Noordwijk blijft in de race Loosduinen komt bog goed weg et 2-1 verlies DSVP komt in toch nog naast slotfase Unicum Frommelgoal bezorgt Koudekerk de punten Het is mis met RCL: wéér verlies JAC heeft veel mazzel tegen DIJNO Schoonhoven te sterk voor ARC vlJROI lOUW/KWARTET MAANDAG 6 JANUARI 1975 SPORT HL13 iVW-NOORDWIJK 0-2. Noordwijk lijft door de overwinning op }VVV volop in de race voor het :ampioenschap. Mede door het ge- ijke spel van Spijkenlsse tegen juick Boys heeft Noordwijk de narge met Spijkenlsse tot drie unten verkleind. Reden genoeg m aan te nemen dat de komende opper Spijkenisse-Noordwijk met rote spanning tegemoet kan wor- en gezien. Een topper was ook de gfcedstrijd tegen GVW, die vooral h de eerste helft gekenmerkt werd loor de angst van twee ploegen die liet wilden verliezen, roordwijk moest op het laatste mo- ïent doelman Constant Smit we ens griep thuislaten. Zijn vervan- er Adrie van Rooy trad bekwaam p; in de eerste helft had hij ook reinig te doen, omdat er weinig evaar voor het Noordwij kse doel rerd gesticht. Noordwijk kreeg daarentegen wel enkele mogelijk heden. Het gebrek aan zelfvertrou wen was er de oorzaak van dat in de eerste helft doelpunten uitble ven. Na rust trad Noordwijk aan met Cor Vreugdenhil die in de ploeg was gekomen voor Jan Willen Bo- gers. Hij was het die in het verloop van de strijd een belangrijke rol zou gaan vertolken. Zo'n twintig minuten voor tijd liet hij vanaf de linkervleugel een pass los. die door Sjoerd Boot ingekopt werd: 0-1. Daarna ging alles wat Veenendaal was zwaar in de aanval gesteund door 1200 supporters. De organisa tie in de Noordwij kse defensie z^.t evenwel bijzonder goed in elkaar. Enkele minuten voor het eindsig naal van de goed leidende scheids rechter Maarsman sloeg .Noordwijk voor de tweede maal toe. Cor Vreugdenhil kwam vrij voor de uit blinkende keeper Hijkamp en schoot met scherp: 0-2. Daarmee was het verzet van de Veenendalers volledig gebroken en haalde Noord wijk zegevierend de eindstreep. SPAKENBURG-CSVD 0-1. Of de rentree van Pleun van de Akker, die lange tijd wegens een been breuk op non-actief heeft, gestaan, de Delftenaren tot de overwinning heeft geïnspireerd, blijft éen open vraag. Feit is wel dat CSVD aan de boorden van het IJsselmeer de eer ste uitoverwinning van dit seizoen kon registreren. Spakenburg gaf er weliswaar blijk van aanvallend voetbal te willen propageren, maar het steriele spel in de voorhoede was er oorzaak van dat er geen werkelijk gevaar voor het CSVD doel ontstond. Wellicht speelde de afwezigheid van Rikkert Beukers (vakantie) de Spakenburgers ook wel parten. CSVD trachtte via de bekende counter succes te boeken. Vlak voor rust leverde die taktiek voor de Delftenaren rendement op. Peter van der Meer zag een inzet in eerste instantie gestopt door Lou Beukers, maar de terugspringende bal werd door John Zoutendijk in de touwen gewerkt: 0-1. Na rust trachtte Spakenburg de ba kens te verzetten, daarbij gesteund door het 1000-koppig publiek. Het spel van de thuisclub kenmerkte zich evenwel door onnauwkeurig heid en gejaagdheid. Pas tien mi nuten voor tijd leek Spakenburg langzij te komen. CSVD-er Heinz van Katwijk beroerde de bal met de hand binnen het strafschopge bied. Schéidsrechter De Haan wuif de alle protesten van de Spaken burgers, die een strafschop claim den, weg. Daarmee kwamen de Delftenaren goed weg, hoewel ze met uitvallen ook niet ongevaarlijk voor de dag waren gekomen. Kan sen van Ed Blok en Peter van der Meer werden niet in doelpunten omgezet, maar veel maakte dat ook niet uit, Omdat de 1-0 voorsprong tot het eindsignaal gehandhaafd bleef. Het eerste optreden van Pleun van de Akker mocht bevredigend ge noemd worden. Uiteraard miste