Iet Pesthuis vier, wellicht elfs twaalf jaar gesloten raj jSi#'3, Meer werkloosheid in maand december Avondmuziek Agenda van Leiden Protest tegen dure bouw in Merenwijk Films in Leiden ja 'BETAALD ANTWOORD' antwoordt AMRO-bank Kies een goede auto, maar evengoed een garage die aandacht voor uneeft. E3 m Groene Kerk Geen herbouw van loods Straver Afscheid J. Sira Men schrijft ons Eerste ernstige botsing op gereconstrueerd kruispunt UW/KWARTET VRIJDAG 10 JANUARI 1975 STAD EN REGIO eermuseum is deel van expositiemogelijkheid voorlopig kivijt (ADVERTENTIE) ici| Willem Chr. Nijeboer atH ;n PEN Leiden, museum- L Deze week een stukje min- sinds bekend /an^ dat het Pesthuis, één van g (wee gebouwen waarin het •museum 'Generaal Hoefer' liljbllectie exposeert, voorlopig 1moet. refr w instig 1'f i m? stauratie zal zeker drie jaar in nemen plus een jaar van lereiding, meent Legermu- jdirecteur W. Helder, als ten- te de hele restauratie ineens aangepakt. Wanneer men de •atie in delen uitvoert, gefa- ,i noemt men dat ten departe- r^e, zou het wel eens zo'n 12 jaar lC en duren. Het houtwerk van ®er»esthuis dreigt het na een slij- van ruim vier eeuwen af te tegen de tand des tijds die tien jaar een fraaie kans bij het uit 1658 daterende jwerk. Ongeveer t.ien jaar gele- in hét pesthuis centrale ver- iing aangelegd. ïvlt enige n j,eidse pesthuis is het enige dat rland nog oezit. De directeur de rijksgebouwendienst meent jhet gebouw te gevaarlijk is om het voor publiek, en 1 took voor personeel, toeganke- it- ie houden. De grenebalken en alkoplegging zijn te zéér ver- door aantasting door de Bok- een soort houtworm, en door als gevolg van vocht, voor (gedeeltelijke) in- Ing niet geheei denkbeeldig is. Pesthuis is eigendom van de -yjente Leiden, een stad die zoals ~3d zeer rijk is aan monumen- "f;Het ministerie van defensie, onder het legermuseum valt, £7; het gebouw voor een laag van de gemeente, op voor- Üe dat het normale onderhoud de huurder zal worden ver- w En in dat. normale zit de Natuurlijk zag men de ach- van hc-t pesthuis van al jaren met onge lijk lede ogen aan Ook is bij ieimeente al eens aangeklopt om A in voor de restauratie van het fViuis, maar Leiden was ook toen "9 financiële last. En het minis- defensie stelt zich op het -upunt dat de restauratie van gfeen taak is van dat Sterie. Tel daarbij het stand- ivan het rijk dat gebouwen in g Mgendom njet worden geres- jgierd uit de pot van ggjmentenzorg omdat het rijk ir'z'n eigen gebouwen moet zor- (jn het is duidelijk waarom het Juis niet voor de nu noódzake- sluiting voor een grondige tpbeurt is aangepakt. zameling moderne wapens. Wie de foto van Dirk Ketting be kijkt ziet dat het allang vochtig was in het pesthuis, maar volgens directeur Helder is dat niet schade lijk voor de historische collectie die daar is opgesteld. 'We moesten na tuurlijk- wel letten op de waterlek kages, zorgen dat het materiaal niet stond onder een plek waar het water door naar binnen kwam, maar de vochtigheidsgraad was met die centrale verwarming juist gun stig. We hoefden nooit met ver dampingsbakjes te werken. Maar nu er. geen publiek in mag komen, mag er ook niet meer in worden gestookt. Het is düs nu wel zaak het materiaal snel weg te halen'. Het is te hopen dat het Pesthuis, dat destijds diende voor de opvang van mensen die leden aan de gru welijke gelijknamige ziekte, voor Leiden zal blijven, behouden. Het is samen met molens één van de wei nige categoriën van gebouwen die ons in het (wijde)landschap herin neren aan vervlogen tijden. (ADVERTENTIE) gumenten zijl, idne argumenten gaat