EEN WINTER VOL GEVAREN Vestdijks zoon in 'De koperen tuin' Winkels open op zaterdagmiddag I TVPrivéJ Radio- en televisieprogramma's Gied Jaspars jaagt nu op spookhuizen Vanavond dus zet de kaas maar klaar! Even puzzelen TROUW/KWARTET DONDERDAG 16 JANUARI 1975 Opnamen NCRV-spel begonnen Van onze radio- en tv-redaetie HILVERSUM De zoon van Simon Vestdijk, Dick, speelt de rol van de hoofdpersoon Nol in zijn kinderjaren in de televisieserie over Simon Vestdijks roman 'De koperen tuin'. Bob Loewen- stein is begonnen met de opnamen van de nieuwe drama-reeks van de NCRV, die in het najaar op het scherm moet komen. Gebruik wordt gemaakt van het televisie-script van Yvonne Keuls naar het boek. De NCRV zou al eerder een televisiebewerking van de serie maken, maar overleg bin nenshuis of de serie nu wel kon worden gemaakt door deze om roep, schortte de zaak zo op, dat Yvonne Keuls haar werk aan de AVRO verkocht. Deze maakte er een hoorspel van. Andere spelers in 'De koperen tuin' zijn: Ina van, Faassen, Steye van Brandenberg, Liesbeth van Santvoord, Leo Beyers, Henny Or- ri, Siem Vroom, Tom van Beek, zanger Nico Boer en zangeres Wilma Driessen. Simon Vestdijk Van onze radio- en tv-redactie AMSTERDAM De oproep van programmamaker en ideeënman Gied Jaspers hem verhalen te le veren over spookhuizen voor een nieuwe reeks programma's ter na volging van zijn 'Waar gebeurd' heeft nog niet veel reacties opge leverd. Een paar buitenhuizen had Gied al op het oog, zoals De Wilden- borgh. waar dichter Staring vroe ger woonde, en Het Careool in Bloemendaal, een Jugendstill-ge- bouw, maar het werd hem niet toegestaan er te filmen. De bewo ners waren bang voor grote pu blieke belangstelling. i Gied is ook op zoek naar mensen, die de spookverhalen of andere door de volksmond overgeleverde merkwaardige gebeurtenissen kunnen vertellen. 'We willen ze visualiseren door ze te dramatise ren'. 'De bedoeling van de programma's is dat iemand de verhalen vertelt, die hij van overlevering heeft. Er volgt een beeld van een huis of kasteel (het mag ook een schuur tje zijn), waar de geschiedenis zich heeft afgespeeld. Daama zetten de acteurs dit in séène. Het worden afleveringen van vijf tig minuten over eenzelfde huis. Meerdere en tegenstrijdige verha len komen in eenzelfde program ma'. Maar voorlopig zullen er nog heel Mini-voetbal is een attractie Van onze radio- -en tv-redactie ROTTERDAM De belangstel ling voor NCRV's mini-voetbal show blijft groeien. Bij de laatste opnamen, die maandag worden uitgezonden, was het aantal be zoekers 5200. Het' aantal sportmlnnenden bij de eerdere opnamen in het Ahoy- gebouw bedroeg bij de eerste maal 1200, bij de tweede keer 2500 en bij de derde keer 3000. In totaal kunnen er zeventigduizend bezoe kers in het Rottei-damse sportge bouw. Maandag wordt de bijzonder spannende wedstrijd uitgezonden tussen Rotterdam-Ahoy en België. De clubs bestaan voornamelijk uit oud-spelers van Feyenoord en Sparta tegen oud-internationals uit België. Hoe de kijkers de eigen ontwor pen NCRV-spelen waarderen blijkt uit de kijk- en waarderings cijfers. De kijkcijfers schommelen gemiddeld rond de twaalf procent, dat is 1,2 miljoen, het waarde ringscijfer is 73. wat meer spookverhalen in de brievenbus van de KRO. Emma- straat 52 in Hilversum.'voor Gied Jaspars moeten binnehrollen en zal Gied nog heel wat moeilijkhe den moeten overwinnen vóór hij kan filmen en dramatiseren. Het idee is een uitvloeisel van 'Waar gebeurd' (hoe lapg is het nu gele den. en wat gebeurde er toen?) toen de samenstellers op de ge dachten kwamen dat het leuk zou zijn zoiets in beeld te brengen. Minister-president van Suriname over NOS ontevreden