erdeeldheid binnen college iver bouwplannen van C. en A. erkeersplannen Katwijk itputtend behandeld Agenda van Leiden GIRO 50.500 BH lubhuis S.V. Abbenes '®)or storm vernield ^renmarkt als alternatieve vestigingsplaats genoemd Marktberichten Openbare school moet blijven Technische Dienst in nieuw gebouw )UW/KWARTET ZATERDAG 18 JANUARI 1975 STAD EN REGIO L3 |IDEN Binnen het college van B. en W. is verdeeldheid blijven bestaan over de vraag of de nieuwe vestiging van C A op het fèin aan de Breestraat-Ketelboetersteeg-Langebrug tot stand moet komen. Als dat zou gebeuren moet aan de minister van CRM ;den verzocht het pand 127-129 (waarin de Raad van Arbeid is gevestigd) van de monumentenlijst af te voeren. ;ens de C en A-nieuwbouwplan- zou het pand van de Raad van !id afgebroken moeten worden jn beperkt deel'aan de achter- e van de Gulden Vlies (Bree- ,t 125) eveneens worden af ge- ken. Ook het koetshuis aan Lan- rug 48 zou moeten verdwijnen, eerst opvatting in het college B. en W. is, dat C en A in de ...ig&nheid moet^worden gesteld '~i r filiaal naar dé Breestraat te Ijlaatsen, de tweede opvatting is, dit niet mag omdat het stads- cht ter plaatse op onaanvaard- wijze zou worden aangetatst. I overweging bij de eerste opvat- geldt, dat de twee vorige colle- van B. en W. en de kerngroep A zich al vanaf 1969 positief ;n opgesteld ten opzichte van C en A-plan. Een alternatief van C en A (bouw op het utterveld) is destijds door B. en afgewezen. Bi 'ALITEIT der wordt opgemerkt, dat het in feite gaat om een tweetal zo men wil, de totaliteit van één ïument, namelijk het Gulden s en het koetshuis. Het overgro- deel van het Gulden Vlies zal andhaafd blijven. Het koetshuis weliswaar worden afgebroken ir er komt een passende bebou- voor in de plaats aan de jebrug. lo<ï' e v 'au t d e UT(ei het pand van de Raad van eid hoeft volgens deze opvat- niet een zodanige monumen- waarde te worden toegekend, dit onder alle omstandigheden Jaard moet blijven. Verder moet strjden voorkomen, dat het winkel- 'um uitgebreider wordt (zoals bij vestiging op het Schutters- red.). rigens houdt deze opvatting uit- tfikelijk niet in, dat zonder meer It ingestemd met het thans in- ende schetsplan. Zo zullen de ils aan de zijde van de Bree- at en de Ketelboetersteeg meer. dan tot dusver in de schetsplamnen tot uitdrukking is gebracht, moeten wórden aangepast aan het karakter van het desbetreffende historische deel van de binnenstad. Het onder zoek naar het behoud van de zeld zame oude bomen zal nog verder moeten worden voortgezet. De tweede opvatting, die in het college opgeld doet, is, dat door de nieuwbouw het stadsgezicht op on aanvaardbare wijze wordt aange tast. De huidige gave gevelwand zal nimmer terugkeren. Het wordt in hoge mate betreurd, dat de monu menten als zodanig (het koetshuis en het pand van de Raad van Arbeid) zullen moeten worden af gebroken en dat de totaliteit van het monument het Gulden Vlies (Breestraat 125) zal verdwijnen. ALTERNATIEVEN Men- vindt, dat het historische be lang zwaarder moet wegen dan het economische belang en dat het pand van de Raad van Arbeid defi nitief op de monumentenlijst moet worden gezet. Men ziet twee alternatie mogelijk heden om in de behoefte van C en A te voorzien. In de eerste plaats het door C en A verwerven van de nog riiet in haar eigendom zijnde panden tussen de huidige vestiging aan de Botermarkt en de Choor- lammersteeg en het bouwen van een nieuw filiaal ter plaatse. C en A zou dan ongeveer een verdubbe ling van het grondoppervlak ver krijgen. Als dit alternatief op'ono verkomelijke bezwaren zou stuiten dan zou moeten worden overgegaan tot het bouwen van