Een maandagmiddagje NCRV-school radio EEN WINTER VOL GEVAREN Rad io- e n televisieprogramma's t Even puzzelen Geen telefoontjes over sigarebandjes Burgemeester op wachtgeld Toon is verdrietig Anesthesist van Zonnegloren nu geschorst CATHERINE GASKIN Salpeterzuur stroomt in kelders NDU van TROUW/KWARTET WOENSDAG 22 JANUARI 1975 BINNENLAND/RADIO-TV T4-I door Riet Diemer HILVERSUM Het draaiboek dicteert om vijf voor half twee: 'Rieke in zak, Onder Schooltijd', het maandagmiddagprogramma voor luisteraars in de school en daarbuiten'. 'In zak' wil niet zeggen dat omroepster Rieke van Epen met rouwgewaad omgord is, maar radioman Jan Boots geeft in zijn me moires 'een zakje voor de omroeper' alle uitleg aan de term 'in zak'. Het gaat om het moment dat de herkenningsmelodie van Joop Stokkermans ditmaal even wegebt en regisseur Arie van der Kooy in dit geval het teken aan de omroepster geeft. Daarna komt de aankondiging van NCRV's schoolradioprogramma. Elke maandagmiddag, studio drie van de NCRV: het schoolradioblok, dat tot drie uur duurt (Hilversum l). Sinds september heeft de NCRV alle schoolprogramma's in een uit zending verpakt. Bram Kruikemeijer, hoofd school-j rahio, legt uit dat dit veel beter werkt dan programmaatjes over verschillende dagen van de week verspreid. Na Riekes aankondiging komt de "Kleuterklok' waarin Arnold Hilk- huyzen een paar maal van stem verandert om zoiets als een Paulus de Boskabouter-story in zijn eentje op te voeren onder belangstelling van de kleine luisteraars. De afde ling schoolradio verontschuldigt zich altijd een beetje over dit on derdeel. dat eigenlijk niet bij een onderwijsprogramma hoort. Het duurt ook maar tien minuutjes. Een wat wazig programma volgt met 'verzinnen en verhalen' dat de luisteraar niet direct animeert. Kin deren in een schoolklas tekenen cirkeltjes, streepjes en lijnen en zetten dat naar eigen believen om in tjoekende, fluitende en zoemen de geluiden. Voor de luisteraars die niet in de klassen zitten moet het overkomen als bijles logopedie. Gedicht Een beter resu.taat van een andere vorm van uitdrukken in dezelfde rubriek was bij vorige gelegenheid het gedicht van de elf-jarige Aukje. 'Vrede is even mooi als liefde. Vrede ziet er uit als een harlekijn die naar alle droevige mensen toeloopt. Voor mij' is vrede een hartewens die vervuld is'. De programma-onderdelen worden afgewisseld met leuke tunes, terwijl Skip Voogd nog een kersverse top hit kwijtraakt. De geboortegeschie denis van het sigarebandje in de rubriek 'Dat zit erachter' oogst geen telefoontjes achteraf. Geen vragen, geen opmerkingen. Geluk kiger was men een vorige keer met het onderwerp hoe het in de televi sie-studio toegaat. In 'Moet je horen' voeren twee kinderen een gesprek met een Suri namer die nu in ons land woont. In de klas worden daarbij dia's vertoond. Vragen worden afgevuurd: hoe leven kinderen in Suriname en hoe gaan ze naar school? In de NCRV-uitgave 'Over en weer', con tactblad voor onderwijs en omroep, worden ideëen aan de hand gedaan hoe met handenarbeid Surinaamse hutjes kunnen worden nagemaakt. 'Van Leyenhout' Inmiddels is in studio drie gearri veerd CHU-kamerlid Van Leijen- horst die iets over het monumen tenjaar zal vertellen en tot vlak voor de uitzending als Van Leyen hout te boek staat. Zoveel onbe kendheid verdient iemand die zich namens de CHÜ van Veronica tot monumentenzorg en met zoveel za ken meer bezighoudt nu ook weer niet. Mogelijkheden In het monu mentenfeestjaar somt hij op: het meemaken van de vervaardiging van glas i n loodramen in Gouda, geïllustreerde plattegronden, kaste- lendagen. In studio drie bevindt zich ook een echte