Wateroverlast en scholenbouw reden tot kritiek Jubilerend STV hield drukke receptie Ds, Biesma nam afscheid van chr, geref, kerk Lisse Veel doorstromers in woningen 'Eigen Huis' Hoofdletsels in het verkeer Marktberichten Veemarkt Leiden Alphens Rode Kruis in nieuw gebouw Brutale inbraak in Oegstgeest Ir, Slegtenhorst directeur Centraal Rekeninstituut Driejarig meisje liep tegen auto op Met mes in zij gestoken Kordate jongeman Inspectrice opent kleuterschool -ROUW/KWARTET DINSDAG 28 JANUARI 1975 STAD EN REGIO L3 k orfc-ni o uvG-ui t-3 e-Teftio kort-Tiifiuws-"uit-0e-i?cgio' kor t -n 5 ouvrö-n i t-3 Q-TGgio kor t-n i ouws-toit-9e-3Begio kor fc-ni gd ws-uit-flc-ïeffïo Gemeente: bemaling in de Meremvijk is voldoende jEIDEN Zondagmiddag om 13.40 ïur heeft een 39-jarige Leidenaar rnstig hoofdletsel opgelopen toen lij met zijn personenauto op de Jsselmeerlaan tegen de achterkant 'an een op de weg geparkeerde vrachtauto reed. Waarschijnlijk was le bestuurder van. de* personenauto 'erblind door het zonlicht. Zijn au- o werd geheel vernield. Hij werd ïaar het AZL gebracht. r- Vrijdag om half acht kwam een lersonenauto op de secundaire rij - iaan van de Europaweg in botsing net een 24-jarige bromfietser uit .eiden, die in de tegenovergestelde ichting reed. De 50-jarige automo- lilist uit Boskoop wilde een aantal ietsers passeren en raakte daar- floor waarschijnlijk te ver op de ;1, inker rijbaan, waardoor de botsing ie intstond. De bromfietser werd met I4srnstig hoofdletsel en een linker- :n rechterbeenbreuk naar het AZL ivergebracht. Zaterdagavond om 9 uur werd bromfietser bij de kruising 3lesmanlaan-Vondellaan gegrepen ïddoor een auto, die werd bestuurd •nloor een 30-jarige Voorsqhotenaar. S.jDe bromfietser reed waarschijnlijk ftdoor rood licht. Hij liep ernstig op. Conrectoren 'Rembrandt' LEIDEN In het conrectoraat van 3e Rembrandt-scholengemeenschap met ingang van 1 februari eeh vacature ontstaan in verband met het aan de heer E. J. Hoppe, eerst aanwezend conrector-plaatsver vangend rector, te verlenen eervol ontslag wegens het bereiken van de jensioengerechtigde leeftijd. De ïeer J. van Mameren die een be- noeming heeft als conrector, zal de ••"funktie van eerstaanwezend con- rector met van 1 februari 1975 overne- Met het voorstel van de rec trix om in de vacature van conrec tor te voorzien door aanwijzing als zodanig van de heer D. P. den Baars, leraar in vaste dienst en in "l|volledige betrekking aan de Rem- brandt-scholengemeenschap kun- £rnen B. en W. zich verenigen. Even heeft instemming het voorstel de rectrix om de aanwijzing als l) conrector van de heer P. Hartjes- veld om te zetten in een benoe ming als zodanig. LEIDEN Groente- en fruitveiling 27 Januari: Appelen 82-99, peren 31-49, aar dappelen 12, andijvie 187-194, kroten ge kookt 70, boerenkool 36-39, prei 83. stoofsla 51-54, spruiten A 43-47, B 36-38, C 29-31, uien 16-23, witlof 130-135, knol selderij 41-42, sla zwaar 26-29. KAT WIJ K A.D. RIJN 27 januari groenteveiling: Prijzen waspeen AI 820- 940, II 260-780, BI 1150-1370, II 330, Cl 720-880, II 260-710, 140 ton, boerenkool 41-67. breekpeen 720, spruiten 28. LEIDEN, 27 jan. Op de markt werden totaal aangevoerd 2370 dieren, gespecifi ceerd als volgt: Slachtrunderen 1357, graskalveren 2, varkens 309, schapen of lammeren 702. Slachtvee stieren le kwal. 6.10-6.50 pr kg gesl gew., 2e kwal. 565-585, vaarzen le kwal. 560-610. 2e kwal. 510- 550. koelen le kwal. 560-620. 2e kwal. 500- 545 3e kwal. 475-490, worstkoelen 440-480. Slachtvarkens le kwal. 2.66-2,68 pr kg levend gew, 2e kwal. 264-266, 3e kwal. 262-264, slachtzeugen 200-210, zware var kens 220-230, Gebrulksvee: schapen 150- 210 p st, lammeren 175-275. Slachtrunde ren aanvoer iets minder, handel willig, ""Ijzen iets hoger, varkons aanvoer Tuim, .