)e laatste muur van ons onderwijs 1UIS andere Gereformeerde beleggingen in brief over Z.-Afrika verpleegkundig afdelingshoofd kentekenbewijs 'Speel allen mee' stand: f. 30.000 ix-Nederlander vertelt hoe hij de ramp van Darwin overleefde Boeken over en opvoeding Ministerie van Verkeer en Waterstaat NS willen komende jaren 1,7 miljard gulden investeren tOUW/KWARTET ZATERDAG 18 JANUARI 1975 BINNENLAND/KERK T9-K11 (ADVERTENTIE) p de avond vóór Kerstfeest ordt de Australische stad Dar in voor een groot deel ver- oest door een cycloon. In een ief aan familieleden in Neder- nd geeft de heer J. Vanderwal, e twintig jaar geleden naar nstralie emigreerde, een ver- ag van de ramp die hij met zijn izin (zes kinderen) meemaakte gelukkig overleefde. Een groot iel vart de brief van de heer mderwal, waarin hij ook ver- eldt dat er van de 45.000 men- n ongeveer dertigduizend ge- acueerd zijn en dat er tiendui- nd huizen en vele andere ge- >uwen volledig verwoest zijn, ten wij hier volgen. hebt misschien wel gehoord dat irwin verwoest is. De avond voor irst, Dinsdag, begint het flink te laien en de radio waarschuwt dat n cycloon op weg is naar Darwin, aar we krijgen die waarschuwing ilvaker en cycloons reizen niet ;ijd in een rechte lijn. Cycloon "racy' echter wel. En de wind is el sterker dan normale cycloons: 3 mijl per uur, gaan naar bed. De cadeau's tten we* gewoonlijk onder de rstboom en we openen ze dan na kerk op kerstdag. Ditmaal be- ïiten we te wachten en de ca- 's niet in de lounge te leggen, halve die per post gekomen zijn. wind wordt harder en harder. IJn vrouw zegt dat het dak los gint te komen. Ik zeg: 'Dat zal il van de buren zijn'. Ik kan niet ipen en besluit me weer aan te sden. en even later vraag ik de deren hetzelfde te doen. Mijn ouw vraagt me in de lounge te an kijken: ik 'zie dat de muur ssen twee ramen heen en weer at en de boekenkast bijna omver :rpt. Mijn vrouw besluit de ca- au's onder de kerstboom vandaan halen. zijn we met ons allen in de lapkamer. Door de radio komen normale cycloon-instructies: in badkamer is het veiligste, zorg t je water bij de hand hebt, leg kinderen onder het bed. Dan mdt de radio op: waarschijnlijk ior de wind. lounge valt in elkaar, de muren het dak. We waren juist gaan ken of de keuken veiliger was, aar trekken ons nu vlug terug in slaapkamer; ik vraag de kin- ren onder het bed te gaan liggen, iristine is daar net mee bezig als plafond bovenop het bed valt. iristine zit bekneld, zij loopt een spe wond op. Mijn vrouw krijgt ar. onder het bed uit. We pro- ren alle zes de kinderen bij el- ar in een hoek van de slaapka- er te krijgen, maar de zoldering gint nog verder te breken, huizen van de buren staan ruim m meter van ons huis vandaan we kunnen ze niet zien. Gegolfd er van daken, stukken hout, vuil- sbakken en meer dingen vliegen lor de lucht, langs en tegen ons Een ijskast wordt later zestig ijl ten zuiden van Darwin gevon- n. Het nieuwe huis, waarin wij woond zouden hebben als ik bij zending gebleven was, valt in kaar en de vrouw en dochter van ljn opvolger worden gedood, ijn vrouw zegt: 'Laten we bij de iren proberen. Misschien is het lar veiliger'. We' besluiten in de ito te gaan. Een jasje om Ian ien en ik draag hem naar de ïhterbank. Ron draagt Linda, ijn vrouw neemt wat dingen en Idt Bob en Christine naar de lorbank. Mijn vrouw heeft al haar ■acht nodig om de voet op de rem drukken zodat de auto niet door wind gaat rijden. Zodra we in auto zijn, zeg ik dat de veilig- eidsriemen vastmoeten en wie niet omhebben worden door de ideren vastgehouden. )nbeweeglijk Darwin, vlak na de ramp op de dag voor Kerstmis 1974 Christine zegt: Vader, kunt u, bid