Leerlingen De Schakel krijgen schaakles Bewoners van Mauritslaan willen geen lompenhandelaar als buur Kort nieuws uit de regio Itreekcommissie stelt ecreatie aan de orde ijDs. Biesma in BLisse zondag iemet emeritaat Ontmoetingscentrum in hart van Nieuw-Vennep ichaaksimultaan y.enD.op6febr. Noodlokalen in rZijlwijk komen n mei gereed Dalend inwonertal in Sassenheim School voor b.l.o. aan Schubertlaan Dr. B. van Oeveren naar Rijnsburg in de Dorpskerk Leidse kerngroep milieudefensie Kamerlid wil snel restauratie van het 'Pesthuys' Vroege voorjaarsbode Laatste essen in 'Aarhof' geplant Visserij berichten Marktberichten OUW/KWARTET DONDERDAG 23 JANUARI 1975 STAD EN REGIO L3 diengemeenten hebben veel ivensen De streekcommissie voor de Bollenstreek, ingesteld door gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, met als doel de bevolking bi ee te laten praten over het nieuwe streekplan dat wordt om- creatie. commissie wil in de eerste uaats suggesties van de bevolking. %eën, problemen en wensen die trekking hebben op de recreatie de bollenstreek, kunnen worden ajgediend bij het secretariaat: me- ■houw T. H. M. Ruigrok-Van Haas- Zilkerbinnenweg 58 in Noord- jkerhout, of telefonisch bij het gcretariaat in Den Haag 070- 0W111, toestel 2800. Men kan te- sht tot 1 februari. ,0 «neentebesturen hebben al wat kenbaar gemaakt. Zo wil 5IDEN Een van de grotere üöiaakevenementen. zeker voor is dejaarlijkse lan- lijke schaaksimultaantoernee van oom Dreesmann. Een bijzon- u r aspect hiervan is, dat groothe- ign op internationaal, landelijk en Régionaal niveau en topspelers van Hoogoventoernooi het tegen 3« bakers uit de Leidse regio opne- eien. :e ipman in Leiden is dit jaar Lu- paosh Kavalek na Fisher Amerika's erkste schaker, die aan het le g^ird tijdens de Olympiade uitkwam l in de Leidse regio geen onbe- inde is. In 1973 scoorde hij in 3c ifwijk tijdens een séance 93,6 i< ocent. Eiorts Ewfim Gelier, winnaar van laatste Avro-schaaktoernooi. En deze groep internationale groot eesters. die elk 40 tegenstanders hun rekening nemen, Jan dfcin Donner. Scoorde hij in 1972 rki Leiden binnen de 2 uur nog 100 eirocent, tijdens de V&D simultaan-- uiedstrijd in 1974 was dit 87,5 pro- en bij de opening ,.,van het -i irlement slechts 67,5.-,procent. Dat j op revanche gebrand is, ligt It lor de handr it seLdt -evenzeer voor Bert En- aar<-die alhoewel hij in 1973 tij- ïns het Hoogoventoernooi de titel iai r.internationaal Schaakmeester haalde, tijdens een simultaan- èrnee eind 1973 in Leiderdorp ajn laagste score moest incasseren, a ok Hans Ree, 3 maal kampioen ;m Nederland, zal dit jaar in Lei- lf ai acte de présence geven. Daar- e aast Berry Withuis die de laatste a ren als KNSB-simultaanmeester ahrore maakt. Meer plaatselijke be- genieten Theo Pieket de ïipidse schaakkampioen 1974, en de Graaff KNSB-speler. leok dit jaar zal de V D. simul- in de Stadsgehoorzaal aatsvinden en Wel op donderdag februari 19.45 uur. Deelnemers >rdt verzocht donderdag 6 februa- tussën 19 en 19.30 uur aan de ;adsgehoorzaal hun deelnemers kaarten op te halen. Na 19.30 uur het recht op deelneming en borden de overgebleven deelne- ïerskaarten aan anderen uitge- :ikt. •serveringen voor zowel huis- als lubschakers alleen mogelijk bij de 'deling Inlichtingen van V&D an de Breestraat. n .uv- Hillegom uitbreiding van fietspaden en wandelpaden, een camping en een watersporthaven. In Lisse is eveneens behoefte aan meer fiets- en wandelpaden en meer beplanting langs de wegen naar