Geconcentreerd Zaan '69 slaat meedogenloos toe V ultink kampioen ankerkader 71/2 De Graafschap en Sparta te steriel Punch toont kwaliteiten J eugdschaatstitel voor Jan de Vries Winst op Blauw Wit brengt AKC aan kop Lycurgus door nederlaag op weg naar uitschakeling Vernieuwd hockeyteam voldoet Jan Bazen verrast in Inzeil Verrassingen in korfbalcompetitie Gerrit Scheffer is in topvorm Bayern München heeft ook al moeite in Japan Betty Stöve in dubbelfinale van Dallas NAC heeft geen vier ton over voor Mujkic TROUW/KWARTET MAANDAG 6 JANUARI 1975 SPORT Kil ij 1 6 Van onze volleybalmedewerker 8 5 AMSTERDAM In het weekeindje Europa Cup volleybal zijn de j; ploegen van VC Heerlen en Blokkeer het best overeind gebleven. 3 De Nederlandse dameskampioen versloeg de, Zwitserse kampioen I Univers Bale in het minimale aantal sets met 30 via 157, 9 15—2 en 154. Blokkeer versloeg in een zeer slecht duel de Oostenrijkse titelhouder DTJ Wien met dezelfde eindscore via de jj cijfers 15—3, 15—2 en 15—0. Geen twijfel dus of deze teams de J halve finales halen. Het Groningse Lycurgus zal niet zover komen. - De Groningse ploeg verloor zaterdagavond in Groningen met 03 van Ujpest Dozsa, dat de cijfers 515, 115 en 815 liet noteren. De meest aantrekkelijke wedstrijd was die waarin Zaan'69, evenals Lycurgus uitkomend voor de Cup voor bekerhouders, het Turkse Ec- zasibasi met 31 versloeg. Een met 2500 toeschouwers gevulde Zaanse sporthal 'De Vang' zag de setcijfers 14-16, 15-0, 15-11 en 15-11. Dat gebeurde in een wedstrijd waarin niet alleen, veel te genieten, maar ook veel te beleven viel. De Turken waren zich zeer goed bewust, dat de tweede scheidsrech ter die aangewezen wordt door het land van de thuisspelende ploeg 1 een belangrijke rol vervult. Al bij J voorbaat namen de Turken aan, dat zo iemand chauvinistisch zou moeten zijn. Om die arbiter, in Zaandam was dat Ad van Breughel, zo weinig mogelijk kans te geven dat spelletje te spelen, werd er op allerlei wijze geprovoceerd. Zo ont zag men zich va^iaf de spelers- en officialbank niet regelmatig de be slissingen van Van Breughel in twijfel té trekken of zelfs luidruch tig af te keuren. Bovendien dik teerden vooral in de eerste twee en een halve set begeleiders vanaf de bank het Turkse spel. Regelmatig vonden tussen spelers en die bege- BARCELONA Het Nederlands hockeyelftal-nieuwe-stijl heeft •dit weekeinde in zonnig Barcelona vriend en vijand duidelijk gemaakt dat het wegvallen van een handvol prominenten geen afglijden naar de grauwe middelmaat hoeft in te houden. Toen zaterdagmiddag tij dens het internationale Driekonin- gentoernooi bleek dat de Real Club de Polo voor het duel tegen de wereldkampioenen was herschapen in vrijwel het nationale Spaanse team (Ghana moest het op de dag daarvoor nog doen met een aantal •op jaren gekomen hockeyrente- niers) vonkte er iets in de Oranje- ploeg. Direct na het begin werd een onstuimig tempo aangehouden waar de Spanjaarden al vrij snel amech tig van werden. Als door een toveri- staf aangeraakt verliepen de com binaties vrijwel vlekkeloos en voor dat de tegenstanders beseften in welk wespennest zij zich hadden gestoken stond Nederland al met 2—0 voor. In de 7e minuut profi teerde Jan Boerma keurig van een blunder van de Spaanse verdediger J. Cabot en twee minuten later scoorde Ties Kruize hoewel hij de eerste straf corner, die Nederland gedurende dit hockeyfestival mocht nemen, niet al te zeker inschoot. Gedurende de gehele eer ste helft speelde Nederland tegen de Poloclub bijzonder geïnspireerd, hetgeen bewonderend applaus aan- het publiek ontlokte. Nederland had nog pech toen een