Benfica wacht log op Eusebio Schaatsstrijd van start met twijfels rond Noren en Russen 'Aan Benfica is wel eer te behalen' Velez Mostar is geen publiektrekker lantrekkelijk spel iet veel remises 'Mogelijkheden tegen FCKöln zijn er' eteraan kampt voorlopig nog met een blessure de beste achteras constructie: de DeDion-asvoor een veilig weggedrag Loting gebouwd uit veiligheid Popadic bij Haarlem Sten Stensen: 'Het Europees kampioenschap komt voor mij te vroeg' AAE&LEc,uity&Uw Joop van Daele geschorst SPORT T13/K13 Van onze sportredactie EINDHOVEN PSV heeft de indruk dat de volgende tegenstander in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, Benfica, geen on- overkomenlijke hindernis is. Al kon met name trainer Rijvers zich voorstellen dat er nog een makkelijker tegenstander bijvoorbeeld het Turkse Buraspor uit de bus had kunnen komen. Daar staat te genover dat de Eindh ovenaren uit de buurt bleven van Real Madrid of Rode Ster Belgrado. KEES RIJVERS: 'Benfica is een tegenstander waar eer aan te beha len is. De club heeft nog altijd een grote naam en de ploeg staat weer bovenaan in de Portugese competitie. Ik weet echter op het ogenblik niet waar de kracht van Benfica ligt. Ik kan mij echter niet voorstel len dat er de laatste jaren verschrikkelijk veel in hun speelwijze ver anderd is'. JAN VAN BEVEREN: 'Het had erger gekund. Rode Ster en Real Ma drid sla ik hoger aan. Benfica heeft naar mijn mening niet meer de kracht van een aantal jaren geleden. Gunstiger voor ons is dat een ploeg als Benfica niet in de eerste plaats krachtvoetbal speelt of het voornamelijk van zijn conditie moet hebben'. RENE VAN DE KERKHOF: 'Het lijkt mij toch zeker wel mogelijk dat wij die Portugezen eruit sprinten'. ENSCHEDE FC Twente is op een punt in ieder geval ontevreden met de paring aan Velez Mostar, de Joegoslavische club is in ieder ge val geen publiektrekker. De Twentenaren hadden wat dat betreft lie ver een Duitse tegenstander gehad. Velex Mostar is'voor FC Twente voorlopig een zeer onduidelijke tegenstander. SPITZ KOHN: 'Je kunt in dit stadium echt niet meer praten over ge makkelijke ploegen die je tegenover je krijgt. Immers, hoe minder clubs er over blijven, hoe zwaarder de tegenstand wordt. Het enige dat ik van Velez weet is, is dat de spelers technisch zeer sterk zijn en nog produktief ook. Zoals altijd zie ik ook nu weer voordelen dat we eerst uit spelen. We hebben bewezen dat we op eigen terrein in staat zijn tot krachtexplosies. Kijk maar naar die 5-0 tegen Dukla Praag. Ik ben wel blij dat we geen Duitse club getroffen hebben want bij die Duitsers is het veel meer een kwestie van krachtvoetbal, negentig mi nuten lang als het moet'. JAN JEURING: 'Als ik eerlijk moet zijn, had ik liever eerst Banik Ostrava gehad. Hoewel, als je ploegen als Derby County en Spartak Moskou uitschakelt na de uitwedstrijd met 3-1 te hebben verloren moet je wel Wat kunnen'. AMSTERDAM FC Amsterdam toonde zich gelukkig met de loting tegen FC Köln. Het gaat de club in ieder geval geen kapitaal aan reis geld kosten. En mogelijk is FC Köln een tegenstander die eindelijk eens het grote publiek naar het Olympisch Stadion trekt. THIJS JANSEN: 'We hadden gehoopt op een