Sadat laat honderden 'linksgezinden' pakken Rockefeller leidt onderzoek CIA Stad in Z.-Vietnam op bunker na gevallen Solz j enitsin in con f liet met Böll en Grass Braziliaanse krant jubileert onder censuur onflict Hoessein-PLO niet opgelost Verlaging disconto in Ver. Staten Raketten in olieopslag het weer Warme januari? 1 weerrapporten 1 9 A» Ethiopische regering praat met Eritrese opstandelingen Chili wil 200 gevangenen naar Mexico brengen Callaghan ziet nog geen gat in Rhodesië 'ROUW/KWARTET MAANDAG 6 JANUARI 1975 BUITENLAND/WEER T5-K7 de krant, heeft daarvoor in ,974 'de gouden pen' gekregen van Ie Internationale Federatie van lagbladuitgevers voor zijn 'opmer- ;elijke vastberadenheid op het stuk an de persvrijheid ondanks inbe- jAO PAULO (AFP) Een van de ludste en invloedrijkste kranten jan Brazilië, 'O Estado de Sao Pau- heeft zaterdag zijn honderdjarig lestaan gevierd terwijl zijn redactie an officiële censuur onderhevig is. Iet grote liberale ochtendblad, dat n een recente studie van de Ame- •ikaanse universiteit van Berkeley erd gerekend tot de zestien belang - ;ijkste kranten ter wereld, weiger- je steeds 'het beginsel van éelfcen- suur toe te passen waardoor O Es tado nu een van de zeldzame Brazi liaanse bladen is die aan censuur vooraf is onderworpen. De directeur van het blad, Julio de Mesquita Neto, kleinzoon van de oprichter slagneming en de strengheden van de censuur'. Om de witte plekken te vullen na de bijna dagelijks toegepaste cen suur hebben O Estado en zijn avondeditie 'Jornal da Tarde' sedert enkele jaren hun toevlucht geno men tot een originele oplossing: alle leemten worden opgevuld met regels van de grote Portugese dich ter Camoes, of meer prozaïsch met kookrecepten. Sedert de oprichting is 'O Estado de Sao Paulo' steeds opgetreden als verdediger van de menselijke vrijheden. Met name werd een campagne gevoerd voor de afschaffing van de slavernij die tenslotte in 1888 geproclameerd werd. ;AIRO/BEIROET (UPI, Reuter, AP) President Sadat van Egypte heeft in eigen land zonder al e veel weerstanden op te roepen reeksen arrestaties laten verrichten onder linksgerichte leiders ïaar aanleiding van de tegen zijn regering gerichte betogingen van afgelopen woensdag. Tegelij- [ertijd hebben waarnemers geconcludeerd dat hij in het topoverleg tussen Egypte, Syrië, Jordanië in de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO weer duidelijker de kant van koning Hoessein heeft rekozen, bij wie hij trouwens spoedig op staatsbezoek zal gaan. Dit overleg heeft geen resultaat ipgeleverd. .ibië beeft inmiddels al zijn verlei- .ingskunsten gericht op Turkije at bedreigd door een opschorting an de Amerikaanse militaire hulp eén verdrag heeft getekend voor levering van drie miljoen ton uwe olie. Daartoe verblijft de Libi- che premier majoor-Jalloed in An- ,ara. Libië was in de afgelopen zo- ner Turkije al bijvallen toen het lgemeen werd veroordeeld wegens ijn massale invasie op Cyprus. Turkije' hoopt met Libische hulp en petrochemische industrie op te ouwen en ten minste tienduizend eschoolde arbeiders naar Libië te unnen1 sturen. >e Egyptische veiligheidsdienst eeft een 'ondergrondse communis- ische organisatie" opgerold en de iden daarvan gearresteerd, zo is aterdag. in Cairo bekendgemaakt, 'olgens het dagblad Akhbar El 'om zaten linkse elementen achter ie relletjes en was een 'linkse Egyp- ische Jood' bij de meer dan zestig ersonen die in verband met de nrust in Cairo zijn gearresteerd. )ude bekenden 'olgens goedingelichte kringen in 'airo bevinden zich onder de arres- anten drie Egyptiscfie journalisten, ie bekend staan om hun linkse ieeën. Het drietal is in het verleden tweemaal in hechtenis genomen, lamelijk na demonstraties tegen de oenmalige president Nasser en la- :r tegen president Sadat. ?ij zijn ichter nog niet eerder veroordeeld. 