fan Fransz erkent eigen outen en vertrekt stil Monte Carlo is bijna beslist Russische sport-autoriteiten geven nieuwe opzet aan hun voetbai-teams Contract Tigerman niet meer verlengd k ben verzocht om uit de buurt te blijven' idy Merckx waakt jor Dordrecht en NEC kiezen 8 februari Italianen domineren sterk ruijff denkt leen maar n z'n centen' Jupp Heynckes maakt Borussia Mönchengladbach herfstkampioen Dinamo Kiev en Spartak Moskou nóg meer uitgangspunt Smejkal loopt in op Portisch |UW/KWARTET DONDERDAG 23 JANUARI 1975 SPORT Tll/Kll onze speciale verslaggever STERDAM In het al veertien dagen lang durende conflict jen FG Amsterdam en ausputzer Jan Fransz is het gisteravond een definitief afscheid gekomen, waar het de confrontatie be- tussen de betrokken speler en Amsterdam's gewiekste zaken- i-voorzitter Dé Stoop. Nadat Stoop een dag eerdei* al had gean- ceerd, dat Fransz zijn gewenste# contract-beëindiging per 31 ïari aanstaande zou kunnen begroeten, werd Fransz zélf pas eravond officieel op de hoogte gesteld van de thans ontstane heden. Fransz is gisteravond eigenlijk op staande voet de laan •estuurd, onder het motto dat hij 'met vakantie-verlof' is ge- n. Tót 31 januari heeft FC Amsterdam het hem via Stoop ech- onmogelijk gemaakt, om bij andere clubs aan de slag te gaan. laatste slaat dan met name op Jfliyisie-club Haarlem, aanstaan- jondag, de competitietegenstan- van FC Amsterdam en sinds aantal weken een wanhopig nieuwe mogelijkheden speu- le collega-degradant. Toen Jan twee weken geladen mee- de, dat hij FC Amsterdam (na conflict met Stoop) wilde ver was het Haarlem dat zich •rp als zeer geïnteresseerd !idaat-koper. in het openbaar uitleggen welk on menselijk spelletje er met de al 37- jarige ausputzer gespeeld werd. Fransz zwéég, in de wetenschap dat al te negatieve publiciteit Dé Stoop nóg zakelijker zou maken. En óók, in de wetenschap, dat Haarlem op dat moment dringend om hem Ver legen zat. Stilaan haalde Haatlem echter punten, waarmee de kansen op een transfer voor Fransz naar de knoppen ging. VERDOOFDE HOND BEZWAAR rrfsterdam schrok daar enorm onderkende de concurrerende [gen en deelde via Dé Stoop dat Fransz niet zonder slag lot .zou mogen vertrekken. Het de was toen al, dat diezelfde |p in eerste instantie geen be- tr had gemaakt tegen het ver van Jan Fransz. jp's tegenstrijdige berichtgeving kte Fransz briesend van woede, r omdat Fransz tot nader aan- diging. nog aan FG Amsterdam -r» Vorige week al annonceerde Barry Hughes, de trainer van Haarlem, dat hij het tegenover zijn eigen spelers niet zou kunnen verkopen 'pm een old-timer als Fransz (37) in de gerezen noodsituatie opeens binnen té gaan halén. Toen Haar lem afgelopen zondag bovendien nog won van FC Twente viel voor Fransz definitief het doek. Haarlem meldde breeduit, dat men Fransz niet meej nodig had. En Fransz zelf hield., zich nog immer koest, als een verdoofde hond aan Stoop's ketting. I inden was, kon hij onmogelijk^op het moment dat Haarlem deft- ö^kviiitief van Fransz afzag (hoewel de finitief in de voetballerij een rek baar begrip is.heeft Stoop ver volgens toegeslagen door Fransz te herinneren aan zijn eerder gedane verzoek om te worden ontslagen van zijn verplichtingen bij FC Am sterdam. Fransz heeft vervolgens nog geprobeerd om tóch bij FC Amsterdam op de loonlijst te blij ven, maar zakelijk als Stoop al jaren is, werd die poging moeite loos verijdeld. Fransz beweerde heel inconsequent, dat hij zijn contract beëindiging wenste uit te stellen 'omdat Haarlem nu tóch niet meer wilde', maar Stoop herinnerde Fransz toen prompt met diens eer der gedane uitspraak, dat 'Haarlem pas op de proppen kwam, toen ik al besloten had om bij Amsterdam weg te gaan'. jjjSSEL Eddy Merckx zal dit i niet starten