redacteur van de ANP-radio- nieuwsdienst, die korte berichten meebrengt voor 'Nieuws en com mentaren'. Commentaren worden gegeven door Sam Mol. officieel commentator van de NCRV. De re dacteur: 'We nemen echt nieuws, dat voor de kinderen begrijpelijk wordt gemaakt. Het zou niet leuk zijn om alleen prettige berichtjes uit de kranten te nemen, al begin nen we met het aanbod van een groepje Nederlandse bloembollen- kwekers, die de stad New York volgend jaar willen versieren bij het tweehonderdjarig bestaan. Arie van der Kooy Een ander onderwerp is, dat in het parlement zal worden gesproken over het districtenstelsel. 'Erg inge wikkeld, maar Sam Mol legt het uit. Dat doet hij ook met de stakin gen in Spanje: 'In Spanje vragen steeds meer mensen wanneer er een nieuwe regering komt. Franco regeert dictatoriaal. Hij beslist zelf wat er gebeurt. Nu zijn er weken lang stakingen. De vraag is of de Spanjaarden bang worden of dat ze doorgaan met stakingen.' Met 'Zing je mee' wordt 'onder schooltijd' de ze middag afgesloten. 'Vandaag de dag' Eens in de vier weken vervangt de actualiteitenrubriek 'Vandaag de dag' het nieuws. Bredere aandacht wordt besteed aan eenzelfde onder werp. Na de feestdagen was dat vuilopruiming. Samensteller Arie van der Kooy (vroeger onderwijsman): !Ik ga dan eerst naar een school om te vragen wat ze van het onderwerp afweten en wat hun mening erover is'. Daarna volgen de interviews, in het geval van de vuilopruiming met een functionaris van de Vuil Afvoer Maatschappij (VAM) in Drente met iemand van de Rotter damse reinigingsdienst (ROTEB). De mogelijkheden, van de vuilnis belt, een stortplaats voor parkaan- leg de vuilverbranding en het weer gebruiken van waardeloos materiaal (recycling) worden besproken. Na de uitzending van zo'n programma staat de telefoon roodgloeiend. Kinderen in de klas formuleren vragen en kunnen naar de studio bellen. Waarom niet iedere week zo'n goede actualiteitenrubriek? Arie van der Kooy: 'Was het maar waar, maar de zendtijd ontbreekt'. Dat was dan een maandagmiddagke schoolradio. De actualiteitenrubriek was daar deze week niet bij inbe grepen. Voor de luisteraars buiten de school daarom deze keer niet zo inspirerend. Het verrassingseffect ontbreekt eerlijk gezegd een beetje. Hoe is de ontvangst over het alge meen? Bram Kruikemeijer: 'De res pons blijkt uit het aantal abonnees op ons blad. 'Over en weer' (waarin over de programma-onderdelen uit gebreider wordt geschreven-red.) Er zijn tweeduizend scholen gea bonneerd. Ik schat dat dat de helft is vahet aantal protestants-chris telijke scholen, dat we kunnen hebben. 'Luistercijfers zijn niet be kend, want die hebben altijd alleen betrekking op luisteraars boven de twaalf jaar.' Met de bijbel 'Bovendien zijn de studiedagen al tijd volgeboekt, zoals voor de cur sus 'Met de bijbel het jaar door'. Dezelfde titel heeft het maandag morgenprogramma tussen tien voor elf en elf uur. We gaan ervan uit. dat de kern van de godsdienst in de kerk ligt. De kinderen zijn bezig met dingen die op zondag gebeu ren: psalmleren, het gebed, de evangelieverkondiging - Die staan voor de bepaalde zondagen van het kerkelijk jaar. Je gaat naar een feest toe en werkt van een feest af: Kerst, Pasen, Pinksteren'. Rond zo'n zondag bouwt city-pastor dr. J. van der Werf te Utrecht een heel programma op, bijvoorbeeld over de viering van de zondag: 'Elke zondag zou een voorproefje moeten zijn van een feest'. 