Archie Bunker begint aan zijn vijfde jaar EEN WINTER VOL GEVAREN Rode Kruis helpt Somalië Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Dagrecept Buschauffeurs in Zwolle wilden in staking gaan Jongen overleden op voetbalveld Kinderen vinden lijk in Amstel OCHTENDBLAD TROUW 2 AGENT-BEZORGERS TROUW/KWARTET MAANDAG 6 JANUARI 1975 BINNENLAND/RADIO EN TV T4-K4 Producent: 'All in the family moet twee decennia meekunnen' door Jaap van Wansbeek LOS ANGELES De uitermate populaire televisie-serie 'All in the family', waarin het leven van de Newyorkse taxi-chauffeur Archie Bunker centraal staat, gaat op 12 januari zijn vijfde jaar in. Eind 1975 loopt het contract af van de vier voornaamste acteurs. In CBS Television City, het reus achtige studio-complex in Hollywood waar de avonturen van Archie en zijn gezinsleden gedurende 24 achtereenvolgende vrijdagen per jaar 'live' op ampex worden vastgelegd, vraagt men zich bezorgd £.f: hoe lang blijft Archie leven? Met name hoofdrolspeler Caroll O' Connor, thans vijftig jaar oud, zou er veel voor voelen het geruite Bunker-jasje en de vijf-dollar-hoed voorgoed te hangen aan de kapstok van het Bunker-huis in CBS-studio nummer 31. O'Connor schijnt zwaar te tillen aan het werkschema van de Bunker-show, waarvoor hij met zijn denkbeeldige gezinsleden vijf volle dagen per week moet zwoegen in repeteerruimten en studio's. Tot de vermoeiende kanten van de show behoort de taak die de ac teurs hebben bij het meedenken over en meeschrijven van de weke lijkse afleveringen. Maar, zo be klemtoont Barbara Brokely van CBS in Hollywood, het zit er dik in dat Archie Bunker zijn vijf jaren vol zal maken. In beginsel, aldus vervolgt de?e woordvoerdster, kan "All in the familfy' in Nederland met aanzienlijk- -ucces op de buis gebracht doo- rie VPRO vele jaren blij ver» draaien. Archie Bun ker, zijn vrouw Edith, dochter Glo ria en schoonzoon Mike worden als televisie-creaties immers even oud (of jong) geacht als de respectieve acteurs die er gestalte aan geven. Een vorm van identificatie die ken- Caroll O'Connor en Jean Stapleton als Archie en Edith. Amerikanen raken er vertrouwd mee merkend heet voor de flexibele produktiewijze van toneelschrijver en producent Norman Lear, de man aan wie het televisie-kijkend deel, der wereld de Archie-Bunker-serie dankt. Van Lears standpunt beke ken moet een levensduur van twee decennia voor de serie mogelijk zijn. In de week voor kerstmis konden televisie-consumenten in de Vere nigde Staten kennis nemen van de honderdste aflevering van 'All in i the family-'. Deze uur-lange afleve ring, gepresenteerd door de film acteur Henry Fonda, bestond uit een selectie van hoogtepunten, met name uit de meest recente afleve ringen. In New York, waar deze 'special' moest concurreren met de uitzendingen van zeker twaalf an dere televisie-stations, bleek Ar ch ie-Honderd te zijn bekeken in 62 procent van alle gezinnen. Barbara Brokely. die dit kijkdichtheidscijfer verstrekt, licht toe: 'Opvallend was het grote aantal reacties naar aan leiding van deze jubileum-uitzen ding. Bij de keuze van de fragmen ten was niet alleen materiaal ge bruikt waarin werd geschreeuwd en gescholden. Integendeel, er kwa men ook vele momenten van tedere emoties in voor. En dit bracht ve len ertoe te schrijven: we waren haast vergeten dat er in All in the family méér gebeurt dan alleen maar een boel geroep'. cent Gardenia, heet in de serie afwezig te zijn wegens buitenstéed- se verplichtingen als vertegenwoor diger. In werkelijkheid