Westduitse tegenstander, Hamburger SV of FC Köln. Men had mij thuis te verstaan gegeven dat ik wel weg kon blijven als er een Tsjechische of Joegoslavische tegenstander uit de bus zou komen. Met FC Köln zal iedereen wel te vreden kunnen zijn. We hopen nu meer belangstelling te krijgen dan tegen Internanionale en Fortuna Düsseldorf'. PIM VAN DE MEENT: 'Ik heb nu eindelijk m'n zin. Ik had gehoopt op een zware tegenstander en dan komt er altijd iets tegengestelds uit. Ik ben wel optimistisch. Je moet echter ook realist blijven. Na drie ronden in zo'n toernooi gaan er andere zaken meespelen. Het veld, het publiek. Je moet geluk hebben ook. Er zit wel kwaliteit in FC Köln, we zullen voorzichtig moeten zijq. Maar ik zie wel moge lijkheden'. FC Amsterdam zal overigens wel op moeten passen als 'het grote publiek' dan eindelijk komt. De club heeft van de UEFA een officiële waarschuwing gekregen omdat in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Düsseldorf door het publiek vuurwerk werd afgestoken. Er werd opge- wezen dat bij een volgende overtreding er boetes zullen volgen. ADVERTENTIE i onze speciale verslaggever STERDAM Wanneer PSV op 5 en 19 maart tijdens de kwartfinalewedstrijden van de Europa voor bekerwinnaars de roemrijke Portugese c lub Benfica ontmoet, zal het worden geconfronteerd een combinatie van routine en jeugd. Benfic a beschikt nog altijd over ook in Nederland ende spelers als Henrique (keeper)HumbertoSimoes, Toni en Nene. Die oudere kern is echter gevuld met totaal onbekende spelers als Marti ns, Moinhos en Baros. is nog maar de vraag of de sndste Portugese voetballer, Eu- o tegen PSV weer van de partij zijn. Eusebio, zaterdag wordt, 33 jaar., stw-it al geruime tijd op •actief vanwege een knieblessu- Reeds ervgt- iaren kampt Euse- met da! ongemak. De laatste jaar hec"' bij zeer onregelma- gespeeld en dat heeft geleid tot lelijk waarneembare corpulen- die zijn snelheid uiteraard niet goede is gekomen. Maar ook anks die 'handicap' heeft Euse- toch tijdens de moeilijke perio- yan de laatste jaren herhaalde- bewezen. dat hij als middenvel- nog altijd van grote waarde zijn. fica bereikte de kwartfinale via lose uit Denemarken en Carl Jena uit Oost Duitsland. Met jostduits'ers had Benfica na een jkspel in de uitwedstrijd veel ite in het eigen Stadio da Lux dion van het licht). In de Por- competitie heeft Benfica is zondag weer de leiding. Con sent Porto, dat lange tijd boven- had gestaan, verloor met 2—1 Sporting Lissabon en Benfica de uit-wedstrijd bij Olhanense 0—1. ifica, dat momenteel door de ;oslaaf Pavic wordt getraind, nu een voorsprong van één t op Porto en drie punten op genoot Sporting. De club speel de laatste weken in de volgende, oiling: Henrique; Artur, Hum- Macias, Baros; Martins, Toni, oes; Nene, Baptista, Moinhos. de reserves behoren onder ian- b bekende (blonde) back lfo en Malta Silva. De aanvaller ;e topt met een blessure., TWENTE iet UEFA Cup-toernooi heeft FC nte een sterke tegenstander in Joegoslavische Velez Mostar. iz, dat verscheidenè internatio- EUROPA CUP I Bayern München (WDld)-Ara rat Yerewan (Rusl), Leeds United (Eng) -Anderlecht (Belg). Ruch Chorzow (Pol)- Saint Etienne (Fr.), Barcelona (Sp)-Atvidaberg (Zwe). EUROPA CUP II Real Madrid (Sp)-Rode Ster Belgrado (Joeg), Malmö FF (Zwe)-Ferencvaros (Hong), PSV (Ned)-Benfica (Port), Buraspor (Turk)-Dynamo Kiev (Rusl). UEFA CUP Velez Mostar (Joeg)-FC Twente (Ned), Juventus (It)- HSV Hamburg (WDld), FC Köln (WDld)-FC Amsterdam (Ned), Banik Ostrava (Tsj)- Borussia Mönchengladbach (WDld). nals in de gelederen heeft, schakel de eerder drie sterke clubs uit; achtereenvolgens Spartak Moskou, Rapid Wien en Derby County. De uitschakeling van de Engelse club Derby County ging gepaard met enige incidenten. De Nederlandse scheidsrechter Charles Corver zag zich- in het tweede duel in Mostar genoodzaakt liefst vijf gele kaarten uit te delen. Bovendien haalde Cor ver zich de woede van Derby-ma nager Dave Mackay op de hals, door vijf minuten voor tijd bij een 344 voorsprong van Velez Mostar Derby had de eerste wedstrijd met 3-1 gewonnen de Joegosla- ven een penalty toe te kennen. Volgens Mackay, die later een offi cieel protest bij de UEFA indiende kwam de bal na een schot van een Velez-speler tegen de schouder van Todd. Hoe dan ook Bajévic trok zich van de consternatie niets aan en schoot van 11 meter afstand Velez in de volgende ronde. Velez uit de stad Mostar de hoofdstad van Herzegowina heeft het nadeel, dat de Joegosla vische competitie, waarin het na koploper Hajduc Split hoog geno teerd staat, ot begin maart stil ligt. Tot voor kort gebruikte het meestal de volgende spelers: Maric; Hadziabdic, Colic, Bajevic, Vukoje; Popic, Kvesic, Mrgan: Vladic, Gla- vovic, Pecelj en Primorac. Van hen zijn doelman Istvan Maric, Vladic en Bajevic de internationals. Maric, die tijdens de WK in West-Duits- land furore maakte, verblijft mo menteel in militaire dienst en het is nog onzeker of hij tegen FC Twente van de partij kan zijn. FC AMSTERDAM Jaren gcic:'.?ii haalde een voormali ge trainer van DOS, 'Tsjik' Caj- kovski, de speler Pim van de Meent naar die club. Over enige weken staan Cajkovski en Van de Meent in, de kwartfinale van het UEFA Cup-toernooi tegenover elkaar als trainers van respectievelijk FC Köln en FC Amsterdam. FC Köln bereikte de vierde ronde in de UEFA Cup door achtereenvol gens Kokolan PV( Finland), Dyna mo Boekarest (Roemenië) en Parti- zan Belgrado (Joegoslavië) uit te schakelen. Vooral in de laatste dubbel tegen Partizan maakte FC Köln een sterke indruk. Nadat de eerste wedstrijd in Belgrado met 10 was verloren, werden de zaken in de terugwedstrijd met 51 rechtgezet. Overigens kenmerkte die laatste wedstrijd zich door een merkwaardig aspect. In de eerste helft miste FC Köln twee penalties en Partizan één, waarna de thuis- Het elftal van Benfica dat onlangs speelde. V.l.n.r.: Martins, Artur, Messias, Adolfo, Coelho, Hen rique; zittend: Graga, Nene, Toni, Eusebio en Dianiantino. club na rust van 11 meter dan toch een keer raak schoot. FC Köln telt enige Westduitse in ternationals. Wolfgang Overath is de bekendste hij speelde mee in de finale van het wereldkampioen schap tegen Nederland. Bernd Cull- mann, een andere international, spaarde de Westduitsers enige we ken geleden in de interland tegen Malta van een afgang, door het enige doelpunt te scoren. Flohe heeft ook al