IKOR-gezinsserie over gevoelige kinderzaken EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Commissie: minder man voor defensie Suriname Woensdag'Moeder is er niet Vanavond All in ithefamily A dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! EO Even puzzelen mm m mm TROUW/KWARTET DINSDAG 14 JANUARI 1975 Van onze radio- en tv-redactie BUSSUM Met een uitzending over kinderen van moeders die buitenshuis werken onder de titel: TVï'n moeder is er nietbegint IKOR-televisie woensdagavond een nieuwe 'gezinsserie' onder de naam 'Jouw beurt'. Volgens voorlopige planning bestaat deze uit elf afleveringen, die iedere week woensdag van zeven tot half acht worden uitgezo nden op Nederland I. Ds. Wün Koole, directeur van IKOR-televisie is bijzonder tevre den met het uur dat zijn omroep op de VToege woensdagavond kreeg en met de meer dan verdubbelde be langstelling sinds het begin van de gezinsprogramma's op dat tijdstip. De bedoeling van de nieuwe seri eis om zaken, die gevoelig liggen voor kinderen en waarover ze zowel vaaJc vragen als meningen hebben, tot uitdrukking te brengen. De volgende onderwerpen worden behandeld: kinderen van beroemde ouders, van gescheiden ouder, van buitenlandse werknemers, gehandi capte kinderen, kinderen van schippers en kennismensen, kin derprogramma's voor televisie (waar kijken ze het liefst naar?), kinderen van vaders die vaak lang weg zijn, op zee of uitgezonden door bijvoorbeeld de Shell, kinde ren die moeilijk met grote mensen praten, kinderen die naar een sa natorium gaan of er vandaan ko men, en blinde kinderen. Samensteller Wim Neljman: 'Hoe wel steeds kinderen ter sprake ko men zijn de programma's toch be doeld voor het gehele gezin. De kinderen spreken namelijk over za ken die als grote-mensen-zaken worden beschouwd, maar waarmee ze direct of indirect onver mijdelijk te maken krijgen'. De programma's worden steeds geo pend met een kort filmportret van een kind in een bepaalde situatie. Zijn moeder werkt, hij is gehandi capt of zijn ouders varen op een binnenschip. In de studio praat Wim Neijman met twaalf kinderen van acht tot twaalf jaar over de verschillende onderwerpen. In een aantal afleveringen is het zo, dat een groepje kinderen wordt gecon fronteerd met bijvoorbeeld kinde ren die een handicap hebben, of met kinderen van gescheiden ou ders. Zo wordt begrip gekweekt voor de,situatie van anderen, maar die tijd af moet hij voor zichzelf zorgen, maakt hij zijn ontbijt klaar, verzorgt hij de poes en doet hij (tussen de middag) boodschappen nadat hij op school heeft gegeten. In het gesprek met andere kinde ren die al dan niet een buitenshuis werkende moeder hebben, stelt Wim'Neijman de situatie van jon gens als Michael voor. 'Alle kinde ren gaan naar school, als ze niet ziek zijn. Tussen de middag gaan de meesten naar huis, maar er zijn ook kinderen van wie de moeder niet thuis is. Ze zijn dan alleen omdat hun moeder werkt'. Enkele vragen: Hoe is het om na schooltijd in een leeg huis te ko men om de boodschappen te doen en zelf je'bed op te maken omdat je sen moeder hebt die werkt. Heeft het voordelen om zelfstandi ger te zijn dan voor kinderen waar van de moeder wel thuis is, is het ook wel eens verdrietig als je met een kapotte knie thuiskomt en er is niemand? Oplossing VViin Neyman zo wordt tevens ontdekt hoe groot het begrip bij kinderen is voor die anderen. Buiten de deur De eerste uitzending heet 'M'n moeder is er nietIn het