in de Ronde van nje. Na de voorjaarsklassiekers ie Belg beslissen of hij de Ronde Italië of de Tour de France, dan beide wedstrijden zal rijden. De ing van de Molteniploeg heeft in deze volledige vrijheid van delen gegeven. Het voorjaarspro- mma van de ploeg is zo zwaar dat al werd besloten niet in de Vuelta te komen. ZEIST (ANP) —Na onderling overleg en goedkeuring van de KNVB hebben FC Dor drecht en NEC besloten hun gestaakte competitiewedstrijd niet op 9 februari zoals oor spronkelijk was vastgesteld, maar op zaterdag 8 februari om 16.00 uur uit te spelen. FC Dordrecht zal de resterende 34 minuten van de thuiswed strijd met een achterstand van 0-1 en negen spelers moeten uitspelen. Scheids rechter is Jan Keizer, die door de KNVB werd aangewe zen in plaats van Siem Wel- linga, die het duel destijds staakte. MONTE CARLO Sandro Munari en Mario Manucci kunnen de Rallye van Monte Carlo nauwelijks nog verliezen. De twee Italia nen hebben in de klassementsproeven een voorsprong van vier tot negen minuten opgebouwd op Van Alen, Mikkola en Bacchelli. Munari en Manucci rijden niet alleen snel, maar ook uiterst pre cies. Gisteren namen zij geen risico's waardoor Jean Pierre Nicolas in enige klassementsproeven het snelst was. Nicolas nam echter wel risico's en nadat hij tot de tweede plaats in het klassement was opge klommen, ging hij in de zevende klassementsproef in de fout. In de snelheidstest van Saint Appollinal- re, op met ijzel bedekte wegen, raakte de auto op drift, Nicolas kon niets meer corrigeren en beëindig de de 43e sterrlt naar Monte Carlo tegen een muur, die er voor zorgde dat de voortrein van de auto dras tisch werd ingekort en de versnel lingsbak werd veranderd in een aantal stukken metaal, die op geen JAN FRANSZ toen trainer Pim van de Meent en ook Dé Stoop nog over zijn 'grandioze karakter' pleegden te praten. Links Leo Kerst ges van MW, op de achtergrond Gerard van der Lem. )RID-BARCELONA (DPA) - Nu de competitie voor CF ïelona een drama aan het wor- is, laat de Spaanse pers - en name de Madrileense - gèen s voorbij gaan de oorzaken van verbijsterende debacle uit te m. Vooral de Nederlandse in- ig bij de Catalaanse formatie, is 'laatste weken voor alle Spa'n- len, punt van discussie en de van Michels, Cruijff en ns beginnen met de dag pre- éf.te worden. Ook de Catalaanse pers laat ienteel geen. kans voorbijgaan lederlander te- bekritiseren. Ca- tnie roept om Hugo Sotil, die nu op de reservebank zit te bijten. Het verlies van zondag pn Athletic de Bilbao (0-1) heeft achterstand op de "Koninklijke" I zeven punten gebracht. Geen «ele krant in Spanje spreekt pr over "El Salvador" (de verlos- De grootste grief van de anse pers is, dat Cruijff alleen ar aan zijn 'centen' denkt. ZONDER TEGENSPUTTEREN Aldus is gisteravond de situatie ontstaan waarin Fransz, in iets meer dan veertien dagen tijd, be trekkelijk geruisloos is afgevoerd. Fransz heeft daar in een bepaald opzicht ook niet zoveel moeite meer mee, omdat ook hij in de afgelopen dagen fout.en heeft gemaakt. Zijn mededeling dat 'de contract-ont binding niet meer nodig was, nu Haarlem geen belangstelling meer had' heeft Stoop een schitterende kans geboden om Fransz te kunnen verwijten, dat hij in de hele affaire twee gezichten heeft getoond. Juist om die reden- is Jan Fransz gisteravond dan ook zohder tegen sputteren vertrokken, nadat Stoop hem eerst nog had verteld, dat, 'zijn aanwezigheid in de groep niet lan ger gewenst wasFransz zei gis teravond: 'FC Amsterdam dat is voor mij nu een afgesloten zaak. Ik ben verzocht om uit de buurt te blijven. Dat vind ik van Stoop heel zakelijk. Maar menselijk, ja JAN VAN DER KROON BONN Borussia Mönchen- gladbach heeft zich gisteravond NiötS bok011(1 0V6r OpVOiging op de