„ndel vlug, prijzen hoger, schapen en lammeren aanvoer minder, handel vlot, prijzen hoger. worden gebouwd, zo meenden het gemeentebestuur en de schoolbe sturen. De (drie maal zes) basisklassen van de school in de Leedewijk kunnen in september klaar zijn. De (drie maal twee) kleuterklassen waar schijnlijk een maand later. Het ge meentebestuur zal er voor zorgen dat tegen die tijd de Broekweg vrij is van bouwverkeer, zodat de school gemakkelijk en veilig bereikbaar is. Intussen is er voor de nieuwe be woners van de Zijlwijk een noodsi tuatie ontstaan omdat er door ruimtegebrek bij de openbare school aan het Valkenpad tot 1 augustus voor een aantal kinderen geen onderwijsgelegenheid in de Merenwijk zal zijn. Begin december uitte de werkgroep onderwijs van de 'Werkgroep Sociale Planning Merenwijk' haar verontrusting over de onderwijssituatie in de wijk. In een brief aan het gemeentebestuur protesteerde de werkgroep vooral tegen de plannen om de kinderen tijdelijk met bussen naar scholen buiten de wijk te vervoeren. In twee scholen aan de Lusthoflaan in Leiden-Noord zijn lokalen be schikbaar om tijdelijk kinderen uit de Zijlwijk onder te brengen. Dat zal in klasverband gebeuren. Het vervoer wordt; gratis door de ge meente verzorgd. De bedoeling is dit vervoer (per bus) zo te regelen dat de kinderen tussen de middag thuis kunnen eten. Dat kan vrij gemakkelijk, want de afstand tus sen de Merenwijk en het Noorder kwartier is niet zo groot. De schoolbus krijgt op verschillendeV plaatsen in de wijk een halte. B. en W. kunnen de bezwaren die de werkgroep aanvoerde tegen het busvervoer niet delen, omdat de klassen die tijdelijk in het Noorder kwartier worden gehuisvest toch onderdeel blijven uitmaken van de Merenwijkschool. De ouders hebben dan ook bij het hoofd van de school van hun keuze hun kind als leerling aangemeld. Verder heeft de gemeente het plan om in de Zijlwijk al naar gelang de onderwijsbehoefte, houten noodlo- kalen te plaatsen. Het eerste plan voor drie kleuterklassen en zes la gere klassen is ter beoordeling voorgelegd aan de rijksinspecteur voor het onderwijs. Gaat deze ak koord dan moet dit nog behandeld worden in de raadscommissie en in de gemeenteraad. Als ,de raad het geld beschikbaar heeft gesteld gaat het plan nog naar de provincie. Dat betekent, dat het complex noodlo- kalen in de Zijlwijk in ieder geval niet meer voor augustus gereali seerd kan worden. LISSE —Vrijdagavond heeft WV Lisse in De Nachtegaal te Lisse de 24ste jaarvergadering gehouden. De voorzitter 'zei in zijn openingswoord dat na een minder geslaagd 1974 door minder buitenlands bezoek en dus ook minder overnachtingen, 1975 niettemin met meer enthousi asme wordt tegemoet gezien. De vooruitzichten op herstel van de wereldeconomie zijn beter. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Bakker herbenoemd, in de vacature- Annaert werd de heer H. G. Schui temaker gekozen. WOUBRUGGE Door met een namaakbeen de met papier afgeslo ten ingang van het Van Memessen- museum open te stoten, stelden burgemeester D. Brouwer de Ko ning en Arjan van Halteren de tentoonstelling Het beste Beentje open voor het publiek. Deze gevarieerde expositie bevat een groot aantal staaltjes van handvaardigheid, vervaardigd door leerlingen uit de hoogste klas van de openbare basisschool. De kinde ren mochten daarbij hun fantasie de vrije loop laten bij de vervaardi ging van een aantal tekeningen, schilderijen, vlecht- en borduur