onbeheerste charge van de Spaanse doelman Twosey tegen de bijkans onvervang bare André Bolhuis geen strafbal opleverde. De Nederlandse show, waar ook de momenteel in Spanje bivakkerende oud-coach Jules An- cion getuige van was. duurde pre cies een helft. Na de rust kreeg Doyer meer werk op te knappen, wat hem goed afging. Boerma toon de in de 50e minuut een goaltj es- dief te zijn na een beoordelingsfout van Twose (3—0). Gisteren moest Nederland volgens het programma tegen Spanje aan treden, maar in het veld bleek de Westduitse coach Horst Wein slechts een vijftal echte internatio nals te hebben opgesteld. Oranje verscheen in vrijwel dezelfde sa menstelling als de dag ervoor (al leen Doyer en Sikking wisselden weer van plaats), maar het heilige vuur ontbrak ditmaal en in een vrij vlak duel bleef de stand 00. leiders hele discussies plaats over wat er moest gebeuren. Overigens is het de taak van de tweede scheidsrechter dat tegen te gaan. Vooral in de eerste set wilde Van Breughel echter niet te ver gaan. 'Ik had ze al vier keer ge waarschuwd. Dan denk je, ze zullen zich er toch wel iets van aan trek- ken',\ aldus de Nederlandse arbiter. Dat gebeurde echter niet. Vooral het feit dat Van Breughel in de beginfase enkele netfouten en tou- ehé's niet zag, werd hem kwalijk genomén. Dat gebeurde overigens in een fase dat Zaan'69 door sterk spel van de spelverdelers Hoeboer en Hoom aanvallend het maakte en het publiek naar een 7-2 voor sprong liet kijken. Door aanvalsfouten van Kalf en Scholten kwam er echter een wen ding in de strijd, zodat Zaan-eoach Korsloot bij 7-$ in een time-out moest gaan. De Turken roken, dat er tegen dit Zaan wel kansen wa ren en bereikten met veel snelle aanvallen, dat het sterke Zaanse blok er nog al eens naast greep. Via 10-10 resulteerde dat in een 14- 16 Turkse setzege. 'Misschien toch wat onderschatting', vond Harry Veldhuis. In de tweede speelperiode was die er volkomen uit. De Zaanse ploeg stond hun gasten zelfs geen punt toe. Dat was vooral de verdienste van het Zaanse blok, dat zich zel den liet passeren. Gebeurde dit een keer wel, dah kon er verdedigend duidelijk beter dan voorheen het een en ander opgevangen worden. (15-0). Iedereen dacht dat daarmee Eczasi- basi wel verslagen was. Niets bleek minder waar. Tot 11—11 bleef er de dreiging van weer een Turkse set zege. Vooral omdat de Turken door een rode kaart officiële waar schuwing aan de nog steeds veel pratende coach Cengiz zeer geïrri teerd waren. Door de aanvalskracht van, Valkenburg, Kalf en Veldhuis bezweken de oosterlingen echter in de eindfase (1511). In de vierde set leek alles dan toch snel beslist te worden. Met 13—2 leek Zaan de tegenstander volko men onder de voet te lopen. Daar na kwam er echter een periode waarin de Turken zuiver voor de in Istanboel belangrijke punten gin gen zorgen. Zaan bleef het zelfde patroon met enorm hoge aanvallen spelen. Dat vrat natuurlijk aan de krachten van de spelers als Valken burg, Kalf en Veldhuis. De Turkse ploeg werd daar weliswaar ook moe van, maar liet zich er niet direct door verslaan. Met opnieuw een aantal strubbelingen tegenover de tweede scheidsrechter er tussen door kon de Zaanse ploeg dan toch nog via 1511 een 31 zege beha len. Al met al was het in ieder geval Van onze sportredaktie ASSEN/HEERENVEEN Jan de einde schaatskampioen van Ne- Vries is in het afgelopen week- derland geworden bij de junio ren. Hij won maar liefst drie afstanden: de 1500, de 3000 en de 5000 meter. Alleen op de 500 meter werd De Vries geen win naar. Henk Hospes uit Heeren veen won die afstand, in een tijd van 41,6 seconden. Riekele Heida uit