Van Boven stond pal voor vrije ondernemer deTijdj deTijd dichtbij Weekblad Commentaar taalgebruik (1) talgebruik (2) Met prikkelende eerlijkheid (abinet beslist olgende week ver spreiding aTT-ambtenaren Weekblad Auto tegen boom: dode Vervanging overste Elstak slechts tijdelijk het weer - Aanhoudend zacht wëerrapporten rc 'duivel' nu verknipt tot 'lot' tekort hollandisch minimiss handel wereldwonder jioUW/KWARTET WOENSDAG 8 JANUARI 1975 BINNENLAND T5/K7 p zichzelf hoeft het geen verbazing wekken dat er buiten Friesland :inig belangstelling bestaat voor de iese taal en cultuur laat staan or de acties die in Friesland worden voerd oni op één of andere manier n culturele autonomie, een cultureel lfbestuur te krijgen, imers: als uit onderzoekingen in iesland zelf blijkt dat vijftien pro nt van de bevolking daar de hele iese taal zondermeer afwijst en ruim n-derde van de bevolking geen be- p kan opbrengen voor de tweetal ig- :id in de eigen provincie (en dus •ts wil weten van de prille pogingen it Fries in te voeren bij het bestuur het onderwijs letfwel: naast het ederlands, niet in de plaats van het ederlands); als blijkt dat van de vier iese academici er drie elders werk eken (en vinden!) en twee van de in Friesland werkzame academici n elders moeten komen als zo in fers uitgedrukt de belangstelling van Friezen zelf is, hoe moet het dan Iers wezen? :t is een moeizame gang die de zich n hun eigen cultuur bewuste Friezen het ogenblik in eigen gewest moe gaan even moeilijk en moei- am als alle emancipatiebewegingen- hun-eerste-stadium uit onze geschie- M nis. Misschien heeft de Friese be- :ging het zelfs nog wat moeilijker idat in deze tijd van geweldige mmunicatie met (massa-middelen) ar strijd op sommige punten voor pervlakkige buitenstaanders liet eld vertoont van een hopeloos ach- •hoedegevecht. Fn dat is niet be- aedigend, omdat, de strijd aan twee nten namelijk ook tegen die eldvorming moet worden ge- erd. it is de vraag of het juist is de ntroverse te benadrukken met he lp van de verfkwast op in het tderlands gestelde plaatsnaambor- n, zoals de laatste tijd in Friesland wel eens gebeurt. Wie die vraag «:lt, moet zich echter ook afvragen een gemeentebestuur dat zo stijf en ak volhardt in eentaligheid er niet uit is de boosheid over zich af te tóf pen. aar beslist boosaardig is het om, als een officier van justitie in Leeu- rden heeft gedaan, het hanteren n de verfkwast meteen uit te maken or 'fascistisch'. Ook al hoeft men g niet zo zwaar te tillen aan het griefd zijn van de twee verdachten ie zich in de strijd begeeft, fnoet gen een stootje kunnen) het gaat aan dat een vertegenwoordiger n het openbaar ministerie, van de erheid dus, zich zo nadrukkelijk en ideloos scherp partij stelt in een met veel gevoeligheden omgeven zaak. s de officier zakelijk had vastge- :ld, dat hij de overtreding bewezen htte, was er geen vuiltje aan de :ht geweest. isschien heeft deze officier van jus- ie zulk dramatisch taalgebruik ge- :rd van één of andere in het buiten lid gekochte televisie-serie. Maar 'n man dient toch te weten dat een irgelijk optreden in een Nederlandse ihtszaal nergens toe dient en dat en rechter er van onder de indruk komen. de rechtszaal is een aangepast, ber en correct woordgebruik bij chters en officieren op zijn plaats, iemand is gediend met zulk woord- weid dan alleen een officier die om I :ikt particuliere redenen zijn gemoed ns wil luchten. Hij moet daarvoor I n maar een uitlaat buiten de rechts- al zoeken. an een onzer verslaggevers EN HAAG Volgende week vrij- ag hoopt de ministerraad een de- nitieve beslissing te nemen over et aarital PTT-ambtenaren uit de aagse agglomeratie, dat moet 'orden overgeplaatst naar het 'oorden van het land. Dit verna men wij uit goed ingelichte kringen 'ond de centrale directie van "3 TT te Den Haag. Het is de bedoe- l ng, dat de Tweede Kamer zich In 5 'ei over het regeringsbesluit zal itspreken. 