I Botsing tussen Vorster n de thuislandleiders Alarmtoestand in Phnom Penh Wapenleveranties Arabieren dienen aan vrede Giscard wil zelfs ethische bedenkingen honoreren ritse volksstemming Ver EG vóór 1 juli Allemaal voor de order van de eeuw IO Konvooi bereikt Cambodjaanse hoofdstad Jackson is slecht politicus -litairen in irtugal zouden icht willen houden Bedelbrieven voor Nixon lUW/KWARTET VRIJDAG 24 JANUARI 1975 BUITENLAND T7/K9 'eiging met "burgerlijke ongehoorzaamheid" %PSTAD (Reuter) De leider van het KwaZulu-thuisland Gatsha Boethelezi heeft de Zuidafri- itise regering gewaarschuwd dat de miljoenen zwarten in het land tot burgerlijke ongehoorzaam- 11 zullen overgaan als er geen verandering van betekenis komt in hun dagelijks bestaan. jremier van KwaZulu, (een van 3{thuislanden die binnen de vol le tien jaar volgens de plannen de regering in Pretoria onaf- jkelijk zouden moeten worden 3lpen de republiek) kwam zeer ■wonden uit een vergadering de acht thuislandleiders met nier Vorster. Hij zei: 'Het kan !Siïiet schelen wat ik hiermee op j spel zet. maar ik word hier Q elijk van. Verder hoef je me i te vragen'... 'ji deelde hij exemplaren uit van lang memorandum, dat hij tij de vergadering had voorgele- Daarin wordt gezegd dat de 3 sland-leiders 'bereid zijn ge- st om binnen en buiten Zuid- ^fka als collaborateurs te worden ischolden, allemaal in de hoop de regeringspolitiek tot een Jelijk ontplooiing van de zwarte tanen zou leiden. Maar als de a* in een doodlopend slop gaat in dan is onze enige andere - eg om niet langer onze ont ging te zoeken in onwerkelijke Rieden in apartheid, maar in één TO -Afrika en wel in de enige van de macht: het parlement', •eg dit niet uit kwaadwilligheid :fl|)ij wijze van dreigement, maar mijn morele plicht u erop te en dat dit het enige logische jnatief voor ons is als wij niet m dat ons volk zijn toevlucht öt tot burgerlijke ongehoor- ïheid en ontwrichting van de _§sten in dit land'. Boethelezi Thuislandleider prof. Ntsanwisi verklaarde zijn volk niet op deze weg te willen vóórgaan maar hij voegde eraan toe: 'De stemming onder mijn volk zegt mij dat het nu tijd voor mij is erop te wijzen dat indien er door het regeringsbe leid voor mijn volk geen wezenlijke verandering komt dit het logische gevolg zal zijn'. De regering gaf na de conferentie met de thuislandleiders een verkla ring uit waarin gezegd werd dat premier Vorster het verzoek van de thuislandleiders had verworpen om de negen miljoen zwarten in de blanke gebieden het recht toe te kennen onroerend goed te kopen of te bezitten. Wel zou zijn regering een vorm van huur van eigendom men in welwillende overweging ne men. Maar er kon geen sprake zijn van enige verandering in het rege ringsbeleid dat Afrikanen geen grond kunnen bezitten in blanke groepsgebieden evenmin als blan ken in voer zwart bestemd gebied. Vorster heeft wel kleinere conces sies aangekondigd die het leven voor Afrikanen in de blanke gebie den moeten verlichten, met name wat betreft het reizen in blank gebied. Prof. Hudson Ntsanwisi, premier van het thuisland Gazun- kulu, 'had in de vergadering het passenstelsel omschreven als 'een ontkenning van het fundamentele recht van vrijheid van beweging'. Premier Vorster antwoordde dat dit stelsel er juist was om de zwarte werkgelegenheid te beschermen te gen een toevloed die in geen ver houding zou staan tot de beschik bare arbeidsplaatsen. Wanhoop •EN (Reuter, UPI, AP) In iland zal er voor eind juni een rendum gehouden worden over •aag of het land wel of niet in Europese Gemeenschap, moet 'en, zo heeft premier 'Harold m gisteren in het Britse La- luis bekend gemaakt. Wilson zei het preciese tijdstip voor dit •endum afhankelijk was van tresultaat van de 'heronderhan- gen' over de voorwaarden van ;rtfBritse lidmaatschap. Hij hoopte Vjde volksraadpleging in elk ge- voor de zomervakantie