een nieuw kle dingmagazijn aan de Garenmarkt, waaronder een parkeergarage zou kunnen worden gevestigd. Dinsdagavond zullen de raadsleden zich in een gezamenlijke vergade ring van de commissies Ruimtelijke ordening en economische aangele genheden over de nieuwbouwplan- nen van C en A buigen. O 8 uur in de raadszaal. èl collecte voor Portugal wa TWIJK In zijn laatste nieuwjaarsrede heeft de burgemeester van Katwijk, de heer A. G. Ver- ilen, zijn vertrouwen in de huidige raad uitgesproken. De burgemeester, die Katwijk in juli gaat di0laten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, hoopte dat deze raad wel de be- zou kunnen opbrengen om bijvoorbeeld projekten als het Centrumplan en de wegen- ctuur te realiseren. 'De vorige raad had door een te grote verdeeldheid geen bestuurskracht', al- de burgemeester. Verder noemde hij veel cijfers met betrekking tot woningbouw, inwoneraan- (243 minder)politie, brandweer en werkloosheid (302). (ADVERTENTIE) om iets aan de eenzaam- c" te doen. 'We geven miljarden om signalen uit- het heelal op te ge gen, maar miésen vaak de w dseinen van de medeburgers, 'h' moeten niet alleen meer maat- djjtppelijke werkers aantrekken, zelf ook meehelpen om de chrikkelijke eenzaamheid op te in', aldus een bewogen burge- dst ij d ster. Op economisch gebied ei de burgemeester wél moei- Jieden, maar niet in die mate ^landelijk te verwachten is. Al- de visserij baarde hem grote rtug'al a( de ingekomen stukken was een „ro stel van 'de raadsfractie van de ttkundig Gereformeerde Partij, verzocht om de eerder gegeven unning voor de collecte 'Houdt igal Vrij' in te trekken. Het sge had de toestemming gege- exclusieve meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg 1 b, tel. (01718) - 21951 deed de burgemeester een ern- beroep op de inwoners van ven omdat de Algemene, Politie Verordening alleen eist dat de col lecte in een zogenoemde collecte- vrije periode valt en niet de open bare orde in gevaar brengt. Burger meester Vermeulen'Wij hebben ons alleen aan de wet gehouden, wat niet wil zeggen dat wij achter de aktie staan'. De SGP stribbelde, -bij monde van K. van der Meij, zwaar tegen. Hij vond dat 'het volk te weinig was ingelicht' en dat de leus Houdt Portugal Vrij 'een tikkeltje midlei- dend was'. Boyendien stelde hij dat B. en W. 'niet heeft nagedacht bij het toekennen van de vergunning'. Mr.. J. van der Plas (Gemeente Belangen) stelde aan het college voor om de APV wat deze voor schriften betreft aan te passen, zo dat in - de toekomst geen misver standen zouden kunnen ontstaan. Oo hij sprak geen persoonlijke mening uit. Frak tie voorzitter van de CHU de heer J; Vink deed dit evenmin maar zei hèt zo: 'mijn bezwaar is, dat een socialistische partij een al gemene collecte gaat houden'. De eerder door Van der Mey geëiste stemming werd ingetrokken, onder meer omdat de raad zich op het standpunt steldedat een nu weer weigeren van dë vergunning een kwestie van onbehoorlijk bestuur zou zijn. Nadat de raad besloten had om een schilderij voer 35.000 aan te ko pen, sprak de heer C. Oskam na mens de SGP zijn bezwaar uit te gen crematie in Katwijk. Hij wilde dat er enige punten uit de 'veror dening op het gebruik en het be heer van de algemene begraafplaats geschrapt zouden worden, zodat het cremeren onmogélijk zou zijn. De SGP eiste stemming en kreeg die ook. Alleen de SGP (zes stemmen dus) stemde voor het eigen voor stel. (ADVERTENTIE) /""auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten <?m zéker te zijn vraag inlichtingen aan mr assurantieman nrt. verzekeringsmaatschappij \s-Brwndl|kwil 8B r'dim-3 til. 010-366844y Geen Portugal-eollecte in Oegstgeest OEGSTGEEST Er zal in Oegst geest niet gekollekteerd worden voor de aktie 'Houdt Portugal vrij'. Het college acht zich gebonden aan de artikelen 1 en 15 van de romp- wet instellingen van weldadigheid. 