lussen grootste olieproducenten erben Karstens: een ielrenner, die leeft Industriebond NVV doet boekje ópen over beloning hoger Philips-person eel )wjet-economie herstelt zich ëverij De Ploeg il korter werken Koopgolf op Londense beurs Otterdam Tot één der Trekking premie lening Zd.-Holland Monetair beleid in Zwitserland weer verscherpt Hypotheekrente gaat omlaag Dollar op nieuw dieptepunt Prioriteiten in Monster vergen ca. zes miljoen CEBECO-HANDELSBAAD ADMINISTRATIEF MEDEWERKER FAMILIEBERICHTEN )UW/KWARTET DINSDAG 28 JANUARI 1975 Kil )SKOU Vorig jaar heeft de Sowjet-Unie de Verenigde Staten drongen van de eerste plaats op de ranglijst van olieproduce- ïde landen, zo blijkt uit officiële Russische gegevens. De olie- jduktie van de Sowjet-Unie nam vorig jaar toe tot 459 miljoen Ikens het jaaroverzicht van het ssische bureau voor de statistiek, ls dat is gepubliceerd in het eringsdagblad 'Izwestia' was er 1974 over het algemeen een klei- doch gestadige toeneming van produktie. Deze produktiegroei onder de oorspronkelijke doel- llingen van het vijfjarenplan l-'75 maar boven de eind 1973 uggeschroefde prognose, officiële statistieken vormen anwijzing dat de Sowjet-econo- zich geleidelijk herstelt van de ptGEYK Weverij De Ploeg in Noordbrabantse Bergeyk over- egt voor een deel van de produk- werknemers een werktijdverkor- g aan te vragen. Dit is noodza- -Jijk geworden omdat door stag- 2-tie in de afzet een te grote voor- -i d dreigt te ontstaan, zo zegt de ectie. Ploeg verwacht, dat met een :ö^k tijd verkorting voor ongeveer derde van het personeel voor a een derde deel van de werk- 8.!d gedurende zes weken de pro- opgelost zullen zijn. De be- i iken bonden stemmen met dit flncipebesluit in. ernstige tegenslagen die in 1972 waren geboekt. De plannen van de autoriteiten in Moskou om de pro duktie in de verbruiksgoederenin- dustrie groter te maken dan die van de zwaare industrie zijn echter mislukt In de verbruiksgoederen- sector bedroeg de groei vorig jaar slechts 7.2 pet vergeleken met een streefcijfer dat in het oorspronke lijke vijfjarenplan was gesteld op 8.7 pet. maar later werd herzien tot 7.5 pet. LONDEN De Londense beurs be leefde gisteren een ongekende koopgolf. Deze had tot gevolg dat de Financial Times-index van de aandelenkoersen in de morgen uren ruim 22 punten steeg tot 239.1. Vrijdag j.l. ging de index al met bijna 20 punten omhoog. Op 6 januari van dit jaar stond de Fin. Times-index nog op het laag- tepunt van de afgelopen 20 jaar en wel met 146. Achtergrond van de betere beursstemming zijn de lage re rentetarieven in de wereld en een meer vastberaden aanpak van de looninflatie in Engeland. e moet je altijd weer waarmaken' pulairste en strijdlustigste Hppels in deze Rotterdamse laagse moet zeker het duo Duyndam-Gerben Karstens _prden gerekend. Diverse oor den tellen mee, waarom het in üt zwart geklede tweetal er al- 1voor doet de overwinning in Ahoy'-zesdaagse te beha- heerst natuurlijk .de rivaliteit er heerst tussen Duyndam en ii oude ploegmaat René Pijnen, armee hij al driemaal Rotterdam ,n, en die nu is gekoppeld aan ïüpuwkomer Roy Schuiten, irben Karstens steekt zijn me ng daarover niet ondër stoelen of üken. 'Ik ben nu al elf jaar prof ieder jaar dat ik rijd, moet je jelf waarmaken. Schuiten, wat ik erigens best een aardige jongen 2ohd, komt net kijken en wordt nu -j als een 'grote' gebracht. Wat lèft hij tot nu toe gepresteerd? ïoEchts in ritten tegen het horloge left hij geschitterd. Daarnaast, inneer Duyndam nu niet wilnt jggen ze, ach, hij reed maar met irstens.' tarmee Karstens toch wel over de dige eerzucht blijkt te beschik- jn, die hem deze week in een jtikel in een weekblad wordt ont- gd. 