Leger- jum-directeur W. Helder plei- bij de bevoegde instanties voor 5 snelle, algehele restauratie: i is het monumentenjaar, de feloosheid in de bouw in en I Leiden geeft alle aanleiding snelle toewijzing van de res- en daarbij nog de algehele ntie van de restauratie van het jrische monument. Alle drie ar- T Juten die bulten de functie van lugebouw staan. Argumenten die rnden gelden als welke andere Hing het gebouw gebruikte. is in dit verband wel belang- zegt directeur Helder, 'dat legermuseum geen wervende ;ie heeft voor de krijgsmacht, lier een onderwijzer komt met klas kinderen kan hij zijn ei- verhaal hoüden. Wij hebben wetenschappelijke museale En daarover hebben we nooit iten. Er zouden, wanneer wij wervend voor het leger zouden en allang hier actiegroepen spandoeken hebben gestaan, iijn een onpartijdig museum, het ook zij, of het Pesthuis is of in delen of voorlopig nóg naai niet zal worden gerestau- voor lange tijd zit Leiden een zeer beperkt Legermuseum. zullen het voorgebouw ander-s en gaan inrichten', zegt direc- 1 Helder. 'En opnieuw, met ui- rd een kleinere collectie, een ehe volgorde moeten gaan irengen in wat we daar gaan seren. En we -hebben gelukkig elft nog een museum, dat mo- ;eel een sluinierend bestaan Voorlopig kunnen we de hele istaf met voorrang daarop De gedeeltelijke sluiting een aantal jaren behoeft dus niemand ontslag in te houden. hebben 35 mensen met een ftelijke status en twintig men- die hier in WSW-verband wer- Die kunnen allemaal' blijven. en de verdeling tussen Leiden Jelft zal voor een aantal jaren ers moeten worden en we moe een deel van onze collectie an gaan opslaan. Momenteel we al veel materiaal naar zolders van de Doelenkazerne, fcr daar kan lang niet alles heen. i ministerie van defensie is voor aan het zoeken naar ander igmogelijkheden Eergisteren werd in 'Trouw/Kwartet' berichtdat de AMRO-bank voortaan' alleen nog op voorwaarde van gelijke betaling voor gelijk werk in Zuid-Afrika zou willen investeren. De werkgroep 'Betaald Ant woord', die het anti-racisme programma van de Wereldraad van Ker ken in óns land behartigt, geeft op dit bericht het volgende commen taar. De kritiek van de Wereldraad van Kerken, van verschillende aktie- groepen en van vele cliënten betrof de door de AMRO-bank aanvaarde financiële vervlechting met en Steun aan de Zuid-Afrikaanse regering en aan Zuid-Afrikaanse economische instellingen dié verantwoordelijk zijn voor de grote apartheid. De AMRO-bank gaf door leningen me-, dewerking aan een door racisme bepaalde politieke en economische orde. Deze medewerking wordt in het minst niet weggenomen wan neer aan enkele zwarte werknemers een normaal loon wordt betaald door een Zuid-Afrikaanse bank waaraan de AMRO eventueel gaat deelnemen. Gelijk loon voor gelijk werk voor mensen van verschillend ras is de meest vanzelfsprekende zaak en op geen enkéle wijze een argument ter verdediging van de overwogen deelname aan een finan ciële instelling die grote betekenis heeft voor de racistische maat schappelijke ordening van Zuid-Afrika. Als de AMRO-bank dan ook negatieve publiciteit wil vermijden, moet niet de schijn van een beleidswijziging worden gewekt. De AMRO- bank wordt uitgenodigd te verklaren dat niet opnieuw zal worden deelgenomen aan leningen aan de Zuid-Afrikaanse regering of aan semi-regeringsinstellïngen, en dat plannen om aan een gemeenschap pelijke Zuid-Afrikaanse-Europese bank deel te nemen, wordt opge geven. Totdat zulk een verklaring is ontvangen, zal de werkgroep 'Be taald Antwoord' in samenwerking met anderen genoodzaakt zijn zijn aktie tegen de AMRO-bank voort te zetten. Cliënten kunnen bij post bus 180 te Driebergen een modelbrief voor een protest tegen de AMRO-bank aanvragen, in welke modelbrief het verbreken van de relatie met de AMRO-bank wordt aangekondigd tenzij de AMRO wer kelijk zijn koers wijzigt. Werkgroep 'BETAALD ANTWOORD' Postbus 180, Driebergen Giro 75651, ten name van Crediet- en Effectenbank te Utrecht, t.b.v. 