Kortere opleiding ingenieurs fataal EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Personalia Even puzzelen Prof. Huisman (Delftse hogeschool): Meer kanten smidje verholen Toeren van camera-man Essing schort geding tegen de VARA op Bollenweekeinde bij voor auJou$J'e' Legermuseum sluit in verband met bouwvalligheid Essing. Minister deels garant marine afgeschaft Invoering deel kentekenbewijs misschien later CATHERINE GASKIN Meer soepelheid nodig b uitkering aan blo-scliool TROUW/KWARTET WOENSDAG 8 JANUARI 1975 BINNENLAND/RADIO-TV T4j Van een verslaggever DELFT 'Studieduurverkorting voor de ingenieursopleiding tot vier jaar is volstrekt onmogelijk en in feite ook niet nodig, want zo'n opleiding is er al. Dat is de vier-jarige opleiding aan de hogere technische scholen. Een cursusduur van vijf jaar voor ingenieurs aan de technische hogescholen is echt het minimum'. Dit zei prof. Ir. L. Huisman, decaan van de afdeling voor weg- en wa terbouwkunde van de technische hogeschool in Delft gisteren bijde opening van een nieuw onderwijs gebouw van de afdeling. Minister Van Keménade (onderwijs en we- Overleden Op 88-jarige leeftijd is in Den Haag overleden lucht vaartpionier Willem Versteegh (foto). Versteegh was in 1913 een van de oprichters van de militaire luchtvaart. In 1918 en 1919 hebben de toenmalige luitenant Plesman en hij tijdens hun diensttijd op Soesterberg veel overlegd over het gebruik van vliegtuigen voor ver voer van passagiers. Versteegh heeft daardoor mede aan de wieg van de KLM gestaan. Eind jaren twintig, begin jaren dertig, was hij leider van een formatie van vijf vliegers die groot opzien baarde met het vliegen in formatie, de 'vijf vingers aan één hand'. Als instruc teur leidde hij veel latere KLM- vliegers op. In 1935 verliet hij als tenschappen) komt morgen de offi ciële opening verrichten. Prof. Huisman betoogde, dat van elke honderd eerstejaars studenten die in Delft aan de opleiding tot ingenieur beginnen, er 'tijdens de rit' veertig afvallen. Zestig halen de eindstreep, van wie ongeveer de helft binnen zeven en een half jaar. De overigen doen er langer over. De verhouding 40-60 geldt overi gens globaal voor bijna alle weten schappelijke opleidingen in Neder land. Een en ander betekent volgens prof. Huisman, dat het afleveren van één afgestudeerde ingenieur omgerekend (inclusief de verliesja- ren van de studiestakers) tien tot elf jaar kost en een totaalbedrag van ongeveer 300.000 gulden. Aanvullend Op grond van deze gegevens meent prof. Huisman dat het niet moge lijk is, in Nederland de cursusduur voor ingenieurs samen te persen in vier jaar. In omringende landen als Engeland en Duitsland moeten in genieurs na hun (kortere) techni sche opleiding veelal aanvullende cursussen volgen van enkele jaren, om dezelfde bevoegdheden te krij gen als hun Nederlandse collega's. De Delftse afdeling weg- en water bouw heeft nu 2200 studenten op een totaal aantal van 9200 Delftse studenten Berekeningen van het Centraal Plan Bureau, uitgevoerd op verzoek van de afdeling, wijzen volgens prof. Huisman uit, dat rond 1980 de vraag (4800) nog steeds het aantal in opleiding zijnde civiele inge nieurs (rond 4000) zal overtreffen. De camera-man moet soms toeren uithalen om z\jn beelden vast te leggen. Hier staat een filmploeg opge steld in de wachtkamer van een spoorwegstation in Londen, vlak voor het da mestoilet. De opnamen wa ren voor de tv-flim 'The Author of Beltraffic' van Henry James. kapitein-vlieger de militaire lucht vaart en trad hij in dienst van de Koninklijke Nederlands-Indische