The klansman: Draak in camouflage-pak Uitkeringen geen kwestie T/esSd ?an de kassa opentrekken' Rijkssubsidie op ivarmte-isolatie FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Schooltoets zesde klas Gouda, monument vol monumenten Oud-hoofdcommissaris door oud-rechercheur van smaad beschuldigd °|iureau Schadeverzekering over klacht verkeersslachtoffers: Twijfels arts ongeschiktheid 'Maatschappijen streven naar snelle afdoening' Artikel in nieuwe PCO-Magazine jpanje leverde oud- lirecteur loterij uit /erkoop platen Toon Hermans iomt niet van de grond isomurb.v. 331/5% subsidie BON 10 :OUW KWARTET VRIJDAG 10 JANUARI 1975 BINNENLAND T9 Kil in een onzer verslaggevers djEN HAAG De uitkering aan verkeersslachtoffers mag geen kwestie zijn 'van de kassa open trek- n'. Zo reageert de heer J. Kraaijeveld, hoofd voorlichting van het Bureau Schadeverzekering in ;n Haag, op de klacht van de Werkgroep Verkeersslachtoffers dat er 'gesjacherd wordt met mèn- lijk leed.' j meent, dat de afwikkeling van erkeers)schade in het algemeen lang duurt. 'De verzekerings- aatschappijen streven er ernstig iar, dit soort zaken zo snel moge- af te doen', zegt hij, eraan Bvoegend dat er als onderdeel n het beleid 'van alle kanten n wordt gewerkt om de, uitke- igsprocedure te versnellen.' lgens de schadeverzekeraars is de aktijk, dat de ene kwestie direct lidelijk is (en zodoende .spoedig afwikkeling kan worden .overge- an), maar dat de andere kwestie tegenstrijdige verhalen van trokkenen of getuigen of door t ontbreken van een procesver- al niet of minder gauw duidelijk In die gevallen kan de wikkeling van een schadeclaim ig(er) duren. het moment waarop de aan raak ingaat, wordt een wettelijke terest-regeling van kracht. Op ze grond wordt het traineren van ;betaling om daarmee een rente- nst te behalen, ontkend. ertrouwen it verwijt van de Werkgroep Ver- ersslachtoffers dat sommige ver keringmaatschappijen en de in m dienst staande artsen ongeoor- >fde praktijken toepassen waarte- n de slachtoffers dienen te wor- beschermd, noemt de heer raai jeveld 'een zeer ernstige aan- tijging.' Hij zegt vervolgens dat het merendeel van de keuringen wordt gedaan door artsen die niet in dienst van een verzekeringmaat schappij zijn. De verzekeringmaat schappijen vinden dat dit systeem 'heel bevredigend' loopt en verwach ten niet dat artsen van de sociale diensten (zoals de werkgroep eist) het beter zullen doen. 'Wij hebben het volste vertrouwen üi de artsen die voor ons werken', voegt de heer Kraayeveld hieraan nog toe. Gekleineerd Hij vindt ook, dat de actiegroep het belang van de Raad van Toezicht Schadeclaims kleineert. 'Dit college wordt gevormd door mensen van hoog niveau, die geen enkele bin ding met de verzekeringmaatschap pijen hebben', zegt hij. In het col lege zitten leden van de hoge raad (de voorzitter Is mr. C. H. Telders, raadsheer van de hoge raad), raadsheren van gerechtshoven, rechters, advocaten, hoogleraren en zeer vooraanstaande medici. De leden worden benoemd (door de Unie van Schadeverzekeraars) op voordracht van de raad zelf. De Raad van Toezicht hoort klagers schriftelijk én daarna in vele ge vallen nog mondeling. Daarbij wordt, aldus de heer Kraaijeveld, niet alleen op juridische aspecten gelet, maar ook op de 'goede naam' van het schadeverzekerings bedrijf. In de afgelopen acht jaar ontving de Raad van Toezicht Schadeclaims 1.426 klachten, waarvan er 194 ge grond werden verklaard. In al deze 194 gevallen hebben de betrokken verzekeringmaatschappijen 'de kon- sekwenties getrokken', aldus de heer Kraaijerveld, die nog opmerkt dat 'de overige 1.232 gevallen be trekking hadden op mensen die een klacht meenden te hebben (maar die als ongerechtvaardigd werd be schouwd). Het bureau Schadeverzekering is in Den