hij nog het nodige wedstrijdritme, maar zijn optreden moet menig Delftenaar weer goed hebben ge daan. Wellicht kan CSVD binnen kort nog meer reden tot tevreden heid hebben. Linkerspits Balt Gme- lig i (op het ogenblik geblesseerd) van Spakenburg verhuist - binnen kort namelijk in verband met zijn persoonlijke werkzaamheden naar Delft. Rijnsburgse Boys moet buigen ASSENAAR In de wedstrijd wedstrijd in de minderheid was, !gen het. laaggeklasseerde Loos- ka" voornamelijk worden toege- - ai 0 schreven aan de matige vorm van "Juinen heeft Sportvereniging de middenveldspelers. 5 bijna voortdurend de toon vergeleken met SV'35 stelde het ingegeven, hetgeen tenslotte middenveld van Loosduinen niet zó ;n dubbel en dwars verdiende veel voor. Trage acties werden ge- lege opleverde, waarbij de dui- !:j|elijke meerderheid echter niet de uitslag tot uitdrukking ton worden gebracht: 2.-1. '3é speelde een goede wedstrijd, - 6 aarin de snel combinerende aan- glallers, die uitstekend door de verige middenvelder s werden ge- jteund, keer op keer in de richting -i?|an het doel van de gasten trok- en. Vooral het optreden van de ellendige »en zeer beweeglijke Jaap -lUruppen moet de achterhoede van jLoosduinen met zorg hebben ver- gluld. Dat vergde een enorme 6irachtsinspanning van de Loos- 5 uinse verdediging, waarin vooral anvoerder Jan Molenkamp en eeper Tazelaar een sterke partij ■ïopeelden. 'och was het goede verdedigen van tjioosduinen niet de voornaamste i orzaak, dat de thuisclub zo'n ïoeite had om te scoren. Eerder is dit het gevolg van het iets te r doorgevoerde samenspel, het alen in de afwerking en een zeke- e sohotloosheid en pech (lat en aaU ns-flat Loosduinen bijna de gehele volgd door onzuiver afgeven, waar- i bij de bal maar al te vaak bij de tegenpartij kwam en waardoor Ca- rel Legrand, Wolter Visscher en Ries Kerkhoven, die de aanvalslinie van Loosduinen vormden, verplicht werden zelf aan het werk te gaan om de bal ook eens in bezit te krijgen, hetgeen kennelijk wat al te veel gevraagd was voor de ver vooruit geschoven spits Wolter Vis scher, die nog duidelijk last onder vond van een meniscus-operatie. In het bezit van de bal toonde hij zich de gevaarlijke doorzetter van voor heen, maar het aangaan van de strijd om de bal ligt deze speler minder^ waardoor hij door het reeds genoemde falen van de mid denlinie lange perioden tot een ui terst passieve houding werd ge dwongen. Hoewel SV'35 reeds onmiddellijk na de aftrap het initiatief na!m. en dit gedurende de gehel^ eerste helft kon behouden, duurcfe het toch nog tot vijf minuten voor de rust vóór dit een treffer opleverde. Daarvoor had men zich tevreden moeten stellen met gevaarlijke aanvallen, een aantal vrije schoppen en een reeks corners, die de wedstrijd wel Op deze wijze kopt Koos Lankester Katwijk naar de eerste nederlaag in deze competitie. aantrekkelijk maakten maar die verder geen betekenis hadden. Pas na veertig minuten werd het 10, 'toen de bal, na een voorzet van Bert Kuiper, door Jaap Gruppen voor de voeten van Hans Bal werd gespeeld, die van dichtbij niet kón missen. In de tweede helft ging het. aan vankelijk precies als daarvoor. SV'35 tponde zich wederom veel sterker, maar doelpunten bleven uit en de Loosduiners putten weer wat moed met als climax een snelle uitval en een prima pass van Nico Verbree aan Wolter Visscher, die toen alleen voor Henk Pronk, de invaller-doelman van SV'35 kwam te staan. Met een produktleve en begaafde voetballer als Visscher be tekende dat vanzelfsprekend 11. Even was SV'35 ontmoedigd, het geen Loosduinen een kans bood óm het spel enigszins te verplaatsen, maar dat duurde niet lang. SV'35 herstelde zich met kort daarna de beloning: de achterhoede van Loos duinen aarzelde met het wegwerken en de onverwacht opduikende Jaap Gruppen bracht de stand op 21. Ook daarna bleef SV'35 wel de toon aangeven. Bij het eindsignaal van scheidsrechter H. van Breugel (Zwijndrecht), die het 'voetbal recht' met de grootst mogelijke ge strengheid toepaste, was SV'35 niet verder gekomen dan een ruim ver diende zege. SV'35-LOOSDUINEN 2-1 (1-0). 