'Kinde ren geven hun gedachten weer over het naar-de-kerk-gaan. De cursus 'Met de bijbel het jaar door' (er zijn boekjes voor leerkrachten en voor leerlingen) telt duizend abon nees. Over de opzet van NCRV-schoolra- dio zegt Bram Kruikemeijer ten slotte: de NCRV zendt ten bate van het protestants-christelijk onder wijs uit onder verantwoording van dat onderwijs. Alle takken van dit onderwijs zijn vertegenwoordigd in het samenwerkingsorgaan. Zij be palen het jaarprogramma en advi seren bij de samenstelling'. EIJGELSHOVEN Mr. Joh. G. A. Janssen, burgemeester van Eijgels- hoven, is door minister De Gaay Fortman aan de dijk gezet. De eer ste ambtstermijn van zes jaar zal niet worden verlengd. Vanaf 1 fe bruari zal mr. Janssen wachtgeld ontvangen. Reden voor het weigeren van de herbenoeming is het 'goochelen met cijfers in de gemeentebegro ting'. Hoewel deze begroting erg florissant leek, blijkt de gemeente Eijgelshoven er bijzonder slecht voor te staan. Volgens de commis saris van de koningin in Limburg mr. dr. C. H. van Rooy, is er, inplaats van een sluitende begro ting, sprake van een stijgend tekort dat op moet zijn gelopen tot om en nabij het miljoen. Volgens mr. Van Rooy waren de inkomsten op de begroting veel te hoog geraamd, de uitgaven veel te laag. Uitgesloten moet worden, zo stelde mr. Van Rooy, dat de heer Janssen zich heeft schuldig gemaakt aan een persoonlijke bevoordeling. De burgemeester zelf zegt zich van geen kwaad bewust te zijn. 'Ik heb nog nooit gefraudeerd. Noch mezelf ooit bevoordeeld. Ik zou echt niet weten wat ik fout heb gedaan. Ik voel me dan ook aan de dijk ge zet Toon Hermans is wel verdrietig over wat mensen allemaal ronaom zijn persoon kunnen iantaseren, maar hij is niet van plan zijn ge boortegrond voorgoed te verlaten, zoals geruchten willen. Hij houdt van de mensen hier en hij houdt van het land. Dat zei hij tegen Jules Huf voor Hier en Nu. En Toon vertelde erbij, dat hij het als zijn taak blijft zien, mensen te vermaken en hun spanningen te verlichten. Je tranen lachen kan heel bevrijdend wernen. Gelijk heeft hij. En het is ook waar, dat we hoe langer hoe minder echt kunnen lachen. Gaan we notabene nog zuur doen tegen een van de weinige artiesten, die een beetje levensvreugde kunnen brengen. Voor Hier en Nu had Haye Thomas met de Engelse prof. D. Bryce- Smith een interessant gesprek over toenemende hoeveelheden lood die we naar binnen krijgen. Het grote gevaar is, dat we vrijwel ongemerkt aan loodvergiftiging kunnen gaan lijden. Door uitlaatgassen, voedsel dat te lang in blik heeft gezeten, verkeerd behandeld serviesgoed, door vis uit verontreinigd water en door verf met een te hoog lood-gehalte. Er zou ook een duidelijker verband worden gezien tussen die vergifti ging en criminaliteit, omdat de kwalijke stoffen niet alleen het lichaam schaden, maar ook het gedrag beïnvloeden. We zullen er wel weer gemakzuchtig overheen tippelen, want we hebben al genoeg kopzorgen. In Nader Bekeken, vroeg Meindert Leerling aan mevrouw Hannie van Leeuwen, Tweede-kamerlid voor de ARP, of het wetsontwerp met be trekking tot abortus voor een zich op Gods Woord gefundeerde partij niet wat dunnetjes is. Zij noemde dit een zware aanklacht, die zij dan ook fel van de hand wees. Haar u reeds bekende motiveringen, vonden bij de heer Jongeling van het GPV geen weerklank. Hij zei o.a. ongeveer: wij kennen de artsen van vandaag toch. Ze kunnen er met hun verklaringen altijd onder uit. Het lijkt wel zeker dat een niet gering aantal artsen zich door deze uitspraak diep gekwetst voelt, om dat in feite hun integriteit en een zich houden aan de code van hun gilde hier in twijfel wordt getrok ken. Beter uit de verf kwamen in Nader Bekeken de denkbeelden van de Joodse prof. dr. Falk over het Vaticaans document ten aan zien van Israël. Hij droeg een aantal confliotpunten aan, waar over de