'Uw instelling kan niet worden be schouwd als een instelling van wel dadigheid of een daarmee gelijk te stellen instelling', zo deelden B. en W. mee aan de heer O. C. van Belle (PvdA) die vragen had ingediend over deze mate.rie. De kollekte heeft een politiek karakter t.a.v. één be paalde richting. Drs. W. J. Kakebeeke (KVP) werd beneomd tot raadslid, als opvolger van de heer P. F. Groenendijk. Aan de stichting Telefonische Hulpdienst Leiden gaat Oegstgeest subsidie verlenen van 495 gulden. Op 5 mei stelt men zich voor de feestdag te openen met een buiten gewone raadsvergadering waarvoor een spreker zal worden uitgenodigd. Aan de Oranjevereniging zal een subsidie worden toegekend van 8000 gulden, zo nodig tot 10.000 gulden te verhogen. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Van Veen (CDA) of men al aan het onderzoeken was of de marktgeldregeling gewijzigd kan worden om een kraam vrij t ema- ken voor de Wereldwinkel of ande re niet-commercile instelling. We thouder Gmelich Meylingh kon hier 'ja' op zeggen. MacDonald werd koningsschutter VOORHOUT De leden van vo gelschietvereniging St. Hubertus hebben er op Koppermaandag weel lustig op los geschoten. De ruim 1400 schoten waren tot ver in de omtrek te horen. Burgemeester Stolwijk mocht het eerste schot lossen. De sportvelden dienden als 'jachtterein'. Later werd het schie ten vervolgd in het parochiehuis, waar ook de jachtmaaltijd werd genuttigd. Norm Mac Donald schoot bij het zaalschieten zó voortreffe lijk dat hij de titel van Konings schutter verwierf. Burgemeester Stolwijk reikte de prijzen uit. Bij de eerste vogel werd winnaar J. Kraakman, bij de tweede vogel W. P. C. Prins en bij het zaalschieten N. Mac Donald. 'Amerikabuurt' zat op de tribune HILLEGOM Vele bewoners van de Amerikabuurt woonden de raadsvergadering bij, toen hun be zwaarschrift inzake de verkeerssitu atie nabij de speeltuinvereniging in discussie kwam. WD'er Boonzaayer onderstreepte het gevaar, dat de kinderen daar lopen. Het college heef t gefaald door het ontbreken van,inspraak van de bewoners. We thouder Smits zei, dat ook de om wonenden geen goede oplossing weten. Indien de, beide 'buren van de firma Kapiteyn' hun grond^ be schikbaar stellen biedt dit een Al ternatief. Burgemeester Van Nie- kerk zegde toe, dat alle alternatieve op hun meritse bezien worden en de raad bij voortduur van de ont wikkelingen op de hoogte zal wor den gehouden. CCP'er vond' het onjuist, dat na 15 maanden proef met de (donder dag)-koopavond geen eensluidend advies door de plaatselijke midden stand werd gegeven. Wethouder v. d. Laan deelde mee, dat in een komende enquête de meningen van middenstand, publiek, werkgevers en werknemers (inclusief part- tmiers) 'worden verwerkt. Uitgebreid werd gediscussieerd over het voorstel tot grondruil met de B.V. 'De Ringvaart'. Tevoren trok wethouder (oud-directeur van dit bedrijf) Smits zich in de bodeka mer terug. Ir. Wotte (Progressieve Drie) uitte zijn reserves. Deze grondruil is voor de gemeente niet gunstig. Hij zag een alternatief in noord-oostelijke-zuid westelijke richting en toonde de raadsleden een kaart, met een eigen opzet. De fractievoorzitter verzocht dit voor stel tenig te nemen. De voorzitter attendeerde op de bestaande wilo- vereenkomst, die alleendoor de raad bekrachtigd kan worden. In dien dit voorstel teruggenomen wordit, kan de B.V. 