Luchtvaartmaatschappij, waarvan hij later directeur werd. Na de Japanse inval werd hij in Australië commandant van het negentiende squadron; en later was hij werk zaam in de VS. Na de oorlog her vatte hij zijn taak bij de KNILM, totdat deze maatschappij door de KLM werd overgenomen. Hij werd onderdirecteur van de KLM. wat hij bleef tot zijn pensionering in 1951. Overleden In de Verenigde Sta ten overleed op 64-jarige leeftijd generaal-majoor (buiten dienst) A. J. de Vries, oud-commandant luchtverdediging en oud-plaatsver vangend chef van de luchtmacht staf van de Koninklijke Lucht macht. In mei 1940 was de heer De Vries commandant van de vlieg- school in Vlissingen, vanwaar hij uitweek naar Frankrijk en Engeland. Later in 1940 werd hij gedetacheerd bij de militaire lucht vaart in Nederlands Indlë. Na de capitulatie van Japan werd hij commandant van de vliegbasis Me- dan. Later in Nederland is hij com mandant van de vliegbasis Twente en chef-staf bij het commando luchtverdediging, commandant van de tactische luchtstrijdkrachten en commandant luchtverdediging ge weest. Van 1960 tot 1965 was hij als luchtverdedigingsdeskundige bij de NAVO gedetacheerd. Overleden Mr. F. M. Westerouen van Meeteren, oud-lid van de Hoge Raad. is op 78-jarige leeftijd in Den Haag overleden. Mr. Van Mee- terpn. die in de tweede wereldoor log als gijzelaar in St. Michelgestel heeft gezeten, was sedert 1966 met pensioen. Van een verslaggever HILVERSUM Ben Essing, de or ganisator van de aktie 'Geven voor leven' heeft het kort geding, dat hij tegen de VARA wilde aanspannen voor onbepaalde tijd uitgesteld. Hij zal het geding intrekken zodra de VARA toezegt 'geen negatieve pu bliciteit' over hem en de aktie meer te zullen uitzenden. Het geding zou gisteren dienen voor de rechtbank te Amsterdam. De VARA had in het radioprogram ma 'In de rode cirkel' bericht dat Essing aan de aktie ongeveer een miljoen gulden zou hebben overge houden. Volgens Essing was dit een onjuist en misleidend bericht, dat zijn eer en goede naam had aange tast. De redactie 'van het program ma zegt hem een weerwoord te hebben aangeboden, maar volgens de VARA zou Essing dat hebben geweigerd. Een paar dagen later kreeg hij in het NCRV-televisieprogramma 'Der tien miljoen Sinterklazen' met te rugblikken over grote akties in ons land de kans zich te verdedigen. Ben Essing was van plan bij de rechter vijf minuten zendtijd te eisen tegen een dwangsom van 1.25 miljoen gulden. Hij zegt van het kort geding te hebben afgezien om dat de 'Actualiteit ervan af is'. Bo vendien zijn de negatieve reacties na de bewuste radio-uitzending 'erg meegevallen', aldus de heer TIET,Mosreluk wnrn Proloog wil schade verhalen van minder aantal voorstellingen EINDHOVEN De toneelwerkgroep Proloog overweegt stappen te onder nemen om het Tweede-Kamerlid mevrouw Van Veenendaal aanspra kelijk te stellen voor de schade die zou zijn geleden na haar uitspra ken. Volgens Proloog zijn er sinds de openbare beschuldigingen aan het adres van de toneelgroep aanzienlijk minder voorstellingen geboekt dan gebruikelijk. Vandaag beslist een plenaire vergadering over het al dan niet ondernemen van stappen. LEIDEN Het legermuseum 'Gene raal Hoefer' te Leiden is vanaf gis teren gesloten in verband met bouw valligheid van het achtergebouw, het zogenaamde Pesthuis. Het mu seum-bestuur heeft hiertoe besloten op advies van de rijksgebouwen dienst. Over de restauratie van het Pest huis wordt overleg gepleegd tussen verschillende ministeries, zo heeft een voorlichter van defensie laten weten. Het