Haag gevestigd (telefoon 070- 614731), en de Werkgroep Ver keersslachtoffers in ,Den Haag (L. J. A. Schoonheyt, Nieuwe Parklaan 125, tel, 070-501244.) UTRECHT 'Wij worden steeds meer geconfronteerd met een toe nemende onzekerheid en twijfel bij artsen wat arbeidsongeschiktheid is en wat onder passende arbeid moet worden verstaan'. Deze opmerking maakte de arts advocaat dr. mr. dr. W.' Schuur- mans Stekhoven in zijn plei dooi voor de Centrale Raad van Beroep in Utrecht in de zaak van de Rotterdamse bontwerker J. C. ten Cate. In maart '73 werd de heer Ten Cate door de controlerend spe cialist voor zeventig procent ar beidsongeschikt verklaard. Na over leg met de Detam, de bedrijfsvere niging voor detailhandel en am bachten. verklaarde de specialist de heer Te»n Cate enkele maanden la ter op zuiver medische gronden de heer Ten Cate had rugklachten slechts voor 15 procent arbeids ongeschikt. Hij concludeerde dat de patiënt daarmee zijn werk zaamheden wel kon verrichten. Bij een eerder onderzoek had de heer Schuurmahs Stekhoven als contro lerend geneesheer de patiënt ook al voor zeventig procent arbeidsonge schikt verklaard. Ter zitting uitte de arts-advocaat ernstige bezwaren tegen het feit dat controlerende geneesheren dik wijls niet op de hoogte 'zijn van de specifieke werkomstandigheden 'van een patiënt. 'Ik ken het bedrijf waar de heer Ten Cate werkt en weet welk uithoudingsvermbgen daar nodig is. De medische adviseur van de Detam weet dat niet', aldus de heer Schuurmans Stekhoven. 'en derde met maximum van duizend gulden varieert per streek an een onzer verslaggevers EN HAAG De subsidie voor warmte-isolatie is uitgebreid tot le bestaande en nieuw te bouwen huizen, indien die zijn of wor- in vcforzien van centrale verwarming. De regeling is voorts van epassing verklaard op verzorgingstehuizen voor bejaarden. ertoé is een bedrag van vijftig iljoen gulden uitgetrokken, dat oral moet worden gezien in het ider van het stimuleren van de irkgelegenheid in de bouw. Hét et er niet naar uit, zo verklaart woordvoerder van het ministe- van Volkshuisvesting, dat deze olatie-pot' zal worden aangevuld. it betekent, gezien de animo die voor (subsidie) warmte-isolatie istaat, dat men beter niet te lang wachten met het aanvragën in subsidie. - leze' aanvragen moeten - voordat et het werk wordt begonnen r (orden ingediend bij de hoofdinge- an een verslaggever OTTERDAM De 35-jarige ex-di- cteur van de Sufa (de algemene terij Nederland), Albert B., is door janje aan Nederland uitgeleverd zit nu (vele ponden afgevallen) het Rotterdamse huis van bewa- g. De man heeft al sedert 22 juli 174 in Spaanse gevangenissen geze- n, zelfs een week in een middel- iuwse kerker. De Spaanse hechtenis hem zeer zwaar gevallen. De voor- alige directeur was in het voorjaar in '74 in Spanje gebleven om zich onttrekken aan de Nederlandse ïstitie. Zijn vrouw drijft op Ibiza in souvenirwinkeltje. De heer B. iu zich wederrechtelijk een half illjoen hebben toegeëigend. nieur -directeur van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid in de provincie waar men woont. Om in aanmerking te konjen voor subsidie mag men niet met het werk begin nen, voordat de subsidie-beschik king is ontvangen. De bijdrage wordt in principe al leen gegeven als de kosten van de warmte-isolatie gemiddeld per wo ning vijfhonderd gulden of meer bedragen. In bijzondere gevallen, bijvoorbeeld bij isolatie-werken in woningcom plexen van enige omvang, kan de bijdrage ook worden verstrekt als de kosten 'per woning in doorsnee minder dan vijfhonderd gulden be dragen. Eenderde De subsidie bedraagt eenderde van de kosten, echter met een maxi mum van duizend gulden (eenderde van drieduizend gulden) al mag men uiteraard meer uitgeven. Voor verzorgingstehuizen