werk, boetseren, handwerken en, iets geheel nieüws, het werken met glasbeton. Een en ander was heel toepasselijk omlijst met een serie oude schoolplaten en attributen uit de oude tijd. WOUBRUGGE Als de gemeente raad op donderdag 30 januari om half acht bijeen komt, zal gespro ken worden over een voorstel van B. en W., om een vaste geldlening aan te gaan bij de Bank van Ne derlandse Gemeenten, groot 1.020.000 tegen een rentevoet vaa 9 3/4 procent en een looptijd van 25 jaar. Dit bedrag is bestemd voor de financiering van de bouw van. een nieuwe 6 klassige bijzondere basisschool, waarvan de bouwkos ten 1.350.177 bedragen. Het schoolbestuur zal daarbij een waar borgsom groot 135.017 betalen. KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdag 30 januari 's avonds om half zeven is er in het verpleeghuis De Wilbert een protestantse kerk dienst, waarin zal voorgaan ds. G. J. van den Bogerd uit Rijnsburg. KATWIJK Donderdag 30 januari wordt grof vuil opgehaald in de dinsdag- en vrijdagwijk. Dam opwerpen tegen sp or tver ruiving SASSENHEIM Zaterdag werd in het clubgebouw het zilveren jubileum van de Sassenheimse Tennisvereniging gevierd; 's middags met een beslo ten receptie en 's avonds met ccn feest voor de leden. Om half vier sprak voorzitter Van Overbeeke een welkomstwoord tot het gemeentebestuur, waarvan de wethouders Westeibeek en Mazee en secretaris Berntzen. aan wezig waren. Ook oud-bestuursleden en leden van het eerste uur, die vaak van ver gekomen waren zoals de eerste voorzitter C. Schijf. Verder waren er vertegenwoordigers van de KNLTB, Ravelli qn Van Straaten, en van bevriende sportverenigingen uit Sassenheim en omgeving. Van Overbeeke gaf een kort histo risch exposé waarbij hij allén ALPHEN AAN DEN RIJN Zater dagmorgen nam de Alphense afde ling van het Rode Kruis haar nieu we gebouw aan de Anna van Bu- renlaan in gebruik. Burgemeester mr. R. M. Gallas verrichtte de offi ciële opening door met twee ge richte schoten uit een buks het direct met politie of brandweer uit rukken. Vóór de opening was er een bijeen komst in de Immanuelschool, waar de voorzitter van de Alphense Rode Kruis-afdeling, de heer J. Polestra, de samenwerking met de brand weer naar voren bracht. De Rode Kruis-ambulance is nu opgenomen in het alarmeringssysteem en kan direct met politie of brandweer ui trukken. De heer Poelstra bedankte de hon derd leden van de afdeling die het mogelijk gemaakt hebben zo snel van het oude pand in de Raadhuis straat naar het nieuwe onderkomen te verhuizen. Burgemeester Gallas noemde de verhuizing een mijlpaal in de ruim 30-jarige geschiedenis van het Ro de Kruis in Alphen. 'Moge de moei te en inspanning gehonoreerd wor den met nog meer leden voor het Rode Kruis, dat in ons land en leven een sympathieke klank heeft', aldus de burgemeester. De heer H. J. Asbeck, directeur binnenland, vond het van het grootste belang dat het Rode Kruis een eigen centrum heeft, om van daaruit de propaganda en commu nicatie te leiden. Verdere sprekers waren burgemees ter G. W. van Dedem van Boskoop, (namens de regionale afdeling), die de beplanting rondom het gebouw aanbood, de heer C. P. Mulder die namens de Alphense voetbalclubs dankte voor de hulp van het Rode Kruis tijdens de sportwedstrijden, en als vertegenwoordiger van d e Oranjevereniging en de Laura de heer P. Groenhart die oranje as bakken, voorraadbussen en een klok aanbood. Hoe plezierig het is om samen te werken met het Rode Kruis onder vond de Pinkstergemeente in Al phen, die zondags in het oude ge bouw van het Rode Kruis haar kerkdiensten hield. 