inlei dend filmpje worden morgenavond de gangen gevolgd van een ontwa pende Michael. Zijn moeder werkt de hele dag buiten de deur, ze is gescheiden, 's Morgens om tien over zeven gaat ze de deur uit en van Oneens over toevoeging patrouilleboten Van onze Haagse redactie DEN HAAG Voor de defensie van Suriname is een organisatie van een krijgsmacht nodig van 29 officieren, 136 onderofficieren, 520 korporaals en soldaten en 194 burgers. Vergeleken met de sterkte van de bestaande Troepenmacht Suriname (TRIS) bete kent dit een vermindering van 18 officieren, 69 onderofficieren, 99 korporaals en soldaten en 87 burgers. Deze aanbeveling wordt gedaan door de Surlnaams-Nederlandse commissie die in verband met de naderende onafhankelijkheid de vorming van een eigen Surinaamse krijgsmacht voorbereidt. Gisteren hebben de regeringen van Neder land en Suriname het eindrapport van deze commissie ontvangen. In reeds eerder uitgebrachte rapporten stelde de 'commissie voor om jaar lijks 500 in plaats van 200 Suri naamse dienstplichtigen in dienst te nemen. Na maart 1975 zouden geen dienstplichtigen meer van Ne derland naar Suriname worden ge zonden. De Nederlandse en Surinaamse sec tie van de commissie zijn het niet Wagnerzanger Max Lorenz overleden WENEN Max Lorenz, een van de stralendste heldentenoren en Wag- nerzangers uit de jaren dertig en veertig, is op 72-jarige leeftijd in een kliniek in Wenen overleden. Hij kwam in 1927 bij de staatsopera van Dresden en later zong hij in Berlijn. Sinds 1945 zong hij vrijwel uitsluitend aan de Weense Staatso pera, met gastrollen in het buiten land en bij de Bayreuther Festspie le. op alle punten eens geworden. De Surinamers willen, dat de krijgs macht wordt aangevuld met pa trouilleboten en helicopters en dat de bemanning aan de sterkte wordt toegevoegd. De Nederlandse sectie vindt de patrouilleboten ook wel noodzakelijk, maar wil ze niet' in de militaire organisatie opnemen. Over de gebouwen voor het nieuwe Surinaamse leger waren de Neder landers en Surinamers i*n de com missie het verder niet eens. De Nederlandse sectie vindt dat kan worden volstaan met de vernieu wing van het bestaande bosbivak te Zanderij. Andere nieuwe voorzie ningen zijn volgens het Nederland se deel van de Commissie overbo dig. De diensttijd wordt voor de Surina mers verlengd van de bestaande zestien tot 18 maanden. Voor de officieren, onderofficieren en speci alisten stelt de commissie een diensttijd voor van minstens 22 maanden. Na het onafhankelijk worden van Suriname zal nog geruime tijd be hoefte bestaan aan technische mili taire bijstand van Nederland aan de Surinaamse krijgsmacht. Deze hulp kan het beste worden verleend door een Nederlandse militaire mis sie in Suriname. Gedacht wordt aan Nederlandse adviseurs en in structeurs zonder dat directe mili taire bijstand wordt verleend. SMIDJE VERHOLEN Onwaarschijnlijk Het was maandagavond wel de avond met films vol onwaar schijnlijkheden. De kolder van M.A.SJL, de futureologische kracht patserij van de vleselijke robot Steve Austin, de heldhaftige kapri olen van een vrouwelijke politie- sergeant (daar zaten we nog net op te wachten) en het leven in het Amsterdam van de veertiende eeuw. Tenslotte probeert Wim Neijman een oplossing met de kinderen te bespreken: 'In Zweden bijvoorbeeld blijven alle kinderen op school over. De regering en moeders beta len ervoor. Hoe vinden jullie dat?' Bij de Nederlandse vrijheidslieven de kinderen in de studio blijkt het niet zo in de smaak te vallen. Enkele reacties: 'Helmaal nle tleuk. We zitten al de hele dag in de klas en dan moeten we naar de eetzaal en dan moeten we weer naar school. Net of je in een kinderte huis zit'. De 'oplossing' komt van Jaap. 