eerste plaats in de Bun- desliga geplaatst door een zege van 1-0 op Schalke '04. Door de ze triomf in Borussia tevens in het bezit gekomen van de helfst- titel, ondanks de aanwezigheid van Hertha BSC Berlijn, dat evenveel punten (23) bezit, maar een slechter doelgemiddel- de heeft. Borussia heeft tegen Schalke '04 een magere beloning gekregen voor het grote overwicht. Alleen Jupp Heynckes, die zijn 300e wedstrijd voor Borussia speelde, slaagde er in Nigburg te passeren. In de 66e mi nuut rondde hij een voorzet van Simonsen met het hoofd af. De 32.000 toeschouwers het Boe- kelbergstadion was vrijwel uitver kocht kregen nog een sensatio nele slotfase te zien, maar paal en lat hielden de aanvallers van beide teams van scoren af. De beste kans was voor Schalke-speler Klaus Fi scher, die zes minuten voor tijd alleen voor Kleff kwam, maar de bal net naast de voor hem verkeer de kant van de paal schoot. MSV Duisburg heeft voor eigen pu bliek (13.000) een voorsprong van 1-0, die bij de rust was bereikt niet kunnen vasthouden. Na een kwar tier scoorde Worm 1-0 en het duur de tot de 51e minuut voor 1. FC Köln gelijk kon maken. Slmmet was de maker en vier minuten later maakte dezelfde speler er 1-2 van. Weer drie minuten was de strijd definitief beslist, teen Glowacz voor 1-3 zorgde. enkele manier hun functie nog ver der konden uitoefenen. Nicolas was overigens nummer 44 op de lijst van uitvallers sinds dinsdag de gezamenlijke route van ruim 1500 kilometer was begonnen. In de koers lagen nog 52 wagens. Na de achtste klassementsproef be zette Munari de eerste plaats, ge volgd door Alen op 4.03, Mikkola op 5.53 en Bacchelli op 9.21. In het voorlopige klassement na - het gemeenschappelijke traject be zetten de Zweed Lars Carlsson en de Nederlander Bob de Jong de elfde plaats met een tijd van 4 uur 5 minuten en 32 seconden. Van onze tafeltennismedewerker AMSTERDAM Het hoofdbe stuur van de Nederlandse Tafel- tennisbond heeft besloten om het in augustus aflopende con tract van bondscoach Dusan Ti german niet te verlengen. De mogelijkheid wordt nog onder in een andere functie bij de NTTB werkzaam blijft, is het zeer de vraag of het financieel haalbaar is om een full-time bondstrainer in dienst te nemen. In dat geval zou een part-time coach (zoals in het geval van damescoach Frans Schoofs) een oplossing zijn. UTRECHT Het hoofdbestuur van de Nederlandse Tafeltennisbond heeft zich beraden over de situatie zocht of de 41-jarige Joegoslaaf die is ontstaan rond de wereldkam- die had laten weten dat hij een nieuwe benoeming als bondscoach niet op prijs stelde wellicht een andere functie binnen de NTTB kan worden aangeboden. De gedachten gaan in dat geval uit naar het oplei- dingenwerk. Dusan Tigerman heeft er in het bondsbestuur aangedrongen om op een zo kort mogelijke termijn met een beslissing te komen. De bonds coach heeft namelijk de mogelijk heid om een goede baan in Joegos lavië te accepteren. Hij moet dan echter wel spoedig weten waar hij in Nederland aan toe is. Over de opvolging van Tigerman die in februari voor het laatst de nationale ploeg tijdens een wereld kampioenschap zal begeleiden is nog niets bekend. Indien Tigerman De Oostenrijker Günther Als- ls met ernstige nek-verwondingen een ziekenhuis gebracht, nadat tijdens de afdaling voor de Euro- beker, van het parcours raakte de bossen terecht kwam. De 19- Alster, die .vrijdag zevende is per helicopter naar Serajewo Eredivisieclub Wagenin- zal het volgende seizoen een iwe overdekte staantrlbune krlj- De provincie Gelderland verleerj- (ijn goedkeuring aan de planned, -~iee een bedrag van 300.000. .ld is. Op 10 februari zal met de w worden begonnen. ETIEK Een aantal topatleten itgenodigd om deel te nemen aan 'Vrijheidsspelen' van