)ruk bezochte receptie üassenheims mannenkoor Reddingsbrigade kampt net ruimteprobleem Aktie voor restauratie Alphense adventkerk Bouw van polikliniek is eerste fase van ziekenhuis Zoetermeer Degelijke uitvoering van 'Die Schöpfung' irigent en zes leden kregen gouden speld rof vuil Leiden Reddingwezen wordt geëerd in Noordwijk Hervormde jeugd onge dirigent ras uitblinker irloSTERT JLEIDEN VERHUIZINGEN en TRANSPORTEN Visserij berichten KW 39 zaterdag te water Wachten op beslissing ministerie Drie ontsnapt, één gegrepen AGENDA Oudste inwoner overleden OUW/KWARTET MAANDAG 27 JANUARI 1975 STAD EN REGIO L3 SSENHEIM Het zilveren Sassenheims Chr. Mannenkoor recipieerde in het 'Koningshuis'. Tal- te vrienden, afgevaardigden en dorpsgenoten, kwamen het bestuur en de dirigent feliciteren, int Jab de Vries jubileerde ook, samen met zes koorleden-van-het-eerste-uur, de heren Co, Nanne Zacharias de Vries, Rien Duiker, Kees Honders en Jaques de Jong. heer G. Wijntjes, door zijn akti- eiten in Sassenheim algemeen eend en gewaardeerd, sprak als rste het koor toe. Hij herinnerde n de stampvolle kerk en het gro- succes bij de uitvoering. Toch •1 iets om 'in deze tijd van ver- ldering' dankbaar voor te zijn. ifentwintig jaar geleden zei men nderdag zijn de volgende straten n de beurt: Havenplein, Haar- nmerstraat, (van Haven tot Ma- Donkersteeg, Kuipersteeg. Dul- lakkersteeg, Hooglandskerksteeg, likaanstraat, Koestraat, Lege jrfstraat, Bouwelouwensteeg, Dui- nddraadsteeg, van der Werfstraat, ermanshof, Druckerstraat, Mar- orpsedwarstraat, Grevenstraat, ldersgracht, Noord- en Zuid mdersteeg, Janvossensteeg, Kod- steeg, Clarasteeg, Oude Singel an Houtmakrt tot Mare), Oude st (van Havenplein tot Mare), nge Zandstraat/ Volmolengracht, stdwarsgracht, Koolstraat, Em- istraat, Baatstraat, Haarlemmer raat (van Turfmarkt tot Mare), ille Rijn, Apothekersdijk, Scha- nsteeg, Goegerritsteeg, Prinsesse de, Turfmarkt, Steenstraat, Bees- ïmarkt, Nwe. Beestenmarkt, Kort agewater, Morsstraat, Smidsteeg, irmstraat, Kruisstraat, le en 2e nnevestgracht, St. Aagtenstraat, mmermakrt, Marktsteeg, Lange heistraat, Nieuwe Mare, Oude ngel (van Mare tot Turfmarkt- ug), Fokkestraat, Oude. vrijdag: Van Vollenhovenkade plein, Snouck Hurgronjestraat, ïizingastraat, Uhlenbeckkade, Co- nbranderstraat, Meyerskade, Duy- ndakstraat, Kanaalweg (van Ho- Rijndijk tot van Vollenhoven- tin), Rijndijkstraat, Kanaalstraat, izystraat, de Goejestraat, Cosijn- •aat, Hartmanstraat, Roomburger- m, Hoge Rijndijk, (van Utr. brug Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad an Utr. brug tot Wilhelmina- ug), Catharinastraat, Rijnstroom- •aat, Hoge Rijndijk en Utr. aag- d (beide van Wilhelminabrug tot ïijnvreugd), Rhijnvreugd, Brugge- raat, Besjeslaan, Park 'Die Ley- Roomburgerweg, Aarstraat, eerburgerkade en straat, Gouwe- raat, Amstelstraat, Leedestraat, erickestraat, IJsselkade, Kasteel- if, Vlisstraat, Zaanstraat, Maas raat, Merwed est raat, Drechtstraat, ngestraat, Spaarnestraat, Lek- ;raat, Castellumstraat. in Sassenheim van Job de Vries: 'Wat denkt hij wel, een smid, om een koor te gaan leiden?' Maar deze profeet, die als zodanig in zijn vaderland niet geëerd was, kwam, zag en overwon, met een onvoor stelbaar doorzettingsvermogen. De ze zoon van eenvoudige ouders heeft er hard voor gevochten en zijn doel bereikt. Namens het koor vereerde de heer Wijntjes vervolgens de dirigent en de zes, eveneens jubilerende, leden met de gouden speld. Een huldebe toon 'van de hele bevolking'. De heer D. van der Blom, voorzitter van de afdeling Leiden en Omstre- Kunstwerk voor sportfondsenbad NOORDWIJK De gemeente wil haar waardering en vreugde over de totstandkoning van het zwem badcomplex tot uitdrukking bren gen door het aanbieden van een kunstwerk. B. en W. denken aan een kunstzinnig voorwerp met wat typische Noordwijkse karakteristie ken. Tweehuysen uit Leiden heeft een ontwerp gemaakt. Het zal wor den aangebracht aan de linkerwand van de entreehal. De aanwezige deur, die