'Het zou leuk zijn als je een grote tent had om over te blijven met allerlei leuke dingen, een ping-ping-tafel en een voetbalspel'. Totaalprogramma voor VARA-tv HILVERSUM In de geest des tijds op gebied van televisiepro gramma's gaat nu ook de VARA over tot het samenstellen van een avondvullend totaalprogramma met veel informatie, afgewisseld met. films, komedieseries en als vast mannetjesmaker Rijk de Gooijer. Te beginnen vrijdag 7 februari wordt eens per vier weken uitge zonden 'De woelige wereld van de vogelvrijdag', zoals het programma heet, dat drie uur duurt. De KRO- televisie zendt vanaf het begin van het seizoen al de Van Speyk-show als totaalprogramma uit. Bij de so cialistische omroep zou een derge lijk programma al lang in de pen zijn, maar door de interne strubbe lingen nog niet gerealiseerd. VARA-rubrieken die deel hebben aan het programma zijn: Achter het Nieuws, Van Onderen. De Om budsman, Koning Klant en de af deling documentaires. Eindregisseur is René Coelho. Vaste interviewers zijn Frits van der Poel en Joop van Tijn, maar een vaste presentator zal er niet zijn. Eigen amusement, humoristi sche filmseries en films uit eigen huis zorgen voor ontspannende in termezzo's. Hoogovenschaaktoernooi komt op Hilversum III HILVERSUM De internationale schaakmeester Rob Haxtoch zal el ke wedstrijddag van het 37e hoogo venschaaktoernooi van maandag tot zondag 2 februari vanuit hotel Kennemerduin te Wijk aan Zee voor de NOS-radio samenvatten. Hij doet dat op werkdagen in- het Hilversum-3 programma 'Joost mag niet eten', steeds omstreeks 18.30 uur. Op zaterdag is zijn samenvat ting op Hilversum 3 in de sport- show van de NCRV tussen 16.03 en 18.00 uur. Op zondag in het NOS- programma 'Langs de lijn' tussen 14.02 en 18.00 uur op Hilversum 3. Onder de titel Amsterdam 700 presenteert de AVRO vier televisie spelen die met adviezen van vele deskundigen tot stand zijn ge komen. De lijst van specialisten ziet er zo indrukwekkend uit, dat het levensgevaarlijk lijkt om enige kritiek te durven uiten. Wanneer ik echter als groot liefhebber van theater met een uitgesproken be langstelling voor historische the ma's niet meegesleept word door de dramatische handeling, dan moet er iets mis zijn. Niet met mij, maar met!het stuk. Dat moet het geval zijn met de Hanze-oorlog, geschreven door Jan Staal en gespeeld in de regie Walter van der Kamp. die toch al heel wat fraaie visitekaartjes heeft afgele verd. Eén van mijn voornaamste bezwa ren is, dat de personages in expres sie en qua mentaliteit meer ver wantschap vertoonden met onze tijd dan met de middeleeuwen. Iedereen behandelde grootvader Persijn, de grondlegger van een rijk koopmans huis, als oud vuil, hoewel respekt voor de patriarch veel meer voor de hand zou hebben gelegen. kees Brusse existeerde vrij aanne melijk als koopman Persijn, met uit zondering van zijn gepraat om het Damrak te dempen. Het woord rak immers betekent haven en het is niet geloofwaardig dat een reder zijn natuurlijke verbinding met open zee wilde laten dempen. Ik meen te weten dat het aanplempen pas in latere tijd een feit werd. Als me vrouw Persijn kreeg Elisabeth An dersen te weinig tekst mee om