7olgèns het persagentschap voor het fidden-Oosten zijn er inmiddels 20 personen ondervraagd over de organisatie van de onlusten van vorige week woensdag. Het ministe rie van binnenlandse zaken heeft berichten als zouden er vierhonderd personen zijn opgepakt grotelijks overdreven genoemd Sadat had bij zijn ambtsaanvaar ding onder de duizenden politieke gevangenen, die sinds Nassers be wind zonder proces opgesloten za ten. ook honderden communisten vrijgelaten. Dët hij er nu in een klap weer een heleboel heeft laten arresteren komt volgens hoge amb tenaren van het ministerie van binnenlandse zaken niet omdat zij communist zijn, maar omdat ze be trokken waren in acties die tegen de staat gericht waren. Toeval Diplomatieke waarnemers menen dat de demonstraties van woensdag in Cairo en het afzeggen van Breznjews bezoek niet in verband met elkaar moeten worden gezien, /maar toevallig samenvielen. Het duidelijk linksgerichte weekblad Rose al Joessef had vóór de golf van arrestaties al verzekerd dat de werkende klasse de betogingen tegen de regering onmogelijk kon goedkeuren. Datzelfde blad schreef opnieuw dat de Fgyptische missie naar Moskou in tegenstelling tot 'geruchten in zekere Westerse krin gen' volledig geslaagd was en over eenstemming op alle punten met de Russen bereikt had. Een nieuwe datum voor het bezoek van Brez- njew zou volgens het blad spoedig bekend worden gemaakt. )e andere leden van de commissie ijn: oud-gouverneur van Californië tonald Reagan, generaal buiten lienst Lyman Lemnitzer, de voor- nalig advocaat-generaal Erwin Iriswold, Joseph Kirkland, secreta- 'is van de overheersende Ameri- :aanse vakbond (AFL-CIO), Edgar Shannon, voormalig rector-magn'i- icus van de universiteit van Virgi- ïia en twee oud-ministers van fi- ïanciën, John Connor en Douglas )illon. President bord zei dat in- niddels het ministerie van justitie al met een eigen onderzoek is be- lonnen naar de vraag of de CIA de vet heeft overtreden. WASHINGTON (Redter, UPI, AP) President Gerald Ford van Ie Verenigde Staten heeft zijn vice-president, Nelson Rockefeller, jisteren de leiding gegeven van een acht leden tellende commissie lie een onderzoek gaat instellen naar de juistheid van de beschul- iigingen dat de centrale inlichtingendienst (CIA) zijn bevoegd leden te buiten is gegaan door duizenden Amerikanen binnen de jrenzen van de VS te bespioneren. nen in het oog te houden, alsmede de Amerikanen waarmee zij omgin gen. Deze 'agenten' werden ook verscheidene malen gebruikt om te demonstreren voor consulaten van landen die handel met Cuba dre ven, aldus de Post. Egypte, Syrië, Jordanië en de PLO- leiding gaan half februari in Da mascus opnieuw proberen tot een oplossing te komen voor het con flict tussen Jordanië en de PLO. Het eerste overleg van deze aard is zaterdag in Cairo afgesloten zonder dat er resultaten waren geboekt. Het 'verwerpings-front' bestaande uit enige Palestijnse commando-or ganisaties die met het PLO gebro ken hebben stelde het overleg in Cairo aan de kaak als een 'defaitis tische concessie aan het regiem van Hoessein' en zwoer zijn aansla gen op de Jordaanse monarch te zullen voortzetten. Volgens het PLO-persbureau WAFA had Jordanië alle pogingen om tot overeenstemming met de /PLO te komen genegeerd en steeds geha merd op een 'geheim Amerikaans aanbod, overgebracht door een an der Arabisch land betreffende een troepenscheidingsovereenkomst tus sen Israël en Jordanië'. Een belang- i rijk probleem wordt voorts ge vormd door de een miljoen Pales tijnse inwoners van Jordanië. De PLO eist een volksstemming over hun toekomst maar Hoessein be schouwt ze als onderdanen. Zondag is in een koffiebar op een drukke openlucht markt in Jeruza lem een kleine bom ontploft waar bij twee mensen gewond raakten, zo meldt de Israëlische politie. Meegedeeld werd dat de geïmprovi seerde explosieve