Voorzitter VARA dreigt met harde maatregelen EEN WINTER VOL GEVAREN Drees politiek verantwoordelijk in zaak Proloog, vindt Heertje Radio- en televisieprogramma's Conflict binnen omroep lijkt gesust Oude boerderij op Texel afgebrand Verwijten Geertsema zoekt zelf woning CATHERINE GASKIN Even puzzelen Verongelukt gezin na ruim twee jaar in bergen gevondei TROUW/KWARTET DINSDAG 7 JANUARI 1975 BINNENLAND/RADIO-TV T4 Ka Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In zijn nieuw jaarstoespraak heeft VARA- voorzitter André Kloos getracht het broeiende conflict binnen zijn omroep te slechten met ont slagdreiging. Het ongenoegen van veel medewerkers geldt de reorganisatie van het televisie-, bedrijf, die niet door iedereen wordt geaccepteerd. In het bijzonder richtte Kloos zich tot de meerderheid van de mede werkers van de afdelingen Om budsman, documentaires en Achter het Nieuws. Deze hadden enkele dagen eerder per brief laten weten, zich niet neer te leggen bij het plan tot herstructurering van het televisie-bedrijf. D't schrijven was gericht aan Wim Bosboom, die door het hoofdbestuur was aangewezen tot groepsleider van de informatie ve groep, waaronder de Obudsman, Achter het Nieuws en de documen taire afdeling vallen Bosboom, be kend van Koning Klant, kreeg te horen dat hij niet als leider van de informatieve groep zou worden er kend. Hans Ouwerkerk werd daar entegen naar voren geschoven door de medewerkers van de drie ge noemde afdelingen. Zij achtten zich niet gelukkig met de door het hoofdbestuur aan de televisie opge legde structuur. In de nieuwe opzet wordt het tele visiebedrijf voor een proeftijd van een jaar opgesplitst in vijf groe pen: een voor actuele Informatie, een voor niet actuele informatie, een gevarieerde groep, een voor film- en jeugdprogramma's en een voor drama en kunst. Dit is ge beurd na een zeer moeizame dis cussie binnen de VARA. Kloos: 'niet tolereren' Koos Postema: gend directeur plaatsvervan- ken medewerkers zich wel zouden neerleggen bij de woorden van Kloos. 'Het betekent een punt ach ter de strijd. We zullen ons wel moeten neerleggen, want er moet brood op de plank komen.' Ouwer kerk toonde zich wel erg teleurge steld door de houding van het hoofdbestuur, het dagelijks bestuur en de heer Kloos. In de nieuwjaarstoespraak was het de eerste keer dat Kloos duidelijk toegaf, dat er onrust was binnen zijn omroep. Daarvoor had hij naar buiten steeds voorgedaan, alsof er niets aan de hand was. Nu zei hij: 'Wanneer allerlei persoonlijke sympathieën en antipathieën een rol gaan spelen, ambities in het geding zijn, persoonlijke relaties deuken oplopen er. zelfs worden verbroken, er zich clans binnen het bedrijf vormen, fractieberaadsla gingen worden georganiseerd, stra tegieën worden ontwikkeld waarin met het beleid van de VARA door sommigen publiekelijk de vloer wordt aangeveegd, dan is er iets fundamenteels mis bij onze linkse progressieve omroep die de maat schappij zo graag zijn feilen toont, maar in eigen huis de elementaire spelregels voor democratie en sa menwerking niet in acht neemt.' Moeizaam Inde nieuwe structuur zal Koos Postema, mikpunt van veel ver deeldheid, voor een proefjaar plaatsvervangend directeur televisie worden. Hij komt op de stoel van Otto Montagne, die groepsleider van de afdeling drama en kunst is geworden. De provocerende houding van een groot aantal medewerkers van de afdeling Ombudsman, Achter het Nieuws en de documentaire afde ling heeft voorzitter Kloos enkele drastische uitspraken ontlokt in zijn. nieuwjaarstoespraak. Hij zei ondermeer dat het dagelijks bestuur het naar voren schuiven van zelfgekozen leiders niet zal to lereren. 