'Betaald Antwoord'. LEIDEN Het aantal werkloze mannen steeg in de maand de cember met 314 en bedraagt momenteel 2410 of 4.48,% van de af hankelijke beroepsbevolking. Het werkloosheidspercentage in de provincie Zuid-Holland is 2.93%. nu toe was in Leiden alles voor tfver het de Nederlandse geschie- Djis betrof te zien, plus een col- ipe oude wapens die ook uit het 4Punt van kunstnijverheid van l&ng zijn. In het Delftse Leger- $eum is materiaal te vinden dat iinternationale geschiedenis be ft, en dan nog alleen van de honderd jaar, plus een ver- De stijging van de werkloosheid komt voornamelijk voor rekening van de bouwnijverheid, de metaal nijverheid, het kantoorpersoneel en de groep minder geschikten. Het aantal jeugdige werklozen beneden 19 jaar nam toe met 18. waarvan 8 schoolverlaters. Beneden 19 jaar zijn 121 jeugdigen werkloos. In de leeftijdsgroep van 19 tot en met 22 jaar zijn momenteel 327 mensen werkloos. De vraag naar mannelijke arbeidskrachten nam af met 53 en bedraagt nu 604. De daling van de vraag komt voornamelijk voor in de metaalnijverheid bij het han dels- en kantoorpersoneel. In ver gelijking met december 1973 steeg het aanbod met 177 en daalde de vraag met 24. Het aantal schoolverlaatsters liep de in de maand december met 38 en is nu 545. Deze daling betreft voornamelijk horecapersorleel, kan toorpersoneel en Inpaksters. Het aanbod van jeugdigen beneden 19 jaar daalde met 25 en is thans 67. Het aantal schooiverJaatsters lieep terug met 9 en Is momenteel 17. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen tot en met 22 jaar be draagt 205 en is ongeveer 40% van het totale aantal ingeschreven werk loze vrouwen. Het aantal inge schreven vrouwelijke part-time krachten is zeer groot en bedraagt 191. Hiertegenover staat een zeer geringe vraag van 34. In vergelij king met december 1973 is het aan bod toegenomen met 154 en daalde de vraag met 66. Verwacht wordt dat de geregi streerde arbeidsreserve van man nen in januari een verdere stijging zal vertonen, terwijl de geregi streerde arbeidsreserve van vrou wen zich op hetzelfde peil van de cember zal handhaven. LEIDEN De succesfilms in de Steenstraat gaan ook na de Kerstperiode door: in STUDIO 'Mariken van Nieu- rheghén' van Jos Stelling. De moeite waard om de typering van de Middeleeu wen, met behulp van vele, uiteenlopende figuranten en een authentieke sfeer. Nau-- welijks of geen beroepsac teurs, en een schitterende fotografie. Ook voor de vierde week Roger Moore als James Bond in 'The man with the golden gun', té zien in LI- DO. Bond wordt steedS meer een parodie op zichzelf maar deze - relatief goedko pe - film is nog wei te prui men. Let op de domme sherrifsinds 'Live and let die' een succesnummer.' Voor een pretentieloos avondje uit. Dat zelfde zou op het eerste gezicht ook gezegd- unnen worden van 'The last detail', première in CAMERA, maar vergist u zich niet. Het is een subtiele film over de lange tocht dwars door Amerika van twee marine-onderofficieren die een jonge arrestant naar de mariniersgevangenis moeten begeleiden. Onder weg willen zp de wat timide en naïeve jongeman alle as pecten van het leven laten meemaken, maar hij raakt van de nogal troosteloze se