bortuskliniek reest stappen egen medicus Overleg over lonen wordt te ingewikkeld Nog 175 dagen— Onbevoegde werkt jaren als verpleger >tarfigMer Voor griepprik vaccin genoeg CNV wil overleg in de Stichting wel hervatten Jjta, 'schuldig' ook beslag apparatuur Veehouder ontruimt na fel verzet toch zijn boerderij Misschien paar dagen wachten Industriebonden NW na eerste ronde metaal-CAO: en dan ligt deze jongen toevallig wel ergens op het strand van Marbella met in de rechterhand een forse cuba libre welke hem zojuist werd geserveerd door een aller aardigst ogende juffrouw. Deel van giftig opium is terug Politie verbaasd over goedgelovigheid van ziekenhuisdirecties Ontdekt door foute naam voor aspirine Boersma: 1975 voor kabinet beslissend jaar 110UW/KWARTET DINSDAG 14 JANUARI 1975 BINNENLAND T3-K5 an een onzer verslaggevers MSTERDAM Het gerechtshof in Amsterdam acht het 'geens- ns onwaarschijnlijk' dat de strafrechter te zijner tijd de arts A. van den Bergh, medisch coördinator vah de abortuskliniek Bloe- gnhove in Heemstede, schuldig zal bevindên aan het meermalen Mfbreken van zwangerschap. anp deze overweging stoelt de be- leiihikking van het Amsterdamse hof n-it de rechter-commisaris in Haar- injm op vordering van de officier in justitie in Bloemenhove huis- ai^eking mag doen. Mr. J. L. Andre- hoofdofficier van justitie in larlem, was in beroep gegaan bij w-jet hof nadatd e Haarlemse recht- sr< mk in november in raadkamer it-id beschikt dat geen huiszoeking isfëist mocht worden. raadkamer in Haarlem liet de Irafwaardigheid van de artsen in Bloemenhovekliniek buiten be bouwing. Nu het vooronderzoek de strafzaken tegen directeur F. ,use en medisch coördinator A. S. in den Bergh is gevorderd, heeft it hof in raadkamer dat niet ge- lan. Met betrekking tot de straf- jervolg van pagina 1 pus te volgen krijgen de vier Eu- bpese landen In oordeel mee te linnen doen bij. de rabricage van in veel groter aantal toestellen pn ze zelf nodig hebben. Jerde landen vier landen -hèbbén zelf 350 istellen nodigTBe Verenigde Sta- kopeni! "vocir de eigen lucht- UjM f4J5Q|1toestellen waardoor de produktie op een aantal van ipestdllen komt, dat mogelijk Igtoiindien derde landen als Iran ,,_f"de YF 16 aankopen. De West- k uropese landen kunnen dan in n verhouding van 40:10:15 ln de bricage delen. Van de eigen toe- ellen maken zij zelf 40 procent, .lm de Amerikaanse toestellen 10 ocent en van de, toestellen voor irde landen 15 procent. et is overigens nog lang niet ze- ir dat de vier landen gezamenlijk YF 16 gaan aankopen. Het is et uitgesloten dat de Belgen toch Mirage nemen. De Nederlandse chtmacht wil wel graag de Ame- fkaanse jager. Een luchtmacht oordvoerder ontkende gisteren dat Amerikaanse keus voor de YF 16 een onaangename verrassing as aangekomen. olgens berichten in politiek Den aag gaf de luchtmacht sterk de Dorkeur aan de YF 17 Cobra. Men ijst er daarbij op dat de lucht macht al veel eerder de Cobra al en als Amerikaanse kandidaat ad uitgekozen en veel tijd en geld eeft besteed om dit toestel te be-, >rdelen. De Nederlandse industrie die bij het" project betrokken orden, zouden daarentegen de lorkeur geven aan een Europees, rans toestel, omdat dit cje basis iu kunnen''leggen voor een. zelf- andige West-Europese vliegtuigin- ustrie. PvdA heeft onderwijl de hoop og niet verloren minister Vrede- ng ertoe te krijgen nog andere, mvoudiger, en goedkopere toestel- n te bekijken alvorens een beslis- ng te nemen. Ir. Vredeling heeft at eerder al geweigerd. De PvdA eeft de afgelopen week na 35 al irder gestelde vragen weer tien amervragen over de opvolging van Starfighter ingediend. (iet overtuigd RITA 'Mag ik even beneden ko men? Ik moet op school •voor schoonsteenveger spe len'. zaak tegen de arts Van den Bergh, acht het hof, 'op grond van wat uit het onderzoek reeds thans is geble ken', een veroordeling waarschijn lijk. Blijkens de beschikking van het hof is het eveneens 'geenszins on waarschijnlijk', dat de strafrechter de, als 