Oliedollars inzet van larde onderhandelingen Toekomst minder somber voor Rabo-organisatie bedrijf Vooruitzichten Shell- bedrijven somber 'Definitie van economie ^onnodig en ondoenlijk' Grondstoffen goedkoper door economische recessie rS willen confrontatie met olielanden; EG wil overleg De klad in de autoverkopen Deens disconto 1 pet verlaagd Korter werken voor 304 man positie van persglasfabrieken Venezuela gaat op basis olie eiwitrijk veevoer produceren DOW JONES INDEX WALL STREET GEDRUKT «Ijs OUW/KWARTET DINSDAG 14 JANUARI 1975 ior Henk Thomas 1SHINGTON De stand van zaken is duidelijk: de geïndustrialiseerde landen zien grote sommen over hun grenzen wegvloeien en worden aldus een stukje armer, terwijl de olielanden dank zij rviervoudigde prijzen meer geld (in totaal 75 miljard dollar) verdienen dan ze kunnen uitge- 1. Zowel olieproducenten als de geïndustrialiseerde naties hebben er belang bij, dat de oliedollars er in de wereldeconomie gaan circuleren. Het probleem is alleen welke organisatie zich met het op- iuw gebruiken gaat bezighouden en daarbij de olielanden de nodige garanties biedt. Op dit punt •schillen de Verenigde Staten en de landen van de Europese Gemeenschap en Japan hartstochte van mening. FINANCIEN/ECONOMIE TUS11-HL11 ze week beginnen alle partijen het overleg. De uitkomst zal vitaal belang zijn voor de eco- mische toestand in de wereld, nt alleen een positieve afloop zal zakenleven weer enig vertrou- ii in de toekomst kunnen geven. ■H vertrouwen dat hen weer tot testeren prikkelt en dat kan lei- s.s i tot het terugdringen van de 8-|inomische recessie, de groeiende rkloosheid en het teruglopen van wereldhandel. ij;|kls bekend, hebben de negen landen vorige week besloten achter het plan-Witteveen, van het Internationale i.tynetaire Fonds en oud-minister financiën, te scharen. Volgens plan, waarachter ook de ont- -kkelingslanden staan, leent het F bij de olielanden grote hoe- ilheden dollars, die bijeen wor- gebracht in een" fonds, waaruit landen met een tekort op hun talingsbalans kunnen putten, it het plan-Witteveen is vorig al een bescheiden begin ge- akt in de vorm van een fonds a 3,6 miljard dollar. Vooral de 4 twikkelingslanden hebben van fonds gebruik gemaakt. De- EG- ïden willen nu dat het. IMF het ids verruimt tot een^bêdrag v*n i 12 miljard doltaï. «O;: /^Verenigde 'Staten hebben een ;n-Kisslnger gebaard, dat voor- b.7 t -in eeh fonds van 25 miljard g garandeerd en beheerd 'or de Organisatie van Economi- Samenwerking en Ontwikke- a g (OESO). Over de twee op tafel ,7óteendp benaderingen vergaderen ;e week de ministers van finan- en presidenten van centrale iken van het 126 leden tellende F. VS hechten erg aan het plan- isinger, dat uiteindelijk als doel ift een lagere olieprijs en een minderde macht van de oliepro- erende landen. Het plan, dat hecht front van geïndustriali- rde landen veronderstelt, bestaat een aantal punten, waarvan het eerste al gerealiseerd is. Namelijk de eerlijke verdeling van olie als er ooit nog eens een olie-embargo wordt ingesteld. Alleen Frankrijk en Noorwegen hebbben het laten afweten. Het tweede punt betreft een geza menlijke bezuiniging op het olie- verbruik. Het olieverbruik moet zich minstens stabiliseren en liefst verminderen. Aan dit punt wordt nog gewerkt. Politici in Amerika geloven (hopen), dat als de olie- invoerende landen het verbruik we ten