museum zal gedurende de maand januari gesloten blijven. In die tijd probeert men het niet-bouw- vallige deel van het gebouw voor pu bliek toegankelijk te maken, zodat in elk geval een deel van de collectie tentoongesteld kan blijven. UTRECHT Dienstplichtigen die opkomen bij de marine, hoeven de eerste drie weken niet meer tijdens het weekend op de kazerne te blij ven. Dit heeft de Vereniging Van Dienstplichtige Militairen (WDM) gisteren gehoord van het ministerie van Defensie. Het zogenaamde 'bol lenweekeinde' was al eerder afge schaft bij de land- en luchtmacht. TIEL Mogelijk wordt het centrum van Tiel afgesloten voor verkeer. De minister van economische zaken heeft zich in principe bereid ver klaard 650.000 gulden beschikbaar te stellen voor het project dat een mil joen kost. De gemeente heeft de win keliers gevraagd, drie ton voor hun rekening te nemen. Zelf wil de ge meente 44.000 gulden beschikbaari stellen Het verkeersvrij maken var? de Tielse binnenstad kan in drie maanden gerealiseerd worden. De natuur heeft altijd een werking naar meer kanten. Hier en Nu heeft laten zien en horen dat dit het geval is met de overvloedige regens van het afgelopen jaar. Aan de ene zijde misère voor telers door het verrotten van een groot deel van hun oogst, maar aan de andere kant door het regenwater een langdurige zuivering van onze vervuilde bodem. Er zijn weer frisse reserves gevormd. En voor onze drinkwaterleiding is een griezelig spookbeeld wat meer naar de achtergrond gedrongen. Dat laatste is niet te verwachten van de eventuele beslissing het slapen in het Amsterdamse Vondel park te verbieden. Wel zal het na dat besluit direkt meer lijken op het park van vroeger en het oog wil ook wat, nietwaar maar het brengt geen oplossing voor de problemen van groeiende misdaad en toenemende handel in verdoven de middelen. Die kwalen zullen zich slechts verplaatsen naar minder in het oog lopende oorden. Ze zullen dus nog moeilijker te beteugelen zijn. Waarmee ik niet wil zeggen, dat iedereen toch maar in de open lucht moet blijven pitten. Ook onze in China vertoevende minister van buitenlandse zaken was onderwerp in Hier en Nu. De heer Van der Stoel vind ik een aardige, beschaafde man. Maar het is een beetje teveel van het goede om hem in een paar dagen verschei dene keren zaken te horen aan snijden die hij bij zijn terugkeer heel wat rustiger zou kunnen be spreken. Ook een minister heeft het recht om een overvloed aan indrukken eerst eens te laten bezinken. Het dinsdagavondprogramma van de NCRV overziende, moet ik aan de samenstellers vragen, er wat meer evenwicht in te brengen. Het is allemaal wel aardig bedoeld, maar wat blijft er helemaal van hangen? Na Black Beauty en Tweekamp zullen veel kijkers het voor gezien houden. Het spel Herkent u deze tijd? wordt niet echt interessant, omdat de deelnemers vaak van bekende personen en gebeurtenissen geen weet hebben. Misschien moet je zeggen dat er dikwijls vragen worden gesteld over dingen die buiten het gezichtsveld van de spelers hebben gelegen. De commentatoren Ben Arts en Giel Kunst doen in de Arnhemse Rijnhal geweldig hun best om NCRV Spring trofee als spanning en sensatie van de bovenste plank te trakteren, maar het is alles bij elkaar te weinig om echt lie blijven boeien. Het publiek in de hal beleeft er waar schijnlijk meer aan dan de kijkers naar bewegende plaatjes die hij al zo vaak heeft gezien. Want of die lieve dieren over ronde of platte balken moeten springen, over groene, paarse of gele toestanden, dat is toch ook niet het toppunt van fantasie. Wat