botsing auto- rein: 2 doden Twee Palestijnen met 3 gijzelaars in toilet op Orly PSV opnieuw alleen leider Weer arrestaties wegens drugbezit in het zuiden mwM !n deze krant slukte inhaalpoging kost 2 levens Engeland deinst terug voor bouw van tunnel door kanaal Sporen van vuurgevecht euw protest tegen nleg van weg ooikaartje in weer duurder indermuseum Amsterdam Eric Krans bij botsing gedood Levendige handel aan de grenzen V' '«V -**#>'{*••• M IfjÉifliflÉiiiiÉ Paniek op Parijse luchthaven 'Carnavalslied over de Arabieren discriminerend' Hond redt gezin Geen professor Meeus-personeel: paslagen niet meer terugnemen Nieuwe Lekke Cbrammit mU 1975 55ste jaargang no. 245 ISTELtJK DAGBLAD VOORLEIDEN EN OMGEVING istraat 37 Postbus 76 „Stantvastich it ghebleven mijn hart in teghentpoet!" Telefoon 071-31441 Gironr. 269274 t.n.v. B.V. De Christelijke Pers, Amsterdam Abonnement 13,00 per maand, per kwartaal 39,00 Afd. Bezorging vanaf 08.30 uur een verslaggever XMEER Twee mensen zijn omgekomen bij een botsing van auto tegen een trein op een overweg. Het ongeluk gebeurde de overweg Hollesteeg, in het traject Nijmegen-Venlo. De twee ttenden, die op slag werden gedood, zijn mevrouw A. van Schaaf en de heer A. Bulder (leeftijd onbekend)beiden uit Gennep. »e andere inzittenden werden ernstig gewond. LONDEN (Reuter, AFP) De verwachtingen dat er nog eens een tunnel onder het Kanaal door zal lopen van Engeland naar het vasteland, staan ineens weer op een laag pitje. Het Brit se commerciële televisiestation ITV in Londen kwam er dit weekeinde achter, dat de Britse regering besloten heeft om het hele project op te geven. Van daag zou er een officiële mede deling over komen in het Lager huis en de Fransen zouden reeds vertrouwelijk op de hoogte zijn gesteld. De verklaring voor het besluit in het parlement wordt gegeven door de milieu-minister Anthony Crossland. Een belang rijk element daarin zou zijn, dat het verkeer Londen-Parijs vol gens nieuwere prognoses aan- zienlijk minder zou toenemen als eerder was aangenomen. Hiermee wordt alle technische kennis, die Engeland voor dit project heeft opgedaan 'voor de wolven gegooid', zo verklaarde het Labour-Lagerhuislid Ronald Brown. In februari 1974 was met de voorbereidende werkzaamhe den voor de tunnel begonnen, maar een definitieve beslissing over de verwezenlijking van het project was nog niet genomen. De Britse openbare mening was bepaald nie t gesticht over de zeer aanzienlijke kosten van het plan, ongeveer 18 miljard gul den, waarvan Engeland de helft zou moeten opbrengen. De voorbereidende kosten heb ben al tachtig miljoen gulden bedragen. ongeluk gebeurde doordat de uurder van de auto de knipper- ten van de overweg negeerde, spoorweg was in beide richtin- van elf uur tot twaalf uur okkeerd. De passagiers van de i Nijmegen-Roermond moesten hten tot de sporen weer vrij >n, voor zij hun reis konden olgen. ongeluk, na een mislukte in- manoeuvre, op de E 8 onder de eente Ambt-Delden, heeft het n gekost aan twee mensen. Het de Duitser S. Kosche (27) uit ;en en de student J. G. J. Rou- lar (23) uit Goor. Vijf andere sen raakten gewond, van wie zwaar. De twintigjarige mejuf- w J. G. M. Olthof uit Hengelo m het leven gekomen bij een eersongeluk op de rijksweg gelo-Almelo onder Borne. Een lende auto botste bij het inha- frontaal tegen de wagen, waar- ïejuffrouw Olthof meereed. Drie ere personen raakten zwaar- en lichtgewond. een verslaggever ECHT Politici van linkse