40. Bal 1-0. 60. Visscher 1-1, 75. Gruppen 2-1. SV'35: Pronk: W.atereus, De Rijk, Pronk, Scheidsrechter: Van Breugel. Toeschou wers: 350. Knoester; Dijkhuizen, J. de Rijk, Rog; Gruppen, Bal, Kuiper. Loosduinen: Tazelaar: Kuiper, J. Molen kamp, Nahon, Bakker; Verbree, Hoek, B. Molenkamp; Legrand, Visscher, Kerkho ven. HENK VAN DER WERFF 's-GRAVENZANDE-KATWIJK 1-0. De eerste nederlaag in deze compe titie is een feit geworden vobr Kat wijk. Koos Lankester scoordfe in de eerste helft met het hoofd na een vrije trap van Fred v^n Dam, win nende treffer. Zijn doelpunt was van grote betekenis, wat 'Roowit' rukt langzaam maar zeker op naar de eerste plaats. Na het doelpunt van Lankester werd Katwijk steeds meer in de verdediging gedrukt. Keeper Koelewijn moest handelend optreden om erger te voorkomen. In de t;weede helft kwam Katwijk wat los, maar de kansen werden niet benut: o.a. Schaap (lat), Van der Plas (Boers stompt over). Kat wijk verdiende wel een gelijkspel in dit sportieve duel, maar de uitblin kers Kees van de Ende (voorstop per) en doelman Arie Boer ('s- Gravenzande) voorkwamen dit. KOUDEKERK Wellicht hadden verscheidene van de 200 toeschou wers zich vóór de wedstrijd Koude kerk-Rijnsburgse Boys afgevraagd of aan het spel op deze zonnige ma'ar toch frisse zaterdagmiddag te merken zou zijn, dat er volop olie bollen waren gegeten en dat er stellig ook één en ander was ge dronken in de voorbije feestdagen. Welnu, of het aan genoemde lek kernijen lag weten we niet, maar een feit was toch, dat dit sportieve duel qua spel weinig inhoud had. Er werd wel hard gewerkt, maar daar stonden beide teams bij voorbaat al borg voor. Het plaatsen en het vin den van de juiste combinaties wa ren zó slecht, dat er al met al maar bar weinig te beleven viel rond het goed bespeelbare terrein van Kou dekerk. Rijnsburgse Boys streed en thousiast, want de onderste plaats komt steeds dichter in zicht, maar toch was het Koudekerk dat het eerst succes had. In de 12e minuut zigzagde Herman Vergunst langs Bas van der Berg en Jac. van Egmond, waarna hij/hard inschoot. Zijn schot werd eerst goed door keeper Cees Heemskerk gekeerd, maar toen de bal voor de tweede maal voor de voeten van Herman Vergunst kwam schoot hij knalhard raak: (1-0)De gastheren ver zuimden daarnè door te drukken, waardoor de geel-zwarten terug konden komen. Toch ging er te weinig gevaar uit van mannen als Anne Ouwersloot, Paul en Cas Zwaan en Nico van der Eikel, waardoor aanvoerder Teun Ver gunst het onder de lat nauwelijks moeilijk kreeg. Daarbij mocht niet worden vergeten dat Jan van Heus- den voortreffelijk 'stopperde'. Zon der moeite hield hij de Rijnsburgse voorhoede in bedwang. Drie minu ten voor rust kwamen de Boys toch naast Koudekerk, toen aanvoerder Bas van der Berg de bal na een hoekschop en na een scrimmage voor zijn voeten kreeg en van dichtbij kon inschieten (11). Toen de gasten na de thee met hun offensief begonnen zag het er voor Koudekerk niet bpst uit. Eerst knalde Nico van der Eikel na goed samenspel met Anne Ouwersloot de bal in de uiterste hoek maar Ver gunst stompte het leer weg. Er Verlaan match winner voor Zevenhoven ZVBH-ZEVENHOVEN 0—1. Het •gouden- doelpunt goed voor de overwinning van Zevenhoiven kwam 120 seconden na de rust tot stand. Verlaan gaf een voorzet. Er ontstond een misverstand In de Beij- erlandse