Spijkenisse verspeelt punt Koz. Boys boven de rode streep Tekortkomingen RVVH treden aan het licht STANDEN De Zwerver blij met gelijkspel in Huizen SHO heeft geen kind aan WHC TROUW/KWARTET MAANDAG 6 JANUARI 1975 SPORT Kil OUD-BEIJERLAXD Op de be kende slof en oude voetbalschoen ontnam SHO aan het enkele plaat sen hoger geklasseerde WHC twee winstpunten. Moest men zich hal verwege nog met één doelpunt ver schil tevreden stellen, na rust bouwde SHO onder het weliswaar niet functioneel maar wel toeziend oog van trainer Spigt de zege uit tot 3-0 en dat was ruimschoots verdiend. WHC kon namelijk in achterhoede en middenlinie de za ken nog wel aardig gelijk op laten lopen maar aanvallend brachten de blauwwitten er weinig of niets van terecht behoudens enkele acties met inhoud van rechtsbuiten André van Werven. SHO had meer mensen lopen, die elk op hun beurt tot een lofwaardi ge prestatie konden komen. Neem bijvoorbeeld Ger Reedijk die zich zowel schotvaardig als grossier van fraaie passes toonde. Neem Arie Hitzert die vooral voor rust aan Jaap Schipper veel werk uit handen nam en dan nog Rinus Bosgieter die hoewel het hem niet alle maal nog naar de zin ging op het middenveld veel opving en om zette in eigen aanvallende acties. Die leverden véél meer gevaar op dan de Wezepse want al in de vierde minuut kogelde Sliedrecht buiten bereik van keeper Goudbeek tegen de paal. SHO was in het eerste half uur beduidend meer aan de bal dan zijn tegenstander en mede daardoor mocht de openings treffer van Reedijk na dertien mi nuten een verdiende beloning he ten. Met een afstandsschot dat de goalie van WHC verraste had hij succes (1-0). Een andere oogstrelende actie van Reedijk stelde Van Bennkom in staat vak voor rust een kopbal los te laten, die helaas voor hem ook niet verder kwam dan het hout werk. Pas in deze fase was er spra ke van een serieuze scoringskans voor linksbuiten Wiersma van WHC maar hij schoot tegen de op tijd uitgelopen Groenenberg op. Na rust was er aanvankelijk wat meer evenwicht in de strijd maar WHC bleef in de afwerking onvoldoende. Aan de andere kant had Van Ben- nekom al een doelpunt wegens bui tenspel geannuleerd gezien toen een rush van dezelfde SHO'er de basis vormde voor 2-0 welke score heel simpel door Reedijk na 14 minuten geëffectueerd werd. Bij deze treffer kon WHC zich door het niet bestraffen van een over treding van Kooiman door de ove rigens goed leidende arbiter Dam mers benadeeld gevoelen. Uiteraard was de zaak voor SnO helemaal bekeken toen Sliedrecht in de 27ste minuut na een pass van Reedijk knap profiteerde van een misver stand tussen keeper Goudbeek en rechtsback Jan Wolf (3-0). Met vervanging van Wiersma door Van Pijkeren en Pim Wessels door Jan van Werven, waardoor Gerrit Wessels in de Wezepse voorhoede kwam, probeerde WHC zich nog wel te versterken maar het vermocht er niet toe leiden dat de Oud-Beijer- landse achterhoede echt in moei lijkheden kwam. SHOèWHC 3-0 (1-0). 13. Reedijk 1-0. 59. Reedijk 2-0. 72. Sliedrecht 3-0. Scheids rechter Dammers. Toeschouwers: 700. Quick Boys gaat in keihard duel wankelend naar 0-0 Al zou deze foto mogelijk het tegendeel bewer - en: Quick Boys-Spijkenisse was zeker geen hoog staande wedstrijd. KATWIJK Ofschoon Quick Boys in de tweede helft van de con frontatie met koploper Spijkenisse vrijwel permanent wankelde, sloot het kwaliteitsarme en bikkelharde treffen op een kleurloze 0-0. Een resultaat, dat niet alleen Spijkenisse-trainer Ad van Don gen verdroot, maar collega Ger Perdijk evenzeer teleurstelde. Per- dijks simplistische verklaring: 'We hadden nou eenmaal afgespro ken een doelpunt te maken Scores 1B 1-.LIM-WOG 2—3 (0—1). 8. B. Benjamins (eigen doe.) 01. 55. D. Benjamins 11, 60. Goossensen 12. 85. B.b. benjamins 22. 