'Overstekend wild': rake voorstelling André Previn leidde gitaar-concert Expositie over Gijsbreght in Toneelmuseum Uw probleem ook het onze FAMILIEBERICHTEN TROUW/KWARTET ZATERDAG 18 JANUARI 1975 BINNENLAND K8 door André Rutten AMSTERDAM Het sociale realisme van de Duitse schrijver Franz Xaver Kroetz is beknopt, helder, onversierd. Hij tekent het milieu koel: het kleine gezin van een vrachtwagenrijdêr met een dochter van dertien die zwanger wordt van een jonge losarbeider. Nette, gevoelsarme. fantasieloze mensen. Keurig naar een klakke loos overgenomen burgermansfat soen. Zonder enige overtuiging. Ge schokt als hun dochter bij het pa ren met die jongen betrapt is. 'Wat zullen de buren er van zeggen, als die het horen?' En: 'Ik breek je je poten, als je je nog met die jongen afgeeft' schreeuwt de vader. "Of neem dan tenminste de pil' zegt de moeder zorgelijk. Ze komen ook niet gauw aan de weet dat ze zwanger is. De toe schouwer maakt ook niet meer mee, hoe ze daar op reageren. De aandacht heeft zich dan volledig op de twee jongelui gericht. Kroetz splitst wat er gebeurt op in kleine scènetjes. Hij laat alles even zien en nauwelijks iets vertellen. Dat kunnen die mensen ook niet. Er gebeuren dingen met hen, die ze niet overzien, ze leven per ogenblik en bedenken maar weinig van wat ze er mee zouden kunnen doen. Behalve de meest dramatische daad in het stuk, maar die is tevens een schokkende uiting van machteloos heid. De spanning ontstaat doordat de toeschouwer gaandeweg ingeleid wordt in het onvermogen van die mensen om iets zinnigs met hun leven te doen. Helder gespeeld Het wordt onder regie van Eddy Habema ook heel helder gespeeld, de figuren scherp getypeerd, realis tisch uiteraard, met een lichte na druk op het meest tekenende in hun manier van doen en praten. De ouuders worden door Ben Huls man en Ingeborg Elsevier heel zui ver, bijna voorzichtig gespeeld, zeer boeiend om naar te kijken. Ansje Beentjes is prachtig in het achte loos, bijna onverschillig ondergaan van wat haar overkomt, een beetje branieachtig hard pratend. Theo de Groot speelt de jongen heel natrel, met iets van tederheid soms, maar tegelijk ook bang daar veel van te laten merken. Die twee, vooral het meisje, zijn het overstekend wild, waar het verkeer via waarschu wingsborden attent op worden ge maakt. Het zijn mensen zonder mogelijkheden tot verweer. Het is een rake voorstelling, waar voor Frank Rosen ook een eenvou dig, raak toneelbeeld ontwierp. Overstekend Wild van de Toneel groep Centrum: Rutger Weem- hoff, Ansje Beentjes en Theo de Groot. Nieuwe Komedie met vormingstoneel DEN HAAG De Nieuwe Komedie treft voorbereidingen voor pro gramma's over emancipatie en over Suriname. Ook zal de toneelgroep eind maart komen met ee« produk- tie over het werk van de dichter- schilder Lueebert. 'Emancipatie' gaat de Nieuwe Ko medie vanaf april opvoeren. Het is vormingstoneel, waaraan de actie groep Man-Vrouw-Maatschappij zijn medewerking verleent. In het programma over Suriname, onder de titel 'Informatie', laat de groep zien hoe informatie gebruikt, mis bruikt en vertekend kan worden. De bedoeling is met dit programma een aanzet te geven tot een zinvol le discussie over vraagstukken in de derde wereld en over de informatie, die men ervan krijgt. ROTTERDAM De sedert 1968 als eerste dirigent aan het Lon don Symphony Orchestra verbonden André Previn leidde donder dagavond in een uitverkochte Doelen het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. Zijn programma bestond uit de temperamentvol en exact gespeelde ouverture 'Benvenuto Cellini' van Berlioz, een uit 1971 daterend eigen compositie-concert voor gitaar en orkest en na de pauze uitgevoerde Vierde Symfonie van