'medische indicatie' gepre senteerde, gronden ter rechtvaardi ging nietz al aannemen. Bij een veroordeling, zo meent het hof, zal de rechter waarschijnlijk de appa ratuur waarmee abortus wordt ge pleegd, in beslag doen nemen. Er is daarom volgens het hof geen grond waarop verlof tot huiszoeking ter inbeslagneming geweigerd zou kun nen worden. Geen, beroep De leiding van de kliniek kan te gen de beschikking geen. hoger be roep aantekenen bij de Hoge Raad in Den Haag. Ineen geval als dit opent de wet die' mógelijkheid slechts voor het openbaar ministe rie. Wel kan de leiding van de kliniek, als de apparatuur in beslag genomen is, daartegen in beklag gaan bij de rechtbank in Haarlem. Als tot inbeslaèneming wordt over gegaan, zal dat ook gebeuren, zo heeft mr. L. Laus, raadsman van Bloemenhove, gisteren meegedeeld. De apparatuur die in het geding is, wordt gebruikt voor de afbreking van zwangerschappen van meer dan twaalf weken. De raadkamer van de rechtbank in Haarlem over woog in november onder meer, dat een rechterlijk ingrijpen niet ge rechtvaardigd is, omdat de in be slag te nemen apparatuur ook wordt gebruikt voor het zwanger schappen 'van minder dan twaalf weken (in de polikliniek van Bloe menhove, het Bea-huis). Volgens mr. Laus staat, als tot in beslagneming wordt overgegaan, nog geenszins vast dat alle appara tuur in beslag wordt genomen: 'Ze kunnen ook één tang meenemen, waarom niet?' Wordt wel alle appa?- ratuur uit Bloemenhove meegeno men. dan zullen de activiteiten in het Bea-huis naar zijn zeggen niet onmogelijk worden gemaakt, maar wel 'ernstig worden vertraagd'. Met betrekking tot de consequen ties van de huiszoeking stelt het Amsterdamse hof in zijn beschik king: 'Indien inbeslagneming feite lijk tot sluiting van de kliniek zou leiden, zou die uitkomst moeten worden aanvaard als een uitvloeisel van het wettelijk stelsel van inbe slagneming met het oog op latere onttrekking aar het verkeer'. Van een verslaggever BEEMSTER De veehouder Thijs van der Lee (51) heeft gisteren na bemiddeling van de huisarts J. O. Laan zijn verzet tegen de ontrui ming van zijn boerderij in Midden- Beemster opgegeven. Eerder op de morgen had hij gedreigd zichzelf, zijn vee en zijn hooivoorraad in brand te steken. Van der Lee moest zijn boerderij ontruimen, omdat het bedrijf plaats moest "maken voor een viaduct, dat wordt aangelegd in een provinciale weg dwars door de Beemster. De veehouder weigerde zijn boerderij te verlaten, oindat de gemeente hem op 1 oktober een vergunning had verstrekt voor de bouw van een nieuwe stal elders. Maar die ver gunning werd later weer ingetrok ken. Die intrekking was mede te wijten aan acties van Van der Lee's broer Klaas, die wegens een erfe niskwestie ruzie heeft met zijn broer. Smeekbeden van Thijs' vrouw en kinderen konden maandag de vee houder er niet van weerhouden aan vankelijk twee vaten benzine van 200 liter voor een deel over de hooiberg uit te sprenkelen. Om tien uur arriveerde de politie met ver sterking, maar ook deze kon Van der Lee niet tot rede brengen. Huis arts Laan, die later op de boerderij verscheen, slaagde daar wel in. Aan het eind van de ochtend liet de veehouder zich gewillig naar een politie-auto leiden. Zijn gezin heeft inmiddels een nieuwbouw-woning Van een onzer verslag gevers AMSTERDAM Men sen die nog vlug een prikje willen halen té gen de dreigende 'Nieuw-Zeeland'-griep, maar nog niet gehol pen kunnen worden, omdat de apotheek of de huisarts dit vaccin niet in voorraad heeft, hoeven niet te wanho pen. Er is griepvaccin genoeg, maar het kan een paar dagen duren voordat die weer in de 'medicijnkast' ligt. Zowel het ministerie van volksgezondheid als Philips-Duphar (de eni ge producente van dit vaccin in ons land; het overig^ wordt geïmpor teerd) zeiden gisteren desgevraagd, dat er op het ogenblik geen te kort aan dit vaccin is. Van de zijde van Phi lips-Duphar tekende dr. Soeters hierbij nog geruststellend <- aan, dat er gisteren nog een vrij grote