87. Brulnlng 23. Scheidsrechter: De Meter. Toeschouwers: 700. WOG kwam pas in de laatste minuten op winst tegen Ellm dat na rust sterker was. Routine gaf de doorslag. OWIOS-DOVO 0—1 (0—1). 25. Gerritsen 01. Scheidsrechter: Mallie. Toeschou wers: 1400. Vooral na rust feller OWIOS, dat onver diend verloor. Een rommelig duel. OWI OS dat de laatste weken meer geklaver jast heeft dan zich met de training beziggehouden. Hardheid stond centraal bij Quick Boys-Spijkenisse, maar de schuld vraag werd niet bevredigend beant woord. Ger Perdijk: 'Die tien (Joep Goeden dorp; red.) begon al meteen te schoppen'. Ad van Dongen: 'Die baard (Arie Verdoes; red.) was de aanstichter'. Scheidsrechter Van Rijk: 'Nadat ik Goedendorp wegens herhaaldelijk ruw spel een waar schuwing had gegeven viel het ver der wel mee'. En dat is dan nog maar een willekeurige greep uit een bonte reeks van uitspraken, waarin verder kreten als 'plaatboef', 'elf boksers' en 'ach, het ging wel' voor kwamen. Hoe dan ook, het was objectief gezien te gek en het lijdt ook weinig twijfel dat in de eerste plaats Goedendorp en direct daarna Arie Verdoes de janboel veroor zaakten. Niettemin hield Van Rijk het aardig in de hand en dat is alleen zijn verdienste. In de openingsfase was het Quick Boys dat het initiatief tot zich trok. Duidelijk was echter dat zieke Leo Pluimgraaff node gemist werd, hoe wel vervanger Cor Veroes tot een goede prestatie kwam. Pluimgraaff is echter ondanks al zijn grillen een man die paniek kan zaaien en een defensie kan desorganiseren. Dat lukte nu niet en bij het uitblij ven van succes zakte het Quick Boys-offensief langzaam weg. De laatste fase van de eerste helft was bepalend yoor het verdere ver loop. Toen Spijkenisse even druk uitoefende op de veste van Floor Schaap bleek meteen dat de verde diging van de thuisclub een uiterst zwakke middag beleefde. Met name Bram Barnhoorn werd door Joop Goedendorp kapot gespeeld en Je roen den Hollander faalde volledig. Përdijk: 'Joep was vandaag voor 't eerst buiten na anderhalve week ziek te zijn geweest, dus kan ik hem niets kwalijk nemen'. Ad van Dongen trok er echter wel zijn conclusies uit. Met de wind schuin in de rug beval hij zijn volgelingen na rust pressie uit te oefenen en zich vooral op hoge ballen toe te leggen. Dat was goed gezien van Van Dongen, want pressie zou de desorganisatie in de Quick Boys verdediging alleen maar vergroten en in de lucht kwamen Den Hol lander en Arie Haasnoot er niet of nauwelijks aan te pas. Geen wonder dus dat Quick Boys direct na rust begon te wankelen. Maar tussen wankelen en verliezen zit nóg een schakel, die de tegen stander moet aanbrengen: doelpun ten maken. Welnu, in die opdracht faalde Spijkenisse hopeloos. Met name Cor Barendregt, Rinie van Zanten en Arie v. d. Meer brachten de mooiste kansen om zeep. Ger Perdijk moest echter wel ingrijpen om moeilijkheden te voorkomen. Teleurstellende Ger Pronk kon zijn defensieve, taak niet meer aan 'en werd vervangen door Koos de Jóng en dat mocht een verbetering wor den genoemd. Quick Boys zag kans zich af en toe los te wurmen, maar echt dreigen kon het niet. Grensrechter Kastelijn en arbiter Van Rijk zouden halverwege de tweede helft nog voor een verwar rende act zorgen. Arie van der Meer mocht op een gegeven mo ment in buitenspelpositie door gaan, werd alleen voor Schaap ge vloerd, waarop Van Rijk enigszins aarzelend naar de stip wees. Arie Haasnoot lokte Van Rijk echter naar zijn grensrechter en na on derling overleg werd alsnog tot bui tenspel besloten: géén penalty dus. Van Rijk later: 'De richtlijnen ge ven aan dat ik pas voor buitenspel fluit na vlaggen van mijn grens rechter en dat gebeurde niet, hoe wel mijn waarneming duidelijk buitenspel was. Dat vond Kastelijn ook, dus trok ik die strafschop in'. De verklaring, die daarop volgde van Kastelijn was op zijn zachtst gezegd warrig. Hij zou wel gevlagd hebben maar voor een overtreding op het moment dat