lading was ver borgen in een eierdoos in een win kel bij Mahaneh Yehuda, een markt die herhaalde malen al het doelwit is geweest van Arabische bomaanslagen. Een uur te voren maakte een politie-agent een hand granaat onschadelijk die zou ont ploffen in de oude stad van Jeruza lem. WASHINGTON Met ingang van vandaag verlagen zes van de twaalf banken van het Amerikaan se Federal Reserve System (centrale banken) hun disconto (rente) van 7,75 tot 7,25 procent. Het zijn de banken in Boston, Philadelphia, Richmond, Cleveland, Dallas en San Francisco. De Federal Reserve Board (het bestuur van het Federal Reser ve System) heeft verklaard dat de maatregel is genomen met het oog op de vermindering van de econo- milsche bedrijvigheid in de Ver enigde Staten. Op 7 december werd het disconto 'van 8 tot 7,75 procent verlaagd. SAIGON (Reuter, UPI, AP) Strijdkrachten van de Voorlopige Revolutionaire Regering (VRR) van Zuid-Vietnam (Vietcong) en Noordvietnamese tanks en infanteristen, die vrijdag de Zuidviet- namese provinciehoofdstad Phoec Binh binnentrokken hebben deze stad op één grote bunker na veroverd, zo werd gisteren van militaire zijde in Saigon meegedeeld. In de bunker, een centrale com mandopost, zitten ongeveer hon derd militairen van de Zuidvietna- mese regeringstroepen. De bunker ligt onder zwaar artillerievuur, maar tot gisteravond zonder succes. De laatste verdedigers hebben naar schatting voor drie maanden leef tocht en munitie. Over het lot van de naar schatting 26000 burgers in de stad is nog niets bekend. Mili taire woordvoerders in Saigon ver klaarden dat er nog steeds contact via de radio bestond met de bun ker. Een Zuidyietnamese officier vertelde: 'de communisten hebben 99 procent van de stad in handen, maar ze zijn niet in staat gebleken de laatste 1 procent te veroveren'. Zaterdag was gemeld dat de troepen van de Vietcong en Noord - Vietnam de strijd hadden gewon nen en dat de troepen van het regeringsleger ln de oerwouden waren gevlucht. Zondag werden er voor de vierde achtereenvolgende dag weer aanvallen op de stad ge daan, die volgens Saigon ln eerste instantie zouden zijn afgeslagen. Bij deze gevechten zouden de rege ringstroepen vijf in de Sowjet-Unie gebouwde tanks hebben vernietigd. Vliegdekschip Cambodjaanse regeringsmilitairen rollen vaten met olie weg na dat de olieopslagplaats, op tien kilometer afstand van Phnom Penh, door raketten van de Rode Kluner in brand was gestoken. BONN (peuter) Nog geen jaar nadat hij gastheer was van Alexander Solzjenitsin is de Westduitse schrijver Heinrich Böll gewikkeld in een literaire en politieke controverse met de verban nen Russische auteur. Uit Washington werd gemeld dat het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken het Noordviet namese offensief in Zuid-Vietnam als de ernstigste schending tot dus ver beschouwt van de vredesak koorden die in 1972 ln Parijs wer den getekend. Bij monde van woordvoerder Robert Andersön stelde de Verenigde Staten zich op achter de oproep die president Ngujfen van Thieu aan Hanoi heeft De controverse begon met het uit komen in Bonn van een nieuw letterkundig tijdschrift, Continent, dat zich 'onafhankelijk forum voor Russische en Oosteuropese schrij vers' noemt! De uitgeverij achter Continent behoort toe aan Axel Springer, de conservatieve persba ron wiens bladen van het begin af tegen de verdragen met de commu nistische landen hebben geageerd. Een van de eersten die in het strijdperk trad was Bölls collega Giinter Grass, die Solzjenitsyn en Slnyawski in een open brief om verhaal vroeg. Hij schreef: 'Is het nu echt nodig dat men om zijn gerechtvaardige tegenstand tegen totalitaire regi mes te uiten, steun moet zoeken bij krachten die de ogen hebben geslo ten voor dictaturen in het Westen en die, in hun anti-communistische blindheid, bereid zijn de duivel van het