'Waardeloos',, zo beschrijft jirstens het verhaal, 'dat is echt ier van een journalist die een -tgatief stuk over de wielersport „ril schrijven.^ Ik word afgeschilderd een grote materialist, die enkel iar belang stelt in poen, en geen kei plezier beleeft in het wielren- ifou, ik verdien graag geld, maar ik if ook. Driemaal per jaar ga ik op :antie, en ook weet ik mij op |d te ontspannen. Een glaasje in drinken met vrienden. In de laagse van Antwerpen is het jlfs zo dat wij, wanneer het ^nachts afgelopen is, voor het 'tar huis gaan ons eerst wat verpo- Dan kom ik 's morgens om it uur thuis, maar even zo vrolijk »n ik om twee uur weer present'. >t journalisten heeft Gerben Kar- jns in zijn elfjarige loopbaan als iroepswielrenner wel meer over top gelegen. Onlangs nog nadat fcrstens de overwinning was ont- imen in de klassieker Tours-Pa- |s. 'Het was gewoon rancune van dopingart^', zo stelt hij. 'Dat was :lfde man, die in de Tour de .fcuice in Rouaan bakzeil moest alen, toen ik te laat op de doping- introle verscheen. Nu kon hij zijn halen maar de Franse jour- ilisten schreven direct dat ze mij het leven moesten schorsen, zal ze krijgen, de heren. Hun ,men zal ik weten te onthouden, it is voor mij een prikkel om .lelijk op de weg verschrikkelijk ird te gaan rijden.' heb zoiets wel meer aan de i23.fcnd gehad. Dat was toen ik in ,a )65 mijn eerste Tour-etappe won. et was een vreselijk zware rit van uxerre naar Versailles, door de hevreuse-vallei. Ik heb mij toen t de naad gereden in een lange lo. Kapot was ik. Ik kon na de nish geen woord meer uitbrengen, et enige wat ik wenste was rust. nel naar het hotel. Desondanks loest ik van ploegleider Pellenaars iet de radio- en tv-commentato- :n praten. Dat heb ik gedaan, irwijl de schrijvende pers om mij een stond. Toen ik klaar was, ilden ze hebben dat ik het nog ;ns ging vertellen, toen ben ik ïtploft. Mooi dat zij de volgende ag schreven dat ik een gemakke- jke étappe 'mocht' winnen', e carrière van Gerben Karstens leiekat ups en downs zien. Aanvanke- jk begonnen met het wiel innen als training voor de haatssport, reed de toen als Leid- notariszoon bestempelde Kar ens als nieuweling en amateur an de ene triomf naar de andere, lij won de amateurklassiekers van ilmburg, Noord-Holland en Over- Issel, maar de bekroning van zijn mateurcarrière kwam in Tokio, Gerben Karstens houdt wel van een grapje: hier zit hij op de nek van Leo Duyndam. In de zware Industrie nam de pro duktie echter met 8.3 pet toe. Dat was aanzienlijk meer dan de eind 1973 tot 6.6 pet gereduceerde voor spelling en nagenoeg evenveel als de 8.5 pet groei van het oorspron kelijke vijfjarenprogramma. Voor 1975 wordt in de zware industrie een produktietoeneming van zeven pet nagestreefd terwijl de groei in de verbruiksgoederensector is ge steld op zes pet. De totale industriële produktie van de Sowjet-Unie nam in 1974 met acht pet toe. Het herziene streven was voor dat Jaar gericht op een groei van 6.8 pet en de doelstelling van het oorspronkelijke programma was 8.5 pet. Het nationale inkomen werd maar vijf pet groter; men had gehoopt op een toeneming met 6.5 pet. De landbouwproduktie was 3.7 pet lager dan in 1973, voornamelijk door de kleinere graanoogst. Van