Enka wil continuïteit in personeelsbestand Bewoners vertimmeren heel wat aan hun huis Bijdragen aan IMF wellicht verhoogd EG niet akkoord met ontwikkelingslan den Vermijden rode cijfers al goed resultaat in 1975 Iran wil gas leveren aan Zuid-Duitsland Wel vorderingen op handelsgebied New York op hoger niveau TROUW KWARTET DONDERDAG 16 JANUARI 1975 FINANClëN EN ECONOMIE TUS15-I "'ARNHEM Kunstvezelproducent Enka Glanzstoff streeft naar continuïteit in het personeelsbe stand. Het aantal medewerkers wordt op korte termijn noch aan pieken noch aan crises in de afzet aangepast, aldus mr. B. Zevenbergen, voorzitter van de raad van bestuur, in een uiteenzetting over de huidige situatie bij het bedrijf. Momenteel wordt door tienduizend man bij Enka Glanzstoff korter gewerkt. Eind deze maand zullen dat er 13.700 zijn, waarvan 8600 in Duitsland, 3900 in Nederland en 1200 in België. Mr. Zevenbergen zei dat gezien de sterk toegenomen voorraden (met de financiering van een voorraad van één maand produktie is meer dan 150 miljoen gulden extra ge moeid en bij Enka Glanzstoff belo pen de voorraden momenteel wel enkele maanden) aan een beper king van produktie en werktijdver korting niet was te ontkomen. Hij meende echter dat de slapte in de markt voor chemische textielgaren- en-vezels slechts van voorbijgaande aard zal zijn. Het publiek legt mo menteel een grote terughoudend heid in zijn aankopen aan de dag. Wat de verdere gang van zaken betreft zal veel afhangen van het feit hoe de algemene economische ontwikkeling zal verlopen en van het tijdstip Waarop consument, handel en industrie weer vertrou wen gekregen zullen hebben. Komt dat vetrouwen spoedig terug, dan kan wellicht na de zomerva kantie een heropleving worden ver wacht. Dat beteként intussen, dat Enka nog maanden de pas moet inhouden en de produktie beper ken. Verder zal de ontwikkeling in 1975 in belangrijke mate afhangen van het feit hoe zwaar en hoelang de kosten van onderbezetting zullen drukken en welk gedeelte van de toenemende kosten Enka Glanz stoff in de opbrengsten kon door berekenen. 'Als wij dit jaar uit de rode cijfers kunnen blijven, zullen wij een goed resultaat hebben', zo stelde mr. Zevenbergen vast. In dé sector industriële garens wordt ook voor dit jaar een redelijk goede afzet vewacht. Dat geldt met name als de autoconjunctuur, zoals wordt verwacht, weer beter wordt. WASHINGTON De ministers van financiën van de Groep van Tien (voornaamste Westerse industrielanden) hebben in Washing ton vrijwel overeenstemming bereikt over eèn verhoging van de bijdragen aan het Internationale Monetaire Fonds (IMF) van de 126 landen die bij die instelling zijn aangesloten. Het is de bedoeling dat de verho- over eens dat de bijdragen van de olie-exporterende landen moeten worden verhoogd tot ze gezamenlijk tien (nu vijf) procent van de mid delen van het fonds uitmaken. De bijdragen van een land bepaalt zijn stemrecht in het IMP en welk be drag het van het fonds kan lenen. Op het ogenblik komt de bijdrage van de Verenigde Staten op 23 procent van het totaal. De Verenig de Staten hebben als eis gesteld dat de middelen die de landen ter beschikking van het fonds stellen ook werkelijk voor hulpverlening kunnen worden gebruikt. In het verleden hebben sommige landen daartegen nog al bezwaar gemaakt. Voorgesteld is nu het bestuur van het IMF te laten beslissen? Een land krijgt het recht tegen het gebruik van zijn valuta te proteste ren (bijvoorbeeld omdat het zijn economische positie zou verzwak ken). Het bestuur kan dat bezwaar aanvaarden of verwerpen. Bij de bespreking van het voorstel het toewijzen van bijzondere trek kingsrechten te koppelen aan de ontwikkelingshulp bleken de Vere nigde Staten en West-Duitsland daartegen nog steeds bezwaar te maken. Enige Europese regeringen zijn ervoor. De ontwikkelingslanden die samenwerken in de groep van 24 staan achter het denkbeeld. Ook het goudvraagstuk is aan de orde geweest. Alleen Frankrijk bleek te gen het voorstel het goud los te koppelen van het internationale i geldstelsel. Amerikaanse afgevaar- digden achtten het mogélijk het goud in twee jaar uit het monetaire systeem te lichten. In die periode zouden centrale banken onderling en op de vrije goudmarkt/ moeten kunnen kopen en verkopen. Er zou een beperking moeten worden in- gezteld voor elke netto aanvulling van de officiële goudreserves van een land, aldus het Amerikaanse Voorstel. ging in totaal verscheidene miljar den dollars zal bedragen. Het geld zal vooral van de industrielanden en van de olielanden moeten ko men maar ook de economisch min der ontwikkelde landen zal woeden gevraagd meer bij te dragen. De 'Groep van Tien' heeft binnen het IMF de grootste invloed. Zij bestaat uit de Verenigde Staten, Ja^an, Zweden, Canada en de voornaamste landen van de Europese Economi sche Gemeenschap (waaronder Ne derland). De groep wil dat het IMF in staat wordt gesteld zijn hulpver lening aan de landen die door de recessie en de hoge olieprijzen in moeilijkheden komen aanzienlijk uit te breiden. De middelen van het IMF bedragen op het ogenblik ruim 37 miljard dollar verdeeld over valuta's, goud en bijzondere trekkingsrechten (ook wel SDR's of papiergoud ge noemd). De 'Groep van Tien' heeft nog geen overeenstemming bereikt over de omvang van de verhoging. Algemeen wordt verwacht dat de meningsverschillen op dat punt spoedig zullen worden bijgelegd. Ofschoon de grote industrielanden het meeste geld beschikbaar stellen moeten politieke beslissingen woensdag worden genomen in een vergadering van twintig ministers van financiën die geacht worden alle 126 leden van het fonds te vertegenwoordigen. Uiteindelijk moet het bestuur van het IMF be sluiten of de aanbevelingen van de ministers worden opgevolgd. In Washington is vernomen dat de landen van de puropese Economi sche Gemeenschap graag zouden zien dat de middelen van het fonds met 30 a 35 procent worden uitge breid. De Verenigde Staten geven de voorkeur aan 25 procent maar zijn bereid tot 30 procent te gaan. Dat is ongeveer elf miljard dollar. De tien rijke landen zijn het er wel Daar komt bij de stijgende behoef te aan bandengarens door de toe nemende motorisering van de derde weeld. Ook voor de overige pro- duktensectoren wordt een over- wgend bevredigende afzet verwacht, ofschoon de teruglopende conjunc tuur voor een aantal producten, zoals bijvoorbeeld kunststoffen van •negatieve invloed kan zijn en de resultaten door een geringere be zettingsgraad onder druk kunnen komen te staan. Enka Glanzstoff zal zich op deze markten die nog aanzienlijke groei mogelijkheden bieden, incetten met het doel: een meer evenwichtige ontwikkeling van de gang van za ken door een brede spreiding van risico's te bereiken. In dit verband merkte mr. Zevenbergen op dat Enka Glanzstoff niet weg wil uit de textielsector, doch wel bezig is het accent te verleggen naar de indus triële garens. In