Buitenlanders juiten schot' Agenda van Leiden Katwijkse jongeren naar Voorstraat 'In Marnixstraat wordt nog steeds gesloopt' Hazerswoudse inbreker had uitgebreid 'rayon' Werkloosheid niet verontrustend in Bollenstreek Het Waterbos krijgt ai vorm Katwijk' wil een extra subsidie Aanleg van Laan van Nieuw-Zuid Nieuwe dirigent bij Zang en Vriendschap Pijf maanden geëist Visserij berichten Zoetermeer houdt toch voet bij stuk Prof. Berkhof opent Leerhuis Voorburgse Haak In voor gehandicapten Kwaliteit tulpen moet verbeterd Herstelplan voor woningcomplexen Witte Hek Katwijk Dieren gestolen voor rituele slachtingen Nieuwe Leidse Courant Danzi-kwintet in de serie kamermuziek Trijntje Cornelis een groot succes Marktberichten •ROUW/KWARTET DONDERDAG 16 JANUARI 1975 STAD EN REGIO LISSE Het is voor de Bollen streek een uitzondering dat de stand van de werkloosheid per eind iecember met een stijging tot 433 werkzoekenden niet verontrustend is te noemen, (met een aantal van werkzoekenden per eind de cember 1973). De vraag om ar beidskrachten is wat teruggelopen. Het aantal werkzoekenden in de bouw is toegenomen en overtreft nu de vraag. In de metaal blijft rich de situatie gunstig aftekenen: tegenover een aanbod van 14 staat r een vraag van 116. In de sector handel heeft zich een behoorlijke Stijging voorgedaan van 16 naar 39 werkzoekenden, hoofdzakelijk ver oorzaak door een flink aantal werk loze vertegenwoordigers.^ Bij de eugd bleef het aantal werkzoeken den gelijk. Er hadden wel verschui vingen plaats: het aantal bloembol lenarbeiders onder de jeugd nam af door de winterpakkerij, terwijl de* werkloosheid in de administratieve lector toenam met 3. Jij de vrouwen nam het aantal van 321 per eind november af tot 227 ier eind december, maar het ligt ond 100 hoger dan eind december 1973. De vraag- om vrouwelijke ar beidskrachten bleef ,met 133 per lind december nagenoeg gelijk met 131 eind november;- [r. Buijsert plantte lindeboom in Voorhout tOORHOUT Ir. N. Buijsert, lid Gedeputeerde Staten, plantte iinsdag in Voorhout in de nieuwe poonwijk Spoorlaan een volwassen 5 jaar oude Konings-lindeboom. )it was het officiële eindsignaal roor het werk aan de sociale wo- ïingbouw in dit gebied. De boom taat aan Beukenrode, la een wandeling door het nieuwe jedeelte volgde een officiële ont- angst in restaurant 'Boerhaave', iurgemeester Stolwijk zei dat er in otaql 340 woningen zullen komen. Vat de verdere nieuwbouw betreft lad ir. Buijsert er behoefte aan de igen te richten op de Leidse agglo meratie. In anderhalf jaar tijds zijn lank zij een nauwe samenwerking net o.a. de woningbouwvereniging Voorhout' in Spoorlaan 188 wonin gen gerealiseerd. Spoorlaan omvat ïu 36 eengezinswoningen, 20 be- aardenwoningen en nog eens 61 engezinswoningen. Deze woningen verden gebouwd in opdracht van e woningbouwvereniging. Ook het iouwfonds fungeerde als opdracht lever en wel voor eengezinswonin- en in de premie-koopsector. RIJNSBURG Het zwembad Het Waterbos begint al duidelijke vormen te krijgen. De betonnen zwemkuip ligt er al grotendeels. Het zwembad zal deel uitmaken van een groot recreatie-object. Ook de gemeente Valkenburg heeft een vinger in de pap bij de bouw van het zwembad. Valkenburg is in de Stichting Het Waterbos vertegenwoordigd. Er wordt hard aan gewerkt om het zwembad zo spoedig mogelijk in gebruik te kunnen nemen. ATWIJK De schaakvereniging Catwijk' heeft bij de gemeente angeklopt voor een extra-subsidie oor het geven van schaakonder- rtcht aan de jeugd. Er wordt mo- lenteel aan ongeveer 500 leerliri- en van basisscholen en scholen oor voortgezet onderwijs schaakles egeven. Dat heeft al geresulteerd ii het uitreiken van ongeveer 270 lionnendiploma's. laast