'eruchten, maandagavond ver- preid door de actiegroep protes- erende PTT-vrouwen, als zou de egering al hebben besloten om rleduizend PTT-employees over te laatsen. worden in Den Haag aan- eduid als 'volkomen uit de lucht egrepen en alleen maar bedoeld m paniek te zaaien'. Ook het be- Icht, dat de werknemers van het >r. Neherlaboratorium in Leid- chendam (het technisch onder- oekcentrum van de PTT) als eer ten naar het noorden zouden moe- en verhuizen, wordt met klem egengesproken. Mei wordt verwacht, dat de rege ling haar oorspronkelijke plan om Ij fduizend PTT-ers uit de Haagse ;gio te laten vertrekken, niet zal litvoeren, doch dat men een klei- ,er aantal PTT-ambtenaren wil •reiden. door Willem Breedveld DEN HAAG Het aardige van mr. P. M. H. van Boven, de scheidende voorzitter van het Nederlands Christelijk Werk geversverbond (NCW) is wel de ontwapenende eerlijkheid, waar mee hij het recht opeist van de ondernemer om ook werkelijk ondernemer te kunnen zijn. In een tijd waarin het vrije onder nemerschap zo'n beetje op de tocht is komen te staan, werkt zoiets verfrissend. Van hem geen verhalen waarin wordt gepoogd begrip te kweken voor de vaak omstreden positie van de ondernejner, maar gewoon recht voor zijn raap: voor het bedrijfsleven is dat en dat be langrijk en daarom is het belan grijk. Want als het het bedrijfsle ven goed gaat, gaat het iedereen goed. Per slot van rekening is het de kurk waarop onze samenleving drijft. Schematisch weergegeven moet dat ongeveer de denktrant van de heer Van Boven zijn geweest, die over enkele dagen na een 11-jarig voor zitterschap afscheid neemt van het NCU. Het leuke van deze kampioen van het vrije ondernemerschap is ook, dat hij voor het weergeven van zijn standpunt fraaie, vaak met citaten doorspekte redeneringen kiest. Van Boven is daarmee al met al een duidelijk herkenbaar en markante persoonlijkheid geworden. Voor de werkgevers verwoordt hij nauwkeu rig het in die club levende senti ment en voor zijn 'vijanden' is hij de onvervalste werkgever; een man waar je je als werknemer oprecht kwaad over kunt maken. Voorspelbaar Behalve wat zijn woordkeus betreft (want die is onnavolgbaar) is het redelijk voorspelbaar wat Van Bo ven is een bepaalde situatie zal zeggen. Zijn laatste nieuwjaarspers- conferentie leverde daarvan het ADVERTENTIE) nummer 19 Is Engelands bankroet nabij? Eens het machtigste land ter wereld glijdt Engeland nu als Europa's, nieuwe zieke man volgens deskundigen snel af naar het bankroet. Een gesprek met de befaamde historicus A. J. P. Taylor: "Engeland is een oude motorfiets". Biafra is verleden tijd: er is reden de toekomst van Nigena met een zeker optimisme tegemoet te zien,/Ontwikkelingshulp. wordt de medefinanciering inderdaad bedreigd?/De ziekte van Brezinev: machtsstrijd in het Kremlin?/Mammoettankers zijn gevaarlijker dan u denkt: hoeveel onheil er al is aangericht nog vóór de olie bij de verbruikers is/Het laatste geheim van Wereldoorlog II: het drama van de 90.000 kozakken/Jubilerend Amsterdam hoopt op nieuw stadhuis en opera: gesprek met architect Wilhélm Holzbauer/ Popplaten: Poco herrijst uit de as, en ander uitverkoopnieuws/ Moeilijk opvoedbare kinderen: P.S. U begreibt me toch niet/ Waarom zou je christen zijn: nieuw boek van Hans Kling/ Tim Krabbé vertelt: de schaatser en het spook/Ben Kroon is zijn auto kwijt/En natuurlijk nog vele pagina's méér. Invullen en in open envelop zonder postzegel zenden aan: Weekblad de Tijd, Antwoordno. 