kwantitatief op zicht ziet het bedrijf thans voor de grondstoffenvoorziening geen pro blemen meer, aangezien de capaci teiten voor synthetische vezels over de gehele wereld onderbezet zijn. Toch heerst er een latente grond- stoffenschaarste die bij een plotse ling toenemen van de vraag weer aan de dag zou kunnen treden. Wat het bedrijf met meer bezorgd heid vervult zijn de nog altijd hoge grondstofprijzen. Hierbij komt nog dat de prijizen voor petrochemische grondstoffen In Europa, vergeleken met die in de Verenigde Staten en Japan aanzienlijk hoger zijn. Dit MUNCHEN Iran is bereid jaar lijks tien miljard kubieke meter aardgas te leveren aan gasbedrijven in het zuiden van West-Duitsland. Dat heeft de minister van economi sche zaken van de deelstaat Beie ren, Anton Jaumann, in Mtinchen gezegd na zijn terugkeer van be sprekingen in de Perzische hoofd stad Teheran. Voorwaarde voor de levering is sa menwerking van Bayern-Gas (Miinchen), Gasversorgung Siiddeutschland (Stuttgart) en Saarferngas (Saarbrücken) in een nieuwe maatschappij Südgas. De algemeen directeur van Natio nal Iranian Gas. Mossadeghi, gaf de verzekering dat Iran zich zal in spannen voor de opneming van de nieuwe maatschappij in een reeds bestaand consortium van El Paso Gas (Houston, Verenigde Staten) en Ditrigaz (Brussel). Deze beide ondernemingen hebben reeds een voorlopig contract ondertekend voor de koop van elk tien miljard kubieke meter gas. De prijs staat nog niet vast, maar die zal echter zeker zo hoog zijn als de olieprijs op de wereldmarkt met daar boven op nog een 'milieubeschermings toeslag'. AMSTERDAM In het telefonisch a vond verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand, (tussen haak jes de officiële slofckoers van gistermid dag): AKZO 40.30-40.50gl (40.30): Hoog ovens (59.80): Kon Olie 63.00-63.60 (64.30): Philips 21.80gb-22.10 (22.10): Unilever 88.30gb-88.80gl (89.00): KLM —t (55.50). UTRECHT Aan het eigen huis-in-een-rij wordt door de be woners zelf heel wat 'vertimmerd', vooral als het vóór 1960 is gebouwd. Dit blijkt uit een onderzoek, dat de Jaarbeurs in Utrecht vorig jaar hield onder de bezoekers van de vakbeurs 'Karwei'. Helaas werd daarbij niet gevraagd naar het waarom (de noodzaak) daartoe. Tijdens die beurs werden acht honderd mensen ondervraagd, die als consument de beurs be zochten. De meerderheid van de geënqueteerden zei bezig te zijn met een doe-het-zelf-klus in of aan het huis. Ruim de helft van deze mensen bleek een eigen huis te hebben, waaruit de onderzoekers vaststel len dat het 'feit, dat men eigenaar is van het pand waarin men woont daarbij 'ongetwijfeld' sti mulerend werkt. De rechtgeaarde doe-het-zelver, zo zegt. het rapport, vindt het leuk regelmatig de handen uit de mou wen te steken. Maar het is even eens duidelijk, dat dit vkak niet de enige reden is. Het is meestal een dure zaak de klussen door een ander (door vaklui) te laten doen. Alleen al uit financiële overwe gingen is men daarom vaak ge dwongen het gereedschap eigen handig te hanteren. blijkt tussen de 26 en 20 jaar te liggen. Dat neemt niet weg, dat ook oudere groepen goed verte genwoordigd zijn zelfs tot in de groep van 61 jaar en ouder. Behalve de technische opleiding, blijkt ook het inkomen een belang rijke factor te zijn. De doorsnee doe-het-zelver heeft in het alge meen een bruto jaarinkomen tus sen de 15.000 en 30.000 en meer speciaal zo'n 20.000 tot 25.000. Gereedschap Technisch Opvallend, zeggen