defensie en Bos kon raak schie ten (01). De aanvallen van Zevenhoven hadden na de bereikte voorsprong wat meer perspectief, doch de ZBVH-achter- wacht hield goed stand. Cees Hoek (de keeper van de thuisclub) vestigde de aandachtop zich door goed werk. Bij ZBVH lietLRené Snijders anders uitko mend voor de A-junloren, zien dat hij uit het goede voetbalhout is gesneden. ,yra verspeelt nu punt aan DEVJO: 22 k Is. MONSTER-TA VV 1—1. De eerste lelft gaf het beste voetbal van de :2.wedstrijd te zien. In de 15e minuut -Ikon Gert Broer met een goed schot i?i le gasten aarï de leiding brengen. tonster kreeg' daarna goede moge- 5 aijkheden om de score te nivelleren, inaar met name Johan van Antwer- i'ien wist niet wat scoren was. Een kopbal Van Pleun van den Beukei ^ïad 'n beter lot verdiend,1 maar de - pzet werd van de lijn gehaald. ;5?lak voor rust kwam Monster uw angszij toen Nico van Eulen na iekpen corner van Wim Vooys raak mikte 1—1. Na de hervatting zakte iet spelpeil zienderogen, en het «ras dan ook niet te verwonderen "lat er geen doelpunten meer vie- LYRA-DEVJO 2—2. Lyra heeft op- hieuw een punt moeten prijsgeven, I ditmaal aan DEVJO. Via Leen van I de Akker uit een strafschop kwam I Lyra met 10 aan de leiding. De vreugde was echter van korte duur want een ruim kwartiertje later de stand al weer gelijk door Verwey 11. Na de hervatting heeft het tot de $2e minuut ge duurd alvorens. Van Schie de thuis club opnieuw aan een voorsprong nskon helpen 21. Vijf minuten voor schoot Hoogerduin DEVJO ver- u-diend naar 22. Scheidsrechter floot goed. i- SV OW-RANDSTAD SPORT 3—1. na twaalf ^jninuten voetbal at kon Langereis uit een corner van anRledijk raak koppen 10. Randstad was in het begin van de eerste helft sterker, maar de defensie van SVOW kon zich staande houden. Na de hervatting was de thuisclub de betere ploeg. In de 65e minuut kon Van der Wetering de score uitbou wen naar 20. Tien minuten late? bracht Mol het verschil tot één Van Schie (links) tikt Lyra naar een 2-1 voorsprong. Niettemin zou DEVJO later nog op 2-2 komen. doelpunt terug 21. Het laatste woor^ was echter aan SVOW dat Via een strafschop de eindstand op 31 bepaalde. Schutter was Lange reis. Een gelijkspel was een betere afspiegeling van de wedstrijd ge weest. i Oegstgeest behaald. De Rotterdammers waren duidelijk over alle linies de betere ploeg. Na 15 minuten kon Wessels met was het weer raak. Van Ree profiteerde na een fout van keeper Sterkenburg: 2 0. Na de hervatting werd Oegstgeest defintief geveld toen Boersema uit een strafschop raak schoot 30. De overwin ning had groter uit kunnen vallen; ware het niet dat Wessews twee keer tegen de lat schoot. DE MEEUWEN-RCL 3—2. Nu heb ben de Leiderdorpers de eerste plaats aan Zwervers en Doto moe ten afstaan. De vraag is in deze klas, wie volgende week een veer moet laten. Na zeven minuten opende Gerard Schipper de score, doordat RCL bleef staan wegens vermeend buitenspel (1-0). Schip per was het ook die de thuisclub een 2-0 voorsprong bezorgde. De wedstrijd was een half uur oüd toen doeman Bram Brandt een foutje maakte en Francke dit doel treffend afstrafte 3-0. De gasten kwamen, terug en gaven de moed niet op, want een minuut voor rust liet Leo Holl met een kopbal 3-1 aantekenen. De eerste minuut na de thee was het al weer raak, maar nu scoorde Wally van Haver 3-2. De thuisclub moest goed oppassen voor de gelijkmaker van RCL, want onder'' aanvoering van uitblinker Bas Ederveen deed men er alles aan. Juiste uitslag van een sportie ve en spannende wedstrijd.. Scheidsrechter Ten Braak leidde geweldig. WHS-SIZO 11. De thuisclub zette gedurende de eerste tien minuten SIZO danig onder druk, maar bracht dit niet tot uiting in doel punten. De Hillegommers