den? Ik bid, hardop: 'Almachtige, Heerser van hemel en aarde, Die ons lief heeft en zelfs Jezus voor ons oppfferde, wij vragen Uw be scherming. Dan kunnen we Uw naam prijzen en loven. En wees met al die mensen, die U niet kennen en dus niemand hebben om hulp te vragen'. Ik zeg nog veel meer. Na het Amen beginnen de kinderen, speciaal Erica ge zangen te zingen. ('Blijf met mij Heer'). Elk ogenblik kan die muur vallen. Bovenop ons. We trachten onze hoofden lager te houden dan de top van de rugleuningen. Ian is lekker warm onder Erica en mij. Mis schien slaapt hij wel. En mijn vrouw perst met alle kracht op de voetrem. De auto blijft op zijn plaats. De wind probeert de auto vooruit te duwen, maar hij blijft bevende staan en de muur ook. Dan wordt het kalm. Een zacht regentje. En daarna komt de wind van de andere kant. De muur valt omver. Naar de binnenkant van het huis. Niet over de auto. Explosie 's Morgens zag ik pas de verwoesting Ron en ik zingen mee. Misschien zingen ze op de voorbank ook wel mee, maar de wind maakt te veel lawaai. We kunnen hen niet horen. Ian gaat rechtop zitten en wil naar moeder. Maar mijn vrouw zit onder de glasscherven en Ian ziet dat het niet kan. Hij legt zich weer neer onder Erica's bescherming. Mijn vrouw: 'Er zit een kapotte para- pluie achterin'. Ik kan die bereiken en we zitten de parapluie op als bescherming tegen glas, water en kou. De balijnen steken Ron bijna z'n ogen uit maar het geeft wat verademing. Wanneer eindelijk, na vele eeuwen van klappertanden en beven ,van de kou, het licht van de morgen draagt en we rechtop gaan zitten, zien we de verwoesting. Ons huis ligt in duigen. Dat van de buren en anderen ook. We kunnen veel ver der zien dan ooit tevoren. Het bos tegenover ons is weggewaaid. En kele afgeknapte stammen zonder takken staan troosteloos als en kelingen naar boven te Wijzen. Kerstdag 1974 Zo is Kerstnacht 1974 voorbij en Kerstdag is begonnen. Zonder wa ter, zonder w.c., zonder elektriciteit. Heet, stomend, vochtig met gevaar voor cholera en typhus. We rijden naar mijn kantoor, tien kilometer van ons 'huis', in de stad. Het gebouw is zwaar beschadigd, maar mijn kantoor heeft alleen wat wa terschade. We gaan daar slapen. Met nog een gezin. Vijf volwas senen en zeven kinderen in een kleine ruimte. Mijn vrouw en de kinderen konden op tweede Kerstdag per vliegtuig naar Perth. Toen dat voor elkaar was en vrouw en kinderen in vei ligheid waren, kwam de reactie. Ik kon mijn tranen niet meer bedwin gen maar gaf de Here de lof en de dank. Mijn Nederlandse bijbel, al mijn bijbelverklaringen enz., encyclopae dic Britannica, alles is verloren. Maar we hebben het leven en weten dat onze zaligmaker leeft'. Aldus de brief van de heer J. Vanderwal uit Darwin. KLEINE SCHOLEN: Drs. M. Sante- ma, onderwijskundige aan de rijk suniversiteit te Groningen en lid van de Groningse provinciale sta ten, schreef het boek: 'Onderwijs beleid en regio'. Ondertitel 'De kleine school als kapstok'. Prijs: 27,50, uitgave van L. Stafleu en Zoon, Leiden. BIBLIOTHEEK EN VORMING: W. de la Court, directeur van de open bare bibliotheek, geeft in 'Openbare bibliotheek en permanente educa tie' zijn visie op de plaats van de openbare bibliotheek. De biblio theek is er om zoveel mogelijk in formatie op zoveel mogelijk terrei nen te geven aan ieder die daarom vraagt. De bibliotheek kan een be langrijke functie hebben voor de vorming van volwassenen. Maar daardoor wordt de bibliotheek nog geen (louter) educatieve instelling. Tjeenk Willink, 'Groningen, 19,50. PAUL FREIRE: Uitgeverij In den Toren, Baarn, zorgde voor een nieuwe uitgave van het in 1970 verschenen boek van de uit Brazilië