de onderzoe kers, is het hoge percentage dat zei de benodigde vakkennis te hebben verworven uit de een of andere technische opleiding. Ruim de helft zei een dergelijke technische opleiding te hebben gehad, al waren er niet meer dan drie op de tien die een technische schoolopleiding had genoten. De leeftijd van de doe-het-zelver De echte doe-het-zelver blijkt voor goed gereedschap te zorgen. Boormachines worden naar ver houding het meest gekocht, maar ook elektrische zagen, handzagen, boren, tangen en schildersmateri aal van allerlei aard. De uitgaven voor gereedschap liggen vooral in de prijzen van 10 tot 25. In rangorde direct gevolgd door de prijsklasse tussen de 100 en 200. Het huren van gereedschap wordt in het algemeen nog niet op grote schaal gedaan. Een op de vijf ondervraagden zei, belangstelling voor de huur van gereedschap te hebben en dan wel bij voorkeur per dag. De Jaarbeurs knoopt hieraan vast dat er voor verhuurders van ge reedschap (dus) nog talrijke inte ressante mogelijkheden liggen. Allerlei perspectieven worden 'Kinderwerk': de oude kleren aan of de schort voor, en dan aan de slag. voorts gezien voor de uitgevers van hobby-tijdschriften. Dit jaar wordt voor de achtste- keer de vakbeurs 'Karwei' gehou den en wel van 27 januari t.m. 2 februari aan de Croeselaan. Tege lijk met deze beurs wordt in de Marijkehal de tweede vakbeurs 'Kreatief' gehouden voor 'hand werken, breien. zglfmaakmode (wat dat dan ook is) en andere handvaardigheden. Beide beurzen zijn van 27 t.m. 29 Januari speci aal gereserveerd voor het vakbe- zoek. BRUSSEL De Europese Gemeenschap is er niet in geslaagd haar toekomstige betrekkingen met 46 ontwikkelingslanden defi nitief te regelen. Tijdens een, wat bedoeld was als laatste, ministe riële onderhandelingsronde in Brussel, slaagde men er voorlopig nog niet in de openstaande grote vraagstukken uit de weg te ruimen. Koersen in Montreal -1— 13/1 14/1 Bovis 1.20 1.17 Husky 15 14% Nat Gas Mass. Ferguson 15% 16 Nat. Resources Shell Canada 13 13 15 13' in Brussel zijn wel vorderingen ge maakt op het stuk, waar het de toekomstige handelsbetrekkingen betreft tussen de EG en de 46. Enka-president mr. B. Zevenbergen verschil kan op den duur de con currentiepositie van Europa in ge vaar brengen. Met het oog op de stijgende kosten en (bij bezetting van de capaciteiten tot circa 50 pet) geringe mogelijkheden tot ra tionalisatie is Enka Glanzstoff ge noodzaakt om de prijzen in de hui dige situatie te handhaven. En zo dra de markt dat toelaat, haar ho gere kosten met aangepaste prijs verhogingen te dekken. Omzet De omzet van Enka Glapzstoff is ih 1974 met negen procent gestegen van 3,4 tot 3,7 miljard. De toename ontstond geheel in het eerste half jaar en vloeide voor een belangrijk deel uit prijsstijgingen als gevolg van hogere grondstoffenprijzen. De afzet onderging geen wijziging. In het tweede' halfjaar hepen omzet" en afzet sterk terug. In 1974 werd voor een bedrag van ongeveer 400 miljoen aan investeringen goedge keurd. Dit bedrag was aanzienlijk hoger dan dat van 1973. De inves teringsuitgaven bedroegen circa 270 miljoen, waarmee het voor 1974 ge stelde doel niet helemaal werd be reikt. In beginsel komt er geen verande ring in het investeringsbeleid van Enka Glanzstoff op lange termijn, aldus mr. Zevenbergen. Wel zal het tempo van de realisering worden aangepast. De resultaten van de vennootschap over het afgelopen jaar zullen, zo-wordt verwacht, la