PARAMARIBO De Surinaamse minister-president Arron is niet tevreden over de manier van wer ken van de NOS in Suriname. Een NOS-radio en televisieploeg maakte onlangs in de Surinaamse hoofdstad opnamen van een beto ging van Javanen gericht tegen de regering. Aan een door de re gering georganiseerde tegende- monstratie in het district Comme- wijne werd volgens de premier geen aandacht besteed. Zo zou een verkeerd beeld van Suriname worden gegeven. Van Hemertbewerkt Sil de Strandjutter HILVERSUM Willy van He- mert zal over enige tijd de roman 'Sil de Strandjutter' van Cor Bruyn bewerken voor dramatise ring voor televisie. Inmiddels heeft de NCRV defini tief het besluit genomen dat de serie 'De dynastie der kleine luy- den' geen vervolg zal krijgen na de eerte zeven afleveringen. Op 11 februari zal het zevende en laatste deel worden uitgezonden. De kijkers hebben de serie niet enthousiast ontvangen en ook in kringen van recensenten heeft men zich teleurgesteld getoond. De kijkcijfers bedroegen in de eerste aflevering 43. ruim vier miljoen kijkers, waarderingscijfer 65 (zoiets als zes en een half). In de tweede aflevering kijkcijfer 27 en in deerde aflevering 22, tegen gelijkblijvende waardering. VERVOLG VAN PAG. 1 len. In tegenstelling tot de oude regeling mag de ondernemer zelf bepalen welke avond hij de zaak open heeft. Hij is wel verplicht duidelijk zichtbaar de openingstij den op te hangen. Burgemeester en wethouders moeten dit rooster héb ben goedgekeurd (gewaarmerkt). Het gemeentebestuur controleert alleen of het rooster voldoet aan de wettelijke bepalingen. Na de goed keuring blijft het rooster zeker drie maanden van kracht. In de prak tijk zal deze regeling er op neer komen, dat de zaken in eenzelfde winkelcentrum ook dezelfde avond geopend zullen zijn. Maar zeker is dat niet. Het ferote verschil met de bestaan de wet is, dat de ondernemers wor den vrijgelaten en de gemeenten en de kamers van koophandel niet meer bepalen en regelen, wanneer de winkels zijn geopend. Het voor deel is, dat veel administratieve rompslomp overboord wordt ge gooid. In Amsterdam besloot de gemeen teraad onlangs de koopavond af te schaffen. Onder de vrijheid, die de nieuwe wet biedt, is dit niet moge lijk. De voorgestelde vrijheid is zelfs zo groot, dat een zaak met bijvoorbeeld vijf filialen in dezelfde stad, ,elke avond voor het publiek geopend kan zijn. Uitzonderingen De bevoegdheden, die de gemeente besturen nu hebben om vrijstellln- èen en ontheffingen te verlenen, blijven bestaan. Zo kan de gemeen teraad voor de tijd van 21 dagen per jaar toestaan, dat de zaken langer dan 55 uur per week open zijn. De plaatselijke kermis of an dere evenementen maken zo'n be sluit mogelijk. Ook kan de gemeen teraad toestemming geven voor verkoop op zondag. Een dergelijke uitzondering wordt toegestaan met het oog op de toeristen. In tegenstelling tot de oude wet zullen nieuwjaarsdag, tweede paas dag. hemelvaartsdag, tweede pink sterdag en de beide kerstdagen als een zondag worden aangemerkt. In de nieuwe wet wordt op vijf werk dagen. die aan Sinterklaas en Kerst voorafgaan, een koopavond toege staan. Voor de markthandel, straathandel en handel te water blijft de be staande regeling gelden: zaterdag van vijf uur 's morgens tot zes uur 's avonds en op andere dagen van vijf uur 's morgens tot zeven 's avonds. De rijdende winkels vallen ook onder deze regeling. Nieuw is, dat de winkeliers tegen een besluit van;B. en W. in beroep kunnen gaan. (Hiervoor wordt het college van beroep voor het be drijfsleven ingesteld. (ADVERTENTIE) (21-10- TROS Ned. I) Vooroorlogs In een reactie zeggen de vakbon den van winkelpersoneel vooral te leurgesteld te zijn in de vrije keuze van een wekelijkse koopavond en in de handhaving van de zaterdag openstelling. 