de kust. Noordwijk zou graag meer voorzie ningen voor kinderen creëren, zoals een kinderboerderij, uitbreiding hertenpark en een betere bereik baarheid door verlenging van rijks weg li in combinatie met provinci- aleweg 4, Ook zou hét station Voor hout weer open moeten met een busverbinding naar Noordwijk. De gemeente Voorhout mist een zwembad en een sporthal. Sassenheim is er het slechtst aan toe. Door gebrek aan grond is het praktisch onmogelijk wensen te vervullen. Lisse wil graag een bow lingcentrum en een bioscoop en Hillegom zou graag een trimbaan hebben. Noordwijkerhout vraagt een sport hal en een gemeenschapshuis en om nogmaals op Noordwijk terug te komen: een zeewaterbad en sauna en solarium en uitbreiding biblio theek staan hier op de verlanglijst. SASSENHEIM Het inwonertal van Sassenheim loopt terug. In 1974 daalde het bevolkingscijfer van 12.951 tot 12.683. Op 1 januari '74 waren er 6533 vrouwen en* 6418 mannen er werden 88 meisjes en 94 jongens geboren. Er overleden 31 vrouwen en 50 mannen en er vestig den zich 317 vrouwen en 271 mannen Het vertrek was opvallend hoog t.w. 499 vrouwen en 458 mannen, d.w.z. dat er 369 mensén méér vertrokken dan er zich in Sassenheim vestig den. De daling van het geboortecij fer ging ook in Sassenheim door. Zo was dit in 1974 in totaal 182, tegen 192 in 1973. In 1972 was dit 221; in 1971 272; in 1970 228 en in 1969 248. In percentages uitgedrukt wil diit per 1000 inwoners van Sas senheim zeggen een daling over vijf jaaf van 21,9 tot 14,4 procent. HAZERSWOUDE Het eerste tiental van de Hazerswoudse dam vereniging Samen Sterk dat on langs kampioen van de Leidse Dis tricts Dam Bond werd. start op 27 januari met de promotiewedstrij denserie. Met zes teams wordt ge sreden om twee plaatsen in de provinciale klasse. LEIDEN In verband met de bouw van een definitief schoolge bouw voor buitengewoon lager on derwijs aan imbeciele kindéren op een terrein aan de Schubertlaan vragen B. en W. de gemeenteraad toe te stemmen in de voorbereiding van een herziening van het be stemmingsplan, dat voor Leiden- Zuid-West geldt. Herziening is no dig omdat het terrein aan de Schu bertlaan oorspronkelijk was bedoeld voor openbaar groen en openbare weg. B. en W. vragen de raad ver der zich, er mee te verenigen om voor de bouw van deze school ge bruik te maken van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Dit artikel biedt de mogelijkheid om reeds een bouwvergunning te verlenen vóórdat de herziening van het bestemmingsplan is vastgesteld en goedgekeurd. /EIDEN In een brief aan de /erkgroep 'Onderwijs' van de werk- rroep Sociale planning Merenwijk chrijven B. en W., dat inmiddels r-fen urgentieverklaring is verkregen 1/ IqvIII ATPnHPP1*t oor de bouw van negen noodloka- IVICII lllvl'vlj'lLvvl 1/ en in de Zijlwijk. De lokalen zul en echter zeker niet vóór mei kun- ïen worden opgeleverd. In septern ter zal de school in de Leedewijk lereed komen. Busvervoer naar die n een andere wijk liggen (zowel tinnen als buiten de Merenwijk) al gratis zijn en zal, naar B. en W. lannemen, zo geregeld kunnen vorden, dat de kinderen tussen de aiddag thuis kunnen eten. ie JSSE Ds. D. H. Biesma, Chr. predikant neemt zondag 26 'n januari afscheid wegens emeritaat. S-De afscheidsdienst is zondagavond n|7 uur in de kerk aan de Veldhorst- Biesma werd op 25 april 1907 geboren in Huizum (bij Leeuwar studeerde aan de Theol. Hoge- school te Apeldoorn en werd in 1932 kandidaat theologie. Zijn eer- n«te gemeente was Drogeham, waar n hij op 15 januari 1933 intrede deed. 