ger zijn dan die van 1973, echter beslist niet in de rode cijfers. In ieder.geval zullen de resultaten be neden het niveau blijven dat nodig is om een voldoende rentabiliteit op het geïnvesteerde vermogen te krijgen. Dat betekent echter niet, zo verze kerde minister Pronk van ontwik kelingssamenwerking en staatsse cretaris Brinkhorst van buitenland se zaken, dat het gesprek tussen1 de 46 en de 9 EG-landen een fiasco is geworden. Beide bewindslieden wa ren ervan overtuigd, dat er o; korte termijn een overeenkomst tot stand kan komen. Er wordt nog verder NtW nmf, 14/1 18 onderhandeld. acf industries 37% 37 Een groot probleem, dat nog gere- Aireo 12% 12% geld moet worden is_dat van.het £|»m g* Europese hulpfonds. De EG-lldSta- American Brands 33% 3314 ten wensen voor vijf jaar niet meer American can 30% 30% dan drie miljard rejteneenheden ter gXTSU, let' beschikking te stellen. De ontwik- Am Metai unmax 32% 32% kelingslanden in Afrika, het Carai- *m Motors 5 4% bische gebied en tn de Pacific (AC- f f Jfij P-landen) eisen acht miljard reke- Ampex neenheden. Vierhonderd miljoen Anaconda rekeneenheden van de drie miljard Atltnt Rióhrieid heeft de EG bestemd, voor stabilisa- tie van da exportinkomsten van die e*™steei- landen, die voor hun bestaan yoor- Boaing namelijk afhankelijk zijn van de BumngtoD ind uitvoer van één produkt (monoeul- can paciric Ry tuur). Celanese ans 37v* Chasë Manhattan 30% 30% Chessie System 29% 30% Een ander groot probleem, dat nog Cnrysier 9% 8% openstaat, is dat van de suiker. 41% 43% Veel eerder al heeft de Europese co.floaïïïï» 25* IK Gemeenschap zich bereid verklaard, Commonw Kdisor 25% 25% uit de ontwikkelingslanden 1,4 mil- 5™® ^'SOD 08% 8% •joen.-'ton suiker per jaar af te cont ou nemen. Dat was in een tijd, dat er curtiss wrignt in de wereld een overproduce was DartlTnö'rlghl A van suiker. Inmiddels is er een Deere ana co grote schaarste ontstaan. De Ge- Dcw cbemicai meenschap moet nu, samen met de Du PODt ontwikkelingslanden een akkoord aastmao Knaak uitwerken, dat de suikerproducen- ExXf>.D ten een redelijke prijs voor dit plrsl Nat Clts produkt garandeert en dat de Ge meenschap (waar een miljoen ton tekort is) geen al te dure suiker AKaonany Oplevert. Am Standard Zo'n akkoord is moeilijk te verwe- Amsted ma zenlijken, want Engeland, dat de meeste suiker moet invoeren, kon Bavuf c'èa% zoals bekend dinsdag in aparte be sprekingen met de Caralbische lan- Cerro den niet tot een overeenstemming Chase seiect Ka komen. In de nacht van dinsdag op p'iJ,tnDia <ï'*i woensdag besloten de geassocieerde o'ont Telephone landen toen het suikerprobleem in te brengen in het totaal van onder- Corp handelingen met de EG. Tijdens het onderhandelingsgesprek Gen cigar DOW JONES INDEX Inrinst. Sporen CJtlll. Obl. Modi 13 jan. 654.18 152.45 77.84 66.89 78L 14 jan. 648.70 151.38 77.20 67.03 786 15 jan. 653.39 153.23 77.55 67.17 79.1 Aanfl. Obl. Tot. B. 13 jan. 19.780 26.120 1.862 996 14 jan. 16.610 22.420 1.800 605 81 15 jan. 16.580 20.760 1.780 803 60 15% 15% 24% 25% 87% 88 24% 25% 27% 27% 16% 16% 18% 18 43% 45% 7% 7% 18 18% 17 16% 16% 16% 12% 13% 10% 10% 38% 38% vl2% 12% 21.2721.39 23% 24 26% 16 %b 11% 11% 35% 36 20% 19% 36% 37% 13% 13% 19% 19% 140% 144% 22 22% 13% Gen Electric Gén Fonds Gen Motors Geo i-ubl O tn Gen Tei Iel Getty Oil Gliette Gimbei Brothers 16% 16% Good yea 1 lan P 23% 23% Gulf OIJ 18% 18% Illinois Central 1 instico Int Busiri Macb 168% 163% loterb