te stabiliseren de nieuwe olie vondsten in Mexico, Peru, Maleisië en China over een paar jaar de prijs naar beneden zullen drukken. ende invloed van de Derde Wereld en natuurlijk de olieproducerende landen. De olielanden willen trou wens hun bijdrage aan het IMF opvoeren van 5 tot 15 procent om meer stemmen in de organisatie te krijgen. Dit past niet in de Amerikaanse strategie, waarin men het' niet op overleg, maar eerder op confronta tie wil laten aankomen. De Europe se Gemeenschap voelt niets voor dit 'gepolariseer'. Zij is voorstander van overleg en dan liefst in een zo breed mogelijk kader, binnen het IMF dus, waarin alle belangheb benden geïndustrialiseerde lan den, olielanden en ontwikkelings landen zijn vertegenwoordigd. Ln Washington zal ook nog worden gepraat over zaken als de hervor ming van het internationale geld stelsel, de economische teruggang en de inflatie. Hoofdschotel zal echter het oliedollarprobleem zijn. Ruggesteun Het derde punt van de Amerikaan se strategie is het OESO-fonds van 25 miljard dollar. Dit fonds wordt groot genoeg geacht om de olie ver- bruikende landen voor een faillis sement te behoeden en 'hen boven dien voldoende ruggesteun te geven om de confrontatie met de olielan den, die dit jaar in de vorm van onderhandelingen zal plaatsvinden, te doorstaan. Fianciël? deskundigen in de VS be nadrukken dat het fonds alleen door de geïndustrialiseerde landen beheert dient te worden en vinden daarom de OESO geschikter dan het IMF. De OESO is een exclusie ve club van 24 min, maar vooral meer geïndustrialiseerde landen met een nogal losse structuur. De OESO kan geen lid tot iets ver plichten. De 25 miljard dollar in het OESO- fonds moeten, aldus is voorgesteld, verstrekt worden uit leningen van particuliere banken, die dat doen uit deposito's, die de olielinden bij hen aanhouden. Daarnaast bevelen de Amerikanen nog een IMF-fonds aan voor hulp aan de ontwikke lingslanden. Op deze wijze willen de VS zich in de kwestie van de oliedollars los maken van het IMF. waarin zij net als in de Verenigde Naties steeds minder de dienst kunnen uitmaken als gevolg van de groei- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De vooruitzichten voor de Rabobanken in het nieuwe jaar zijn op enkele punten minder somber dan een jaar ge leden. Zo is een kentering ingetreden in de ontwikkeling van de rentestand. De kapitaalmarktrente zal zich waarschijnlijk rond het huidige niveau blijven bewegen, terwijl de geldmarktrente ver moedelijk enige daling zal vertonen. De verkopen van personenauto's in de Ver. Staten zijn sterk verminderd. Op dit opsdagterrein van de Amerikaanse havenstad Houston, wachten duizenden geïmporteerde Volkswagens op transport naar de dealers. Gezien de recordvoorraad van niet minder dan 1,6 miljoen auto's wordt bij de 'Big Three' in de Ver. Staten (General Motors, Ford en Chrysler) thans door niet minder dan 244.000 man kor ter dan normaal gewerkt. AMSTERDAM^ 'Onnodig, en ook ondoenlijk' is het een defi nitie te geven van wat economie nu eigenlijk is. Hoogstens kan worden gesteld dat ecöhomie is wat economen doen. De «raag 'wat is economie' kan dan ook beter worden omgezet in de vraag 'hoe gedragen economen zich'. Aldus de econoom prof. dr. J. J. Klant in zijn inaugurele rede maandagmiddag aan de univer siteit van Amsterdam, waar hij tot hoogleraar in de staatshuis houdkunde is