hoeveelheid vaccin de deur uit is gegaan. Dit zowel in ampullen van 0.5 cc (voor een persoon) als in ampullen van 5 cc (voor tien mensen). Al leen in het geval dat er een ware 'run' op het inenten zou ontstaan, kan dr. Soeters 'niet ga randeren' dat er vaccin genoeg blijft." PAAR DAGEN In de praktijk zal het er daarom op neerkomen, dat men een paar dagen geduld zal moeten heb ben. Dat de voorraad griepvaccin bij de apo theken en huisartsen in het algemeen gering is of zelfs niet aanwezig is, is normaal. De vacci natie tegen griep ligt gewoonlijk in de perio de 1 september-1 de cember. Nadien is er praktisch geen belang stelling meer voor de griep-prik. Het gevolg is, dat de voorraad vaccin door apotheken en artsen in het algemeen sterk wordt verminderd. Daarbij komf nog, dat de groothandel (fabri kant) het vaccln-over- schot niet terugneemt. De apothekers en artsen lopen bovendien het ri sico, dat er het jaar daarop misschien geen vraag naar is. BESCHERMING Het staatstoezicht op de volksgezondheid deelt nog mee, dat geen on gerustheid hoeft te be staan bij reeds tegen griep ingeente perso nen. 'Alle in 1974 uitge geven vaccins bieden bescherming, ook tegen deze 'Nieuw-Zeeland'- stam', zo wordt meege deeld. Voorts wordt erop gewe zen dat er geen sprake is van een zeer recente stam. Deze griep-stam, die In feite de Port Chalmers-stam is (ge noemd naar de haven plaats in Nieuw-Zeeland waar deze griep voor het eerst werd geïso leerd) werd al in 1973 opgespoord. Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG Het overleg over lonen en andere arbeidsvoorwaarden is te ingewikkeld geworden. De gewone man kan door de bomen het bos niet meer zien en daarmee is het overleg in feite anti-de mocratisch geworden. betrokken, die door de gemeente beschikbaar is gesteld. De koeien zijn elders onder dak gebracht. Terwijl de zandhopen voor de aanleg van de nieuwe provinciale weg al reiken aan zijn opstallen, weigerde de veehouder Thijs van der Lee zijn inmiddels onteigende boerderij te verlaten. r Instemming met oproep AC Tl7 Van onze sociaal-economische redactie Deze klacht uitte de heer Wamste- ker (Industriebond NW) gisteren na afloop van de eerste onderhan delingsronde over de cao in de grootmetaal. De ingewikkelde pro cedure is destijds gekozen om de inspraak van de leden te vergroten. Het effect ervan is echter precies het omgekeerde: het is te ingewik keld geworden. Het moet eenvoudi ger, aldus Wamsteker. De gisteren begonnen metaalonderhandelingen vormen de laatste schakel in een overlegprocedure die vorig jaar juli met de presentatie van het urgen tieprogram van de drie vakcentra les is begonnen. Nogal hard Teleurstelling )e minister heeft ons er nog eens teeds niet van kunnen overtuigen at wij de nu genoemde dure toe- ellen nodig hebben voor onze ichtmachttaak. Hij heeft ons met kluitje in het riet gestuurd, atuurlijk kan hij de aankoop van en van deze dure jagers er in de lamer met steun van rechts en de hristen-democraten wel doorkrij- maar dat brengt hem toch in en pijnlijk conflict met zijn eigen ractie', aldus de PvdA-defensie- pecialist mr, K. de Vries. i'n eenvoudiger toestel, waar de VdA meer in ziet, is de Northrop 'iger. Het PvdA-Kamerlid Piet lankert verblijft momenteel in de rS om dit type te bekijken. Gezien 1 deze problemen is het momen- ïel niet mogelijk met zekerheid te eggen wanneer ir. Vredeling zijn eus definitief bepaalt en welk oestel dan gekozen wordt. De progressieve partijen en de VVD, voorstanders van legalisering van abortus, hebben giteren teleur gesteld op de beschikking van het hof in Amsterdam gereageerd. Woordvoerders van KVP en ARP verklaarden verheugd te i zijn over de beslissing. Het PvdA-Kamerlid dr. H. J. Roet hof zei: 'We hadden dit niet ver wacht. Deze gang van zaken onder streept weer de noodzaak van snelle legalisering van abortus'. Hij voeg de eraan toe toch wel goede hoopt te heben dat het niet tot sluiting van Bloemenhove zal komen. De werkzaamheden ter voorberei- ding