communisme uit te drijven met de' beëlzebub van het fascisme?' Sinyawski antwoordde dat het slechte gezelschap waarin Grass hem zag verkeren, 'niet één schrij ver heeft doodgeschoten of naar een concentratiekamp gestuurd.' Solzjenitsyn repliceerde op een persconferentie. Hij stelde boos de retorische vraag: 'Kan men nu werkelijk kieskeurig zijn bij het zoeken van een uitgeverij wanneer het gaat om 400 miljoen onder drukte mensen in Oost-Europa?' Pas na dit duel mengde Böll zich in de controverse. Hij zei tegen een dagblad dat hij blij was dat de verbannen schrijvers nu een spreekbuis hadden. Hij was niet van plan advies te verstrekken waarom niet gevraagd was, maar één ding verontrustte hem: 'Het is duidelijk niet alleen een zaak van het verschaffen van een forum aan de verbannen schrijvers. De krant wordt ook gebruikt als een middel om afkeuring over facetten van de binnenlandse politiek uit te spre ken.' Van onze weerkundige medewerker De temperatuur is boven normaal en blijft boven normaal. Steeds zien we hetzelfde beeld: continue hogedruk gebieden boven- het zui delijk deel van de oceaan en Zuid- Europa, met als tegenpionnen sterk uitdiepende depressies bij Zuid- Groenland, IJsland, tot in de noordelijke IJszee. We hebben min of meer de indruk, dat ook januari als geheel zacht zal uitvallen, met mogelijk rond het midden van de maand een kleine inzinking met wat vorst in de nacht. De persistentie (aanhou ding stendentie) van de luchtdruk verdeling lijkt ons waarschijnlijker dan een radikale ommezwaai in Si berische trant. Mocht de huidige maand de con currentie willen aangaan met de zachtste januari van de laatste 270 jaar, dan is dat januari 1921. Het Biltse etmaal-temper atuurgemid- delae, was destijds 6.2 graden Celsi us. In de stad Groningen kwam de temperatuur op 6 januari daar ho ger dan 10 graden en werd op niet minder dan 23 januaridagen 7 dagen Celsius of meer waargeno men. De Wind woei voor 56 procent uit richtingen van z.w. tot west. Hier geven we een volledige cijfer lijst van de bijzondere zachte, zeer natte en sombere decembermaand. Bekend is al het etmaal-tempera tuur-gemiddelde van De Bilt: 7.3 graden Celsius tegen normaal 3 graden. Nog niet vermeld waren de gemiddelde dagelijkse maximum temperatuur: 4.9 gr. C. (5.4) en de gemiddelde dagelijkse minimum temperatuur: 4.9 gr.C (0.4). De maxima waren even hoog als die van december 1852, de minima waren in december 1934 hoger, namelijk 5.2 gr. C. Het absolute december mi- Vragen )e perschef van het Witte Huis, ion Nessen, deelde mee dat Ford ie instelling van een commissie 'an onderzoek nodig achtte nadat lij kennis genomen had van een apport van CIA-directeur William lolby en nadat hij met deze en de. ninisters van buitenlandse zaken :n defensie, Kissinger en Schlesin- ;er, over de zaak gesproken had. Er waren toen te veel onbeantwoorde vragen gerezen, aldus de perschef. ?ord maakte ook bekend dat een aantal Congrescommissies hoorzit tingen zal houden over de beschul digingen aan het adres van de CIA. i)e commissie zal ook moeten na- :aan of de bestaande waarborgen «gen overtreding van bevoegdhe den door de inlichtingendienst, af- loende zijn. Zonodig moet zij hier over aanbevelingen doen. h het handvest van 1947, geschre ven bij de oprichting van de CIA, staat uitdrukkelijk dat de dienst geen Amerikaanse burgers in de VS nag bespioneren, niaar volgens de beschuldigingen heeft de ClA dit de afgelopen twintig jaar wel degelijk gedaan en dossiers verzameld over duizenden Amerikaanse staats burgers. De meeste dossiers zouden zijn samengesteld in de periode dat Richard Helms directeur van de CIA was, van 1966 tot 1973. Helms, nu ambassadeur in Iran, heeft ont kend dat de CIA tijdens zijn ambts periode ook maar enige onwettige actie zou hebben ondernomen, volgens het Amerikaanse blad New York Times