Harvester 20% 20% Int Nick of Can 22% 22% Int Paper 36 36% Int Tel l'el 15% 16% Ling Lemen Vnug Litton Ind Lockheed AircraG Ma rcor Martin Marietta May Dep stores McDonnell Doilgl Mobil Oil Corp 15 14% 26% 26% 10 10% 35% 35% Na Disco 25 26% Nat Cash Regist 17% 17% Nat Distlnere 14% 15 Nat Gypsum 11% 12% Nat Steel 35% 34% Nat Lead Ir.d 12 12% UIID Pac Gas and BI Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morrla Phillips Petr Procter <Sr GamDi 16 li 21% 21 1% 1 45% 4; 29% 3( 48% 16 38% 38 81% 83 RCA Republic Steel Reynolds lad Roy a I Dutch Petr 11% 11 25% 25 52% 2 5 25 Santa Pé Lnd Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Pacific Southern Raliw Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indians 43% Studebak Worth 20% 20 Sun OU 28 27 54% 55 47% 47 j 10% 10 30 30 43% 42 u 27% 26 23 r Texas Gulf Texas Inst Transamerica Unilever Union Carbide Unl Royai United Aircraft i -0 Brands -«■eel int Bank for Res >9%b 9%b Occidental Detr Pacific Light .Int Fia® Frag 25% 26% Ititerapar 16.70 Pub.ic Service Kansas Cl tv Ind 8%b 8%b Kenan..* Group KAYisas PoWer 21% 21% KLM 24% 21% Standard Brands Krogei 18% 18% 1 andy Loné Star üem 11% 11 Lehman 9% 9% Urilon Kieetr Nat can NV Oen(«r A 11% 11% 3% 3%b United ts.eotr Ug Corp North Weet R 63% 66 N Am Pruim* uo 14% 14% Western Bancorp 36% 33 g 16 %b 35 r 41% 41 |c 7% 32% 5 4% 40 40n 10% 10 J 11% 11 11% lite 5% 5 ir (ADVERTENTIE) JOHANNES EN CASPAARES LUIKEN IN ZILVER 50 ambachten en beroepen uit „Het Menselijk Bedrijf" nu voor het eerst in zeer zware zilveren penningen geslagen door 's RIJKS MUNT te Utrecht, naar ontwerp van de bekende Neder landse kunstenaar EYMAEL in opdracht van ARGURION - LOCHEM. de Silversmit de Docter de Advokaat (linksonder) T Gedurende 50 maanden elke maand een penning voorstellende een am bacht of beroep voor de prijs van vandaag, ongeacht voortdurende infla tie of stijging van de zilverprijs. Per penning worden nipt meer dan 1000 stuks geslagen in zilver. Bovendien worden maximaal 25 stuks geslagen in puur GOUD (prijs uitsluitend op aanvraag). Deze PRIJSGARANTIE is geldig voor inschrijvingen, die ons voor 31 januari a.s. bereiken. De afbeeldingen van de penningen in deze advertentie zijn op ware grootte, doorsnede 72 mm, gewicht 215 gram fijnzilver (0.999), 6 mm dik. Het ge wicht en het gehalte staan in de rand gegraveerd. De keerzijde van de pen ning toont de oorspronkelijke bijbehorende 6-regelige tekst van Joh. Lui ken in een fraaie omlijsting. De penningen van ,,de Silversmit" en „de Docter" zijn reeds leverbaar. De penning van „de Advokaat" verschijnt in februari en vervolgens elke maand een andere. Prijs per stuk 290,- plus BTW (nu 16%). Bij inschrijving op de eerste 12 of 25 penningen of op de gehele serie van 50 stuks voor 31 januari a.s. bedraagt de prijs gedurende de gehele periode van uitgifte 260,- plus BTW. Nu bijna 3 eeuwen nadat Johannes en Cas- paares Luiken met pen en burijn en na een diepgaande studie van de ambachten, hun zo bekende en onvergetelijke gravures en dfe daar bij behorende unieke teksten tot ons erfdeel maakten heeft een vooraanstaand Ned. kun stenaar deze bekende afbeeldingen in zilveren penningen weten weer te geven. Het resultaat is 50 onovertrefbare kunstwerkjes in licht gepati- neerd edelmetaal, in puur zilver. Door de lichte patinage wordt het diepe reliëf versterkt en wordt elk detail geaccentueerd, s RIJKS MUNT - UTRECHT heeft zich met de uitvoering van