'Wij kregen van het bestuur te horen dat wij ge woon zouden mee verhuizen; dat vonden wij een prachtig gebaar', zei de heer G .de Ridder namens de Pinkstergemeente. danktë die in deze 25 jaar veel hebben gedaan om STV tot bloei te brengen. Ook stond hij stil bij het verschijnsel van de verruwing in de sport, waartegen z.i. een dam moet worden opgeworpen, waarbij de tennissport misschien koploper zou kunnen zijn. Naar zijn mening moeten het professionalisme en het recreatietennis streng gescheiden blijven. Hoewel eerzucht ,en 'com petitie' niet ongezond hoeven te zijn moet de sportiviteit overheer sen, waarbij hij een dringend be roep deed op de leden om het begrip sportiviteit hoog in het vaandel te schrijven. De heer Van Straaten, voorzitter van het districtsbestuur, die ook na mens het hoofdbestuur sprak, zei dat niet zoveel verenigingen de 25 jaar halen. Bekend is dat STV al tijd hard gewerkt heeft. De samen werking met andere verenigingen was altijd prima, waarbij Sassen heim ook bereid was offers te bren gen voor anderen. Laatste spreker was R. J. van El- burg, oud-voorzitter van de Tennis vereniging 'Teylingen' en interim voorzitter van STV. Hij haalde her inneringen op aan de fusie, waar van hij zei dat Sassenheim er een fijne grote tennisvereniging door kreeg. Hij hoopte dat alle oud- Teyiingen-leden van STV lid zou den blijven. Tot slot liet voorzitter Van Overbeeke de voorzittershamer van 'Teylingen' zien die hem de aïgelopen week was geschonken door mevrouw Ter Meer, echtgenote van de overleden voorzitter, als blijk van waardering. Van Over beeke bedankte voor de bloemstuk ken en cadeaus w.o." een wandmas- ker geschonken door de heer Van Straaten. OEGSTGÈEST Op brutale wijze hebben twee Leidse stratenmakers van resp. 21 en 35 jaar het afgelo pen weekeinde ingebroken in een woonhuis aan de Hazenboslaan. De politie werd getipt dat er onge wenst bezoek in de woning was. Het tweetal kon, ondanks hevig verzet, worden overmeesterd. Ze waren al in 't. bezit van sieraden en geld ter waarde van duizenden gul dens. Ook werden sieraden aange troffen die eerder waren buitge maakt bij een inbraak aan de Lan ge voort. LEIDEN Ir. R. Slegtenhorst, hoofd van het computercentrum van Hoogovens te IJmuiden, is be noemd tot directeur van het Cen traal Rekeninstituut van de Leidse Universiteit. De overdracht van het directoraat door prof. dr. G. Zou tendijk aan ir. Slegtenhorst zal op dinsdag 1 april plaatsvinden. In 1962 trad ir. Slegtenhorst in dienst bij de aan de Technische Hogeschool te Delft gevestigde kernreactor van de Nederlandse universiteiten en hogescholen, waar hij aanvankelijk tot taak had een afdeling fy.sica op te zetten. Nadat hij in 1965 was benoemd tot be drijf sing enieur van de technische installaties, laboratoria en werk plaatsen van het instituut, werd hij in 1968 belast met de technische en administratieve directie. In deze periode kreeg het instituut formeel de status van interuniversitair in stituut. Eind 1970 aanvaardde ir. Slegtenhorst een aanbod van Hoog ovens om de leiding van het com putercentrum van dit bedrijf te IJ muiden op zich te nemen. Breuken bij voetballen LEIDEN In het afgelopen week einde liepen twee jongemannen tijdens het voetballen breuken op. Een 21-jarige kantoorbediende uit Lisse zondag tijdens een wedstrijd op de Voorschoterweg een linker- onderbeenbreuk, en een 25-jarige Katwijker vrijdag bij zaalvoetbal in de Groenoordhal een gecompliceer de linkeronderarmbreuk doordat hij ten val kwam. LISSE Zondagavond heeft ds. D. H. Biesma afscheid genomen als predikant van de Chr. Geref. Kerk te Lisse met de woorden uit Hebr. 8 v. 13: 'Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en in de eeuwig heid'. Ds. Biesmd begon met te zeggen, dat hij bij zijn intrede in zijn eerste gemeente en ook daarna Je zus Christus centraal gesteld heeft wat ook de hoofdinhoud van de afscheidsprediking, 42 jaar later was. 