Tschaikowski. De slechts sporadisch voorkomende literatuur voor een combinatie gi taar-symfonieorkest is door Previns concert verrijkt met een aange naam klinkende, onderhoudende driedelige compositie, waarvan het klankbeeld zuiver tonaal is gehou den. Een werk dat niets extreems bevat, of het moest zijn de in het derde deel veelvuldig voorkomende inter rupties van een klein combo, in dit geval bestaande uit het Trio Wim Overgaauw, electrische gitaar, Koos Serierse, basgitaar en Evert Over weg drums, datzich in het fraaie slot-andante als een overbodige, niet bij het geheel passende mani festatie presenteerde, zprevin weet wat orkestreren is. Wat eigenlijk een hachelijke on derneming lijkt, het solo-instru ment gitaar tegenover het groot symfonieorkest, is hem wonderwel gelukt (natuurlijk wel met kunst matige versterking van de solopar tij).De solist John Williams, op wiens verzoek Previn dit concert schreef, heeft op beheerste wijze en fraai genuanceerd zijn solo-partij vertolkt. Onder leiding van Previn kwamen alle uitvoerenden (behalve het combo, dat geen enkele binding met het geheel bleek te hebben) tot een evenwichtig musiceren, waarop het publiek enthousiast rea geerde. In technisch opzicht was de na de pauze gespeelde Vierde Symfonie van Tschaikowski een topprestatie van het orkest. De gelijkheid van hout als koperblazers was frappant. Evenzo het samenspel van de strij kers in het slotdeel, waarin de diri gent het tempo opjoeg tot de gren zen van het onmogelijke. Het or kest gaf echter geen krimp, zodat de bedoelingen van de dirigent vol komen konden worden gerealiseerd. Toch leek ons de hele uitvoering van deze symfonie te geëxalteerd, zelfs voor de akoestisch zo voortref felijke Doelen. Het derde deel, het pizzicato-scherzo, was in zijn mysterieuze verschijningsvorm een ware verademing. W. H. Wolvekamp AMSTERDAM 'n Schat van his torische gegevens over Vondels Gijsbreght van Amstel tot eind maart in het Toneelmuseum, Her engracht 168: foto's, tekeningen, schuif prenten, oude affiches en ori ginele kledingstukken die in vroe ger jaren door Gijsbreght- en Ba- deloch-vertolkers gedragen werden. Ook zijn er maquettes en interieu- ren van de Stadsschouwburg en de eerste schouwburg aan de Keizers gracht, die destijds is afgebrand. Met behulp van koptelefoons kan het publiek een bepaalde spelscene beluisteren, zoals die in 1952 ten tonele werd gebracht door Albert van Dalsum als Gijsbreght en Elise Homans als Badeloch; in 1963 door Han Bentz van den Berg en Ank van der Moer en in 1968 door André van den Heuvel en Ellen Vogel. De tentoonstelling is o.m. geba seerd. op gegevens, die een werk groep van het Instituut voor Dra matische Kunst van de Universiteit van Amsterdam heeft verzameld over de voorstellingen van de Gijs breght sinds 1938, het jaar waarin Vondels werk drie eeuwen voor het eerst werd opgevoerd in de toen juist geopende stadsschouwburg. Vraag: Wat is het adres van de Bond van Gescheiden vrouwen? Antwoord: Divortium, dr. H. Colijn- straat 142, Uithoorn, tel. 02975- 61452. Vraag: Hoeveel kabinetten warer er in Nederland, hoelang en van wan neer tot wanneer. Wie zaten er als ministers in. Welke portefeuilles beheerden ze en tot welke partij behoorden ze? Antwoord: Gelukkig is er een han dig boekje: Parlement en kiezer, uitg. Martinus Nijhoff, Den Haag, waarin u op pagina 1-33 een opga ve vindt van alle kabinetten sinds 1848 (daarvoqr kan men niet van eigenlijke kabinetten spreken) tot heden. Voorts zal u in het boekje een schat van gegevens vinden over ons hele staatsbestel. Vraag: Enige tijd geleden kwam ik in het bezit van een oude koperen Perzische olielamp. Bij het nakij ken en repareren van deze lamp vond ik rommel, waar van