enige malen in het nationale elftal gespeeld, terwijl Hennes Löhr en Wolfgang Weber oud-internationals zijn. FC Köln, dat eergisteren van een 13 over winning op MSV Duisburg naar een gedeelde zesde plaats in de Bundes- liga steeg, speelt doorgaans in de volgende opstellingSchumacher Glowacz, Weber, Kullmann, Zim- mermann; Simmet, Overath, Neu mann; (Flohe,. Müller en Löhr. EUROPACUP I In het toernooi voor landskampioe nen heeft het gekwelde Barcelona een uitstekende kans door te stoten naar de halve finale. De Zweedse semi-profs van Atvidaberg die vorig jaar de latere bekerwinnaar Bayern München overigens bijna verrast- ten, mogei geen al te groot pro bleem vormen. Temeer daar Atvi daberg de laatste seizoenen de bes te spelers Ralf Edström onder meer naar het buitenland zag vertrekken. De op het oog interessantste krachtmeting is die tussen Ander lecht en Leeds United. Overigens wordt het EC I-toernooi geken merkt door clubs, die in de eigen competitie moeilijke tijden door maken. Barcelona, Anderlecht, Leeds United, Bayern München en Ararat Jerewan zijn clubs, die in eigen land vrijwel kansloos zijn voor een nieuwe titel. MATTY VERKAMMAN Van onze sportredactie HAARLEM De eredivisieclub Haarlem heeft gistermiddag een overeenkomst gesloten met de 28- jarige Joegoslavische voetballer Dragan Popadic. Omdat Haarlem zelf niet de middelen kon vrijma ken om Popadic te betalen heeft sponsor Nationale Nederlanden een nieuwe bijdrage gegeven waardoor het mogelijk werd Popadic naar Haarlem te halen. De Joegoslaaf is in contact geko men met de Nederlandse club via zijn bij Feyenoord spelende landge noot Mladen Ramljak. Haarlem trainer Barry Hughes: 'Popadic komt naar Haarlem om in de etalage te spelen. Hij blijft bij ons tot het einde van het seizoen. Dan kan hij laten zien wat hij kan'. Popadic speelde in Joeogslavië het laatst bij Olympia Ljubljana. Daar voor maakte hij deel uit van OFK Belgrado. Met die club speelde hij voor de Europa Cup tegen Feyen oord en later ook FC Twente. Hug hes: 'Popadic is nu naar Joegosla vië vertrokken om alle zaken daar te regelen. Hij is zaterdag weer terug en zondag kan hij dan mee spelen. Wie er uit gaat is nog niet te zeggen. Hij speelde op bijna iedere plaats in het elftal, maar de laatste tijd speelde hij toch meestal op het middenveld. Wie er nu uitvalt is pas zondag te zeggen. En dan zit ik ook nog met vier mannen die griep hebben, Peijs, Boszhard, Feteris, en Van der Aar'. LOTTO Uitslag lott nr. 3: Aantal deelnemers: 1.083.200. Inleg 4.115.634.-. Prtjzenbe- drag: 2.131.857,-. Ie prijs: 1 winnaar, die netto 500.000,- ontvangt. 2e prijs: 15 winnaars, die elk bruto 13.032.- ontvangen. 3e prijs 453 winnaars, die elk Ker kolom 647,- ontvangen. 4e prijs: 5.4®1 winnaars, die elk per kolom 25,- voor de "lotto" (nr. 4) van zondag 184.488,-. TOTO Uitslag toto nr. 3: Deelnemers: 297.580. 445.092. Ie prijs: geen winnaars, het bedrag van de le prijs wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3c prijs van deze week en de jackpot voor vol gende week. 2e prijs: 44 winnaars, die elk bruto 3.819,- ontvangen. 