van een ontwerp voor een nieuwe abortuswet van KVP en ARP zijn intussen vlotter verlopen dan was verwacht. Nog deze maand, waarschijnlijk op 21 januari, zal het wetsvoorstel openbaar Worden gemaakt. Het ontwerp van de WD zal dan in februari volgen. Het KVP-Kamerlld Van Schaik legde er gisteren de nadruk op dat een grondige behandeling van de drie abortuswetsvoorstellen (van KVP en ARP, van de VVD en van de PvdA) noodzakelijk is. Volgens hem is het daarom mogelijk dat aan de voorstellen een hearing zal worden gewijd. Bij een normaal verloop van de parlementaire behandeling zou, zo meent de heer Van Schaik, de nieuwe abortuswet medio 1976 in werking kunnen treden. UTRECHT Het CNV heeft in stemmend gereageerd op een op roep van mr. P. M. H. van Bo ven, voorzitter van het Neder lands. Christelijk Werkgevers verbond, om het overleg in de Stichting van de Arbeid te her vatten. In een gisteren uitgegeven verkla ring noemt het verbondsbestuur van het CNV het dringend gewenst het overleg over een aantal belangrijke punten voort te zetten. Het ver bondsbestuur verwacht dat het NCW binnenkort stappen zal on dernemen om het overleg opnieuw op gang te brengen en dat alle organisaties die c'.eel uitmaken van de Stichting van de Arbeid daaraan de nodige medwerking Zullen verle- nene. 'Doordat voor 1975 geen centraal akkoord tot stand is gekomen, is de afspraak om in 1975 een gezamen lijke studie te maken van het vraagstuk van de arbeidsduur ook in de lucht komen hangen', aldus het verbondsbestuur. Daarbij zou gesproken moeten worden over punten als de wekelijkse en de dagelijkse werktijd, verlenging van vakanties, wijziging van de pensi oengerechtigde leeftijd, kortere werktijden voor oudere werknemers en de gevolgen van de uitbreidijag van de leerplicht. 'Er is alle reden om deze studie op korte termijn aan te vatten, zegt het verbondsbe stuur, omdat zij immers extra nadruk krijgen door de huidige ont wikkeling en de vooruitzichten van de werkgelegenheid'. Het CNV-verbondsbestuur vindt dat nader bezien moet worden of in dat overleg ook enkele punten kunnen worde betrokken waarover het af gelopen jaar geen overeenstemming is bereikt. 'Blijkens uitlatingen van de heer Van Boven is het NCW bereid opnieuw overleg te voeren over openbaarheid van alle inko mens en uitbreiding van de cao's tof alle werknemers in de bedrij ven'. Het CNV meent daarom van het'NCW voorstellen te mogen ver wachten om dit overleg ook weer op gang te brengen. Via overleg op centraal niveau, het mislukken van het centraal ak koord en terugspelen naar de ach terban zullen de knopen dan nu eindelijk moeten worden doorgehakt Eenvoudig zal dat volgens de heer Wamsteker niet zijn omdat de standpunten in de loop van het onderhandelingsproces hier en daar (ADVERTÈNTIE) Als u over 175 dagen in plezierige oorden wil vertoeven, moet u nu toch echt wel gaan bekijken wat zo de mogelijkheden zijn. Bij Amro Reizen bijvoorbeeld. Daar kunt u alle vakantiekanten op. 'n Vliegreis of cruise met Neckermann, 'n autocartrip met Europa Express, 'n Rijncruise met Holland River Line, "n droombungalowvan Rent-a-home.de Amro reisadviseurs geven u graag alle inlichtingen. De uitgebreide folders liggenvoor u klaar bi de Amro Banken met het Amro Reizen vignet nogal hard zijn geworden. 'Het mislukken van het centraal ak koord heeft de zaak moeilijker ge maakt. Het komt er nu op aan de moed te hebben om ondanks die mislukking toch tot overeenstem ming te komen, aldus de heer Wamsteker. Het centraal akkoord sneuvelde vo rige maand omdat werkgevers en werknemers het niet eens konden worden over de loonsverhoging. De werknemers wilden twee procent, loonsverhoging (voor de helft in centen) en een prijscompensatie van minimaal 175 gulden (vloer) per procent prijsstijging. De werk gevers wilden niet verder gaan dan anderhalf procent en een prijscom pensatie van maximaal 175 gulden Teen loonsverhoging in centen zou dan niet door mogen gaan). Daar naast was een onbelangrijk breek punt de eis