6, JLPl^lSl Amsterdam. Noteer mij s.v.p. als kwartaalabonnee a f. 20,- per kwartaal (1.1 t/m 1.4.1975): jaarabonnee f. 75,-per jaar (1.1 t/m 31.12.1975) Naam Straat Plaats Telefoon: Postgiro (Handtekening) - treffende bewijs. Met betrek king tot het vraagstuk van de inkomensnivellering (waar hij na tuurlijk een tegenstander van is) vroeg hij zich bijvoorbeeld ernstig af, of er vandaag de dag nog wel wat te verdelen valt. Met zevenmijlslaarzen rekende hij voor, dat van de groei van het nationaal produkt 80 procent naar de overheidssector is gegaan en slechts 20 procent naar het be drijfsleven. Het miniftiuminkomen is in datzelfde jaar met 5 procent gestegen en dat van de gemiddelde werknemer met 2,5 procent. Er blijft volgens Van Boven, met an dere woorden, weinig meer te ver delen over. Van Boven vindt daarom dat 'pro gressieve groepen' in de vakbewe ging maar eens moeten ophouden met 'drammen'. Er zal volgens hem nog veel over het iinkomensvraag- stuk moeten worden gestudeerd. Overigens was hij relativerend ge noeg toe te geven, dat voor een op redelijke gronden afwijzen van een verdere inkomensnivellering even zeer studie nodig is. Maar dat meende hij wel aan zijn opvolger, de Helmondse fabrikant J. de Wit te kunnen overlaten. Niet verder Die voorspelbaarheid van de scheidende voorzitter kwam even in gevaar toen hij een warm pleidooi hield voor een verdere democratise ring van het bedrijfsleven. De sa menleving is volgens de heer Van Boven gediend met openheid en eerlijkheid. Achterdocht moet wor den weggenomen. De burger in het bedrijf moet weten waar hij aan toe is en de bedrijfsleiding zal ver antwoording moeten afleggen. De aak kwam echter al gauw uit de mouw bij verder doorvragen: het vrije ondernemerschap zou gehand haafd moeten blijven en verant- woording afleggen wilde nog niet zeggen de bedrijfsleiding kunnen corrigeren. Nee, zeker niet. Wel zou de bedrijfsleiding zich wat moeten aantrekken van de ondernemings raad. En volgens diezelfde Van Bo ven gebeurt dat al in het be drijfsleven 'vaak verder dan men op grond van de wettelijke bepalin gen zou veronderstellen', zodat in feite niet verder gedemocratiseerd behoeft te worden. Het is tenslotte de vraag of Van Boven met zijn onbekommerde pleidooien voor het vrije onder nemerschap wel altijd de verstan digste pleitbezorger is geweest van de onderhemersbelangen. Zijn op merkingen waren meestal prik kelend van aard en boden zijn tegenstanders vaak een dankbaar houvast om tegenvuur te bieden. Wat sterker gezegd zou je kunnen zeggen dat de voorzitter van het NCW, die zich ook nog scherp uit sprak tegen een voortgaande pola risatie. juist bij uitstek een exponent is geweest van dezelfde polarisatie. Van een verslaggever APELDOORN De veertigjarige J. Koster uit Apeldoorn is op het Ka naal-Zuid in zijn woonplaats omge komen. Hij zat in een auto die tegen een boom botste na een poging om een slippende auto uit de andere richting te ontwijken. De bestuurder van de auto werd zwaar gewond. Mr. P. M. H. van Boven Den Haag bevestigt: PARAMARIBO-DEN HAAG De vervanging van het plaatsvervan gend hoofd van de troepenmacht in Suriname, de Surinaamse luite nant-kolonel Y. Elstak door de Ne derlandse luitenant-kolonel F. Weening is slechts tijdelijk. Dit be vestigde gisteren het ministerie van defensie in Den Haag. Volgens kolonel M. Woerlee, com mandant van de troepenmacht in Suriname (TRIS), zal overste Wee ning worden belast met de taken van chef-staf en garnizoenscom mandant van Paramaribo geduren de de tijd dat de heer Elstak werk zaam is als voorzitter van de Suri naamse sectie van de Surinaams- Nederlandse defensiecommissie. Dit zou ongeveer een half jaar duren. Daarbij, aldus de kolonel, moet wel