'We leven ln een organisa tie die door algemeen aanvaarde spelregels wordt beheerst en waar leder zich naar heeft te richten. Wie zich bij genomen beslissingen niet kan en wil neerleggen, staat voor de keus of vrijwillig te ver trekken (dat zou van karakter ge tuigen) of door toepassing van de cao-bepaling gedwongen te worden Bosboom: geen leider te verdwijnen. Het dagelijks bestuur zal, zij het met tegenzin, niet aarzelen, van dit laatste middel gebruik te maken. Wie meent eigen belangen, eigen ambitie of het eigen inzicht zo hoge prioriteit te geven dat het VARA-belang en de beslissing van het hoogste college moet wijken, hoort bij de VARA niet thuis. Ik doe een dringend beroep aan de betrokken medewerkers van Achter het Nieuws, de Ombudsman en de documentaire afdeling de escalatie niet naar een noodlottige climax op te voeren, maar het belang van onze omroep te laten prevaleren.' Accepteren De reactie van Hans Ouwerkerk op deze uitspraak aan onze krant was, dat hij verwachtte dat de betrok- TEXEL De leegstaande boerderij 'Ons Genoegen' bij Den Burg op Texel is gisternacht tot de grond toe afgebrand. De boerderij was eigendom van de gemeente Texel en zou in opdracht van Monumen tenzorg te zijner tijd gerestaureerd worden. Het was het oudste type boerderij van het eiland. De politie sluit brandstichting als oorzaak niet uit: het gebouw was geheel dichtgespijkerd. Ouwerkerk: naar voren gescho ven Als het opmaken van vakantiedagen uitloopt op het ondergaan van een hardnekkige griepaanval, merk je al gauw dat dit je kijk op de dingen beïnvloedt. Zo heb ik maandag avond de grootste moeite gehad met het TROS-programma Ons kent ons. De burgerlijkheid van verscheidene vragen ergerden mij meer dan anders. Dan denk je wel eens: degene die de vragen verzint, mag ook wel eens naar de psychiater. Dit spelletje werkt bovendien een portie onechtheid in de hand. Alle deelnemende gezinnen kozen voor het opnemen van een moeilijk pleeg kind. Ogenschijnlijk een grandioze beurt voor iedereen, maar ik zou weieens willen weten hoeveel men sen hardop ja geroepen zouden hebben, wanneer dat moeilijk opvoedbare kind werkelijk op het podium had gestaan. Ik ga de TROS nog een verwijt maken. Na de uitzending van de FBI-film was men reeds over tijd. Maar in plaats van direkt te beginnen aan de aflevering van Aktua-TV moest eerst nog zo nodig reklame worden gemaakt en nog slecht ook voor een televisiespel. Dat is niet correct tegenover kijkers die met recht verwachten dat de net zo nauwkeurig op tijdschema werkt als de radio. Aktua begon met een uitgestelde reportage over de met de titel van generaal begiftigde Tamaela. De tegenhanger van ir. Manusama die zich eveneens president van de Republik Maluku Selatan noemt. Een grote tragedie, waardoor ik mij bij elke uitzending voel aangeslagen. De Ambonezen waren de trouwste dienaren van het Nederlandse gezag in de Oost. Vaak heb ik ze ontmoet, de bejaarde 'ooms', die na een lange staat van militaire dienst meestal in pyjama stekkerden. Als ze door de oorlogsomstandigheden geen portret meer bezaten van de oude koningin Wilhelmina, dan hadden in hun beurs altijd nog wel een postzegel die als zodanig fungeerde. De Nederlanders van nu zouden eigenlijk de boeken over Atjeh en over de wereldoorlog in Indonesië moeten lezen, om iets te begrijpen waarin de Anak-Anak Ambon door hun gezagsgetrouwheid terecht zijn gekomen. Een onvoorstelbaar vacuüm. En de Nederlanders die nu gezag dragenf schijnen er nog altijd niet veel weet van te heb ben. Wij hebben deze kinderen namelijk zo getraind en hén daarna in het luchtledige geschoven. Dit leek ook de mensen van Aktua-TV onvoldoende bekend te zijn. Hoewel Bob Kroon met zijn Indische jaren beter kan weten. TON HYDRA ARNHEM De commissaris van de Koningin in Gelderland, mr. W. J. Geertsema, zal niet gaan wonen in de ambtswoning aan de Braamweg in Arnhem. Besprekingen met de rijksgebouwendienst over aan te brengen voorzieningen in