Scharsterbrug werd in het totaalklassement tweede, met twee tweede plaatsen, een derde en een vijfde. Joop Pas man werd derde; hij behaalde één tweede plaats, een derde, een vijfde en een negende. Wim Voornevelt werd kampioen bij de junioren-B. Hij werd eer ste op de 1000 meter en bereikte knappe tweede plaatsen op de 1500 en op de 3000 meter. Bij de dames werd de titel gegrepen door Pietie Postma. Zij won drie afstanden, net zoals Jan de Vries dat bij de heren deed. Alleen op de 3000 meter moest zij de concurrentie laten voor gaan. Joke van Rijssel won die afstand en werd, mede daardoor, tweede in het totaalklassement. INZELL Een week voor de nationale kampioenschappen in Assen zijn de leden van de he ren- en dameskernploeg in In zeil aan de start gekomen bij de Westduitse sprintkampioen schappen. Nederlands beste sprinter, Eppie Bleeker, werd twee keer verslagen: op de 500 meter door de Westduitser Horst Freese (40.30 tegen 40.39) en op de 1000 meter (verrassend) door Jan Bazen: 1.21.08 tegen 1.21.44. Bazen was op de 500 meter in de eerste bocht ten val gekomen, waarbij hij in botsing kwam met de toekijkende Annie Borckink. De pupil van damescoach Gerard Maarse kwam met haar hoofd onzacht op het ijs terecht. Later werden in een ziekenhuis foto's gemaakt. Annie Borckink heeft vermoedelijk een lichte hersen schudding. Goede tijden bij de heren maak te ook niet-kernploeglid Andre Kraayeveld40.78 en 1.22.07. ^Bij de dames viel Haitske Pijlman op met haar goede tijd op de 500 meten 44.86 seconden. Op de 1000 meter bleven de Nederland se dames redelijk in het spoor van Cathy Priestner (Can) en Monika Holzner (WDld). Amateurvoetbal Zondag Jacques de Vink van Blokkeer lijkt liier met een smash te stuiten op het blok van DTJ Wien. De Oostenrijkers kwamen echter vrij wel niet aan de bal en verloren kansloos. een veel betere wedstrijd dan die Blokkeer zaterdagavond in Rijswijk tegen de Oostenrijkse kampioen DTJ Wien speelde. De Oostenrijkers behaalden het niveau van een der de divisieploeg, zodat in 36 minuten speeltijd de Haagse ploeg een ronde verder lijkt. Enige opvallende ge beurtenis was de gele kaart die Loek Willemstein kreeg. De jonge Haagse aanvaller had last van een darmstoornis. In de 2de set bi-j- de stand 12—2 voor Blokkeer gaf Wil lemstein coach Van der Haar te kennen, dat hij er even ,ult moest. Willemstein rende naar het toilet, kwam zo snel mogelijk terug en zag toen de arbiter Kristensen met de gele kaart zwaaien. Redenzonder toestemming van de scheidsrechter het veld verlaten. 1—3 (15—13. 13—15. 16—18. 11—15), VC Tilburg—US 3—1 (15—5. 15—5, 12—15. 1512), LycurgusRadlus/MVC 31 (12—15. 15—11, 15—11. 15—13); le dlv. A: AMVJ—Isala 3—0, EAVV—Valbovol 32, le dlv. B: VC MaastrichtHerkules 3—1, Brevok—PVC 0—3. DAMES, eredivisie: DVCOctopus 30 (158, 1511, 157), Haag '68Dynamo 2—3 (16—14, 8—15, 15—10, 10—45, 13—15), AECSFC 3—1 (7—15, 15—1, 15—5, 15—3). HEREN: Corbulo VCT Zaan '69 Blokket Blokkeer Lycurgus DAMES: VCH AEC Dynamo DVC Orion Lycurgus In de competitie bleef de VC Til burg door een 31 zege op US in de schaduw van koploper Corbulo. Deze wedstrijd zal voor de Amster damse studenten nog een staartje krijgen. Op het vastgestelde begin was US niet volledig. Pas tien mi nuten later kwamen de laatste spe lers de zaal binnen. Naast éen boe te kunnèn de Amsterdammers reke nen op 2 verliespunten. UITSLAGEN VOLLEYBALCOMPETITIE HEREN, eredivisie: VCHGeldorp Comb. 9-18 SFC 8- 6 9-16 Geldrop Comb. 9- 6 8-12 R'dam Comb. 10- 6 9-12 US 8- 4 9-12 Radlus/MVC 8- 2 8- 8 VCH 9~0 9-18 Valuas 8- 6 8-14 SFC 8- 6 9-14 Corbulo 9- 6 7-10 Utrecht 9- 6 10-10 Octopus 