'De Ringvaart' een proces aanspannen. Waarop ir. Wotte meedeelde, dat dit bedrijf tegen zijn plan geen overwegende bezwaren zou koestern. CCP-fractievoorzitter D. C. van der Kamp verklaarde, dat hem het ver schil in de economische waarde van beide percelen ontging: Hille- gom heeft daar industrieterrein no dig en dat moeten wij geen andere bestemming geven. De heer Boon zaayer (WD) had het bezwaar, dat de gronden gesplitst worden en stelde zich achter het voorstel van B. en .W. Wethouder R. S. van c(er Laan leg de een stemverklaring af om tegen het voorstel van B en W. te stem men, waarna de raadszitting tot elf uur werd geschorst. Tegen het voorstel' stemden de raadsleden: wethouder v. d. Laan. Tj. van Tol en mevr. Voskuil, ir. Wotte en P. de Vree. Met 12-5 stemmen werd het voorstel aanvaard. KATWIJK A.Ö. RIJN Groenteveiling 17 januari aanv.oer 232 ton waspeen. Prijzen AI 500-790. II 260-700. BI 450- 1050, II 450-460, Cl 470-740, II. 180-710. andijvie 80, boerenkool 39-46, uien 360. VOORHOUT Woensdagavond brak brand uit in het magazijn van bloembollenhandel Theo de Boer. Paplerbroei was de vermoedelijke oorzaak van de brand, die dank zij het feit dat hij gauw werd ontdekt, beperkt bleef. De voorraad papier, eigendom van een papiergroothan del, ging voor de helft verloren. Er was meer rookontwikkeling dan vuur. !geBENES Vrijdagmiddag voltrok zich een 'ramp' op het sport- 1 van S.V. Abbenesd ie met zeven elftallen uitkomt in de voetbalbond. Het in aanbouw en bijna gereed-zijnde club- en ouw stortte in elkaar. Het bestuur kon de emoties nauwelijks 'ingen. ÏSwi ^vereniging werd een jaar gele- opgericht, telt nu 120 leden en donateurs. De gemeente Am- lam stelde begin vorig jaar een ischool beschikbaar. De abbe- ws moesten het gebouw zelf eken naar Abbenes vervoeren ,r weer opbouwen. Afbraak en 'oer van het 41 bij 7.5 meter e gebouw kostte 1200 manuren. oft 1 8 bwvEEN Raadsagenda 28 8 uur: verzoek ontslag ge ntewerkman-bode: voorstel tot hikbaarstelling van een krediet het boren van een nieuwe idput nabij Huize Ursula ten ste van de brandbestrijding: qy^stel krediet als, bijdrage in een nere uitbreiding van het aard- iet in Blokland; voorstel tot stelling van het bedrag per A'ng voor het gewoon lager on- en het buitengewoon on- vijs voor 1975. Het gesloopte geheel werd opgesla gen bij Den Butter in Abbenes tot september, toen gaf de gemeente Haarlemmermeer toestemming, het gebouw neer te zetten. Met man en macht werd gewerkt, 's Nachts werd het regenwater weggepompt zodat zaterdags de leden en andere helpers aan het timmeren kónden gaan. Men hoopte de eerste week van februari het kantinegedeelte klaar te hebben. Stormen werden doorstaan tot vrijdagmiddag. Het gebouw zakte als een kaartenhuis in elkaar. Abbenes leeft mee. Giste ravond werden al stencils huis- aan-huis bezorgd waarin de bevol king werd opgeroepen de vereni ging te steunen. De firma Roos gaf direct al 600 gulden en bij de Rabo-bank werd een rekening geo pend (345855051) waarop 'bijdragen kunnen worden gestort. De 'schade wordt geschat op 10 duizenden gul dens. 'Maar we gaan met frisse moed opnieuw aan de slag', aldus een van de bestuursleden. Verkeer De raad moest zich ook uitspreken over een complex verkeersmaatre gelen, waaronder het al veel be sproken verbeteringsplan Sandt- 1 a an -Mole ntu in weghet verkeers lichtenplan 1985 en de aanleg van de Laan van Nieuw Zuid de weg die ervoor moet zorgen dat de Zeeweg in de toekomst niet afgebroken be hoeft te worden. Mr. J. van der Plas stelde voor om alle plannen eerst nog eens te bekijken en de verschillende commissies om een uitspraak te vragen. Burgemeester Vermeulen ging hier hard tegenin: 'ik zou echt niet weten wat voor informatie