is de man die aan de heer De Lorenzo gestalte gaf volop betrokken bij de vervaar diging van films, zoals 'Pront Page', waarin Gardenia een rol heeft naast Jack Lemmon. Voorts werkt Gardenia deze maanden als toneel speler op Broadway, in New York. Jefferson Eveneens verdwenen uit het huis van de familie Bunker zijn Lionel en al die andere leden van de familie Jefferson. Naar een idee van Norman Lear is een nieuwe show opgezet rond de Jeffersons. waarvan de eerste aflevering, op genomen op 21 december, op 11 januari in de VS zal worden ver toond. direct na 'All in the family'. Het is de bedoeling dat dit 'pakket' van Bunkers plus Jeffersons de ko mende maanden gehandhaafd blijft. De ontwikkelingen in deze twee televisie-gezinnen worden echter volledig van elkaar geschei den, evenals de personen. Archie zal dus niet meer botsen op Lionel, zijn zwarte buurman. Er bestaat geen schema voor de lange termijn voor de gebeurtenis sen in het gezin van Archie Bun ker, 'zomin als er een schema voor lange termijn kan bestaan in het leven van mensen-van-vlees-en- bloed', gelijk Barbara Brokely zegt. De drie toneelschrijvers en de mee- creëerende acteurs kijken niet ver der dan drie weken in de toekomst bij het bedenken van de. wekelijkse afleveringen. Dit geldt zowel voor Bunkers als Jeffersons: Lionel is verloofd, maar zelfs de producent, Norman Lear, weet niet of het tele visiehuwelijk van zijn held door gang zal vinden. ZWOLLE Tussen de chauffeurs van de stadsbussen in Zwolle en de directie van de NV Schutte die het openbaar vervoer in de Overijsselse hoofdstad exploiteert, is een ernstig conflict ontstaan. Zaterdagmiddag wilden de chauffeurs uit protest tegen het directiebeleid anderhalf uur lang gaan staken, maar door gebrek aan coördinatie en solidari teit bleven de bussen toch rijden. De 41 chauffeurs van de stadsbus sen in Zwolle zijn heftig veront waardigd omda tde directeur zonder enige vorm van overleg een nieuw dienstrooster heeft ingevoerd. Het personeel kreeg wel enige tijd dm zelf een rooster te ontwerpen, maar de heer Schutte vond dat hij nu lang genoeg had gewacht. In het door hem vastgestelde rooster wordt volgens de chauffeurs op geen enkele wijze rekening met so ciale omstandigheden gehouden. Ook de omschakeling naar een an dere cao heeft voor wrijving tussen directie en personeel gezorgd. Onderhandelingen tussen directie en vakbonden ruimden de moeilijk heden niet uit de weg. waarop.het personeel tot een stakingsactie be sloot. Directeur Schutte v dreigde daarna elke chauffeur die aan een actie zou deelnemen te ontslaan. Drie chauffeurs bleken de stadsbus sen te willen .laten rijden, waarop ook veel andere chauffeurs minder enthousiast voor de actie werden. Bovendien bleek decommunicatie tussen buschauffeurs en actieleiders dusdanig slecht te verlopen dat'tot afgelasting werd besloten. DEN HAAG De 16-jarige Haagse Richard Wiggers -is zaterdagmiddag op het voetbalveld overleden,toen hij een wedstrijd speelde voor' zijn club Blauwzwart. Bij sectie.heeft de patholoog-anatoom dr. J. Zel- denrust vastgesteld, dat de jongen een hartafwijking had en dat hij vermoedelijk ten gevolge daarvan plotseling is overleden. In de buurt waar de jongen tyoonde was aanvankelijk nogal wat -beroe ring ontstaan, omdat sommigen meenden dat Richard wellicht was overleden aan de gevolgen van een klap met een stuk hout, hem tij dens de viering van de jaarwisse ling toegediend door een buurman, bij wie hij hout van een balcon had weggehaald voor een nieuwjaars- vuur. Richard