plaatste hier slechts enkele uitvallen tegen over. Toch was het Theo Moerland die in de 31e minuut scoorde (1-0). Intussen was het offensief van de thuisclub wat geluwd en werd het meer een gelijkopgaande strijd: Bob de Jong zorgde terecht voor 1- 1. Vier minuten voor de thee miste Theo Moerland nog een penalty of was het uitstekend keeperswerk van invaller J. van Haaften? Na de rust een zelfde speelbeeld van twee ge lijkwaardige ploegen die de respec tievelijke achterhoedes flink aan het werk zetten. Twee minuten voor het eindsignaal brak Nico Ha- ge alleen door. maar voor de 250 toeschouwers faalde hij. Scheids rechter Osinga leidde goed. TER LEEDE-SC VOORNE 3-0. De thuisclub heeft het theoretisch uit stekend staande SC Voorne (mis schien) met de neus op de feiten gedrukt. Het was de ploeg van trai ner Harry van der Horst die de wedstrijd maakte. Het hele elftal had de wil om er iets goeds van te maken. Na twaalf minuten gaf Jan van Harskamp zijn elftal een voor sprong (1-0). Zes minuten later scoorde Nanne Slymer het mooitste doelpunt van de wedstrijd door uit een voorzet van Hans Bisschops de bal ineens op zijn 'slof' te nemen (2)0). Ter Leede was niet alleen voor rust in de meerderheid, maar dit zette zich na rust ook door. SC Voorne voel een beetje tegen, on danks de inzet om de stand een dragelijker aanzien te geven. Uit een voorzet van Maup Spaargaren bracht Leen de Goey de stand op een verdiende 3-0. Scheidsrechter Van der Molen leidde goed. PYNACKER Eddy Vermaat van Unicum zal de wedstrijd tegen het wilskrachtige DSVP niet gemakke lijk vergeten. Immers vlak voor de rust werd hij met een diepe vlees wond vervangen en bovendien hoorde hij dat. zijn ploeg genoegen moest nemen met een gelijkspel. (2-2), nadat hij zelf de gasten een voorsprong had gegeven van 0-1 en Wim Devilee dit uitbreidde tot 0-2. Het was allemaal niet nodig ge weest als Unicum het zelfde spel letje van de eerste helft (vooral van de eerste tien minuten) na rust had kunnen voortzetten. Maar het wegvallen van Peter Neeleman (Bert de Baas viel in) en de blessu re van Vermaat (vervangen door Van Eersel uit het vierde elftal) ontregelde de offensieve bedoelin gen zodanig, dat DSVP, mede door tactisch ingrijpen van trainer Piet van Dijk, zowaar het initiatief overnam en op de valreep door de zestienjarige jeugdspeler en pinch - hitter Van der Kooy een punt in Pijnacker hielp. Unicum begon overrompelend: de snelle spitsen (Devilee, Spek en Van Oostrum) werden voortdurend gelanceerd. Door de enorme start snelheid'"van deze voorhoede kwa men vooral, Jan van Os en Ben Kester in DSVP in moeilijkheden. Wim Devilee en Rien Spek (beiden na rust genoteerd) waren dicht bij een doelpunt, maar Theo Jonkhout was op zijn post. Gelukkig zag het handige, maar kleine dravertje Daan Braat de moeilijkheden: zijn assistentie aan Ben Kester bracht de 30-jarige Hans van Oostrum tot 'rust'. Dezelfde Kester had voor de thuisclub nog de beste kans om gelijk te maken, nadat Vermaat zijn keiharde schot van buiten het strafschopgebied beloond zag (0-1), maar op vier meter afstand van de uitstekend keepende Aad van der Ven verslikte hij zich in de bal. Toch wilde Van Oostrum wel jui chen, toen hij meende dat zijn schot door keeper Van der Ven van achter de lijn uit het doel werd gewerkt, maar zowel de grensrech ter als de resoluut leidende^ scheids rechter Van Leeuwen konden het eenzame gejuich niet honoreren. Unicum kwam even later goed weg toen Raymond van der Werf zijn inzet tegen de paal zag belanden. Wie meende dat de gasten het na rust wel gemakkelijk zouden krij gen had het mis. Unicum kwam door een snelle uitval door Wim Devilee wel op 0-2, maar toen in de beginfase de te hard optredende Ben Jansen de eerste reële kans voor DSVP gemist had, begon de thuisclub onder aanvoering van de Invallers Arie Sonr.eveld en Dick van der Kooy de gasten onder druk Trainer Piet van Dijk (DSVP): 'Ik zag het na de 0-2 niet meer zitten, daarom heb ik verdediger Jan van Os eruit gehaald, zodat Ik op het middenveld een speler over had en kon gaan drukken en dat Is goed uitgepakt. Jammer, dat we teveel kansen nodig' hebben. 