'P Hij nam in 1949 een beroep aan i- naar Hoogeveen, welke standplaats hij in 1956 verwisselde voor die van n Haarlem-Noord. Sinds 23 november 1958 staat hij in Lisse. i- Ds. Biesma is secretaris van het n college van curatoren van de Theol. Hogeschool te Apeldoorn en ook nu nog redacteur van het classicaal orgaan 'Leer en Leven' van de Chr. Geref. Kerken. Hij is indertijd werkzaam geweest als godsdienstle raar aan de Chr. H.B.S. te Hooge veen en tijdens zijn ambteperiode in Lisse vele jaren aan de Chr. Ds. Biesma wil in Lisse blijven wonen. De Chr. Gem. Zangvereni ging 'Excelsior' zal het afscheid op luisteren. NIEUW-VENNEP Eind maart, maar als het even kan eerder, zal op de hoek Gevelinkstraat-Venneperstraat, in het hart van Nieuw- Vennep, de eerste paal in de grond worden geslagen voor een ont moetingscentrum. De kosten worden geraamd op 350.000. Er komt een zaal in voor het houden van culturele evenementen, plaats biedend aan ongeveer 300 personen. Toekomstige leden voor R.S.C.? RIJNSBURG Voor de eerste maal in de Rijnsburgse geschiedenis krijgen scholieren les in scha ken. Het zijn de hoogste klassen van de Chr. basisschool 'De Schakel' in Frederiksoord. Op verzoek van de oudercommissie en met fiat van de inspecteur van het lager onderwijs komen nu twee senio ren van de Rijnsburgse schaakclub elke vrijdagmiddag de beginselen van het schaken bijbrengen. Verder' worden in het gebouw ge huisvest' muziekschool Haarlem mermeer. Raad voor bejaarden en de 'open sociëteitStichting Ge zinszorg en Gezinshulp Haarlem- mermee. de Stichting Dorpshuis werk Haarlemmermeer Zuid (op drachtgever voor de bouw van het centrum), school voor beeldende expressie en maatschappelijk werk. WINKELS Vier jaar geleden werden de eerste pogingen ondernomen om tot de bouw van een cultureel centrum te komen, maar begin 1974 was het al zover dat de werkgroep die zich hier mee belastte, min of meer de moed liet zakken. Wethouder Kam per zorgde er later voor dat men de toekomst toch weer optimistische tegemoet on zien en eind 1974 kwam de zaak rond. Aansluitend aan het ontmoetings centrum wordt een aantal dagwin kels gebouwd, voor eigen rekening van het Centraal Bouwbedrijf uit Nieuw-Vennep, dat oom wordt be last met de bouw van het ontmoe tingscentrum. De heer H. C. Tesink van de bouw commissie hoopt dat, als alles mee zit, eind dit jaar de officiële ope ning kan plaatsvinden. De opening zal tevens het einde zijn van een serie aktiviteiten die in maart be ginnen om de inwoners vast 'warm te laten lopen'. Met uitzondering van juli en augustus, is er elke maand wat te doen, met als hoog tepunten een uitvoering van de Mattheus Passion van J. S. Bach in de Gereformeerde Kerk op 24 maart en een kwartetspellenaktie in september, wat een ware happe ning beloofd te worden. Het Vennepse ontmoetingscentrum komt op de duurste grand van Nieuw-Vennep. Wethouder M. Kamper: 'Ik durf de prijs per vier kante meter niet te noemen. Het beloopt in de tonnen, 't Is de sub sidie doe de gemeente geeft'. De heer K. F. Poestkoke, voorzitter van de dorpsraad, verwacht dat er vrij wel dagelijks van 'dorpshuis' ge bruik wordt gemaakt. Dank zij de participanten zullen de plaatselijke verenigingen slechts een gering be drag voor het huren van de zaal hoeven te betalen. A. J. Leerkens, opbouwconsulent SDHZ, liet weten dat de bouwsom met geen dubbeltje mag worden overschreden. RIJNSBURG Dr. B. van Oeve ren, gereformeerd predikant te Ha ren