christenheid nog lang kan piekeren. Dominee J. W. van der Hoeven plaatste de snelle erkenning van Hitler-Duitsland door het Vaticaan tegenover het feit dat Rome de staat Israël nog altijd niet heeft erkend. Daarbij had hij wel duidelijker verschil moeten maken tussen een politieke staat en het joodse volk. In het EO programma werd een Amerikaans filmpje over het func tioneren van de maag vertoond. Voor een groot deel instructief, maar toen mij allerlei symptomen van kanker werden opgesomd, vroeg ik mij af, of wel voldoende werd gedacht aan gevoelige kijkers. Er zijn mensen die onder invloed van dergelijke informatie snel ver ontrust raken en bij onschuldige verschijnselen al aan het ergste denken. Over het door de VPRO uitgezonden spel Periander heb ik dinsdag reeds uitvoerig geschreven. TON HYDRA SMIDJE VERHOLEN SOEST Het bestuur van het zie kenhuis Zonnegloren in Soest heeft de anesthesist van het ziekenhuis, dr. Miloslav Zvonar, gisteren met onmiddellijke ingang geschorst en hem de toegang tot het ziekenhuis ontzegd. Eind december had het ziekenhuis bestuur het contract met de anes thesist al per 30 juni 1975 opgezegd, omdat dr. Zvonar twee chirurgen had beschuldigd van operatiefouten die aan twee patiënten het leven zouden hebben gekost. De inspec teur van het staatstoezicht op de volksgezondheid orïderzoekt deze gevallen. Volgende week dient voor de president van de rechtbank in Utrecht een kort geding, dat dr. Zvonar tegen het bestuur heeft aangespannen in verband met het beëindigen van zijn contract. Ook zijn schorsing zal daarbij betrokken worden. 71 Zij nam haar kopje zonder naar hem te kijken van Raedler aan en ging naar Josh toe. HIJ stond voor een grote hoge hou ten pers, waarvan de bewerkte deu ren openstonden: er zat glas voor en hij was van binnen verlicht. Canfleld stond zo diep voorover ge bogen' dat zijn voorhoofd bijna het glas raakte: hij bestudeerde een bladzijde van een opengeslagen manuscript, felle kleuren op oud perkament. Zij gaf een kreetje van bewondering: 'O hemel.wat mooi'. 'Ja, hè?' Hij keerde zich om en gaf haar, glimlachend om haar vreugde, de sigaret die hij net had willen aansteken. Zij maakte van die gele genheid gebruik om, toen hij haar de aansteker voorhield, even zijn pols vast te houden. 'En jij bent ook mooi', zei hij. Hayward kwam achter hen staan. 'Prachtig ding hè?' zei hij met een knikje naar het manuscript. 'De 'Belles Heures' van de Due de Berry. Ik was erbij toen de direc teur van het rijkste museum in de wereld Elizabeth in deze kamer een ongelooflijke som aanbood voor dat manuscript, maar ik geloof dat hij daarna nooit meer ls uitgenodigd.' Hij zuchtte diep. 'Je vergeet hoe veel hier ls'. HIJ bracht het glas cognac naar de lippen en nam een slokje. "En hoeveel er was...' Hij draaide zich plotseling om en maakte een gebaar dat de gehele kamer omvatte. 'Er hebben grote gebeurtenissen plaatsgevonden in deze kamer. Eli zabeth was zo'n goede gastvrouw. maar dat had natuurlijk niets met geld te maken. gasten zoals die van Elizabeth krijg je niet hier omdat je je kunt veroorloven ze te vragen. Ze voelden zich tot Eliza beth aangetrokken en na hun hu welijk ook tot Dev. Zij kende ieder een. en als het hier kwam. kon je erop rekenen een soort gezelschap aan te treffen waarover je alleen in de kranten leest. Ik vroeg me soms af', zei hij met een kwasi beschei den lachje..'hoe het mogelijk was dat een eenvoudig Brits uitgever in contact kon komen met buiten landse staatssecretarissen en sena toren en zelfs ministerpresidenten van die nieuwe naties die tegen woordig plotseling in Afrika uit de grond schieten. Maar Dev wilde mij hier hebben.hij was mijn vriend, en met Elizabeth werd ik bevriend door hem'. Hayward zocht naar een sigaar en Canfieid haalde zijn aansteker weer te voorschijn. Het vlammetje flik kerde op dicht bij Haywards ge zicht, en Canfieid zag dat de rood- dooraderde ogen een beetje wazig stonden, alsof hij werkelijk die vroegere tijd zag, die andere avon den in deze kamer. 