Piet Honingh zö goed dat hij deed vergeten hoe saai 'Domaines' is EEN WINTER VOL GEVAREN 'The Rake's Progress' levendig en virtuoos Radio- en televisieprogramma's Vier doden bij bomaanslag in New York Gevangeniskerk geheel afgebrand Demonstratie tegen koop atoom jagers Even puzzelen ■[NOU JA, \I\IE SLEPEN HETSCHIP SEUEN, ZO VER ALS DAT GAAR> BOOMSTRONKEN, OVERAL! Wl» ZliN VERLOREN) iei door R. N. Degens AMSTERDAM Voor liefhebbers van muziek van deze tijd was er dit weekeinde in het Amsterdam se Concertgebouw nogal wat te beleven. In de kleine zaal was er zaterdagavond van de Stichting Kamermuziek Amsterdam het vierde Rondom-concert, en in de grote zaal zat zondagmiddag het Concertgebouworkest klaar voor het zesde 'muzikale avontuur op de zondagmiddag' van een serie van totaal negen concerten met hedendaagse muziek. Beide concertseries hebben een vrij constant aantal bezoekers, waarbij wat de grootte van de belangstel ling betreft rekening moet worden gehouden met een gelijk aantal de kleine zaal prppvol, en de grote maar zeer matig bezet is. Dat laatste was ook nu weer het geval. Maar de niet zo talrijken brachten daar met z'n allen wel veel enthousiasme op voor klarinet tist Piet Honingh. die met zijn meesterlijk spel bijna kon doen vergeten hoe intens vervelend 'Do maines' van Pierre Boulez is, waar in hij de solo-partij blies. Nutteloos In de toelichting schrijft Boulez zelf dat hij vroeger iets had 'tegen het heen en weer lopen op het podium. Iedere keer als ik het weer meemaakte besefte ik hoe nutteloos het was'. Als hij niet van mening was veranderd, dan was ons dit stuk bespaard gebleven. Maar voor 'Domaines', dat voor zes instrumen tale groepen en klarinet is geschre ven, bleek hij het plotseling zinvol te vinden de klarnetsolist te laten pendelen tussen de zes groepen die verspreid op het podium zijn opge steld; kleine groepjes van één tot zes spelers. De klarinettist speelt een solo bij een van die groepen, en terwijl hij zich naar een andere groep (naar eigen keuze) begeeft, speelt de juist verlaten groep olv de dirigent een soort 'echo' op zijn solo. Dat gaat zo zes maal; waarna de solist de 'echo' geeft. Boulez verzon het in 1968 en het zou al vreemd zijn indien pok dit stuk niet een paar boeiende passa ges, zoals in het eerste deel bij de violengroep. zou bevatten. En er zit een respectabele hoeveelheid denk werk achter, zoals gewoonlijk bij Boulez. Maar het klinkende resul taat, met het tot vervelens toe ge bruiken van 'dubbeltonen' op de klarinet, is een onmiskenbaar diep tepunt in Bouhz' produktie. Michel Tabachnik die als dirigent optrad, en die evenals Piet Ho ningh vergeefs poogde kraakloos over het podium te lopen, dirigeer de daarna een eigen compositie 'Movimenti'. Het is voor klein or kest met veel slagwerk, klavecimbel en 2 piano's en het duurt ongeveer 12 minuten. Gedurende tien minu ten üjkt het een vrije fantasie naar Strawinsky's Petrouchka (scène in de kamer van de Moor) met duide lijke herkenbare thema's en met volkomen overeenkomstige klank kleuren en bewegingspatronen. Het is een plezierig helder klankstuk, want Strawinsky kon er wel wat van. In de laatste minuten ebt het geluid weg met een klap hier en een glissando daar en het slot is een piccolo-solo; en dan moet Je waarachtig weer denken aan Pe trouchka, dat met een hoge gestop te trompet eindigt..Tabachnik die in 1942 in Genève werd gebo ren, kan in elk geval wel dirigeren, dat heeft hij al vaker bewezen. Hij besloot dit programma met de Fünf Orchersterttlcke