en niet dan eind juni gehouden zou ijfeien worden. Wilson kondigde inper aan dat het Britse kabinet jeheel de voorwaarden waarover It onderhandeld zal aanvaarden afwijzen, maar tijdens de ipagne zijn toegestaan 'in alle beid een andere mening te ver- algen. ward Heath de vraag van de conservatieve isitieleider, Edward Heath, of leslissing van het Britse volk in referendum voor de regering led zou zijn of slechts al seen advies zou worden opgevat, zei Wil son, dat de Britse regering de uits lag van het referendum zou aan vaarden. De Britse conservatieven zullen op 4 februari bepalen wie voor de ko mende 'periode hun leide^ zal zijn. De regels van deze procedure zijn onlangs door een comité van wijze mannen uit deze partij veranderd. Vroeger was het onmogelijk een partijleider te vervangen, tenzij deze was overleden of afgetrefen. Eenpartijleider die niet wilde op stappen zat vast in het zadel. Vol gens de nieuwe regels moet hij nu jaarlijks wórden gekozen bij het begin van de nieuwe zittingsperiode van het parlement. Edward Heath is nu voor het negende achtereen volgende laar leider van de conser vatieve partij. Hij was in die perio de drie maal premier. De laatste tijd heeft hij veel kritiek te verdu ren van een groot aantal partijge noten, die hem ervan beschuldigen de partij bij drie van de vier achte reenvolgende verkiezingen naar een nederlaag te hebben gevoerd. De medewerkers van Heath zeggen dat hij vastbesloten is zijn leiderschap door dik en dun te verdedigen. In de verklaring die Boethelezi tijdens de zitting voorlas klonk wanhoop door over verscheidene verklaringen van overheidsfunctio narissen die de hoop teniet hadden gedaan die was gewekt door Vor- sters uitspraak: 'geef mij zes maan den en de wereld zal zich verbazen' Verder was er duidelijk ontevre denheid te horen over de economi sche basis voor de onafhankelijk heid der thuislanden. Als een dramatische onderstreping van de oproep der thuislandleiders jcwam gisteren het politiebericht uit Kaapstad van een doodzieke twee jarige bbay die stierf terwijl haar moeder verhoord werd wegens overtreding van de passenwet. 'Ik werd naar het politiebureau van Langa opgebracht zonder mijn dochter en in een cel opgesloten en toen ik haar terugzag was ze dood'. Zij kwam uit Transkei en was met het kind op weg naar een zieken huis in Kaapstad om hulp te zoe ken, omdat de baby geen voedsel in haar maag hield. PHNOM PENH (Reuter, AFP, AP) Het Cambodjaanse bewind van president Lon Nol heeft gisteren de algehele alarmtoestand af gekondigd voor de hoofdstad Phnom Penh. Het ministerie van de fensie zegt deze maatregel te hebben genomen op grond van ont vangen inlichtingen over infiltraties in de stad door de opstande lingenbeweging de Rode Khmer. Vluchtend voor rook en vuur klimmen jonge arbeidsters uit het gebouw van een pruikenmakerij in Manilla, de hoofdstad van de Philippijnen. Bij de brand kwamen 51 mensen om'het leven en tachtig werden gewond. Het ministerie heeft uit het radio verkeer van de Rode Khmer afge leid dat deze over posities in de stad beschikt en het is bevreesd dat de eenheden zullen worden inge schakeld bij straatgevechten in Phnom Penh. De Amerikaanse president Gerald Ford zal het Congres om nog eens 200 tot 250 miljoen dollar vragen voor militaire hulp aan het bewind van president Lon Nol, zo is giste ren door zegslieden van het Witte Huis meegedeeld. Konvooi Voor het eerst sinds een maand heeft een konvooi schepen met voorraden voor de belegerde Cam bodjaanse hoofdstad Phnom Penh vanuit Zuid-Vietnam via de rivier de Mekong deze stad bereikt, zo hebben de Amerikaanse* scheep vaartvertegenwoordigers vanuit Phnom Penh gemeld. Het konvooi, bestaande uit drie sleepboten met elk twee of drie aken, vervoerde munitie en voedsel. Het konvooi kon gisteravond Phom Penh nog niet binnenvaren, omdat een baggerinstallatie