rie café's, stations en steden niet erg onder de indruk. Jack Nicholson, ('China town'), speelt de ene bege leider in deze film van Hal Ashby die op een ijskoude en doordringende manier het Amerika in de ogen van botte marinekrachten en een onnozel jongetje. Ook nieuw in TRIANON is 'Dirty Mary, crazy Larry' met in de hoofdrollen Peter Fonda en Susan George. Geen diepgravende film over de achtervolging door de politie van de dieven Mary en Larry. Snelle au to's, en een snelle helikopter nemen het grootste deel van de handeling in beslag. Uit eindelijk redden Mary en Larry het toch niet, maar daar heeft de politie iets mee te maken Terence Hill en Bud Spen cer gaan voor de vierde week door in LUXOR: 'Pas op of we slaan d'r op', ofte wel 'Met de vier vuisten de bocht uit'. Vechten, achter volgingen en dikke pret. In REX historische sex uit 1348: 'Heerlijke ontucht achter de kloostermuren'. Een soort Decamerone, spe lend in Florence. In de nachtvoorstelling daar 'Sexy Susanne blaast ook trom pet', en in CAMERA een film van een paar jaar terug met Woody Allen: 'Play it again Sam'. Diane Keaton en de 'verschijning' van Humphrey Bogart spelen ook mee. Allen is beslist een groot komiek. In CAMERA tenslotte nog de laatste kans om op woensdag- en zaterdagmiddag te gaan kij ken naar de verrukkelijke tekenfilm 'Robin Hood'. Een goede auto, die vindt u in met 4 vestigingen in Leiden de nieuwe generatie VW's en omgeving (er is er altijd en Audi's. één bij u in de buurt). De Golf, de Scirocco, de Passat, Kamsteeg koopt niets voor één- de Audi's. Concepten van de toekomst, met spreek woordelijke zekerheden van VW/AUDI. versterkt met de^ unieke computer-diagnose. Ze worden u van harte aanbevolen door Kamsteeg, malige verkoop-successen. Wel voor blijvend tevreden klanten. Vandaar extra aandacht, extra service, tot uw dienst kamsteeg Geversstraat 30, Oegstgeest, 071 -51940/52661 Tramstraat 67, Katwijk, 01718-15141 v.d. Valk Boumanweg 3. Leiderdorp, 071-99212 Hofweg 39, Voorschoten, 071 -69307 OEGSTGEEST Op zondag 12 ja nuari wordt in de Groene Kerk te Oegstgeest een Avondmuziek ge-, houden van 20.30-21.30 uur. Geo pend wordt met een orgelconcert van Handel (solist: Egbert van Goor). Dan klinkt Bach's Cantate 169 'Gott soli allein mein Herzé haben' (solisten: Molly Michel, alt en .Aad Goddijn, orgel). Stans Bac ker en Claus Franken zijn de solis ten in een Fluitkwartet van Mozart en een concert votfr twee fluiten van Vivaldi. Het Toonkunstorkest Leiden speelt o.l.v. René Verhoeff. De altsoliste Molly Michel is afkomstig uit Ca nada waar zij heeft gestudeerd aan het conservatorium van Toronto. De toegang tot deze Avondmuziek is .gratis. Er wordt echter een col lecte gehouden voor de Stichting VOORSCHOTEN De president van de Haagse Rechtbank heeft, uitspraak doende m een kort ge ding, de vordering afgewezen van de autosloper H. A. Straver te Voorschoten, om dc gemeente te bevelen tot herbouw van loods en schutting op een terrein aan de Langehorststraat. Dc afbraak had plaats onder toezicht van de politie, omdat S. weigerde zelf tot afbraak over te gaan. Omdat een civiele procedure aanhangig is bij de Leid- se kantonrechter, werd de handel wijze van het gemeentebestuur door de raadsman van S. onrechtmatig genoemd. De president wan de rechtbank overwoog, dat loods en schutting in strijd met het bestem mingsplan waren opgericht, zodat afbraak juist was. LEIDEN Op 1 februari zal. zoals al gemeld, de heer J. Sira wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, zijn functie als claviger van het Sted. Gymnasium beëindigen. Vrijdag 31 januari zal om 13 uur in een off:ciële bijeen komst in de aula (Fruinlaan 15) afscheid worden genomen. VRIJ DA 10 JANUARI LAK-theater Levendaal -150. 