had toen een hoofd wondje opgelopen. Bij de sectie is echter gebleken dat de jongen geen schedel- of hersenletsel -door de klap heeft opgelopen en dat het alleen om een oppervlakkig' hoofd- wondje ging, aldus de Haagse poli tie. SMIDJE VERHOLEN 'Leerproces' In dit verband spreekt de CBS- vertegenwoordigster van een 'leer proces': in de beginperiode trok de serie rond Archie Bunker voorna melijk de aandacht wegens het on geremde. naturalistische taalge bruik van de hoofdrolspeler. Ook andere luidruchtige aspecten, zoals de onophoudelijke twisten tussen Archie en zijn schoonzoon, kregen veel aandacht. Maar geleidelijk zijn de Amerikanen vertrouwd geraakt met de doorbraak die 'All in the family' betekende op het vlak van ongecultiveerd taalgebruik en dis cussies over gevoelige onderwerpen. AJs gevolg van deze 'scholing' gaat een steedsgroter deel van de kij kers zijn aandacht richten op de feitelijke gebeurtenissen, de ont wikkelingen die plaatsgrijpen in en om de woning ln het New Yorkse stadsdeel Queens van de sigaren- rokende chauffeur. De show is thans gebaseerd op de beschikbaarheid van vijf personen: Archie, Edith, Gloria, Mike, alsmede buurvrouw De Lorenzo. Haar denk beeldige man, gespeeld door Vln- Van een verslaggever DEN HAAG Het Nederlandse Rode Kruis gaat per vliegtuig veertien ton graanbiscuits naar Somalië sturen. Dit Oostafri- kaanse land telt momenteel tienduizenden slachtoffers van een ernstige voedselschaarste doordat er de laatste drie jaar steeds minder regen valt. De Rode Halve Maan heeft zich daarom tot haar zusterorgani- Van een verslaggever AMSTERDAM Spelende jongens hebben het afgelopen weekeinde in de Amstel in Amsterdam het lijk ge vonden van een onbekende man van naar schatting zestig jaar. Hij heeft een mager postuur van ongeveer 1.70 meter en bruine ogen. Hij droeg een bruin gestippeld pak, merk Rep- ko, een bruine trui, bruin vest en een blaqw overhemd. De politie ver zoekt om inlichtingen die kunnen leiden tot het vaststellen van de Identiteit van de man (tel. 020- 759111). SASSENHEIM De 67-jarige al leenwonende vrouw J. van Hllten, werd zaterdagavond dood in de huiskamer van haar woning aan de Ter Leedenlaan aangetroffen. Een kennis, die zeker wist dat de vrouw thuis moest zijn, maar geen gehoor kreeg op haar bellen, werd ongerust en waarschuwde de politie. Ver moed wordt dat de vrouw vrijdaga vond is gevallen en daarbij haar nek brak. saties gewend om hulp op korte termijn. Een chartertoestel zal de hulpzen ding met een waarde van bijna 90.000 vandaag van het vliegveld Zestienhoven naar de hoofdstad Modagiscu overbrengen. De Rode Halve Maan van Somalië zal de miljoen noodbiscuits goed voor 126.000 dagmaaltijden distribue ren in de kampen, waar zij haar zorgen uitstrekt over 70.000 perso nen, aldus het Rode Kruis. De regering van Somalië heeft vo rige maand de noodtoestand afge kondigd om alle hulpbronnen te kunnen mobiliseren. Ongeveer 200.000 mensen, voornamelijk no maden, worden ernstig door de ge volgen van de droogte bedreigd. De situatie wordt verergerd door het feit dat het vee de voornaamste bron van bestaan sterft door gebrek aan weidegronden. Een ge delegeerde van de liga van Rode (ADVERTENTIE) vraagt voor Amsterdam-Centrum Géén inkasso. Aantrekkelijke beloning. Inl. tel. 020-220383, toestel 28. Na 18.00 u. 02995- 37p 57 'Doe geen moeite, miss Devlin. Die vinden ze wel'. De koude manier waarop hij dat zei schokte haar. maar ze keek langs Raedler naar Josh en zag begrip in zijn ogen, Zij liepen verder, maar zelfs Raedler zweeg nu. Hayward had zich hijgend naar bo ven gehesen, alsof hij beslist wilde voorkomen dat Raedler hen binnen zou laten. Hij stond zwaar ademend met zijn handen op zijn heupen te wachten. 