benoemd. Prof. Klant wees erop, dat vele schrij vers over economische proble men al vergeefs hebben gepro beerd tot een omschrijving van wat economie is, te komen. Wat economen doen is, zo ging hij verder, bijvoorbeeld toegeven aan dogmatisme, 'De tot grote ontevredenheid stemmende op vatting, dat de waarheid voor altijd is gevonden'. Zij zijn dan van mening dat de theorie be rust op axioma's, waarvan de juistheid op grond van dagelijk se ervaring en zelfkennis door Iedereen gemakkelijk wordt in gezien. Die opvatting is volgens de Am sterdamse hoogleraar echter on houdbaar. Naar zijn inzicht ver keert de wetenschap in werke lijkheid in een staat van voort durende revolutie. De weten schap ontwikkelt zich uitsluitend door een niet-aflatend kritisch onderzoek van eerder gedane uitspraken. Hierdoor wordt de theorie telkens vernieuwd. Economen hebben het, volgens Prof. Klant, moeilijker dan be oefenaren van de natuurweten schappen. (Die laatsten komen makkelijker tot overeenstem ming dan economen. Dit historicus heeft tot taak die uit komt, aldus prof. Klant, omdat de economische wetenschap be staat uit een kruising van ge systematiseerde ervaringen, voorschriften voor doelmatig handelen en sociale filosofie. Met dit laatste aspect treedt al een oordeelvorming in. Socialistische en liberale econo men kijken nu eenmaal met an dere ogen tegen dezelfde cijfers over inkomen, bestedingen, geld en prijzen aan. De wetenschaps historicus heeft tot taak die ui- eenlopende gijk te onthullen, meent hij, 'om daardoor béter te leren zien wat economen dóen en om daarmee antwoord te vin den op de vraag wat economie nu eigenlijk is'. Mede op grond daarvan valt een groei van de spaargelden (minder geld naar bankdepositorekeningen) te verwachten. De financierings ruimte yan de Rabobanken zal, naar het Vzich laat aanzien, minder krap zijn dan in 1974. Dit heeft er al toe geleid, dat interne maatrege len binnen de organisatie tot be perking van de kredietverlening konden worden verzacht. Dr. A. J. Verhage, voorzitter van de hoofddirectie van de Rabobank, stelde in een toelichting op de gang van zaken vast, dat bijv. de financiering van woningbouw wat gemakkelijker is gemaakt (de rem op hypotheken is verzacht). Voor dit jaar verwachtte hij een nomi nale (in verband met de toenemen de bouwkosten) stijging van de wo- ningbouwhypotheken Wat de kredietverlening in land en tuinbouw aangaat wees de heer Verhage erop, dat men de gevolgen van de regen- en oogstnarigheden niet alleen zal zien in een terug gang van de (extra) aflossingen op uitstaande ^ningen, maar ook in teruggang van de investeringsani- mo in de agrarische sector als ge heel met alle gevolgen van dien voor de kredietvraag. Reizen Gezien de expansie met 60 pet in 1974 is rentabiliteit van de verko pen van reizen op den duur zeker te verwachten, zo meende de heer Verhage. Een fusie met de (zeer heterogené) groep van bondsspaar banken zag hij vooralsnog niet zo zitten. De winst van de Rabobank steeg verleden jaar met 18 pet tot 155 (131) min. Een stijging die de heer Verhage nodig'vond met het oog op de continuïteit. ('Wij moeten ook in 'de toekomst de boeren kunnen financieren').' Overigens schreef hij deze winststijging vooral toe aan het sterk inflatoire klimaat en aan een hogere graad van uitzettingen. Van het' totaal aar in 1974 ver strekte nieuwe vaste leningen ad 5.9 (6.4) miljard, had 37 (39) pet betrekking op agrarische bedrijven, 17 pet (onv.) op overige bedrijven en 46 (54) pet particulieren. Het uitstaande bedrag aan vaste lenin gen steeg per saldo met 2.2 (2.9) miljard tot 20.0 (17.7). miljard. KOPENHAGEN De Deense natio nale bank heeft het disconto met 1 procent verlaagd. De rentevoet is nu negen procent. De maatregel is - aldus de bekendmaking - moge lijk geworden door de betrekkelijk gunstige ontwikkeling van de beta lingsbalans. De economische toe stand van het land blijft deson danks zeer kwetsbaar, waardoor het officiële rentepercentage internati onaal gezien hoog zal blijven. In Denemarken zijn thans ongeveer 150.000 mensen werkloos, 11 pro cent van de beroepsbevolking. Geen gevaar vóór ontsl agen in ons land DEN HAAG De directies van Shell Nederland Raffinaderij en Shell Nederland Chemie zijn niet optimistisch in hun verwachtin gen met betrekking tot raffinage, produktie en afzet in de ko mende maanden. Zij zien echter geen gevaar voor ontslagen. Voedingsmiddelensect or uitgezonderd AMSTERDAM Vergeleken met 1973, toen zich op de wereld goederenmarkten over vrijwel de gehele linie een zeer vaste ten dens ontwikkeldè, heeft zich in het afgelopen jaar een geheel an der marktpatroon gemanifesteerd. voor de voedselproduktie, aldus Mees en Hope in een jaaroverzicht van de wereldgoedsrenmarkten. Mede door de uiteenlopende markt ontwikkelingen is het pleidooi van de ontwikkelingslanden op de in april gehouden V.N.-grondstoffen- conferentie voor een gemeenschap pelijke grondstoffenpolitiek op los se schroeven komen te staan. De internationale grondstoffenover- eenkomsten, bedoeld om produktie en consumptie beter op elkaar af te stemmen en scherpe prijsfluc tuaties- tegen te gaan, hebben bij het turbulente marktverloop in de afgelopen twee jaar nauwelijks ef fect gesorteerd. ZWANENBURG Bij de Cirkel in Zwanenburg is werktijdverkorting ingesteld voor de duur van zes we ken. De directie is overigens niet pessimistisch. Verwacht wordt dat te üijner tijd weer volop kan wor den gewerkt. Bij De Cirkel - een onderdeel van de Ahrend-groep - werken 323 mensen. De werktijd verkorting geldt voor 304 perso neelsleden. De Cirkel vervaardigt onder andere stalen meubelen. BB DEN HAAG Philips gaat stude ren op zijn persglasfabrieken, zo bericht het deze week verschijnen- NEW york de nummer van WIK, orgaan van acf industries de Industriebond NVV. De afgeno- Aireo Allied Chemical 'erktijdverkorting bij nka iets minder groot IMEN Een woordvoerder van ika heeft naar aanleiding van de i richten over de voor de twee drijven in Emmen aangevraagde rktijdverkorting meegedeeld, dat deze bedrijven vorige maand al i or 800 man (en niet 100 zoals n vakbondszijde was gemeld) een w irktijdverkorting gold. Het betrof en alleen de produktie van nylon xtielgarens. io aangevraagde uitbreiding van werktijdverkorting met 2000 (en et 2700) tot 2800 man is volgens i ika noodzakelijk geworden omdat en nu ook in andere produktie- delingen (tapijtgarens en kunst- offen) met groeiende voorraden H mpt. i lbert Heijn verwacht 1 eer opgaande lijn UNDAM 'We zijn 1975 inge- a an met een betere uitgangsstel- 2 ig dan we 1974 zijn binnengetre- 4 n. De verwachtingen voor het komende jaar zijn dan ook zowel voor omzetstijging en winstgroei redelijk hoog gespannen. Wij zijn door het dal heen al wil dat niet zeggen dat