de ambts woning duren naar de zin van de heer Geertsema te lang. Daarom heeft1 hij besloten zelf op zoek te gaan naar een geschikte woning voor hem en zijn gezin in Arnhem of directe omgeving. De heer Geertsema, die sinds half november 1973 commissaris in Gel derland is. heeft sinds die tijd ge scheiden van zijn gezin gelogeerd in hotels. SMIDJE VERHOLEN Van onze parlementsredactie DEN HAAG Prof. A. Heertje, hoofdbestuurslid van DS'70, stelt voor de Proloog-zaak, die nog al deining heeft veroorzaakt in de partij, in de eerste plaats fractievoorzitter Drees politiek verant woordelijk. Hij heeft immers aan het lid van de fractie, mevrouw Van Veenendaal, toestemming gegeven voor het interview, waar in beschuldigingen werden geuit aan het adres van de toneelgroep Proloog. Deze beschuldigingen kon het Ka merlid niet waar maken en in het geding, dat Proloog tegen mevrouw Van Veenendaal aanspande, werd zij in het ongelijk gesteld. Drees bleef achter het Kamerlid staan. Het gaat hier, aldus prof. Heertje, niet om een losse actie van me vrouw Van Veenendaal. De vraag mag daarom worden gesteld, of als zij zou moeten aftreden, niet aan Drees moet worden gedacht. Op het ogenblik werkt nog een groep in de partij aan het verza melen van bewijzen tegen Proloog, die mevrouw Van Veenendaal niet kon overleggen. Prof. Heertje ge looft, dat dit niet zal lukken. Op vallend is, dat Drees, die altijd ^per verantwoorde uitspraken doet en Alternatief wiens naam is gebouwd op integri teit, nu de zorgvuldigheid niet in acht heeft genomen. Zonder Drees Overigens vindt prof. Heertje de Proloog-zaak niet zo belangrijk dat hij om deze zaak uit het hoofdbe stuur treedt, -zoals de heer P. Korver onlangs deed. Politiek is veel be langrijker, dat DS'70. de partij die bezig is te verdwijnen, plaats maakt voor een brede middenpartij 80: Janus Paxe Knoopte nerveus het oude uniformjasje dicht, gespte de sabel om en liep vervolgens aarzelend de stille straat op. In zijn verdorven binnenste koesterde hij toch wel enige vrees. Hij was im mers op heterdaad betrapt, toen hij ln Verholens smidse bezig was met brandende lucifers bij een plas benzine? Toen had de dikke huis houdster hem gezien en hem getra ceerd op een ferme tik met de koekepan. 'Als het mens me her kent dan hang ik', gromde Janus. 'Die alarmklok heeft natuurlijk voor de brand bij Verholen geluid en ln mijn kwaliteit als gemeente veldwachter van Rijkhuyzen moet ik me nu wel naar de plaats des onheisl begeven. Veel zin heb ik eerlijk gezegd niet,.- Er was in het dorp natuurlijk nóg een be langrijk persoon, die de alarmklok had gehoord. Dat was burgemeester in Nederland. Het is duidelijk, al dus de conclusie van prof. Heertje, dat na de Proloogzaak de heer Drees niet de politieke leider van deze partij kan zijn. Volgens de hoogleraar bestaat er voor een middenpartij een duide lijke markt, die goed zou zijn om acht procent van de kiezers te ver enigen. Velen, die niet willen stem men op VVD, PvdA of de confessio nele partijen, zijn politiek dakloos. —58 De massieve stenen trap die een eind in de hal doorliep, splitste zich boven in tweeën; op de eerste ver dieping was een galerij van prach tig gebeeldhouwde steen die om de gehele hal heen liep, en daarop kwamen de gangen uit die naar andere delen van het huis voerden. Hans Raedler ging haar voor op de trap, maar Hayward speelde voor gids. 'Het zou natuurlijk een van de grootste particuliere musea van Eu ropa zijn als Elizabeth ooit toes temming geeft om het te laten bezichtigen of fotograferen. Maar ze zei altijd dat de restauratie erg lang had geduurd en dat ze er, als het klaar was, in wilde wonen en het niet alleen maar aan zwermen kunstkenners wilde laten zien, die het dan weer uit elkaar konden halen. Ik heb haar verteld dat er een geweldig boek inzat voor Tyne en Towsend, nietwaar Sal? Maar Ik kon er haar nooit toe brengen toes temming te geven'. Hij bleef op het eerste brede por taal staan om de hal beneden te overzien; Raedler was al op weg naar de volgende vei dieping en hij moest dus wel op hen wachten. Hayward spreidde zijn armen uit alsof het allemaal zijn eigendom was. net als hij op het terras had gedaan. 