'Het is de klim altijd waard als je eenmaal boven bent', zei hij toen zij dichterbij kwamen. Hij spreidde zijn handen uit of het zijn eigendom was en wenkte hen door de poort te gaan. En voor hen lag het terras van St. Martin, waar eens een koning had gestaan, lang voor de namen van de mensen die hier de laatste jaren hadden ver toefd dit terras in het wereldnieuws hadden gebracht. 'Welkom op St. Martin. Sally', zei Hayward. wat Raedler had gezegd negerend. Hij nam haar stevig bij de arm en liep met haar verder. Het uitzicht was zo, dat je eerder omhoog zou kijken dan naar de vallei beneden. Aan beide kanten van de rivier, achter de vlakke weilanden die duidelijk al vaak overstroomd waren geweest, ver sperden de bergen de weg, de met sneeuw bedekte pieken in de verte gekleurd door de zon. Het licht was schel, haast verblindend. Het terras was eigenlijk een soort uitstekende CATHERINE GASKIN rots, zodat Iemand die zich daar bevond de gehele krans van bergen kon overzien. Er was een koperen plaat op het terras aangebracht waarop de pieken stonden aangege ven met de namen erbij. Sally buk te even om te kijken, maar Josh kwam achter haar staan, greep haar bij de schouders en draaide haar langzaam naar zich toe. 'Ik ken ze niet allemaal, maar die in het zuidwesten is de Mont Blanc. Die daar ongeveer pal zuid is de Dent Blanche, en daar verderop de Matterhorn en de Monte Rosa. We zullen eens naar Montana gaan, dan kun je alles beter zien'. 'Monsieur is bekend in de vallei?' Het kwam Sally voor dat de vraag wat nadrukkelijk werd gesteld, dat er meer achter zat dan het beleefde geklets over de reis en het weer. 'Journalisten zien gewoonlijk heel wat', zei Josh langs zijn neus weg. De donkere wenkbrauwen van Raedler werden in beleefde twijfel opgetrokken. 'Is er werkelijk iets te vertellen over wat er in plaatsen zoals Montana gebeurt? Wij hadden begrepen dat monsieur politiek ver slaggever was'. 'Dat is het misschien wel dat mij zo naar afgelegen, onbedorven stre ken doet verlangen. De janboel die de politici in plaatsen zoals Genève maken, dwingt je bijna de wilder nis in te gaan'. 'Dat Is waar', zei Raedler, maar je kon aan zijn toon horen dat hij Josh niet ernstig genoeg vond. Hij rechtte zijn schouders en Sally dacht dat hij graag even ln zijn handen zou hebben geklapt om ze allemaal weer tot de orde te roe pen. Hij vestigde zijn blik op Sally, die hem het kwetsbaarst leek. 79. Met sombere blikken zat de gewetenloze Janus Paxse even later op zolder, waar nog een oude kist stond, vol kleren van zijn voorgan ger. 'Ik heb het, geloof ik, steeds verkeerd aangepakt', gromde hij. 'Ik zal alles in het vervolg héél anders moeten doen. Ik zal de bur-' gemeester wel eens onder zijn neus wrijven, dat' ik wel wil meewerken aan het doen verdwijnen van smicL je Verholen, maar dat er dan een héél andere lijn moet worden ge volgd. Op deze manier wordt het niks. Ik kan het vuile werk op knappen en mister Bullepees zelf blijft veilig buiten schot. Zo gaat het altijd. Jan-met-de-pet krijgt de klappen, terwijl de bevoorrechte groepen op veilige afstand de zaak staan aan te zien'. Dat was, na tuurlijk héél dom van Janus' ge dacht, want hij vergat dat hij het zelf geweest was, die het fraaie brandstichtersplannetje bedacht had. En als hij niet zo dom was geweest dit plan te gaan uitvoeren, dan was er waarschijnlijk niks ge beurd. Tijdens dit ontevreden gegrom en gemopper had Janus een vreemd allegaartje van ouderwetse uniformstukken uit de kist gediept, en hij had er die stukken van aangetrokken, die het mins}; door de motten waren aangevreten. 