'Vrij een koopavond kiezen betekent dat de filiaalbedrij ven in de grote steden de mogelijk heid krijgen op verscheidene avon den een of meer filialen open te houden. Dat betekent extra-concur- rentie voor de eenmanszaken, aldus de bonden. 'Zo komen we in het voorportaal van de vooroorlogse si tuatie, toen vrije avonden en een behoorlijke weekeindbelevlng voot het winkelpersoneel tot de hoge uitzonderingen behoorden'. De vakbonden zeggen ook dat zij voor hun plannen om de winkels op zaterdagmiddag na twee uur te sluiten bijzonder veel bijval hebben gekregen, niet alleen van de vak centrales en de organisaties van werkende jongeren, maar ook on der meer van het Nederlands Chris telijk Ondernemers Verbond, de drogisten en de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit. SMIDJE VERHOLEN Goede beurt Het IKOR-filmpje 'Jouw Beurt' zóu in verschillende rubrieken van andere omroepen hebben gepast. Enige relatie met kerk en religie was niet aanwezig. Maar, Wim Neijman maakte een goede beurt. Hij wist van twaalf kinderen in de studio heel wat los te krijgen over het kind-zijn van een werkende moeder. Over dit ver schijnsel in de moderne samenleving wordt zeer verschillend gedacht. De uitingen van de kinderen hebben bij mij het gevoel van dank baarheid i versterkt, dat onze kin deren met dit probleem nooit te maken hebben gekregen. Zij leren vlugger dan andere kinderen op eigen benen staan, zegt men. EenF meisje vertelde dat zij minder borden en kopjes breekt dan kinderen, wier moeder altijd thuis is en die dus niet zo zelf standig hoeven te zijn. Maar ik kon' toch een gevoel van meelij niet onderdrukken voor dat parman tige en vroeg-wij ze joch. Michael moet zelf voor zijn ontbijt zorg er/"., ook nog de kattebak in orde maken, in zijn eentje naar de tandarts gaan en 's middags boodschappen doen. Hij vertelde dat kihderen die op school overblijven, voor het op passen en een glas limonade een gulden moeten betalen. Is dat niet eer/geval van ongeoorloofde prijs opdrijving? Michael smokkelt wel eens en dfaagt dan niet zijn gulden aan het schoolbestuur af. Hij ver snoept echter het geld niet, zoals andere kinderen vaak doen, maar geeft het aan zijn moeder terug omdat 'ie beseft dat zij het als gescheiden vrouw hard nodig heeft. En zo een nobel joch krijgt misschien nooit van z'n leven een lintje, terwijl die het nou al verdient. Het enige onderwerp in 'Kenmerk' dat iets met godsdienstig leven te maken had, was de annoncering van hét boek 'Er gaat een dominee voorbij' van Ben van Kaam en dr. Anne van der Meide^ Behalve dat het wel heel e*:g oud nieuws was, gebeurde het op een vreemde wijze. Terwijl illustraties van vijfenzeventig jaar protestants leven werd vertoond, draaide men het door Edwin Rutten gezongen liedje 'Here-me-tijd', dat was me een tijd'. Een mijns inziens misplaatste ohalijsting van een anders bedoeld boek. Hier werd in feite een stuk protestants leven dat je vanuit die tijd dient te bekijken in het ridicule getrokken met een nihilistisch versje. De kijker aangeboden door een kerkelijke rubriek. De door de NOS uitgezonden film 'The Stretch' kan niet gerekend worden tot de topprodukties van de BBC. In het door de actrice Julia Jones als debuut geschreven spel kwam eigenlijk geen enkele normale persoon voor. Vrijwel alle situaties waren sterk overtrokken of volstrekt ongeloofwaardig. De TROS informeerde de kijkers over criminaliteit. Een nogal chao tisch programma dat niet vrij was van sensatie. Regelmatig verscheen namelijk Wibo van de Linde in beeld, in gesprek