het schoolschaken staan ompetities en wedstrijden voor de chooljeugd op het programma. Ook ril de schaakvereniging op. de eugd afgestemde theorielessen aan geven. Daarmee zijn kosten emoeid, die de schaakvereniging zo'n achthonderd gulden be- iroot. Iet verlenen van de gevraagde ubsidie betekent dat de gemeente en extra-bedrag beschikbaar stelt oven het bedrag waarop krachtens. e verordening jeugdwerksubsidies OI anspraak bestaat. Het college van.' gedeelte Wassenaarseweg; wegre- W. meent dat een extra- ubsidie wel op z'n plaats is en dviseert de raad de gevraagde chthonderd gulden beschikbaar te tellen. erdaohte van drukhandel: KATWIJK De commissie ad hoe voor de ongeorganiseerde jeugd heeft in een tweetal adviezen ge pleit voor de beschikbaarstelling van een eigen ruimte voor jongeren vanaf ongeveer 18 jaar, die ener zijds wel behoefte hebben aan so- ciëteitsverkeer, maar andeiteijds geen lid wensen te worden van de in Katwijk bestaande instellingen op dit gebied, die alle in meer of mindere mate kerkelijk gébonden zijn. Een gedeelte van het voormalige schoolgebouw-postkantoor aan de Voorstraat biedt daartoe gelegen heid. De oostelijke helft er van fungeert als tijdelijk onderkomen voor een aantal ambtenaren van de dienst van openbare werken: het westelijk gedeelte kan na de inge bruikneming van het nieuwe post kantoor aa,n het Baljuwplein, ter beschikking worden gesteld aan de KATWIJK B. en W. hebben de raad een voorstel gedaan tot het verlenen van een krediet voor de uitvoering van enkele belangrijke verkeerstechnische werken. Dit be- treft a. de aanleg van de Laan van Nieuw-Zuid. B. en W. merken op, dat nog geen keus is gemaakt uit de mogelijkheden om de Laan van Nieuw-Zuid te doen eindigen of op de Molentüinweg of in het verleng de van de toekomstige S4. Hierover is nog nader overleg noodzakelijk met diverse, instanties: b. een aan tal verbeteringen aan tertiaire weg 10 (Sandtlaan- Molentüinweg) en omgeving onder te verdelen als volgt: verbreding Rijnbrug: verbre ding Zandslootbrugreconstructie constructie T 10 (Sandtlaan-Mo- lenruinweg); wegreconstructie Zon nebloemstraat: wijziging en uit breiding verkeerslichtengrond aankopen. bedoelde jongeren, inmilddels vere nigd in de stichting 'Open Jonge renwerk Katwijk'. Gezien het tijdelijke karakter van deze voorziening opzet is de jon geren definitieve huisvesting te bieden in de te bouwen centrale accommodatie is in overleg met de dienst van openbare werken ge streefd naar aanpassing van het gebouw tegen zo laag mogelijke kosten. De belangrijkste werkzaam heden bestaan uit het verwijderen van de lokettenwand, het uitbrei den van de toilettengroep en het aanbrengen van een doorgeefluik tussen de keuken en één van de grote ruimten. Kosten 16.700. B. en W. willen de ruimte aan de jongeren verhuren. De stichting moet voor een sluitende exploitatie zorgen, waarbij naast de verwachte bar-omzet is gedacht aan de gelden die van de bezoekers worden ont vangen wegens deelname aan ver schillend^ activiteiten. Voorts is in principe toekenning van zowel rijks- als provinciaal subsidie m de jerbouwingskosten mogelijk. HAZERSWOUDE De Amster dammer Paul Blomaart zal de eerstkomende drie maanden de di rectie voeren over het gemengde koor van de christelijke zangvere niging Zangv en Vriendschap uit Hatzerswoude. Tijdens de ledenver gadering deelde voorzitter J. Sloott weg mee dat het bestuur druk doendq is om voor de jeugdkoren die do'or gebrek aan een dirigent nu 'stilstaan', zo spoedig mogelijk een technisch leider aan te trek ken. Zang en Vriendschap dat .onlangs het 55-jarig bestaan vierdé, telt hu 80 leden, een lichte teruggang, aldus meldde secretaris C. Francken. Toen penningmeester J. Laros me dedeling deed van een nadelig sal do, leidde dit tot de discussie onder de leden over de mogelijkheid van een vaste subsidie die van gemeen tewege zou moeien worden ver strekt. 