door kleurentoepassing een harmonisch geheel zal vormen met het kunstwerk, geeft toegang tot de directiekamer en de ruimten voor de administratie. Het materi aal bestaat uit geëmailleerd plaatij zer in verschillende kleuren. De af stand tussen de muur en het kunst voorwerp varieert van enkele centi meters tot maximaal' 30 centimeter om accent te krijgen op de lichtef fecten met behulp van spotjes. ken van de Chr. Bond, sprak mede namens het hoofdbestuur (en de verhinderde voorzitter Brune). Hij complimenteerde en speldde de di rigent het gouden, de zes Jubileren de koorleden het zilveren bondsin- signe op. Namens het Rijnsburgse Gerefor meerde Kerkkoor (waarvan Job de Vries óók dirigent is) sprak de heer J. Zwaa.n. Ook pastor Nijman uit Voorhout kwam Job de Vries, die vaak in zijn kerk het orgel bespeelt feliciteren. Een grote, vermeldenswaardige bij zonderheid is wel, dat de (30) koor leden drie weken lang in de bloe misterij hebben gewerkt om zélf de kosten van het concert en de re ceptie te kunnen betalen. Johan van Wolfswinkel DEN HAAG Burgemeester Marij- nen heeft aan het slot van de begrotingsbehandeling enige woor den van dank gesproken tot de scheidende gemeenteraadsverslag gever -van de Nieuwe Haagse Crt., Dick van Rietschoten. De heer Van Rietschoten zal met ingang van vandaag als Haags redacteur werk zaam zijn bij een groep dagbladen uit het zuiden en oosten van ons land. Mr. Marijnen richtte ook een dank woord tot de raadsverslaggever van een Haags avondblad, die bij zijn krant een andere redactionele funktie gaat' bekleden. De burgemeester prees het werk van beide verslaggevers, waarna de raadsleden applaudiserend lieten weten het met mr. Marijnen eens te zijn. OORDWIJK De Noordwijkse Reddingsbrigade is teleurgesteld. 1 geruime tijd kampten de brigadewerkers met een ruimtetekort )"or de aktiviteiten binnenshuis. Daarom richtte het bestuur een irzoek tot B. en W. om één of méér lokalen van de voormalige Dr. e Visserschool te kunnen huren voor het opbergen van materia- HlCld J&ciri6CSt n en als contactlokaal. NOORDWIJK Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Koninklijke Noord-Zuid-Hollandse Reddingsmaatschappij en de Ko ninklijke Zuid-Hollandse Maat schappij tot Redding van Schip breukelingen. wil het gemeentebe stuur een figuratief kunstwerk la ten maken als eerbetoon aan de reders. De kunstenares Charlotte van Pal- land uit Noordwijk heeft een ont werp gemaakt, voorstellend een redder, die een drenkeling uit zee draagt. In dit ontwerp vindt de commissie voor culturele zaken het thema 'Redding ter Zee' goed uit gebeeld. De bemanning van de Noordwijkse reddingsboot de 'Kurt Carlsen' die op verzoek van de commissie bij de keuze betrokken werd, deelde deze mening. Het kunstwerk wordt in brons uit gevoerd en krijgt een hoogte van ca één meter. Het geheel komt te staan op een sokkel van plm. 80 cm. De totale kosten zullen 32.000 bedragen. Men denkt het kunstwerk te plaatsen in het duin bij de strandafgang ter hoogte van het Palacé Hotel. et gemeentebestuur voldeed niet in dit verzoek, zo bleek bij de handeling van de ingekomen ukken op de jaarvergadering van N.R.B. in 'De Rank', e mededeling kwam hard aan bij brigadeieden die zich geheel ■ijwillig en belangeloos inzetten >or de veiligheid van de strandbe- lekers. Hun commentaar liet aan uidelijkheid niet te wensen over. EIDEN In de concertreeks van O trad deze keer voor het irst de jonge dirigent Roelof van riesten op met het Rotterdams hilharmonisch orkest. Het pro- ramraa bood, op één werk na, een onoverkomelijke moeilijkhe en voor de ervaren concertbezoe- er. Van Driesten zette Rossinis uverture La gazza ladra onmiddel- jk fors in, maar behield in het erloop een zekere hoekigheid. Hier n daar waren er mooie prestaties,, iet name bij de strijkers, doch als eheel bleef het te plomp, on-Itali- ans. [endelssohns Midzomernachts- room-muziek moest het zonder de ekende ouverture stellen, het herzo, werd in een vrij gedurfd impo opgezet, maar