3e prijs: 946 wlnnaans. die elk per kolom 219,- ont vangen. Jackpot voor de toto van zondag (nr. 4) 69.640,-. ijos Portisch blijft leider JK AAN ZEE De tweede helft van het Hoogoven-schaaktoer- )i is pittig begonnen. Ofschoon er in de grootmeestergroep in 'ste zitting niet minder dan zes remises vielen te noteren, ge it het opnieuw zeer talrijke publiek met volle teugen. De de- nstratiezaal loopt dagelijks intussen zo vol, dat de organisato- zich wel voor de noodzaak zien geplaatst de volgende keer naar lere mogelijkheden om te zien. koploper Lajos Portisch be lde het een moeilijke dag te den: met zwart tegen de Amer^- n Browne, de winnaar van vorig is geem sinecure. Browne 1de inderdaad de onderste steen Hij had enig ruimtelijk rwicht en poogde daarmee tot aanval te komen. Portisch be- tkte evenwel alle invalspoorten tot slot bleef er een pot-remise inelndspel over. Toen waren de e vijf uur verstreken. Foerman en Ree speelden 'de k rond', met wit aan de leiding, art echter, met een pluspion, nterde redelijk, zodat het geen bazing wekte dat het punt ui- ïdelijk werd gedeeld. Het was irmans achtste remise in succes- nner en Timman speelden voor galerij. De witspeler bestreed Nimzo-Indier, zijn grote speci- 'Ojeit. Het zag er zelfs even naar dat Timman in moeilijkheden komen, doch toen deze het ïtrum in handen dreigde te ne- n, ebde de waarde van wits op- ukste dame-vleugelpioonnen g: remise. ypers-Geller zag er bijzonder eilijk. uit. Als kijkspel was het iter niet zo interessant. De Ne- lander, nog altijd onderaan, had J het middenspel mogelijk kansen, :h de Russische routinier, die g geen partij heeft gewonnen, ^pte bekwaam naar nivellering, t half-om-half bij Kavalek-Gli- 'ic had niets om het lijf, maar bij Sosonko-Smejkal viel volop te speculeren. In de demonstratiezaal ging zelfs afkeurend gejoel op, toen het bordje - verscheen. Het ligt voor de hand dat men wilde dat Sösonko op avontuur zou uit gaan, maar de Nederlandse Rus schudde bedaard het hoofd. Hij is bang griep te krijgen en bovendien lokt het grootmeester-resultaat, dat op 8 punten ligt. Sosonko heeft er daarvan al vijf bij elkaar gespeeld. Hij is nog ongeslagen. Hübner-Langeweg was een tijdver slindend treffen: meer dan vier uur over vijftien zetten. Het draaide alles om een door zwart gebracht rigineel pionoffer. Het leek veelbe lovend, maar de analyse na afloop deed toch telkens de balans naar de zijde van wit overhellen. Lange- weg verloor, toen zijn tijd reeds krap was geworden, op nogal sim pele wijze. De hangpartij Popov - Hort biedt vermoedelijk kansen aan de zwart- speler. Grootmeestergroep 8e ronde: Kavalek (Ame)-Gllgoric (Jsl) Fur- man (Rus)-Ree (Ned.) (4-% Hübner (Wdl)-Langeweg (Ned.) 10. Kuijpers (Ned.)-Geller (Rus) (4-(4 Popov (Bulg)- Hort (Tsj) afgebr. Donner (Ned.)-Timman (Ned.) (4-(4. Browne (Ame) -Portisch (Hong.) (4-V4. Sosonko (Ned.)-Smejkal (Tsj.) %-%. Stand na 8 ronden: 1 Portisch 6(4 2 Smejkal 6. 3 Kavalek 6 >,4. 4 Sosonko 5 5 Hort 4V4 1 afgebr. 6/7 Browne, Timman 4',4. 8/10 Gligoric, Fur- man, Hübner 4. U/12 Donner, Gelier 3(4. 13 Langeweg 2(4. 14 Popov 2 1 afgebr. 15 Ree 2. 16 Kuijpers 1. Meestcrgroep, 8 e ronde. Böhm (Ned.)-Schmidt iPolen) V4-&. Tim- Smejkal denkt na over een zet in zijn partij tegen Sosonko. man (Ned)-Bukic (Jsl) afgebr. Vadasz (Hong.)