met een inbreker, die er nog allerlei normen op na houdt. Hij draagt nimmer een schietijzer bij zich en zal nooit een ouwe vrouw een 'stoot voor haar knar geven'. Verder is de goede Henk zo realistisch om te beseffen, dat we zonder politie binnen een dag in een 'kolerebende' zouden zitten. Maar. zeiden de deskundigen, zulke jongens bestaan er bijna niet pieer. In mijn vorige stukje schreef ik dat de samenstellers van het programma 'Culemborg bijvoorbeeld' het allermeest op hét hart van de Zuidmolukkers zelf hebben getrapt. Ds. Papilaja vertelde mij namens andere Ambonese predikanten, dat ik dit goed had aangevoeld. Men is verontwaardigd -er deez uitzending en ook over het feit dat de VPRO weigert een weerwoord aan de Molukse christenheid toe te staan. TON HYDRA AMSTERDAM Een meerderheid (52 procent) van de Nederlandse bevolking vindt de economische vooruitzichten voor 1975 voor ons land tamelijk ongunstig. 23 procent vindt de toestand zelfs zeer ongun stig. Dit blijkt uit een onderzoek van het NIPOmidden december ingesteld. Dat het wel los zal lopen was de mening van 21 procent, niet meer dan één procent voorzag een goede ontwikkeling: 46 procent vond dat de regering de toestand te optimistisch ziet, tien procent vond de regering te pessimistisch. ZIJ wachtte even met het licht aan te doen, want dan zou dat alles verdwijnen. De grote kamer was vol schaduwen. Zij liep voorzichtig naar een van de raamnissen en ademde de ijle droge lucht in. de geur van stuifmeel op de wijnstok ken nu het voorjaar voorbij was. Zij had zich voorgenomen zich niet te laten vangen door Elizabeths vallei, maar het was toch gebeurd: zij stond daar zoals haar vader daar moest hebben gestaan, en luisterde naar de geluiden en de stilte. Het was niet het Zwitserland van de prentbriefkaarten, het was niet het. land dat de buitenlander ver wachtte, Idyllische meren, geurige chalets vol bloemen, bergstromen, lieflijke beboste hellingen: dit was een ruig, droog, haast woest land schap. Het had niets van een mo deplaats, en dat verbaasde Sally haast het meest. Zij had gedacht dat Elizabeth omgeven zou zijn door het conventionele uitzicht, de gewone geriefelijkheden, het nogal zoetelijke landschap waar alles wat je ziet volmaakt is. Maar bij haar eerste blik op de Rhóne Vallei, toen zij het grimmige landschap zag en de plaats die Elizabeth had uitgeko zen om er haar tehuis te maken, begon het tot Sally door te dringen dat deze vrouw afweek van het geijkte patroon. Zij vond haar daardoor nog meer een vrouw van formaat, maar ook. hoewel er heel veel in tegenstelling .was met wat CATHERINE GASKIN haar vader in zijn huis zou hebben gezocht, meer een vrouw die haar vader gefascineerd en geïnteres seerd zou kunnen hebban. Zij had zich Devlin voorgesteld in een soort koekoeksklokomgeving en had ontdekt dat Elizabeth geen koekoeksklokvrouw was. Haar vader had vast van, deze vallei gehouden. Achter haar in de kamer ging de zoemer. Ze schrok zo, dat ze de enveloppen bijna liet vallen. Het was érg donker nu ze zich van het venster afkeerde. Ze botste te gen een stoel op toen zij naar de plaats liep waar zij een lichtknopje had gezien. Het gehele appartement werd plotseling overstroomd door licht en de toenemende duisternis werd buitengesloten. Zij keek de kamer rond maar kon de telefoon niet vinden en ze liep dus maar in de richting van het geluid, naar een hoge gebeeldhouwde kast die daar vast al altijd had gestaan. De kast gleed gemakkelijk open en ze zag de telefoon met een hele rij knoppen. De kamer zou worden be dolven door een telefoon, maar Eli zabeth O'Mara had er natuurlijk niet buiten gekund. Zij durfde hem bijna niet op te nemen. Het zou gemakkelijker zijn tegen Elizabeth zelf op te kunnen dan tegen een stem in een tele foon. 