onze sociaal-economische redactie EINDHOVEN De Industriebond NVV heeft aan de werknemers van Philips gegevens verstrekt over de beloning van hoger perso neel van dit concern, dat niet onder de cao valt. De bond zegt hier bij dat hij 'de onderneming wil helpen om de vrees voor het open baar maken van inkomens weg te nemen.' Het gaat bij de gisteren verstrekte gegevens om de salariëring van werknemers met een hogere be roepsopleiding of met academische opleiding, die zijn ingedeeld in drie zogenaamde vakgroepen. Voor elke vakgroep geldt een beloningsstruc tuur voor leeftijd en beoordeling. De laagste klasse loopt van 23 tot en met 42 jaar, de middelste van 23 tot en met 45 jaar en de hoogste DEN HAAG Bij de jaarlijkse uit loting van 500 obligaties van de 2,5 pet premielening Zuid-Holland 1959 is de 100.000 gevallen op nr. 1 van serie 24087 en de 50.000 op nr. 10 van dezelfde serie. Met 10.000 worden afgelost nr. 4 van serie 32876 en nr. 9 van serie 33564 en met ƒ5.000 nr. 5 van serie 32876 en nr. 2 van serie 35358. Tien obligaties lootten uit met 1.000: nr. 2 serie 23262, nr. 10 serie 26318, nr. 5 serie 26688, nr. 10 serié 27856, nr. 7 serie 29641, nr. 7 serie 32646, nr. 10 serie 33870, nr. 10 serie 37860 en nrs. 1 en 6 serie 38187. Met 500 worden 25 obligaties af gelost: nr. 6 serie 23262, nrs. 1 en 6 serie 23457, nrs. 5 en 6 serie 24773, nr. 1 serie 25092, nr. 6 serie 26148, nr. 9 serie 24773, nr. 1 serie 25092, nr. 6 serie 26148, nr. 9 serie 26174, nr. 2 serie 26831, nrs.. 2 en 8 serie 26462, nrs. 5 en 9 serie 28447, nr. 9 serie 31065, nr. 10 serie 32646, nrs. 5 en 8 serie 32507, nr. 3 serie 32876, nr. 4 serie 33564, nrs. 1 en 3 serie 33812, nr. 5 serie 36577, nr. 7 serie 37371 en nr. 3 serie 37879. Voorts zijn nog 460 obligaties met 125 aflosbaar gesteld. waar hij met Pieters, Zoet en Dol man de gouden medaille won op de honderd kilometer ploegentijdrit. In zijn eerste jaar als prof won Karstens al direct ParijsTours, terwijl hij het jaar daarop het kampioenschap van Nederland be haalde. Abrupt leek er in 1968 een eind aan de glanzende wlelerloopbaan van Karstens gekomen, toen hij zwaar overspannen moest worden opgeno men in een inrichting in Oegst- geest. Het zomer en winter door- fietsen leek zich te hebben gewro ken. Leek, want Karstens toonde karakter en, nadat hij in Oegst- geest was ontslagen, gooide hij zich weer volop op het wielrennen. Hij: 'Ik heb een geluk. Ik heb "maar weinig training nodig. Voor deze zesdaagse ook. Half november ben ik gestopt met het wegseizoen, en tot 2 januari heb ik geen fiets meer aangeraakt. Wel heerlijk in de Franse Alpen geskied, ook goed voor je lichaam. In de zesdaagse van Bremen heb ik mij weer in vorm gereden. Dat deed de eerste twee dagen wel.pijn, maar daarna reed ik weer als vanouds'. 'Trainen vind ik niets, vooral niet als je alleen bent. Dan ga je aan alles zitten denken en zitten pieke ren. Bijna net zo erg zijn de zes daagsen. Etappe-koersen vind ik niet erg, maar in een zesdaagse zit ik de dagen af te tellen.' Hoewel hij het met zijn ploegmaat Leo Duyndam opperbest kan vin den. 