slaagde, daar an Driesen zijn musici goed onder ontrole had. In zijn koperblazers :heen hij aanvankelijk minder ertrouwen te hebben. De Notturno reeg dan ook een weinig zwoele vondsfeer mee. Het best slaagde et derde deel, waar vooral de celli itstekend werk verrichtten. In eel vier kwam het steeds wederke- ende thema der Rüpeln niet erg it de verf. De bruiloftsmars had neer met een militaire taptoe ge- neen. )es te verrassender en overweldl- ender was, wat er na de pauze ebeurde. Het ten. onrechte verwaarloosde concert voor orgel, )auk en strijkers van Poulenc werd loor de organist Daniël Chorzampa' :o voortreffelijk geregistreerd, door Ie orkestleden en hun dirigent was lier zo gelet op alle fijnzinnige letails, dat men alleen betreuren ;on, dat er geen monumentaal or iel voorhanden was. 'ot slot drie delen uit de Damnati ën de Faust: Berlioz' dwaallichtjes werden als het ware door orkest en lirigent zichtbaar gemaakt en in de berucht-moeilijke Sylfendans wist Van Driesten elke vorm van senti mentaliteit te vermijden en toch sen lichte toets te handhaven. Dra. A. van der Veen-Wiersma In totaal waren in het afgelopen jaar niet minder dan 175 diploma's uitgereikt. Medewerking was ver leend aan een radio-uitzending van de VARA over het reddingswerk. Eind januari begint weer een cur sus voor het eenheidsdiploma EH BO. Dr. Verhoef uit Noordwijker- hout heeft hierover de supervisie. Bij de bestuursverkiezing werd de plaats van J. Koemans, die zich niet herkiesbaar stelde, ingenomen door Th. van den Berg. Als hoofd van de Technische Commissie wordt Van den Berg opgevolgd door J. van Went. Wegens zijn vele werk voor de Noordwijkse Reddingsbri gade werd de heer Koemans tot lid van verdienste benoemd.. Een zelfde eer viel te beurt aan J. Ooms. De 'Bart de Groot'-wisselbeker is dit jaar toegekend aan mej. Joke van Duivenboden. De trofee wordt uitgereikt aau het lid, dat zich in het afgelopen jaar voor de NRB het. meest verdienstelijk heeft gemaakt. In deze jaarvergadering werd uitge breid van gedachten gewisseld over het nieuwe zwembad en het aantal uren waarop de N.R.B. over het bad zal kunnen beschikken. WOUBRUGGE Voor het jaar feest van de Hervormde jeugdvere nigingen bestond een geweldige be langstelling. In zijn openingswoord heette voorzitter D. A. Kroon on dermeer welkom burgemeester Brouwer de Koning. Er werd een gevarieerd, maar soms wat romme lig programma in snel tempo afge werkt. De Tienerclub declameerde 'De Brug' waarin de brug ook als schakel op godsdienstig terrein tot uitdrukking kwam. Kinderclub De Rommeldoos voerde een variatie op van een bekend tv- spel: Zo moeder, zo zoon en oogstte daar mee veel succes. De meisjesclub Helpt Elkander gaf een eigen versie van réclame voor en kele bekende produkten zoals die op televisie komt. Een der hoogte punten was een modeshow, ver zorgd door de jongensclub Samuël. Tenslotte veroorzaakte de opvoe ring door de Tienerclub van een paar korte sketches veel hilariteit. Na de pauze, voerden leden van de senioren 'De Regenboog' het blij spel 'De kip' op. Jeugdouderling P. Groot sloot deze feestavond. Haydn's twee beroemde oratoria genieten m.i. terecht een grote po pulariteit bij zangers en publiek. De componist bezat een bewonderens waardige vaardigheid in het met ritmen en klankkleuren schilderen van allerlei situaties. Vooral 'Die Schöpfung'-tekst gaf hen volop ge legenheid, daarvan een uitgebreid en vernuftig gebruik te maken. Zelfs de meest kritische toehoorder zou hem geen moment van smake loos misbruik kunnen beschuldigen. Ada van der Bent had de uitermate inspannende taak het orkest op de vleugel te vervangen. Met name in de koorbegeleidingen merkte men van de ontbrekende klankkleuren niet zo veel; wel natuurlijk in die van de vokale soli. Maar Ada deed haar best het gemis zoveel mogelijk te vergoeden. Onder de vaste, muzikaal inspire rende leiding van Van Wijngaar- (ADVERTENTIE) door geheel NEDERLAND. BELGIË. LUXEM BURG. KLEIN TRANSPORT. LIJNDIENSTEN