ons ontbreekt, is die broodnodige variatie. TON HYDRA Van een verslaggever DEN HAAG De kans is groot dat de invoering van het derde deel van het kentekenbewijs later dan op de oorspronkelijke datum van 1 februari zal plaatsvinden. De Rijks dienst voor het Wegverkeer in Veendam probeert met man en macht de aanvragen voor de ruim drie miljoen Nederlandse autobezit ters te verwerken maar het is zeer waarschijnlijk dat een groot aantal het nieuwe deel III op 1 februari nog niet in huis zullen hebben. Naast de vertraging, die is ontstaan door een storing in de computer, speelt het probleem dat veel post kantoren niet meer beschikken over de witte kaarten, waarmee men het vereiste nieuwe kenteken gedeelte kan aanvragen. Het minis terie van Verkeer en Waterstaat had autobezitters, die nog steeds geen acceptgirokaart voor het deel- III hadden ontvangen, geadviseerd een witte kaart in te sturen. De PTT heeft destijds in opdracht van de Rijksdienst voor het Weg verkeer een miljoen kaarten over de diverse postkantoren in Neder land verspreid. Daarna zijn er nog eens een kwart miljoen gedrukt en verspreid. De PTT heeft verklaard, dat binnen enkele dagen de kanto ren weer bevoorraad kunnen zijn. Een extra probleem vormen de mensen, die net een nieuwe auto hebben gekocht of een auto hebben geruild. Zij kunnen nu pas een aanvrage voor het kentekendeel in dienen. Deze groep van automobi listen komt bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer pas als laatste aan de beurt bij de verstrekking van deel III. 59 Aan de overkant hing een prachtig op hout geschilderd primitief drie luik van de kruisiging, waarvan de voornaamste kleuren toen het licht afnam' plotseling verrassend werden verlicht door een schijnwerper, die onder de trap was verborgen. Hay- ward zag haar blik. 'Fra Filippo Lippi'. zei hij. 'Een van de grootste aanwinsten van Eliza beth. De wandkleden zijn van go belin. Niemand weet hou oud de fundamenten van het kasteel zijn.met het tegenwoordige ge bouw is men in de twaalfde eeuw begonnen en in de vijftiende is het klaar gekomen.En toen.nou ja, je zult het wel allemaal zien. Haywards stem klonk vermoeid als of hij geen woorden meer kon vin den eb zelfs het verlangen miste om nog meer te zeggen. Sally wierp nog een laatste blik op de hal. Het was een soort toneel, overweldigend maar oo keen beetje belachelijk. Zij vroeg zich af of haar vader zo nauw met die vrouw verbonden was geweest dat hij er grapjes over had durven maken. Zij volgden «Raedler een zijging in van de galerij. Er lag een fluweel zacht koningsblauw tapijt dat het geluid van hun voetstappen dempte en Sally dacht eraan hoe vreemd het was dat vier mensen zich bijna zonder geluid te maken konden voortbewegen. Haar vader had ook van de stilte gehouden, maar alleen als die stilte natuurlijk was. Hoe had hij deze stilte gevonden die hier tussen demiren gevangen zat? Raedler onderbrak haar gedachten toen hij plotseling voor een deur bleef staan en deze meteen haast zwierige zwaai opende. 'Alsof hij de hoteleigenaar was.dacht Sally. die de gasten van madame Devlin als zitkamer gebruiken', zei Raedler. 'Deze heeft een eigen ter ras, ziet u. Een van de kantelen eigenlijk. natuurlijk staat de sa lon beneden ook altijd tot uw be schikking'. 'Ja. ja', zei Hayward geïrriteerd. Hij begon genoeg te krijgen van die rondleiding met verklaringen. 'Ik ben hier al eerder geweest, hoor!' Raedler wierp hem een blik toe en even dacht Sally dat het hoteleige naarsmasker zou afvallen. Maar hij knikte alleen maar en aanvaardde de terechtwijzing zonder meer. 