'Ik vind het uitzicht van hier het mooist.vooral 's middags, als het de Rhauwe Bullepees. Zich ver kneukelend van plezier luisterde de laaghartige schaviut naar het ang stige gebeier. 'Hihi.... Janus is ge slaagd', gniffelde hij. 'Dat is de auto van Verholen. En als het een beetje wil, staat de smidse ook in de fik. Al behoort het gebouwen- complexje aan mij, toch zou het een mooie bak zijn, als de hele boel uitbrandde. Dan staat. Verholen op straat en ik kan d ecentjes van de verzekering opstrijken. Dat kunnen die maatschappijen trouwens best missen. Hihihi'. - Ja, ja, zo matigde de schurk zich een oordeel aan over het kapitaal van respectabele maat schappijen! Maar goed, de onwaar- digde ging schielijk uit bed, voor zag zich van jas, stok en hoed en liep de straat op. In de opwinding van het ogenblik vergat hij echter zijn nette, gestreepte pantalon aan te trekken. Zo komt het, dat wij hem even later ir. vreemde stand tegen Janus Paxe zien sen, die van de andere kant en toevallig dezelfde hoek om de. Men kan niet ontkennen, de waardigheid van burgervader gemeenteveldwachter wel erg leej in deze geschiedenis, want hej komt toch eigenlijk in respectabel dorpen niet te pas, dat burgemees ters-in-nachthemd tege nveldwacli ters-in-mottige-uniformen botsei 'Goeie help, wat Is met jou aan d hand?' riep de burgemeester getrof fen uit, toen hij zijn koddebeie) herkende. - 'De zaak is geloof i| mislukt...' klaagde Janus, en h| vertelde van de klap met de koeke pan, liet verbrande uniform en d sprong in de beek. 'Tjamaa waarom luidde de alarmklok dan! wilde mr. de Rhauwe Bullepees we ten PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN NEEM ZE MAAR MEE NAAR HUIS VOOR JUUIEVR1ENDEN FERDINAND Door de nieuwe middenpartij, rede neert prof. Heertje verder, zou er voor het kabinet Den Uyl een poli tiek alternatief kunnen ontstaan. Hij denkt aan de combinatie con fessionele partijen-middenpartij en VVD en op langere termijn zelfs aan PvdA-middenpartij-VVD. Prof. Heertje zegt nog: de tijd wordt rijper voor de middenpartij. De Proloog-zaak heeft het voordeel, dat het de ontwikkeling heeft ver sneld. licht in het westen die hoge ramen raakt. Zij gigen naast elkaar bij de balus trade staan. 'Ik geloof dat mrs. Spence wel een geweldig gevoel voor humor moet heben', zei Josh. 'Stel je voor wat het moet zijn geweest al die harnassen te weige ren die die kunsthandelaars haar wilden aansmeren'. Hayward wierp een vligge blik op Josh, alsof hij verwachtte dat hij geamuseerd zou zijn. 'Ik betwijfel of er veel is geweest in Elizabeths leven dat zij zich niet wil delaten aansmeren. Zo was Elizabeth niet', zei hij kortaf. 'Ze lijkt me een formidabele vrouw', antwoordde Josh. 'Ik ben doodsbang.en jij. Sally?' Sally dacht dat hij het opzettelijk zo luid zei dat Raedler, en wie er nog meer luisterde, hem zou kun nen horen. Maar het gevoel van geïsoleerd-zijn verdween dadelijk, het toonde aan dat er iets overdre ven theatraals in deze omgeving, deze sfeer van stilte en gereser veerdheid was. Men raakte onder de indruk of werd geamuseerd, en Josh liet merken dat het hem amu seerde. Ze lachte even en werd beloond met een glimlach van Josh. De man op de trap bewoog zich ongeduldig 'Ik zal u graag het huis toenen als u dat verlangt. U hoeft er maar om te vragen.En mag ik nu uw kamers laten zien?' Sally keek naar hom op, de glim lach verstarde p haar gezicht: zij deed haar uiterste best o m haar woede over het arrogante gedrag van de man te verbergen. 