door geheel NEDERLAND. MIDDELSTEGRACHT 89 - TEL. 22085-41508. ALPHEN AAN DEN RIJN Vanaf donderdag zijn ruim 150 men sen op pad om de Aktie Restauratie Adventskerk (ARA) gestalte te geven. De hervormde gemeente gaat tot 31 januari bij de ge meenteleden een envelop bezorgen, waarin een bijdrage voor de restauratie kan worden gedeponeerd. Vrijdagavond 31 januari zal de Op- standingskerk het 'zenuwcentrum' zijn, het contante geld en de toe zeggingen zullen dan geteld wor den. Deze slotavond zal ook via de kerktelefoon mee te beleven zijn. De restauratie van de Adventskerk vordert gestaag. Het aannemings bedrijf Bik Breedeveld uit Leiden is nu halverwege de werkzaamhe den en verwacht wordt dat zondag 16 maart de van binnen geheel vernieuwde kerk weer in gebruik kan worden genomen. De restauratie omvat onder meer de sloop van de twee zijgalerijen en alle kerkbanken. Daarvoor in de SCHEVENINGEN Zaterdagmorgen wa ren aan de markt de trawllogger SCH 62 met 6.665 en de SCH 302 met 36.945. Voorts waren aan de markt 3 kustvlssers met tezamen 6.320 aan verse vis. Note ringen per kg: tong gr 10.75-10,88, tong gr m 14.14-14,20, tong kl m 13.95-14. tong 1 12.22-12,50, 2 11.37-11.40, tarbot I 12,97- 13, 2 10.08-10.15, 3 7.44-7,70, 4 6,00-7, griet 6.52-6.80, griet 2 4.62-4,80. Prijzen per 40 kg schol gr m 41-75, schol m 95-100. schol kl 100-118, wijting gestript 91-185, wijting dicht 5480. schar 30-95, kabel jauw m 100-150, kabeljauw 105-132, ka beljauw 2 120-138, kabeljauw 3 130-140, koolvis m 46,80-49, koolvls I 48.80-50, 2 36-41. Prijzen per 100 kg: kabeljauw gr 240-320, koolvls gr 80-90. Verwachte aan voer voor vandaag 5 tot 6 trawl loggers en van de kust enige kotters. DS DAMSMA RIJNSBURG Ds. A. J. Damsma (34) uit Erica (Drente) heeft het beroep aangenomen dat op hem was uitgebracht door de gerefor meerde kerk. Hij voorziet in de vacature die ontstond nadat ds. J. Bijleveld met vervroegd emeritaat ging. Van ds. Bijleveld wordt don derdagavond afscheid genomen tij dens een bijeenkomst in de Emma- nuëlkerk die om 8 uur begint. plaats komen in een halve cirkel 700 stoelen te staan. Door deze verandering wordt het aantal plaatsen teruggebracht van 1100 naar 700 met de mogelijkheid tót bijplaatsing van 200 losse stoelen. Bankrekening De totale kosten bedragen 384.000. Driekwart van de verbou- wingskosten (min de in boven staand bedrag opgenomen 100.000 inventariskosten) komen voor reke ning van het Rijk. Het co-mité Uit bouw draagt 50.000 bij, terwijl er tot hu toe 14.500 aan giften bin nen is. Totaal is nu dus 277.500 aanwezig en dat houdt in dat de Hervormde Kerkvoogdij nog 106.500 moet bijdragen. Deze ARA-aktie moet het begin zijn van nog een aantal akties in de loop van het jaar, om de ontbrekende ton bij elkaar te krijgen. De ARA- aktie heeft ook een giro en bankre kening: gironr. 46366 t.n.v. Kerk voogdij Hervormde Gemeente, Al phen aan den Rijn. Het bankreke ningnummer is 569027071 van de Algemene Bank Nederland, ook t.n.v. Kerkvoogdij Hervormde Ge meente. ALPHEN Zaterdag 1 februari om 11 uur 's morgens zal van de scheepswerf 'De Vooruitgang' een motorhektrawler te water worden gelaten. De trawler heeft een leng te van 59 maten en werd gebouwd in opdracht van de N.V. Visserij Maatschappij 'Kennemerland' te Katwijk. Hij krijgt het registratie nummer KW 39. Van een onzer verslaggevers ZOETERMEER De Stichting Algemeen Ziekenhuis Zoetermeer (SAZZ) hoopt in de loop van mei a.s. tezamen met een programma van eien een structuurschets van het toekomstige ziekenhuis in Zoetermeer in te dienen en de staatssecretaris voor de volksgezond heid om definitieve toestemming te vragen voor de bouw. DE KAAG De chr. gemengde zangvereniging 'Looft den Heer' gaf in samenwerking met de sopraan Esther Hillinga, de tenor Piet Maas, de bas Jan Hulsbos en dep ianiste Ada van der Bent een uit voering van Joseph Haydn's oratorium 'Die Schöpfung'. Plaats van handeling: de stemmige en akoestisch redelijk gunstige Johan nes de Evangelistkerk aan