op. 16 van Schönberg. voor zangstem en geluidsband. Candice Natvig die naar mijn me ning hard op weg is een (verfijn de) opvolgster van Cathy Berberian te worden, maakte er een dol stuk muziektheater van, met feilloos ge voel voor 'timing' en met een uit gekiend doseren van effecten. Een topprestatie. Die, mutatis mutandis, geëvenaard werd door het ensemble dat na de pauze 'Aventures' en 'Nouvelles aventures' van Ligeti uitvoerde. De niet nader aangedui de, maar bijna plastisch in klank- pisoden gekarakteriseerde menselij ke gevoelens, geven deze uit 1962 en 1965 daterende stukken, boven hun kwaliteiten als klankstukken een sterke dramatische werking. Het was een zeer indrukwekkende uitvoering waarin de drie veelei sende vocale partijen werden ver tolkt door Grethe de Vink, Lucia Kerstens en Lieuwe Visser. Rein- bert de Leeuw dirifeeerde. En daar mee sloot hij dit programma, dat hij met een korte mondelinge inlei ding had geopend en waarin nog een uitvoering van 'Zyklus fiir ei- nen Schlagzeuger' van Stockhausen, met Michael de Roo als slagwerkso list, en een stuk voor basklarinet en klanksporen 'Intra I' van Ton Bruynel en gespeeld door Harry Sparnaay, een plaats hadden ge vonden. David Hillman en Joanna Bruno in The Rake's Progress. door Jac. Kort Topprestatie Dat het programma van Reinbert de Leeuw's Rondom-concert zater dagavond gewijzigd moest worden, had tot gevolg dat er nu de jonge Amerikaanse zangeres Candace Natvig op voorkwam met 'Aria' en 'Fontana mix' van John Cage, twee stukken die naar believen gelijktij dig kunnen worden uitgevoerd, AMSTERDAM Igor Strawin sky was bijija zeventig jaar, toen hij in 1951 'de opera 'The Rake's Progress' en daarmee het lang ste werk uit zijn oeuvre schreef. De Nederlandse Opera Stichting, die het werk in het seizoen 1971-'72 ten tonele voerde, geeft er momen teel opnieuw een aantal voorstel lingen van, waarvan er twee heb ben plaatsgevonden op 24 en 26 januari in de Stadsschouwburg te Amsterdam, waar ook de derde voorstelling wordt gegeven op de 28e. Vervolgens kan men de 'Le vensloop van een losbol' nog zien in Groningen (30-1) Scheveningen (2-2), Rotterdam (4-2) en Eindho ven (6-2). Behalve de dirigent. Hans Vonk. en de vertolker van de Trulove-rol. Lieuwe Visser, zijn alle medewer kers dezelfden als vier jaar gele den: Joanna Bruno (Anne) David Hillman (Tom), Peter van der Bilt (Shadow) Elsa Iioni (Mother Goo se). Cora Canne Meijer (Baba) en Nico Boer (veiligmeester). De regie is opnieuw in handen van SMIDJE VERHOLEN Vergelijking David Pountney. Decors (schamel en kaal) en costuums (mooi en kleurig) zijn van Ralph Koltai. De 'Losbol' is een verre nazaat van Faust, die in Shadow zijn Mefisto en in Anne zijn Marguerite ont moet- Zo .heeft Strawinsky het Libretto van de Engelse dichter W. H. Au- den en de Amerikaanse theaterdes - kundige Chester Kallman ook min of meer behandeld als een naneef van Mozart; licht, kleurig, transpa rant en met veel humor. De vokale partijen zeer dankbaar, het orkest klem en doorzichtig en zelfs met recitatieven, begeleid door een cla- vecimbel, als twee eeuwen geleden. De lichtheid en fleurigheid met aan het eind de moraal: 'alle mannen zijn gek en wat ze ook doen, 't blijft theater', kwam voortreffelijk over het voetlicht, dankzij virtuoze zang. levendig spel en voorts een uitstekende begeleiding van het Radio Kamerorkest, onder leiding van Hans Vonk. Een voorstelling, die door het pu bliek, dat aanvankelijk wat gereser veerd reageerde, in de loop van de avond