'Zeker, monsieur Raedler.Ik zou het heerlijk vinden het hele huis te zien. Maar het lijkt mij jammer niet alvast van elk gedeelte dat men ziet te genieten. Rondleidin gen zijn, dacht ik, voor toeristen.' Zij keerde hem de rug toe en keek weer naar beneden naar de hal. Zij hoorde Hayward mopperen: 'Wat een brutaliteit'. Het was misschien wel de bedoeling dat Raedler het ook hoorde. Maar Sally had de storende invloed van Raedler opzij geschoven e n pro beerde zich in te denken dat Devlin daar had gewoond. Het was Elizabeths huis, maar De vlins huis kon het nooit zijn ge weest. Het was groots en in stijl, maar zelfs de kleuren van de wandkleden en het patina van de houten tafels, banken en hoogge- rugde stoelen konden de kilheid er niet verdrijven. Sally vroeg zich af hoe haar vader, die openheid en licht zo boven alles stelde, had kunnen leven met die nauwe sple ten in de dikke muren die vensters moesten voorstellen. Het was er niet vochtig, maar het maakte toch die indruk, omdat de zon nooit vol en rechtstreeks in die grote hal naar binnen kon schijnen. Het werd schemerig, de zon zonk lager. Sally zag d eglinsterende met juwe len bezette avondmaalsbeker, die in een glazen kastje rechts van een van de twee geweldige stenen haar den stond. Radio vandaag HILVERSUM I KRO 7.00 Nws 7.02 Het levende woord. 7.07 (Si Badlnerie: klass muz. (7.30 Nws. 7.41 Echo) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M - een progr. voor het Hollandse Huishouden. 9.40 School radio. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. (10.30 Nws.) 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Scheepspraat: inf. voor schippers. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. met om 12.22 Wij van het land. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar... 14.00 Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag (15.30 Nws.) Overheidsvoorlichting De Antillen in de Toekomst. KRO 17.10 (S) De hutsgeklut- ste kinderspelen 17.30 Nws. 17.32 Echo magazine. P.P. 18.19 Uitzending van de Boeren Partij. KRO 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. voorbeschouwing. 19.00 (S) Zin ln muziek: amateurs geven de toon aan. 19.45 Instemmen met velen: het gezon gen woord in de liturgie. AVRO 20.00 Vanavond met om 20.00 (S) 'n Avondje uit: zlgeunermuz. 20.30 (S) hersengym nastiek 21.00 (S) Promenade: muz.progr. 22.00 (S) Y'All Come: Country Wes tern. 22.30 Nws. 2240 Radiojournaal. 22.50 Vanavond laat nws. 23.20 (S) Er floot een vogel ln de wel. 23.55 Nws. HILVERSUM II AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 (S) dag met een gaatje (8.00 Nws 8.11 Radiojournaal) 8.50 Morgenwij ding. NOS 9.00 Uitgebreide reportage. 9.35 Waterstanden. AVRO 9.40 (S; Inlei ding tot muziekbegrip. 10.00 (S) Kleu tertje luister. 10.10 (S en M) Arbeidsvita minen: populair verz.platenprogr. (11.00 Nws 11.03 Radiojournaal) 11.30 (S) Rond om twaalf - een uur allerlei voor ieder een. (11.55 Beursber.) Overheldsvoorl. 12.30 Uitzending voor de landbouw AVRO 12.40 (S) Otten Otten in muz. viool en piano. 13.00 Nws. 13.11 Radio journaal 13.21 Pianomuz. van Haydn. 13.52 (S) Klass. gitaarmuz. 14.00 (S) De dood van een detaillist, hoorspel. 1435 (S) Gabriel Faure. serie uitzendingen. 1525 (S) Met muziek op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Gebakken vensterbanken (en andere smoezen), kin dermagazine. 17.00 (S) Mobiel - een be weeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief van Albert Milhado. 18.25 (S) Tout a toi. 18.50 Toppers van toen. 19.25 (S) Bary-nage, progr. van platen en praten. NOS 19.50 Den Haag vandaag KRO 20.00 Nws. 20.05 Overwe ging. 20.15 (S) Klassiek planoconcert. 21.50 Theater: De Aanklacht 22.30 (S) Klassieke pianomuz. 