van de vakbeweging dat dit jaar de inkomens openbaar ge maakt zouden moeten worden. In het overleg over de metaal-cao zijn deze punten opnieuw aan de orde met dit verschil dat een vloer wordt gevraagd van 190 gulden in plaats van 175 gulden. Een eerste indruk is dat zowel werkgevers als werknemers een grote bereidheid hebben getoond om tot overeen stemming te komen. Het overleg wordt eind deze week en begin Van onze correspondent EINDHOVEN Gisteren zijn in het riviertje de Dommel in Eindho ven 84 potjes met vergiftigde opi um teruggevonden. Vorige week werden 124 dergelijke potjes ont vreemd uit een opleidingsschool voor apothekersassistenten in Eind hoven. In elk van de witte plastic potjes zit een opiumpreparaat ver mengd met zwaar vergif. Gebruik 'in welke vorm dan ook van slechts een halve gram is al dodelijk. Gistermorgen werden de eerste pot jes in het riviertje de Dommel ge vonden door sluiswachter J. Dasar. Hij alarmeerde onmiddellijk de po litie die een grootscheepse zoekac tie op tluw zette. Kikvorsmannen zochten tweemaal een stuk van de Dommel af ten lengte van 6 kilo meter. De meeste potjes werden teruggevonden. Volgens de directeur van de school voor apothekersassistenen, de heer J. van der Linden, is er door de verdunning nauwelijks gevaar bij als het vergif in de Dommel terecht komt. Het grote gevaar, aldus een woordvoerder van de Elndhovense gemeentepolitie, schuilt nog steeds in het feit dat er potjes gevonden kunnen worden door mensen die niet weten wat erin zit. In verband daarmee zijn alle politiekorpsen stroomafwaarts gewaarschuwd, evenals het waterschap de Dommel. Van eèn verslaggever UTRECHT Vier jaar lang heeft de 27-jarige Utrechtse kantoorbediende J. S. B. zich ten onrechte uitgegeven als verpleegkundige. In twaalf ziekenhuizen is hij onbevoegd als zodanig opgetreden. Hij viel door de mand toen hij een aspirine een antibioticum noemde. B. beging deze fout toen hij in het laatste van de twaalf 'ziekenhuizen, waar hij 'ver pleegkundige' werkte, aan leerling-verpleegsters en - verplegers college moest ge ven. Het kwam een ver pleegster ter ore dat hij het pijnstillertje aspirine een antibioticum noemde en zij bracht het ter kennis van de directie. De directie waar schuwde de Inspecteur van de volksgezondheid, die op zijn beurt de officier van justitie inlichtte. Bij het onderzoek door de politie bleek B. drie jaar MULO en één jaar HBS achter de rug te hebben. Wegens valsheid in geschrif te en het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunst werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Op last van de officier van justitie is hij daarna op vrije voeten ge steld. In sommige ziekenhuizen gaf B. zich uit voor ver pleegkundige, in andere voor docent-verpleegkundi ge. Als er vragen over ge steld werden, gaf hij op ge diplomeerd HBS'er te zijn ;n de diploma's verpleeg kunde A en B (psychiatrie) te hebben behaald. Ook gaf hij zich uit voor kandidaat in de medicijnen. In zijn kennissenkring had hij voor zich zelfs de reputatie opge bouwd dat hij doctorandus in de medicijnen was en co- assistent in het academisch ziekenhuis in Utrecht. In die 'functie' staat de man ook in het telefoonboek vermeld. Hij heeft, voor zover kon worden nagegaan, echter nooit in het academisch zie kenhuis gewerkt. B. ging zo in zijn rol op, dat hij in zijn vrije tijd op ver zoek bij zijn kennlssem op bezoek ging om hen bijvoor beeld een Injectie te geven. Bij de ziekenhuizen kwam hij meestal binnen via een uitzendbureau. Als daar al om getuigschriften werd ge vraagd, dan toonde hij ver valste brieven op officieel briefpapier van ziekenhui zen, waar hij eerder had ge werkt. Volgens de politie werd bij een ziekenhuis, als hij eenmaal door een uit zendbureau was gestuurd, klakkeloos aangenomen dat B. was voor wie hij zich uitgaf. Hoewel de man is gehuwd en een druk bezet leven leidde, vond hij tóch de tijd om enige verpleegsters de indruk te geven, dat zij de vrouw konden worden van 'de beroemde