Jamaica op mei dit jaar. ter nagedachtenis Dr. Martin Luther King. De Ame- nen Martin Llquori, Dennis Flkes Reggie McAffle, allen 1500 meter p rs, hebben de uitnodiging inmld- "A aanvaard. ^Fhilbert Bai (Tanza- met 3.32.1 wereldrecordhouder die afstand, heeft dat nog niet IAATSEN De wedstrijd over 0 meter om de Dalvit-trofee voor nters is gisteren gewonnen door Rus Alexander Safronow, in 1 uut 22.12 sec> De Nederlander Ep- Bleeker werd tweede in 1.22.38, e werd de Rus Valer Moeratow ..22.72 en vierde de Nederlander Bazen in 1.24.03. De Nederlander nn Olof werd tiende in 1.25.97. 'KEY Kenia zal deelnemen aan internationaal hooketoernooi 19 tot 27 juli in Montreal, waar- Nederland en West-Duitsland al er hadden ingeschreven. De lel ie hockenatles gaan daar de stvelden testen die tijdens het ipische toernooi zullen worden ruikt. ILRENNEN Voor de Europese erkampioenschappen voor prof- - op winterbanen op 23 februa- de 'Deutschlandhalle' i te West- lijn staat tot nu toe slechts de Ineming vost van titelhouder Oees n (Ned), Wolfgang Schulze en ter Kemper (belden WDld). KSEN De finales van de Neder- dse bokskampioenschappen zullen 14 april in Leeuwarden worden Se hoofdstad. De voorronden zijn 15 en 17 maart in Heerenveen en 24 maart in Drachten. Met de anisatle van het evenement, dat het eerst in de geschiedenis in sland wordt gehouden, is onge- dertigduizend gulden gemoeid. Van onze sportredaktie MOSKOU De Russische sport-autoriteiten hebben besloten tot een nieuwe opzet van het nationale voetbalelftal en de Olympi sche voetbalploeg. Het is de bedoeling dat respectievelijk lands kampioen Dinamo Kiev en nummer twee Spartak Moskou als uitgangspunt gaan dienen voor beide teams. De huidige situa-> tie waarin Dinamo Kiev al de meeste spelers aan het nationale elftal afstond, verandert in zoverre, dat de plóég, inclusief zijn drie trainers de basis zal vormen en dat daarom heen dan een enkele speler zal worden geposteerd die van een andere club komt. Deze actie is een gevolg van de zeer teleurstellende prestaties van het Russische nationale elftal, dat in oktober een storm van kritiek losmaakte door in het Europees toernooi voor landenploegen 'uit' met 3-0 te verliezen van Ierland. De Russen liggen in groep zes maar liefst drie punten achter op de koplopers Turkije en Ierland en met de belangrijke interland tegen Turkije in het zeer nabije vooruitzicht (2 april) willen de autoriteiten daarom geen enkel risico meer lopen om nóg meer kritiek uit te lokken. Sportief comité De radicale omzetting werd aan gekondigd in het blad 'Sovietsky'. Daarin werd gesteld: 'Vanwege de prestaties van Dinamo Kiev in het afgelopen jaar heeft het spor tief comité besloten om deze ploeg als uitgangspunt te laten dienen voor het nationaal team van de USSR'. Er is sprake van dat drie trainers van Dinamo Kiev: Oleg Basile- vich, Vladimir Lobanovsky en Yu ri Morozow zich zullen gaan toeleggen op het trainen van het nationaal elftal. Lobanovsky heeft al aangekondigd dat de enige spe lers in het nationaal team die niet van zijn club komen, spelers moéten zijn 'die passen bij de stijl waarin Dinamo Kiev pleegt te werken'. Dinamo Kiev won vorig jaar de nationale titel met één punt voor sprong op Spartak Moskou. Loba novsky zei: 'Het sportief comité heeft besloten om Spartak Mos kou als basisteam te nemen voor de Olympische Spelen en eigenlijk is dat ook logisch'. Nationaal belang Dinamo Kiev vertegenwoordigt Rusland in het toernooi voor be kerwinnaars en heeft daarin CSKA Sofia en Eintracht Frank furt, de club van Jiirgen Gra- bowski, al uitgeschakeld. Coach Basilevich van Dinamo zei: 'We zijn verheugd dat men vertrouwen in ons team heeft willen stellen. Het is in het nationaal belang dat onze vereniging hiervoor