we in 1975 de top van de volgende berg zullen bereiken'. Dit zegt de heer G. J. Heijn, van Ahold (Albert Heijn), Hij merkt verder op dat Ahold in 1975 geen driftige expansiepolitiek zal voeren. Ahold gaat zich de komende tijd vooral concentreren op verdere uit breiding van haar marktaandeel vooral vanuit en via de bestaande filialen. Stad Rotterdam verzekert diefstal kentekenbewijs ROTTERDAM De Assurantie maatschappij De Stad Rotterdam anno 1720 gaat bij diefstal van het vanaf 1 februari verplicht in de auto aanwezige kentekenbewijs de kosten voor een derde deel meever zekeren. Cliënten, die in hun polis het diefstalrisico hebben meeverze kerd, behoeven geen extra premie te betalen voor, de kentekenbewijs assurantie. Herstel rentabiliteit bij Vereenigde Glas SCHIEDAM Vereenigde Glasfa brieken heeft de resultatenver- wachting uitgesproken in het twee de halfjaarlijkse bericht gereali seerd: een stijging van de omzet met ca. 20 pet en een herstel van de rentabliliteit - na de inzinking die zich in 1973 heeft voorgedaan - op het niveau van 1972. ICU neemt Instituut Sociale Wetenschappen over ALPHEN AAN DEN RIJN -- De ICU, een uitgeverscombinati; van Samson in Alphen aan den Rijn, Sijthoff in Leiden en Wolters- Noordhoff in Groningen, heeft het Instituut voor Sociale Wetenschap pen in Den Haag overgenomen. Het ISW houdt zich bezig met het ge ven van avondopleidingen en be- drijfscursussen, vooral op het ge bied van management marketing. Als zodanig blijft het ISW naar buiten toe grotendeels zelfstandig optfeden. Met name '.n de tweede helft van 1974 resulteerde de verminderde in dustriële bedrijvigheid in de Wes terse wereld in een sterk afnemen de vraag naar grondstoffen in de niet-eetbare sector, hetgeen de prijzen van metalen, rubber, katoen en wol op een aanmerkelijk lager niveau deed belanden. Daarbij kwam dat de hoge rente stand verbruikers in het algemeen dwong slechts voorraden voor on middellijke behoeften aan te hou den. Voorts werkte het uitblijven van een herstel van de recessieve wereldeconomie uitstel van voor- raadaanvulling in de hand. In de voedingsmiddelensector werd de kooplust niettemin gestimuleerd door de vrees voor een toenemend 1 schaars aanbod als gevolg van te- XT1717" TILM* X. 1 *1 a. genvallende oogsten en slinkende J> V V X lllIipS D6K11KI wereldvoorraden. Vooral op de sui- kermarkt culmineerde de aanhou dend grote vraag in een prijsniveau dat voorgaande haussefasen in de na-oorlogse jaren in de schaduw stelde. Ook de handel in granen werd ge confronteerd met stijgende prijzen als gevolg van een verslechterde aanbodsituatie. Bovendien zijn de vooruitzichten voor de wereld- graanproduktie in 1975 weinig be- moedigend, gezien het tekort aan kunstmest, de stijging van de pro- duktlekosten en het feit dat in de V.S. te weinig areaal is vrijgemaakt AMSTERDAM -r- Venezuela gaat in samenwerking m et British Petro leum eiwitrijk veevoer produceren op basis van aardolie. Dit gebeurt in het kader van Venezuela's speur tocht naar waardevolle toepassin gen van zijn belangrijkste natuur lijke hulpbron. Er wordt een onderneming opge richt waarin de Venezolaanse staat voor 60 procent zal deelnemen. Naast BP zullen verder particuliere belangen uit Venezuela deelnemen, onder andere veevoederf abrikan ten. Volgens BP wil men in de haven plaats Puerto la Cruz een fabriek bouwen met een produktiecapaci- teit