de Buitenkaag. Louis van Wijngaarden voerde de algehele leiding. den, heeft dit kleine koor een, In menig opzicht bevredigende uitvoe ring gegeven. Niet volmaakt, maar wel degelijk en conform de eis die aan een Haydn-vertolking is te stellen. Het koor heeft in dit werk niet zo heel veel te doen, maar wat het deed, was meer dan voldoende van kwaliteit. Van de solisten voldeed in de eer ste plaats de sopraan, vocaal-tech nisch, qua klank en voordracht. De mooie, krachtige stem van de bas was eveneens veelzeggend, maar niet altijd volkomen zuiver intone- rend. Van de tenor moet ik zeggen dat hij een goéde stem bezit en de zaken muzikaal wel door heeft, doch herhaaldelijk langs de toon heen zong. Ook de zegging was vrij slordig. Johan van Wolfswinkel. Het Haagse architectenbureau Wes terhout, Smid en Cramer werd vo rig jaar opgedragen om in overleg met het organisatiebureau Verlin den Willemsen te Nijmegen een structuurschets te maken van het ziekenhuis. Gezien de toenemende behoefte aan een aangepaste ruimte voor het houden van poliklinische spreeku ren door de specialisten en de op handen zijnde ontruiming van het Groene Kruisgebouw, maakte de Stichting gebruik van het aanbod om een deel van het bejaardencen trum 't Huys te Palensteyn als voorlopige polikliniek te gaan ex ploiteren. Dit medisch centrum is deze maand in gebruik genomen. De ziekenhuizen St. Antoniushove in Leidschendam en het Diacones- senhuis in Voorburg staan de Stichting met raad en daad terzijde voor wat de exploitatie van dit medisch centrum betreft. Welke vorm deze samenwerking in de toekomst zal krijgen bij de ver dere ontwikkeling van het Zoeter- meerse ziekenhuis staat nog niet vast. Het bestuur van de SAZZ kan nog geen enkele uitspraak doen over de aanvang van de bouw van het ziekenhuis, dat in de wijk Buy- tenwegh De Leyens gepland is. Bij de opdracht aan het architec tenbureau is duidelijk uitgegaan SCHEVENINGEN Drie gevange nen zijn vrijdagmorgen uit het pe nitentiair Ziekenhuis in Schevenin- gen ontsnapt. Bij de ontsnapten is de 27-jarige J. N. uit Breda die enkele maanden geleden betrokken was bij een overval op Rijswijkse agenten. Daarbij werden de unifor men van de politiemensen gestolen. De man had een straf tot eind 1976, en was reeds eerder uit de gevangenis te Scheveningen ont snapt. De twee anderen, de 30- jarige Almelose koopman J. W. van E en de 21-jarige T. F. H. van den E. uit Mierlo zaten in voorarrest. Laatstgenoemde ls zaterdag door de Rijkspolitie in zijn woonplaats ge pakt. k orfc-rriouus-u 5 t-3o-re/rio k ort-ïi 5 cu v»r. -111 t-d kort-niouv^-uit-öo-TR^io kor t-?i ouwn-uii-aQ-xegio *<orh-m*oi iur. -11 i t-Jr-Tn/rlo van een gefaseerde realisering, dat wil zeggen dat met de bouw van de ziekenhuispolikliniek zal worden begonnen. Daarna kunnen de an dere onderdelen worden gereali seerd, met als laatste het bedden huis. Het wachten is op de beslis sing van het ministerie. Apotheken regio Leiden: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apothe ken in de regio Lelden wordt waargeno men van vrijdag 24 tot 31 Januari door de apotheek Kok, Rapenburg Lelden, de apotheek Voorschoten en de apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp. Te vens op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeester apotheek Wilhelmlnapark 8 Oegstgeest. Bezoekuren ziekenhuizen: St. Ellsabetb- zickenhuls: Klasseardcllngen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur, van 14 tot 14.49 uur en van 18.30 tot 1930 uur: Kraamaf deling dagelijks van 11.15 tot 12 uur (alleen v. echtgen van 15 tot 18 uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14 45 uur en van 18 30 tot 19 30 uur. Kraamaf deling dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19 30 uur: Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18.30 uur. CCD Ha rtbe wakening) dagelijks van 14.15 tot 14.45 uur en van 19 tot 1930 uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14.30 uur en van 1830 tot 19 uur. Diaconesseobuis: Middagbezoekuur 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18.30-19 30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 laar bebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegecst: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zondag 11-12 uur en 14 tot' 15 uur: eerste klasse de gehele dag. Annakllnlek: Klasse ardellng van 13.30 tot 15.30 uur, van 1830 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur. van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de oudera, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 1930 uur. Academisch Ztekenhuls: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 16.00 tot 1800 uur. 18 30 tot 2000 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor oudera) maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 18.46 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken. Alphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 18.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18 30 tot 19 30 uur; Kraam afdellng 13 30 tot 14.15 uur. alleen vonf echtgenoten 19-20 uur; Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor oudere 18 tot 18.30 uur. VALKENBURG De hervormde gemeente heeft een beroep uitge- Vriezenveen. De predikant is 58 bracht op ds. G. F. Overgaauw te Jaar. VALKENBURG De verkeers- werkgroep Valkenburg-Katwijk steunt het idee van raadslid J. van der Meij om in de Hoofdstraat ver keersdrempels aan te leggen. Door de Hoofdstraat op huidige breedte te houden en de verkeersdrempels zal de ernstige overlast die ver wacht wordt, nadat de Voorschoter- weg zal zijn verbreed worden be perkt. In ieder geval kan er dan niet meer hoge snelheden door het dorp gereden worden. De verkeerswerkgroep is ingenomen met het standpunt van de Leidse gemeenteraad Inzake de S4. Vorige week verklaarde de raad van Lei den zich achter een voorstel een 'geheel nieuw onderzoek te vragen naar de wenselijkheid van de S4. In de vergadering van 28 januari zal over deze zaken door de Val- kenburgse gemeenteraad worden gesproken. ALPHEN Aan de Hoefbladstraat staat een semi-permanente combi- natieschool, waarin de volgende klassen zijn ondergebracht: drie van de openbare lagere John F. Kennedyschool, één van de vierde R.K. lagere school in Ridderveld, één van de P. C. kleuterschool 'De Kladderkatjes', één (zeer binnen kort twee) van de openbare kleu terschool 't Riddertje' en één (zeer binnenkort twee) klas(sen) van de R.K. kleuterschool 'De Kli mop'. Hieruit blijkt dat dit school gebouw reeds volledig bezet is en dat zeer binnenkort een kleuterklas in het speellokaal gehuisvest moet worden. B. en W. vinden een twee de semi-permanente combinatie- school verantwoord. Een urgentie- verklaring is reeds aangevraagd, terwijl de bouwplannen bij de in specteur zijn ingediend. De kosten zijn begroot op 1.675.000. ALPHEN Raadsagenda 30 janua ri: Voorstel Inzake het aangaan van een transactie met Duinker en Ver- ruijt N.V. betreffende langs de Gnephoek gelegen grond: aankoop van een perceel water (Vaarsloot) in Ridderveld II van de polder Oudshoornvoorbereidingsbeslult voor een gebied aan de Jongkindt Coninckst-raat-hoek Marnixstraat; voorbereidingsbesluit voor een ter rein aan de Jongkindt Coninck- straat; voorbereidingsbeslult voor een gebied tussen de Oranje Nas- sausingel. Raadhuisstraat en bebou wing Jongkindt Coninckstraat; voor een terrein aan de Van Eijck- st-raat; voor een tussen de Molen straat en de Oude Rijn gelegen terrein: bouw van een tweede com- binatieschool aan de Hoefbladstraat (Boterbloemweg)benoeming van een hoofd aan de openbare lagere school Koningin Juliana: geldle ning aan de Stichting Cultureel Centrum Alphen aan den Rijn, voor de financiering van voorberei dingen inzake de bouw van het sociaal cultureel centrum 'De Kom'. HILLEGOM Donderdag 30 janu ari vergadert de gemeenteraad. Het enige punt op de agenda is Els- broek-Zuid 2. KATWIJK Aanstaande dinsda gavond om acht uur wordt in de Sporthal een hoorzitting gehouden over het