is uitge kozen'. Lobanovsky riep op tot concentratie op het Europees kampioenschap en wees er voorts op dat 'spelers van het nationaal team niet teveel moeten worden gebruikt voor Andere Europese competities'. Hij zei verder dat men geen spe lers voor het Russische elftal moest uitnodigen van Ararat Yer evan, omdat die club nog deel neemt aan een Europees beker toernooi Reputatie Om het nationaal team zo sterk mogelijk te laten optreden heeft Dinamo Kiev zich pas geleden verzekerd van de diensten van topscorer Odessa. Een Oostdhitse krant noemde dat 'een transfer die in het belang was van de MOSKOU In tegenstelling tot de voetbal-loomheid die zich in de westerse landen in toenemende mate van het publiek meester maakt, blijft de voetbalsport in de Sowjet-Unie nog altijd publiek- Pavel Kazakov trekker nummer één. Het afgelo pen jaar, waarin Dinamo Kiev dus nationaal kampioen werd, trokken 6,5 miljoen betalende toeschouwers naar de stadions. Dat is een gemiddelde van 27.000 toeschouwers bij elk van de totaal 241 competitiewedstrijden. Een nauwelijks geëvenaard aantal in Europa. Bayern München In West-Duitsland bijvoorbeeld liep het toeschouwersaantal in de eerste helft van het lopende sei zoen met 300.000 terug. Bijna de helft daarvan bleef weg bij Bayern München, de Europese be kerhouder en landskampioen, die verrassend laag geklasseerd staat. Dinamo Kiev dat In 1974 zijn zesde nationale titel behaalde, be hoeft niet te tobben over dergelij ke problemen. Liefst 1.2 miljoen mensen trokken naar de thuis wedstrijden. Dat is een gemiddel de van 40.000 per ontmoeting. Kiev, dat slechts 24 doelpunten tegen kreeg, en dat voornamelijk uit marine-personeel bestaat, dankt dat succes op hqt sportieve en financiële vlak voor een groot deel aan de twee jeugdige coaches Valeri Lobanovski en Aleksander Petrasjevski. Kazakov MOSKOU In Russisrhe voet balkringen heeft men het als zéér teleurstellend ervaren, dat inter nationaal arbiter Pavel Kazakov op grond van zijn matige presta tie bij de wedstrijd Nederland- Italië is berispt door de internatio nale Unie. Kazakov zou vooral van Nederlandse zijde teveel door de vingers hebben gezien en werd op grond daarvan zeer kritisch benaderd door de aanwezige rap porteur, de Oostenrijker Friedrich Siepelt. Ook in de Italiaanse sportpers had Kazakov er trou wens nogal nadrukkelijk van langs gekregen. Argentinië reageert BUENOS AIRES (AP) De Ar gentijnse regering zal niet toela ten dat een ander land het we reldkampioenschap voetballenin 1978 van Argentinië afneemt, zo heeft minister van sociale zaken Jose Lopez Rega gisteren verkl aard. Hij zei, dat de organisatie van het WIK 'de volledige steun van de regering' geniet en dat Argentinië 'alles in het werk zal stellen om het toernooi op een waarlijk top-niveau te brengen'. Lopez Rega, een van de meest invloedrijke mannen in de Argen tijnse regering en de persoonlijk secretaris van president Isabel Peron, voegde eraan toe: 'De Ar gentijnse staat neemt het WK-'78 zeer ernstig en zal niet toelaten dat een ander land een dergelijk belangrijk toernoo 1 aan zich trekt'. 'Deze regering heeft al bij vele gelegenheden getoond dat zij, als zij een verantwoordelijkheid op zich neemt, die ook ten volle weet te dragen. Als de regering niet in staat zou zijn geweest een derge lijke belangrijke belofte te hou den, zou zij hem niet gedaan heb ben', aldus de Argentijnse be windsman. De verklaring van Lopez Rega vormde een duidelijke reactie op berichten uit Europa dat een aan tal landen een alternatief gast land voor het WK-toernooi willen aanwijzen voor het geval dat Ar gentinië niet op tijd gereed zou zijn met de voorbereidingen voor het kampioenschap. Op een ver gadering die op 6 februari in Zürich gehouden