van 100.000 ton per jaar. Het bedrijf wordt daarmee even groot als dat op Sardinië, waarin BP met Italië samenwerkt. Het procédé is door het Britée olieconcern in een proefbedrijf in Schotland en een kleinere fabriek 'in Frankrijk ont wikkeld. Dit is, blijkens het personeelsblad 'Onder de vlam', meegedeeld in de jongste vergadering van de onder nemingsraad. Het personeelsbeleid is de laatste jaren in verband met de economische ontwikkeling erg voorzichtig geweest. Bovendien kan worden verwacht, dat er voor de raffinaderij enkele secundaire en tertiaire fabrieken zullen worden gebouwd, terwijl Shell Chemie zo wel in Pernis als in Moerdijk aan het uitbreiden is. Voor de raffinaderij geldt, dat mo menteel op basis van de huidige prijzen van nafta, gasolie en stook olie de ruwe-oliekosten niet goed gemaakt worden. De produkten- tanks staan vol door verminderde vraag, voor wat Nederland betreft o.a. als gevolg van het verder op dringen van het aardgas. Ook de chemie heeft haar vraag naar nafta verminderd. De raffinaderij loopt op een mini mum-doorzet van 65 procent (on geveer 45.000 ton per dag) teneinde aan de verplichtingen aan speciale produkten te kunnen blijven vol doen. Verwacht wordt dat deze si tuatie voorlopig wel zo zal blijven en dat ook een eventueel strenge winter hieraan weinig of niets zal veranderen. De toestand in de chemische indus trie wordt onoverzichtelijk ge noemd. Door de recessie in de (hui zen) bouw, de autoindustrie e.d. wordt een groot aantal van de produkten van Shell Chemie (met uitzondering van de insecticiden) slecht ver kocht. Vele van de grote afnemers werken op beperkte kracht, liggen stil of hebben grote voorraden grondstof in huis. Het vierde kwartaal van 1974 is voor Shell Nederland Chemie een slecht kwartaal geweest en ook voor de eerste drie maanden van 1975 ziet het er somber uit. De nafta/gasoliekrakers van het che misch bedrijf van Shell In Pernis en Moerdijk werken op halve capa citeit en de voorraden van Shell Chemie (aan p.v.c., rubber e.d.) lo pen hoog op en daarin gaat veel geld zitten. EFFECTENKOEKSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koers entot stand (tussen haakjes de offi ciële slotkoers van dezelfde dag). AKZO 41.50-42.40 (42.30). Hoogovens (60.50). Kon. Olie 64.60-64.80 (65.10). Phi lips 21.40gb-21.70gl (21.30). Unilever 91.20- 91.80 (92.40). KLM 64.00 (60.00). Indust. Sporen OtlIL Obi. Mods 9 jan. 645.26 150.65 75.92 66.53 778.9 10 jan. 65.879 153.79 77.90 66.70 783.0 13 Jan. 654.18 152.45 77.84 66.89 782.4 Aand. ObL Tot a. L 9 jan. 16.340 1.776 958 433 10 jan.25.890 25.480 1.856 1415 194 13 jan. 19.780 26.120 1.862 996 546 Koersen in Montreal Bovls Husky Nat Gas Mass. Ferguson Nat. Resources Shell Canada 9/1 10/1 13/1 1.10 1.20 14 14% 15 15% 15% 15% 12% 12% 13 10/1 13/1 37% 38 11% 13 men vraag naar kleurentelevisieglas f!"" 28% 11% en zwart-wit-televisiebuizen heeft American Brands 34% 33% de hoofdindustriegroep glas van American Can 30% 30% Philips genoodzaakt tot een aan- J® giectf'power 18 17% passing van de produktie in haar Am Metai ciimax 32% 32% Europese persglasfabrieken. Een Am Motors 4% 4% verdere vermindering moet volgens Tei 48 47% Philips, aldus WIK, niet onmogelijk a£pIx 3 3% worden geacht. Apaconda 15% 15% Philips heeft persglasfabrieken ln |£&,la JJ5 Eindhoven en Winschoten (onge- veer-tweeduizend werknemers), in 27vl £nl Aken in de Bondsrepubliek, in Si- Boeing 17? 