Centrumplan. Tijdens deze bijeenkomst, die georganiseerd wordt door de CHU, SGP en CCP, wordt voorlichting gegeven over de diverse plannen die er voor de be bouwing van een gedeelte van het centrum van Katwijk aan Zee be staan. Deze plapnen, die door mid del van tekeningen en maquettes aanschouwelijk zullen worden ge maakt, worden toegelicht door ge meentelijke deskundigen. Boven dien zal men de gelegenheid krij gen over deze al zo lang slepende affaire vragen te stellen aan de wethouders van genoemde drie par tijen, de heren Bergman, Van Dijk en Van Raalte. KATWIJK Zaterdagavond 25 ja nuari wordt er weer gezongen uit het Liedboek voor de Kerken o.l.v. drs. L. Haasnoot, muziekleraar te Katwijk aan Zee. Plaats: Ontmoe- tingskerk, Nieuwe Duinweg 64 Tijd van 7.00 tot 7.45 uur. Iedereen is hartelijk welkom, ook belangstel lenden uit omliggende gemeenten. (KATWIJK AAN DEN RIJN In de Openhofkerk, Rijnstraat 18, zal zondagmiddag 26 januari de dienst worden geleid door ds. D. H. Elder- man. Aan deze dienst, die om 5 uur begint, zal medewerking worden verleend door Pieter C. van den Bos, declamatie. Oud Leids raadslid Van Weizen overleden LEIDEN In de leeftijd van bijna 82 jaar is overleden de heer Henk van Weizen, oud-gemeenteraadslid. De heer Van Weizen werd sinds een maand verpleegd in het Acad. Zie kenhuis als gevolg van een hartin farct. De heer Van Weizen, die sinds de oprichting van de Communistische Partij lidwas, heeft vanwege zijn politieke overtuiging de oorlogsja ren doorgebracht in het concentra tiekamp Buchenwald. Van 1946 tot 1966 maakte hij deel uit van de Leidse gemeenteraad in de fraktie van de CPN. Vele jaren vervulde hij een be- stuursfunktie in de W.B.V. 'De Een dracht'. Tot het laatst was hij nauw betrokken bij het politieke werk in zijn afdeling. VOORHOUT Afgelopen "Veeke In de werd het stoffelijk overschot be graven van de heer H. Philippi, op de begraafplaats 'Oud Eik en Duin' te Den Haag. De heer Philippi werd bijna 100 jaar. Hij was de oudste inwoner van Voorhout. Hij overleed 20 Januari in Huize Bernardus te Sassenheim. De oudste ingezetene van Voorhout is nu mevrouw A. L. de Vries die in 1877 werd geboren en bewoonster is van het Park Overbos. VOORSCHOTEN Vrijdag 31 ja nuari om 8 uur vergadert de ge meenteraad. De agenda vermeldt o.a. de volgende stukken: aanvaar den van een schenking, werkelijke exploitatiekosten van de openbare kleuterscholen, bouw brandweerka zerne, verkoop bouwterrein in Noord-Hofland. VOORSCHOTEN Henk J. M. Woerdman zal in verbamd met het aanvaarden van een andere funktie in het bedrijfsleven, te weinig tijd overhouden om zich met politieke zaken te bemoeien. Daar hij ook naar een andere gemeente verhuist, heeft hij bedankt voor het raadslid maatschap. LISSE In de grote Bloemlusthal van H.B.G. zal in mei een jubileum postzegeltentoonstelling worden ge houden. Er zullen zeer kostbare exemplaren te zien zijn. De helft van het aantal beschikbare plaat sen is al besproken. ALPHEN AAN DEN RIJN De Kulturele Raad haalt dinsdagavond 28 januari Henk van Ulsen naar Alphen. Hij zal het bijbelboek 'Pre diker' voordragen in de vertaling van Pé Hawinkels en Pius Drijvers. Acteur Van Ulsen viert met dit stuk zijn 25-jarig vakjubileum. Dinsdag avond 20.15 uur in zaal Nabij. ALPHEN AAN DEN RIJN Door uitbreiding van de werkzaamheden heeft de Alphense dierenkliniek aan de Van Eyckstraat meer ruimte nodig. Donderdagavond zal de ge meenteraad beslissen over een her ziening van het bestemmingsplan 'Oost', met betrekking tot het ter rein aan de Van Eyckstraat. Bin nenkort zullen B. en W. met een voorstel komen om 45 m2 gemeen tegrond aan de dierenkliniek te verkopen. De dierenkliniek zal er een röntgenkamer, laboratorium en administratieruimte bij krijgen. LISSE Op 25 maart wordt offi cieel De Keukenhof geopend. De bloementuin is voor het publiek toegankelijk van 26 maart tot eind mei. In het nieuwe seizoen zal het 700-jarig bestaan van Amsterdam een rol spelen. KATWIJK Woensdag 5 februari