verdreven en nu bij de Wereldraad van Kerken werkzame Paulo Frei- re: 'Culturele actie voor vrijheid', 9,50. PIAGET: Elf onderwijskundigen geven in het boek 'Leer-kracht' hun visie op de ideeën van Jean Piaget in de praktijk van het on derwijs. Piaget, die zelf het voor woord voor dit boek schreef, is de man die de ontwikkeling van het begripsvermogen bij het kind "heeft onderzocht. OPVOEDING: 'Het kind en zijn kansen', vertaling van Theorieën zum Erziehungsprozess, 1972, van Klaus Mollenhauer. Boom, Meppel. TESTS: De oud-hoogleraar M. J. Langeveld schreef een boek over het gebruik van tests in het leven van kinderen: 'Intelligentie leef je zelf'. Boom, Meppel. EMANCIPATIE: Niet van de vrouw, maar van mensen met een maat schappelijke achterstand. J. J. J. Kraaykamp over een nieuwe aan pak in het jeugd-, club- en buurt huiswerk onder de titel: 'Als je voor een dubbeltje geboren bent. Tjeenk Willink, Groningen, 12,50. POLEMOLOGIE: 'Simulatie van in ternationale vertrekkingen' door P. Boskma en F. B. van der Meer, beide medewerkers van het polemo- logisch instituut van de rijksuni versiteit te Groningen, 18,90. SCHOLIEREN: Uitgeverij Contact, Amsterdam, 'zorgt voor een verta ling van het boek van dr. Haim Ginott: 'School en scholieren', dat uitvoerig ingaat op allerlei zeer praktische opvoedingssituaties (ou- ders-leraren-leerlingen, angst, disci pline. lof, huiswerk, enz.) Prijs 19.50. KLEUTERS; Ouders die de ontwik keling van hun kinderen zo goed mogelijk willen volgen en begelei den, kunnen 'n keus maken uit de Diareeks van uitgeverij Callenbach. Voor 12,90 per stuk verschenen drie deeltjes: 'Kinderen beleven hun omgeving' (winkel, verkeer, wonen), 'Sport en spel' (lopen, springen, schommelen, zwemmen, enz.), en 'Zo worden kinderen schoolrijp' (voorbereiding op het eerste schooljaar) van de Duitse auteurs Karla Vortisch, Theo Laut- wein en Maria Sack, en Klaus Die trich en Horst Schleifer. Dan volgt een explosie. Het raamp je naast mijn vrouw valt in tien duizend splinters. Glas, regen en wind komen op ons af en speciaal op mijn vrouw. Wat later een twee de ontploffing. Ons achterraam (we hebben een station-car) produceert nu ook splinters met wind en regen. Ian is de enige die warm blijft. En dé storm buldert maan door. Ik weet niet dat geheel Darwin in dezelfde situatie is. Misschien al leen wij' en mogelijk ook de buren. Ik depk aan de morgen, wanneer wij ontdekt zullen worden en ik in een warm bed gestopt, word met een hete kop koffie. Want het Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het moderamen (dagelijks bestuur) van de gereformeerde kerken concretiseert in een uitvoerige brief het synodebesluit van maart, het bedrijfsleven op te roepen tot hervormingen in de toch "zo"koud en "ik hëh'het'jasje bedrijfsvoering in Zuid-Afrika. Het moderamen onderschrijft het standpunt van het Nederlands dat ik om ian heen had toen ik hem Christelijk Werkgeversverbond (NCW) dat het bedrijfsleven zich niet buiten politiek-ethische kwes- in de auto bracht, nu aan mijn ties kan houden. lak naast ons staat 'de laatste uur'. Ik vraag mijn vrouw die :hter het stuur zit, om wat terug rijden, 'zodat de muur niet op is zal vallen (elders in Darwin >Uen auto's en caravans onderste oven en vallep muren op auto's, ie zo plat als een dubbeltje wor- en). Mijn vrouw kan de auto eoh- :r niet van zijn plaats krijgen, 'aarschijnlijk door de wind. vrouw gegeven, die zo hard wat be scherming nodig heeft voor haalzelf en Rob en Christine. Ik begin te rillen. Glasdeeltjes vind ik tussen mijn tanden en in mijn oog, eb overal waar ik mijn handen maar plaats. Mijn voeten zijn door en door koud. Mijn sandalen