van bejaarden is deze bijdrage ineens ten hoogste duizend gulden per twee bedden van het tehuis. De subsidie wordt uitsluitend uitge keerd aan de huiseigenaar. Dat be tekent dat alleen de huiseigenaar de subsidie kan aanvragen, ook als de huurder voor éigen rekening (en ter besparing van energie) het huis wil laten is'oleröi. Het is echter wel mogelijk dat in zo'n geval de eige naar op het aanvraagformulier ver zoekt de subsidie aan de huurder uit te betalen. Ter voorkoming van moeilijkheden is het aan te-bevelen, dat dit door de eigenaar en de huurder tevoren 'zwart op wit' wordt vastgelegd. Dit gegeven is afkomstig uit de CITO-krant die deze week op de lagere scholen die aan de CITO- toetsen meedoen verspreid wordt. De krant is samengesteld in sa menwerking met het maandblad 'School'. Jos Ahlers, redacteur van 'School' doet deze week ook in het nieuwe onderwijsblad PCO-Maga zine (waarover straks meer) uit de doeken hoe die regionale verschil len tot stand komen. De percentielscore is geenvaste maatstaf, maar een instrümeht- om de prestaties van de zesdeklassers in een bepaalde streek of stad on derling te vergelijken. Wie vorig jaar 180 opgaven van de CITO- toetsen goed maakte, kreeg daar voor, in Heerlen een percentielscore van 29, in A!dam. een-van 49. Dat betekent dat in Heerlen 71 procent van de leerlingen meer dan 180 opga-ven goed hadden en in Am sterdam slechts 51. Gerrietep naar de CITO-toets presteren de leerlin gen in Heerlen dus meer dan die in Amsterdam. Uitgewerkt voor andere plaatsen le vert het voorbeeld van 180 goede opgaven de volgende percentielsco- res op: Heerlen 29, Hilversum 30, Eindhoven 32, Haarlem 34, Bever wijk 35, Apeldoorn 36, Arnhem 42, Doetinchem 44 en Amsterdam 49. Het artikel over de CITO-toets is een goede gelegenheid om ook nog even de aandacht te vestigen op het nieuwe PCO-magazipe. Dit blad lijkt uiterlijk een voortzetting van het vroegere PCBO-blad, maar dan in een wat ruimer en fleuriger jas je. Het blad 'is het product van de verbintenis die drie protestants- christelijke onderwijsvakorganisa ties (PCBO, VCLBO en CBO) op 1 januari jl. aangingen. De daarbij tot stand gekomen protestants- christelijke onderwijsvakorganisatie (PCO) telt .ongeveer 25.000 leden. Alle leden krijgen het PCO-Magazi ne. De leden uit het buitengewoon onderwijs en het beroepsonderwijs die nu bij de PCO horen krijgen •voorlopig naast het PCO-Magazine nog wel het hun vertrouwde of 'CBO-blad' of 'Ons Beroepsonder wijs'. /an een onzer verslaggevers MSTERDAM De jongste show an Toon Hermans lijkt de mensen liet aan te spreken, tenminste niet o dat men na het televisieoptreden an eind december ook de dubbel- p in huis wil halen. Waar vroegere hows van Toon een recordverkoop loekten dreigt nu een enorme flop. 'ot nu toe zijn er slechts enkele luizenden exemplaren verkocht, dit ot groot verdriet van de detallhan- lel, die maar liefst zo'n negentig-, luizend dubbelalbums had afgeno- nen van Bovema-EMI, waar Toon 'n contract heeft. Iedere platen- ïandelaar moest minstens dertig tlbums inkopen, maar de meeste loegen er zeker honderd in. )e enorm tegenvallende verkoop leeft er toe geleld dat een groot lantal zaken de prijs van het oor spronkelijk 35 gulden kostende al- >um flink hebben laten zakken. De lijenkorf en Vroom en Dreesmann [ingen naar een verkoopprijvan lijna 22 gulden. nmiddels is aan Toon Hermans wel een gouden plaat uitgereikt n de AVRO-show van Mies Bouw- nan omdat de piatenmaatschap- >ij bijna 100.000 exemplaren aan de detailhandel heeft verkocht. Een dergelijke gouden plaat wordt uit gereikt als er 25,000 exemplaren aan de handelaren zijn afgeleverd en heeft niets te maken met de verkoop door de detaillist aan de consument. Eén winkel kondigt aan dat de prijs van de