'Nouerg mooi is het niet', knarsetandde hij, toen hij zijn spiegelbeeld bekeek in de ouder wetse staande spiegel, die eveneens op zoldeij stond en die vermoedelijk ook wel eens betere dagen gekend had. Veel tijd om zich te verbazen of te winden over zijn nieuwe uni form kreeg hij evenwel niet, want juist op dit moment begon een dreunend klokgebeier te weerklin ken. De alarmklok!' riep Janus ge schrokken uit. Ja het was in derdaad de alarmklok, die daar klonk. Deze werd namelijk door de ongemeen ijverige koster geluid, want de brave dienaar der kerk had bij geruchte vernomen, dat er een vreselijke brand woedde in de wo ning van de nieuwe smid. De goede man had nu gemeend, dat het iZijn plicht was de bevolking te waar schuwen voor het onheil en hij was maar wat blij ook, want nu kon hij eindelijk eens luiden. Er was im mers nooit brand in Rijkhuyzen. Zo komt het, dat de koster zo bedreven onder aan het klokketouw bungelde en het angstaanjagende bronzen gebeier uitstortte over de daken van het anders zo vredig dorp PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Kruisverenigingen uit Genève heeft gerapporteerd dat snelle hulp gebo den is. wil een grote ramp voorko men kunnen worden. Somalië heeft een beroep gedaan op het wereldvoedselprogramma, dat grote hoeveelheden mals en melkpoeder in het vooruitzicht heeft gesteld. Deze hulp kan de getroffen gebieden echter niet snel genoeg bereiken, tengevolge van de geografische ligging vaji het land en het gebrek aan goede haven faciliteiten. Ook de yerbindingen over land zijn slecht. De Rode Halve Maan ?ian Somalië tracht thans de kloof iri de voedsel voorziening te overbruggen en heeft via de liga Genève haar zusterverenigingen dringend om hulpzendingen döor de lucht verzocht. Het Rode Kruis verwacht dat eind april een einde zal komen aan de kritieke periode, omdat dan het effect van grootscheepser voed selhulp merkbaar zal gorden. Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludiumm. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8.00 (S) Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8 30 Nws. 8.36 Gym. 8.45 (S) Dat zien we morgen dan wel weer (Plein Publiek) 10.30 Nws. 10.33 (S) Kinderkoren. 10.50 Schoolradio. 11.00 (S) In 't zilver. 12.00 (S). De Klllma Hawali- ans Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. tbv land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 13.00 (S) Metropole orkest met zangsoliste. 13.25 (S) Onder schooltijd. TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15.30 Nws. 15.33 (S) Klassieké ka- mermuz. 16.00 (S) Een mondje Frans. 16.30 (S) Keerpunt. OVERHEIDSVOOR LICHTING: 17.20 Ontmoetingen met rijksgenoten. TROS: 17.30 Nws. 17.32 Ak- tua. P.P. 18.19 Ultz. van D.S. '70. 18.30 Nws. 18.41 (S) A la carte. E.O.: 20.00 De grote opdracht. 20.15 (S) Laat .Heeren lof.. 20.30 Kerk en zending. 21.00 EO-Metter- daad. 21.07 Wegwijs. 21.30 Ned. Israëli tisch Kerkgenootschap. NOS: 21.45 Dok. over het gevangeniswezen. BOND ZON DER NAAM: 22.25 NOS: Nws. NCRV: HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Gym. 7.20 (S) Spitsuur. (8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag.) 9.00 (S) Dansork. 9.35 Waterst. 