Van der Meer doorbrak, hij had wel buitenspel I geconstateerd, maar dacht dat Van Rijk fluitend jvoor de penalty floot voor de overtreding die hij (Kastelijn) had gezien. QUICK BOYS-SPIJKENISSE 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Van Rijk. Toeschouwers: 1500. Quick Boys: SChaap; Remmelzwaal, Den Hollander, Haasnoot, A. Verdoes; Pronk (De Jongt, Barnhoorn, Hoek; Heerlkhui- sen, C. Verdoes en Klinkenberg. Spijkenisse: Lankhaar; D. v. d. Meer, Hokke, Zwartepoorte, Buvens; Goeden dorp, Postma, Van Deelen; A. v. d. Meer, Van Zanten en Barendregt. AMSTEL VEEN-ZWART WIT '28. Onnodig heeft Zwart-Wit in Am stelveen een punt laten liggen. Tot een kwartier voor het einde domi neerde de Vaanclub volledig en had zelfs een 1-0 voorsprong opge bouwd. Toen maakte Cees Wanders hands binnen de beruchte lijnen en Jan van der Meulen zette de toege kende strafschop om in een treffer: 1-1. Een tegenvaller voor Zwart- Wit dat via ëen sterk bezet mid denveld een duidelijk veldoverwicht had opgebouwd. In feite speelden alleen Frans Steur en Jos Roesten burg als spitsen. Toch kregen de Rotterdammers niet zoveel kansen, dat een treffer in de lucht hing. Frans Steur was dichtbij een doel punt, maar zijn schot stuitte op doelman Hans Zwaan. Dat de Am- stelveense defensie niet altijd wa terdicht was werd zeven minuten na rust bewezen. Doelman Zwaan y miste, evenals Steur, een hoge voorzet van Chris Moerkerken, maar tot geluk van de Zwart-Wit-aanhang kon de opge rukte Chris Braun de bal wel in het doel deponeren: 0-1. Hierna kwam Rien van de Heuvel in de ploeg voor Jos Roestenburg. De bedoeling was duidelijk: evenals vorige week tegen Spijkenisse proberen de bal in de ploeg te houden en via de counter de voorsprong vergroten. Na twintig minuten kreeg Ronald Maasdam daartoe de gelegenheid. Zijn lob belandde evenwel op de lat. Het werd toch nog gelijk, door de eerder vermelde treffer. Gelijk was aan Zwart-Wit's kant toen Ed Generaal op de lat knalde en Jan van der Meulen de terugspringende bal tegen de paal schoot. Uitblih- kers bij Zwart-Wit waren Lolkema en Ter Mors. Zonder meer een raar verhaal, waarin de logica ver te zoeken was. Een Ad van Dongen: "Volgens de spelers ging Van Rijk naar die grensrechter toe met de woorden 'zeker buitenspel hè?' Dat is een retorische vraag, die geen objectie ve mening van de grensrechter kan opleveren. Niet*" :min stond Van der Meer duidelijk buitenspel'. BENNEKOM-EXCELSIOR 3-1. Een vooral in de eerste helft over alle linies beter spelend Excelsior heeft niet gekregen waar het gezien het totale wedstrijdbeeld reent op had. Integendeel, Bennekom zegevierde uiteindelijk met 3-1 over de Maas- sluizenaren. Reeds iri de vierde mi nuut moest doelman Geurtsen de gang naar het net maken. Uit een scrimmage kon Jack Turkesteen. Heerjansdam in opmars HUIZEN-DE ZWERVER 0-0. Als landskampioen valt het niet mee om aan het laag geplaatste De Zwerver een punt te moeten laten. Feit is dat De Zwerver de vorige competitie ook gelijk speelde (1-1) en daarna de opgaande lijn te pak ken had. Voor de Kinderdijkers is het te hopen dat dit nu ook het geval zal zijn, al zal een en ander niet meevallen, omdat men met een groot aantal nieuwelingen speelt, hetgeen enige aanpassing vereist. Voor Huizen werd het ook zaak om uit de impasse te geraken, maar na het succesvolle seizoen wil het nog steeds niet lukken, ook al doordat men wat spelers is kwijtgeraakt (o.a. Kruimer naar België). De Zwerver kwam ln de eerste helft goed voor de dag en bouwde zelfs een klein offensief je op; Klaas de Jong (De Zwerver) kreeg na zeven tien minuten pas het eerste schot van Huizen te verwerken. Ad Ver sluis verschalkte 'laatste man' Van Leeuwen (Hulzen) door de bal met de hak over hem te lepelen, maar zag zijn inzet op de lat belanden. De corner verhouding (1-3) drukte de meerderheid van de gasten