dubbel-elpee van Toon Hermans verlaagd is van 35,naar 22,50. In augustus '45 kwam de heer Van den Ende samen met zijn collega Ridderikhof terug uit een- Duits concentratiekamp, waarin hij van 1941 af had verblevenDe klacht van de heer Van den Ende betreft, de lezing van zijn toenmalige hoofdcommissaris over zijn ontslag in 1954. Die kwam, aldus de heer Van den Ende, helemaal niet over een met de volgens hem juiste weergave in het kort geleden ver schenen boek 'de zaak Anton van der Waals' van Frank Visser. Voor zover valt na to gaan liggen de feiten zo: ha zijn terugmelding bij het Rotterdamse politiekorps werd rechercheur Van den Ende inge deeld bij het bureau drankwet. Er waren moeilijkheden. De heer Van den Ende werd overgeplaatst naar de herkenningsdienst, het archief- opsporingslichaam van de politie. Hij voelde er niets voor zijn poli tieloopbaan te vervolgen tussen pa pieren en foto's; er volgde ontslag wegens dienstweigering. De zaak ging naar het ambtenarengerecht en naar de raad van beroep en tenslotte werd in 1968 dat ontslag op de gestelde gronden nietig verklaard. De heer Van den Ende kon echter niet bij de politie terug komen. Het kernpunt van het geschil van de heer Van den Ende met zijn hoofdcommissaris was de oorlogs misdadiger Anton van der Waals. De heer Van den Ende stelde, dat hoofdcommissaris Staal het hem onmogelijk maakte Van der Waals op te sporen (zelfs is gezegd 'dat Staal Van der Waals 'de hand bo ven het hoofd hield 'Geen taak' De heer Staal stelde dat de oorlog voorbij was en dat daarom de Rot terdamse politie geen taak meer had bij die opsporing. Van der Falana, O. J. Simpson en Richard Burton in 'The Klansman'. Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM Wie bij de CITO-toets in de zesde klas van een Amsterdamse school een redelijk figuur slaat, zou op een school in Heerlen met hetzelfde resultaat veel minder succes hebben. Dat komt omdat de prestaties in Heerlen gemiddeld wat hoger lig gen dan in Amsterdam. Bij het kijken naar 'The Klansman' van Terence Young zit je voortdurend het doek af te speuren naar tekens, die je de weg kunnen wijzen naar de tijd waarin de film speelt. Tenslotte moet je je neerleggen bij het feit dat hij is gesitueerd in negentien-nu, maar 't kost moeite, want zowel het ver haal als de stijl van filmen zijn enorm gedateerd. Figuur Anton van der Waals op achtergrond Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Oud-rechercheur J. van den Ende heeft bij de officier van justitie een klacht wegens smaad gedeponeerd tegen de Rotterdamse oud-hoofdcommissaris van politie H. M. Staal. Daarmee is een zeer gecompliceerde wellicht gecompliceerd gemaakte situatie uit augustus 1945 opgerakeld. Het gaat over de Ku Klux Klan. de geheime, na de Amerikaanse burger oorlog in het Zuiden opgerichte organisatie, die tegen katholieken, tegen joden, maar vooral tegen ne gers is. In de persdocumentatie wordt vermeld, dat de Klan nog wel degelijk bestaat, maar de laat ste tijd van taktiek is veranderd. De leden' opereren nu liever in grijs flanellen pak. Wel! Wel! Volgens de film houden ze in de achterge bleven gebieden van Alabama an-t ders nog danig huis in de oude stijl, met witte pij en brandend kruis, met brandstichting en moord. Dat het 'daar flink broeit wordt ons al in de eerste beelden duidelijk: een stelletje blanken is voor de aardigheid bezig een neger meisje te verkrachten. Als bekend wordt, dat voorstanders van het negcr-kicsrecht een demonstratie komen houden en vlak daarop een, blanke vrouw door een neger woidt' verkracht is het hek helemaal van de dam. Ter wille van de gelijkheid wordt er nóg een negermeisje ver kracht, een neger wordt gecastreerd en talloze blanken sneven door het geweer van een opstandige zwarte. Het is een