'Dit laatste 'was niet verwonderlijk, want de uitstekende 'lengte achterhoede' vari Unicum ontregelde onder lei- ding van aanvoerder John Halier (Scheidsrechter Van Leeuwen: 'Een uitstekende en fijne aanvoerder') de aanvalsdriften van DSVP voort durend en was meestal op tijd aan wezig, waardoor er een opeenho ping van mensen ontstond en kan sen voor de thüisclub teniet gingen. Zeven minuten voor het einde had men geluk: de overal aanwezige aanvoerder Arjan van der Werf knalde tegen de keeper, maar in tweede instantie maakte hij geen fout (1-2). Het publiek leefde op en beleefde zowaar nog enige sensatie in de kwalitatief veel mindere tweede helft: Dick van der Kooy maakte drie minuten voor tijd ge lijk 2-2), maar volgens de vaste grensrechter Velthoven van Uni cum buitenspel: 'Hij stond buiten spel en kreeg toen de bal van een medespeler en tikte toen rustig in'. Scheidsrechter Van Leeuwen: 'Ik stond goed en mijn waarneming was duidelijk geen buitenspel'. Al met al een leuke wedstrijd, waarin Unicum een verdiende voorsprong prijsgaf. DSVP-UNICUM 2-2 (0-1). 10. Vermaat 0- 1, 61. Devilee 0-2.i 83. A. van der Werf 1-2, 87. Van der Kcpoy 2-2. Toeschouwers: 200. Scheidsrechter:! Van Leeuwen. DSVP: Jonkhout; Lalleman, Lucas. Van Os (Van der Kooy), Kester; R. van der Werf, Braat. A. van der Werf; Van Vle- gen, Kiulters, Jansen (Sonneveld). Unicum: Van der Ven; Lubbe. Halier, Vermaat (Van Eersel), Van der Vllst; Gestel. Vermegchelen. Neeleman (De Baas)Van Oostrum, Spek. Devilee. HENK SMIT ORNAS-SVPTT 0—2. De pech vier de hoogtij bij Ornas. De Jong miste een prachtige kans bij een 0-1 ach terstand en in de tweede helft knalde De Gelder tegen het hout werk. De mannen van de post de den het beter. Al was er dan een strafschop voor nodig om de score te openen. Wagner benutte deze na een kwartier spelen (0-1). Het bleef een gelijkopgaand duel waar bij Spaans een kans die zich na een uur acteren aandiende dank baar benutte (0-1). De gastheren hebben er van alles aan gedaan om tenminste een gelijkspel te force ren. De defensie van SV PTT stond geen enkele doortocht meer toe. Scheidsrechter Van Andel, die Juist arbitreerde liet dan ook bij een 0-2 stand inrukken. DSO-SEMPE5 ALTIUS 4—0. De for matie uit Zoetermeer hakte er1 nog al in. De uitslag had nog groter kunnen uitvallen wanneer twee bultenspeldoelpunten door scheids rechter Hulspas ten onrechte waren afgekeurd. In de achtste minuut scoorde Akkerman raak (1-0). Nog voor de rust maakte Oudshoorn er 2-0 van. De thuisclub bleef domine ren tegen een wat nerveus opere rend Semper Altius. Oudshoorn trof opnieuw doel (3-0) en dezelfde spe ler trof vervolgens wéér het nylon na een strafschop, toegekend omdat De Vries onderuit was gehaald (4- 0). SCHEVENINGEN-HOEKSE BOYS 1—1. Belde ploegen stonden slecht op de rang lijst en dat was aan het getoonde spel goed te merken. Aanvankelijk had de thuisclub een ovenylcht doch naarmate de wedstrijd vorderde werden de Hou- trust-bespelers sterker. Prpnk nam na een half uur gaan op perfecte wijze een vrije trap. Mooiman stond gereed om de voor de voeten gespeelde bal ln het doel te jagen. Schevenlngen kreeg betere kan sen en Simon den Hertog faalde toen hij oog in oog stond met doelman Bosgleter. Hoekse Boys trachtte ln de tweede helft, fel aanvallend de achterstand