ook enigszins uit, terwijl Evert Sterk (ex-trainer zaterdagteam) en in het verleden van Huizen) in de rust vertelde dat Huizen niets had te vertellen als het met 2-0 achter had gestaan, Onder aanvoering van de 800 toëschouwers startte de thuisclub na de thee verrassend goed. Al na vier minuten bracht de paal op een schot van Tonny Meyers redding. Het eerste kwartier werd De Zwerver onder druk gezet en Van Leeuwen gaf hieraan uiting door een schot van ruim 40 meter op het doel van De Jong af te vuren. Met een schitterende reactie verwerkte Klaas de Jong dit tot corner. Kansen voor Van der Born (paal), Klein en Meyers werden niet beijut. Een schot van Bennie Plat wam op gelukkige wijze in handen van De Jong. Versluis en Kruithof werden resp. vervangen door de junioren Chris Bosse en Wim van Tol van De Zwerver. Bij Hulzen kwam Leo Klein in het veld voor Wout van Slooten. Het was een juiste uitslag, waarmee De Zwerver wel blij zal zijn. Scheids rechter Schutte leidde zeer goed. Pleun de Paauw (De Zwerver) speelde een goede wedstrijd. HEERJANSDAM-HOLLAND- SCHEVELD 1-0. Door winst op Hol- landscheveld heeft Heerjansdam zich weer verder verwijderd van de laatste plaats. Dat gebeurde in een wedstrijd waarin Heerjansdam zeer sterk begon. Na drie minuten resul teerde dat al in een schot van Cees van der Spoel dat door doelman Kuipers ternauwernood tot corner verwerkt kon worden. De thuisclub bleef aandringen en forceerde veel corners. Dat had tot gevolg dat het herhaaldelijk dringen was in het strafschopgebied van Hollandsche- veld, maar doelman Kuipers wist de overigens spaarzame acties •van de Heer jansdammers goed te verwerken. Naarmate de eerste helft vorderde kwamen de gasten meer uit de verdedigende stellingen. En dat die aanvallen niet altijd van gevaar ontbloot waren werd duidelijk uit een serie kansen. Schonewelle schoot uit vrije positie naast, Kats zag een kopbal naast gaan, terwijl opnieuw Schonewelle door Rob van Zijderveld ternauwernood van een doelpunt kon worden gehou den. Situaties die aangaven dat Heerjansdam niet mocht klagen dat de ruststand dubbelblank bleef. Na het thee-intermezzo nam Heer jansdam opnieuw tyet initiatief. Het 600-koppige publiek moest evenwel tot de 20e minuut wachten alvorens de openingsgoal kon worden be groet. Jan Huisman gaf een listige pass naar uitblinker Gert Tieleman die vrij voor keeper Kuipers geen fout maakte: 1-0. Begrijpelijk dat Hollandscheveld na dit tegendoel punt alle registers opentrok om als nog de gelijkmaker te forceren. De formatie van Hans de Vos had evenwel weinig moeite om de gas ten het scoren te beletten. Kikkert had voor de Hollandschevelders nog de beste kans, maar zijn kopbal werd goed verwerkt door Henk Doelman Kuipers van Hollandscheveld wordt in moeilijkheden ge bracht door Vlasboom (links) en Tieleman (rechts). Schouten. Scheidsrechter Boet floot een redelijke partij. Morgenavond speelt Heerjansdam in Sprang-Capelle een Iichtwed- strijd tegen derde-klasser SSC ,'55. Aanvang 21.00 uur. GO AHEAD KAMPEN-NSVV 0-2. NSW heeft afgelopen zaterdag voor de verrassing van de dag gezorgd door Go Ahead in eigen huis met een nederlaag te confronteren. Reeds in de derde minuut keek de thuisclub al tegen een achterstand aan. Nadat de gehele defensie van de gastheren was uitgespeeld kon Verrijp doelman Faken van dichtbij kansloos passeren 0-1. Vooral van Go Ahead-zijde was deze ontmoe ting een saaie vertoning. Dit was geen wonder, want de onderlinge verhoudingen tussen de spelers was niet opperbest te noemen. Met na me de verstandhouding tussen Henk en Dick Kiel laat nog al veel te wensen over. Ook is Henk Kiel nogal boos over het feit dat Harry Schinkel de laatste weken niet meer als linksbuiten is opgesteld. Het gevolg was dat de eenheid bij uiteindelijk, raak schieten 1-0. Deze voorsprong was een ongekende weelde voor