'Ja?', zei ze. en het hinderde haar dat haar stern zo onzeker had ge klonken. 'Ik kom je een whisky brengen. Met water?' zei de stem van Josh. 'Josh, ben jij het? Ja, graag'. Ze voelde zich blij ontspannen en op gelucht. Toen ze had opgehangen, begreep ze dat ze nu dadelijk een plaats voor het manuscript moest zoeken en zij keek zoekend de grote kamer rond. Hij had de whisky in een waterglas gedaan. 'Ik heb er een dubbele van gemaakt', zei hij. 'Het is een heel eind over die trap'. Zij nam het glas aan en deed de deur achter hem dicht. 'Ik wilde net naar jou toegaan. Ik was ervan overtuigd dat er ergens achter een van die middeleeuwse dingen een bar was verborgen, maar ik durfde ze niet allemaal te proberen, omdat je niet wéét wat er voor technische wonderen op je kunnen toesprin gen. en ik voel me een echt provtn- ciaaltje. De wc wordt doorgespoeld als je op een knop op de grond trapt. De eerste keer ging het per ongeluk en ik schrok me lam'. Zij nam een flinke slok whisky. 'Ik geloof echt dat ik behoorlijk bang ben, Josh. Ik wou dat wij haar nu maar eens te zien kregen, dan was dat achter de rug'. 'Dat komt wel.en gauw genoeg. Zij is ziek, Sally.ze is waar schijnlijk niet sterk genoeg om an deren te ontmoeten. Ze wil denke lijk liever met rust gelaten worden'. 'En ik zou liever niet zijn gegaan. Hoe lang moeten wij blijven, Josh?' 'Wie zal het zeggen? Hoe lang wil len ze ons hier hebben?' 'Ze willen ons hier helemaal niet hebben'. 88. Het kon natuurlijk niet uit blijven of de bodybuilders van Rijkhuyzen keken nauwkeurig uit naar betrouwbare vrienden aan wie ze het geheim van hun regelmatig toenemende spierkracht konden verklappen. Een van de meest geëi gende plaatsen voor dit soort van geheime gesprekken was de gere nommeerde herberg. Het Wapen van Rijkhuyzen. In een herberg be hoort het houden van onopvallende kletspraatjes nu eenmaal tot de in geroeste gewoontes en daarom vie len al die sterke verhalen over bodybuilden evenmin op als het vertellen van kwinkslagen of grap pen. De eertijds zo sombere waard van dit etablissement liet zich bij het ophemelen van de lichaamscul tuur beslist niet onbetuigd, hetgeen vooral hierdoor kwam, dat hij reeds na enkele dagen trainen gemerkt had hoe goed deze nieuwe sport voor hem was. De betrouwbare be zoekers keken hem dan ongelovig aan, als hij stond te vertéllen over het kweken van spierballen en de magerste mannetjes waren altijd de eersten om te vragen of ze ook op de training - mochten komen. Zo groeide het Rijkhuyzense legertje van geestdriftige bodybuilders van dag tot dag en het werd op de duur zelfs zó groot, dat smidje Verholen ze onmogelijk meer kon bergen in de smidse. Maar ook dit vraagstuk bleek voor de bekwame Willem Halsker geen moeilijkheden te 'bie den., 'We hebben halters genoeg', zei Willem. 'En anders maken we er nog maar wat bij. We geven ze allemaal een stel mee naar huis en laten ze thuis trainen. Eens in de week kunnen ze dan des avonds hier komen om het geleerde te repeteren en nieuwe oefeningen op te doen. Ik controleer ze <3an wel en waar het nodig is, verzwaar ik PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN de gewichten.Zo geschiedd1 het, dat er nu ook naarstig thui il geoefend werd, hetgeen evenwi dikwijls aanleiding gaf tot onge kende huiselijke onrust. Och ja, e>i waren nu eenmaal nog steeds g&g noeg mensen, die de waarde vajL dit soort training niet inzagen er alleen het komische maar vaj: zagen. Dat overkwam bijvoorbeel de eerzame manufacturenhandelaa Klungelmans. Ook hij had zich bi de bodybuilders