'Zij vertrouwden Elizabeth, zie je, ze wisten dat zij nooit over iets zou schrijven waarvan zij haar hadden gevraagd het geheim te houden. maar dat loonde natuurlijk de moeite, want als zij iets te publice ren hadden, kreeg zij het het eerst. Ik weet dat er hier geheime bijeen komsten waren als Genève of Lon den vanwege de publiciteit onge- 93 Zo stond Janus weer eens op wacht onder de oude eik bij het Drie trommeltjespad. Hij had de smidsknecht in de auto weg zien gaan en hij hoopte nu maar, dat^ deze zich bij terugkomst, zou vergis sen en per ongeluk door zou rijden naar de smidse, Janus dacht hier diep over na en hij ging zó op in de vreugde van de komende arres tatie, dat hij helemaal niet merkte, dat een hand boven hem tussen de takken uit verscheen. Hij merkte ook niet, dat die hand zeer be kwaam een schilderskwast vasthield en hij mérkte nog minder van het feit dat die hand met die kwast zekere kundige schildersbewegingen begon uit te voeren over de voorzij de van het.verkeersbord. - Het was toen trouwens helemaal geen mooi weer. Weken van fraai zomerweer waren voorbijgegaan, doch nu was de herfst Ingevallen. Kil gierde de wind door de bomen en de eerste dode -bladeren werden voortgedre ven als willoze schimmen. Af en toe viel er al een kletsende regen bui en het liet zich aanzien, dat er nu een definitief einde aan de zo mer gekomen was. Doch veldwach ter Janus merkte van dat alles niets. Hij stond maar hardnekkig op wacht onder die oude eik en droomde triomfantelijke dromen. Op een gegeven moment werd zijn aandacht echter getrokken door het driftige geronk van een automotor. Van het punt waar hij stond, kon Janus de hele weg afzien. En jawel hoor.daar in de verte kwam auto'tje aan. dat van de grote afdraaide het Drietrommeltjespn' op. Het was een kleine auto en jd( inzittenden hadden de linnen k opgeslagen om beschermd te zi tegen de kille regen. Pijlsnel kwat het vehikeltje naderbij en Jan keek gespannen toe. Zou het vo< )g tuigje het erf van boer Knolle o k draaien? Nee.het karretje re rustig het erf van de boer voorb zi 'Halt!!' brulde Janus en dolgeluklir sprong hij op de weg. Maar de au !g. trok zich hiervan niets aan t snelde gierend voorbij, met n: rechterwielen precies door een gro plas, zodat Janus om te beginn al getracteerd werd op een flifa modderbad. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN ie id :e schikt waren. Je kon je hier een paar dagen voor de pers verbergen om de zaak van alle kanten te bekijken. Dev heeft eens verteld dat een paar van de allereerste besprekingen van de EEG hier heb ben plaatsgevonden.maar dat was natuurlijk voor zijn tijd. Er hebben zich hier ook drama's afge speeld. Bouchard was hier toen hij werd teruggeroepen, waarna hij naar de Kongo vertrok. Je zult Je wel herinneren wat er met hem is gebeurd.en De Bec vertrok van hier en werd twee dagen later ln Algerije vermoord'. Er was iets van droefenis in zijn stem toen hij de kamer rondkeek en langzaam zUn cognac dronk. Sally zag het bijna voor zich wat Hayward zich herinnerde, zoals Dev het had gekend.de sigaretten rook die opsteeg in de kamer, de glazen met zeldzame cognac op de eiken banken die als tafels dienst deden naast de sofa's, en de geba rende, soms donkere handen van de sprekers die hun zaak verdedig den. Beroemde mannen en mannen die groot geweest waren, hadden elkaar hier ontmoet, maar zij wa ren nu allemaal verdwenen; zij wa ren gelijk verdwenen met Dev. Het was plotseling voorbij. Sally voelde dat die kamer in geen maanden was gebruikt; maar zij wist toch plotseling wie er opdracht had ge geven het vuur aan te maken om de gasten welkom te heten. Het was een te hoffelijk gebaar voor I-aedler. Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-soos. (7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua I. 8.30 Nws. 8 36-8.45 Gymn. voor de huisvrouw.) 9.00 (S) Wegwezen - met tips voor trips. 9.30 Van heinde en vette: licht muzlekprogr. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx, progr. voor de vrouw. 11.45 (S) Cafe-chantant: amusementsmu ziek uit de goede oude tijd. 12.26 Med. t b.v. land- en landbouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua II. 13.15 (S) Sport na sport: sportprogr. voor de jeugd. 13.45 (S) Drum- en fanfaremzuztek. 14.15 (S) Rou te - A: geav. progr. 15.30 Nws. i5.33 (S After Sesjun: licht muzlekprogr. NCRV: 16.00 Hervormde mlddagdlenst. 16 20 (S) Klanksnoer: klass. muziek. 17.00 (S) Joost, seriehoorspel (14). OVERHEIDS VOORLICHTING: 17.20 Nederland en de Derde Wereld. Samenstelling: Voorlich tingsdienst Ontwikkelingssamenwerking. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. NCRV: 18.00 (S) Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum: aandacht voor het chris telijk organisatieleven/ 18.46 (S) Met uw Instemming: het lied van de week. 19.00 (S) Populaire klassieken, uitgevoerd door Nederlandse Radio Orkesten. 19.30 Theo logische etherleergang. TROS: 20.00 (S) Close-up: licht muziekprogr. 21.15 (S) Specialiteiten a la carte: muzikaal wen- sprogr. 22.30 Nws. 22.40 Aktua III. 23 00 Huwelijk niet uitgesloten, hoorspel. 23.33 (S) Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) In de Roode Cirkel: nieuw- sprogr. met akt., achtergronden, kom- mentaren en muziek 800 Nws 8.11 (S) In de Roode Cirkel (vervolg). 9 00 (S) Licht orkest met zangsollsten. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radioweekblad. 11.00 Nws. NOS: 11.03 Jazz uit het Historisch Archief. 11.30 Spiegel van Duitsland. VARA: 12.00 Zalt- bommel - Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Din gen van de dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio: gevar. middagprogr. 16.00 Nws. 16.03 (S) Stiefmoeder Aarde, hoor spelserie (1). 17.00 (S Metropole Orkest. R.V.U.: 17.35 Wij voor onszelf en zij voor ons allen?, een (derde) projekt over Ont wikkelingssamenwerking. VARA: 17.55 Mededelingen. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. VARA: 18.30 (S) Tekst en muziek: cabaretprogr. 18.55 De Scala 1925-1950 (gr). 19.30 Houd Portugal vrij: inform, over de aktle van a.s. zaterdag. NOS: 19.40 Open baar Kunstbezit. 19.50 Den Haag van daag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdaga vond muziekmagazlne. 22.10 En toch....: Om het gelaat van een nieuwe tijd. Discussie. EO: 22.40 Het woord der waar heid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postlu- dlum: klass. muzlekprogr. 23.55-24.00 Nwb. HILVERSUM m KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag, met o.a.: Raden maar14.03 Speciaal TV vandaag 0 In de IKOR-serie Jouw Beurt praat Wim Neijman met kinderen van bekende en beroemde ouders. Daarna volgt Kenmerk. Ned. 1-19.05 0 De derde NCRV-documentaire onder de titel De Tijd stond even stil, gaat over de barre elfste dentocht van 1963. Ned. 1-20.21 0 In het door de NOS uit te zen den Britse tv-spel Het compliment wordt de mannelijke hoofdrol vertolkt door David Hedison, die menigeen zich zal herinneren als de onderzeebootcommandant in Voyage to the bottom of the sea. Ned. 2-20.35 0 Kojak (21.40) gaat vooraf aan Hier en Nu, waarin reportages over Mensen in Nood', over Bangladesj en Over Duitse kritiek op Nazi kunst. Ned. 1-22.30 0 De vermaarde acteur Gert Fröbe treedt ter gelegenheid van zijn 71ste verjaardag op als voor drachtskunstenaar. Zijn repertoir bestaat uit gedichten en proza van Christian Morgenstern. Duitsl. 