de Bennekommers. Misschien was 'dat wel de oorzaak waardoor Excelsior het initiatief over kon nemen. De gasten begon nen' grote druk uit te oefenen op het doel van Bennekom, waar doel man Rooseboom vooralsnog zijn doel schoon wist te houden. In de dertiende minuut was het dan raak. Uit een vrije trap passte Arie van der Sar de bal naar Ferry Groene- weg, die vanaf grote afstand via de onderkant van de lat raak schoot 1-1. De algemene verwachting was toen dat Excelsior flink zou gaan uitha len, daar de defensie van Benne kom herhaaldelijk in de fout ging. In de 33e minuut nam Bennekom geheel tegen de verhouding de lei ding door een doelpunt van Van Weyer, die de bal ineens op de slof nam 2-1. Na de hervatting startte Excelsior een grootscheeps offensief dat echter geen doelpunten ople verde. Aan de andere kant viel er wel een doelpunt. Uit een vrije trap vanaf de rand van het strafschop gebied speelde Gerrit Hulstein naar Jan Turkesteen, die doelman Geurtsen te 1 vlug af was 3-1. Scheidsrechter Van Dodewaard leidde goed voor 700 toeschouwers. Ie klas A Spijkenisse Noord wijk CSVD SDVB Quick Boys GW Excelsior M Amstelveen Zwart Wit '28 Bennekom Kozakken B. 's Gravenz. SV Spakenburg Arnemuiden 2e klas A Zwervers DOTO RCL WHS SSS De Meeuwen SIZO PPSC ASWH Ter Leede^ SC Voorne Zuidland 12-19 12-16 13-16 13-14 13-14 13-14 13-13 13-13 12-12 13-11 13-10 13-10 13-" 9 12- 7 12-16 12-16 12-14 12-12 12-12 11-11 11-11 12-10 12-10 12-10 9- 8 11- 8 3e klas A Katwijk 10-15 's Gravenzande 11-15 11-15 10-12 10-12 9- 9 10- 9 WERKENDAM De schitte rende kopbal waarmee Jan Groeneveld vier minuten voor rust vallend Kozakken Boys aan een voorsprong hielp tegen de 's-Gravenzandse SV vprmd'e uit eindelijk voor de Werkendam mers een bijzonder belangrijke treffer. De thuisclub werkte de achterstand op de ranglijst met de Westlanders weg en wat misschien nóg belang rijker was: mede-degradatiecandi- daat Spakenburg verloor. Daardoor kwamen de Boys boven de 'rode' streep. Of dat voor lang zal zijn, 'valt te bezien, want de prestatie van zaterdag was niet het resultaat van klassevoetbal. Als men beseft, dat de 's Graven- zandse SV wel zo'n vijf of zes spelers uit de basisopstelling miste wegens schorsing, ziekte en blessu res had Kozakken Boys een extra Sinder zware kluif aan de West- nders dan in het verleden wel het geval is geweest. Bovendien mazzel de de Werkendammers na rust bij zonder, dat de nogal wat schoon heidsfoutjes makende arbiter Schook uit Harderwijk de gelijkma ker van invaller Hoogenraad af keurde, omdat de bal vóór aangever De Zoete de bal raakte over de achterlijn zou zijn geweest* Die beslissing nam hij overigens op advies van een van de neutrale grensrechters, hoewel later bleek dat zowel SV-supporters als Kozakken Boys-fans onomwonden toegaven dat die waarneming onjuist was. Zo alles bij ellkaar genomen kun je niet "anders stellen dan dat Kozak ken Boys in dit 25e competitieduel tussen beide formaties de gelukkig ste ploeg is geweest. Dat kwam ook voor een groot deel door de zwakte van de Westlandse aanval, waarin alléén Veltman en na rust bij vla gen De Zoete behoorlijke dingen deden. Maar die "acties waren te weinig en meestal zonder overtui ging, waardoor de nog altijd onver- slijtbare Huib de Graaff, alsmede zijn kameraad Henk Tameris, niet in grote problemen konden komen. Ook niet nu rechtsback Koman be paald een zwakke partij speelde. Ondanks windnadeel had Kozakken Boys voor, rust meer initiatief, om dat de SV duidelijk op de 'nul' speelde. Veel gevaar zat er niet in de Werkendamse aanvallen, vooral daar Koole in negen van de tien gevallen baas was over Klaas den Heuvel, die veel te statisch opereer de. Daardoor bleek elk verrassings effect uit. Bovendien bleek ander maal het centrum van de Werken damse aanval (dit keer met De Heer) zwak bezet. Slechts bij uitzondering was