'De belangrijke plaats die het koor op cultureel gebied in de gemeente1 inneemt, mag toch wel een rol spelen', was veler mening. Penningmeester J. Laros werd her kozen. Mejuffrouw H. Cok neemt de plek van mevrouw Hoogerwerf- Matze in. Op 14 ma_art wordt het 55-jarig bestaan in intieme sfeer gevierd. )EN HAAG Tijdens een groot- cheepse actie konden op 19 épril n een motel te Sassenheim enige lersonen worden gearresteerd die ich aan handel in verdovende ïiddelen schuldig zouden maken. )EN HAAG De Haagse officier justitie heeft gisteren vijf ïaanden gevangenisstraf ge*-eist waarvan twee voorwaardelijk) en jaar ontzegging van rijbe- oegdheid tegen een 37-jarige oopman, die in april '74 op de ruising Erasmusweg-Leyweg een ngeval met dodelijke afloop ver- orzaakte. Een 18-jarige wielrijder ras bij de aanrijding zodanig ge rond geraakt, dat hij kort daarop •verleed. De verdediger wees erop, lat verdachte, ondanks diens ver- ileging in een psychiatrische in- ichting, z'n rijbewijs had mogen «houden, hoewel het ziektebeeld het gebruik van medicijnen aartoe geen aanleiding gaven. De rechtspraak zal op 28 januari litspraak doen. 1MUIDEN 600 kisten kabeljauw, 1750 (sten koolvls, 12 kisten schelvis. 280 ■sten wijting, 2 kisten schol. 35 kisten •har, 54 kg heilbot. 25 kisten leng, 10 teten heek, 208 kisten diverse. 'fijzen per 1 kilogram: heilbot 6160; per llogram: kabeljauw I 108—71, II -- -73, III 104—76, V 96—51, koolvis I a—58. II 70—53, III 78—48, IV 54—39, toelvis 92. II en I 112—92, V 98, tool III 138, IV 130, wijting 6-1—31. toar 92—60, leng 9482. 1ESOMMNGEN: KW 4 6300, KW 15 0, KW 42 ƒ47500, KW 213 7900, 45 2200, UK218 11600, spanvis- UK 89 en 123 4700, VD 19 en 73 15300. Hoewel enkele" personen wisten te ontkomen arresteerde de politie vier personen, een Portugees, twee Italianen en een Amsterdammer. Zij zaten in de op het parkeerter rein staande auto waarin de Am sterdammer achter het stuur zat. Op het terras zaten nog enkele lieden die van de handel werden verdacht, maar zij wisten te ontko-, Gemeentelijk. Voortgezet Onderwijs men. De buitenlanders zijn inmiddels over de grens gezet; voor de Haag se rechtbank had zich nu een 23- jarige portier uit Amsterdam te verantwoorden wegens verboden wapenbezit. In zijn auto trof de politie een stengun aan met 38 scherpe patronen en een alarmpis tool. Verdachte ontkende dat de wapens zijn. eigendom waren, die zouden door de buitenlanders uit Amster dam zijn meegenomen zonder dat hij het wist. Hij beklaagde zich er over dat hij nu wel een strafvervol ging heeft, maar de buitenlanders buiten schot blijven. Hoewel hij als portier werkte ont ving verdachte bijstand-uitkering. 'Die is voor iedere Nederlander', aldus zijn standpunt. Verdachte is reeds achtmaal veroordeeld o.a. we gens roofoverval, wapenbezit en handel in verdovende middelen. De officier eiste wegens dat wapenbe zit drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Spijker, vond het bewijs niet geleverd dat de vuurwa pens van verdachte waren, behalve het alarmpistool. Hij vond het de vraag of gesprokén kan worden van het 'voorhanden hebben' van wa pens wanneer die achterin een auto worden aangetroffen en mogelijk daar door anderen zijn neergelegd. Vonnis op 28 januari. Wel MEAO-school ZOETERMEER Het Zoetermeer- se gemeentebestuur zal het advies van het Centraal Orgaan voor het (COGVO) géén meao in Zoetermeer te bouwen naast zich neerleggen. Het college van B. en W. is van mening dat de berekeningen met betrekking tot het verwachte