de doorvaart belemmerde. De kapiteins wacfaten nu tot de installatie is verplaatst, maar hoeven niet meer voor hun lading te vrezen, omdat zij het gebied waar de Cambodjaanse be vrijdingsbeweging, de Rode Khmer, heer en meester is achter zich heb ben, aldus de Amerikaanse zegslier den. In de loop van woensdag had het konvooi de stad Neak Luong be reikt, een strategische marinebasis, langs de Mekong-rivier, ongeveer 40 kilometer ten zuid-oosten van Senator Porcy in Tel Aviv: Opkomst Uit Windhoek (Namibië) is bericht, dat de opkomst van de Ovambo's bij de -verkiezingen in de afgelopen week veel groter is geweest dan op het eerste gezicht heeft geleken. Volgens de eerste meldingen vorige week bleven de stemlokalen leeg, maar inmiddels is gebleken dat bij na de helft van de stemgerechtigde Ovambo's zijn stem heeft uitge bracht voor een constituerend ei gen parlement - ondanks de oproep van de SWAPO - de onafhankelijk heidsorganisatie voor Zuidwest Af rika om de verkiezingen te boycot ten. TEL AVIV (UPI, Reuter) Een rapporteur voor de Amerikaanse senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen, senator Charles H. Percy, heeft in Israël verklaard dat de reden voor de Amerikaanse wapenleveranties aan verschillende partijen in het conflict in het Midden-Oos ten juist is om oorlog te voorko men. Bij zijn bezoek aan Israël na een reis langs tien Arabische landen werd Percy gevraagd waarom de VS het Saoedi-Arabische verzoek om zestig F5 - Northrop jachtbommen werpers niet van de hand hadden gewezen. 'Als wij dit hadden gewei gerd op dit tijdstip en bij zo'n unieke gelegenheid om hun Invloed te doen gelden in de richting van vrede en van matiging, dan hadden we Ihet onszelf wel bijzonder moei-' lijk gemaakt', antwoordde de sena tor die overigens toegaf dat de kans nooit is uitgesloten dat Ame rikaanse wapens op een gegeven moment tegen elkaar gebruikt wor den. 'Ik verlaat Israël in de overtuiging dat de gelegenheid voor een eervol- (ADVERTENTIE) ai Bernard Eilers/Wim Zaal - ei! Destijds in Nederland 19,50 Ie Jan de Hartog - bi Het Uitverkoren Volk 18,90 Heinrich Böll - De verloren eer van Katharina Blum 16,90 le regeling van de Arabisch-Israëli- sche geschillen zelden groter zijn geweest dan nu en nooit meer zo groot zullen zijn als we deze kans missen', aldus Percy. De Israëlische premier, Yitzhak Ra bin, heeft donderdag de eisen van MpHwptIpw* de Egyptische president, Anwar Sa- iucu"cuc dat, voor een Israëlische terugtrek king op de drie fronten binnen drie maanden verworpen. 'Israël ver werpt elk denkbeeld van het spre ken over een uiterste termijn voor onderhandelingen hetgeen als een ultimatum zou kunnen worden be schouwd', aldus de premier op een bijeenkomst van 200 leden van het Verenigd Joods Appèl uit 18 landen die in Jeruzalem hun internationa le conferentie houden. Tevoren zei de minister van voor lichting, Aharan Yariv, dat ca. 1.500 Palestijnse soldaten uit Syrië in de afgelopen twee weken Zuid-Liba non waren binnengedrongen en dat velen van hen onderrechtstreeks bevel van de Syrische generale staf stonden. Yarif verklaarde voorts dat gedu rende de infiltraties van de Pales- tijnen en de Israëlische uitvallen op Libanees gebied naar schatting 9000 van de 12.000 Libanese dorpe lingen in dit gebied hun huizen hadden verlaten. Phnom Penh. Na het invallen van de duisternis begon de laatste etap pe naar Phnom Penh, waarbij de schepen zwaar bestookt werden door granaten en raketten van de Rode Khmer. Volgens militaire bronnen in Plhnom Penh, waarbij de schepen zwaar bestookt werden door granaten en raketten van de Rode; Khmer. Volgens militaire bronnen in Phnom Penh werden zes bemanningsleden gedood en verscheidene gewond. Ook zou een marineboot van de Cambodjaanse troepen in de grond zijn geboord. Het konvooi werd vanuit de lucht gedekt door Zuid-Vletnamese ge