steeds hartelijker met 'open doekjes' werd beloond. De vergelijking van Geven voor Leven met Houd Portugal Vrij zal zich zaterdag bij veel kijkers hebben opgedrongen. Het bedrag van een kleine anderhalf miljoen gulden om voor een heel volk de democratie te helpen verzekeren, moet dan wel povertjes hebben afgestoken bij de ruim zeventig miljoen voor de bestrijding van kanker onder een paar honderd kinderen. Maar zo simpel mogen wij de zaken niet tegenover elkaar stellen. Er speelden in beide acties een reeks totaal uiteenlopende motiveringen mee. Zo talrijk, dat we ze misschien niet eens allemaal een naam kunnen geven. Wat wij wel, zonder complicaties, kunnen vergelijken, zijn de manieren waarop deze inzamelingen zijn gevoerd. Een wie zaterdag een groot deel van de Portugal- programma's van de VARA heeft gevolgd, zal moeten toegeven dat het door de NCRV heel wat professioneler werd aangepakt. Nogmaals: los gezien van het feit dat het hemd nader is dan de rok en dat door kanker aangetaste kinderen van het eigen volk de wil tot geven krachtiger motiveerden dan het vullen van de verkiezingskas van een buitenlandse politieke partij. Want zo zal menige 'man in de straat' erover hebben gedacht. Het was een protestants man, de gereformeerde professor Verkuyl, die voor de televisie het meest bewogen pleidooi hièld voor de actie ter verdediging van de wankele democratie in Portugal. Dat hij met deze zaak instemde, heeft professor Verkuyl een paar brieven opgeleverd, afkomstig van mensen die met hem de Oosterschelde zouden willen dempen of hem regelrecht hadden willen afmaken. Kunnen dit 'broeders van hetzelfde huis' zijn geweest? Daarover zou ik een boekje kunnen schrijven. De vriendelijke Portugese minister van buitenlandse zaken, Mario Soares, moet zaterdag op een afschuwelijke manier op hete kolen hebben gezeten. Ondanks de broeiende dreigingen in zijn land, was het zijn plicht naar Utrecht te komen, waar helaas, veel ondermaats vermaak de actie begeleidde. En toen hij holderdebolder in Lissabon was teruggekeerd, kon hij ook nog eens naar het Benfica-stadion om ongeveer dezelfde dingen te zeggen. Die wedstrijd tussen de oude geweldenaren van Benfica en Feyenoord was een kostelijk schouwspel. Ik heb met bewondering de staaltjes van baltechniek en spelinzicht gezien. Goed, er stonden geen grote belangen op het spel, dus konden de veteranen sportief zijn. Maar zij hebben toch ook heel wat te leren gegeven. Deze laatste zin kan slechts op een enkel onderdeel van het zondag avondprogramma slaan. Had ik een erepalm weg te geven, hij zou gaan naar Theo van den Broek. Na louche figuren in Centraal Station en half gare personen in de Durma- zon-kolder, gaf deze franciscaner broeder een zeer openhartige indruk van de wijze waarop hij een compleet mens probeert te zijn. Hij paste volkomen in de rubriek van Ad Langebent: Heel de Mens. TON HYDRA NEW YORK (Reuter) Vier mensen zijn om het leven gekomen en minstens 15 zwaar gewond ger raakt bij een ontploffing in een besloten club in de New Yorkse wijk Manhattan, die zich in de nacht van vrijdag op zaterdag voordeed. Verschillende gebouwen in de omgeving waaronder de his torische Taverne Fraunces, werden beschadigd. In deze Taveerne hield George Washington in 1783, na de Amerikaanse revolutie, zijn be roemde afscheidsrede tot zijn troepen. De FALN, een organisatie van Por- toricaanse nationalisten, heeft zich verantwoordelijk gesteld voor de bomaanslag. De organisatie zegt dat de 'bomaanslag een vergelding is voor de door de CIA bevolen bom aanslag op 1 januari van dit jaar in een restaurant in Mayaguez, Por to Rico. Bij de aanslag, zo zegt de organisatie, kwamen twee jonge arbeiders, die streden voor een on- afhanakelijk Porto Rico, om het leven. 