-Martz (Ame) afgebr. Sznaoik (Poien)-Sigurjonsson (IJsl.) afge'br. Weinsteln (Ame)-Dleks (Ned.) afgebr. Portisch (Hong)-Ligterlnk (Ned. afgebr. Dvoreckl (Rus)-Clocaltea (Roem) (4-(4. Ek Zweden)-Enklaar (Ned.) afgebr. Stand na 8 ronden: 1 Dvoreckl 6(4. 2 Schmidt 5V4. 3 Ciocal- tea 5. 4/5 Ligterink, Sigurjonsson 4(4 1 afger. 6 Vadasz 4 1 afgebr. 7/9 Por tisch. Dieks. Bukic 314 1 afgebr. 10 Böhm 3',4. 11/12 Weinstein. Sznapik 3 1 afgebr. 13/14 Enklaar, Martz 2(4 1 afgebr. 15 Ek 2 1 afgebr. 16 Timman 1 1 afgebr. Damesgroep, 4e ronde: Podrajanskaya (tsr)-Ivanka (Hong) 01. Vreeken, (eNd.)-Teodorescu (Roem.) (4-14. Veroczy (Hong.)-Eimert (Wdl) 10. Piha- jlic (Jsl.)-Belle (Ned.) 10. Gaprindasj- vili (Rus)- Van der Giessen (Ned.) 10. Van der Mije (Ned.)-GeogieVa (Buig.) af gebr. Stand na 4 ronden: 1/2 Gaprindasjvili, Ivanka 4. 3/4 Vreeken. Veroczy 3. 5 Pihajlic 2. 6 Van der Mlje 1(4 1 afgebr. 7/8 Van der Giessen, Teo- dorescu 1(4. 9 Georgieva 1+1 afgebr. 10 Elmert 1. 11 Belle (4. 12 Podrajanskaya 0. SCHIPHOL Hoewel het, be halve misschien in het Schenk- .tijdperk, altijd een hachelijke zaak is geweest voorspelingen te doen over de afloop van een schaatskampioenschap, voor de Europese t titelstrijd in Heeren veen zijn de twijfels groter dan ooit. Komen de Russen eindelijk met een titel-kandidaat? Hoe staat het met de Noren, die eigenlijk nog midden in hun voorbereiding zijn? In het waar dat Goeran Claeson zo weinig heeft getraind dat een succesvol le verdediging van zijn titel bij voorbaat uitgesloten moet wor den geacht? Wat de Russen betreft zou het ditmaal moeten komen van Vladi mir Ivanov, al weer enkele jaren van de partij en dit seizoen gere geld in het nieuws met goede tij den. En helemaal niet uit Alma Ata. Zoujel bij de Nieuwjaarswed strijden als bij de laaidenwedstrijd tegen Noorwegen eindigde Ivanov op alle afstanden in de top, hoewel bij het laatste evenement de eerste plaats in de - overigens officieuze - (ADVERTENTIE) Let op E&L: w E&L geeft gegarandeerd 10 jaar m lang hoge, belastingvrije, rente- w, op-rente als u nu een Verzekerd M Groei projekt 3 neemt. m uw verzekeringadviseur weet er |l méér van. P De goede verzekeringadviseur kent E&L. Als de beste. 1 I j Levensverzekeringen i helder als glas Korte Voorhout 20 Den Haag Tel. 070-469262* persoonlijke rangschikking hem ontging door een val op de 500 meter. Maar Ivanov heeft last van een dijbeenblessure. De Nederland se coach Leen Pfrommer donder dagmiddag op Schiphol, na aan komst uit Davos "Hij trainde gisteren weer, maar ik hoorde van de Russische tolk dat het nog niet best ging". Verdere troeven uit het Sovjet-kamp: de uitstekende mid- denafstander Joeri Kondakov, de wisselvallige Nikolai Koezmenko en de typische stayer Viktor Varla- mov, een nieuw gezicht. Ondanks alle wapenfeiten uit het voorsei zoen een kwetsbare formatie, zeker onder de vermoedelijk verre van optimale omstandigheden van Heerenveen. Volgens de Noorse coach Finn Hodt komen zijn mannen in Hee renveen nog niet in aanmerking voor de topplaats(en). Hodt, 25 jaar geleden een goede sprinter: "Door de hoge temperaturen is de training dit jaar in Noorwegen laat op gang gekomen. We zijn er dan nu ook