'Vreemd', zegt hij, 'want wij zijn allebei steenbokken. Ergens moet dat botsen, maar doordat wij alle bei zeggen waar het op staat gaat het goed. Samen wonnen wij al eens de zesdaagse van Londen. Wat eenzelfde soort programma kent als Rotterdam.' Misschien een indicatie voor de uitslag in Ahoy' UITSLAGEN ZESDAAGSE ROTTERDAM De stand ln de Rotter damse Zesdaagse was rond middernacht als volgt: Schuyten-Pijnen. Duyndam Karstens, SercuVan Lancker. Gilmore Stevens; op één ronde: HarltzHempel. BugdahlKemper, SchulzeRenz; op acht ronden: GodefrootBraeke; op tien ronden: StamKnetemann; op 13 ron den: PensBalk; op 22 ronden: Van TolPuschel; op 28 ronden: PriemAl lan; op 34 ronden: DellatorreDebos- scher. In de amateur-zesdaagse gaan met één ronde voorsprong aan de leiding de vol gende koppels: CaethovenVan Gastel. SlotVenix, HuveneersGrootzwagers.- KootVan Gerwen. Aandelenemissie Amrobank geplaatst AMSTERDAM Bij de uitgifte van 1.469.339 gewone aandelen aan tooinder hebben nagenoeg alle hou ders van gewone aandelen Amro bank van hun claimrecht gebruik gemaakt. ZURICHT Termijnverkopen van Zwitserse franken met eèn verval tijd van langer dan tien dagen moeten vanaf 28 februari worden -beperkt tot zeventig procent van de omvang van eind oktober 1974. Dit heeft de centrale bank van Zwit serland bekendgemaakt. Sinds be gin januari, en dus ook nog de hele maand februari, geldt hiervoor een restrictie met tien procent. Voor termijnverkopen met een ver valtijd van maximaal tien dagen blijft de huidige regeling van kracht. Deze behelst een verplichte halvering in vergelijking met de stand van eind oktober 1974. AMSTERDAM De Algemene Bank Nederland, en de Westland- Utrecht Hypotheekbank hebben de rente voor hypotheken verlaagd. De ABN verlaagt de rente op hypothe ken op woonhuizen met gemeente garantie van 10,5 tot 10,25 pet en de rente op hypotheken op woon huizen zonder gemeentegarantie van 10,75 tot 10,5 pet. van 23 tot en met 47 jaar. Een 23- jarige, die met de laagste beoorde ling in het bedrijf zou beginnen kan volgens de Industriebond een jaarinkomen van 20.000 hebben. Het maximum in deze groep is 29.500. Een 42-jarige met de laag ste beoordeling kan in deze groep 26.000. ontvangen en met de hoogste beoordeling 39.600. In de middelste groep kan een 23- jarige met de laagste beoordeling 21.000 hebben en 35.400 als hij de hoogste beoordeling krijgt. Een 45-jarige heeft in overeenkomstige omstandigheden respectievelijk 29.300 en 51.100 jaar inkomen. In de hoogste vakgroep kan een 23- jarige beginnen met tenminste 25.300 en eindigen met ten hoog ste 47.000. Een 47-jarige kan mi nimaal 41.900 krijgen en maxi maal 81.100. De bond heeft meegedeeld geen ge gevens te kunnen verstrekken over de groep van ongeveer 600 perso neelsleden die boven deze drie vak groepen hoger personeel zijn inge- deeld, dan wel niet in een vakgroep voorkomen. Ten slotte deelt de bond mee, dat de lataste groep van ongeveer 300 personen, onder wie de leden van de raad van bestuur, samen in '73 15.4 miljoen heeft gekregen aan tantièmes. AMSTERDAM Op de Amster damse wisselmarkt is maandag ak- tief gehandeld in dollars. Na een opening op 2.4075 liep de note ring langzaam verder terug tot op een gegeven moment zaken werden gedaan op circa 2.3975. Het slot kwam op 2.40 tegen vrijdag 2.4165, wat een nieuw laagtepunt betekent. Volgens valutahandelaren kwam het aanbod vooral van Zwit serse zijde. In Zwitserland zakte de dollar zes rappen tot Zw. frs 2.41, ook een nieuw dieptepunt en in Frankrijk kwam het Amerikaanse betaalmiddel net onder de DM 2.30. MONSTER B. en W. van Mon ster hebben een prioriteitenlijst op gesteld van werkzaamheden, die dit jaar moeten worden uitgevoerd. In totaal zal met de werkzaamheden een bedrag van bijna zes miljoen gulden gemoeid zijn. Op de urgen- tielijst, die 