ongedaan te maken. Dat lukte op de valreep. De redder heette Knlpscheer. Arbiter Kardi naal goed op dreef, Het niet meer aftrap pen. NAALDWIJK-REEUWIJK 1—2. Hoewel do thuisclub meer in de aanval was ging die toch de boot ln. De Reeuwijk-spelers, belden luisterend naar de naam 'Van Delft' namen twee treffers ln de eerste helft voor hun rekening. Eerst Piet. later Jan. A-an het eerste doelpunt kleefde een buitenspelluchtje, doch scheidsrechter Freke kende de treffer niettemin toe. Uit een vrije trap Ineens genomen ontstond\ doelpunt nummer twee. Het goed verde digende Reeuwijk voorkwam dat er nog meer schade ontstond dan de ene treffer die door Van der Pol werd gemaakt (1 2). DIE HAGHE-HILLEGERSBERG 0—5. Die Haghe liep de aansluiting op het mid denveld mis en dat werd fataal. En dat nog wel met grote verliescijfers. Voor de rust kon de schade beperkt blijven tot 20. Stadman tekende voor beide doel punten. Van Eljk ging door tot 3—0. Hlllegersberg bleek er zin ln te hebben en verhoogde de voorsprong vla Verheul tot 40 en kortWoor het sluiten van de markt knalde Van Eljck een vrije trap rechter Slera uit Lelden had het niet moeilijk. ARC-SCHOONIIOVEN 0—2. Het wed strijdbeeld gaf ln de eerste helft een gelijkopgaande strijd te zien. In de 15e minuut kon Ooms, Schoonhoven aan de leiding brengen: 01. Na de hervatting startte ARC erg agressief, maar het kon maar geen doelpunten maken om de sachterstand weg te werken. De gasten konden- dit wel en vla een counter kon Nellesteyn scoren 02. ARC kreeg toch ook kansen genoeg vla Van Duin en Van Weeren, maar zij misten evenwel. Een verrassende overwinning van Schoonho ven behaald orider de leiding van de goed fluitende scheidsrechter Plalsir. LISSER BOYS-TSB 20. In deze wed strijd kreeg de- thuisclub Iets meer dan het eigenlijk verdiende. TSB was ln de beginfase de betere ploeg, maar kon het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Llsser Boys nam het hert ln handen en dit had ln de 27e minuut het beoogde succes. Möhlman kon na goed aangeven van Boot raak schieten 1—0. Een minuut voor tijd was het De Kooker, die na éen grandioze solo de ruststand op 20 bracht. Na de rust startte TSB met een grootscheeps offensief, maar het vond steeds de voortreffelijk optredende doel man Groeneweg op zijn weg. Scheids rechter Van Vliet floot uitstekend. volgden vier hoekschoppen voor Rijnsburgse Boys ln twee minuten, maar koppend (Jan van Heusden) en stompend (keeper Vergunst) voorkwam Koudekerk een achter stand. In de achtste minuut loste Herman Vergunst een schot (of was het een voorzet?) waarbij de bal door de toesnellende Jan Gul- demond werd gemist. Door die mis ser stond hij evenwel doelman Cees Heemskerk zodanig in de weg dat de bal over de doellijn rolde en dat betekende 21 op tamelijk verras sende en goedkope wijze. Weer rukte Rijnsburgse Boys op. maar zelfs een vrijstaande Cas Zwaan kwaqi niet verder dan de bal in handen van Vergunst te schieten. Het moegestreden Koude kerk kon het toch bolwerken, mede doordat ook de Boys minder inzet toonden en kennelijk tempo te kort kwamen. Het laatste wapenfeit was een hard schot van Hans Hooge- veen, maar schitterend dook Heemskerk de bal uit het doel. Scheidsrechterde. J. den Duik leid de wat laconiek maar hij deed het toch voortreffelijk. KOUDEKERK-RI.JNSBURGSE BOYS 2-1 (1-1). 12. H. Vergunst 1-0. 42. Van der Berg 1-1. 