iets meer te doen dan het aangeven van fragmentarische accenten. De jonge ren werden bijna zonder uitzonde ring slap neergezet. Een tweede bezwaar richt zich tegen de te kleurige en pronkerige aan kleding. Het middeleeuwse Amsterdam was een bescheiden nederzetting. Alles was van hout en riet opgetrokken, met uitzonde ring van de St. Nikolaaskerk. Het sombere bruin domineerde. De opschik kwam pas een paar eeuwen later een beetje in zwang. Aktua TV versterkte de gevoelens van onzekerheid met betrekking tot de Nederlandse aktie tot steun aan de Portugese Socialistische Partij. Bob Kroon kreeg van de Portugese president te horen dat het politieke partijen in zijn land verboden is geld uit het buitenland te accepteren. Dit, om ongewenste beïnvloeding tegen te gaan. Maar organisator Jan Nagel pareerde met informatie over een wettelijk waterdichte stichting, waarin Portugese topfiguren zitting hebben. TON HYDRA (ADVERTENTIE) W (20.35- V VPRO Ned. I) 86: Doch nu werd de aandacht van smid je Verholen opgeëist door boer Knolle. Op Toos'verzoek begaf hij zich onmiddellijk naar de keu ken en toen hij zag wie daar buiten voor het raam stond, nodigde hij hem onmiddellijk uit binnen te ko men. 'Och, mense, mense, wat ben 'k toch dik'! steunde de olijke boer, toen hij moeizaam naar binnen klom, daarbij met weemoed aan de tijd denkend, toen hij nog als een lenige, jonge kerej. door heemden en landouwen dartelde- 'Eh boer Knollewat kan ik voor je doen?' vroeg de smid - 'Hier..., steek éérst een goeie sigaor van mien op', zei boer Knolle en hij duwde de smid een dikke Havanna ver in de mond. 'En, zet oe dan schrap. Verholen, want d'r gebeu ren raore dingen op het Drietrom- meltjespad, Meraokels raore dingen. Onze borgemeester is an het land meten, zie je, met een lint en een rood-witte stok. Janus Paxse is er ook bie. Ze hebben vast vremdig- heid in de zin, want de borgemees ter zee tegen mien, asdat -ie neu- dig most ingroepen in de gevaorlij- ke verkeerssituwaosie. D'r mocht niemand meer met een voertuig deur dat pad rieden, zee-die'. - Even dacht smidje Verholen na. Toen zei hij: 'Boer Knolle..., ik bedank je hartelijk voor je mede deling. Ik geloof wel, dat ik begrijp waar het de burgemeester om te doen is. Hij wil mij het leven zuur maken. .Hij wil de materialenauto's verhinderen hun goederen bij mij af te leveren. Hij wil mij persoon lijk ook verhinderen met mijn ei gen auto in of uit de sipidse te rijden via het Drietrommeltjespad. Dat is een lelijke streek, boei Knolle, want denk maar eens aan vannacht... Ik kan mijn auto heus niet zomaar ergens voor het grijpen op straat laten staan, want dan komt er nogmaals brand, zo zekei als tweemaal twee vier is!' - Pein- zend keek boer Knolle de smid aan 'Och buurinan..', zei hij toen. 'Dan weet ik wel raod. Zet-ie de auto maor bie mien in de schuur. D'r is plaots genoeg naost de landbouw-, tractor. Ik heb immers een ander< uutgang an mien erf en die uut- gang durft de borgemeester beslis! niet af te sluuten...' PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN 64 'Wat is er dan gebeurd?' 