10- 6 9- 8 Haag '68 8- 0 KOOS HAMER Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM Opnieuw is geble ken, dat in de zaalkorfbalcompeti- tie de hoofdklasse A de meeste strijd brengt. Ging het Amsterdam se Blauw Wit aanvankelijk vanaf het begin aan kop, door twee ach tereenvolgende nederlagen heeft AKC deze positie overgenomen. De Almelose finalisten van vorig jaar bereikten dit door Blauw Wit met 11-9 te verslaan. Ook in de stafcrt DOETINCHEM ERP Gerrit Scheffer, de Nederlandse kampioen veldrijden, heeft gisteren en eergis teren weer overwinningen geboekt in zijn voorbereiding op de natio nale kampioenschappen die binnen kort in Helvoirt zullen worden ge houden. Zaterdag won hij in Doetinchem door in de eindsprint Gertie Wilde- boer te verslaan, en gisteren moest Wildeboer opnieuw met een tweede plaats genoegen nemen; dit keer dan met een duidelijker achterstand: namelijk 24 seconden. Beide koersen gingen over een afstand van 24 kilo meter. van deze afdeling zijn de verrassende uitslagen niet van de lucht. Het Heelsumse DKOD gaat nu het nut van het weer meespelen van Bart Crum ondervinden. Het Leidse De Danaiden werd daar in veler opzicht het slachtoffer van. Niet alleen verloren de Leidenaren met 12-10, maar bovendien zagen zij Van Nierop het veld uitgestuurd. Swift, dat daardoor alleen rode lan taarndrager dreigde te worden bleef niet achter en liet Deto met 7-5 de hielen zien. In* de hoofdklasse B viel alleen op dat Rust Roest met 13-11 ASKO versloeg, waardoor de Eindhovense debutanten Wat dichter bij de mid denmoot kwamen. Dat ten koste van Westerkwartier dat door koplo per Ons Eibernest met 4-11 versla gen werd. Standen: Hoofdklasse A: De Danaiden ZKV DKOD Swlft 7- 6: AKC 7.12. 7- 4 Allen Weerbaar 7-10 7- 3 Blauw Wit 7-10 7- 3 Deto 7- 8 Hoofdklasse B: Ons Eibernest 7-14 Wordt Kwiek 7- 5 Archipel 7-10 ASKO 6- 4 Luto 7- 8 Rust Roest 7- 4 Het Zuiden 7- 8 Westerkwartier 6- 1 Favoriet Velthuis ontgoocheld ULESTRATEN Niet de tot zater dag favoriete Ben Velthuis, maar toch nog Hans Vultink, is Neder lands blljartkampioen in het akerkader 71/2 geworden. De lange Velthuis kreeg zaterdagavond tegen Louis Rijvers zijn eerste verlies te incasseren," maar behield toch zijn titelkansen, omdat hij in de finale Hans Vultink zou ontmoeten. Die laatste partij liep voor Velthuis evenwel op een enorme deceptie uit. Vultink versloeg hem met ver nietigende cijfers: 300-7 in vijf beurten. Vultink werd in het ankerkader 71/2 voor de derde keer nationaal kampioen, met een sterk algemeen gemiddelde van 37.10. Aanzienlijk beter dan het eindmoyenne, dat de kampioen van vorig jaar, Jean Bessems, bereikte: 26.58. Vultink kwam in dit toernooi moei zaam op gang, maar ging tegen het eind steeds beter presteren. Zo was daar zaterdagavond een overwin ning op de plaatselijke favoriet Bessems (300-284 ih zeven beur ten). Bessems werd door het verlies van Velthuis overigens toch nog tweede, dankzij de winst op Dekker. Eindstand: Vultink 12 269 37.10, Bessems 10 146 23.78, Velthuis 9 139 22.75, Sundquest 7 123 18.67, Rijvers 6 91 16.02, Dekker 5 91 12.28, Van Nijnatten 4 99 15.50, Van Deventer 3 121 14.00. EBBC kan het Delftenaren niet moeilijk maken Van onze basketbalmedewerker DEN BOSCH Het Delftse Punch blijft riant leider in de strijd om de basketbaltitel. De ploeg won dit weekeinde de als moeilijk gekwalificeerde slag tegen EBBC met 79-87. De ma nier waarop dat ging was teke nend voor de wijze waarop een sterk spelend Punch dit seizoen de competitie kan regeren. Steu nend op een ijzersterke verdedi ging en regelmatig scorende Amerikanen is de Delftse ploeg op het ogenblik