16% monstone in Engeland, in Sao Pau- Burlington ind 17% 18% lo in Brazilië en Taiwan. In de can Pacific Ry 15% 14% laatste drie landen telkens acht- ceianese 27% 27% honderd werknemers. Enkele chessie^Svstem 28% 29 maanden geleden is besloten in Chrysler "9% 9% Eindhoven nog maar op een glaso- cittys service 43% 41% ven te persen In winschoten ging. gSiPtSaSSinSi" is% men over tot verkorting van de commonw edisor 25% 25% werktijd. Cons Bdlsoo 9)6 9%. Secretaris J. van Otterloo van de §2"» ou° Industriebond NVV noemt wat er curtiss wrtgbt bij de hoofdindustriegroep glas van Curtiss Wright a 17% 17% Philips aan de hand ls een school- gS"« 5Sa co 40% 40% voorbeeld van noodzaak om tot in- dow Cbemtcal 56% 56% ternationaal overleg te komen. De Du Pont <bd 98% 96 directie heeft de bonden meege- Eastman Kodak 67% 65% 44 First Nat City deeld dat het een Internationaal Exxon plan ls. De bonden hebben in hun eisen- pakket voor vernieuwing van de CAO bij Philips onder meer opge- Allegheny Pow nomen: informatie aan de groeps- Am Standard ondernemingsraden, centrale on- Amsted ind dernemlngsraden, centralé onder nemingsraad en Internationale galt Ohio vakbeweging, als zich waar ook ter Bavua Clga™ wereld wijzigingen in een of meer /estigi doen. NE». FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (ln dollars): 26-% (25%-%). Unile ver 37%-% (37-%). Philips 8%-% (8%- en KLM 25-% (22-%). Opgave Hom- blower Weeks. 69 65% 16,/6 16% 12% 13 10 10% 38% 38 13 12% 21.38 21.31 24% 24% 26% 26% 35% 36% 20% 21% 36% 37 13 13 19% 19%. 144% 143% GOUD EN ZILVER AMSTERDAM. 13 Jan. Goud 14.150- pluor 11550 (13.860-14.260) per kg. Zilver 342- 369 50 (322-340.50). Gen Clgar CodI Telephone 11% 11% Gen Electric Gen Fonds Gen Motore Gen Publ UtU Gen Tel 6c Tel Getty OU Gllette zö% 25% Gimbel Brothers 15% 16% Goodyear I an P 23 23 Gulf OU 19% 19% Illinois Central Ind 13% 14% Instlco 6% 6% Int Busln Mach 171 169% Intern Harvester 20% 20% Int Nick of Can 22% 22% Int Paper 37% 36% Int Tei Tel 15% 15% Llng Lemco Voug 9% 9% Litton Ind 4% 4% Lockheed Alrorafi 4% 4% Maroor 17 17 Martin Marietta 14% 15% May Dep 8tores 24% 25% McDonnell Doug) 10% 10% MobIJ OU Corp 36 Nabisco 24% 25% Nat Cash Reglst 17% 17% Nat Distillers 14% 14% Nat Gypsum 11% 11% Nat Steel 34% 34% Nat Lead Ind 12% 12% Kansas City ind 8%b 9% Olln Pac Gas and BI Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morrla Phillips Petr Procter 6c Gambl 18% 16 2 i% 22 1% 1% 44% 45% 29% 29% 48% 48% ROA 11% 11% Republic Steel 25 25% Reynolds Ind 53% 63% Royal Dutch Petr 25% 26% Santa Fd Ind 28% 27% Sea re Roebuck 53% 53% Sbeil OU 47 46% Southern Co 10% Southern Pacific 30 30% Southern Rallw 44% 44% Sperry Rand 28% 27% Stand OU Callf 24% 23% Stand Oil Indiana 44 43% Studebak Worth 20% 20% Sun OU Texas Gulf Texas Inat Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US 8teel 37% 37% 24% 23% 64% 63% 7% 7 37 37% 41% 42% 7% 7% 33% 33% Kansas Power KLM Kroger Nat Can NV Centr A North West R N Am Philips Co 20% 21% 22 25 17% 18% 11% 11% 9% 9% 10% 11% 3% 4% 62% 62% 14 14% Wool worth 12% 12 Occidental petr 14 14 Pacific Light Public Service 18 13% 19 14 Reliance Group 5% 6% Standard Brand* 52% 53% Tandy 13 13% Union Blectr United Blectr Ug Corp 10% 4 11% 10% 3% 11% Western Bancorp 18% 19

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11