dokter B.' Eén van de verpleegsters kreeg hij zelfs zover, dat ze hem behalve haar charmes ook een financiële bijdrage van vierduizend gulden bood. In de woning van B. is een groot aantal medische In strumenten gevonden, waar onder een stethoscoop, een bloeddrukmeter. Injectie spuiten en verder genees- en verbandmiddelen. De politie staat verbaasd over de goed gelovigheid van zowel de uitzendbureaus als de zie kenhuisdirecties die het B. zo gemakkelijk hebben ge maakt zijn hobby onbevoegd uit te oefenen. volgende week voortgezet. Ook voor de metaalnijverheid (klein-metaal) hebben de vakbon den een loonsverhoging van twee procent geëist. De drie industrie bonden willen ook bij de onder handelingen over vernieuwing van de negen collectieve arbeidsover eenkomsten (met de Bovag mee ongeveer 200.000 werknemers om vattende) die loonsverhoging delen in centen en het resterende pro cent. De unie BLHP wil deze verho ging geheel in procenten. De bonden menen dat er in de prijscompensatie voor 1975 een mi nimum van 182,70 per procent prijsstijging moet komen. Het eer ste procent prijscompensatie per 1 juli 1975 zal in een vast bedrag van 200 moeten worden gegeven. Ver der stellen zij voor de vakantietoe slag te verhogen tot acht procent met een minimum van i 1400. Van onze parlementsre.dactie LEIDEN AR-minister Boersma (sociale zaken) meent dat 1975 voor het kabinet-Den Ujl het jaar van de waarheid zal worden. Dat jaar is beslissend voor de vraag, of de fracties in de Tweede Kamer, die het kabinet steunen, bereid zijn dat te blijven doen. De minister die sprak op een AR- vergadering in Leiden, waagde zich niet aan een voorspelling van de toe komst van het 'onder een niet al te gelukkig gesternte geboren' kabinet, maar hij zei wel, dat hij een voor tijdige crisis 'rampzalig' zou vinden, vooral omdat, zoals hij zei, de so ciaal-economische vooruitzichten voor het komend jaar de slechtste zijn sinds 1945. Hij verweet de critici van het werk gelegenheidsbeleid van het kabinet, dat zij niet aangeven, hoe de werk loosheid wél bestreden moet wor den. Hij 'zei dat de oplossing niet alleen van de overheid kan worden verwacht, maar dat ook werkgevers en werknemers er hun schouders on der zullen moeten zetten. 'Ook bij de komende loononderhandelingen zal moeten blijken, in hoeverre wij bereid zijn, de werkloosheid geza menlijk te bestrijden', aldus drs. Boersma. De minister herinnerde aan de wrij vingen tussen de regeringsgezinde Kamerfracties gedurende het laatste kwartaal van 1974 en zei, dat de co alitiepartners het elkaar mogelijk moeten maken, de samenwerking voort te zetten. In dit verband gisp te hij de opmerkingen van de Rot terdamse burgemeester A. van der Louw over het Volksrfont, al wilde minister Boersma daar niet al te zwaar aan tillen. Van de oppositie zei hij, dat zij niet krachtig is. 'De WD glijdt hoe lan ger hoe meer af naar de middelma tigheid', aldus drs. Boersrda. Hij hoopte tenslotte dat de christen democratische partijen succes zullen hebben bij hun pogingen om tot een heid te komen, al zal dat volgens de minister slechts mogelijk zijn op basis van duidelijk herkenbaar uit gangspunt en programma, die deze partijen in een voorhoede-positie zullen moeten plaatsen. Onrust onder personeel Nederhorst Staal Van onze correspondent EINDHOVEN Onder het perso neel van Nederhorst Staal BV in Eindhoven is onrust ontstaan in verband met de voorgenomen slui ting van het bedrijf in juni. Van middag hebben de vertegenwoordi gers van de vakorganisaties een gesprek met de directie, om te kij ken in hoeverre het bedrijf, dat 138 werknemers telt, te behouden is voor Eindhoven. Overigens heeft het personeel gis termiddag tijdens een vergadering ernstige kritiek geuit op het beleid van de bonden. Het personeel was graag tot a^tie overgegaan. Daarbij werd onder meer gedacht aan een bedrijfsbezetting. De bonden heb ben dit ontraden en het personeel heeft zich daarbij neergelegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5