wordt en waar de reglementen vopr het WK-'78 zullen worden gepubliceerd, moet Argentinië de interntionale voet balbond (FIFA) op de hoogte -brengen van de vooruitgang in de voorbereidingen. UEFA naar Cyprus BERN De Europese voetbal Unie, de UEFA, onderzoek t de mogelijkheid om deze week een vertegenwoordiger naar Cyprus te sturen, om aldaar een onderzoek te laten instellen dat tot doel heeft om te onderzoeken of het politiek klimaat geschikt is voor de wedstrijd tussen Cyprus en En geland die op 5 februari aan staand e wordt gespeéld. Waar schijnlijk wordt daarover vandaag beslist, nadat Bangerter gisteren al contact had met de Italiaan Franchi, de voorzitter van de UE FA, en met Andrew Stephen, de voorzitter van de Engelse voetbal bond. Schadevergoeding KOPENHAGEN (SID) De Deense voetbalbond heeft een schadevergoeding van 10.000 dol lar, ongeveer 25.000 gulden, geëist van de Braziliaanse bond wegens het op korte termijn afzeggen van een vriendschappelijke ontmoe ting. Denemarken heeft de FIFA van de eis op de hoogte gesteld. Achterstallige schulden LIMA Peru zal nog evenN moe ten wachten alvorens het de nati onale voetbalkampioen kan toe juichen. Twee luchtvaartmaat schappijen vertikken het namelijk om profvoetballers te vervoeren, zolang de voetbalbond zijn ach terstallige schalden niet heeft be taald. Het vervelende is daarbij, dat er nog maar twee weken ge speeld hoeft te worden. Bondsoffi- cials zoeken dan ook naarstig naar een oplossing. pioenschappen in Calcutta, nu de Indiase regering heeft geweigerd de afvaardigingen van Zuid-Afrika en Israël inreisvisa te verstrekken. Na het afwegen van de argumenten 'voor' en 'tegen' heeft het bèstuur besloten normaal een ploeg uit te zenden. Voor deelneming worden 'als motieven onder meer 'aange voerd de pro-mening van spelers groep en coaches, het gegeven dat de w.k. in elk geval zullen door gaan, hetgeen een afwijzende be slissing reduceert tot een gebaar van machteloze solidariteit en het feit dat aanwezigheid in Calcutta de mogelijkheid biedt ter plaatse het protest tegen het besluit van de Indiase regering te herhalen. Tegen deelneming zou pleiten het feit dat uit een wegblijven een duidelijke morele steun aan de betrokken lan den zou blijken. Het bestuur van de NTTB heeft er door middel van een telegram bij de Internationale Tafeltennis Fe deratie op aangedrongen zijn in vloed aan te wenden bij de Indiase regering de beslissing .te herzien. De Indiase tafeltennisbond had zo wel Israël als Zuid-Afrika als deel nemer geaccepteerd. De NTTB heeft aan de sectie tafel tennis van de Israëlische sportfe deratie aangeboden op het congres van de ITTF in Calcutta de Israëli sche belangen te behartigen, waar dit mogelijk is. ..Dusan Tigerman... WIJK AAN ZEE Gisteren zijn in de grootmeestergroep vanhet Hoogoven- schaakgtoernool twee afgebroken partijen uit de zevende ronde uitgespeeld. De uitslagen zijn: Smejkal-Browne 10; Hort-Kuljpers 10. Stand na zeven ronden: Portisch, 6 pun ten; Smejkal 5,: Kavalek 5: Sosonko en Hort 4,5; Browne en Timman 4: Foerman en Gligoric 3,5; Donner, Geiler en Htlbner 3; Langeweg 2,5: Popov 2; Ree 1,5: Kuljpers 0.5. Meestergroep 7e ronde: Ek (Zweden)- Boehm (Ned) VtOiocaltea (Roem)- Portlsch (Hong) 10. 5e ronde: Enklaar (Ned)-Welnsteln (IJ- SA) li—'A. Stand na 7 ronden: Dvoreckl 6; Schmidt 5; Ligterlnk. Slgurlonsson, Ciocaltea 414; Vadasz 4, Portisch. Dleks. Buklc 3'4; Sznaplk, Boehm, Welnstein 3; Martz, En- klaar 2]/4Ek 2; Timman 1. Damesgroep 3e ronde: V.d. Glessen Ivanka (ong) 01. Stand na 3 ronden: Gaprvndashvlll, Ivanka 3; Vreeken 2t4: Verocz 2: V.d. MIJe, V.d. Glessen 1^4: Eimert, Teodore- scu, Plhallic. Georgleva 1; Belle ',4; Po- drajanskaa 0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11