aangesloten en hi oefende trouw in het vale kant] toortje achter zijn winkel, waa,, ruimte genoeg was. De oude op ,j Klungelmans kwam dan altij kijken en hij lachte zich een kriel Dat was veel ^minder .vreemd da het zo op het oog leek, want er wa5| in Rijkhuyzen nu eenmaal ,niet z^, bar veel te beleven en opa was dut, bij voorkeur déér te vinden waaj iets grappigs te zien viel. IKKOMDÈN KOKOSNOOT-' KRAKERMIET VINDEN- Radio vandaag HILVERSUM I NCRV 7.00 Nws. 7.02 Het lévende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 (S) Aangestipt: progr. overzicht. 8.00 Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch kommentaar bij de' tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw, 8.4 5 (S) Podium: Infor matie over gezin en samenleving. 9.45 (S) onder de hoogtezon: pastoraal muzi kaal ziekenbezoek. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkestpalet: muz. van Mozart. 12.00 (S) Bel Canto: opera-muz. 12.26 Mededelin gen. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55, (S) Middagpauzedlenst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 (S) Globaal: mu ziek. reportages en meningen (15.30 Nws. 16.30 (S) Hier en Nu) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. 19.00 Leger des Heilskwartier. 19.15 (S) De wereld zingt Gods lof: verzoekprogr. van gewijde muz. 19.55 Overdenking. 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek: licht platenprogr. 21.50 Werkoverleg, een Bij de Tijd-serie over medezeggenschap in de werksituatie. (2) 22.10 De kerk vandaag: nieuws en kommentaar. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Stroomversnelling - en toch welvaren, een serie beschouwin gen over veranderingen in de jaren '70. 23.20 Album: minder bekendebladzljden uit de muzikale Romantiek. 23.55 Nws. HILVERSUM II AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal) 8.50 Morgenwij ding. NOS: 9.00 Spiegel van Belgle. 9.35 Waterstanden. AVRO 9.40 De Nederlandse schoolradio. 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 (S en Mono) Arbeidsvitaminen: populair verzplatenprogr. (11.00 Nws. 11.30 Radiojournaal) 11.30 (S) Rondom twaalf: gevarieerd progr. (11.55 Beurs- ber.) 12.30 Modern platteland. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 (S Alert: - op het vlak van muz.fen maatschappij. 13.50 (S) klassie ke en hedendaagse orêelmuz. 14.10 (S) In de wetenschap dat: nws uit de wereld der wetenschappen. 14.30 (S) De Onder gang. hoorspel. (5) 15.07 (S) Aspecten: kunstrubriek. 16.00 Nws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 (S) Gebakken vensterbanken: kindermagazine. 17.00 (S) Mobiel - een 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 V.V.D. IKOR: 18.30 Kleur: inf. over kerk en samenleving. AVRO: 19.00 (S) De Wereld van de Opera: beschouwingen over Moses un Aron. van Arnold Schon- berg. NOS 19.50 Den Haag Vandaag. AVRO 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 Inleiding tot het avondprogr. 20.15 (S) Welhnachtsoratorium van J.S. Bach 21.55 (S) Essey: progr. over kunst. 22.25 (S) Dichter bij de muziek: nieuwe lied jes. chansons of songs. 22.50 Vanavond laat nws. 23.20 Radiojournaal. 23.25 Jazz Spectrum. 23.55 Nws. HILVERSUM III TROS 7.0 2 Drie op Je boterham. 9.03 Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek. 12.03 Drie draait tussen de middag: Bo ter, Klaas en Prijzen en het spel „More, die klopt daar". 