8.15 uur Cyriel Verschaeve. toneelspel van Bert Verhoye, gespeeld door Dirk Cells onder regie van Mlcliel Lafaille. Langebrug 63 Lelden, 8 uur: J. Fijn- vandr&at te Leeuwarden spreekt over "Heeft de staat Israël met de Bijbel te maken? (lezing In het kader van de serie 'Is de Bijbel nog wel aktueel?' ZATERDA 11 ANUARI Rijnlands. Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur: Jasperlna Solo. Rijksmuseum Volkenkunde, Steenstraat 1 Leiden, 2.30 uur: kinderfilms. ZONDA 12 JANUARI Hartebrtigkerk HaarTëmitierstraat, 3 uur: orgelconcert door Jan Schmitz m.m.v. Michel -Tangui' fluit. Uitgevoerd worden werken van Bach, Franck, Stanley en Walland. DIENST APOTHEKEN De avond-, nacht-- en zondagsdienst van de Spotheken tn de regio Lelden wordt waal-genomen van vrijdag 3 tot 10 Janua ri 1875 dopr deHaven-apotheek te Lel den. Haven, en de apotheek Voorschoten FILMS IN LEIDEN? TOT 16 JANUARI Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 'Pas op we slaan erop', 14 j. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414 'Heerlijke ontucht achter kloostermuren', 18 j. dag. 19 en 21.15 uur. Nachtv. 'Sexy Suzanne', 18 j. za en vr 23.30 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210 'Marie ke van Nieumegben'. 18.j. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Zondags ook 16.45 uur. Lido: Steenstraat 39, tel. 24130 'The man with the golden gun'. De nieuwste James Bondfilm Tijden zie Studio Camera: Hoewoerd, tel. 24919. 'The last detail'. 18 j. dag. 19 en 21.15 uur. Kinder- matlnee"'De laatste Robin Hood', a.l. za en wo 14.30 uur en zo 14 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling ',Play It again Sam'. 18 jr vr eri za 23.30 uur. Trianon: Breestraat ,31, tel. 23875. 'Dlrty Mary, crazy Larry', dag. 19 en 21.15 uur. Kinderrriatnee dag. 14 30 en zo 14 en 16.15 uur 'Robin Hood'. Bezoekuren ziekenhuizen: sr. Elisabeth- ziekenhuis: Klasseafrlelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur. van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19 30 uur: Kraamaf deling dagelijks van II 15 tot 12 uur (alleen v echtgen.i. van 15 tot 16 uur en van 18 30 tot 19 30 uur; Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot ,18 30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 Annakllnh-k: Klasse afdeling van 13.30 tot 15 30 uur van 18 30 tot 20 00 uur: Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van 18 30 tot 19 30 uur Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19 30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt.: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur. 18 30 tot 20 00 uur. Voor de prema- turenafdeilng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18 30 tot 18 45 uur Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten: wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de bonfdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken Uphen nan den Rijn: Rtjnoord le en 2e klas 11 tot. 1130 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18 31) tot 19 30 uur. 3e klas 13 30 tot 14 15 uur en 1830 tot 1930 uur: Kraam- afaeling 13 30 tot 14 15 uur. alleen voor echtgenoten 19 20 uur: Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18 30 uur. :.c masse: volwassenen dagelijks van ia «i t s 1 tot. 14 45 uur en van 1830 tot 19 30 uur: C»J»A¥ Villi B Kraamafdêfing- dagelijks van 15 tot lé vSJlUl villi IJLIUCII uur en Van 1830 tot 1930 uur; Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18 