vechtsbommenwerpers, die volgens de officieren in Phnom Penh ook op Cambodjaans grondgebied de oevers van de Mekong bestookt hadden. Militaire woordvoerders in Saigon hebben dit ontkend. Vol gens hen. namen Cambdojaanse kannoneerboten en T-28 bommen werpers de beschermende taak van de Zuid-Vietnamezen over bij de grens tussen Cambodja en Zuid- Vietnam. De bevoorrading van Phnom Penh via de rivier is van vitaal belang voor de stad. Sinds het nieuwjaar soffensief van de Rode Khmer is alle transpoet via de weg onmoge lijk. De munitie en voedselvoorra den in Phnom Penti waren bijna uitgeput. Ook het vliegveld van de stad werd gesloten nadat het gisteren door 32 raketten van de Rode Khmer werd getroffen. De balllngenregering in Peking van het afgezette staatshoofd van Cam bodja, prins Norodom Slhanoek, heeft de Verenigde Staten ervan beschuldigd dat het zijn 'agressie en interventie' in Cambodja ver hoogt. Via de Chinese radio werd meegedeeld dat de VS sinds het begin van het jaar verkennings vluchten boven Cambodja uitvoe ren. om 'het verradersregiem van president Lon Nol 'inlichtingen over de situatie aan de fronten te verschaffen. In de Zuid-Vietnamese stad Tay Nlnfc zijn vier burgers gedood door een raketbeschieting door troepen van de Voorlopige Revolutionaire Regering van Zuid-Vietnam zo werd door militaire woordvoerders In Sai gon meegedeeld. Tay Ninh, gelegen bij de Cambodjaanse grens op 90 kilo meter ten noordwesten van Saigon, lijkt na de val van Phoeoc Binh het nieuwe doelwit van de troepen van de VRR te zijn geworden. Jacques Massacrier- Opnieuw beginnen 24,50 door Jan Brokken Frangoise Sagan - Een verloren profiel 12,50 Alistair MacLean - Stoptrein naar Fort Humboldt 14,90 Alex Comfort - Speelse liefde, gids voor minnaars 55,- Fred Polak - Lof der Botheid 12,50 PRAIJS In de strijd om de opvolging van de Starfigthers over- loeegt de Franse regering een aantal concessies te doen die vooral op politiek-etisch gebied liggen. Op het eerste gezicht lijkt het onwaarschijnlijk dat Frankrijk zijn wapenleveranties aan Chili en Zuid-Afrika zal stopzetten in ruil voor de Europese Mirage- order. Wie de huidige politieke en economische situatie in Frank rijk kent zal zich echter niet verbazen over de Franse voorstéllen. W.P. Encyclopedie 65,- Nederland wat ben je nog mooi 55,- Verkrijgbaar bij elkë boekhandel SABON (UPI, AP) Het twin- leden tellende uitvoerende co- van de beweging van de idkrachten in Portugal heeft eren besprekingen gevoerd over vraag of het comité zichzelf in permanent regeringsorgaan t omzetten, zo melden twee ;ugese kranten, waaronder de "o de Lisboa. rmee zou de belofte van de mi- iren dat ze na dé algemene ver togen in Portugal alle macht een burgerregering zouden 'hevelen, worden geschonden, de bijeenkomst werd er geen daring afgegeven. De Portugese fcj)alistische partij van Mario Soa- en de Portugese democratische tij hebben zich altijd sterk te- dit denkbeeld verzet. De Portu- communistische partij is er voorstander van. De afgelopen maanden zijn de Fransen zich steeds meer gaan in teresseren voor wat hier het 'wa pencontract van deze eeuw' ge noemd wordt. De weinig florissante situatie waarin de Franse economie zich bevindt zal wel debet zijn aan deze belangstelling. Frankrijk heeft immers een lelijke deuk opgelopen van de oliecrisis, een crisis die een aantal zwakke schakels in het Franse industriële apparaat heeft blootgelegd. Hoewel de economi sche situatie van Frankrijk nog al tijd beter Is dan die van Engeland zien vele Fransen het niet meer zitten. Zij zijn bang werkloos te worden en zij houden een nieuwe woede-uitbarsting a la mei 1968 niet meer voor onmogelijk. De opi nie-peilingen tonen overduidelijk aan dat de Fransen pessimistisch over de toekomst zijn. Als één van de weinige lichtpuntjes zien zij het grote wapencontract, de levering van 350 Mirages aan