ik iets in bijgaande enveloppe insloot. Wat is het? Antwoord: Waarschijnlijk was de lamp een tijd lang begraven ge weest of bedolven onder rommel. (Het poeder maakt de indruk van organische oorsprong te zijn. Het kunnen overblijfselen zijn van tex tiel, vermolmd hout of huisdieren- mest. Wat het ook zij, de ervaring die wij hebben met antieke zaken, die besmeurd zijn of gevuld met onbekende stoffen, heeft ons geleerd uitermate voorzichtig te zijn met het hanteren van deze dingen. In fecties en vergiftigingen zijn daar bij nooit uitgesloten. Vraag bij het KIT Mauritskade 63 te Amsterdam eens of en waar het mogelijk zou zijn een juiste analyse van de over blijfselen te maken en ook of men het daar de moeite waard acht dit te doen. Vraag: Wie kan me informeren over geschiedenis, doelstelling en werkwijze van de Wilde Ganzen? Antwoord: De vragensteller hebben we een folder met uitgebreide gege vens toegezonden. Wij volstaan hier met het doorgeven van adres en gironummer Borneolaan 4 te Hil versum, tel. 02150-46622, Gironum mer 40000 t.n.v. Wilde Ganzen. Hilversum. Vul op de stortingskaart ook het verzoek om verdere gege vens in. Vraag: Welke instelling kan -4k nog blij maken met waardevol aïVal? Antwoord:. Tenzij er een ophaalac tie georganiseerd wordt in uw ge meente, door scholen, instellingen of particulieren, tenzij u direct con tact heeft met instellingen, die ook kleine zendingen kunnen opvangen en verwerken, menen we dat u het allerbeste zelf de spullen kan op slaan, tot er een flinke hoeveelheid is. Een plaatselijk opkoper geeft er iets voor (dat is nooit erg veel) en het geld kan direct over gemaakt worden naar die instantie die u hiervoor op 't oog heeft. Wij hopen mét u, dat in dit nieuwe jaar de gemeentelijke instanties eens dui delijke instructies geven over het uitzoeken en schiften van allerlei weggooidingen. Maar ook met kost- waardevolle snippers als capsules en dergelijke. Maar oik met kost baar oud papier, verpakkingsmate riaal, flessen, schrootafval, kortom van al die zaken die op hemelter gende manier in vuilnisbakken en kraakwagens terecht komen. Vraag: Wij wonen In een vrij nieuw huis. De betonnen vloer van de carport zit vol olievlekken. Hoe krijgen we die weg? Antwoord: Er zijn verschillende methoden om deze vlekken weg te krijgen. Wij volstaan met u te ad viseren eens nader met een garage houder te praten. Vragen over munten. Antwoord: Reeds verschillende ke ren hebben we vragen over de oude Hollandse duiten in deze rubriek beantwoord. Ze worden kennelijk nog vrij veel gevonden. Wat zilve ren en gouden munten betreft: We kunnen tenzij ze onherkenbaar af gesloten zijn, ze wel determineren, maar taxeren en verhandelen doen we zeer beslist niet. Wij verwijzen in dat geval naar de Munthandel (zie beroepengids PTT en onze ad vertentierubriek). Men vraagt te genwoordig vaak naar de herkomst van zeer speciale muntjes, aardig uitgevoerd en van zeer dun metaal. Helaas moesten we dan constate ren dat het niet ging om een 'gou den' muntje, maar om een aardig uitgevoerde fiche, zoals die in de vorige eeuw vervaardigd en ge bruikt werden bij gezelschapsspe len. Op verschillende van deze fi ches komt de naam van een Neu- renbergse firma (Laural) voor. Leuk om te hebben, maar er zijn er vrij veel van. Vraag: Ik wil graag een familiewa pen als wandtegel of op een derge lijke manier na laten maken. Hoe kan dat? Hoeveel kost dat? Antwoord: Een bepaald ontwerp op de door u bedoelde manier te laten uitvoeren, waar dit dan ook ge beurt, is een dure grap. U zou contact kunnen zoeken bij creatie ve groepen, die boetseren en pot tenbakken. Afgezien van het plezier dat het werken in zo'n groepje geeft, leert u uw eigen mogelijkhe den op een