14.03 Pop-Kontakt: De Hugo van Gelderenschow. met de Neder- Speciaal TV vandaag Niet alleen kinderen zullen met plezier kijken naar de clowns Sol en Gobelet als die twee hun nicht en neef willen verrassen door hun huis te schilderen. Ned. 2/19.05 9 Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer ontmoeten elkaar in TV- Privé van de TROS. Ned. 1/21.10 Na Colditz (20.15) en de quiz van Joop Koopman (21.30) zendt de VARA de derde aflevering uit van 't Wilhelmina. In de strijd tegen makelaar Fruit wil Rem brandt een buurtactie op touw zet ten. Ned. 2/22.15 0 Naast opnamen van mooie bio scopen bestaat Het Heilig Vuur uit filmportretten van de schilder Rei- nier Lucassen, zangeres Erna Spoorenberg en de Indische schrij ver Rob Nieuwenhuis. Ned. 1/21.55 In Kassei wordt geëxperimen teerd met een studio voor creatief, esthetisch en humaan onderwijs. De vraag is of fotografie, plastiek, rollenspel en videografie oplei dingsmogelijkheden van een nieuw type leerschool zullen worden. Duitsl. 2/22.00 0 Daan Buddingh verzamelde me ningen over medezeggenschap in de werksituatie. Hilv. 2/14.10 0 De organist Nico van den Hoov- ea speelt o.a. de Echofantasie van Sweelinck. Hilv. 2/13.50 0 Achter het Nieuws brengt in twee blokken interviews met de yroëgere Chileense minister Almey- da, met de Portugees Campinal en met de CIA-agent Philip Agee. Te vens een reportage over een ka- raerverhuur-schandaal in Heerlen. Ned. 2/20.20 en 22.40 NOS 18.02 Joost mag niet' eten TROS 19,02 (S) Poster: de geschiedenis van de popmuz. Deel 8: Yesterday onze, more. 20.02 Ferry Maat's soul top-10. 21.02 Sesjun: jazz en blues vanuit Laren, met het kwartet Cees Slinger en gastsolisten. 22.02 (S) De Hugo van Gelderenshow. met de Nederlandstalige top-10 en kwls- wljs. 23.02 (S) Jazz-Slr: Jazzy nightcap geserveerd door Plet Daalhuisen. 0.02 De Hugo van Gelderenshow LP's. 1.02 De Nachtwacht. E.O. 5.02 (S) Old time reli gion: bluo grass gospelmusic, 5.30 (S) Matlnata: muz voor de vroege och tend. NEDERLAND I NOS NOT 14.25-14.50 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Flexibele school - les 14 NOS 18.45 Paulus de boakabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Levende wildernis, natuurserie 19.25 Even bijsturen (3), programma over auto- en motorrijden NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Het hele jaar carnaval 21.10 TV-prive: gesprekken 21.55 Het heilig vuur: kunstkroniek NOS 22.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 Sol en Gobelet.de clowns: een kinderprogramma 19.30 Horen zien zwijgen: serie slapstick- en stomme filmfragm. NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Achter het nieuws 20.35 Colditz, tv-serie: De Kameleon 21.30 2 voor 12, quiz 22.10 2 voor 12 extra 22.15 't Wilhelmina, tv-serie afl. 3 22.40 Achter het nieuws In achter het nieuws een gesprek met de Chileense minister Almeyda NOS 23.15 Den Haag vandaag 23.25 Journaal Horizontaal: 1. buitenkansje, 8. foei, 9. reukhoutboom, 10 in het jaar der wereld (afk. Lat). 12. roei pen, 13. Europeaan, 15. bekend' ge bouw in Amsterdam, 17. Huisdier, 19. familielid. 21. voeg, 23. rivier in Italië 24. senior (afk), 25. organische verbinding, 26. voorvoegsel, 27. klank, 29. meisjesnaam. 31. een ze kere, 32. peulvrucht, 34. werkplaats (afk) 35. wiel, 37. wandversiering, 39. deel van de bijbel, 41. ten dele, 43. oude lengtemaat, 44. sinaasap peldrank. Verticaal: 1. familielid, 2. ik (Lat) 3. roofvogel, 4. voertuig, 5. oven krabber, onderricht, 7. rondhout, 8. fossiele hars, 11. gedenkwaardig, 12. projectieplaatje 14. kever, 16. bij bels figuur, 18. bloem, 20. lasten, 22. boom, 23. plaats in Frankrijk 28. grondsoort, 30. wanneer, 32. lusthof, 33. ver, 36. Holl. gravin, 38. aanspo ring, 40. meisjesnaam, 42. land bouwwerktuig, 43. water in Fries land. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. g. 2. la, 3. ark. 4. tram, 5. ieder, 6. karwei. GLATIK

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4