Nederland, België, Noorwegen en Denemarken. President Valéry Giscard d'Estaing heeft nooit verdoezeld dat de Fran se economie er niet best voor stond. Keer op keer heeft hij de Fransen toegezegd dat hij maatre gelen zal nemen om de inflatie en de werkloosheid terug te dringen. Misschien heeft de president zijn landgenoten vla radio en televisie wel te vaak toegesproken, want steeds meer Fransen zeggen de laatste weken dat Giscard mooi praten heeft, maar dat te weinig uit zijn handen komt. Spectaculair Giscard heeft ook wel begrepen dat hij er met het aankondigen en soms met het uitvoeren van inge wikkelde maatregelen niet komt. Om het vertrouwen van de Fransen terug te winnen zal hij voor enig vuurwerk moeten zorgen, en wat spreekt de bevolking meer aan dan enkele spectaculaire handelsover eenkomsten. Zijn eerste slag heeft Giscard al geslagen. Eerste minister Jacques Chirac kwam eind vorig jaar met een koffer vol orders uit Iran terug. Frankrijk gaat in Iran een grote Renault-fabriek bouwen. Het Parijse metro-bedrijf R.A.T.P. gaat in Teheran een 32 kilometer lang metronet bouwen. De tweede slag hoopt de Franse president met de Mirages te slaan. Giscrd heeft zijn ministers dan ook opgedragen, alles in het werk te stellen om dit contract binnen te krijgen. Bovendien, zo schijnt het, heeft hij Marcel Dassault een standje gegeven voor diens onvoor zichtige aanbiedingen aan Neder landse parlementariërs. 'Alle vlieg tuigfabrieken doen aanbiedingen', zo zegt men op het Quai d'Orsay, 'maar Dassault heeft het onhandig gespeeld. Dat nemen wij hem kwa lijk'. Behalve economische spelen ook Maar de gaullistische partij U.D.R., zonder wiens steun Giscard niet kan regeren, is tegenstander van een dergelijke maatregel. De gaul listen hebben al veel van hun vroe gere aanhang verloren en de partij vreest nog meer kiezers te zullen verliezen als het economische kli maat verslechtert. De Franse rege ring wordt immers geleid door een gaullist, door Jacques Chirac. De U.D.R. vindt daarom datethische overwegingen buiten de handel moéten blijven. Frankrijk moet de wapenexporten naar welk land dan ook laten voortduren. Het kiezers volk en zeker het Franse heeft toch alleen maar belangstel ling voor de portemonnee, meent de U.DR., en daarom doet het er niet zoveel toe of de Mirages nu naar Chili of naar Nederland gaan. Libanon De rapporten dit Beiroet als zou het hier gegaan zijn om een Israë lische Invasie in Libanon waren alleen maar onderdeel van een plan om de Libaneeen wijs te ma ken dat zij het alléén niet zouden kunnen houden, zodat Syrië des te gemakkelijker zijn troepen naar deze streek kon overbrengen', aldus Yarif. De Libanese minister van voorlich ting reageerde op deze laatste me dedeling met de Israëliërs bedrog te verwijten dat. tot doel zou hebben de 'barbaarse acties tegen Libanon en de bewoners van zijn grensdor pen te rechtvaardigen'. MOSKOU De dissidente Sowjet- historicus Roy Medwedew heeft donderdag de Amerikaanse demo- cratixche senator Henry Jackson verweten de handelsovereenkomst tussen de VS en de Sowjet-Unie getorpedeerd te hebben door te proberen het Kremlin te vernede ren ter wille van zijn eigen per soonlijke publiciteit. Medwedew die zich een Marxistisch criticus van de Sowjetrussische politiek noemt en duidelijk links van Sacharow staat, uitte deze beschuldiging in een ver klaring die werd verstrekt aan Westerse journalisten in Moskou. Medwedew zegt dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, en ook senator Jackson, lof verdienen, omdat er door hun inspanning wijzigingen zijn gekomen in de emigratiepoli- tlek van het Kremlin. 'Maar het was een gevaarlijke illusie funda mentele concessies op zeer korte termijn te verwachten'. Ultima tums, aldus Medwedew, kunnen dit proces alleen maar afremmen. 