22 projceten omvat, staan o.m. reconstructie van de Jan Olierookstraat te Poeldijk, de aan leg van parkeerhavens in de dorps kom, de reconstructie van de Zwar tendijk, de bouw van een school (zes lokalen) in fase I van plan Zwartenhoek en het aanbrengen van een verkeerslichteninstallatie op de kruising Molenweg-Zwarten dijk. Op 28 januari zal de gemeen teraad van Monster zich buigen over het voorstel van B. en W., waarin de prioriteiten opgesomd worden met de bijbehorende uit voeringskosten. In de raadsvergade ring, die om 20.00 uur begint, komt ook het voorstel van B. en W. aan de orde, om in samenwerking met 's Gravenzande het zeelei- dingsproject uit te breiden met een zuiveringsinstallatie. Als gevolg hiervan zullen de kosten per Mon sters gezin gemiddeld met 28 gul den stijgen. Een derde voorstel van B. en W. betreft de verplaatsing van het woonwagenkamp naar het Wenpad. NATIONALE COÖPERATIEVE AAN- EN VEHKOOPVERENIGWG VOOR LAND- EN TUINBOUW OA. Voor een van de afdelingen van ons hoofdkantoor te Rotterdam zoeken wij kontakt met een die naast een M.A.V.O.-opleiding in het bezit is van het Praktijkdiploma Boekhouden. Leeftijd ca. 23 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan CEBECO-HANDELSRAAD, Afd. Personeelszaken, Blaak 31, Rotterdam. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan CEBECO, afdeling Personeelszaken, Blaak 31 te Rotterdam. Het bestuur van Christelijk Nationaal Vak verbond in Nederland geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer Jan Schipper Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, Officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij bereikte de leeftijd van bijna 85 jaar. De heer Schipper heeft van januari 1932 tót februari 1950 als lid van het verbondsbestuur zijn beste krachten gegeven voor het werk van de Christelijke Vakbeweging, waarbij hij zich met name inzette voor de meest zwakke en kwetsbare. Met dankbaarheid ziet het C.N.V. terug op het werk. dat hij in dienst van zijn Zender ook op het sociale levensterrein deed en waardoor hij voor veel arbeid van nu een basis heeft gelegd. Utrecht, 25 januari 1975. J. Lanser, voorzitter A. Hordijk, algem. secretaris. Na een rouwdienst in de Mattheüskerk, Hen- drika van Tussenbroekplantsoen, Oog in Al, welke woensdag 29 januari a.s. om 14.00 uur aanvangt, is er gelegenheid de familie te con doleren in de wijkzaal van de kerk. De begrafenis zal daarna in de familiekring plaatshebben. Na een kort ziekbed ls op de leeftijd van bijna 90 jaar in vertrouwen op de Heer van ons heengegaan, onze lieve Moeder, Schoonmoe der, Grootmoeder en Overgrootmoeder Judith van der Kuil Weduwe van C. Schuil Doetinchem: A. Schuil M. Schuil-Groen Rotterdam: P. Schiebaan-Schuil A. P. Schiebaan Rotterdam: J. C. Schuil J. Schuil-van Berkel Rotterdam: C. D. Schuil A. Schuil-de Boer Kleinkinderen en achter kleinkinderen Rotterdam, 25 januari 1975 Stadhouderslaan 28 Corr. adres: C. D. Schuil Von Weberlaan 6. Geen bezoek. De bijzetting in het familiegraf op de algeme ne begraafplaats Crooswijk zal plaatsvinden donderdag 30 januari a.s. Aankomst In de kapel om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de kapel van de begraafplaats. Na een moedig gedragen lijden is voor ons nog zonverwacht in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Maartje van Trigt-Mast Weduwe van Leendert van Trigt in de ouderdom van 84 jaar. Kinderen, Klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, 