heeft het beroep aangenomen dat op hem was uitgebracht door de Gereformeerde Kerk te Rijns burg. De predikant werd geboren op 3 april 1925. Schoneveld, 'dat de kinderen nog niets weten. Maar er zijn er, die er al veel van weten'. Ook werd er al een kwartiertje gespeeld, om de jeugd nog niet te vermoeien met te veel technische gegevens. Het is de bedoeling dat de sohakertjes over 5-6 weken een aardig partijtje kunnen spelen en met elkaar een competitie gaan doen. Misschien zijn er dan nog meer scholen, die er interesse voor hebben en kunnen de scholen on derling eén competitie houden. El ke vrijdagmiddag geven de heren J. Goudriaan en Schoneveld (de laat ste op de foto aan het bord) les van 2.45 uur tot 3.30 uur. Beiden zijn ze al een respectabel aantal jaren lid van R.S.C. voorheen N.Z.H. De club heeft nu ongeveer 25-30 leden. Als er nog scholen zijn die ook les willen hebben, dan zijn er nog wel enkele 'leermeesters' die zich hiervoor beschikbaar willen stellen. Het aantal leden van R.S.C. is niet groot. Volgens de heer Scho neveld zijn er vast wel 50-60 inwo ners in Rijnsburg, die een aardig partijtje kunnen spelen, maar om de een of andere reden verstek laten gaan. Elke maandagavond om 8 uur is er schaken in één van de lokalen van de openbare lagere school. Degenen die zich hiervoor willen opgeven of inlichtingen wil len hebben, kunnen contact opne men mét: L. J. Goudriaan. Petr. van Saxenstraat 16, tel. 21935. D. Schoneveld, Pr. Bernhardlaan 50, tel. 13991. Dank zij de schaaklessen op school kon het wel eens zijn. dat het aantal leden binnen korte tijd aan zienlijk zal toenemen. KATWIJK Donderdag 23, vrijdag 24 en zaterdag 25 januari wordt een openingsshow gegeven door Auto Bierman B.V. aan de Valken- burgseweg. Het bedrijf is verbouwd en gemoderniseerd. LISSE Radiopredikant ds. G. Toornvliet spreekt maandag 27 ja nuari om 8 uur in Mariënburcht voor de aktie Kruistochten Neder land over het onderwerp 'Ondanks alles: God is liefde'. HAZERSWOUDE Leden van de in de raad Hazerswoude samenwer kende comfesslonele partijen (ARP, CHU en KVP) houden op donder dag 23 januari vanaf 20 uur een spreekuur. Dit nu eens niet in het voormalibe raadhuis maar in h et cafetaria annex ijssalon van M. Kroon aan het Raadhuisplein. De LEIDERDORP De 'concerten bij kaarslicht' die K&O voor deze regio in Leiderdorp organiseert, zijn langzamerhand een begrip gewor den. Op zondagmiddag 26 januari 3 uur treedt het Belgische Klarinet kwartet op met werken van Scar latti, Duyck, Depelsenaire, Guinet, Cabus en Haentjes. K&O heeft het Klarinetkwartet al eerder naar Ne derland gehaald, eveneens voor een Concert in de Leiderdorpse kerk. Het succes was toen zo groot dat men dit ensemble wederom geënga geerd heeft. Het Klarinetkwartet werd in 1960 opgericht door Marcel Hanssens, le raar aan het Koninklijk Conserva tórium te Brussel. Dit ensemble be staat uit Marcel Hanssens-esklari- net, Georges Dekerpel-basklarinet, Jacques d'Hondt-besklarinet en Al bert Roland-besklarinet. De jongens en meisjes variëren in leeftijd van 10-12 jaar. Het was de bedoeling 2 kinderen te onder richten, maar het zijn er 24, gewor den. De Schakel is de eerste school in Rijnsburg waar dit gebeurt. Vrij dag 10 januari hebben de kinderen voor het eerst les gehad. De voor zitter van R.S.C., de heer L. J. Goudriaan, vertelde leerlingen de eerste middag iets over de gang van zaken. De tweede middag kwa men er een paar borden en schaak stukken mee van de vereniging, om de leerlingen