97: Het was een volkomen ver fomfaaide en druipnatte Janus Paxse, die enige tijd later bij zijn lieftallige ega aan de deur ver scheen. De anders zo koene veld wachter wekte nu wel de indruk van volkomen verslagen te zijn. Dit trok natuurlijk de opmerkzaamheid van vrouw Paxse, die héél goed zag, dat haar man naast enkele regen buien ook nog een serie andere stormen had moeten trotseren. De ferme vrouw Paxse hield er echter helemaal niet van haar man te behandelen, alsof hij een schoot hondje was. Zij was meer het type, dat van drastische maatregelen houdt. Daarom trok zij eerst een lelijk gezicht, voegde daar enkele lelijke woorden aan toe en dreef haar man toen met uitgestrekte vinger naar de keuken, waar hij zich kon ontdoen van zijn natte goed. 'Ik begrijp wel weer hoe laat het is. Janus,' viel ze uit. 'Je hebt de strijd met de smid weer voor de zoveelste maal verloren is niet niet?' Dit was de arme Janus werkelijk te veel. Hij stortte geheel en al in elkaar, zoals de illustratie zo treffend laat zien. Brullend van ellende lag hij als een klein, stout kind te trappelen op de grond, vlak tegen het aanrechtkastje aan en wentelde in het regenwater, dat uit zijn eigen kleren droop. Deze manier van handelen was evenwel in het geheel niet naar de zin van de doortastende vrouw Paxse. 'Stel je niet aan, dwaas! Is het buiten nog niet nat genoeg?' riep ze ulf 'Moet er binnen nuv ook al zo' kliederboel ontstaan?' Op het zelfde ogenblik greep ze een deeg roller die voor de hand lag, en me behulp van dit voorwerp begon zn hem 'n serie welgemikte slagen toe ti brengen. Deze behandeling had iw zo verre succes, dat de veelgeplaag de koddebeier schielijk overeinj»it kwam, zijn natte goed uitdeed even later in een gemakkelijkjen stoel zat, geheel gewikkeld in 'ioe warme, wollen deken. Hij slobberd er nadenkend aan een kop thee mejor een scheut rum-tegen-de-kou begon zijn verhaaltje te doen. 'I$oi wou de smid aanhouden wegens heter rijden op afgesloten paden hij. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN WIE HEEFT AL DIEN MISSCHIEN DE BOMEN HIERAANAv H0UTB0K. LAND GEVELD? FERDINAND 75 Hij was hier om ach ter de waarheid te komen, en als wreedheid daarvoor het aangeweïten wapen was, zou hij het moeten gebruiken. 'De gelijkenis is onmis kenbaar', zei hij. 'Als Devlin een vrouw was geweest, zou hij er pre cies zo hebben uitgezien als Sally'. 'Nee!' het klonk als een schreeuw. 'Dev is.haar stem brak en ze begon te snikken. 'Dev is van mij.mijn liefde. Er is niemand zoals Dev. En als ik hem zie.zij aarzelde en toen keerde zij zich gekweld tot Raedler. 'Zij zeiden dat ik mocht gaan. 'Madame', Raedler zei het op een toon die haar ogenblikkelijk het zwijgen oplegde. Hij kwam vlug naar haar toe en Canfield zag dat hij haar bijna ruw bij de arm greep. 'Madame is overspannen.overr vermoeid. Zij kan zich beter terug trekken'. Zij liet hem begaan toen hij haar hielp opstaan en leunde zonder verweer op zijn arm en hield één hand voor haar gezicht. Zij snikte nu onbeheerst, diep ongelukkig toen~ zij langzaam naar de deur liepen. Onder het snikken door bleef zij maar steeds als een echo hartstochtelijk herhalen: 'Dev is van mij alleen.Dev is.Raedler trok de deur met een ruk achter zich dicht en toen hoorden zij niets meer. Canfield kwam het eerst in bewe ging. HIJ liep naar de tafel, schonk drie glazen cognac in en ging er mee naar Sally en Hayward, die CATHERINE GASKIN nog steeds naar de deur staarden waardoor Raedler en Elizabeth ver dwenen waren. Hayward nam het glas van Canfield aan. 