30 uur l i l i HHithewakenxig) irnj" ijks van 1115 tol 14 45 uur en van 19 tot 19 3U uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14 30 uur en van 18 30 to' 19 uur Dlaeimessenluils: Mlddagbezoekuur—I 3 45- 14 30 uur Avondbezopkuur 18 30-1930 uur Kinde.raidellng dagelijks van 14 00- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14 (10-15 00 uur voor overige familieleden Kinderen beneden 14 laar hebben geen toegang op de kinderafdeling. EndegeesiDinsdag en Vrijdag 13 tot 14 30 uur; zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur;( eerste, klasse de geheje dag Wethouder Waal is bezorgd: 'Leiden bouwt de laatste tijd ontzettend duur. De zaak klemt temeer, omdat de bouwplannen in een dergelijk vergevorderd stadium verkeren, dat aan terugdraaien niet meer gedacht kan worden'. Hij sprak in dit verband onder meer over de 1400 woningen die de Nationale Nederlanden in de Me renwijk gaat bouwen. In juni 1973 moest de gemeenteraad beslissen over een voorstel om aan deze maatschappij een stuk grond te verkopen, groot genoeg voor de bouw van 1400 woningen. B. en W. en raad verkeerden in totale onze kerheid wat voor woningen er ge bouwd zouden gaan worden en vooral, voor wie ze betaalbaar zou den zijn. Oorspronkelijk was het stuk grond bestemd voor huizen voor mensen met lagere inkomens. Resultaat: 1. Per 30 november had Leiden 2000 woningzoekenden (van wie. 1133 met een groepskaart A); 2. Van deze woningzoekenden heeft bijna 90% een bruto-inkomen berieden de 1800 per maand: 3. De te verwachten huren van de 1400 woningen van de Nationale Neder landen liggen zeer waarschijnlijk boven de 500 k 600 gulden (kaal); 4. De leegstand in de dure Wo ningwetwoningen van b.v. de Me renwijk is al bijzonder groot. Onge veer 250 huizen staan nog leeg waarvan het overgrote deel nog nooit bewoond is geweest; 5. In de Vrije en Premiesektor fde 1400 val len hieronder)- staat in Leiden ook al genoeg leeg; 6. Een zeer voor zichtige schatting (aan de hand van cijfers van wethouder Ver boom) levert voor de woningwet flats en -maisonnettes in de Me renwijk een huurschuld op van minstens 120.000; 7. De grond in Leiden is zeer schaars. Nu het bou wen in de Stevenshof langzamer- LEIDEN Geslaagd: Doet. ex. prehistorie de heer W. Perlzonius (Den Haag). Kand. ex W. Sociolo gie de heren A. A. M. Brouwer (Leiden) R. C-M. Keet (Katwijk) J. H. M. Naus (Rijswijk) W. H. A. v. d. Wal (Leiden) J. van Vulpen (Leiden), de dames A. Schutter (Leiden) J. M. Stakenburg (Zoeter- woude). hand van de hand wordt gewezen en het Waardeiland gevuld gaat worden met huisjes voor niet-Leid- se kasteelzoekenden kunnen de Leidse woningzoekenden zeker op het dak gaan zitten, 8. Immers, in de Leeuwenhoek schiet ook niet zoveel grond o'ves voor woning bouw; 9. De rijke buurgemeenten zoals Voorschotéh eh Oegstgeest zijn niét tóëschïétè.ijk om Leiden bij te springen. Het bouwen van dé 1400 woningen van de Nationale Nederlanden is gezien de huisvestingssituatie in Leiden een volstrekt onaanvaardba re zaak. Wat de gemeente precies tegen de Nationale Nederlanden kan doen weten we niet. Kan zij deze maat schappij dwingen goedkoop te bou wen? Kart zij de grond terugkopen? Wij willen dat'er m Leiden betaal baar wordt gebouwd voor de Leide- naars. Huurderskommrtee Merenwijk, Kiekendiefhorst 5, •Leiden. SASSENHEIM De eerste ernstige botsing op de gereconstrueerde kruising van de provinciale weg met -de Parklaan gebeurde woens dagmiddag om half vijf. Een perso nenauto, bestuurd door een 52-jari- ge inwoner van Sassenheim kwam vanaf de provinciale weg en wilde linksaf