heb ik verloren toen ik in de modder naar de auto liep. Het water is tien centimeter op de vloer van onze XB Falcon (1974 model) en mijn voeten zoeken naar een droog plaatsje. En Erica begint weer te zingen: "Guide me, O Thou Great Jehovah, Pilgrim in this barren land'. (ADVERTENTIE) Wij hebben u hard nodig voor vraagt om de Zonnehulslnfor ons zojuist geopende, zeer mo- matiekrant", dan ontvangt u die derneverpleeghuis aan derand van de Kaapse bossen. U krijgt de leiding overeen afdeling voor somatisch zieken met33bedden. Een Zonnehuis Is voor veel ver pleegkundigen een heel andere ervaring dan een ziekenhuis. Voor velen een ervaring met nieuwe, zeer positieve en ver rassende kanten. Wij willen u graag uitvoerig informeren over verpleeghuizen in het algemeen en over de Zonnehuizen in het bizonder. Als u even opbelt (03430 -4541) of door middel van een kaartje omgaand en verneemt u meer dan wij ooit in een advertentie kunnen vertellen. Indien u voelt voor een gesprek over bovengenoemde vacante funktie, dan is een afspraak zo gemaakt HET ZONNEHUIS DOORN Bergweg 2 (postbus 150) DOORN In de' praktijk betekent dat volgens het moderamen dat investeerders, inclusief de aandeelhouders, ver antwoordelijk zijn voor wat zij met hun geld doen en laten doen :i dat het moreel onaanvaardbaar is te investeren zonder dat men op kriti sche wijze ook het maatschappelijk klimaat in de beslissingen verdis conteert; dat investeerders een eer ste verantwoordelijkheid dragen voor de totale arbeidssituatie in hun bedrijf; dat het onjuist is zich volledig zogenaamd a-politiek op te stellen onder het motto "het is onze zaak niet', omdat het daadwerkelijk kritiekloos aanvaarden van een si tuatie ook een politieke stellingna- me betekent; dat ook de kerken investeerders moeten aanspreken op hun verantwoordelijkheid, voor al in situaties waarin werknemers zelf niet of nauwelijks een stem hebben. Gelijkwaardigheid Het moderamen vindt dat de huidi ge investeringspraktijk in Zuid-Af rika in het algemeen niet voldoet aan de normen die mogen worden gesteld. Het meent dat een 'princi piële en fundamentele positieverbe tering van de zwarte en bruine bevolkingsgroepen noodzakelijk is om aan de eisen van christelijke naastenliefde en gerechtigheid te voldoen.' Het moderamen is van mening dat uitgangspunt voor ver andering moet zijn de duidelijke erkenning van de fundamentele ge lijkwaardigheid van alle bevol kingsgroepen in de arbeidsverhou dingen binnen een onderneming. Met bijzondere klem doen wij dan eok namens de Gereformeerde Ker ken in Nederland een beroep op u om in die ondernemingen in Zuid- Afrika, waar u direkt of indirekt bij betrokken bent, alles te doen wat in uw vermogen is om doelbewust de gerechtigheid te bevorderen. Het dagelijks bestuur noemt de vol gende concrete punten waarop een verandering moet worden doorge voerd: 1. Het betalen van gelijke lonen voor gelijke prestaties, ongeacht of de werknemer een blanke, een Af rikaan, een kleurling of een Indiër is. Dat er rechtvaardige lonen be taald dienen te worden achten wij een vanzelfsprekende zaak. Als rechtvaardige lonen dienen daarbij niet te worden beschouwd lonen die de armoedegrens (Poverty Da tum Line) als uitgangspunt nemen, doch tenminste het Miminum Ef fective Level (MEL is 1,5 x PDL). voor zwarte werknemers, binnen de onderneming. 3. Gelijke promotiekansen voor werknemers uit alle bevolkings groepen, ongeacht ras en huids kleur, waarbij ook de laatste sporen van de werkreserveringsregeling (job reservation) dienen te ver dwijnen. Beroepen: te Vrotiwenpoler drs. P. Akker te Stellendam. GEREF. KERKEN Beroepen: te Vrouwenpolder drs. P. J. Hofland, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; te Vin - keveen drs. Th. Rienks te Zeist. Préparatoir geëxamineerd: en be roepbaar gesteld drs. P. J. Hofland te Vrouwenpolder. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Préparatoir geëxamineerd en be roepbaar gesteld: kand. H. M. Smit. IJsselkade 11 te Kampen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt: voor Poortugaal R. Boog aard te Leiden. DOOPSGEZ. GEMEENTEN Beroepen: te Berlicum A. C. Kuit- Verbeek te Wieringen. die dit be roep heeft aangenomen. 4. Oprichting van zwarte of veel- rassige vakorganisaties, met moge lijkheden voor het bestuurskader van deze organisaties om door trai ning, cursussen e.d. zich de nodige bekwaamheid te verwerven voor het behartigen van hun belangen en voor het inhoud geven aan hun betrokkenheid bij de onderneming. De zgn. werkcomité's en schakelco- mité's zijn terzake onaanvaardbaar, daar zij geen erkenning inhouden van de zwarte werknemers als offi ciële onderhandelingspartners. 5. Het verlenen van steun aan or ganisaties die zich ten doel stellen de opleiding van zwarte werkne mers tot een volwaardig en bewust deelnemen in het arbeidsproces. 6. Het aandringen bij de regering op officiële erkenning van de zwar te vakbonden en het openen van mogelijkheden tot het sluiten van collectieve arbeidsovereenkomsten. 7. Het verbeteren van de secun daire arbeidsvoorwaarden, zoals ou derdomsvoorzieningen (die niet ten koste van het netto-loon mogen komen), ziektekostenverzekeringen, hulp in juridische aangelegenhe den, medische, zorg, tegemoetko ming in vervoerskosten, enz. 8. De afschaffing van rassenschei ding in de bedrijfsgebouwen. 9. Het verstrekken van studiebeur zen aan kinderen van de zwarte werknemers. 10. Afschaffing van de trekarbeid door het bevorderen van beschik baarstelling van gezinswoningen ter plaatse waar de werknemer werkt, teneinde zo de gezinsontw richting tegen te gaan. Het moderamen zegt in de brief dat het buitenlands bedrijfsleven meer malen een rooskleurig beeld van de werkelijkheid van Zuid-Afrika ge ven. Het dagelijks bestuur van de gereformeerde synode dringt daar om aan op een onpartijdig onder zoek. Het moderamen doet tenslotte de suggestie om te zien naar moge lijkheden tot beleggingen in de zgn. thuislanden. Uitstel deel m De invoering van deel Hl van het kentekenbewijs wordt uitgesteld tot na 1 februari. De nieuwe datum, waarop deel m achter de voorruit van de auto moet zitten, wordt nog nader bekend gemaakt. Een kort uitstel is nodig door achterstand bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Wanneer hoeft u niets te doen: 1. Als u uw nieuwe deel III al hebt. 2. Als u een correcte accept-giro betaald hebt. 3. Als u een accept-giro met onjuiste gegevens, gecorrigeerd hebt inge stuurd. 4. Als u al een witte aan- meldingskaart hebt ingestuurd. In de laatste twee gevallen krijgt u vanzelf de correcte accept-giro in huis. Als u zich dan houdt aan de daarop vermelde betalingsdatum, krijgt u zeker op tijd uw nieuwe deel III. Wanneer moet u vóór 1 februari iets doen: 1. Als u nog géén accept giro hebt ontvangen en nog géén witte aan- meldingskaart hebt ingestuurd, moet u vóór 1 februari die witte aanmeldingskaart op het postkantoor halen, invullen en opsturen. 2. Als u een accept-giro hebt met onjuiste gegevens, moet u die vóór 1 februari gecorri geerd insturen. 