'Als de politiek de kunst is van het mogelijke, dan heeft sdnator Jack son zich een slecht politicus ge toond. Omdat hij niet alleen probeerde het onmogelijke te bereiken maar zich ook erg heeft ingespannen om een vernederende vorm te geven aan een moeizaam bfereikt compro mis'. Koehandel Marcel Dassault: ......onhandig politieke motieven een rol bij de concessie die de Franse regering nu schijnt te willen doen. In Frankrijk wordt Giscard nog altijd afgeschil derd als een vrij conservatieve po liticus. Afgaande op zijn redevoe- ringèn en persconferenties hindert dit imago hem. Het woordje 'her vormingen' komt immers vele ke ren voor in Giscard's toespraken. Valéry wil als een groot hervormer de geschiedenis in gaan. Tot nu toe is hem dat niet gelukt. Zo nemen de communisten en socialisten het hem bij herhaling kwalijk dat Frankrijk nog steeds wapens levert aan het fascistische regime in Chi li. (Voor de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika interesseert bijna nie mand zich in Frankrijk, zelfs links niet). Giscard zou aan deze lever anties een einde willen maken. Om alle partijen nu tevreden te stellen heeft Giscard (men mag aannemen dat het voorstel van hem komt) een soort koehandel voorgesteld. Frankrijk zal geen Mi- rages aan Chili (daarmee links Frankrijk tevreden stellend) en Zuid Afrika (daarmee Nederland tevreden stellend) leveren als Ne derland, België, Noorwegen en De nemarken de Mirages kopen (daar mee de gaullisten in hun bezorgd heid óver de economie geruststel lend). Of de Franse regering thans overweegt ook de lopende contrac ten met Zuid-Afrika en Chili te beëindigen of dat zij alleen im de toekomst geen contracten meer met deze landen zal sluiten is nog niet bekend. Zeker is dat de Fran sen alles op alles zetten om het contract met de Europese landen binnen te krijgen. Dassault en de Franse regering veronderstellen na melijk dat na Nederland, België, Noorwegen en Denemarken andere Europese landen ertoe zullen over gaan Mirages te kopen. WASHINGTON (AP) De stichting voor jinanciële hulp aan oud-president Richad Nixon gaat' ook buiten de Verenigde Staten proberen geld te werven met bédelbrieven. De voorzitter van de stichting, rabbijn Baruch Korff, vertelde, dag er sinds 9 augustus vorig jaar, de datum van Nixons af treden, 100.000 dollar bijeen is gebracht. Dit hele bedrag is overgemaakt naar het advoca tenbureau in Washington, dat voor Nixon werkt. De advocaten hebben nog ruim Ï40.000 dollar van hem te vorderen. Rabbijn Korft zei, dat het streefbedrag van de stichting één miljoen dollar is. Richard Nixon heeft na het generaal paridon van president Ford geen strafrechtelijke vervolging voor zijn aandeel in de Watergate- zaak te vrezen, maar is wel ver wikkeld in verschillende civiele procedures. Bovendien wil hij tegen de staat gaan procederen ove zijn archieven in het Witte Huis. Het Congres heeft bepaald, dat deze archieven niet aan de oud-president mogen worden overhandigd. Nixon vecht de rechtmatigheid van deze beslis sing van het Congres aan. Vol gens rabbijn Korff is een beroep op het buitenland nodig is van wege het huidige politieke kli maat in de VS en de voortdu rende vijandigheid jegens de oud-president. Terwijl Richard Nixon de na- leep van zijn politieke val nog niet te boven is, gaat het zijn vroegere vice-president Spiro Agnew voor de wind. Nadat Ag- nejiwegens belastingfraude moest aftreden is hij in zaken gegaan en volgens zijn compag non doet hij het erg goed. Daar bij maakt hij veel gebruik van de contacten, in de Arabische wereld, die hij in zijn politieke loopbaan .heeft opgedaan, zoals gemeld onthulde uljn compag non deze week, dat Agnew wel dra multimiljonair zal zijn. Te gen Agnew waren destijds een hele serie beschuldigingen inge bracht, maar hij is daarvoor niet berecht, omdat hij zich bereid verklaatde af te treden als vice- president.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9