wij u nog meer zouden kunnen geven, u weet evenveel als wu'. Het voorstel van Van der Plas werd uiteindelijk met 8 tegen 16 stem men verworpen. Na een uitputtend debat besloot de raad om alleen toestemming te ge ven om de Laan van. Nieuw Zuid aan te leggen en een krediet te geven voor de verkeerslichten aan de Zeeweg. Over de aanlsuiting van de Laan van Nieuw Zuid werd nog geen beslissing genomen. Laatste punt van discussie was een krediet van bijna 17 mille voor de Stichting Open Jongerenwerk Kat wijk. De mensen van de stichting zouden voor dit bedrag een gedeelte van het oude postkantoor gaan ver bouwen. De raad kon zich wel verenigen met het voorstel van B. en W. maar wilde er toch graag aan gebonden zien dat er een professionele kracht bij zou komen. Burgemeester Ver meulen beloofde dat er een adver tentie zou worden geplaatst en dat men ook iemand zou aannemen, als er tenminste iemand op de adver tentie zou reageren. RIJNSBURG B, en W. stellen de raad voor de openbare lagere school in stand te houden. Volgens de wet moet één openbare school, ^orden opgeheven als het aantal lecri'neen in een gemeente met minder -"'an 25.000 ingezetenen la ger is dan *o. In Rijnsburg is dat het geval. De ^r^nbare school telde in 1974 gemiddeld 23 2/3, leerlin gen. B. en W. voeren aan dat de school de enige openbare school binnen de gemeente is. LEIDEN Prof. dr. A. Hummel, hoogleraar in de straiingschemie aan het Interuniversitair Reactor- Instituut te Delft, is aan de Leidse Universiteit benoemd tot buitenge woon hoogleraar met dezelfde leer opdracht. APOTHEKEN REGIO GEIDEN De avond-: nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 10 jan. tot 17 jan. door cje apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht Lelden, en de apo theek Beker, Lijtweg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Voorscho- Lense apotheek. Leldsewég 66. FILMS IN L lil DEN TOT 22 .JANUARI I.tixor: Stationsweg 19, tel. 21239 'China town', 18 jaar; dagelijks 14.30, 19 en 21 30 uur; zo 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Camera: Hogewoerd, tel. 24919. 'Macbeth', 18 jaar. Nachtvoorstelling 'Johnny got his gun' vrijdag- en zaterdagavond 23.30 18 jaar: Kindermatinee 'Het teken van Zorro'. Wo. en za 14.30 uur: zo 14 en 16.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414 'The born loosers'. 18 jaar; dagelijks 14 30. 19 en 21.15 uur. Nachtvoorstelling 'Venus in bont', 18 jaar. Vrijdag-- en zaterdagavond om 23.30 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. 'Marie ke van Nleumwegen'. 18 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur. zo. 16.45 uur. Lido: Steenstraat 39. tel. 24130. 'The man with the golden gun', 14 jaar. De nieuw ste James Bond filh. Tijden zie Studio. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875. 'Spys', (ADVERTENTIE) EEN KWESTIE VAN GEVOEL. zeker voor deze leprapatiënt. Want lepra maakt lede maten gevoelloos. Lepra maakt de patiënt tot een eenzame mens. Maar lepra is te genezen. Goedkoop en afdoende. Dus is er hoop voor 20 miljoen leprapatiënten en de 3 miljoen invaliden onder hen als uw gevoel laat spreken. K"jk zaterdag 18 januari naar de NCRV-televisie (Programma Mensenleven") naar de film „Een kwestie van gevoel" die een NCRV-team onlangs in Afrika maakte. Dan ziet u vyat wij met uw hulp voor leprapatiënten kunnen doen. Zondag 26 januari is het Wereldlepradag. Wij vragen nü om uw hulp. Omdat wij ook dit jaar uw steun niet kunnen mis sen. Wij, de Nederlandse Stichting voor LEPRABESTRIJDING AMSTERDAM 1 ongeacht ras, 1 ing van gelden I mede) uw^gev helpen ongeacht ras, politiek ot godsdienst. Over besteding van gelden