de penningen belast. Een betere garantie voor een perfecte uitvoering is niet denkbaar. Het teken van 's Rijks Muntmeester- - het haantje dat ook op Uw gulden voorkomt - - staat hier borg voor, tesamen met het Mercu- riusstafje van 's Rijks Munt. Bewust werd gekozen voor het zeer grote for maat van 72 mm doorsnede, teneinde een opti- male weergave van de kunstwerkjes van Johan nes en Caspaares Luiken mogelijk te maken. Dit ging gepaard met een gewicht van 215 gram puur zilver per penning. Het totaal gewicht van de komplete serie van 50 stuks bedraagt 10.75 kg, een waarlijke zilverschat in uitermate artis tieke vorm. Een waardevol bezit in een tijd van inflatie en sterk fluctuerende zilverprijzen. De penningen worden geleverd in een fraaie houten cassette, die overtrokken is met blauw kunstleder. De penning ligt, in een uitsparing van marineblauw velours. Het deksel is aan de binnenzijde bekleed met witte zijde. In deze ex clusieve cassette is beschadiging uitgesloten. Alle penningen zijn bovendien gevernist. Behal ve U zullen slechts 999 anderen zich de trotse bezitters van „de Silversmit", „de Docter", „de Advokaat", de Vleeshouwer", „de Koopman „de Bakker"' etc. kunnen noemen. Onverganke lijke schoonheid, die Uw nazaten na vele jaren, met evenveel genoegen als U nu. opnieuw ter hand zullen nemen om te bewonderen en ervan te genieten. Als U nu intekent op 12, 25 of 50 penningen, weet U zeker, dat U over 1, 2 of 4 jaar nog steeds dezelfde prijs betaalt voor Uw volgende penning als nu in januari 1975. Dit is mogelijk, omdat wij direkt na ontvangst van uw inschrij ving al het benodigde zilver voor Uw penningen reserveren. Behalve onze penningen, zal er over 4 jaren weinig te koop zijn voor het zelfde geld als vandaag. Kopers van „de Silversmit", „de Docter" of „de Advokaat" als losse penning, behouden het recht om alsnog in te schrijven op 12, 25 of 50 penningen op basis van deze aanbieding, wan neer zij dit doen binnen acht dagen na ont vangst van de desbetreffende penning. Hiermede schrijf ik in op de serie „De Ambachten" in zilver van 12/25/50 stuks (doorhalen wat niet wordt verlangd). Ik prefereer (gaarne aankruisen) A) te beginnen met beide reeds verschenen pen ningen („de Silversmit" en ..de Docter"), waar voor mijn betaling van ƒ520,- t 16% BTW 603,20 als hieronder aangegeven geschied is: B) te beginnen met dé penning van deze .maand (,,de Dooter") en de reeds verschenen penning als laatste te ontvangen. Mijn betaling van 260,- 16% BTW 301.60 is als hieronder aangegeven geschied 3243167 t.n.v. AR- O overgemaakt aan de Algemene Bank Nederland N V te Doesburg op rekening no. 53.88.10.327 l.nv ARGURION-LOCHEM Bij de eerste penning(-en) ontvang ik een fraaie cassette voor 6 stuks, zonder verdere kosten, evenals bij de 7de, de 13de etc. Ik ga er mede ak koord, dat ik iedere maand, met ingang van fe bruari a.s., de kosten van de volgende penning pér vooruitbetaling voldoe, dus vóór de uitgifte van de penning. Oe Heer/Mevr./Mej Adres Deze coupon in geslotep enveloppe te zenden aan ARGURION, LAAN AMPSEN 8. LOCHEM. Tel no. 05730-2920. LOSSE PENNINGEN kunnen uitsluitend worden besteld door overmaking van 290,- - 16% BTW 336.40 op een onzer rekeningen, onder vermel ding van resp. „de Silversmit", „de Docter" (beide reeds leverbaar) ot „de Advokaat" (begin februari 1975). PRIJSOPGAVE VAN GOUDEN PENNINGEN UIT SLUITEND OP AANVRAAG.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8