ijen uit Amersfoort, Soest, Maarn, Leusden en De Bilt zaterdag bij de minister verkeer en waterstaat geprotes- 1 tegen de aanleg van de snel- R-28 tussen Utrecht en Amers- Al eerder heeft een groot -al actiegroepen bij de minister laren geuit tegen deze weg. raadsfracties van de partijen zaterdag in Austerlitz bijeen ïest om over de bezwaren van anleg van deze weg te spreken, de eerste plaats verlangen de ijen een duidelijk en gemoti- d antwoord van de minister of reeds eerder genoemde alterna- van een verkeersafwiikeling via route Utrecht-Hilversum-Hoeve- Q. ;en bus Duitser H. J. Hader (43) uit imburg werd óp slag gedood bij ongeluk op rijksweg 41 onder HAAG Ook dit jaar zal het irkaartje weer duurder moeten den. Hoevéél de prijs omhoog t, is nu nog niet te zeggen. Dit ft het ministerie van verkeer an erstaat meegedeeld. ister Westerterp heeft de bij- ;e die de NS dit jaar krijgen in kosten van het personenvervoer ruim 540 miljoen gulden gesteld, is ruim vijftig miljoen gulden r dan in de begroting van ver en waterstaat was opgenomen, opbrengst van spoorkaartjes en nnementen wordt blijkens de ite becijferingen begroot op ruim ionderdmiljoen gulden. Harde wind 'andaag: tijdelijk enige re en. Van krachtig tot hard en lan de kust tot stormachtig lan wakkerende wind, krim iend naar z.w. tot zuid. Maxi- na circa acht graden. HORGEN EN OVERMORGEN: ïnige regen, spoedig gevolgd loor flinke opklaringen. Horgen zon op: 8.36 zon onder: 17.07 maan op: 11.35 onder: 2.14 Ten Boer in Groningen. Hij reed op de linkerweghelft en botste fron taal tegen een autobus. De 57-jari- ge heer A. Braam kwam in Velp (gemeente Grave) om het leven, toen hij als voetganger werd aan gereden door een achteropkomende auto. Hij liep in de bebouwde kom rechts van de weg. Ter plaatse zijn geen trottoirs. De zevenjarige Arjan Dekker ui Berkel-Rodenrijs werd gedood toen hij plotseling de weg overstak. Hij werd aangereden door een persone nauto In Boskoop kwam de negen jarige Adrianus Nederent om het leven, toen hij op zijn fiets werd gegrepen door een passerende auto. De 67-jarige heer J. de Vliegher uit Absdale (gemeente Hult) werd aan gereden door een auto, toen hij op een fiets reed, die geen verlichting voerde. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Verdronken De heer P. de Graaf (59) uit Nieuw-Vosgemeer is op nog onver klaarbare wijze met zijn auto van een dijk bij zijn woonplaats in het Rijn-Scjeldekanaal gereden en ver dronken. Na in Piershil te zijn aangereden, is de 79-jarige mevrouw T. Roos- Nobel in het ziekenhuis in Rotter dam overleden. Haar echtgenoot werd gewond. Het echtpaar werd op de Oudendijk aangereden door een achterop komende auto. DEN HAAG Eric Krans, jazz musicus en hoofd van de afdeling lichte muziek van de Avro-radio is bij een verkeersongeluk op de Melis Stokelaan in Den Haag om het leven gekomen. Volgens de politie reed de auto van Eric Krans (51) met grote snelheid, waarbij de wa gen in een slip raakte en tegen een lichtmast botste. Daarbij verloor ook zijn passagiere, de 26-jarige mejuffrouw A. C. O'Breen, evenals de heer Krans afkomstig uit Hilver sum, het leven. Eric Krans richtte in 1946 het jazz orkest 'The Dixieland Pipers' op. Gelijktijdig met de orkesten 'Le Lorentais' van Claude Lutere en 'The Dixielanders' van George Webb luidde hij daarmee de perio de van de revival-Jazz in West- Europa in. Mede via vele grammo foonplaten en door concerten voor radio en televisie, verwierf