duidelijk de sterkste. qBBC neemt op de ranglijst de vier de plaats ln en er mocht dus wel wat degelijk weerwerk verwacht worden. Maar de ranglijst toortt ook aan dat in punten er een gapende kloof ligt tussen de top drie (Punch, RZ en Flamingo's) en bijvoorbeeld EBBC. De Bosschenaren, gecoacht door Jan Janbroers, speelden een nerveus duel. Typerend daarvoor was dat zij niet minder dan 36 maal balverlies leden. Het is duidelijk dat op die manier een nederlaag maar moeilijk te ontlopen is. Bij de rust zag het er nog aardig uit. EBBC had zo waar de leiding (4241) en dankte dat voornamelijk aan een produktieve bui van Steve Bravard en uitstekend spel van Ber nard van der Molen. Toen Van der Molen echter al in de vijfde minuut van de tweede spelperlode met 5 persoonlijke fouten werd gedirkwali- ficeerd was ook meteen de kracht van EBBC verdwenen. Zo kon coach Sherridan van Punch het zich zelfs veroorloven om Kirk- land en Rogers op de bank te laten uithijgen terwijl op een na alle wis selspelers een kans kregen. Dat le verde dan uiteindelijk de 79—87 zege op. Stand competitie: Punch 21-40 Donat 21-18 RZ 21-36 Blue Stars 21-16 Flamingo's 21-32 Amstelveen 20-14 EBBC 20-26 Rowlc 22- 8 BS Leiden 21-26 ASVU 21- 6 Lanalust 21-26 BC Utrecht 22- 2 Lions 22-24 Uitslagen: Heren: ASVU—Donar 71—78, EBBCPunch 7987, LlonsBS Lelden 8086. RowlcLandlust 91—92, BC UtrechtFlamingo's 74138, RZ—'Am stelveen 104—92. Dames: DED—Wilskracht 5685, Noord- kopLandlust 3843, White Stars—BOB 32—62, HOC—AMVJ 33—47. Blue Stars— Fortuna 7150, RZAmstelveen 6647. DOETINCHEM Wel eens ge hoord van Carry van Steinvoort. Waarschijnlijk niet. De 19-jarige rechterspits figureerde immers het vorige seizoen nog vrijwel anoniem bij de Zutphense 2a. klasser AZC. Toch verspreidde ijuist deze Van Steinvoort nog verreweg de meeste ^'watts' bij de schaarse lichtpuntjes, die het van vlijt bol staande, maar hopeloos steriele treffen De Graafschap\en Sparta te bie den had. Reeds in de allereerste minuten trok Van Stelp voort via enige geslaagde full-speed passeerbewe gingen ten koste van Jan van der Veen de nodige aandacht. Acties van een dergelijke allure zou Van Steipvoort, rossig, slungelachtig in zijn bewegingen, maar razendsnel op de eerste meters, in het verdere wedstrijdverloop niet meer etale ren. Of het zou dat moment halver wege de tweede helft moeten zijn, toen Van Steinvoort uit een onmo gelijk ogende positie in de nabij heid van de hoekvlag ineens diago naal uithaalde. Doesburg kon de bal slechts met de grootste moeite over de lat tippen. Typerend voor de (begrijpelijke) onrijpheid die nog aan het spel van Van Steinvoort kleeft is wel, dat hij nauwelijks een minuut later bij een veel makkelijker kans onbeheerst in een luchtledig trapte. Tevens maakte Van Steinvoort bij zijn vierde wedstrijd in het eerste elftal van De Graafschap de indruk con ditioneel nog niet toe te zijn aan het spelen van volledige eredivisie duels. Toch toonde trainer Teunissen zich na afloop terecht meer dan tevreden over het spel van zijn beloftevolle rechterspits: 'Het is toch zonder meer formidabel wat zo'n jongen nu al presteert in een moeilijke wedstrijd als deze. De Graafschap mag zich gelukkig prij zen dat men hier in deze regio zulke jongens nog kan pakken. Het is alleen erg jammer, dat Van Steinvoort hier niet twee jaar eer der gekomen is. Maar hij wordt naar mijn gevoel onze afmaker van de toekomst.' Een schrijnend contrast met de be moedigende verrichtingen van neo- prof Van Steinvoort, vormde het falen van die andere, al wel van een stevige reputatie voorziene De Graafschap-spits Gerdo Hazelhekke. Hazelhëkke