rekening worden gehouden met de uitvoeringsbesluiten die zullen wor den genomen tijdens het komende overleg tussen de Surinaamse en Nederlandse regering. In Paramaribo ziet men de vervan ging als een poging van de Neder landse regering de Surinamer El stak min of meer op een zijspoor te rangeren. Er wordt nu verwacht dat de regering van premier Arron bij de Nederlandse regering een offi cieel protest zal indienen. Kolonel Woerlee bevestigde giste ren dat hij vorig jaar aan de Ne derlandse minister van defensie had gevraagd om een derde man in de top van de TRIS. Hij had dat gedaan, mede in verband met de drukke werkzaamheden van overste Elstak als voorzitter van de Suri naamse sectie van de defensiecom missie. Hij legde er de nadruk op dat de vervanging van Elstak niet betekent dat deze niet meer tot de TRIS behoort. 'Overste Elstak blijft behoren tot de organisatie van de troepenmacht in Suriname', zei hij gisteren. 'Warrelende vlokken, die reine sneeuw. En waat en baat door de kwatsige stratenbrij. Telefoonpalen schots en scheef, telegraafdraden fladderen als wilde haren her en der. Twee tor enurenw erken in Heerenveen sneeuwen vast'. Dit speelde zich af U raadt het nooit in de wdrmste januari van de laatste 270 jaar, die van 1921. Het betrof een lokale sneeuwbui, die Zwolle. Sneek en Leeuwarden ongemoeid liet. maar zich blijkens de krant uit die dagen concentreer de op Heerenveen. Rond het mid den van die maand deed zich in osn land een klein wintertje voor, met in Avereest 7 graden vorst. De barometer stond in die recordwar- me januari vrijwel continu het hoogste (circa 1040) in Biarritz, z.w. Frankrijk, en het laagst (circa 970 mb) in Skandtnavië. Begin fe bruari bouwde zich boven noord- Zweden een hoog van 1040 mb op, met als gevolg een kou-inval, die. echter niet doorzette, waardoor fe bruari 1921 gemiddeld aan de zach te kant bleef. Zoals eerder verondersteld, zou het met de huidige maand wel eens dezelfde kant uit kunnen gaan als 54 jaar geleden. Ook nu blijft de luchtdruk aldoor hoog in z.w. Euro pa en is er een levendige depressie activiteit van het midden van de oceaan via het zeegebied ten zuiden van IJsland en Skandinavië tot diep in noord-Rusland. Oud-Beijerland ving 88 mm decem ber regen. De waarnemer verstrekte als toetje een paar aardige bijzon derheden over het weer in Austra lië. Blijkens een door een weer satel liet gemaakte foto van de stad Dar win. precies in de baan van de cycloon Tracy. De noordkust van Australië met Darwin heeft een tropisch klimaat. Van mei tot en met oktober is het droge seizoen (koel-droog van mei tot augustus en warm-droog van af eind augus tus). Dan waait de natte n.w.- moesson, die een lange weg over de warme Indonesische zeëen heeft af gelegd, en door de grote hitte op het Australische continent wordt aangezogen. In de ontstabiele tropi sche lucht vormen zich 'onweers buien. die zich soms ontwikkelen tot zware tropische stormen bekend als de 'willy willies'. Darwin kan daarom bogen op 1490 mm jaar neerslag, waarvan alleen in de zo mermaanden 1420 mm valt. Gelet op de hoge temperaturen: 32 tot 34 graden Celsius is het niet overdre ven. Tenslotte als contrast enkele aktu- ele middagtemperaturen uit noord- Europa: zuid-Finland en noord-IJs land -10 graden. Moermansk -12, n. Hoorwegen -20 tot. -25, n.Finland - 27, Europees n.Rusland -30 tot -36 gr. Celsius, in de staart van een diepe depressie van 985 mb. Weerrapporten van gisteravond 7 uur, maximum temperatuur en neer slag. Amsterdam regen 7 0.1 De Bilt motregen 7 0.1 Deelen regenbui 7 2 Eelde geh. bew. 6 1 Eindhoven regen 7 4 Den Helder geh. bew. 7 0.3 Luchth. R'dam regen 8 1 Twente zwaar bew. 6 1 Vlissingen regen 8 0.5 Zuid-Limburg regen 7 3 Aberdeen sneeuwbui 1 0.3 Athene onbew. 