9.40 The Anita Kerr Singers. NOS: 9.50 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en de Renais sance. 10.30 Meer over minder. RVU: 11.40 Hokus. Pokus, Pllatus, Pas. i veranderingen ln de wereld) NOS: 12.00 Den Haag deze week. 12.15 Ultz. van Symbiose. NOS- 12.25 (S) Prom. Ork. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen van de dag. 13.20 Ombudsman. NOS: 13.30 Von ken onder de as. progr. over Ned. volks-: verhalen en gebruiken. 13.50 (S) Euro- light. 14.15 (S) Zoeklicht op Ned. 16.00 Nws. EO: 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Licht en uitzicht. 16.40 (S) Kinderprogr. (Eigenwijs) 17.00 (S) Progr. voor auto mobilisten. (Na vijvën). OVERHEIDS- VOORL. 17.40 De politie nu. EO: Med. Nws. EO: 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. P.P.: 19.00 Uitzending van D'66. EO: 19.10 Lectuur op tafel. 19.20 (S) Gewijde muz. 19.45 Bijbelstudie. NOS: Nws. 20.00 Nws. NCRV: 20.05 (S) Overdenking. 20.15 (S) Internationale muziekweken Luzem 1974. 22.16 (S) Lite- rama-Llve. 23.00 (S) Alabama Betsle: stemmenspel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM ni AVRO: 7.02 Drie op Je "boterham. 9.03 S) Pep-opdrie: arbeidsvitaminen. 11.03 Radiojourn. 11.06 Drie draait op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Radiojourn. 14.06 Pop-Kontakt I. 15.03 Pop-Kontakt- II. 16.03 De Hltmeesters. (17.03-17.06 Radiojourn.) NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 Drie loopt achter. VPRO: 20.00 (S) VPRO-maandag. progr. op hef terrein van pop. jazz en blues. 20.02 (S) Tilt. 21.02 (S) Jazz uit de West. 22.02 (S) Rik Zaal. 23.02 (S) Wlm Noordhoek. 24,02 (S) Diep ln de nacht, akt. NOS: 1.02 Tineke. 4.02 Het donker lacht. VA RA: 6.02-7.00 Alfred Lagarde. TV vandaag NEDERLAND I NOS 10.45 KRO 11.10 NOS 18.45 NOS 18.55 19.05 NOT Eiii Picasso in Ahrweiler NCRV Ontmoetingen met jezelf (1 Ruimte, tijd, de ander Paulus de Boskabouter Journaal Voor een briefkaart op de eerste rang (NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 21.10 Speciaal The Kid From Brooklyn 't Is toch zeker allemaal prima geregeld The Kid From Brooklyn, vervolg Rooilijn Symbiose 'Ik weet zeker dat miss Devlin zich graag wat zou willen opfrissen na de reis. Als u het mij toestaatzal ik u uw kamers wijzen. Madame zal aan het diner verschijnen. Wilt u mij volgen.Hij wees naar een paar boogvormigé beslagen dubbele deuren, waarvan er een openstond.. Ze aarzelde heel even maar, zodat het misschien alleen Hans Raedler was opgevallen. De grijze ogen na men haar met een koele blik op. 'Hij weet dat ik niet naar binnen wil', dacht ze. 'En daar is hij blij om'. Zij ging hen voor door de deur en kwam in de grote hal van St. Mar tin. Er was iets mis iji dat huis, dacht ze. Het was niet alleen dat Elizabeth ziek was, en ook niet dat Devlin was verdwenen, er was iets niet in de haak. Toen de deur achter hen dichtging, zodat zij het licht niet meer zagen, had zij een gevoel of haar de terugweg was afgesneden. Sally vroeg zich af of het niet een beetje te volmaakt Vras, het moest wel ongelooflijk veel geld hebben gekost. Zij wist maar weinig af van middeleeuwse kunst en kunstvoor werpen, maar zij voelde dat alles in dat trappenhuis echt was, dat een groot deel ervan uit de juiste perio de was, en dat de Europese kunst veilingen door een hele horde ko pers moesten zijn afgegraasd om een dergelijke uitstalling mogelijk te maken. Cirkel-puzzel Van buiten naar binnen woorden invullen die betekenen: 1. boom, 2. insektenetend zoogdier, 3. klinkna geltje, 4. kleverige stof, 5. denk