't Gaat ook niet om de mens, maar om de Koning der kerk. Waarom wordt in blijde en droeve dagen naar de Bijbel gegrepen. Omdat Jezus Christus er achter staat. De boodschap blijft de eeu wen door dezelfde, omdat Jezus Christus gisteren en heden en tot in eeuwigheid dezelfde is. Achter heel Zijn leven en werken staat de liefde tot de zondaar. Hij geeft het eeuwige zalig leven. De zekerheid van onze zaligheid ligt vast in Hem, Die gezegd heeft 'Vader ik wil, dat die bij mij zijn, die Gij mij gegeven hebt'. Dr. A. J. Moolenaar. nu praeses van de kerkeraad, noemde ds. Biesma in zijn afscheidswoord namens de ge meente de 'treinbestuurder' van de 'gemeentetrein'. Een verantwoorde lijke taak. Hij heeft de treinreizi gers gevraagd of hun kaartje wel in orde was en of men ook bereid was uit te stappen. 'Met wijsheid hebt u de trein bestuurd, ook met voor zichtigheid, remmend als er gevaar was of soms 'overstekend wild'. Met uw treinpersoneel (de kerkeraad) hebt u goed gereden op de kerkelij ke baan. We hebben nooit aan de noodrem hoeven te trekken'. Verscheidene aanwezigen voerden nog het woord, waarna de dienst besloten werd met het zingen van 'Geloofd zij God met diepst ontzag'. LEIDEN In december werd in de Louise de Colignyschool aan de Sumatrastraat een voorlichtings- ivond gehouden over de waterhuishouding in deze wijk. De avond was georganiseerd door het ge- neentebestuur omdat er nogal wat brieven waren binnengekomen over de wateroverlast in het ge- jied van De Horsten en de Stichting Eigen Huis. De situatie is op dit ogenblik als volgt. Al het water, dat via riolen, singels m vijvers kan worden afgevoerd, is en wordt ook weggemalen. De be- itaande installatie is daarvoor ruim voldoende en zal bovendien nog worden uitgebreid als er meer men- >en in de wijk komen wonen. Verder werkt de gemeente, die ver antwoordelijk is voor de bemaling, de rondweg en de watergangen, aan het maken van de definitieve vorm van de rondweg. De weg krijgti twee rijbanen van elk vijf meter, die worden gescheiden door - een middenberm. De rijbanen wor gden op dit ogenblik geasfalteerd en wel vanaf de bouwplaats van Lei- )ouw tot aan de IJsselmeerlaan. De rondweg wordt voorzien van ;olken en trottoirbanden, zodat het water, dat op de weg valt, kan worden afgevoerd via de centrale riolering. De Dienst Gemeentewer ken hoopt dit karwei spoedig ge reed te hebben. De weg, die nu nog iets hoger ligt dan de omgeving (tuinen) zal zakken naarmate het water in de onder de grond aanwe zige veenlagen is geperst en afge voerd. De bemaling in de Meren wijk is voldoende. Verder wordt het waterpeil in de riolering zo laag mogelijk gehouden met het oog op - de opvang van het hemelwater bij eventuele zware regenval. - De Horsten 5 lm de Horsten zijn het de beneden- woningen langs de Slaaghsloot, die l. bij hevige regenval kampen met 1. wateroverlast in de tuinen. Er is hier wel een oplossing denkbaar nl. het aanbrengen van 'schrobkolken' e in de tuin, die worden aangesloten op de riolering. De Leidse Woning stichting heeft voor 35 van haar woningen prijsopgave gevraagd en aan het gemeentebestuur overge legd. Als B. en W. na advies van gemeentewerken met deze uitgave van de LWS akkoord gaan kan over enkele weken met de aanleg van de kolken worden begonnen. Tegelijk met deze werkzaamheden zullen de terrasjes, waar nodig, worden opgehoogd. Voorlopig wordt hiermee