er een tegenstoot van de Westlanders maar daarbij kwam keeper Van der Linden alléén in de 23e minuut in de problemen, toen die slechts met de voet een inzet van Veltman kon keren. Op slag van rust pakte de thuisclub de 'opsteker' van een voorsprong, toen Leeggangers op links knap doorzette en op tijd de bal naar het doel trok waar de razendsnel opkomende en vanuit de dek)king weg lopende Groeneveld vallend inkopte: 1-0. Direct daarop had het al 2-0 kun nen zijn, maar de blonde Van Zan ten redde op de lijn. Met het inzet ten van Koos van Drongelen voor Voogd liet trainer Van der Zwan al blijken na rust méér aanvallend te willen voetoallen. Dat lukte ook vrij aardig. Maar fysiek was de gastploeg niet opgewassen tegen dé stug en betrouwbaar ingrijpende defensie. Daarin opereerde bij her haling ook De Heer,* waaruit bleek dat trainer De With voor alles dis 1-0 voorsprong wilde verdedigen. Veel lol hadden de 800 kijkers dan ook niet aan de wedstrijd. Zeker de aanhang uit 's Gravenzande niet, omdat de gelijkmaker werd afge keurd. De enige echte kans die er nog voor Kozakken Boys kwam was na 27 minuten toen Koman voor zette van Vah Zanten de bal tegen de eigen lat kopte. Een sportief duel zonder glans, waarbij alleen het resultaat telde. Voor Kozakken Boys viel dat dit keer weer eens positief uit. KOZAKKEN BOYS-'s-GRAVENZANDSE SV 1-0 (1-0). 41. Groeneveld 1-0. Scheids rechter: Schook. Toeschouwers: 800. KozakkenBoys: Van der Linden, Koman. Tameris, De Graaff, Van der Stelt: Groe neveld, Leeggangers, Biesheuvel. (Pruys- sen)Van Vuuren, De Heer, Van den Heuvel (Damen). 's-Gravenzandse SV: Van Kooten; Koole, Van Zanten, Stolze. Rosenboom: Dijkhui zen, Voogd (K- van Drongelen), R, van Drongelen; Veltman, Van Tol, (Hoogen- raad), De Zoete. Scores IA ARNEMUIDEN-SDVB 1—1 (0—0). 82. Tu- husala 01. 85. J. de Ridder 1—1. Scheidsrechter; Brand, die Coert (ziek) verving. Toeschouwers: 500. Arnemuiden aanvallender, maar SDVB was gevaarlijk in uitvallen. Juiste uitslag ln sportief duel. GVVV-NOORDWIJK 0—2 (00). 70. Boot 01. 88. Vreugdenhil 0—2. Scheids rechter: Marsman. Toeschouwers: 1200. Voor rust gelijkopgaand duel. Na de hervatting, sloeg Noordwijk genadeloos toe. SPAKENBURG-CSVD 0—1 (0—0). 43. J. Zoutendijk 01. Scheidsrechter: De Haan. Toeschouwers: 1000. Eerste uito- verwinning yan CSVD. Bij de Delftena ren maakte Pleun van de Akker na langdurige afwezigheid zijyi rentree. Spa kenburg miste Rikkert Beukers (vakan tie). Sportlef duel. Maasdijk Koudekerk SV '35 MVV '27 Vlaardingen JAC 8- i Loosduinen 9- 6 Rijnsb. Boys 10- 5 DUNO 12-5 4e klas A Lyra ARC DEVJO TSB Monster TOGR Lisser Boys Schoonhoven TAW SVOW Randst. Sport Oegstgeest 11-18 12-18 12-14 12-13 11-12 10-11 11-11 10-10 12- 9 10- 7 11- 7 10- 2 le klas B DOVO IJ'meervogeïs RVVH WOG WHC SHO Go Ahead K NSW Owios Heerjansdam Huizen Holl.veld Elim De Zwerver 2e klas B Zwaluwen Marken Nunspeet Rijsoord Geinoord Jodan Boys IJmuiden Lunteren CJW ZCPC Zuidvogels HBSS 3e klas B Nwe. Lekkerl. Be Pair Barendrecht Rozenburg Excelsior P HVO Groote Lindt Spirit SV Hoogvliet Piershil Melissant 4e klas B DSO Unicum DSVP Hillegersberg Die Haghe Semper Altius Reeuwljk SVPTT Naaldwijk Scheveningen Hoekse Boys Ornas 12-21 12-1' 11-161 12-16! 12-15 12-141 12-12 13-12 12-11 12-1'lJ 13- 9 11- 6[ 12- 6 12-17 10-16 10-14 11-14 12-14 11-12! 12-111 io- 9 10- 8 11- 2j 11-18 10-17 9-13 9-10 9" 2 11- 9] 10-ln 9-14! 11-13! 9-11 10-11 11-111 10-10 11-10 10- 8! 12- 8 12-17 12-15 11-14 12-14 12-13 11-12 11-12 .9-11 11-11 11- 8 12- 6 12- 3 10-15 9-11 9-11 9-10 9- 9 10- 9 4e klas C Bolnes Heinenoord Capelle GOZ Zevenhoven SNS Stellendam Hermandad Lombardljen ZBVH Wleldrecht Strljen 3A Zuid SSC '55 Good Luck PTT Breda AZVV Hoek Kloetinge Rillandia 8- 8 Dinteloord 7- 5 Terneuz. Boys 8- 5 Smerdiek 10-5 IA Zuid Wilhelmina '26 Heukelum Roda Boys Almkerk JPS Rijsw. Boys BVC '54 Nivo Sparta The Gunners PCH GDC 4D West I VVOP Hoogerheide CSW Hierden Bloemenkw. Candia '66 4e klas D .NBSW 11-17 Groot Ammers 9-16! 