15 0 Barcelona licht bew. 12 0 Berlijn onbew. 6 4 Bordeaux geh. bew. 9 0 Brussel geh. bew. 8 0 Frankfort zwaar bew. 7 1 Helsinki sneeuwbui 6 0.1 Innsbrück regen 2 0.5 Kopenhagen licht bew. 3 0 Lissabon onbew. 13 0 Locarno licht bew. 7 Q Londen geh. bew. 3 0 Lissabon onbew. 13 0 Luxemburg geh. bew. 5 1 Madrid onbew. 12 0 Malaga onbew. 16 0 München regen 7 2 Nice half bew. 13 0 Oslo onbew. 1 0 Parijs motregen 11 2 Rome geh. bew. 11 0.2 Split licht bew. 11 0 Stockholm half bew. 2 0 Wenen zw. bew. 12 0 Zürich regen 5 3 Casa Blanca onbew. 17 0 Istanboel onbew. 12 0 Las Palmas onbew. 19 0 New York onbew. OPKLARINGEN MIST 5, RE GEN BEWOLKING W MAX.TEM». 70 MIN. TEMP. fr WINDRICHTING onder redactie van loessmil Rachel Carson mag dan een dik ke tien jaar geleden nogal wat opschudding veroorzaakt hebben met haar boek 'Dode lente', al vijf jaar eerder in 1958 was er in Duitsland een boek verschenen over hetzelfde on derwerp: de vernietiging van het leefmilieu. Het heette 'Bij de duivel te gast' en was geschre ven door Günther Schwab, die in zijn boek alles opsomde waar mee de mens zijn eigen onder gang en die van de hele aarde met grote ijver bewerkstelligt. Schivab verpakte al die zelf-ver- oorzaakte ellende (degeneratie, radio-activiteit, overbevolking, vergiftiging van water, lucht en aarde) in een roman, waarin een vrouwelijke arts, een schrij ver. een journalist en een inge nieur de duivel zelf ontmoeten die haarfijn weet te vertellen waaraan de achteruitgang van het aardse bestaan te wijten is. Alle argumenten die Schwab aanvoerde, zijn wetenschappelijk gedocumenteerd en het boek wordt dan ook nog steeds als standaardwerk op het gebied van de milieubescherming be schouwd. Hoewel al meer dan zestien jaar oud. is 'Bij de duivel te gast' nog niet verouderd. De meeste daarin genoemde nega tieve ontwikkelingen zijn er sindsdien alleen maar negatiever op geworden. Daarom heeft de schrijver de opvallendste conclu sie als losse citaten nog eens naar onderwerp (zaken doen, wetenschap, politiek, techniek, boer, arbeid, gif, lawaai enz.) gerangschikt. Van deze verknipte 'duivel' stelde hij een compleet nieuw boekje samen, nog altijd met hetzelfde doel als waarmee hij zijn complete 'duivel' schreef: de mensen wakker- schudden uit hun welvaartsver blinding. Hij noemde het dit maal 'Schicksal in deiner Hand' én nu het ook in ons land, bij De Driehoek in Amsterdam, ver schenen is, heeft het hier als titel 'Lot in eigen hand' (f 10.90) gekregen. Eén citaat uit het boekje over de arbeid: 'Het gavolg van de me chanisering is, dat de mens uit het creatieve arbeidsproces wordt verdrongen. Niet de mens. maar de machine geldt als de 'kroon der schepping'. En nog een: 'Iedereen die iets tot stand brengt, heeft aanspraak op het resultaat van zijn werk. In een wanordening van het leven, waarbij de een iets tot stand brengt en de ander de baten krijgt, wordt aan de eerlijke ar beid, die met moeite en zweet tot resultaat leidt, afbreuk ge daan'. Over selectie: 'Oorlog sorteert de Er blijkt, althans volgens in Apeldoorn opgedane ervaringen, in Nederland maar weinig jong jury-talent te zijn. Speciaal op het gebied van literatuur zijn er weinig personen beneden de vijf entwintig te vinden, die voor een benoeming tot jurylid in aanmerking komen. Om deze reden hebben burge meester en wethouders van Apeldoorn de gemeenteraad voorgesteld in de 'verordening, toekenning culturele aanmoedi gingsprijzen' de voorwaarde dat een van de juryleden jonger mogt zijn dan vijfentwintig jaar, te wijzigen. Zij wensen deze be paling te verandexen in 'bij voorkeur dertig jaar of jonger' 'Kann nit verstan' is u« braobe- llge titel van de