25 januari 1975. Corr. adres: L. van Trigt De Bazelstraat 44, Rotterdam-3014 Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8 uur ln de rouwkamer van „Helga" aan de Hendrick Staetsweg. De rouwdienst wordt gehouden D.V. woens dag 29 januari om 2 uur in de Verrijzeniskerk aan de Springerstraat 340, (Alexanderpolder), waarna de begrafenis zal plaatsvinden circa 3 uur op de begraafplaats „Oud-Kralingen" aan de Kralingseweg 334. In vertrouwen op God overleed onze lieve Moeder, Grootmoeder, Zuster, Schoonzuster en Tante Wilhelmina Jakoba Lagendijk weduwe vail B. C. Zwart, op de leeftijd van 84 jaar, Rotterdam: M. J. Molendijk-Zwart A. D. Molendijk Arie Leendert Heerjansdam: D. Lagendijk B. W. Lagendijk C. G. Lagendijk- Hoogendijk Rotterdam, 26 januari 1975, Hillevliet 122. Gelegenheid om te condoleren woensdag a.s. van 19.00 tot 19.30 uur in bejaardencentrum De Koningshof, Immanuël Kantstraat 90, Rotterdam. De rouwdienst zal gehouden wor den donderdag 30 januari a.s. in de zaal van de Mebo kerk, Smeedslandsedijk (naast De Koningshof) aanvang van de dienst om 12.00 uur waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Oude Begraafplaats Rusthof aan de Lagendijk te Ridderkerk. Vertrek vanaf de Mebo kerk om 12.30 uur. Heden overleed na een moedig gedragen lijden mijn Vrouw en onze Moeder Rinie Wieringa-van Wijnen op de leeftijd van 50 jaar Helmer Wierlnga Helmer Peter Annette Delft, 27 januari 1975. Henri Dunantlaan 1. De overledene is opgebaard in één der rouw kamers van het Rouwcentrum, Oostsingel 146, Delft, alwaar gelegenheid is tot condoloren 's avonds van 78 uur. De begrafenis in het familiegraf zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats „Jaffa", donderdag 30 januari a.s. om 1.15 uur. Geen bezoek aan huis Geen bloemen Tot onze grote droefheid werd van ons weg genomen Rinie van Wijnen echtgenote van Helmer Wieringa; op de leeftijd van 50 jaar. Dordrecht: G. F. Wieringa-van Leen Hilversum: K. Wierlnga J. J. Wieringa-de Jong Vlaardingen: D. J. Wieringa P. J. Wieringa-Verboom Amstelveen: A. Floor-Wieringa E. I. F'. Floor Delft, 27 januari 1975. „Hij schenkt uit goedheid zonder -peil Ons 't eeuwig, zalig leven". Bedroefd maar dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben en het vele dat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat God tot Zich heeft genomen Zijn kind, mijn Schoonvader, onze Grootvader en Overgrootvader Adrianus Johannes van der Boon weduwnaar van Adriana Dirkje Velthaak- in de ouderdom van 90 jaar. Rotterdam: M. P. van der Boon- de Knegt Maassluis: A. D. Sonneveld- van der Boon G. Sonneveld Fijnaart: K. M. van Beilen- van der Boon E. van Bellen Standdaarbuiten: A. J. van der Boon G. M. van der Boon- Lodders Werkendam: F. H. J. Kruyslflx- van der Boon J. A. Kruysifix Marbella: S. M. van der Boon Paterswolde: G. M. W. Acda J. Acda-Koppenol en achterkleinkinderen Rotterdam, 25 januari 1975, Huize „Borgsate", Meidoornsingel 181. Correspondentie-adres: G. Sonneveld, Lijsterlaan 96, Maassluis. Gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer van Huize „Borgsate", Meidoornsingel 183, woensdagavond van 88.