'Vreemd', zei hij. gretig een grote slok uit zijn glas nemend, iets dat hij anders verschrikkelijk zou hebben gevon den. 'Een echt drama. Ik zou het nooit hebben kunnen geloven van een vrouw als Elizabeth. Het is natuurlijk gedeeltelijk onze schuld omdat wij haar hier zo alleen heb ben gelaten.wij hadden moeten doorzetten. Ik had moeten volhou den. Maar wie kon weten dat het haar zo zou aangijpen? Wie had dat gedacht van iemand zoals Eli zabeth? Ze kon vroeger nooit heb ben dat iemand zich met haar za ken bemoeide. Hoe konden Wij we ten dat het tijd werd om in te grijpen.Ach.Ja'. Hij zuchtte diep en dronk de helft van de cognac op. Canfield duwde het glas in Sally's hand en boog haar stijve vingers om het glas heen. 'Drink op', zei hij. Zij gehoorzaamde hem automatisch, met starende ogen, de ogen waar van Elizabeth had gezegd dat het niet devlins ogen waren. 'Ik had het ook niet kunnen gelo ven.' zei ze. 'Ik dacht niet dat het waar was. Denk je.vroeg ze Canfield, niet Hayward.'denk je dat ze werkelijk van hem hield?' Canfield knikte. 'Ja'. Maar in ge dachten verbeterde hij wat Sally had gezegd in: Elizabeth houdt van hem. Hij was geheel in-beslag ge nomen door wat hij zojuist had gehoord: 'En als ik hem zie... zij zeiden dat ik mocht gaan. Devlin leefde en Elizabeth wist het. 'Maar wat.Sally's blik werd plot seling warm, alsof zij zich had her steld van de schok. 'Wie is die man? Wat doet hij hier? Waarom is ze hier alleen met hem? Bet minste dat u en ik kunnen doen is haar hier weg te halen, mr.' Hay ward'. Zij verslikte zich in de laatste woorden omdat Canfield plotseling zijn hand over haar mond had ge legd. Hij schudde het hoofd en wenkte Hayward te zwijgen. Hij boog zich dicht naar hen toe en zei zacht: 'Zullen wij onze cognac verder op het terras drinken?' Hij knikte nadrukkelijk met zijn hoofd naar de deur en nam toen heel voorzichtig zijn hand weg van Sally's mond. Zij keek hem met wijdopen geschrokken ogen aan en wist, zonder te begrijpen waarom, dat zij moest gehoorzamen. 'Ja', zei ze, Canfields spel meespe lend zonder te weten waarom. 'Die vuren maken het hier te heet. Ik heb altijd gehoord dat de huizen vap Amerikanen veel te warm zijn'. Zij wachtte niet op de twee man nen maar liep snel de kamer door waar Elizabeth even tevoren nog had gelopen. Het getik van haar hakken was het enige geluid. Can field zag hoe bevallig en pittig zij haar lange benen en haar heupen bewoog, en hij wist dat zij instinc tief precies zo had gehandeld als Devlin gedaan zou hebben: dapper voorwaarts, wat haar ook wachtte. Hij was nooit blijven afwachten en zij deed het evenmin. Bij de deur zei ze, verder improvi serend in de rol: 'Is de maan er vanavond? Wat zou het heerlijk zijn de maan op die sneeuw daar bóven te zien schijnen'. Zij had Devlins moed. dacht hij, en die zou ze zo dadelijk hard nodig hebben als hij haar over Devlin moest vertellen. Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: fclass. muz. 7.30 Nws. 7 41 (S) Hier en Nu. 7.5 (S) Aangestipt: progr.overz. 8.00 Te Deum Laudamus: gew. muz. 8.24 Op de man af: Evangel, comment, bij de bijd. 8.30 Nws. 8.36 Gym. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Plein Publiek. 10.30 Nws. 10.33 Voks- muz.: zingen met Cecilia. 