53. H. Vergunst 2-1. Scheids rechter: Den Duik. Toeschouwers: 200.. Koudekerk: T. Vergunst: Goudkuil, Zweeris. Van Heusden, Hakken brak: Gul- demond. (Van Vegte), Hoogeveen. Wage naar; H. Vergunst. Vonk en Rlngelen- steln. Rijnsburgse Boys: Heemskerk: Zand bergen. Van der Mey, Van der Berg, Jac. van Egmond: Van der Eikel (G. Ouwers loot). G. van Egmond, (N. Zwaan). Star- kenburg; A. Ouwersloot, P. Zwart en C. Zwaan. LIES M£ST DEN HAAG DUNO is er niet in geslaagd om ten koste van JAC de laatste plaats op de competitielad der te verlaten. In eigen liuis wer den de Hagenaars in de derby te gen JAC tegen 2-1 verslagen. Een overwinning die gezien het totale wedstrijdbeeld enigszins 'gelukkig' genoemd kan worden. Immers de thuisclub viel gedurende de volle negentig minuten aan, maar de doelpunten vielen aan de andere kant. Toch heeft DUNO deze nederlaag voor een deel aan zich zelf tfe wijten, de ploeg speelde te onsa menhangend en de aanvallen wer den telkens volgens hetzelfde stra mien opgezet; daarbij kwam nog dat de ploeg al in de vijfde minuut geheel onnodig een strafschop weg gaf. Na een afgeslagen aanval van JAC werd Hans Polman van achte ren gepakt door Jan Taal en er bleef voor de overigens weinig overtuigend leidende scheidsrechter Mol' niets over dan bet geven van een' penalty. Frits de Jong degra deerde vanaf de stip doelman Rob van der Linden tot een geslagen figurant: 0-1., Dit doelpunt betekende een gewel dige ruggesteun voor de gasten. De ploeg probeerde via goed opgezette aanvallen de voorsprong te vergro ten. Daarentegen kon DUNO maar weinig uitrichten tegen de goed in grijpende Jac-defensie. In de 25e minuut kwam JAC verdiend op 0-2: Gerard Bot gaf een schitterende boogbal over de DUNO-defensie naar Hans Polman die doelman Rob van der Linden voor de tweede maal het nakijken gaf 0-2. Een doelpunt waarbij Rob van der Lin den niet vrij uitging, omdat hij .verzuimde uit z'n doel te komen. Na dit doelpunt is JAC onnodig in de fout gegaan. Er werd nadien te nonchalent gevoetbald en men dacht dat het de overwinning al op zak had. DUNO echter raakte dui delijkgeïrriteerd en het ging zich vaak te buiten aan grove charges (met name aanvoerder Ton van der Linden). Toch had dit effect, om dat JAC zich liet intimideren en doelman Theo van der Rijt moest verschillende malen redding bren gen op schoten van Arie Dirksen, Wim Dirksen en Wim Kleyn. Na de hervatting is JAC qua aan vallend spel piet meer aan de bak gekomen. Het was alléén DUNO dat de klok sloeg. Al in dc derde mi nuut was er een geweldige scrim mage voor het doel van JAC, waar uit Arie Dirksen net- ndast kopte. Enkele ogenblikken later moest een schot van Wim Kleyn van de lijn worden gehaald en kopte Frits Flottman uit een hoekschop over. De machteloosheid van DUNO kwam tot uiting in Ihet feit dat het de vele kansen, die het kreeg niet in doelpunten kon omzetten. Nadat Ton van der Linden nog uit een vrije trap had overgeschoten, was het in de 16e minuut wel raak. Op rechts werd de opgekothen rechts back Alfons Peye aangespeeld. Uit zijn voorzet kon de geheel vrij staande Wim Dirksen de bal achter doelman Theo van de Rijt koppen: 1-2. DUNO rook nu zijn kans om nog langszij te komen en via fanatiek voetbal werd JAC in de verdediging gedrukt. Enkele minuten voor tijd kreeg DUNO in de persoon van Arie Dirksen de kans van de dag. Uit een scrimmage schoot hij de bal voor open doel keihard naast. Door deze gelukkige overwinning van JAC is DUNO wel vaster op de onderste plaats gedrukt. Trainer Rolfess typeerde de wedstrijd met zijn opmerking: 'Wat hebben wij een geweldige mazzel gehad'. DUNO-JAC 1-2 (0-2). 5. De Jong (straf schop) 0-1, 25. Polman 0-2, 61. W. Dirk sen 1-2. Scheidsrechter: Mol. Toeschou wers: 100. DUNO: R. van der Linden: T. van der Linden, (Van Zoelen). Peye, Pleneman, Taal; Demkens. Kleyn. F&vre, Flottman; A. Dirksen. W Dirksen. JAC: Van de Rijt: Welling. De Jong, Van de Heyde, Gordijn; Bot, Sleyster, Sloot weg; Guykens, Polman. De Haan (De Wilde). WIM ABRAHAMSE

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13