bijzonder volle film. Young gooit over al dat bloed een doekje van sociale en menselijke bewogenheid en dito toorn, maar het valt niet te verhullen dat het is gestort om de kassa te doen rinke len. En aan dit nobel streven moe ten natuurlijk in de eerste plaats de Twee Grote Acteurs meewerken. (ADVERTENTIE) die oprijzen uit het gewoel. Dat zijn Lee Marvin als de halfweg gematigde sheriff i die om zijn baantje moet denken m^ar volgens oud drakengebruik uiteindelijk toch de kant van de underdog kiest en Richard Burton als de rasechte aristocraat uit het Zuiden, recht schapen góed voor negers, gewond in de oorlog, onweerstaanbaar voor vrouwen, in het bezit van een mank been en een gedegen karate- kennis. Zoals die zijn belagers door de ruiten kwakt! Kassa! Nu ja, 't loopt toch mis. Hij legt het loodje, evenals zijn geliefde hond. tallozen sneuvelen en alles raakt in de fik. Hoe het nu na de grote veldslag met de negers gaat, daarover laat Young ons in het ongewisse. Wor den ze allemaal revolutionair?' 't Zou na het voorgaande wel zinnig zijn. maar 't mag vast niet. want Young ij tegen geweld. Hetgeen hem er niet van weerhoudt om het lekker uit te melken, tot de laatste druppel. Ook een manier om je brood te verdienen. W. Wielek-Berg Amsterdam. Rembrahdtpleintheater. 18 jr. UTRECHT De Stichting Beeldende Vorming organiseert dit jaar in het kader van het Monumenten jaar 1975 een project rond om het monumentenbehoud, dat helemaal is toegespitst op de Waals zat in het buitenland en de bevoegdheid tot opsporing berustte bij de politieke opsporingsdienst en het bureau opsporing oorlogsmisda digers. De zaak wordt nog wat gecompli ceerder, doordat een aantal Rotter damse politiemensen en oud-poli tiemensen, die in de oorlog actief aan de illegaliteit, deelnamen de belichting in het boek van Frank Visser als geheel onjuist zien. De heer Van den Ende heeft deel uitgemaakt van de illegaliteit. Vol gens sommigen van zijn collega's was hij wel eens onvoorzichtig: hij is in 1941 gegrepen Die Rotter damse illegale poJit.iegroep heeft tot laat in de oorlog Kunnen doorwer ken. Bekend zijn de belevenissen van de politie-garagechef M. van Leeuwe na de oorlog directeur van de Ford-automobielenvertegen woordiging en diens kort gele den gestorven vriend P. van Rik- xoort, die tegen het. eind 'van de oorlog zelf in een concentratie kamp terechtkwam. De Duitsers voor In de garage van het Rotterdamse politiekorps werd steeds een 'onkla re' auto gereedgehouden. Men had de zaak zo georganiseerd dat men altijd van tevoren wist wanneer de Duitsers en de Rotterdamse politie een joden-razzia gingen uitvoeren. Even te voren rukte dan de 'onkla re' overvalwagen uit om de op de lijst voorkomende joden te 'arreste ren' en meteen te laten onderdui ken. De buren konden de enkele minu ten later arriverende Duitsers naar waarheid vertellen dat de betrok ken joden reeds door de Hollandse politie waren gearresteerd. Tot vol le tevredenheid van de Duitsers die niet wisten hoe zij achter het net hadden gevist. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiin isolatiebedrijf Tel. (01827) 2449 Gouderak kSpouujwuur ^Jóolatie dubbele beglazing ^Voorzetramen met volledige kwaliteits controle Naam Straat Plaats Tel. Antw nr 61, Gouderak iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiili stad Gouda. Er werd voor deze stad gekozen omdat daar nog een stadskern te vinden is. "die nog niet helemaal vernield Is door vernieuwingen, hiiaar vooral omdat er in dat cen trum vele monumenten zijn, die zo dicht bij elkaar liggen, dat een niet al te uitputtende rondleiding moge lijk is. Het project 'Gouda, een monument vol monumenten' zal op 10 februari van start, gaan en lopen tot eind juni. Scholen en andere instituten kunnen reserveren bij