de Parklaan in. Hij kwam daarbij in botsing met een tege moetkomende auto, bestuurd door een inwoner van Aooenes. De Sas- senheimer belandde met zijn auto op de vluchtheuvel. Hij sloeg met het hoofd door de voorruit en met de borst tegen het stuur. Met in wendige kneuzingen en ernstig hoofdletsél is hij naar het Leidse Academisch Ziekenhuis gebracht. De inwoner van Abbenes kwam met de schrik vrij. Beide auto's werden to taal vernield. LEIDEN Maandag wordt grof vuil opgehaald in de volgende stra ten: Herensingel (van Medusa straat tot Lage Rijndijk). Ham broeklaan, Kooilaan, Celebesstraat, Deeimastraat, Sieboldstraat, Flores- straat, Bloemstraat, Foraiosastraat, Borneostraat, Driftstraat, Lombok straat, Javastraat, Medusastraat. Parkstraat, Kooipark. Atjehstraat (van Kooilaan tot Fumatrastraat), Ambonstraat, Madoerastraat, Lage Rijndijk, Voorstraat. Sumatrastraat, Atjehstraat (van Sumatrastraat tot Soembastraat), öoembastraat, Bali- straat, Timorstraat, Ringkade, Bo- nairestraat, Arubastraat, Suriname- straat. Antillenstraat, Curacaostraat, St. Maartenstraat, St. Eustatius- straat, Sabastraat. Bankastraat, Bi- litonstraat, Kooihcf. Woensdag komt de kraakwagen in deze straten: Schubertlaan, Mahler- straak Handelstraat, Beethoven- laan, Vivaldistraat, Bachstraat, Co- rellistraat, Toscanmilaan, Berlioz- pad, ^Rossinlstraat, Lisztpad, Men- delssohnkade, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikó\vskikade, Sibe- liusstraat, Bartoksiraat, Kennedy- laan, Ma* Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollolaan. Smétanasr.raat, Pagani- nilaan, Scarlattistraar. Griegstraat, Donizettilaan, Jacq. Urlusplantsoen, A. Noordewierlaan, C. Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulst- straat, Richard Holstraat, Obrecht- straat, Churchillaan, Willem Pijper- straat. Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan. Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen straal Mozartstraat. Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan, Edu- ard van Beinumscraat, Brückner- straat, Debussystraac. Ravelstraat. Chopinstraat. Moesorgskistraat, Caesar Franckstraat, Verdistraat. Donderdag wordt g-of vuil in deze straten opgehaald: Herensingel (van Medusasttaat tot Juliana- straat), Julianastraat. Julianakade, Sophiastraat, Anna Pauiownastraat., Alexanderstraat, Prinsenstraat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Dillen burgerstraat. Nassaustraal, Mec- klenburgerstraat-, Os- en Paarde- laan. Bernhardkads. Marijkest.raat, Margrietstraat, Ireoestraat, Bern- hardstraat, Paramaribostraat, Co- rantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssenstraat, Van Riebeeck- hof, J. p. Coenhof, Gieter Both- straat. Stuyvesanthof. Alb. Agnes- straat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwijger laan tot Volkstuinen). Zwarte Pad, Merenwijk. Vrijdag komt de kraakwagen in de- ze straten: Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat. Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verwey- straat, Jacq. Perkstraat, H. Gorter straat. L. Couperusstraat. Hoflaan, Willem Klooslaan, Böshof, Duinhof Meerhof, Akkerhof. Weidehof. Tel- derskade, Muldderstraat, Gerrlt Kasteinstraat, Segaarstraat, van Diemeistraat, Rooseveltstraat, Haagweg, Rijndijk Dijkhoflaan. Valkenburgseweg, Da Costastraat. Klikspaanweg, De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat, Potgieteriaan, Tol lensstraat, Schimmelstraat, Olt- mansstraat. Hasebrookstraat, Bor- gerstraat, de Lennepstraat, ten Ka- testraat, Toussaintkade, Staringka de.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3