nog niet helemaal, al is er in Davos goed gewerkt. Maar het wereldkampioenschap in Oslo is voor ons natuurlijk belangrijker". De beste twee Noren, wereldkampi oen Sten Stensen (27) en Amund Sjoebrend (22), de revelatie van '74. denken er net zo over. Beroeps militair Stensen: "Het e.k. komt voor mij te vroeg. De afstanden zitten er nog niet allemaal goed in. Vooral de 1500 meter is tot dusver eigenlijk steeds mislukt. Ik hoop eigenlijk alleen dat ik in. Heeren- veen op de vijf en tien kilometer ouderwets draai'. Finn Hodt: 'Als de omstandigheden slecht zijn is Stensen zonder meer de beste van de vier. In het andere geval kunnen Sjoebrend, Storholt en Stenshjemmet dichtbij komen'. Regerend Europees kampioen Goe ran Claeson maakte op Schiphol niet de indruk aan dit Europees kampioenschap en trouwens ook het schaatsen in het algemeen zwaar te tillen. De 29-jarige Zweed, die vorig jaar in Eskilstuna toch nog tot het uiterste bleek te kunnen gaan om zich de aanstormende Sjoebrend van het lijf te hoüden, heeft de rol van favoriet nooit geambieerd. Maar ditmaal lijkt hij toch de Eenzaam trekt Hans van Helden zijn rondjes over de kunstijsbaan van Heerenveen. De Nederlander die even geblesseerd was zal zon-' dag in ieder geval niet meedoen aan de Europese kampioenschap pen. Hij houdt wel een kans op een plaats in de ploeg voor de- strijd om de wereldtitel. waarheid te spreken als hij zegt: 'Ik ben niet meer zo fel als vroeger. Ik heb eigenlijk bereikt wat ik wil de. Het is leuk om mee te doen, maar om te winnen heb ik ditmaal gewoon te weinig getraind. Dat zal volgend jaar niet meer gaan'. De prestaties van .Claeson, vooral op de 1500 meter zijn sterkste afstand vallen tot dusver inder daad erg tegen. In Davos verloor hij vorige week op de mijl op Harm Kuipers bijna drie seconden. Van de overige Zweden ls veteraan stayer Oerjan Sandler ongetwijfeld met afstand de sterkste. VanDan Johansson en Lennart Carlsson mogen geen opzienbarende daden worden Verwacht. Een blik op de deelnemerslijst leert dat ook ditmaal wel weer voor de middelbare Zwitser Frans Krienbuhl (45 J een plaats bij de beste zestien in het verschiet ligt. Een teken dat het met de internationale aanwas matig gesteld blijft. één wedstrijd geschorst. Dit naar aanleiding van de gele kaart die hij zondag opliep in het duel met PSV. Van Daele kreeg tevens een geldboete van 250 gulden. De overige straffen zijn: AZ'67: J. Wlld- bret een wedstrijd, een wedstrijd voorwaardelijk en 150 boete. Wagenln- gen: M. Block twee wedstrijden en 150 boete. FC Utrecht: C. Cote een wedstrijd voorwaardelijk en ƒ150 boete, Telstar: F. Blschot een wedstrijd voorwaardelijk en 150. Haarlem: G. Polderman een wedstrijd voorwaarde lijk en 100. Ajax: J. Das een wed strijd, F. Buma twee wedstrijden en 150 boete. Volendani; J. Jonk: een wedstrijd, een wedstrijd voorwaardelijk en 125. Veendam: P. de Koning: twee wedstrijden met de mogelijkheid van verweer tegen de omzetting van een voorwaardelijke wedstrijd in een onvoor waardelijke. Heerenveen; Y. Kuipers: een wedstrijd. SVV: P. Klepke: twee wedstrij den en een wedstrijd voorwaardelijk, W. Mulder 150 boete. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13