aan de officiële maat te laten wennen. Competitie "iye gaan. ervan uit', zegt de heer D. LEIDEN.De vereniging milieude fensie heeft een kerngroep gefor meerd die zich in het bijzonder zal gaan bezighouden met de milieu problemen in Leiden en omgeving. De groep is geformeerd in het ka der van het decentralisatieprojekt van de vereniging milieudefensie. Het contactadres van de Leidse kerngroep, is Teunisbloem 6. LEIDEN Het Leidse Tweede-Ka merlid mr. F. Portheine (VVD) heeft er bij de ministers van CRM en Defensie op aangedrongen er voor te zorgen, dat op korte ter mijn overeenstemming wordt be reikt over de restauratie van het Pesthuys, het achtergebouw van het Legermuseum. Dit gedeelte van het Legermuseum zal, "zoals bekend, voor onbepaalde tijd gesloten blij ven in verband met de bouwvallige toestand waarin het gebouw ver keert. D? heer Portheine wil van de ministers de toezegging, dat de res tauratie nog zichtbaar wordt in de begroting voor 1976. Breehuys gesloten LEIDEN Wegens een verlate kerstvakantie van de vaste staf krachten is het Breehuys, Brees traat 19, een tijdje gesloten. Dit betekent dat alle aktiviteiten gedu rende de periode van zaterdag 25 LEIDEN Bode van een uitzonderlijk vroeg voorjaar is nu eens geen schaap met lammetjes, maar wat Lei jan. t.m. maandag 3 febr. gestopt den betreft een bloesemende pereboom in een tuin aan de Rijnsburgerweg. De bewoner vertelde dat deze boom zijn. gewoonlijk eind april begin mei in bloei staat. burgerij kan men de CDA-raadsle- en van gedachten wisselen over de raadsagenda van 30 januari. SASSENHEIM Op uitnodiging van de Commissie Samenwerkende Kerken Sassenheim zal dokter W. J. de Graaff op vrijdag 31 januari om 8 uur in de 'Ontmoeting' spreken over 'De dans om de vergulde pil'. Vanuit zijn ervaring als huisarts zal hij een beschouwing geven over de veranderingen in de geneeskunde, de medische ethiek en de verhou ding arts-patiënt-gezin in onze sa menleving. Na afloop is er gelegen heid voor discussie. HAZERSWOUDE Het eerste her enteam van de volleybalvereniging Orion heeft een abonnement op gelijke spelen in de competitie van de eerste klas 'Leids' van de NeVo- Bo. Tegen De Valken kwamen de Hazerswoudenaren dan ook weer een 2-2 overeen. Het standaardda- meszestal nam revanche op KVC voor de eertijds geleden nederlaag. Het ream, dat begin van deze com petitie sukkelde met blessures van diverse speelsters, heeft de stijgen de lijn te pakken en zegevierde met 3-1. over dat KVC. Uitslagen da mes: Orion 2-Groen SC 8 3-1Ori-, on 3-Groen SC 9 2-2; Orion-4 Lusv 4 0-3, Orion 5-LISV 5 1-3. Heren Orion 2-SKC 2 3-0, Orion 3-Groen SC 53-0, Orion 4-KVC 5 2-2; Orion 4-GGV 2 1-3; Orion 5-NOVO 4 0-3. LISSE Zaterdag 25 januari be-" gint de huisbroeiwedstrijd weer. De deelnemers krijgen tien potten" bloembollen mee die thuis in bloei worden getrokken. Het resultaat" wordt getoond in De Engel op za terdag 22 en zondag 23 februari. VALKENBURG De Valkenburgse -Harmonie o.l.v. Dick van Oyen geeft vrijdag 31 januari een uitvoe ring in het dorpshuis. Het begint om 8 uur. Medewerking verleent de drumband o.l.v. Kees Bol. ALPHEN De huishoudschool 'Ko ningin Juliana' aan de Jongkindt Coninckstraat 102 kampt met een ernstig ruimtegebrek. De Holland- sche Maatschappij van Landbouw heeft van het betrokken ministerie toestemming gekregen tot het bou wen van vier definitieve lokalen op het terrein aan de Jongkindt Co ninckstraat. Tegen de voorgenomen uitbreiding hebben B. en W. geen bezwaar. ALPHEN Wethouder