krijgt u persoonlijk bericht. Laat uwtfgevoel spreken 18 jaar. Dagelijks 19 en 23..15 uur. Kin dermatinee 'Robin Hood'. een Walt Dis ney tekenfilm. Dagelijks 14.30 uur. Bezoekuren ziekenhuizen: St. Ellsabeth- ziekenhuls: Klasseardellngen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur, van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19 30 uur: Kraamaf deling dagelijks van 11 15 tot 12 uur (alleen v. echtgen van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 1930 uur: Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14 45 uur en van 18 30 tot 19.30 uur; Kraamafdeling dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19 30 uur: Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18 30 uur. Cl'U (Hartbewakenlng) dagelijks van 14 15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19 30 uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14.30 uur en vao 18 30 tot 19 uur Diaconessenbiils: Middagbezoekuur 13 45- 14 30 uur. Avondbezoekuur 18 30-19 30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19 00 uur alleen voor- ouders zondag 14.00-1500 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 laar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14 30 uur: zondag 11-12 uur en\ 14 tot 15 uur: eerste klasse de gehele dag Annakllnlek: Klasse ardellng van 13:30 tot 15.30 uur, van 18 30 tot 20 00 uur; Derde klasse van 13>30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19 30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elks dag 15.00 tot 16.00 uur. 18.30 tot 2000 uur. Voor de prema- turenafdeilng gelden de volgende bezoek uren (alleen vooi ouders) maandag tot en met vrijdag 18 30 tot 18 45 uur Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken AlplicD aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 1130 uur 13.30 tot 14:15 uur en 18.30 tot 19 30 uur. 3e klas 13 30 tot 14 15 uur en 1830 tot 1930 uur; Kraam afdeling 13 30 tot 14.15 uur. alleen voor echtgenoten 19-20 uur: Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur. RIJNSBURG Het. aantal behan delde misdrijven bedroeg in 1974 in Rijnsburg 163. Er'kwamen 51 aan giften binnen van inbraak en 83 van diefstal. Het aantal verkeers ongevallen bedroeg 223. Tegen 35 bestuurders werd procesverbaal op gemaakt voor te hard rijden met een motorvoertuig. Controles- bij verkeerslichten leverden 168 pro- cessenverbaal op. RIJNSByRG De gemeenteraad vergadert donderdag 23 januari om 7.30 uur. De agenda vermeldt o.a. aankoop grond ter verbetering van een bocht in de Voorhouterweg, voorslei tot. instandhouding van een openbare lagere school, subsi die Oranjevereniging, idem basket balvereniging De Rijnvalken, idem Oenbare Leesbibliotheek, aanwij zing voorrangssplitsingen Katwij- kerweg e.o. RIJNSBURG Na de komende raadsvergadering zal de raad bijeen blijven om te worden geïnformeerd over de historische kledij waarmee de raadsleden zich zullen tooien ter gelegenheid van het duizend-jarig bestaan. Ook de dames van de raadsleden en de echtgenoot van het enige vrouwelijke raadslid wor den dan verwacht. KATWIJK Zaterdagavond 18 ja nuari wordt er weer gezongen uit het Liêdboek voor de Kerken van 7.00 tot 7.45 uur o.l.v. L. 