10-14! 12-141 KP131 11- 9! 10- 8, 10-15 10-14 11-14 10-13 10-12 10-12 11- 8 11- 8 9- 7 10- 5 10- 4 WNC Streefkerk wASH schelluinen GJS Maasdam Arkel Pelikaan Haafter Asperen 3B Zuid NEO '25 Altena Oranje Wit Wit Zwart VVGZ Brakel Veen Woudrichem Sleeuwijk NOAD '32 4B Zuid Zwaluwse Boys 10-17 Zaamslag 11-17 Krabbendijke 10-14 BWR 10-11 WN 11-11 Nieuwland 10-9 Yerseke Crislandla 10-8 Kapelle Wolphaartsdijk 9- 5 Tholepse Boys 11-4 10-15 10-14 11-14 9-13 10-12 10-10 Terschuurse B IJFC Sportlust '46 De Merino's CSV Vitesse 11-10 10- 9 10- 5 Uitslagen reserves Resale klas: RCL 2-SHO 2 0—0: RWÏ 2-CSVD 2 2—0; Zwart Wit- 2-Heerjans dam 2 22: Quick Boys 2-'s-Gravenz. SV 2 40: Rijsoord 2-De Zwaluwen 2 11; Spijkenisse 2-Ter Leede 2 10; Res. 2A. Capelle 2-Die Haghe 2 0—3; Rozenburg 2-VVGZ 2 00: Maasdam 2-Kozakken Boys 2 2—0; SV '35 2-DOTO 2 1—1; Oranje Wit 2-Lyra 2 0—0; Groote Lindt 2-Zwervers 2 1—0: Res..2B: Katwijk 2-Be Pair 2 11; Maasdijk 2-Koudekerk 2 1— 2; SSS 2-Quick Boys 3 10; Noordwljb 2-Vlaardingen 2 71; Barendrecht 2-Unj cum 2 s.n.o. CSVD 3-Excelsior P2 11 ItOjS 3A: Rijnsburgse Boys 2-SV '353 3—0 MVV 2-DEVJO 2 30; 's-Gravenzande 2- ARC 2 2—1; Oegstgeest 2-DSO 2 0—1; Semper Altius 2-Katwijk 3 23; Res 3B Zwaluwen 3-ARC 3 7—2; PPSC 2rQuicl( Boys 4 22; Die Haghe 3-Loosduinen 01; Jodan Boys 2-Hazerswoudse Boys 04; Excelsior M 2-Schevenlngen 2 11 Res 3C: TSB 2-HBSS 2 03: Sportlust 2 TOGR 2 14; HVO 3-PPSC 3 2—1; Spirit 2-Zwaluwen 4 21: CSVD 4-Capel- le 3 3—4; Res 3D: Capelle 4-Nieuw Lek kerland 2 0—6; SC Voorne 2-Stellendara 2 4—0; De Zwerver 2-Rozenbürg 3 1—0; NSW 2-Zuidland 2 10; Res 3E: Groote Lindt 3-NSVV 3 1—5; SSS 3-Oranje Wit 3 31; SHO 3-Bolnes 2 63: De Zwervei 3-RVVH 3 11; Heerjansdam 3-Nleuw Lekkerland 321; Res 3 Zuid: Smerdiek 2-GJS 2 20; Roda Boys 2-Haaften 2 2— 1: NEO 2-Nlvo Sparta 2 4—1; SSC 2 Hardinxveld 2 11 Geroutineerder IJsselmeervogels komt goed iveg Go Ahead ver te zoeken was. Na twaalf minuten voetbal leek het of Go Ahead de gelijkmaker zou pro duceren. Ab Kiel gaf een hoge voorzet naar zijn broer Dick Kiel. Deze op zijn beurt kopte de bal naar Frits van der Belt, die om haalde precies in handen van doel man Heemskerk. Dick Kiel kreeg zelf ook nog een geweldige kans. Nadat hij zich keurig vrij had ge speeld, schoot hij echter keihard naast. In de 29e minuut kwam NSW bijna op 0-2 toen Peter Knoop met een afstandsschot bijna succes had. Twee minuten voor tijd schoot Reedijk vanuit een vrije trap langs de muur in het doel 0-2. Na de .hervatting gingen de Kam penaren nóg meer drukken maar het ontbrak hun aan zelfvertrou wen. Herman Rotman schoot nog tegen de lat maar Go Ahead kon de NSW-defensie niet vermurwen. Trainer Leermakers na afloop: "We zijn gekomen om hier een punt weg te halen via sterk middenveld spel. Het zijn tenslotte twee punten geworden en daarmee ben ik zeer blij'. RIDDERKERK 'Na de wed strijd tegen FC Groningen had den we hier niet op gerekend', bekende Pierre Stevenaart na RV VH-I Jsselmeervogels (0-2 De Amersfoortse oefenmeester in Spakenburgse dienst had tóch wel een beetje rekening^ ge houden met een mindere pres tatie na het recente beker succes. 'Maar nu ben ik dubbel tevreden', merkte hij later op, 'omdat is ge bleken, dat er naast Jan Vedder (hij bleef ziek achter in Spaken burg, wh) nóg meer goede voetbal lers in ons elftal rondlopen.' 