Van Leeu wen heeft dinsdagmiddag één van de laatste essen geplant van de 53, die het parkeerterrein van winkel centrum de Aarhof nu sieren. De essen, die zo'n 25 jaar oud zijn, werden door de Nationale Bomen- bank uit Sliedrecht overgeplaatst vanuit Harmeien en de Meern. De overplaatsing is overigens niet zonder risico's. Het is mogelijk, dat een aantal bomen (10 procent) het op de zandgrond niet zal overleven, waar ze nu staan. De plantsoenen dienst doet echter zijn uiterste best dit te voorkomen en voert bv. via speciale slangen lucht toe naar de wortels. De bomen zijn een geschenk van de Hema, Bredero Vastgeod en de Ernpeo. De gemeente heeft zelf ook in een deel van de kosten bijgedra gen. VOORSCHOTEN Bewoners van de Prins Mauritslaan in Voorscho ten hebben de burgemeester een brief geschreven, waarin zij hun bezwaren kenbaar maken tegen de toekomstige huurder van de wo ningwetwoning Prins Mauritslaan 8: het gezin van de handelaar in lompen en metalen J. van Lierop. De familie Van Lierop, man, vrouw en vijf kinderen, woont al jaren in de Bethlehemstraat 37. Het huis is te klein voor het gezin en er was voor de gemeente alle aanleiding om het gezin een grotere woning toe te wijzen. Zoals dat gebruikelijk is bij woningwetwoningen wordt nauwlettend bekeken hoe de 'bewo ning' is geweest en de controleur bracht een positief advies uit. De woning in de Bethlehemstraat zal waarschijnlijk in goede conditie achtergelaten worden, dit in tegen stelling tot de nieuwe woning in de Mauritslaan die het predikaat 'uit geleefd' meekreeg. De handelaar Jan van Lierop is in Voorschoten geen onbekende en menig schoolhoofd heeft op zeer vriendelijke wijze zaken met hem gedaan na de een of andere 'oud- papieraktie'. 'tot voor enige weken had Jan van Lierop eigenlijk nooit tegenstanders, hoewel er wel eens een beetje op hem gemopperd werd, omdat de zaken hem wel eens uit de hand liepen. Jan van Lierop werkte samen met de be kende lompen- en oudpapierenhan- del Wildenberg in Wassenaar. Hij verzamelde een voorraad en bracht het dan naar Wildenberg. Nu ge beurde het wel eens dat de reis naar Wassenaar financieel niet haalbaar was en dan bleef het tij delijk voor zijn woonhuis staan. Jan van Lierop is de eerste om te zeggen dat zo iets niet netjes is, maar tot voor kort waren er geen andere oplossingen. Die zijn er thans wel. In overleg met de ge meente Voorschoten is een oplos sing gevonden. Voorlopig heeft hij opslagruimte in Wassenaar en daarna krijgt hij een opslag in de Kalkoenstraat. Zijn zeer nauwe za kenrelatie met de fa. Wildenberg staat er borg voor dat grote hoe veelheden direct naar het grote opslagterrein langs de Papeweg te Wassenaar gebracht kunnen wor den. Op papier lijkt alles fijn geregeld, alleen zien de bewoners van de Prins Mauritslaan het beroep van Jan van Lierop niet zo erg zitten. Hij geeft zelf op 'handelaar in lom pen en materialen' en dat klinkt misschien anders dan handelaar in oud-papier en 2e hands goederen. Het is ongeveer hetzelfde. Jan van Lierop vindt de hele zaak vreselijk naar. Hij wil geen opschudding, hij wil wel graag praten met zijn nieu we buren en hij is zo'n optimist dat hij gelooft alles wel in het reine te kunnen krijgen. Voorlopig is hij begonnen zijn nieuwe huis op te knappen. Als teken dat hij niet alles meer in zijn voortuin zal gooi en staat er al een container voor zijn deur, die alle afval van de vroegere bewoners af moet voeren. Burgemeester J. van der Haar heeft de woning definitief