'Na- ruurlijk.uw kamer, mr. Hayward, is hiernaast en de kamer van mr. Canfield is aan de andere kant'. Raedler liep de kamers door om de deuren naar de privé-badkamer er achter open te maken. 'Om te kij ken of er zeep en handdoeken zijn', dacht Sally spottend, want ze kon de gedachte aan die hoteleigenaar maar niet kwijt. De bagage was gekomen en in de kamers gezet. Ze vroeg 2lch af waar Elizabeth tegen woordig riog zulke bedienden van daan haalde en weer dacht ze aan haar vader die vijf jaar lang temid den van al die luxe had gewoond en er waarschijnlijk niets van had gemerkt; evenmin als hij het zou heben gemerkt als het er niet was; dat was het ironische van dat huwelijk, dat een rijke vrouw vol komen verspild was aan Devlin. 'U moet «og een beetje verder, miss Devlin', zei Raedler, met een poging om te glimlachen die volko men mislukte. 'Uw kamer ligt hier precies boven, hier deze trap op. hij wenkte haar verder te gaan. 'Een ogenblik'. Canfields stem hield hen tegen. 'Heeft u bezwaar tegen die regeling, mr. Canfield?' Raedlers stem klonk uitdagend, alsof hij wilde zeggen: heb eens het lef een aanmerking te maken. 'Zou mijn kamer niet pettiger voor mis Devlin zijn? Ik bedoel.hiet bij de zitkamer, in plaats van er gens alleen weggestopt?' Canfield keek heel vriendelijk, maar nie mand kon zich in zijn woorden vergissen. 'Minder trappen en meer gezelschap en zo. Raedler porbeerde weer te glimla chen. 'Ik verzeker u dat miss De vlin zich daar volkomen op haar gemak zal voelen. Wij hebben de mooiste kamers voor haar gereed gemaakt. mwt uitzicht op beide zijden van de vallei. Het was oor spronkelijk. Hij wierp een snelle blik op Hayward en wachtte even af om te zien of de ander deze geschiedenis ook al kende. .Het was oorspronkelijk de verblijfplaats van de bisschoppen van St. Martin, dit was hun zetel hier. 81: 'Weet ik niet' gromde Janus Paxse. 'Misschien is het vuur tóch overgeslagen naar de smidse. Dat zou volgens mij anders helemaal zo best zniet zijn, want eh ja laten w eons dan maar gedekt houden. De huishoudster heeft me immers met lucifers bézig gezien'. - 'Buiten gewoon juist opgemerkt', sprak de burgemeester. 'dehuishoudster heeft jóu met vuur bezig gezien en niet mij. Er is dus geen enkele reden dat wij ons gedekt moeten houden. Jij moet je maar alleen gedekt houden. Ik ga vrij uit. Ikr heb niks gedaan. Ik heb het plan zelfs niet eens bedacht. Ne nee, beste Janus. Laat mij er buiten asjeblieft' en probeer je niet te verschuilen achter mijn autoriteit.!' - 'Wel nou nog mooier...", sputterde Janus. 'Daax laat-ie mij de kastan jes uit het vuur..' - 'Zwijg, schobbe jak', riep de edele burgemeester toen streng uit, zijn handen ophef fend met welsprekend gebaar. Ik ben als hoofd van deze gemeente tevens hoofd van de politie! Je slaat dus een onbehoorlijke toon aan tegen je meerdere! Ik verdraag van jou geen brutaliteiten. Doe lie ver behoorlijk je plicht en ga met mij kijken of er brand is in de smidse, ja of nee!' - Nu deed Janus er het zwijgen maar toe. om verder gedwee achter de burgemeester aan te dribbelen. Hij begreep er niet veel van, die Janus Nu had hij toch zo goed zijn best gedaan en daar kreeg hij nog een uitbrander op de koop toe. Het twistgesprek) e met de burgemeester had enige tijd in beslag genomen en het had voor geen cent verandering kunnen brengen in zijn inzichten. Nee, nee, dacht Jaus, toen hij met zijn su perieur aankwam op het terrein van de vermeende brand. 