hij met zijn orkest een internationale repu tatie. Voor de Avro verzorgde hij speciale programma's en hij was ook mu ziekmedewerker van enkele lande lijke dagbladen en van muziektijd schriften. Gewapende politiemannen achter de glazen ramen van het sta tionsgebouw van het vliegveld Orly, die zijn doorzeefd met kogel gaten na het vuurgevecht tussen Arabische terroristen en Franse politie. Van een onzer verslaggevers EINDHOVEN De Eindhovense gemeentepolitie heeft het afge lopen weekeinde twee Duitsers en een Nederlander aangehouden, wegens het in bezit hebben van verdovende middelen. De 21-jarige G. G. uit Mönchen-Gladbach bleek zestien methadon-tabletten bij zich te hebben. De 19-jarige U. S. uit Hemer in West-Duitsland was in het bezit van tien gram heroine. De Nederlander bleek slechts een minimale hoeveelheid heroïne en cocaïne bij zich te hebben, alsmede vijftien gram hasj. De aanhoudin gen vonden onafhankelijk van el kaar plaats in de Eindhovense bin nenstad. Van onze sportredactie ROTTERDAM Ook het tweede treffen in deze compe titie tussen Feyenoord en PSV is geëindigd in een overwinning voor de Brabanders. PSV won gistermiddag in de uitverkoch te Rotterdamse 'Kuip' met 32 en veroverde zo opnieuw alleen de eerste plaats op de ranglijst. Het treffen tussen de twee top- ploegen kende een grillig ver loop en had, zo zei Willem van Hanegem, 'net zo goed ook met 94 door PSV gewonnen kun nen worden'. De Eindhovena- ren creëerden zich inderdaad zeer veel kansen maar benutten er juist genoeg om zich Feyen oord van het lijf te houden. Voor rust bracht Willy van der Kuylen PSV aan de leiding. Willy Kreuz zorgde voor de ge lijkmaker maar enkele minuten voor rust bracht Willy van de Kerkhof PSV weer aan de lei ding. In de tweede helft liep PSV uit tot 13 via opnieuw een tref fer van Willy van der Kuylen (op de foto juicht Jan van Beveren na dat doelpunt). Lex Schoenmaker bracht Feyenoord uit een strafschop op 23. Maar verder kwamen de Rot terdammers niet, ondanks en kele hachelijke momenten voor het PSV doel. Ajax blijft voorlopig op de loer liggen. Nu werd NAC met 5—1 verslagen. Voor een regelrechte sensatie zorgde Haarlem dat met 10 van FC Twente won. t i'.FÜ-' PARIJS (Reuter,AP, UPI, AFP) Twee Palestijnse overvallers, die na een vergeefse aanval op een Israëlisch passagiersvliegtuig een geweldige paniek en chaos aanrichtten op het Parijse vliegveld Orly, hebben zich gistermiddag met drie gijzelaars in een toilet verschanst en eisen vrije aftocht in een vliegtuig. Door ontploffende handgranaten, waarmee zij hun aftocht dékten en door het vuur van politiemannen op hen, zijn acht personen zodanig gewond, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Een lid van de oproerpolitie werd door hen in de maag geschoten. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Gisteravond laat verklaarde een Franse regeringsfunctionaris er niet geheel zeker van te zijn of de Palestijnen inderdaad gijzelaars bij zich hadden. Eveneens in Eindhoven werd zon dag uit de niet afgesloten auto van de Eindhovense huisarts C. G. diens tas gestolen. In de tas zaten onder andere vier medicinale ampullen, gevuld met heroïne. Deze diefstal en de aanhoudingen lijken in verband te staan met de levendige handel in verdovende middelen, die de laatste weken in het zuiden van het land, vooral langs de Limburgse grens met Duitsland en België, opbloeit. Dage lijks worden aan de grensposten in Vaals en Bocholtz