heeft de CIA Cubaanse ballingen betaald cm hun landge noten in de VS te bespioneren. Het blad citeert Cubaanse kringen in Miami (Florida) en zegt dat van tot 1970 eeri 'belangrijke groep' Cubanen door de dienst werd gerecruteerd om andere Cuba- lOOO 990 nimum, te weten 0.1 gr. C. was recordhoog sedert het begin van de waarnemingen in Utrecht in 1848. ln De Bilt vroor het slechts op 1 decemberdag, tegen op 13 dagen normaal. Op Ameland kwam in het hele kalenderjaar van 1974 geen enkele vorstdag voor, evenmin bleef er sneeuw liggen. Usdagen in De Bilt nihil (3). Van de 31 dagen waren er 29 aan de warme kant. Zonneschijn: 25 uren (41), dit is 10 procent van de tijd, dat de zon boven de horizon ivas (normaal 17). Gemiddelde neerslag in den lande: 105 mm (62). Totale neer- slagduur in De Bilt: 82 uur (58). De regionale verdeling van de neerslag verneemt u morgen. Amsterdam zw bew 1 De Bilt geh bew 9 2 Deelen regen 9 2 Eelde zw bew 9 1 Eindhoven motregen 9 0.1 Den Helder geh bew 9 0 Luchth. Rtd. geh bew 9 0.2 Twente geh bew 9 2 Vlissingen geh bew 8 0.1 Zd-Limburg motregen 7 0.3 Aberdeen half bew 15 0 Athene onbew 13 0 Barcelona onbew 14 0 Berlijn motregen 9 4 Bordeaux geh bew 1 0 Brussel motregen 7 0.5 Frankfort geh bew 5 0 Genève geh bew 2 0 Helsinki geh bew —0 0 Innsbruck zw bew 2 0 Kopenhagen motregen 10 0.5 Lissaboh onbew 15 0 Locarno onbew 9 0 loonden zw bew 11 0 Luxemburg mist1 3! 0.2 tyadrid onbew 14 0 Malaga licht bew 17 0 Mallorca onbew 15 0 München regen 7 0.1 Nice geh bew 14 0 Oslo licht bew 10 0 Parijs geh bew 6 0 Rome onbew 11 0 Split onbew 15 0 Stockholm zw bew 5 0.2 Wenen zw bew 9 0 Zürich geh bew 0 0 Casa Blanca zw bew 18 0 Istanboel zw bew 8 0 Las Palmas onbew 20 0 New York licht bew Tunis licht bew 14 0 ZONNIG SNEEUW OPKLARINGEN ONWEER T i i "Vf I ADDIS ABEBA (AFP) Voor de tweede maal binnen een week is een Ethiopische regeringsdelegatie naar de noordelijke provincie Eri trea vertrokken om daar met bur gerlijke leiders te praten, zo wordt van goed ingelichte zijde ln Addis Abeba vernomen. De deputatie staat onder leiding Van minister van voorlichting Michael Imru die vorige week een lijst met eisen heeft ontvangen van burgerlijke Is lamitische en Christelijke leiders in Eritrea. Toen de deputatie in de hoofdstad Asmara arriveerde, deden zich daar twee explosies voor, naar men aanneemt veroorzaakt door handgranaten. Over schade of ge wonden is niets meegedeeld maar de incidenten maakten deel uit van de naar afscheiding strevende guer rilla's van Eritrea die zijn verenigd in het bevrijdingsfront ELF. SANTIAGO (Reuter, AP) Chili heeft vrijdag Mexico er officieel van op de hoogte gesteld, dat het bereid is tweehonderd politieke ge vangenen gratis naar Mexico-City over te vliegen, indien dit land ermee akkoord gaat. Het aanbod werd eerder de juntaleider Pinochet bij wijze van uitdaging gedaan op oudejaarsavond, maar het is hier mee formeel vastgelegd. De voorzitter van de grootste poli tieke partij van Chili heeft het hooggerechtshof verweten niets te doen tegen de ontrechting van het Chileense volk onder de militaire dictatuur. Patricio Alwyn, voorzitter van de christen-democratische par tij die net als andere politieke par tijen sinds de coup van september 1973 op 'reces' is, uitte zijn verwijt in een lange brief aan de president van het hooggerechtshof, Enrique Urrutia. De brief, die wel aan de media werd toegezonden, maar in Chili zelf niet is gepubliceerd, is een blijk van het toenemende ongenoe gen van de partij over de keiharde binnenlandse repressie die door de militaire regering wordt gehand haafd. Alwyn spitst zijn scherpe kritiek toe op de zaak van René Fuentealba, de christen-democi-atl- sche senator die vorig jaar novem ber door de junta werd opgepakt en het land uitgezet. Fuentealba werd door het regime beschuldigd van subversieve uitspraken