schriftelijke cursus Nederlands voor Duitsers, die nu een goed jaar loopt. Het is een cursus van vijf maanden, inclusief een pakket voor zelf studie, waarvoor bijna duizend Duitsers belangstelling blijken te hebben. Vooral in Duitse grens plaatsen als Emmerich en Bo- cholt zijn de cureisten van over de grens te vinden, maar opval lend is dat meer dan de helft wel Duitser is, maar in Neder land woont. Meestal zijn ze dan getrouwd met Nederlanders. Het PBNA in Arnhem, dat de cursus op verzoek van de Mozer- commissie samenstelde (dat is die commissie die de Nederland se en Duitse grensgebieden meer met elkaar in contact probeert te brengen) streeft er nu naar 'Kann nit verstan' erkend te krijgen op de volkshogescholen in Duitsland, zodat de cursisten die het er goed afbrengen, een sport diploma kunnen krijgen. elite uit. Het is een uitstekend middel tot negatieve selectie en bevordert optimaal de neergang van het menselijk ras'. Ten slotte iets uit het hoofd stukje over atoomenergie (even wetenschappelijk verantwoord als Schwab's andere uitspraken, als we het voorwoord mogen ge loven): 'Iedere hoeveelheid stra ling, ook de kleinste, is schade lijk voor de voortplantingsorga nen van alle levende wezens. Het gaat niet om \dere dosis afzonderlijk, maar om de cumu latieve werking, en iedere hoe veelheid straling verkort het le ven, ook dat van ons nageslacht. Reeds thans moeten ongeveer een milioen mensen er in berus ten. dat de atoomgeleerden hun leven met vijf tot tien jaar ver kort hebben'. En deze: 'De door de atoomreactoren, ook bij een normaal, zonder storingen func tioneren. voortdurend vrijko mende radioactiviteit, kan door geen enkele maatregel weer uit de werdld geholpen worden en ten dele pas na tienduizenden jaren verdwijnen' Wie wil weten hoe het niet ver der moet, kan het allemaal in dit 'Lot' lezen. En wie wil weten wat hij zou kunnen doen om het leven leefbaar te houden, moet vooral het laatste citaat onthou den: 'De biologische revolutie heeft ieder hart. ieder brein, ie dere hand, iedere stem nodig en wel nu, niet pas morgen'. In Engeland kennen ze naast alle volwassen missen ook een jaarlijkse minimiss-verkieaing, waar meestal kinderkledingza ken nogal wat mee te maken hebben. Uit tien zorgvuldig gese lecteerde kandidaat-missjes van drie tol vijfeneenhalf jaar werd uiteindelijk de drieëneenhalfja- rige Justine Hayl.es gekozen tot 'Mini Miss United Kingdom". De titel beviel haar best, maar de kroning door minimiss-1974 had wat haar betreft, vergeten mo gen worden. De uit Nederland afkomstige vriend van Elizabeth Taylor. Henry Wijnberg, is veroordeeld tot een boete van 250 dollar, omdat hij de kilometerstand van de tweedehands auto's waarin hij handelde, vervalst heeft. Hij trok flink wat kilometers van de echte stand op de tellers af, zodat hij meer voor de oude auto's kon vragen. Dat moet vol gens de rechtbank van Los An geles gebeurd zijn tussen juli 1972 en mei 1973, een periode waarin Wijnberg heel wat auto's verkocht kan hebben, Henry Wijnberg, die behalve de boete ook een proeftijd kreeg opge legd, handelt overigens allang niet meer in tweedehands wa gens: hij heeft de hele handel voor Liz opgegeven. Volgens het Russische persbu reau Tass heeft ene Sergei Ar- chipow in zijn tuin in de buurt van Leningrad een appelboom staan die diverse soorten Ameri kaanse appels door elkaar voort brengt. Deze Archipow heeft een tijd geleden op die ene boom vijftien stekken van verschillen de appelbomen geënt, die het zo goed blijken te doen dat hij nu ook vijftien verschillende ap pelsoorten van zijn boom kan plukken. 'Waar komt die insectenverdelger vandaan?' tijdelijk regen

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7