beeld, 6. ben, 7 wild zwijn, 8. bars, 9. eetlust, 10. levenslucht, 11. onge vuld, 12. honingbij, 13. kraam, 14. zwemvogel, 15. reigerachtige vogel, 16. vervoermiddel. Bij juiste invulling vormen de be ginletters van 1 tot 16 een andere naam voor overdreven gevoeligheid. Elk woord bestaat uit vier letters. OPLOSSING Hor.: 1. rad. 4. balans, 9. Adam, 11. raad, 12. arabesk, 16. tra, 17. de. 18. Poesta, 21. ges, 22. pel, 23. ellens, 25. er, 27. dit, 28. salaris, 31. maté, 32. eelt, 34. mossel, 35. rat, Vert.: 1. ra, 2. Ada, 3. dartel, 5. are, 6. last, 7. aak, 8. n.d., 10. mars, 13. bate, 14. Lesse, 15. opper, 17. den, 19. oer. 20.- Alda. 21. getier. 24. lii-e, 26. rats, 28. sas, 29. lee, 30. sla, 31. Mo. 33. t.t. Schrijfster Mies Bouhuys is gast in 'Voor een briefkaart op de eerste rang', het KRO-programma van film-jockey Bob Bouma. Ned. 1/19.05 9 In 'The kid from Brooklyn', een film uit 1946 speelt Danny Kayc. 't Is een dwaze reeks verwikkelingen van een melkboer die wordt aange slagen voor kampioen bokser en daar zelf in gaat geloven. Ned. 1/20.21 In de pauze het programma 'Het is toch zeker allemaal prima geregeld' over ee^ dienstweigeraar, die al twee jaar op vervangende dienst wacht en daardoor ook zijn studie niet kan beginnen. Het on derwerp houdt verband met het schrijven van kardinaal Alfrink over dienstweigering van gewetens bezwaarden aan minister-president Den Uyl. 0 Zanger Rob de Nijs is voor het eerst presentator van het nieuwe TROS-programma de Ned. Tippara- de, een veertiendaags programma met nieuwe Nederlandse platen. Ned. 2/19.25 0 De laatste aktualiteiten in de TROS-rubriek Aktua van Wibo van de Linde. Ned. 2/22.10 e KRO's rubriek Rooilijn brengt een buitenlandse film over filmster en activiste Jane Fonda, die vorig jaar Noord-Vietnam bezocht. Ned. 1/22.20 'Dat zien we morgen dan wel weer', is het thema van het NCRV- programma 'Plein Publiek'. Het gaat over de tegenstelling van mensen die precies weten wat ze willen en mensen die nauwelijks over hun toekomst nadenken. Daarover denken mee mevrouw drs. M. Zijlstra, psychologe, en rector drs. K. de Jong. Hllv. 1/8.45 e Literama-live, het rechtstreeks met publiek opgenomen programma van de NCRV komt ditmaal uit het museum Princessehof te Leeuwar den. De avond is in elkaar gezet o.a. in samenwerking met het Frysk letterkundig museum. Friese dich ters en schrijvers dragen voor uit eigen werk. Hilv. 2/21.15 ,22.20 22.45 NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Arpad de Zigeuner 19.25 De NL Tipparade NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Ons Kent Ons 21.20 De F.B.I. 22.10 Aktua TV 22.50 Journaal. 12 uur salade 400 gr. varkensfricandeau 1 grote knolselderij 400 gr. ossetong blikje ananas blikje doperwtjes witte wijn suiker, mayonaise 10 olijven 4 eieren azijn, slaolie zout, suiker peper, mosterd citroensap1 De knolselderij schillen, in dobbel steentjes snijden en snel met ci troensap besprenkelen, kook de blokjes in weinig water in ongeveer tien minuten met wat zout. Laat ze uitlekken en maak een marinade van twee delen slaolie, één deel azijn, zout, peper, mosterd, gesnip- i perde ui en suiker. Na een uur de blokjes laten uitlekken en ze ver mengen met de in stukjes gesneden j fricandeau, ossetong, ananas, as pergepunten en de doperwtjes. Af- 1 maken met mayonaise en witte wijn. Leg gewassen blaadjes sla op een schotel en formeer hierop de salade. Garneren met olijven, schijfjes ei, mayonaise en tomaat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4