'Misschien hebben we een tikkeltje geluk gehad, maar we hebben wél de kansen benut', constateerde Ste venaart. Dat woordje 'geluk' gonsde overigens opvallend veel over het Ridderkerkse sportpark. Zijn RWH-collega Gerard Weber sprak over 'onze gelukkigste wedstrijd was het zeker niet.' Waaruit men terecht mocht concluderen, dat de factor geluk van belangrijke in vloed was geweest op het resultaat van deze boeiende en kwalitatief goede confrontatie. De laatste vijf minuten vóór de pauze waren er een aardig voorbeeldje van. Toen wankelde IJsselmeervogels als zel den tevoren. Cees den Hartog trof in dat korte tijdsbestek tot twee keer toe het houtwerk, een projec tiel van Goos Nugteren carambo leerde via de onderkant van de lat en de rug van Jos de Feyter over de achterlijn, Aalt Kok tikte de bal bijna in eigen net en Henk van der Ent's machtige kopstoot kon door de Spakenburgse sluitpost ternau wernood tot hoekschop worden ge werkt. Kortom, het zat RVVH niet erg mee. Ongemerkt was IJsselmeervo gels halverwege de eerste periode echter op 10 gekomen, wat het gevolg was van een knal van inval ler Peter de Graaf, die onver wacht opgekomen een voorzet van Jan Zwaan meteen afwerkte, nadat een aantal spelers de bal in eendrachtige samenwerking had ge mist. Die stand was op dat moment een beetje tegen de verhouding in daar RVVH vóórdien héél dicht bij een openingsgoal was geweest (Cees den Hartog had dan dikwijls het voorbereidende werk voor zijn rekening genomen) en de achterste lijn van IJsselmeervogels zeker niet zó hecht bleek als je zou mogen verwachten van een 'reuzendoder'. Met name Eddy Zoeter zaaide door zijn verre uittrappen herhaal delijk paniek in het aanvankelijk onzekere hart van de 'vogels-defen sie' (Abram de Graaf, Aalt Kok). Vandaar dat die positieve ruststand té ruim beloond was voor IJssel meervogels. Maar goed: de doel punten tellen. IJsselmeervogels, dat constant één aanvaller op het mid denveld achterhield om zodoende RVVH's befaamde tweede lijn te ontregelen, toonde zich 'professio neel' wat betreft de afwerking: want toen Henk de Graaf na de wisseling het houtwerk ramde was 'Zwaantje' er als de kippen bij de bal meteen doeltreffend te retour neren: 02. Waarmee RWH-IJsselmeervogels in feite was beslist. Daarna mani festeerde een ontspannen IJssel- meérvogels zich inderdóad als de beste ploeg (routine, snelheid, agressiviteit). Bij RWH traden er dan ook tekortkomingen aan het licht. 'In dergelijke wedstrijden is de tegenstand nu eenmaal veel gro ter dan je meestal gewend bent', liet Gerard Weber weten. Een Fonsl Cornelis, Cees den Hartog en Andréi van der Spoel hadden weinig moei-' te zich op het niveau van IJssel meervogels waar te maken. Ande ren (Johan Lagendijk, Wim Kooi-! man, Henk van der Ent, Chris Bi- rahy) bleven daarbij achter. Wal i voornamelijk een gebrek was aanj routnie, die bij IJsselmeervogels wel in geruime mate aanwezig was (men denke alléén al aan 'Aalt Kok') Anderzijds was er. té weinig agressi viteit in voorste lijn. Henk van dei Ent leek duidelijk geïntimideerd door de naam die van IJsselmeer vogels uitstraalt en in de speltrant van Chris Birahy komt 'agressivü teit' niet voor (wél artisticiteit) Toch kende RVVH véél positieve punten. Want ondanks het negatie ve resultaat werd er op een hoog niveau gevoetbald en Pierre Ste venaart voegde daar nog aan toe: J 'RVVH (^urfde tenminste aan te vallen en dat doen de meeste clubs niet eens meer tegen ons. Ik ben daarom best blij met deze uitslag. Eerlijk gezegd was ik ook al tevre den geweest met één punt.' Gerard Weber óók wel: 'IJsselmeer vogels is een goede ploeg, maar als zij een kampioensploeg hebben hebben wij er ook één. Want on-i danks de nederlaag is er voor RVVH nog niets verloren. We tellen nóg helema&l mee.' RVVII-I JSSELMEERVOGELS 0-2 (0-1), 23. P. de Graaf, 56. Zwaan 0-2. ToeschoU-j wers: 2500. Scheidsrechter: Van den Schans. RVVH: Zoeter: Lagendijk, Van der Spoel, Cornelis, Van Hamburg; Kooiman, Nug-j teren, Steketee (Mulder)Den Hartog,! Van der Ent, Birahy. IJsselmeervogels: De Feyter; Koelewijnl (Ter Haar), B. de Graaf, Kok, E. de: Graaf; Van der Berg. A. de Graaf. Burg- WIM HUISMANl

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 12