en van 'con tacten met extremistische groepe ringen In Chili'. gericht om opnieuw te Parijs en te Saigon aan de onderhandelingstafel te gaan zitten. Anderson zei echter dat de Verenigde Staten voor zover hem bekend niet bezig zijn met pogingen om de strijdende partijen tot een nieuw'gesprek te brengen. Een woordvoerder van de Ameri kaanse marine heeft gisteren mee gedeeld dat het plotselinge vertrek van een Amerikaans vliegdekschip uit de VS-marine basis te Subic Bay (Filippijnen) niets Uit te staan heeft met de strijd om de Zuidviet- namese provinciehoofdstad Phoecoc Binh. Noord-Vletnam heeft de Verenigde Staten ervan beschuldigd de hulp aan Zuid-Vietnam op te voeren en wijst de Amerikaanse beschuldiging als zou er sprake zijn van een groot noordelijk offensief resoluut van de hand. Hanoi verklaarde tevens dat de Verenigde Staten de Noordvietna mese havenstand Haifong op zater dag vanuit de lucht heeft bespio neerd met een toestel van het type Sr-71. Hetzelfde toestel, dat onbe reikbaar voor de luchtafweer op gro te hoogte opereert, zou ook boven tal van andere plaatsen in Noord-Viet- nam zijn gesignaleerd. Op de vierde dag van het nieuw jaarsoffensief dat de Rode Khmer tegen de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh heeft ontketend zijn er zaterdag opnieuw twee raketten op de stad terecht gekomen. De pro jectielen waren van Chinese make- lijk en kwamen terecht in de buurt van een pagode, waar boeddhistische monniken onderdak verschaffen aan vluchtelingen, aldus militaire woord voerders in Phnom Penh. Een kind van dertien jaar zou daarbij zijn gedood en drie monniken gewond. Qp een markt bij de Thailandse ba sis Lampang is zaterdag een granaat ontploft, waardoor 8 soldaten het le ven verloren en 88 mensen, onder wie 69 militairen, werden gewond. DAR ES SALAAM 'Reuter. UPI) 'We raken, verder en verder af van Salisbury ën ik zie geen enkele kans op een ontmoeting nu', zo verzuchtte de Britse minister van buitenlandse zaken Oallaghan bij zijn aankomst in de Tanzaniaanse hoofdstad Dar es Salaam. Wel gaf hij te kennen de plannen voor een constitutionele conferentie voor Rhodesië gereed te hebben en zelfs de datum en de plaats (Londen) in zijn hoofd te hebben. Die plannen had hij aan de zwarte nationalisti sche leiders ln Rhodesië willen voorleggen, maar het probleem ls dat Smith hen niet wil laten gaan. zonder daartoe een Verzoek van Callaghan te hebben gekregen en dat Callaghan, v/iens regering Smith als een rebel tegen de Britse kroon beschouwt, niet van plan is een dergelijk verzoek te doen. Wel is Callaghan ervan overtuigd, dat premier Vorster van Zuid-Afrlka al les zal doen om de zaken in Rhode sië weer vlottend te krijgen. Cal laghan sprak zaterdag twee uur met premier John Balthasar Vorster van Zuid-Afrika ln het luxueuze hotel Elizabeth In Port Elizabeth, dat ln 1820 door Britse emigranten werd gesticht. Minister van buitenlandse zaken Hllgard Muiier woonde het gesprek bij. Callaghan verklaarde achteraf Vorster op de hoogte te hebben gesteld 'van de visie der Afrikaanse leiders, van mijn eigen gezichtspunten en van dat van de Britse regering'. Hij had voorts het vaste voornemen van Engeland be vestigd om aan óe vlootoverêen- komst met Zuid Afrika inzake Sl- monstown een eind te maken. Portugese verkiezingen vermoedelijk in april LISSABON (AFP) De Portugese minister van binnenlandse zaken, Costa Bras, heeft op een persconfe rentie in Lissabon laten weten dat de verkiezingen voor de grondwet gevende vergadering, die ln maart zouden worden gehouden, vermoede lijk zullen worden uitgesteld tot april. De reden daartoe is de registratie van de kiezers die langere tijd in beslag neemt dan voorzien .was. t BEWOIKING mica». min. ren* WINDRICHTING 'En jij hebt de paal naar de schilder laten brengen?

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7