tussenhandelaren aangehouden. Uit verhoren is ge bleken, dat Amsterdam met het vliegveld Schiphol en Brussel met het vliegveld Zaventem hierbij een belangrijke rol spelen. Vanuit deze vliegvelden worden de soft en hard drug in porties vervoerd. Nieuwe trucs De tussenhandelaren passen steeds nieuwe trucs toe. Werden de drugs voorheen vervoerd in kleren en op het lichaam, nu gebeur t dit in boodschappentassen van vrouwen. Tussen de levensmiddelen liggen dan bonbons, stukjes zeep, pakjes koffie en andere op het eerste ge zicht normale levensmiddelen, vol gepropt met drugs. Ook is een geval bekend geworden, dat drugs ver stopt waren in een pop, die een meisje bij zich had. Uit de verscherpte acties van de politie van de laatste weken is ge bleken, dat de voormalige oostelijke mijnstreek een centrale functie heeft voor de handel Ln verdovende middelen. Volgens de politie zouden Amsterdamse drugshandelaars hier distributiecentra hebben ingericht, evenals in Venlo, Maastricht en Nijmegen. DEN HAAG Het Nederlandse Palestina-comité vindt het nieuwe carnavalslied van 'Vader Abraham' (wat doen we met de Arabieren hier?) discriminerend 'om niet te zeggen racistisch'. Het comité acht de inhoud beledigend voor de Ara bische arbeiders in ons land. Met kracht veroordeelt het comité 'dit soort commerciële stemmingmakerij, die bestaande vooroordelen alleen maar kan versterken'. Om twintig over vier verscheen er een man op een balkon in het hoofd gebouw die twee granaten wierp in de richting van een zojuist weg- taxiënd toestel van El Al met onge veer tweehonderd passagiers aan boord. Een speciale bewakingsagent zag hem en opende onmiddellijk het vuur op hem waardoor een grote pa niek onder de wachtende passagiers ontstond. De man rende de wacht kamer in een voegde zich bij een metgezel. Zij renden naar 'een uit gang maar stuitten daar op leden van de oproerpolitie. Daarom sleep ten zijn een man, een vrouw en een kind met zich mee in de richting van een toilet, hun aftyocht dek kend door het werpen van een paar handgranaten. Briefje onder deur Terwijl honderden gespecialiseerde politiemannen later het gebouw bin nendrongen werd het eerste contact tussen de politie en de gijzelaars ge legd: zij schoven een briefje onder de toiletdeur door met hun eis. Zij noemden zich leden van de 'com-» mandogroep Mohammed Boudia'. Boudia was een pro-Palestijnse Al gerijn, die in juni 1973 in Parijs om het leven kwam toen een in zijn auto verborgen bom ontplofte. Het vermoeden bestaat dat hij een slachtoffer werd van de Israëlische geheime dienst. De overvallers eisen dat zij hedenmorgen om acht uur met een Boeing 727 naar een land in het Midden-Oosten zouden worden gevlogen. De Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO spreekt van 'een criminele daad, die bedoeld is als samenzwering te gen de gewapende strijd van ons volk'. Zij verklaart dat geen van de bij haar aangesloten groepen met deze overval iets uitstaande heeft. Het toilet bevindt zich aan het einde van een doodlopende gang, hetgeen de situatie voor de politie er niet ge makkelijker op maakt. Toen een agent een stok met daaraan een spiegel in de gang stak om te zien wat zich bij het toilet afspeelde werd deze prompt aan scherven ge schoten. De politie neemt dan ook aan dat de Palestijnen voor de deur van het toilet de wacht houden en de gijzelaars, een echtpaar en een kind, daarin hebben opgesloten. Verslaggevers hebben de brandweer mannen met gas-apparatuur