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden donder dag 30 januari om 11.30 uur in Huize „Borg sate", waarna de bijzetting in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats Crooswijk zal plaats vinden ca. 12.30 uur. „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heren hand". Heden nam de Here tot Zich onze oudste Zuster, Schoonzuster en Tante Adriana Helena Cornelia Vos in de ouderdom van 86 Jaar. Uit aller naam: L. M. Vos Rijswijk Z.H., 26 januari 1975, Huize „Steenvoorde', Generaal Spoorlaan 62. Geen bloemen. De rouwdienst zal worden gehouden donder dag 30 januari om 14.30 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats aan de Sir Win ston Churchill-laan te Rijswijk Z.H., waarna de begrafenis zal plaatshebben. Vertrek van Huize „Steenvoorde" om 14.15 uur. Heden behaagde het de Here tot Zich te ne men onze geliefde Zwager en Oom W. G. Wiesmeijer op de leeftijd van 80 jaar. Echtgenoot van C. C. Wiesmeijer-Brussee Familie Brussee Familie v. d. Meij Familie v. d. Reek Familie Solleveld Familie Ravensbergen Rijnsburg, 25 januari 1975 Tot ons groot leedwezen overleed de heer R. Volkeritik Gedurende ruim 27 Jaar heeft hij zijn beste krachten aan de belangen onzer vennootschap gewijd. Zijn nagedachtenis zal door ons ln hoge ere worden gehouden. Directie en medewerkers van de B.V. Scheepswerf en Machinefabriek „De Biesbosch - Dordrecht" Dordrecht, 23 januari 1975 Met droefheid geven wij u kennis, dat in het Ziekenhuis Leyenburg te Den Haag van ons is heengegaan onze lieve Schoonmoeder, Oma en Zuster Antje Kooijstra weduwe van Pier de Boer, in de ouderdom van 78 jaar. Mede namens verdere familie: P. Kooijstra Monster, 27 januari 1975, Rijnweg 52. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 30 januari a.s. om 12 uur in het crematorium „Ockenburgh", Ockenburgherstraat 21 te 's-Gravenhage-Loosduinen. Gezang 50 3 Toch nog onverwacht ging na een liefdevolle verple ging ln Huize „de Wllbert" van one heen onze lieve Vader, Groot- en Over grootvader Lodewïjk Karei van de Ven Weduwnaar van Maria Juliana Plaisier Hij werd bijna 86 Jaar. Lelden: H. van de Ven I. M. v. d. Ven- de Leeuw Katwijk: D. A. van do Ven E. L. J. van de Ven- Remmelts Klein- en achter kleinkinderen Katwijk, 25 Januari 1975 Huize „de WUbert" Overrljn 7 Correspondentie-adres: Leiden, van Oldenbarne- veltstraat 20. Gelegenheid tot bezoek ln Huize „de Wllbert". dins dagavond van 19-20 uur. De rouwdienst ls bepaald op, donderdag 30 Januari a.s. om 12.00 uur ln de Groene Kerk te Oegst- geest, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condole ren na de begrafenis in de kerk. Geen bloemen. Het bestuur van de af deling 's-Gravenhage van de Bond van Christelijke Politieambtenaren ln Ne derland geeft mot leed wezen kennis dat op 24 Januari 1975 op de leef tijd van 75 Jaar ls over leden Ary van Krimpen gepensioneerd brigadier van de gemeentepolitie, gewoond hebbende Gagel- plein 7 te 'B-Gravenhage. Namens het bestuur: M. Schollema, voorz., K. van Dijk, secretaris Heden nam <te Here tot Zich onze lieve Tante en Nicht Neeltje Brak op de leeftijd van 80 Jaar. Uit aller naam: H. M. van Hooft-Brak Driebergen, 25 Januari 1975, „Nassau-Odljckhof". Corresp.adres: Delfgauwseweg 127, Delft. De rouwdienst wordt ge houden op woensdag 29 Januari ln de aula op de Nieuwe Algemene Be graafplaats te Driebergen n.m. 1.30 uur. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. DANKBETUIGING Voor het medeleven en de belangstelling ondervon den tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn lieve Man en onze zorgzame Vader Maarten Knoester betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: B. Knoester-Vink 's-Gravenhage, 28 januari 1975, Landréstraat 151.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11