aantal leerlingen voor de meao-school zo als het COGVO die had opgesteld te weinig op de praktijk zijn afge stemd. Dat orgaan had een verzoek van Zoetermeer de school op het rijksscholenplan te laten plaatsen afgewezen, omdat er een te gering aantal leerlingen van- de meao ge bruik zou maken. Het COGVO was mede tot deze conclusie gekomen door de aanwezigheid van soortge lijke scholen in de Haagse agglo meratie. Zoetermeer wijst dit argu ment van de hand. De bereidbaar- heid van die scholen is vanuit Zoe termeer ronduit slecht, zo legt men uit. Het COGVO heeft nauwelijks reke ning gehouden met de leeftijdsop bouw in 7oetermeer, die in belan grijke mate verschilt van het lan delijke beeld. Omdat Zoetermeer vindt dat het COGVO onvoldoende begrip heeft voor de situatie van de groeistad zal het college van B. en W. die Instelling passeren bij het volgende verzoek, dat' nu recht streeks aan de minister van onder wijs gericht zal 'worden. Pas wan neer de meao op een scholenplan Is geplaatst komt het in aanmerking voor de noodzakelijke overheidssub sidies. DEN HAAG De Classis 's-Gra- venhage van de herv. gemeente or ganiseert in het eerste kwartaal van dit jaar weer een Leerhuis. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 18 januari: proL dr. H. Berkhof. Onderwerp: 'Discussie rondom de mogelijkheid of (onmo gelijkheid van de menselijke vrij heid'; zaterdag 1 februari: drs. C. Aalders. Onderwerp: 'Dé betekenis van de spiritualiteit voor de Kerk van van daag'; .zaterdag 15 februari: prof. dr. M. de Jonge. Onderwerp: 'De betekenis van het onderzoek van de wereld tussen Oude- en Nieuwe Testa ment' zaterdag 1 maart: prof. dr. E. Jan sen Schoonhoven. Onderwerp: 'Al gemene religiositeitdoodsteek of loutering van het christelijk ge loof?'; zaterdag 15 maart: dr. F. Boerwin kel. Onderwerp: reacties op zijn boek 'Einde of nieuw begin'; zaterdag 29 maart: mevr. dr. J. C. Schreuder. Onderwerp: 'De zin en de waarde van het pastorale ge sprek'. De bijeenkomsten worden geouderi in de Wilhelihinakerk, Louise Hen- riëttestraau van 10.30-12.30 uur. De kosten bedragen 2.50 per keer. Naast ambtsdragers zijn ook be langstellende gemeenteleden harte lijk welkom. Opgaven van deelna me aan het adres van de scriba van de classis, Berkenbosch Blokstraat 18, Scheveningen. VOORBURG Met ingang van deze maand kunnen gehandicapten elke donderdag van tien tot drie uur terécht in het Ontmoetingscen trum Haak In aan de Van Zeg waardstraat in Voorburg. De gehan dicapten, die normaal in het ar beidsproces zouden meedraaien als ze hun handicap niet hadden, kun nen daar lotgenoten ontmoeten om te knutselen, spel te beoefenen en te converseren. APOTHEKEN REGIO LEIDEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van .de apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 10 Jan. tot 17 Jan. door de apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht Lelden, en de apo theek Beker. Lijtweg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Voorscho- tense apotheek, Leidseweg 66. FILMS IN LEIDEN TOT 22 JANUARI Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 'China town', 18 Jaar: dagelijks 14.30, 19 ën 21.30 uur; zo 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Camera: Hogewoerd, tel. 24919. 