speciale manier kennen en u merkt dat er behalve tegeltjes nog heel anderen dingen te vormen en te verzinnen zijn. Ook kan u het wapen in koper hameren. Ook deze methode vraagt creativiteit en in spanning (het is me het karweitje wel). Vraag: Wij willen vrienden uit Tsjecho Slowakije uitnodigen. Hoe is de procedure? Kunnen zij zak geld meenemen? AntwoordGastheren-vrouwen schrijven een uitnodiging, waarin ze hun vrienden voor een bepaalde tijd uitnodigen in ons land. Op het gemeentehuis kan u uw handteke ning lateren verifiëren. Het houdt in dat u voor de tijd dat zij uw gasten zijn, de verantwoordelijkheid aan vaardt, ook voor hun uitgaven en dat u zorgt, dat ze weer op de afgesproken tijd in hun trein ko men. Met deze uitnodiging kunnen ze in hun eigen woonplaats de reis voorbereiden en op hun bank wat zakgeld voor die dagen opnemen. Dit daggeld is aanmerkelijk lager dan de 15,- die u per dag uit moet geven, zelfs als u bij uw vrienden in TS logeert. Waar schijnlijk gaat men er van uit dat de economie van het land geen schade mag ondervinden tengevol ge van het bezoek van buitenlan ders. Onze economie kan blijkbaar wel een stootje velen. Vraag: Wij staan op het punt een pannenset te kopen, heel mooi maar vrij kostbaar. Kent u het merk en wat raadt u ons aan te doen? Antwoord: Ik verwijs u naar het vergelijkend onderzoek, afgedrukt in de Consumentengids (maand blad van de Consumentenbond, be kend door o.a. het programma Ko ning Klant), 18de. jaargang, no. 12 december 1970 Vraag: Wij willen m onze ouder wetse flat een counter bouwen in de erker, maar zijn bang dat de PVC-platen die daarvoor gebruikt worden, schadelijk voor de gezond heid (kanker) zijn. Antwoord: Voor de ontwikkeling van dat gevaarlijke gas hoeft u bij deze verhitting niet bang te zijn. Daar zou wel iets anders voor nodig zijn. Hoe het systeem van de coun ter in elkaar zit, is me echter niet helemaal duidelijk. De hele toe stand kan nl. ook in meubelplaat uitgevoerd worden. In grote hobby zaken is die meubelplaat met fineer en al te koop. Ook op die manier zal de prijs hoog zijn, want hout is ook peperduur, maar m.i. sterker als men een zitelement bouwt. Ik zag uw ontwerp niet, ook niet hoe de warmte van de radiatoren geleid wordt en kan dus alleen op uw vraag reageren. Vraag: Wie beschermt ons tegen de steeds hogere huur van de grond waarop onze stacaravan reeds eni ge jaren staat? Antwoord: In de eerste plaats moet u het huurcontract nog eens heel goed doorlezen en vervolgens con tact opnemen met 070-512701, vra gen naar Economische Controle. Zijn de bestaande wettelijke maat regelen niet in acht genomen, dan kan men u daar verder instrueren. Is u lid van de ANWB, dan kan u daar op de juridische afdeling ook voor dergelijke zaken terecht. Vraag: Graag zou ik het adres heb ben van vormingsinstituten, die re latie en communicatietrainingen verzorgen. Antwoord: Wij geven u slechts en kele adressen (er zijn er meer, maar deze ontvingen wij van men sen die wij zelf kennen). U kan contact zoeken met dhr. J. Hasken, Hoogkana 18, Ingen Betuwe, tel. 03443-1841, en met het Instituut voor Voorlichtingskunde en Com municatie, Ringdijk 90, Rotterdam. Heden ontvingen wij het bericht dat onze werkne mer en collega Johannes Toet is over'eden. Directie en personeel van de B.V. Sleephel- ling Mij. Scheveningen Met dank aan God delen wij u mede dat onze ge liefde Ouders en Grootouders A. Eikelenboom W. Eikelenboom-de Kluyver op D.V. 4 februari hun 50-jarig huwelijksfeest hopen neren. Castricum: G. Eikelenboom A. G. T. M. Eikelenboom-Faasse Bergen: M. A. Aardema-Eikelenboom W. Aardema Leersum: A. de Vries-Eikelenboom D. de Vries Zwolle: W. C. TÖnjes-Eikelenboom P. C. Tönjes kleinkinderen Castricum, Dr. Jacobilaan 27. Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 8 februari van 14.30 tot 16.30 uur in hotel Komman, Mient 1, Castricum. 1925 1975 IN PLAATS VAN KAARTEN 1925 1975 Hun trouwtekst was: Verhef Gij over ons het Licht van Uw aanschijn O Here! (Ps. 4 7b) D.V. op 29 januari a.s. gedenken wij met onze ge liefde Ouders- en Grootouders Johan vaji Ettinger Mennie van Ëttinger-Keyzer dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Ieder die hen met deze dag wil gelukwensen ont vangen wij gaarne op zaterdag 25 januari a.s. van 15.00.tot 17.00 uur in Restaurant „De Plas" .Straat weg 107. Loof de Koning, heel mijn wezen, gij bestaat in Zijn geduld, want uw leven is genezen en vergeven is uw schuld. Loof de Koning, loof de Koning, tot gij Hem ontmoeten zult. God heeft naar huis gehaald onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Catharina Kok in de leeftijd van Amsterdam: Zwaagwesteinde Oud-Beijerland: Aalten: jaar. W. Kok-Rutteman A. van der Galiën J. H. Stienstra-Kok P. Stienstra Schiedam: C. Kok R. C. Kok-Schellevis A. D. C. Kok C. Kok-van Hulst neven en nichten De begrafenis zal plaatshebben vanuit de aula van de Algemene Begraafplaats te Schiedam op dinsdag 21 januari, om half twee. Schiedam, 16 januari 1975. Broersvest 93. Geen bezoek. ENIGE KENNISGEVING Na een zeer langdurig en moedig gedragen lijden ontsliep in haar Heer en Heiland onze geliefde Zuster. Schoonzuster en Tante Maart je Honig op de leeftijd van 74 jaar. „Bij U Heer is.de levensbron". Psalm 36 J. M. Honig A. Honig-Gasche E. M. Honig-Engelkes E. Donner-Honig J. H. Donner A. Delleman-Honig Th. Delleman A. G. Honig B. E. Honig-Lammers Neven en nichten. Zwolle, 17 januari 1975. Bejaardencentrum „De Esdoorn", Esdoorn straat 5. Correspondentie-adres: J.H. Donner Apeldoorn-Zuid. Linge 6. De teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraafplaats van Kampen te IJssel- muiden op dinsdag 21 januari om 11.45 uur. Vooraf zal in het bejaardencentrum „De Esdoorn" een rouwdienst worden gehouden, welke aanvangt om 10.30 uur. Zij die de dienst wensen bij te wonen worden verzocht om 10.15 uur aanwezig te zijn. Amsterdam: Amsterdam: Apeldoorn: Groningen Kampen: „Mijn genade is u genoeg". Heden behaagde het de Here uit ons midden weg te nemen mijn geliefde Man, onze zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader Pieter Ooms Echtgenoot van Alberta Anna Kromhout op de leeftijd van 56 jaar. Valkenburg (Z.H.)Alb. A. Ooms-Kromhout G. Ooms M. J. Ooms-Valk RijnsburgM. de Koning-Ooms J. de Koning Katwijk a.d. Rijn: H. Verlinden-Ooms W. E. S. Verlinden Valkenburg (Z.H.)Jan en Leantine Beppie en Koos Dineke en Wim Ella Piet Didi en kleinkinderen Valkenburg (Z.H.), 17 januari 1975 Lambrechtsveld 30 Gelegenheid tot condoleren 's avonds van 8- 9.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden DV. op dinsdag 21 januari a.s. om 2.30 uur n.m. in de Ned. Herv. Kerk te Valkenburg (Z.H.), waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Op Zijn tijd maar voor ons onverwacht nam de Here tot Zich onze Zwager Piet Ooms Katwijk a.d. Rijn: J. Kromhout D. Kromhout-Verhoef Rijnsburg: Mevr. J. Kromhout-Plug Rijnsburg: Mevr. C. Kromhout- v. Egmond Valkenburg, 17 januari 1975 Ps 4:3 Ik kan gaan slapen zonder zorgen want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis. In Jezus ontslapen onze lieve Moeder en Oma Jannetje Baan weduwe van Johannis Verschuure op de leeftijd van 82 jaar. Dordrecht: A. Verschuure HilversumA. Verschuure J. Verschuure-Van Dalen Den Dolder: M. van den Heuvel- Verschuure J. B. H. van den Heuvel Krimpen a/d IJssel: A. Buurman-Verschuure W. J. Buurman J. Verschuure H. M. A. Verschuure-Knevel Benhar New Zealand: E. Gouman-Verschuure F. Gouman en kleinkinderen. Dordrecht, 16 januari 1975. Bejaardencentrum 'Vreedonk', Vreedonklaan 2, Dordrecht. Correspondentie-adres: Thorbeckeweg 43, Dordrecht. Gelegenheid tot condoleren in Bejaardencen trum 'Vreedonk' maandagavond 20 januari van 19-20 uur. Rouwdienst in Bejaardencentrum 'Vreedonk' dinsdag 21 januari. Aanvang 12 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats, ingang Nassauweg, om 13 uur. Heden overleed na langdurig lijden, rustig, onze innig geliefde Vader en Grootvader Pieter Hekkert in de leeftijd van 64 jaar. Maarsbergen,.17 januari 1975 Haarweg 13. Correspondentie-adres: Anemoonstraat 40 in Oud-Beijerland. Oud-Beijerland: Per en Hannie Groen-Hekkert Erica, Annelies, Leonard en Corine Alphen a.d. Rijn: Frits en Josien van de Woude-Hekkert Warden en Hatte Rotterdam: Ineke Hekkert Rotterdam: Suzan Hekkert De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 21 januari 's middags om 2 uur op de begraaf plaats in Maarn. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Begrafenisonderneming S. Jansen. Amers- foortseweg. 56 in Doorn. Bezoek rouwkamer dagelijks van 9.0021.00 u. Heden nam de Here tot Zich in Zijn Eeuwige Heerlijkheid mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Behuwdvader, Groot- en Overgrootvader, Broeder, Zwager en Oom Leendert Koster in de ouderdom van 83 jaar. Psalm 56 6 Gij hebt mijn ziel beveiligd voor den dood. Gij richt mijn voet, dat hij zich nimmer stoot, Gij zijt voor mij een schild in allen nood Gij hebt mijn smart verdreven, Uw dierb're gunst is m' altoos bijgebleven. 'k Zal voor Gods oog naar Zijn bevelen leven, Zo word' door mij Zijn naam altoos verheven, Zo word' Zijn lof vergroot. Puttershoek: B. Koster-Bijl Blaaksedijk: H. Koster P. Koster-van Prooyen Blaaksedijk: E. van der Enden-Koster S. A. van der Enden Puttershoek: A. Koster J. M. Koster-van Aken Blaaksedijk: M. E. Wey-Koster F. Wey Blaaksedijk: J. Koster C. Koster-van Aalsburg Heinenoord: P. Koster A. M. Koster-van den Berg Barendrecht: A. Dubbeldam-Koster J. Dubbeldam Barendrecht: M. Koster A. M. Koster - Leeuwenburgh Blaaksedijk: L. Koster S. Koster-Buizer kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie Puttershoek, 16 januari 1975 s 't Huys te Hoecke Gelegenheid tot condoleren zaterdag a.s. van 45 uur in 't Huys te Hoecke en na de begra fenis in het Jeugdhuis "d' Erve" te Heinen oord. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op maan dag 20 januari a.s. des middags om 2.30 uur te Heinenoord vanuit de Gereformeerde Kerk aldaar. Aanvang van de rouwdienst om 1.30 uur. Heden behaagde het de Heere na een lang durige lijdensweg van ons te nemen, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, Broer, Zwager en Oom Andries Valk Weduwnaar van Aartje Aart eerder weduwnaar van Willemijntje Kroos in de ouderdom van 78 jaar. Dit is, dit is de poort des Heeren, daar zal 't rechtvaardig volk doortreen. Ps, 118 10 Kinderen, Behuwd-, Klein- en achterkleinkinderen Loosduinen, 17 januari 1975 Correspondentie adres: C. Valk, Jurgensstraat 2, Zwijndrecht. Geen bloemen. Vader ligt opgebaard in de rouwkamer van het verpleeghuis „Swinhove". Plantageweg 3, Zwijndrecht. Gelegenheid tot bezoek en condoleren aldaar maandagavond 20 januari a.s. van 6.00 tot 7.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 21 ja nuari a.s. om 15.30 uur op de Algemene Be graafplaats. Voor de blijken van belangstelling en medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Man, Vader en Opa Teuiiis van Dujjvenbode betuigen wij allen onze oprechte dank. J. M. A. van Duij venbode- van Zomeren en kinderen Katwijk a/d Rijn, januari 1975 •Rijnstraat 113

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8