volstaan. Als later blijkt, dat er toch nog te veel water in de tuin komt, is er nog de mogelijk heid om aan de voet van het talud een greppel met grind aan te bren gen om het water, dat van de dijk komt af te voeren naar de riole ring. Ten slotte is gebleken dat de tui nen waar het water bleef staan, niet goed en niet diep genoeg zijn omgespit. B. en W. raden aan dit alsnog (door de eigenaar) te laten doen. Vermoedelijk zal het water dan voortaan wel wegzakken. Eigen huis In het gebied van de Stichting Eigen Huis betreffen de klachten voornamelijk de volgelopen kruip ruimten onder de huizen. Aller eerst geldt hier dat de bouwer aansprakelijk is voor de zgn. micro- structurele werken. Dat is met de gemeente afgesproken. Het gaat hier om de aanleg van straten par keerplaatsen tuinen etc. Hoe kan men het water uit de kruipruimten laten verdwijnen. Het is technisch wel mogelijk, door bijv. met een buis een verbinding te maken tussen de kruipruimte en de watergang of de collecteurriool voor het huis. Er moet dan wel een stankafsluiter worden aangebracht. Bovendien moet er een voorziening worden getroffen tegen h^t terug vloeien van het rioolwater. Bij de Dienst Gemeentewerken tel. 45344, toestel 411, kan men zonodig tech nisch advies vragen. Scholenbouw Over de scholenbouw in de Meren wijk zijn bij het gemeentebestuur ook reakties binnengekomen. Allereerst de school in de Leede wijk. Het tweede scholencomplex van de Merenwijk komt op een plek nabij de Broekweg in de Leede- wijk. Dat lijkt niet erg logisch omdat er in dat deel van de wijk nog geen woningen worden ge bouwd .De reden is dat dit niet te voorzien was. De commissie, die enkele jaren geleden de planning van de scholenbouw ter hand nam, rekende erop, dat de Nationale Ne derlanden al in. de Leedewijk met woningbouw zou zijn begonnen voordat de, bouwers in de Zijlwijk zo ver waren. Dit blijkt achteraf niet het geval te zijn. Veel later, dan eerst werd aangekondigd, be gon de. Nationale Nederlanden met de voorbereidende werkzaamheden. Over enkele weken is men zover dat de eerste paal kan worden ge slagen. Bovendien werden de plannenma kers geconfronteerd met een da lend geboortecijfer, waardoo r de bouw van een derde permanent scholencomplex op losse schroeven kwam te staan. Men moést dus kiezen tussen de twee vastgelegde terreinen in de Leedewijk en de Zijlwijk. Verschui ving naar bijv. een ander meer centraal gelegen terrein was in dit stadium niet meer mogelijk. Verder moest rekening worden ge houden met het feit dat de twee bijzondere scholen op lange termijn geen behoefte meer zullen hebbén aan lokalen in de Zijlwijk. Om dus een zo goed mogelijke verdeling van de leerlingen te bereiken, be sloten B. en W. in overleg met de twee betrokken schoolbesturen, dat het tweede volledige scholencom plex bij de Broekweg in de Leede wijk gebouwd moest worden. Hier worden behalve de openbare ook de protestants-christelijke en de rooms-katholieke kleuter- en la gere scholen ondergebracht. Het complex in de Leedewijk bestrijkt bovendien een groter deel van de Merenwijk, dan vanuit de Zijlwijk het geval zou zijn. Daar komt dan nog bij, dat een deel van de Zijlwijk tot het 'voe- dingsgebied' van het scholencom plex in de Slaaghwijk moet wor den gerekend (op 1 december vorig jaar bezochten 169 kinderen uit de Zijlwijk de scholen aan het Valken pad). Zeker bij teruggang van het aantal leerlingen moet het tweede en mis schien laatste blijvende scholen complex zo dicht mogelijk bij de grens van de twee woonwijken Eengezinswoningen in Merenwijk klaar LEIDEN De pas klaar gekomen 408 eengezinswoningen, van de