'Macbeth', 18 jaar. Nachtvoorstelling 'Johnny got hls j gun' vrijdag- en zaterdagavond 23.30 18 jaar; Kindermatinee 'Het teken van Zorro'. Wo. en za 14.30 uur; zo 14 en 16.15 uur. LISSE-BOLLENSTREEK Dinsdag werd in het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek een studie middag gehouden door de Vereni ging 'Theorie en Praktijk'. Ir. R. Dankert verzorgde een inleiding over 'selectiekeuring, vrijwillig of verplicht'. Doel van deze middag was voornamelijk een methode te ontwikkelen om tot een betere kwaliteit van de tulpen te komen. De kwekers ondervinden de nade len door een slechte kwaliteit. Spreker zei dat een aantal kwekers in het noorden een nieuwe partij plantgoed had gekocht; de resulta ten waren bedroevend. Per jaar wordt 12 miljoen kg plantgoed ver handeld waarvan een derde nadelig uit de bus komt, wat een nadeel geeft van 1 miljoen gulden. Men kan hierin individueel verbetering brengen, maar ook groepsgewijze door selectiebedrijven aan te leg gen voor de telers. KATWIJK In de periode van 1945 tot 1960 heeft de gemeente een aantal woningcomplexen laten bouwen die zij ook nu nog in ei gendom en beheer heeft. Het woon- gerief van deze woningen is achter gebleven bij dat van later gebouw de woningen. Dit is voor B. en W. aanleiding geweest voor de wonin gen, deel uitmakende van de com plexen Witte Hek (Piet Heinlaan e.o.) en Larikslaan een pakket voorzieningen te laten samenstellen die ten aanzien van die woningen moeten worden getroffen )zodra de gelegenheid zich daartoe voordoet. In het algemeen zal dat het geval zijn bij ontruiming door huuröpzeg- ging. VOor de woningen aan de Piet Heinlaan bedragen de verbeterings- kosten naar raming 21.000 per woning en voor de panden aan de Larikslaan is een bedrag van 24.000 per woning becijferd. De te maken kosten zullen door een huurverhoging móeten worden gedekt. Voor de woningen deel uit makende van het complex Witte Hek is die voorshands vastgesteld op 213 en voor de andere wonin gen op 242 per maand. Raadslid Bei jen in brief aan B. en W.: LEIDEN In een brief aan de gemeenteraad konstateert het raadslid Laurens Bei jen (PPR, PSP, D'66), dat er ten aanzien van het autoslopen in de Marnixstraat nog weinig verbetering is gekomen in de situatie. Een verschil met vroe ger is ,zo schrijft hij, dat er wat minder rommel op straat blijft lig gen maar vooral de vervuiling voor het oog is nog even erg als vroeger. In de parkeervakken in de Marnix straat staat al sinds ongeveer 20 december een oplegger met 3 au towrakken. Ook aan het eind van de Marnixstraat en op het straatje bij de Van Voorthuijsenschool staan regelmatig vrachtwagens met wrakken, ook op het trottoir. Er worden daar wrakken overgeladen en er wordt nög steeds op straat gesloopt. Regelmatig melden bewoners van de Marnixstraat aén de, heer Beij- en, dat ze eindelijk eens van de vervuiling, de overlast en de herrie af willen. Bij de politievindt men weinig gehoor, klachten hebben geen resultaat. Bei jen vraagt het college of het juist is, dat er niet tegen mensen kan worden opgetre den, die wrakken en dergelijke op vrachtwagens opslaan, (volgens de politie een leemte in de oude en nieuwe algemen politieverorde ning). Hij vraagt het college ver der, of het mogelijkheden ziet om hier verandering in te brengen door wijziging van de APV en of het bereid is dat zo spoedig moge lijk te 'doen. Ook vraagt hij zich af waarom er van politiezijde niet meer gedaan is om de ongewenste sloperij in de Marnixstraat tegen te gaan (er wordt naar zijn weten nog steeds op straat gesloopt, terwijl de vrachtwagens ook op verboden plaatsen staan). Ten slotte vraagt hij het college of er niet meer mogelijkheden voor politieoptreden zijn, als het gedeel te van de Marnixstraat ten noorden van de Willem de Zwijgerlaan zou zijn afgesloten voor vrachtwagens of voor auto's met hoge asdrukken. DEN HAAG Uit een weiland in Rijnsburg hadden drie Turken twee geiten en een schaap gestolen. Het drietal had de dieren nodig voor een rituele slachting volgens hun eigen geloofsritueel. De dieren wer den 's nachts in de weide, geslacht en vervoerd door een 27-jarige Turk naar Amsterdam. 