10.50 Schoolra dio. 11.00 (S) In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 12,00 (S) De Kilima Hawaiians Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en NU. met aansl.: Makro, soc^econ. rubriek. 13.00 (S Prom. Ork. met zangsollst: operettemuz. 13.25 (S) Onder schooltijd. TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15.30 Nws. 15.33 (S) Klass. kamermuz. 16.00 (S) Een mondje Frans: inform, en muz. 16.30 (S) Keerpunt, klankbeeld. OVER- H.VOORL.: 17.20 Suriname Journ. TROS: 17.30 Nws. 17.32 Akuta. P.P.: 18 19 GPV. TROS: 18.30 Nws. 18.41 (S) A la carte: verz.progr.: opera - muz. EO: 20,00 Ref. en Reveil. 20.15 (S) Flanel voor u. gevarieerd familiaal progr. DE VRIJE GEDACHTE: 21.30 Vrijdenker, wie zljt gij? NOS: 21 45 (S) Eurollght. 22.25 BOND ZONDER NAAM. NOS: 22.30 Nws. NCRV: 22.40 Hier en NU. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop: hobbyprogr. 23.20 (S) NOS.-Jazz - Jazz in Aktle. 23.5- 24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 (Sj Spitsuur. (8.00 Nws; 8.11-8.23 Dingen van de dag.) 9.00 (S) Licht strijkork. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. NOS: 9.50 (S) Muz. uit de middeleeuwen en renaissance. 10.30 Meer over minder: de sprekende minderheid, met om 11.00 Nws. R.V.U.: 11.40 Wij voor onszelf en zij voor ons allen?: een (derde) projekt over ontw.samenwerklng. NOS: 12.00 Den Haag deze week. 12.15 Ultz. van SYMBIO SE. NOS: 12.25 Prom. Ork.: amusements- muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 N"frs. VARA: 13.11 Dingen van de dag. 13.20 Ombudsman. NOS" 13.30 Onder de groene linde: oude liedjes en balladen. 13.50 Radlorama: Sprekende vogels. 14 30 (S) Zoeklicht op Nederland. EO: 16.00 Nws. 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Licht en uitzicht: gewijde muz. 16.40 (S) Eigen wijs: progr. voor de kinderen. 17.00 (S) Na vijven: progr. voor automobilisten. 17.40 (S) Licht ensemble 17.5 Med. NOS: Nws. EO: 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. 19.00 (S) Kerkorgelcon cert. 19.25 (S) WIJ hebben een woord voor de wereld: gewijde muz. 19.45 Bij belstudie. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 (S) Overdenking. 20.15 Louise, opera van Charpentler. 21.40 (S) Planorecital: mo derne muz. 22.15 (S) Literama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.45 (S) NCRV-Vocaal Ensemble: gewijde muz. 23.10 (S) Goden sterven langzaam, hoorspel. 23.5-24.00 Nws HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op je boterham, met 8 03-8.06 Radlojourn. 9.03 (S) Pep-op- drie: Arbeidsvitaminen met populaire verz.platen. 11.03 Radiojourn. 11.06 Drie draait op verz. 12 03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Radlojourn. 14.06 Pop-Kon- takt I. 15.03 Pop-Kontakt II. 16.03 De hitmeesters met o.a. intern, top-hits. (17.03-17.06 Radiojourn.) NOS: Joost mag niet eten, met een reportage van het Hoogovenschaaktoer nooi AVRO: 19.02 Drie loopt achter. VPRO: 20,00 (S) VPRO-maandag, met nwe platert op het terrein van pop, jazz en blues. 20.00 (S) Tilt: een aktieprogr. met bonus-top-tien. 21.02 CS) Jazzprogr. 