3. Als u een correcte accept-giro hebt, moet u die vóór 1 februari betaald hebben. Wat geen zin heeft: Het heeft geen zin dubbele informatie te verstrekken. Als we al een gecorrigeerde accept-giro van u hebben, kan een witte aanmeldingskaart alleen maar extra werk en verwarring geven. Als we al zo'n witte kaart hebben, heeft een tweede geen zin. Het kan dan gebeuren dat u méér dan één accept-girokaart ontvangt. In zo'n geval betaalt u de eerst ontvangen accept-giro en vernietigt u de volgende. Telefoneren of corres ponderen heeft ook geen zin. Als u uw auto verkoopt: Kentekenbewijzen waarbij nog geen deel III is verstrekt, kunnen na 1 februari gewoon op de postkantoren worden overgeschreven. Als u deel III al hebt, zal dit bij verkoop (met de kopie deel III) overgedragen moeten worden aan de nieuwe eigenaar. U krijgt dan weliswaar - tot de datum van invoering - nog geen vrijwaringsbewijs, maar u hebt wél al de verplich ting er op toe te zien dat de overschrijving correct geschiedt. Deel III moet in géén geval bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer worden ingeleverd; men heeft dan geen recht op restitutie van de f 17,50. Bovendien wordt de nieuwe eigenaar gedupeerd. Plak deel III tegen uw voorruit! Plak deel III zodra u het ontvangt alvast tegen uw voorruit. Midden hoven of middenonder, rechtsboven of rechts onder. Dan kan het niet wegraken. Bewaar uw kopie deel III zorgvuldig thuis. Publikatie van het AMSTERDAM De jaarlijkse Trouw-Kwartet-actie voor steun verlening aan de protestants- christelijke kinderbescherming heeft tot dusver een bedrag van 30.000 opgeleverd. De opzet van deze actie, waarbij een beroep wordt gedaan op de daadwerkelijke medewerking van onze lezerskring, richt zich op de totstandkoming van twee mo derne kinderspeelplaatsen: één in het centrum van de PCK (Prot. Chr. Kinderuitzending) te Egmond aan Zee en één in de Rotterdamse binnenstad (Kin derhuis van de hervormde ge meente). We hadden gehoopt voor beide centra, die niet spec taculair, maar wel belangrijk werk verrichten, in totaal op een bedrag van 100.000 te mogen rekenen. Belangrijker acties toegegeven gevoerd in het jongste verleden, hebben er ver moedelijk toe geleid, dat we slechts een deel van het bedrag, dat we graag voor beide richtin gen hadden bestemd, aan het einde van deze maand beschik baar kunnen stellen. Het zou hartverwarmend zijn, indien alsnog tot een 'finale' zouden kunnen komen en onze actie op minimaal 50.000 zou den kunnen afsluiten. In het vertrouwen, dat dit mo gelijk is, doen we alsnog een beroep op hen, die om welke redenen dan ook niet aan deze traditionele Trouw-Kwartet- actie voor ontwikkelingshulp dicht bij huis hebben deelgeno men. Giften zijn bijzonder welkom onder ^vermelding 'Speel allen mee'. Postgiro B.V. De Christelijke Pers 26.92.74. Gemeentegiro Amsterdam X 500 Nederlandse Middenstandsbank N.V. Amsterdam bankreke ningnummer: 69.73.60.768. Vermelden s.v.p.: SPEELPLAAT SEN. Het motto Is: SPEEL ALLEN MEE. Van een verslaggever UTRECHT Behoudens rijksgoed keuring gaan de Nederlandse Spoorwegen de komende jaren 1.7 miljard gulden investeren. Daarvan wordt 902 miljoen gulden gestoken in verbetering en modernisering van het bestaande net en 754 mil joen in nieuwe lijnen. Tot de nieuwe projecten behoort ondermeer de elektrificatie van de lijn Oldenzaal-Betnheim (aanslui tend op de elektrificatie van het Duitse gedeelte). Ook zijn bedragen uitgetrokken voor wegen en brug gen en voor het inrichten van het baanvak Helmond-Horst Sevenum als proefbaanvak voor nieuwe in tercity-treinstellen. Op dat proef- traject wordt straks 160 kilometer per uur gereden. Voor de Schiphollijn is 582 miljoen uitgetrokken, voor de Zoetermeer- lijn 65.6 miljoen, voor de lijn Veen- endaal-Rhenen 38 miljoen. In de- jaren 1975 en 1976 zal volgens plannen voor het bestaande net nog omstreeks driehonderd miljoen gulden worden geïnvesteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11