'Het is toch wel een rare bedoening wanneer je voor je geloof een diefstal gaat plegen', merkte de officier van justitie op. 'Dat ritueel vlees is toch wel ergens te koop'. Hij eiste een boete van 250 en voorwaardelijk een week gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De politie rechter veroordeelde conform de eis. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin 'n Lelden en omgeving 0P DE BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414 'The bom loosers', 18 jaar; dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur. Nachtvoorstelling "Venus In bont', 18 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond om 23.30 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. 'Marie ke van Nieum-wegen', 18 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur. zo. 16.45 uür. Lido: Steenstraat 39. tel. 24130. 'The man with the golden gun'. 14 jaar. De nieuw ste James Bond filh. Tijden zie Studio. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. 'Spys'. 18 jaar. Dagelijks 19 en 21.15 uur. Kin dermatinee 'Robin Hood', eep Walt Dis ney tekenfilm. Dagelijks 14.30 uur. Bezoekuren /iekeiiliiil/.en: si.; i -..iIh-iii ziekenhuis: KlasseaTdclingen: Volwassenen i-tg-.ijrs van 11.15 tot 12 uur. van 14 tot 14 45 uur en van 18.30 tot 19 30 uur K-aama" deling dagelijks van 11 15 tot 12 uur (alleen v echtgen van 15 tot IK Tir-en van 18 30 tot 19.30 uur. Kmaerain- irig dagelijks van 15 tot 18 30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14 45 uur en van 18 30 tot 19 30 uur, Kraamafdellng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18 30 tot. 19 30 uur. Kmner- at'dellng dagelijks van 15 tot 18 3o uur C(.'U (Hartbewakening) dagelijks van 14 15 tot 14 45 uur en van 19 tot 1930 uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14 30 uur en van 18 30 tot 19 uur Diaennessen hu Is: Middagbezoekuur i B 45- 14 30 uur. Avondbezoekuur 18 3019 30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14 <<()- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14 00-15 00 uur voor overige familieleden Kinderen beneden 14 laar hebben geen toegang op de kinderafdeling KndegeeslDinsdag en vrijdag 13 tot 14 30 uur: zondag 11-12 uur en 14 tot. 15 uur: eerste klasse de gehele dag Annakllnlek: Klasse ardeling van 13 30 tot 15 30 uur. van 18 30 tot 20 00 uur: Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur. van 18 30 tot 19 30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders alleen op woensdagavond van 18 30 tot 19 30 uur Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15 00 tot 1(100 uur. 18 30 tot 20 00 uur Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18 30 tot 18 45 uur Zater dag en zondag 15.30 tot 15 45 uur Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken. Alphen aan den Itljn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11 30 uur 13.30 tot 14 15 uur en 18 30 tot 19 30 uur. 3e klas 13 30 tot 'i,1^ uur £n 1830 tot 183" uuu kraam afdellng 13 30 tot 14.15 uur. alleen voor echtgenoten 19-20 uur: Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur. LEIDEN Op maandagavond 20 januari zet K&O haar serie avond- kamermuzeiek voort met een optre den van het Danzi-kwintet in de Stadsgehoorzaal. Dit ensemble dat bestaat uit Frans Vester, fluit, Han de Vries, hobo, Piet Honingh, klari net, Brian Pollard, fagot en Adri- aan van Woudenberg, hoorn „al werken ten gehore brengen van F Danzi, P. Hindemith, J. Haydn en J. Francaix. Het Danzi kwintet gaf zijn eerste concert in het kader van het Holland Festival 195»r Sinds dien bouwde het kwintet in betrek kelijk korte tijd een grote reputatie op, vooral als vertolker van eigen- tijfse werken. In grote Europese bibliotheken werd