'Haasnoot, muziekleraar te Katwijk aan Zee. Iedereen is welkom in de Ontmoe- tingskerk. Nieuwe Duinweg 64 en dat welkom geldt ook voor belang stellenden uit omliggende gémeen- ten. ALPHEN 'Wie niet sterk is moet slim zijn'. Dit is het thema van de volgende dienst, die met en voor de geestelijk gehandicapten gehouden zal worden. Het verhaal van David en Goliath wordt verteld door ds. Bogers, die de leiding heeft van de dienst waar nog meer mensen aan meewerken. Ieder is welkom in 'De Bron' te Alphen aan den Rijn op zondag 26 januari om 6.30 uur. LISSE Op 31 jan, zal de heer Cats, hoofd van de openbare lagere school 'De Poelewaay' afscheid ne men wegens benoeming elders. Met de schooljeugd des middags op de school en des avonds zal door de oudercommissie een receptie wor den gehouden. LISSE Bij te Lisse gehouden ra darcontrole op de snelheid waar mee autobezitters op de Heereweg rijden werden niet minder dan 72 autombobilisten geverbaliseerd. Ge middeld werd met een snelheid van méér dan tl0 km. gereden. NIEUWVEEN In verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde. leeftijd is door J. van Leeuwen, gemeentewerkman-b'ode, met ingang van 1 april ontslag gevraagd uit zijn functie. De heer Van Leeuwen begon zijn werkzaam heden in dienst van de gemeente Nieuwveen op 1 oktober 1947. RIJNSBURG In 1974 steeg het aantal inwoners,- van 10.234 tot 10.425. Er werden 218 Rijnsburgert jes geboren, er overleden 55 perso nen. In totaal kwamen 456 perso nen Rijnsburg in en vertrokken er 428. Rijnsburg heeft een ihanneno- verschot; van het totale aantal in woners behoren 5.291 tot het man nelijke gesclacht, er zijn 5134 vrou wen. ALPHEN AAN DEN RIJN De Stichting Jeugdhaven heeft voor de komende weken diverse activiteiten in het gebouw aan de Willemstraat op het programma staan. Zaterdagavond om half acht begint een ontspannings- en vormingspro gramma voor de jeugd van 15 jaar. Er zal onder meer gesproken wor den over 1 et verblijf van Zuid- Molukkers in Nederland. Maandag avond half acht, komt de werk groep Nieuwbouw bijeen, die met vertegenwoordigers van het lager onderwijs de verwachtingen wil be spreken die het onderwijs heeft ten opzichte van de nieuwbouw van Jeugdhaven. Dinsdag 21 januari is er een Kof- fie-in. Er worden flessen versierd en het spelprogramma 'bevat onder meer biljarten en sjoelen. Vanaf tien uur staan de deuren open. Donderdagavond 23 januari om acht uur is er een ouderavond over het peuterspeelwerk. Zaterdagmor gen 0111 negen uur wordt gesproken over de vakantie-activiteiten van dit jaar. Het program'ma zal vastge steld worden voor de paas-, zomer-, herfts- en kerstvakantie. Ten slotte vergadert het Wijk-Wel- zijnsberaad Alphen West op 3 fe bruari om acht uur. Alle genoemde bijeenkomsten zijn voor ledereen te bezoeken. ALPHEN AAN DEN RIJN Zater dagavond zal de Rijnlandse Orkest vereniging een concert geven, solis tisch bijgestaan door de Ameri kaanse bas-bariton Henry Black- mon. De Rijnlandse Orkestvereni ging bestaat uit zo'n 40 amateur muzikanten uit de streek, die onder leiding staan van de directeur van de Alphense muziekschool, de heer L. Peys. Op het programma deze avond onder meer de 'Linzer- symfonie' van Mozart en enkele thema's uit opera's en operettes. Op het programma van Henry Black- mon onder meer 4 negro-spirituals en twee aria's uit de bekende volk sopera 'Porgy and Bess' van Gersh win. Het concert begint om acht uur in de Bron. HAARLEMMERMEER De we thouders A. Houtsma (tevens loco- burgemeester), M. Hoffman en C. Avis (resp. bouwtechnische dienst, openbare werken en financin) mochten elk vrijdagochtend een goudvis loslaten in de vijver die is aangelegd in de hal van het nieuwe gebouw aafi de Burgemeester Pabstlaan in Hoofddorp, waarin nu de technische diensten en de ge meentelijke brandweer zijn gehuis vest. Met deze 'hnadeling' werd het gebouw officieel geopend verklaard. Het gebouw telt drie verdiepingen, kost rond de 4 miljoen gulden en wérd ontworpen door de direkteut van de bouwtechnische dienst J. de Geus. Bouwer was L. .ulchuyse jr. Nleuw-Vennep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3