Stichting Eigen Huis, die in de Merenwijk zijn gebouwd, hebben een flinke bijdrage geleverd aan de vermindering van de Leidse woningnood. Gebleken is namelijk, dat 95 procent van de kopers al in Leiden woonde, terwijl 65 procent een huurwoning achter liet met een huur, die ligt tussen de 150 en 250 gulden per maand. Daar komt nog bij, dat een verhui zing naar de Merenwijk vaak door stromingsmogelijkheid voor zeven k acht gezinnen of alleenstaanden heeft opgeleverd. De gemiddelde koper was ongeveer 30 jaar en had een gezin van gemiddeld 3.5 perso nen, terwijl hét bruto-inkomen lag op. een gemiddelde van 25.000 gul dén. De Stichting Eigen Huis signaleert overigens, dat de bouw van deze 408 woningen overschaduwd wordt door de activiteiten van commer ciële project-ontwikkelaars. 'In de Merenwijk, waar ongeveer 3880 wo ningen gebouwd worden, steken de woningen van de Stichting met een prijsniveau van 90.600 vrij op naam wel heel sterk af tegen die van andere ontwikkelaars, waarbij de koopprijzen van 97.000 tot 240.000 kunnen oplopen'. De Stichting stelt bovendien vast, dat het percentage doorstromers veel geringer was geweest wanneer de prijzen hoger hadden gelegen. Overigens is de woningnood in Lei den nog altijd vrij aanzienlijk. Op 31 december van het vorig jaar stonden bij het gemeentelijk bu reau voor huisvesting ruim 2000 woningzoekenden ingeschreven (2011 precies). Daarvan waren 1673 ingezetene van Leiden. Wat de inkomens betreft blijken 1799 wo ningzoekenden in de gemeente minder dan 1800 gulden per maand te verdienen, de overige 212 verdie nen meer. LEIDEN Op de Nieuwe Mare en de Hogewoerd zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee auto's be schadigd. De portieren werden in gedeukt en er werd op het dak van de auto's gedanst. De daken werden behoorlijk ingedeukt. LEIDEN Zaterdag om vijf over acht liep een 3-jarig meisje, dat hardlopend de Haarlemmerstraat overstak, ter hoogte van de Vrou wenkerksteeg, tegen een auto op, die in de richting, van de Turf markt reed. De auto werd bestuurd door een 20-jarige Leidenaar. Het meisje kreeg een linkerbeenbreuk en schaafwonden. LEIDEN Vrijdagavond om 23.30 uur werd een 25-jarige Leidenaar in de buurt van de Langegracht door twee onbekende knapen met en mes in een zij gestoken. Het slchtoffer werd door een automobi list die hij1 aanhield op de Lange gracht naar het Elizabeth-zieken- huisg ebracht. De politie verzoekt de automobilist die het slachtoffer vervoerde, zich met de recherche in verbinding te stellen. LEIDEN Een kordate bewoner van de Tiboel Siegenbeekstraat be trapte in de nacht van vrijdag op zaterdag een 23-jarige Leidenaar, toen deze zich een cassette pro beerde toe te eigenen die zch in een auto bevond. De 21-jarige man die dat zag, hield de dief vast totdat de politie hem kon meene men. J. C. Bavelaar. Volgende week woensdag, de dag van de officiële opening, hebben de kinderen óók feest, 's morgens op school. Er zullen o.a. spelletjes wor den gedaan, en 's avonds is er als het goed weer is een lampi onoptocht. KATWIJK De rijksinspectrice van het kleuteronderwijs, mej. Th. J. Semplonius, zal volgende week wbensdag, 5 februari om 3 uur, de nieuwe christelijke Sjaloom-kleu- terschool officieel openen. De kleu terschool staat aan de Stadhouders- dreef in de wijk Cleijn Duin. De school telt 68 kinderen die over twee klassen zijn verdeeld. Volgens hoofdleidster T. de Kruyf is er nog een wachtlijst van kinderen voor de kleuterschool. Kleuterschool Sjaloom kwam in ok tober al in gebruik. Naast mej. De Kruyf is er nog één leidster: mej.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3