materiaal gevon den van werken van grote 19e- eeuwse componisten. Vele, tot dan toe nog onbekende composities die gevonden werden werden op het repertoire genomen. LEIDEN Met de oude klucht 'Trijntje Corneli^ gaat dé sectie Projekt '75 vanx het Leids Acade misch Kunstcentrum de komende weken de hort op., oftewel de buurt in. Een terecht. Want dit korte toneelstuk, ruim een uur duurt het. is de moeite van het zien volledig waard. De première-voorstelling was de eerste en laatste In universitaire kring. Een tot de nok volgestouwd LAK theater, aan het Levendaal boven de Consumarkt. zag een heerlijke Oud-Hollandse klucht uit de 17e eeuw, met veel verve vertolkt worden. De grote mensen van Pro jekt '75 de samenbundeling van universitaire en gemeentelijke cul turele activiteiten in het komende eeuwfeest van 19 tot 24 mei waren ook hier de, regisseurs: Roel Polak en Roel van Empelen. Maar laten wede voortreffelijke kos tuums en de vindgingrijke decors niet vergeten. Het is al gezegd: de spelers speel den het verhaal over de in de haven van Antwerpen beroofde Trijntje Cornelis, die daarna slim wraak neemt, met verve» Het Vlaamse én Leidse accent vormden natuurlijk een belangrijk ingre diënt hierbij. Speciaal Barbara Ba- rendregt in de hoofdrol. Daan Iken als Kees en ook wel Hanca Leppink waren de beste spelers. Daarmee niets tena gezegd van het spel van Paul Rietkerk, Marcel Maas en El- na Stellwagen. Enige figuranten en een paar liedjes completeerden het geheel. Na afloop kon men patronen van historische kledij kopen, die gedra gen zullen worden bij de histori sche maaltijd bij het begin van het eeuwfeest, 2e Pinksterdag in de Breestraat. Over het stuk alle lof. en een aansporing het zo mogelijk te gaan zien ln een Leids buurt- of clubhuis. JAN HOEKEMA ort-n i ou i.-s-n 5t~3 c-xe/;ïD V. ort, -n i cm >»s -u it-ö e-T€;:ió kor t-nicui «"•iiit-ao-TSïsio; kort-Ti ïuuuTt-uit-aG-T^^io kor t-niemm-Tii t-dc-ïoffia KATWIJK Met de firma B. van Rijn en zn„ smederij en lasserij. Elleboogstraat 3, bereikten B. en W. in principe overeenstemming over de aankoop van een aan de Elle boogstraat gelegen bedrijfsruimte met ondergrond groot plm. 286 ca. De opstal is gelegen in het volgens het bestemmingsplan Katwijk aan Zee te saneren dorpsdeel en dient te worden verwijderd. Deze gedeel telijke amovering maakt een be drijfsvoering ter plaatse niet meer mogelijk, zodat het noodzakelijk is het gehele bedrijf te verplaatsen. De firma is bereid haar eigendom aan de gemeente te verkopen voor de prijs van 140.500. KATWIJK In 1974 besloot de raad een krediet van 30.000 be schikbaar te stellen voor het be woonbaar maken en samenvoegen van twee woningen deel uitmakend van 'Het Koningshofje*, Kerkstraat 47, alhier. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is bereid een subsidie van 40 pro cent in de subsidiabele kosten te verlenen. De subsidiabele kosten zijn gesteld op 6.937 zodat het subsidie neerkomt op een bedrag van 2.775. KATWIJK Naar uit een routine- onderzoek van de Politie Verbin- dings Dienst gebleken is verkeren de bij de politie in gebruik zijnde mqbilofoons en portofoons in een zodanige toestand, dat zij in ver band met de verminderde bedrijfs zekerheid binn'en afzienbare tijd moeten worden vervangen. De korpschef van politie heeft voor de vervanging van deze in 1968 en 1969 aangeschafte en sedertdien in tensief gebruikte apparaten (6 por tofoons en 5 mobilofoons) een pri oriteitenschema opgesteld. Volgens dit schema dienen in 1975 3 mobi lofoons en 3 portofoons te worden vervangen en in 1976 2 mobilofoons en 3 portofoons. Voor 1975 wordt 19.000 nodig geacht. KATWIJK Aangezien de Kat wijkse Reddings Brigade de afgelo pen jaren is