23.00 Babel-kalen- der: kort kultureel nws. 23.15 (S) Schwetzlnger Serenade, klass. muz. voor blazers en cello. 23.55 Nws. Speciaal 0 De politie van dit stadje wordt uitgelicht in VPRO's 'Culemborg bij voorbeeld'. Ned. 1, 19.15 uur. 0 De zanggroep Ekseption en The Sissies zijn muzikale gasten in het NCRV-programma 'Herkent u deze tijd?' Ned. 2, 20.21 uur. 0 De bekende filmster Anna Kari- na speelt in een film van vernieu wer Jean-Luc Godard een rol van Nana. De film, Vivre sa vie geelt maatschappijkritiek via prostitutie, in Frankrijk een zeer actueel on derwerp. Ned. 1, 20.35 uur. 0 Onderwerpen, die NCRV's Hier en Nu denkt aan te snijden zijn: de reis van minister Van der Stoel naar China, een film van Ed van der Elsken over Bangla Desj en de glinstige doorspoeling van de ver- zilte bodem in Nederland door de grote regenval. Ned. 2, 22.05 unr. 0 Met het eerste deel van de Brontes van Haworth begint de Belgisch-Nederlandse televisie, een serie over de bekende schrijversfa- mïlïe. België, 20.15 uur. 0 In 'Theater' van de KRO een hoorspel van Toos Staalman 'De Aanklacht'. Toos Staalman won on langs met een hoorspel de Visser Neerlandiaprijs. Hilversum 2, 21.50 uur. HILVERSUM III VARA 7.02 Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) Drie tussen de middag: VARA's visite vanuit het Trefcentrum ln Delft. 14.03 Gesodemeurders, een mieters progr. 16.03 (S) Mix. NOS 18.02 Joost mag niet eten. VARA 19.02 Drie loopt achter, poprekonstruktie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P) opdonder. 23.02 Wachten op middernacht. 0.02 (S) Nacht-drie-draal-. 2.02 HELP!, voor werk nemers in de verzorgende en verplegende beroepen 3,02 (S) Sound of silence. KRO 6.00 (S) Scheer je weg TV vandaag NEDERLAND I KRO NCRV 14.25 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Hoe is het gemaakt NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beerthe Colargol 19.15 Culemborg bij Voorbeeld 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Vivre sa vie 22.00 Zendtijd van het simplisties verbond 22.30 Zorgvliedt, serie over het Nederlandse landschap 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Black Beauty 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Herkent U deze tijd? 21.15 NCRV Springtrofee 1974-19,75 22.05 Hier eri nu 22.45 Dirigerende zangers 1 NOS 22.55 Journaal. Horizontaal: 2. drukte, 6. schelk. element, 8. klein kind, 10. tennis- term, 11. honingdrank, 12. spitse bek van een vogel, 14. netvlies van het oog, 16. gekneed meel, 17. ver harde huid, 18. wandversiering. 19. grondsoort, 21. bloeiwijze, 23. door- tochtgeld, 25. tukse tarwe, 26. veemde munt, 27. muziekstuk. 29. plaats in Gelderland. 30. plechtige gelofte, 31. priem, 33. voegwoord fr.)34. na dato (afk.), 35 hoek- balkon. Vertikaal: 1. bos, 4. rund. 4. lof. 5. heimelijk. 6. kraam. 7. vrouw van Jacob. 9. zoutziederij, 11. militaire macht. 13. wapenstilstand, 15. in ternationale trein, 19. bewaarder van een kerk. 20. vlug slijtend, 22. meisjesnaam, 24. regel, 25. durf, 27. vreemde munt, 28. ieder. 32. schelk. element. Oplossing 1. spar, 2. egel, 3. niet, 4. teer, 5. idee, 6. mand. 7. ever, 8. nors. 9. trek. 10. adem. 11. leeg, 12. ieme, 13. tent, 14. eend. 15. ibis. 16. tram. SENTIMENTALITEIT Van een verslaggever KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Ruim twee en een half jaar na h verdwijning zijn in Zuid-Franki de drie verongelukte gezinslee van de familie Burgers uit Krimi aan den IJssel gevonden. Het zin was in juni 1972 onder slecl weersomstandigheden met sportvliegtuigje naar Zuid-Frai rijk vertrokken. Na enkele verw: de radiocontacten werd sindsd niets meer van het gezin vernom Jagers troffen dit weekeinde I wrak van het vliegtuigje, een Ce na. met de drie skeletten aan een berggebied ten oosten van Franse Pyreneeën.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6