toegewezen aan de familie Van Lierop. De bur gemeester had daar geen moeite mee, omdat het gezin voldoet aan alle eisen om een grotere woning wetwoning te betrekken. De brief welke de bewoners van de Prins Mauritslaan aan hem gezonden hebben heeft hij ter informatie doorgezonden aan de raadsleden. Het VVD-raadslid E. de Keuning meent dat de familie van Lierop het 'voordeel van de twijfel' gege ven moet worden. Het gezin heeft recht op de woning en het nare euvel van het uitoefenen van een bedrijf aan huis is weggenomen. Zelf heeft de heer De Keuning gro te bewondering voor Jan van Lie rop. Het zou voor hem misschien eenvoudiger geweest zijn om te zeggen: 'Ik ga maar naar sociale zaken en dan krijg ik wel centen.' Een man die werken wil en zelf een oplossing vindt, is een goed mens. De fractievoorzitter van de PPV. H. van Wijk zegt: In de badkamer zijn we allemaal eender.' Er zijn voldoende afspraken gemaakt dat het gezin Van Lierop het woongenot van de buurtbewo ners niet zal schaden. Hij staat bekend als een goedwillende man en de reactie van de Prins Maurits- laanbewoners is onbegrijpelijk. Jan van Lierop denkt op 15 februari in zijn nieuwe huls aan de Prins Mau ritslaan 8 te komen. Hij wil hele maal geen rel, hij wil graag praten, want hij wil ook In de Mauritslaan een gezellige toekomst hebben. SCHEVENINGEN 22 januari. B( mlngon trawlers: SCH 6 8202, SCH 21 2482, SCH 24 32.304, SCH 121 3774. Note- wijtlng gestr. 55-80, zwarte poon I 56-6 schar 17, hake 45-70, rog 16-25, kabeljauw 1 170. 2 170, 3 55-70, 4 39-95. kabeljauw 5 60. koolvis 2 32-45, 3 38-41. 4 28-34, leng: - 2 50-53, schartong 40, verse makreel 40.;. Per 100 kg koolvis 70-100, leng 128, hake 100-158. Aanvoer 721 kisten koolvl6, 56 kabeljauw, 2 schol. 63 wijting, 19 schar. 268 diversen. Verwachte aanvoer voor. donderdag: onbekend. Aan de dlnsdagmarkt werden te IJmul- den aangevoerd: 3.840 kg tong. 65 kisten" tarbot en groet, 772 kisten koolvis, 336 kisten kabeljauw. 188 kisten schelvis. 772 kisten wijting, 778 kisten schol. 28 kisten schar, 13 kisten makreel, 124 kisten dl- vereen WI klelnmiddel tong 11,0110,64, tong I 9.909.69, tong II 8.77—8,42, tarbot 11,87—11,36. Per 40 kg: tongschar 245 128. leng 7047, steenbolk 3426. ham 224204. hammen met kop 12498. haai 194—86. schar 57—0, makreel II 3,20— 20,80, wijting III 4—27,20, wijting IV - 3—29, tarbot 320193, griet 183—135, - kabeljauw I 9064, kabeljauw II 10466, kabeljauw III 83—77, kabeljauw 86—61. kabeljauw V 8247, schelvis I 124, schel- vis II 114—80, SCHELVIS Hl 102—39 schelvis IV 96—44, schol I 4542, schol II 69—63, schol IU 7264, schol IV 75—, 54. Besommingen: KW 117 23.000, KW 153 11.700, KW 174 9.600, JM 29 33.500, IJM - 30 27.000, IJM 154 13.500, IJM 211 23.700. VL 34 19.100, VL 9 15.4, VL 15 17.75. VL 112 17.700, UK 135 en UK 14 .80. VD 4 en VD 89 .500, VD 46 en VD 6' .700. LEIDEN Groente- en fruitveiling 22 januari: Appelen 104, aardappelen 12-17, andijvie 161-182. kroten gekookt 70, boe-, renkool 39-46, prei 69-75, stoofsla 48-49, spruiten A 51-7, B 43-46, C 40-43, uien 18-21, witlof 12-130, knolselderij 42-46, sla zwaar 32-34, bleekselderij 14-18. KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 Januari Groenteveiling. Aanvoer 175 ton was- peen. Prijzen waspeen AI 660-890, II 270- 780, BI 920-1240, II 200-770, Cl 50-780, II" 40-660, andijvie 3, boerenkool 39-46.' breekpeen 120-710. groene kool 18, prei. 37, spitskool 115, uien 480-610 p kist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3