om 3 uur zal de Sjaloomkleuter- school aan de Stadhoudersdreef of ficieel worden geopend. VOORHOUT In verband met het geringe aanbod van vrijkomende woningen zal voorlopig geen spreekuur worden gehouden door de woonruimte-adviescommissie. VOORHOUT Uitgaande van de Bond van Zangverenigingen Ring Leiden en Omstreken, zal vrijdag 31 januari in de Bartholomeuskerk een zanguitvoering worden gegeven waaraan de volgende koren mede werking verlenen: Hosanna uit Boskoop, zangvereniging Noordwij- kerhout, vocaal-ensemble Katwijk, bejaardenkoor Alphen, r.k. bejaar denkoor De Herfstklanken en het Hervormd Zangkoor uit Voorhout. KATWIJK Vrijdag aanvaardde de heer Fl. van der Rhee, zoon van wijlen hoofdonderwijzer C. van der Rhee zijn ambt als lector bij de Utrechtse Universiteit. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil is donderdag 30 janu ari de dinsdag- en vrijdagwijk aan de beurt. LISSE In de kerk van de Oud- Geref. Gemeente zal niet op don derdag 30 jan. leesdienst worden gehouden, maar op woensdag 29 jan. des avonds o mhalf 8. Dan hoopt in de dienst ds. L. Moerker ken van Vlaardingen voor te gaan. LISSE Na een groot aantal hard rijders 14 dagen geleden op de bon te.hebben gezet, heeft de rijks politie met radarverkeerscontrole wederom niet minder dan 72 perso nen moeten verbaliseren wegens te hard rijden in de kom van het dorp. Daaronder waren ditmaal ook 17 dames. Voorts heeft de rijkspoli tie vprige week 100 bonnen uitge deeld aan automobilisten die fout geparkeerd stonden. NIEUW -VENNEP Maandag om 3 uur zal wethouder A. C. Houtsma de eerste paal slaan voor een overdekt winkelcentrum in Linquenda. Eind dit jaar zal het winkelcentrum, dat rond de tweemiljoen gulden gaat kosten, klaar zijn. Er komen zeven winkels: supermarkt, fotograaf, da meskapper, slijterij, Rabobank, warme bakker, bar annex petit res taurant. NIEUW-VENNEP Woensdag 29 januari om 3 uur zal burgemeester C. van Stam het nieuwe gymnastie klokaal openen van de christelijke scholengemeenschap mavo-havo. Het gebouw staat aan de Madelief straat, hoek Dotterbloemst-raat. OEGSTGEEST De jongerenso- ciëteit 'De Fuik', ondergebracht in het jeugdhuis 'Taberna' verheugt zich in een grote belangstelling. Jeugdwerkleider Bert Rigetering: 'de eerste week dat wij draaiden kregen wij al 250 jongeren en deze week is de komst hier naar toe al weer beduidend groter'. De aktivi teiten op de donderdagavond zullen nog verder uitgroeien. 'Het zullen speciale gespreksavonden worden waarvoor wij iedere maand een programma samenstellen'. Volgende week wordt in 'De Fuik' de vraag behandeld: 'Ben jij gek of ben ik gek?'. Het zal daarbij gaan over de psychisch gestoorde medemens in onze samenleving. Donderdagavond om 20.00 uur. VALKENBURG De jaarlijkse au totocht voor de bejaarden is op maandag 10 juni. Het dolfinarium te Harderwijk is ditmaal doel van HAZERSWOUDE De oudheidka mer te Hazerswoude zal worden on dergebracht in het op de monu mentenlijst staande pand Dorps straat 66. Burgemeester en wethou ders zullen op zeer korte termijn de gemeenteraad een voorstel doen hieromtrent. De 'schatten' uit Ha- zerswoudes verleden vonden inder tijd een plaats in de kamer in de toren van de Hervormde kerk te Hazerswoude-dorp. Vocht vierde daar echter hoogtij, en besloten werd om uit te zien naar een bete re plaats. De plaatselijke historicus Cees Kroon, geboren In Hazerswou de, maar nu woonachtig in Leiden, was daarbij genoodzaakt een groot deel van de voorwerpen, die histo rische waarde hebben, in zijn wo ning onder te brengen. VOORSCHOTEN De directie van de Westla/id Utrecht Projectont wikkeling N.V.. te Amsterdam, heeft ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal voor de bouw van een kantoorgebouw met flatwonin gen aan de Leidseweg hoek Tromp- weg alhier, aan de gemeente Voor schoten een bedrag van 1000 ge schonken, met verzoek hieraan een bestemming te geven ten nutte van de Voorschotense burgerij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3