'De dag waarop madame terugkomt van die rustkuur weten we nog niet dat monsieur met zijn vliegtuigje is neergestort. Wij verwachten die Raedler niet. Maar hij1 komt ge woon met madame mee en krijgt ogenblikkelijk de leiding over het personeel. En madame zelf.ver schrikkelijk. Ze ziet er wanhopig ziek uit en ongelukkig, bijna waan zinnig van verdriet. In de verwar ring van de onverwachte terugkeer, want wij waren niet op de hoogte gesteld, heeft men maar weinig ge legenheid met haar alleen te zijn. Dit is vóór die Raedler alles zo had geregeld dat niemand meer de kans krijgt met haar alleen te zijn. Zij wendt zich tot mij.ik ben, zoals u zegt, haar vriend. Ze is wanhopig, monsieur. Zij neemt mijn beide handen in de hare. 'Wij hebben hem verloren', zegt ze. En daarna zegt ze niets meer. Maar pas de volgende dag. mon sieur, komt het bericht dat mon sieur Devlin vermist wordt. In de loop van die dag wordt er van over de gehele wereld opgebeld. De pers. De broers van madame. 'Zij zegt niets, zij wil niemand te woord staan. Maar zij wist het al, mon sieur. zij wist het al'. Canfield was bijna dadelijk naar de telefoon gelopen en toen hij de drie namen daar zo uitnodigend op de lijst getikt zag, aarzelde hij. Het CATHERINE GASKIN kon twee betekenissen hebben: in de eerste plaats kon Raedler dat zo hebben geregeld ën Sally in die afgelegen kamer ondergebracht hebben, omdat ze dan de huistele foon zou gebruiken en hun ge sprekken konden worden vastge legd. Een ervaren agent zou een dergelijke telefoon nooit gebruiken, maar een onschuldig man wel, en dat moest hij vooral niet vergeten. In de tweede plaats was het moge lijk dat de pas getikte namen niets te betekenen hadden, dat het ge woon een hoffelijk gebaar was te genover de gasten van Elizabeth. Dat zou betekenen dat ze het in Londen helemaal bij het verkeerde end hadden wat St. Martin be trof. dat hier alleen maar de droefheid heerste over de ziekte van de meesteres en het verlies van Devlin. Dat zou ook betekenen dat de agent uit Genève het mis had gehad toen hij aan het begin van de winter Zotow meende te zien, en dat Hans Raedler gewoon Hans Raedler was en niet de Zotow die zij zich van vroeger herinnerden. Het zou ook betekenen dat het toeval was geweest dat Canfield in oktober die Russen voor Devlins flat had gezien, dat het toeval hun die camera tas in handen had ge speeld en het bericht dat zijn li chaam niet tussen de wrakstukken was gevonden. Het was dan om te beginnen al een toeval geweest dat hun aandacht op Devlin had geves tigd. die ontmoeting in die bar van een hotel in Beiroet tussen Devlin en Fergus, die later ver moord werd gevonden. Canfield keek naar zijn naam en kwam tot de slotsom dat er te veel toeval in het spel was: oppervlak kig beschouwd leek het dat hij niet werd verdacht, maar het zou dwaas zijn dat zonder meer te geloven en daarnaar te handelen. Hij herin nerde zich een aantal mannen die nooit in Londenwaren terugge keerd omdat zij dat hadden gedaan. Misschien was dat met Fergus eok wel het geval geweest. Een kwartier lang doorzocht hij de kamer en badkamer en vroeg zich af waar zij de microfoontjes had den verstópt, als ze er al zaten. Hij vond er geen, maar hij wist toch niet zeker of ze er niet waren. Nu hij zich in deze situatie bevond, zag hij hoe onvolledig zijn opleiding was; naar dergelijke plaatsen wer den vaklieden gestuurd die het ge vaar konden ruiken en er een zesde zintuig voor hadden. Maar die ex perts hadden het kasteel niet kun nen binnendringen en men had het er dus maar op gewaagd hem te sturen. En nu herinnerde hij zich andere bekwame amateurs, die nooit in Londen waren terugge keerd omdat de bekwaamheid van een amateur niet voldoende was in een wereld waar alleen de professi onals een kans hebben het er le vend af te brengen. En het drong plotseling tot hem door d^t zij hem in Londen dit waagstuk maar had den laten ondernemen omdat hij er toch al over had gesproken dat hij ermee wilde ophouden, zodat hij best opgeofferd kon worden. Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerie: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Badinerie, vervolg, 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvrouw. 8.45 D ewon- derliJke letter M - een progr. voor het Hollandse Huishouden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. 11.30 Be- jaardenprogr. 11.55 Scheepspraat: ïnf. voor schippers. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. met om 12.22 Wij van het land: 12.26 Med.; 12.30 Nws; 12.41 Echo; 13.00 Raden maar. 14.00 Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.41 (S) Interlokaal op dinsdag. (15.30 Nws.) OVERHEIDSVOOR LICHTING: 17.00 De Antillen in de Toe komst. KRO: 17.10 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo ma gazine. P.P.: 18.19 Ultz. van de PS.P. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. voor beschouwing. 19.00 (S) Zin in muziek: amateurs geven de toon aan. 19.45 In stemmen met velen: het gezongen woord ln de liturgie. AVRO: 20.00 Vanavond: uz., vrolijkheid en verstrooiing. (20.00 (S) Uit.In de kazerne; 20.30 (S) Moet je horen; 21.00 (S) Promenade, muzikaal gev. progr.; 22.00 (S) Y'All come: Coun try en Westemprogr.) 22.30 Nws. 22.40 Radiojourn. 22.50 Vanavond laat nieuws. 23.20 (S) Er floot een vogel in de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn, 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojourn.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage. 9.35 Wa terstanden. AVRO: 9.40 (S) Viool en piano: klass. muz. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 (S en Mono) Arbeidsvita minen: populair verzoekplatenprogr. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojourn.) 11.30 (S) Rondom Twaalf - een uur allerlei voor iedereen. 12.30 OVERHEIDSVOOR LICHTING: Ultz. voor de landbouw- AVRO: 12.40 (S) Hedendaagse- en klass. koormuziek. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.21 (S) Klass. pianotrio's, 13.50 (S) Radio Kamerorkest m.m.v. trompetsollst: klass. muz. 14.00 (S) De dood van een detaillist, hoorspel. 14.35 (S) Met het oog op luisteren: muziekprogr. 15.25 (S) Met de muziek op stap, 16.00 Nws. 16.03 Radiojourn. 16.05. (S) Gebakken venster banken (en Andere smoezen), kinderma gazine. 17.00 (S) Mobiel - een bewegelijk progr. voor bewegelijke mensen. 17.55 Mad. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.21 (S) Lichte orkestmuz. 18.45 Top pers van toen. (gr.pl.) 19.25 Plano-lmpro- vlsatles. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overwe ging. 20.15 Oper avan Kurt Weill. 23.00 Babel-dokumenten: progr. n.a.v. de op 1 januari te Amsterdam uitgebrachte voor stelling „Jan Klaasz ln 't kattegat". 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.02 Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) Drie tussen de middag: VARA's visite vanuit „De Zingende Wielen" in Den Oever. 14.03 Gesodemeurders, een mieters progr. 16.03 (S) .Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Drie loopt achter, poprekonstruktle. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues, 22.02 (S) (P)opdonder. 23.02 Wachten op middernacht. 