2-21.15 0 In het NCRV-programma Band stand voert de Fairey Band compo sities uit van Handel, Brahms en Dworsjak. Hilv. 1-18.00 0 Vandaag begint de VARA de uit zending van de serie luisterspelen Stiefmoeder Aarde, een door Theun de Vries zelf verzorgde bewerking van zijn romancyclus Het geslacht Wiarda. Hilv. 2-16.03 0 Openbaar Kunstbezit vervolgt de rondleiding door Middelheim, het openluchtmuseum voor beeldhouw kunst in Antwerpen. Hilv. 2-19.40 (S) Pop-Kontakt: de Theo Stokkink Show. 16.03 (S) De Hitm^sters: de Vin cent van Engelen Show. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. met een reportage van het Hoogovenschaak toernooi. 19.02 (S) Drie loopt achter, met om 19.30 Paardekoersen. 20.02 Woensda gavondshow: sport en akt. 0.02 (S) Me tro's Midnight Music met diverse soils- ten, trio Louis van Dijk en het Metropo- Je Orkest. 2.02 De Meurders Methode. TROS: 6.02-7.00 Drie op je boterham. NEDERLAND I 9.40 Schooltelevisie NCRV 15.30 In de Soe te Suiker bol 15.55 Kijkdoos 16.40 Otomaru en de rijsthalm 16.55 Emil 17.20 Black Beauty TELEAC 18.15 Sportleiding NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jouw beurt: Net als m'n vader IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 De tijd stond even stil 21.40 Kojak 22.30 Hier en Nu NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest SOCUTERA 19.50 Nederlands Lepra Fonds - NOS 20.00 Journaal P.P. 20.20 PP.R. NOS 20.30 20.35 21.30 21.55 22.10 22.35 22.50 i Trekking Staatsloterij i Het compliment I Kijken naar kinderen Panoramiek l Studio Sport Den Haag vandaag i Journaal Kruiswoord-puzzel 2 3 <5 5 6 7 8 9 10 11 —12 13 15 IC 1/ 18 19 2Q 21 22 23 if. 25 2b LI Horizontaal: 1. wijnmaat, 5. Turks bevelhebber, 8. ladder, 9. vreemde munt. 10. drinkgerei, 11. witte sui ker, 12. mist, 13. scheik. element. 16. afnemend getij, 18. Inwendig orgaan, 20. knaagdier, 22. boom, 24. nobel, 25. nauwe, 26. watering, 27. begrip. Verticaal: 1. bergweide, 2. edelgas, 3. peulvrucht, 4. voorvoegsel, 5. vis, 6. pret, 7. plant met bittere blaren en bloemen, 9. achting, 11. lengte maat, 14. opstandeling, 15. gemeen- teweide, 17. verzoek, 18. deel van het oor, 19. bergtop in Zwitserland, 21/ huisdieren, 23. Chinees in Indn. 25. en omstreken (afk). OPLOSSING VAN GISTEREN Horizontaal: 1. interesse; 2. eer- eter-el; 3. drama-lire; 4. Eos-alt- log; 5. roet-Alida; 6. aster-eden: 7. rest-me-rit; 8. iel-ode-adi; 9 an ker-stee; Verticaal: 1. ieder-aria; 2. Nero-os-een; 3. tras-ets-Ik; 4. Eem- Ate-toe; 5. Rt-alarm-Dr. 6. eelt lee-es; 7. Sri-lid-rat; 8. sero-de- Ide; 9. elegantie. ROTTERDAM Door nog on kende oorzaak is gistermiddag grote hoeveelheid salpeterzuur de kelders van de Nederlandse D blad-Unie - drukkers en uitgev van het Algemeen Dagb it NRC/Handelsblad gevloeid. Het Ui' tende zuur stond een decimf ei hoog, waardoor opgeslagen bureize en kasten werden ernstig besclis digd. Het lukte de bedrljfsbrai weer niet 'het zuur weg te pomp|i, omdat het de pompen aanvrat onklaar maakte. De te hulp geroepen Rotterdai brandweer ondervond deze moeilijkheden. Er werd duizend logram soda in de kelder gebrapc hetgeen onvoldoende bleek om zuur te neutraliseren. de ie

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4