Wij moeten hun spel tot het eind doorspelen. Als wij de wereld ver tellen dat het kan zijn dat Devlin daar ls en zij het wensen tegen te spreken, zullen zij zich eenvoudig van hem ontdoen. Nee Elizabeth Devlin ls onze sleutel'. Hij voegde er langzaam met iets van wanhoop aan toe: 'En Ik weet niet hoe ik haar moet bereiken'. Hij keek naar Hayward, die neer slachtig as over de lage borstwering mikte. 'Dat zult u moeten probe ren', vervolgde hij, 'omdat ik de zaak met Sally zo in de war heb gestuurd. U moet proberen of u Elizabeth niet bij Raedler uit de buurt kunt krijgen. Praat met haar over de stichting, de biografie. Het zal wel moeilijk zijn, Raedler zal haar voortdurend in het oog hou den'. 'Misschien niet zo moeilijk als Je denkt. Wij hebben een paar hel pers in dit huis.op wie Raedler niet kan rekenen'. En toen vertelde hij Canfield wat Lancome hem over het personeel had verteld, de ver zwegen onrust in het huis sinds Elizabeth met Raedler uit Zürich was teruggekeerd, een verzet dat zij alleen om hun toewijding tegenover Elizabeth onderdrukten. 'De oude bedienden laten haar niet in de streek. Lancome en nog een paar anderen zijn al hier sinds zij hier ongeveer twintig jaar geleden kwam wonen. Die houden de jon geren in bedwang. Maar als ik Lan come vertel dat ik Elizabeth alleen moet spreken zullen zij er wel wat op vinden om Raedler uit de buurt te houden. We moeten de kame nier. Lancome zegt dat ze eigenlijk verpleegster ls, zien weg te krijgen. Enfin.we zullen eens zien.Er moet iets op te vinden zijn'. HILVERSUM I KRO 7-00 Nws. 7.02 Het levende woord 7.07 (S) Badlnerlè: klass. muz. (7.00 Nws. 7.41 Echo) 8.24 Overweging 8.30 Nws. 8.36 Gym. voor de hulsvrouw. 8.45 Dc won derlijke letter M: een progr. voor Het Hollandsche Huishouden. 9.40 Schoolra dio 10.00 (S) Aubade: klass. en moderne muz. (10.30 Nws). NOS: 11.30 Blik op de derde wereld. 11.45 Blik op Europa. KRO: 12.00(S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogramma (12.22 Wij van het land. 12.26 Mededel. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar). 14.00 Lieven en Leven - serie uitz. over n^ensen op weg naar een toekomst (17). 14.15 Schoolradl- o. 14.55 (S) Interlokaal op vrijdag: ge- var. progr. (1530 Nws.) 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10(S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. P.P. 18 19 R.K.P.N KRO 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: lnf. op sociaal-maatschappelijk terrein. 18.58 Marktber. 19.00 (S) Springplank: Jonge artiesten. 19.30 (S) In antwoord op uw schrijven: verz. platenprogr. 21.00 (S) De blanke top. 22.25 Overweging 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal: sport en muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nws. om 8.11 Radiojournaal en om 8.30 De Groenteman. 9.00 Schoolradio. NOS 9.20 Wat heeft dat kind?: pedagogi sche rubr. 9.35 WAterstanden. 9.40 (S) Toelsmo: toer. inf. uit binnen- en bul- tenl. AVRO: 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verz.- platenprogr. in mono en stereo. (11.00 Nws. 11.03 Radiojournaal) 11.30 S) Knip perlicht: wekelijks verkeersmag. 11.55 Beursber. 12.00 (S) Moderne muz. (gr.) Overheidsvoorl.12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO 12.40 (S) Polltlekapel (gr). 12.55 Radiojournaal. 13.00 Nws. VPRO: 1311 Vandaag dit, morgen dat. 13.25 Progr.-overz. 13.30 Interview. 14.00 Muziek: de wereld van muziek en geluld op zijn kop of andersom. 15.30 Perma nent Wave 16.00 Nws. 16.03 Vandaag dit. morgen dat. 16.05 Nova Zembla. De kale kapper en de dode dokter. 17.30 Welinge lichte kringen: rechtstreeks debatprogr. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit. morgen dat. 18.20 Essay. 18.30 Progr.-overz. 18.31 Embargo: wekelijks themapogr. 19.30 Radio Vrij Belgie. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. VARA: 20.05 Amster dams Philharmonisch Orkest en solist: klass. muz. 21.45 Tijdschrlftennws. 21.55 (S) Pianoduo: klass. en moderne muz. 22.35 (S) De Staalkaart. 