0.02 (S) Speciaal TV vandaag In het EO-dinsdagmiddagpro- NEDERLAND I gramma voor aan huis gebonden kijkers een bezoek aan Artis, een jvjqs NOT kijkje achter de coulissen in het poppentheater en een gesprek met evangelist Dikkes uit Leiden. Ned. 1/15.00 uur 0 De materialen hout en steen in de kunstbewerkingsserie 'Hoe is het gemaakt' van Teleac. Ned. 1/18.15 uur De Ambonezen krijgen extra schijnwerpers op zich in VPRO's serie 'Culemborg bij voorbeeld'. Ned. 1/19.15 uur 'De mannen die uw programma kiezen' zijn jammer genoeg niet de Nederlandse smaakmakers voor te levisie, maar Amerikaanse. Grote mannen achter de scherfden bepa len in het commerciële Amerikaan se televisiebelcid wat de kijkers daar mogen zien. Ned. 1/21.00 uur 9 In NCRV's 'De dynastie der klei ne luyden', deel vijf, spelen de ge beurtenissen zich af rond de St. Elisabethsvloed en Laurens Jans- zoon Costers uitvinding van de boekdrukkunst. Ned. 2/20.21 uur 11.35-12.00 Schooltelevisie TELEAC 12,15 Flexibele school - les 13 (herh.1 18.15 Hoe is het gemaakt les 2-,-, L. 15.00 Van hart tot hart r NOS 18.45 Paulus dé boskabouter 18.55 Journaal pi-1 VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 jCifïémborg bij voorbeeld - deel V 19.45 Popelj'e NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the familij 21.00 De mannen die uw programma kiezen, Amerikaanse document. 21.50 Van Oekel special EO 22.00 Looft den Heere 22.30 De Bijbel, documt. 23.00 Nader beken NOS 23.15 Journaal 0 In Hier en Nu, NCRV's actuali teitenrubriek onder andere als on- NEDERLAND I derwerpen: jeugdwerkloosheid en de reis die minister Pronk naar Bangladesj maakte. Ned. 2/21.45 uur 0 Schilder-tekenaar Eppo Doeve is gesprekspartner van Jacques van Kollenburg in IKRO's Interlokaal. Hilv. 1/16.00 uur 0 In KRO's literaire programma aandacht voor dé schrijver Thomas Asselijn, van wie Amsterdams feesttoneelstyk 'Jan Klasz in 't Kattegat' grotendeels afkomstig is. Hilv. 2/23.00 uur Nacht-drie-draai. 2.02 HELP!, voor werk nemers in de verzorgende en verplegende beroepen. 4.02 Truck, progr. voor vracht wagenchauffeurs. KRO: 6.0U7.00 (S) Scheer Je weg. NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Black BeautlJ, tv-serie voor de jeugd 19.30 Tweekamp: kwisvoor middelbare scholieren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Dijnastie der kleine i luijden (deel 5) 21.45 Hier en nu 22.25 Geestelijke liederen NOS 22.40 Den Haag vandaag 22.55 Journaal VEN PUZZELEN TH Horizontaal: 1 verf bord je van de kunstschilder, 4 muzieknoot, 5 rund. 7 houding, 9 bloedhuis, 11 oude inhoudsmaat. 12 voertuig, 14 Europeaan. 16 welaan. 18 voeg woord. 19 boom, 20 lidwoord, 21 Chinese lengtemaat, 22 landbouw werktuig, 23 voorzetsel, 25 sport- term. 27 plaaggeest, 29 bid (Lat.), 31 dwaas. 33 boerderij, 35 boordsel, 37 familielid, 39 meisjesnaam, 40 lijst. Verticaal: 1 visje, 2 bergplaats, 3 ii 'in tod, 4 de fijnste vederen, 6 teken, .1 familielid, 8 maanstand, 9 voertuig 10 muzieknoot, 11 richting, 13 reeds, 15 voorschrift, 17 vaarwel, 18 boom, 23 vervoermiddel, 24 senior (afk.), 26 voorteken, 28 klaar, 29 voorzetsel, 30 atmosfeer (afk.), 32 overblijfsel bij verbranding, 34 knaagdier, moerasvogel, 38 afne mend getij. OPLOSSING VAN GISTEREN: Horizontaal: 1 regen-orde, 2 ader- oraal, 3 menie-eend, 4 ene-ss-oase, 5 ent-eter-ar, 6 dar-tel-las, 7 ora- adé-kar, 8 eva-gene-ia, 9 leder part. Verticaal: 1 ramee-doel, 2 eden- nar-VE, 3 genet-raad, 4 Eris-etage, 5 noest-Eder, 6 ore-oele-NP, 7 ra- earl-Kea, 8 dans-Aa-air, 9 elders' rat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4