'Nee, nee.... het leven van een gemeente veldwachter gaat beslist niet over rozen...' - Op het terrein van de brand was inmiddels niet veel te beleven. De opgeschrikte d< bewoners waren alweer naar gegaan, boos omdat ze voor uit hun slaap waren gewekt. A dikke Toos stond buiten en ze nieuwsgierig naar de twee zoi linge gestalten, die daar kwj aanlopen. 'Ik ben de burgeme van dit vriendelijke dorp, vrouw', sprak mr. de Rhauwe B pees haar minzaam toe. 'Ik juist eens met mijn veldwaï een kijkje nemen op het te van de catastrophe, is er nog 5 de aangericht? Het leven en zijn van mijn dorpelingen gaa namelijk zéér ter harte, weet g zou het héél erg hebben gevoi als er iets gebeurd was mei smidse van die goede mijr Verholen. Is dat met zq. Janu 'Jazeker, mijnheer de burgen ter', antwoordde Janus schijnh 'Dat zou U hééél erg hebben ge den....' pelli, pingo en hun vrienden Radio vandaag HILVERSUM I TROS 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos (7.30 Nws. 7.41 Aktua I 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 S) Weg wezen, met tips voor trips. 9.30 Van heinde en verre: met Laguestra naar .•reerade landen. 10.00 (S) Kaboutertljd. tant: liedjes en muz. uit de goeden ouden tijd. 12,26 Mededelingen tbv land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua 13.15 (S) Sport na sport. 13.45 (S) Brass band. 14.15 (S) Route - A: gevarieerd progr. 15.30 Nws. 15.33 (SI after Sesjun: licht muz. progr. NCRV 16.00 Hervormde middagdienst. 16.20 (S) Klanksnoer: klass. MUZ. 17.00 (S) Joost, hoorspel (12) Overheidsvoorlichting: 17.20 Tekst en uitleg. NCRV 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum: aandacht voor het christelijk organisatieleven. 18.46 (S) Met uw in stemming- het lied van de week. 19.00 (S) Populaire klassieken. 19 30 Tehologl- sche etherleergang. TROS 20.00 (S) Clo- se-up: gevarieerd muz. progr. 21.15 (S) Specialiteiten a la carte: Muzikaal wen- sprogr. 22.40 Aktua 23.00 Opstand der dingen, hoorspel 23.40 (S) Lichte gram- mofoonmuz. 23.55 Nws. HILVERSUM II VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnas tiek 7.20 (S) In de Roode Cirkel: aktua- litelten. achtergronden, kommentaren en muz. (8.00 Nws.) 9.00 Licht orkest met zangsolisten. 9.35 WAterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (W) Radioweekblad. NOS: 11 00 Nws. 11.03 Jazz uit het histo risch Archief. 11.30 'Spiegel van Duits land. VARA 12.00 Mechelen - Centraal: gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een middagje stoomra dio - een progr vol goede jeugdherrinne- rlngen. 16.00 Nws. 16.03 (S; Stiefmoeder Aarde, hoorspel (1) 17.00 (S) Promenade Orkest R.V.U. 17.35 WIJ voor onszelf en zij voor allen (1) een (derde) projekt over Ontwikkelingssamenwerking NOS 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. VARA 18.30 Tekst en muz: cabaretprogr. 18.55 De Sela 1925-1950. NOS 19.40 Openbaar kunstbezit. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdagavondmuzlekmagazine. 22.10 En toch ...veredelde dienstboden, discussie EO: 22.40 Het woord der waarheid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postludium: klass. muz. 23.55 Nws. HILVERSUM III KRO 7.02 (S) Drie op Je boterham 9.02 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. KRO's pauzeprogr. met o.a. Raden maar.. 14.30 (S) P.OPcKontakt: de Theo Stok kink-show. 16.03 (S) De Ritmeesters: de Vincent van Engelenshow. Speciaal TV vandaag 0 Joke en Gerda staan model in de IKOR-film over twee meisjes van zestien jaar. Ze komen uit eenzelfde dorpje in Zuid-Holland, zaten zes jaar op dezelfde lagere school. Gerda zit nu in de vijfde klas atheneum en Joke is cassière. Eén dag