de Stichting Beeldende Vorming. Oudegracht 27 Utrecht, telefoon 030-331323; per dag kunnen twee groepen van elk 125 personen ontvangen worden. Veel wordt er geboden: een bezoek uiteraard aan de St. Janskerk, niet alleen voor de beroemde Goudse Glazen dit keer, maar er zijn ook tentoonstellingen ingericht over de totstandkoming van ge kleurd en gebrandschilderd glas en over de kerkbouw. Het Stedelijk Museum 'Het Cathari- na Gasthuis' is het tweede onder deel van het project: een gebouw met vele mogelijkheden in dit ka- Theatergroep in moeilijkheden HAARLEM De 'Techniese Thea tergroep Perspekt' in Haarlem dreigt zijn activiteiten te moeten staken wegens het uitblijven van subsidie van rijk en provincie voor 1975. Alleen de gemeente Haarlem h^eft de groep een exploitatie-sub sidie van 30.000 gulden toegekend. Volgens de artistiek-leider van Per- spekt, Ide van Heiningen, dreigt het in twee jaar opgebouwde werk beëindigd «te moeten worden. Het probleem is, dat de groep niet in aanmerking zou komen voor de normale subsidieregeüngen omdat de werkzaamheden van Perspekt zo gedifferentiëerd zijn dat ze niet bij toneel, film, beeldende kunst of mime onder te brengen vallen. De experimenten die de groep (veer tien man, waarvan negen vast ge salarieerd de afgelopen jaren deed. resulteerden in de Perspekt- studio's waar o.m. onderzoekingen op het gebied van theatertechniek worden gedaan. Voorts is er de al veertig maal gebrachte voorstelling van 'De val van Rabenshalle'. Volgens Ide van Heiningen heeft het ministerie van CRM wel adhe sie met het werk van Perspekt be tuigd. maar is het .subsidieprobleem nog onopgelost. der, gezien de functies ervan door de eeuwen heen. Het was passan tenhuis, ziekenhuis, apotheek en museum. Een speciale tentoonstel ling is daar over het bouwen in vroeger eeuwen, samengesteld dooi de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg. Tenslotte is er een wandeling langs de Goudse monumenten o.a. het prachtige stadhuis, de Waag. de Moriaan, de Agnieten- en Jeruza- lemkapel en het Lazaruspoortje. Het project wordt begeleid door een zeer goed verzorgd 60 pagina's tellend, boekje dat rijk geïllustreerd is met foto's in kleur en zwart-wit en een drietal wat eenvoudiger uit gevoerde handwijzers over de drie onderwerpen van het project. Alles bij elkaar: ƒ4,- en dat is voor deze kostelijke boekjes geen |feld. Nederlands toneel: goed bezocht DEN HAAG Het aantal uitvoe ringen van stukken van Nederland se toneelschrijvers heeft in het sei zoen 1972-73 een belangrijke rol in het totale theateraanbod gespeeld. Dat. blijkt uit een statistiek van het CBS betreffende de handel en wan del. van het gesubsidieërde toneel in genoemd seizoen. Er werden totaal 4067 voorstellin gen gegeVen. Daarvan waren 1439 (of 35 procent) van Nederlandse stukken, 500 Engelse, 406 Franse en 516 Amerikaanse. De meeste opvoe ringen beleefde het stuk voor de jeugd 'Waar komt dan al die rot zooi vandaan?' door het gezelschap Proloog. Het waren er 220. Het bezoekersaantal daarbij was echter niet zo groot, vanwege de kleine ruimten waarin werd gespeeld; het waren er 6925. Het grootste aantal bezoekers trok het Amstel Toneel met 'Het land van verbeelding (57.544). Daarop volgt De Meid (Heijermans) van het Amsterdams Toneel met 47.981 bezoekers en vervolgens Op blote voeten in het park (Nieuw Rotter dams Toneel met '43.577), De knecht van twee meesters (Haagse Comedie met .33.541) en Drie Zus ters (Globe met 31.401). De totale toneelactiviteit in het seizoen 1972-73 is wel toegenomen, zo constateert het CBS. maar niet de numerieke belangstelling van het publiek. Dit houdt verband met het feit dat vele gezelschappen be wust in kleinere zalen zijn gaan spelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11