het ge bouw zien binnengaan, maar de mo gelijkheid van een bedwelmingsope- ratie wordt onwaarschijnlijk geacht omdat er een kind onder de gijze laars is. De Franse minister van bin nenlandse zaken, Poniatowskl, die de leiding van de politiemacht op zich heeft genomen, verklaarde dat er weinig anders op zit dan onder handelen. De 'Commandogroep Mohammed Van een onzer verslaggevers SELLINGERBEETSE Een hond heeft door aanhoudend te blaffen een gezin - echtpaar en zes kinde ren - van de vuurdood gered. De door de familie B. Boumah be woonde boerderij in Sellingerbeetse (gemeente Vlagtwedde- brandde zondagmorgen vroeg totaal uit. Een varken kwam in de vlammen om, terwijl 27 andere varkens en biggen op het nippertje uit de stallen kon den worden gehaald. De inboedel ging geheel verloren. De boerderij stond al in brand, toen de hond zijn baas door voortdurend blaffen wekte. De door de verzekering ge dekte schade is ruim 150.000 gul den. Wij hebben af en toe een onberedeneerd zwak voor dingen die niet gebeuren en toch nieuws zijn. Delft krijgt voorlopig geen hoogleraar in de ge schiedenis der techniek, omdat de hogeschoolraad de daartoe voorgedragen professor Heertje niet lust. Democratie kan hard zijn. Abonneer eens iemand. Keus genoeg. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■BB NIEUWE ABONNEE: STRAAT: PLAATS: GIRO: Betaalt p. maand/kwartaal Opgegeven door: Naam: Wenst abonnement op: TROUW C DE ROTTERDAMMER NIEUWE HAAGSE CRT. NIEUWE LEIDSE CRT. DORDTS DAGBLAD (aankruisen a.u.b.) Adres: Plaats: IK ONTVANG GRAAG: Artikelenserie Ondernemingsraden door prof. dr. H. J. van Zuthem. Flinke flesopener. (Handig! Komt altijd van pas). Luxe telefoonklapper, ook bruikbaar als adressenlijst. Schrijf op de envelop: De Chr. Pers, antwoordnummer 2792, A'dam. Een postzegel is niet nodig. Die betalen wij. Boudia' eiste ook de verantwoorde lijkheid op voor de bazooka-aanslag op een lijntoestel van El Al, die vo rige week dinsdag op Orly werd ge pleegd. maar zijn doel miste. Daar bij werd een Joegoslavisch vliegtuig ernstig beschadigd. Politieke waar nemers in Parijs sluiten niet uit dat de aanslagen beraamd kunnen zijn door de van de PLO afgescheiden splintergroepen, die er alle belang bij hebben de Frans-Arabische ver houdingen te verstoren. BERGEN OP ZOOM Het nage noeg voltallige personeel (ongeveer zeventig mensen) van het tran sportbedrijf Meeus bv te Bergen op Zoom heeft gisteren unaniem be sloten er bij de directie van het bedrijf op aan te dringen, de 25 ontslagen werknemers niet meer in dienst te nemen. De 25 werden vorige week ontslagen, omdat zij in staking waren gegaan. 'Op' alle mogelijke manieren heb ben de ontslagenen getracht de werkwilligen te intimideren, het werken onmogelijk te maken en het bedrijf kapot te makenaldus een verklaring die het personeel zondag ha de vergadering uitgaf. Tijdens de bijeenkomst werd een commissie van goede diensten ge vormd uit het personeel. Deze com missie gaat zich samen met de di rectie beraden over het te voeren beleid. Binnenland Bij lang verzuim faalt de so ciale verzekering 3 'Jeugd in 5 jaar erg veran derd' 4 Radiolijntjes naar buren 6 Buitenland Partij en positie van Mao Tse-Toeng versterkt7 Kerk Anderhalve eeuw hervormde kerk 2 Kunst Een levende Gijsbrecht en... een felle Badeloch 6 Lezers schrijven 2 Radio en tv 4 Strips, feuilleton 4 Puzzel 4 Commentaar 5 Weer 7 Familieberichten 14 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 1