wisselen ze van plaats. Ned. 1/18,05 uur Op 14 januari wordt herdacht dat Albert Schweitzer honderd jaar geleden werd geboren. Socutera brengt een film over zijn leven en werk. Een jubileumgift moet voor een deel de bouw van een nieuw chirurgisch centrum in Lambarene mogelijk maken. Ned. /219.50 uur 9 De EO zendt een reportage uit van de zanggroep de 'Burning CandJes' tijdens een bezoek aan Israël. Voor Israëlisch publiek ga ven ze concerten in Jeruzalem, Tel Aviv, kibboetzim en schouwburgen. Ned. 1/21.10 uur Q De EO brengt een eigen docu mentaire over jungle-piloten, die voor de zending hun werk doen. Ze zijn nodig om bijbelvertalers naar afgelegen posten te vliegen of om rijst en ander voedsel naar afgele gen dorpen te vervoeren. Ned. 1/21.55 uur 'Gründerjahre ira Paradies is een reportage over Indonesië sinds de val van Soekarno in 1966. Duitsl. 1/21.45 uur NOS 18 .02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter m.o,m. om 19 30 Paar- dekoersen. 20.02 Woensdagavondshow: sport en aktualltelten. 0.02 (S) Metro's Midnight Music: Metropole Orkest Trio Louis van Dijk en solisten. 1.02 (S) Take It easy. 2.02 De Meurders Methode. TROS 6.02- Drie op Je boterham. NEDERLAND I AVRO 15.30 Reizen van Marco Polo 16.15 De Notenkrakersbende 16.30 De reus die alleen maar aan zichzelf dacht sprookje 17.00 Bibelebons TELEAC 18.15 Sportleiding les 10 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter IKOR 19.05 Joke Gerda IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal EO 20.21 De Waltons 21.10 De Burning Candles in Israël 21.55 Jungle Piloot progr. voor missie en zending 22.25 Weihnachtsoratorium J.S. Bach NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paülus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest SOCUTERA 19.50 Albert Schweitzer Herdenking NOS 20.00 Journaal P.P. 20.20 G.P.V NOS 20.30 Ruffian on the Stair, tel.spel 21.25 Kijken naar kinderen 21.50 Panoramiek 22.05 Studio Sport 22.30 Journaal KRUISWOORD-PUZZEL Horizontaal. 1. jongensnaam, 5. bij naam van Ezau, 9. ontkenning, 10. muzieknoot, 11. tijdrekening, 12. gezicht, 14. lichaamsdeel, 15. appa raat, 19. eenjarig kalf, 21. kooplust, 22. dichter, 23. geurigheid, 26. plaats onder Kerkwijk, 29. makker, 31. rekening, 33. tijdperk, 34. priem. 35. vertragingstoestel, 36. akelige, 37. rivier in Spanje. Verticaal. 1. hoekpijler, 2. nieuw, 3. klinknageltje, 4. uitslag op metalen, 6. part, 7. vreemde munt. 8. ben, 13. nagras, 14. begroten, 16. geweldig, 17. zangstem, 18. loot. 20. onder richt, 24. plaats in N. Br., 25. voor teken, 26. genoeg gekookt, 27. bars, 28. schaapkameel, 30. papegaai. 32. achting. Oplossing van gisteren Hor. 2. soesa, 6. Tl, 8. uk, 10. set, 11. mee. 12. neb, 14. retina, 16. deeg, 17. eelt. 18. ets, 19. kiel, 21. tros, 23. tol. 25. mais. 26. lire, 27. sonate, 29. Ede, 30. eed. 31. els, 33. et. 34. n.d.. 35. erker. Vert. 1. bundel, 3. os, 4. ee steels, 6. tent, 7. Lea, 9. keet militie, 13. bestand, 15. TEE, koster, 20. sleets, 22. Ria, 24. 25. moed, 27. sen, 28. elk, 12. S$ DEN HAAG Bij het vertenent uitkeringen aan blo-schobn jl een zo groot mogelijke soepel worden betracht. De raac voofl gemeentefinanciën heeft lit gi viseerd aan de ministers van I nenlandse zaken en van firancia Een wetswijziging is noodzakffl maar duurt volgens de raai te n om tot dat tijdstip de zaac mas laten zoals ze is. De wijztfghg val financiële verhoudingswet I960,' uitkeringen aan blo-scholen raj moet het mogelijk maken nooda lijke kosten in rekening te breng

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4