23.25 (S) Muz. van Nederlanders. 23.55 Nws. HILVERSUM ni EO: 7.02 (S) Gospelsound: een progr boordevol muz. speciaal voor Jonge men sen. 8.02 Klankbord. 8.10 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 (S) De muzikale fruit mand: verz.progr. van en voor zieken. TROS: 10.03 Pep op drie. 11.03 Drie draait op verz. NCRV: 12.02 (S) Drie tussen de middag: Bij Barend. 13.03 (S) 0 In de strijd tegen handelaren in verdovende middelen probeert Ko- jak een tweede moord te voorko men. Ned. 1/20.21 0 Mies Bouwman lanceert in de RAI een reeks mogelijkheden om een beetje te lachen. Ned. 2/20.21 0 Farce Majeure gaat bij de NCRV vooraf aan Ander Nieuws. Minister Boersma heeft het daarin meer over zijn persoonlijke dan over politieke motieven. Ned. 1/22.10 0 Televizier Magazine vraagt aan dacht voor: interview met premier Arron van Suriname. De plof-kra- ker die steeds maar uitbreekt. Koersstijgingen op de aandelen- beurzen en over de röntgenologen die te veel hebben gedeclareerd. Ned. 2/22.05 0 Nestwarmte is een Duitse tv- film over de hedendaagse jeugd. Ook een te grote geborgenheid kan schadelijk blijken te zijn als kinde ren op eigen benen moeten leren staan. Duitsl. 2/21.30 0 Jonge artiesten wagen de sprong naar succes. Hilv. 1/19.00 0 Het Amsterdams Filharmonisch Orkest speelt in VARA-Klassiek o.a. de eerste symfonie van Sibelius en Paganini's variaties over het Britse volkslied. Hilv. 2/20.05 0 Cees van Zijtveld presenteert Soultime U.S.A. Hilv. 3/01.02 Hier en Nu. 13.08 Drie tussen de middag: Eddy go round. NOS: 14.03 Pop-Kontakt I: Het FritsSpits Verhaal. 16.03 De Hit- meesters: de Daverende Dertig met de nationale hitparade. 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter; Nostalgie. AVRO: 20.02 Ra diojournaal. 20.05 Burengerucht, met muziek Made In Germany. 21.02 De Ne- Ken-Uur-Show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Superclean Deammachlne. 23.02 (S) Vanavond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Weekend-muzlek-Magazlne. 1.02 Soultime U.S.A. 2.02 Continue de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2.02.4.02 en 5.57 Radiojournaal) NCRV: 6.02 (S) klaar wakker. TV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 11.10-11.25 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Eenheid in eenheden - les 0 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Swiebertje NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Kojak 21.10 Johnny en Tonny 22.10 Farce Majeure 22.40 Ander Nieuws 23.05 Praten met de Minister President NOS 23.15 Journaal 23.20 E.K. Kunstrijden - IJsdansen NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteert de Nationale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Een mens wil op de vrijdagavond wel 's even zitten en een beetje lachen want er is al genoeg ellende op de wereld 22.05 Televizier Magazine 22.50AVRO's 'sportpanorama NOS 23.15 Journaal Horizontaal: 1. toiletartikel, 4. soort bijl, 7. lichte bedwelming, 8- water stand, 10. bloedhuis, 13. rondhout, 14. landbouwwerktuig, 16. droog, 17. keur, 19. bloeiwijze 20. bergplaats. 21. muzieknoot, 22. Jongensnaam, 24. muzieknoot, 26. vreemde munt, 27. graafwerktuig, 28. baan voor balspel. Verticaal: 2. vlaktemaat, 3. soort kers, 4. spil van een wiel, 5. welaan, 6. wreedaard. 9. deurwachter, 11. kirwiergroet, 12. vaarwel, 15. kreet, 17. peulvrucht, 18. gebak, 21. Man gaan (afk.), 23. dwaas, 25. bouw land, 26. familielid. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. p. 2. nis, 3. slede, 4. meter, 5. stiekem, 6. karet, 7. ramen, 8. lak, 9. n. PIETERMAN. LEIDERDORP Voor ruim hon- derdduizend gulden aan sieraden is gisteren gestolen bij een inbraak bij een juwelier in Leiderdorp. De inbrekers hebben met een paal een ruit van een etalage ingeslagen. In een paar minuten wisten de daders erg deskundig duur van goedkoop te onderscheiden. (ADVERTENTIE)

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4