22.02 (S) Rik Zaal. 23-02 (S) Wim Noord- hoek. 24.02 (S) Jan Donkers. TROS: 1.02 De Nachtwacht. VARA: 6.02-7.00 Alfred La garde. Van een verslaggever ZUTPHEN Het houten kerkge bouw van de jeugdgevangenis in Zutphen is gistermorgen geheel verloren gegaan bij een brand. Het vuur is ontstaan door een fout in het systeem van de gasverwarming. De directeur van de gevangenis zei gisteren dat de geïnterneerden geen moment gevaar hebben gelo pen. De omvang van de schade was gisteravond nog niet bekend. Speciaal TV vandaag 0 Polo de Haas leidt het Spelen met muziek, waaraan deelnemen Harriët Freezer, Rico van den B^rg en Leontien Koppers. Ned. 1/21.35 Na Pepper, met Angie Dickinson als vrouwelijke agent in de hoofd rol (21.20), verstrekt de TROS ach tergrondinformatie in Aktua Y. Ned. 2/22.10 In het VARA-programma praat Ischa Meyer met Conny Stuart. Gerda Brautigam en prof. dr. A. de Froe voornamelijk over het onder werp carrière. Ned 1/22.40 Duitslandkijkers kunnen genie ten van Peter Gienville's imposante verfilming van het leven van Tho mas A. Becket, de aartsbisschop van Canterbury (1118-1170). Dultsl 2/21.15 Een filmploeg van de NDR ob serveerde in een voogdijbureau kin deren, ouders eu de bij hun proble men betrokken ambtenaren. Duitsl 1/21.50 0 In het EO-programma bespeelt Arie J. Keizer het orgel van de Grote Kerk te Hoogeveen. Hilv 2/19.00 9 Keerpunt van de TROS bevat bet levensverhaal van een man die na een motorongeluk invalide is geworden. Het heeft hem veel moeite gekost, zijn lot te aanvaar den. Hilv 1/16.30 0 Het door de NCRV uit te zenden luisterspel Goden sterven langzaam behelst de wonderlijke geschiedenis van een kleine ambtenaar die als enige door de staatscomputer is 'uitverkoren' om door de staat te worden geofferd. Hilv 2/23.10 Van een verslaggever AMSTERDAM 'Deze vlieger gaat niet op, geen atoomstraaljagers op onze kop', luidde een van de leuzen van de enkele duizenden demon stranten. die zaterdagmiddag in een lange optocht van het Kwakers plein naar het Beursplein in Am sterdam trokken uit protest tegen de voorgenomen vervanging van de Starfighter door atoom-gevechts vliegtuigen. Ze werden o.a. toegesproken door de voorzitter van het PvdA-gewest Amsterdam Jan van Dijk. 'Neder land staat voor de grootste wapen aankoop van deze eeuw. Daartegen over past -alleen de grootste bewe ging tegen atoombewapening, tegen militarisme en oorlog van deze eeuw', zo zei hij. Verder hekelde hij de praktijken van de wapenfabrikanten om hun waren met steun van hun regerin gen te slijten* De betoging was georganiseerd door een tiental studentenorganisaties met steun van de hoofdstedelijke afdelingen van PvdA, CPN, PPR en D'66. NEDERLAND I NOS-NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Nederlands voor buitenl. werknemers - herh. les 2 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 F.C. Avondrood NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Daar komen de schutters 20.50 Koning Klant 21.35 Spelen met muziek 22.15 Man over de vloer 22.40 Om met Ischa te spreken 23.15 SYMBIOSE NOS 23.19 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 De man van zes miljoen NOS 20.00 Journaal tros 20.21 Dag, dag heerlijke lach 21.20 Pepper 22.10 Aktua TV NOS 22.50 Journaal Horizontaal woorden invullen betekenen: 1. gewoonte, 2. onbezonnen, 4. soort spin, men, 6. woordovertolligheid, 7. tig, stijf. 8. sterrenkundige, 9. tenkansje. Bij juiste oplossing leest men in d diagonaal op de cirkeltjes de naaii van een soort krokodil. oplossing VAN VRIJDAG Hor. 1. lama, 4. ral, 7. sero, 8. Lenf| 9. agent, 11. een, 12. start, 14. lq 15. ere, 16. ra, 17. droge, 19 adé, 21. kever, 23. nier, 24. noen, 21 ter, 26. ster. Vert: 1. Leg, 2. Ares, 3. monter. reet, 5. Ane, 6. lantaarn, 7 saillam 10. tarok, 13. regent, 17. deer, lf evoé, 20. die, 22. eer. TROUW/KWARTET MAANDAG 27 JANUARI 1975 KUNST/RADIO EN TV T4-K.4 (C

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4