geconfronteerd met een aantal ongevallen bij de uitoe fening van het brigadewerk acht het bestuur het gqwenst een onge vallenverzekering voor de werkende leden af te sluitqn. De premie uit gaande van 75 ongehuwde en 25 gehuwde werkende leden bedraagt 1.137,50 per jaar. B. en W. stellen voor het jaarlijks aan de K.R.B. uit te keren subsidie ingaande 1974 te verhogen met het bedrag van de premie. KATWIJK Het bestuur van de vereniging voor christelijk onder wijs op gereformeerde grondslag te Katwijk aan Zee verzocht de ge- meente gelden beschikbaar te stel len voor het aanschaffen van het Liedboek voor de Kerken ten be hoeve van de Marnixschool aan de Schimmelpenninckstraat. Het be stuur der Vereniging voor Her vormd Onderwijs te Katwijk aan den Rijn heeft de gemeente ge vraagd gelden beschikbaar te stel- - len voor de Otto Baron van Wasse- - naer van Catwijckschool voor het aanschaffen vana. wandversie- ring; b- het Liedboek voor de Ker- ken: 2. de Prinses Beatrixschool voor de aanschaf van het Liedboek. KATWIJK AAN ZEE Drs. W. C. Hovius te Ede die het beroep van de Hervormde Gemeente alhier heeft aangenomen, hoopt op zon dag 7 maart zijn intrede te doen. Hiermede wordt de vacature van ds. C. Treure die naar Bleskens- graaf vertrok, vervuld. KOUDEKERK-HAZERSWOUDE Tijdens de jaarlijkse toneelavond van de CJP afdeling Hazerswoude- Koudekerk aan den Rijn zal wor den opgevoerd het toneelstuk 'Kon- takt met Kootje'. De voorstelling wordt gegeven op 24 januari in het verenigingsgebouw van Hazerswou- de-Dorp. De aanvang van de voor stelling is kwart voor acht. KATWIJK Met het oog op de aanleg van de transportleiding naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in 't Heem is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking krijgt over de gronden. De verkoopster is bereid deze grond te verkopen voor de prijs van 4 per m2. De koop som voor- de grond bedraagt 58.720. KATWIJK A.D. RIJN 15 januari groenteveiling: 233 ton waspeen. Prijzen waspeen AI 480-940, 480-940, II 260-690, BI 610-1210. II 260-640, Cl 560-750. II 430-600. bloemkool 27-36, gele kool 3, ■knolselderij 3-5. selderij 21. prei y&-66, rode kool 20, uien 520. LEIDEN Vrijdag 17 januari treedt in de Stadsgehoorzaal de Ne derlandse magiër Hans Kazün op. Hij zal een zo geheten tele-kinese- demonstratie geven, waarbij hij een vork in de hand van een toeschou wer laat krombuigen door zich op het metaal te concentreren. Het optreden zal plaatshebben als on derdeel van een programma dat om acht uur begint en om tien uur is afgelopen. Leidse stadhuis behoorde tot werkgebied DEN HAAG Een 19-jarige beton*- vlechter uit Hazerswoude had een groot rayon 'opgebouwd' voor het plegen van inbraken en diefstallen. Dat rayon omvatte zijn woonplaats, Voorschoten, Leiderdorp en het Leidse stadhuis, Zoetermeer en nog andere plaatsen. Acht maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van het voorarrest, luidde de eis van de Officier van justitie bij de Haagse rechtbank. De verdachte zal ook nog voor de kantonrechter in Alphen aan den Rijn moeten, .verschijnen. Toen hij bezig was met inbraak In een zelfbedieningszaak te Leider dorp, werd hij gearresteerd. In Lel den werden twee inbraken ge pleegd, waaronder in het stadhuis. Geld, levensmiddelen en dergelijke behoorden tot de buit. Verdachte was reeds eerder veroordeeld tot negen weken gevangenisstraf, waarvan zes weken 'voorwaardelijk. De verdediger moest vaststellen dat zijn cliënt intelligent genoeg is om een andere levensweg te volgen, maar vanwege een 'vrijheidsdrlft' in verkeerd milieu terecht is geko men. Hij vroeg een niet te lange gevangenisstraf Vonnis over 14 da gen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3