speelde opnieuw veel te passief, reageerde veelal te secun dair en kon nauwelijks communi catie tot stand brengen met zijn medespelers. Bovendien kon Hazel hekke geen enkele maal triomferen in een luchtduel tegen Sparta's for midabele voorstopper Dries Visser. Het was dan ook niet minder dan logisch, dat Hazelhekke na een ruim kwartier spelen in de tweede helft plaats moest maken voor pinchhitter Overgoor. Teunissen: 'Deze voorstopper was veel te moeilijk voor Gerdo. Hazel hekke blijft nog te veel steken in het eerste divisie-ritme. Je trekt dat type spelers uiteraard aan in de hoop dat ze hun faam ook waar maken. En natuurlijk: Hazelhekke heeft in de eredivisie al zes maal gescoord uit zeven wedstrijden. Ze ker geen slechte produktie. Maar hij maakt altijd de tweede of derde goal. De Graafschap heeft een spits nodig, die zoals bijvoorbeeld Nico Jansen, die eerste bal erin werkt.' De Graafschap dat in Henk Koenders en vooral Sietze Veen de ze middag zijn sterkste spelers had speelde zeker niet onverdienste lijk, etaleerde een vrijwel ongelimi teerde ijver maar zag behalve Ha zelhekke ook zijn regisseur Hiddink ver beneden zijn normale niveau acteren. Hiddink speelde statisch, produceerde niet één splijtende dieptepass en bracht het niet ver der dan een enkel redelijk af standsschot. Erger nog was, dat de passieve iddink zijn directe te genstander Salfischbepger herhaal delijk moest laten gaan. Vooral ge durende de eerste helft. Teunissen: 'Hiddink heeft te lang vastgehou den aan het doseren van het spel. Hij ls niet beweeglijk genoeg èn speelt te bescheiden. Naar mijn ge voel is dat vooral ook een psychi sche kwestie.' Zonder echte spelmaker en met een krachteloze aanvalslinie waarin ook Adri Nanlohy weinig initiatief nam -7- kon De Graafschap nauwe lijks rendement behalen uit het overwicht dat het vrijwel de gehele wedstrijd op Sparta had. De eerste uitgespeelde kans, die de elf van Teunissen zich wist te creëren liet zelfs meer dan een vol uur op zich wachten. Toen goochelde Theo van Londen de bal met de knie over de autoritair spelende Balkestein heen, maar schoot vrij voor Doesburg streephard voorlangs. Drie minuten later keerde Doesburg een inzet van Van Steinvoort moei zaam met de voet en later koerste een vlammend 20 metersch'ot van Overgoor maar krap langs de paal. Dat was het dan meteen wel zo ongeveer voor wat de offensieve pogingen van De Graafschap be treft. Tot de allerlaatste minuut dan. Toen haalde Overgoor, na een snel genomen vrije trap van Nan lohy, van 25 meter verwoestend hard uit. Via een sublieme reflex redde Pim Doesburg het ene punt voor zijn elf. Sparta de meest welgedane van de twee eredivisiemiddenstanders Imponeerde in de defensie, had in Salfischberger een sterke motor op het middenveld, maar bezat in Venneker een al even zwakke cen trumspits als De Graafschap in Ha zelhekke. 'Venneker', verdedigde trainer Leo Steegmah zijn ditmaal nagenoeg onzichtbare spits, 'Venne ker staat daar alleen maar om op het goede moment die maat 44 tegen de bal te zetten. Dat is hem vanmiddag dan niet gelukt, maar toch ook al negen maal in deze competitie wél. Maar het type van de beweeglijke spits is hij inder daad niet.' Geen wonder dat ook Sparta slechts een luttel aantal kansen wist te creëren. Met als beste die voor Arne Skipper na een kwartier spelen in de tweede helft. Na een trekballetje van Van Staveren (in het tweede wedstrijddeel vervanger van de met een oude blessure tob bende Walbeek) raakte de Deense pluisgewicht van vijf meter de hak van de toegesnelde Henk Koenders. De Graafschap en Sparta nivelleer den elkaar deze wedstrijd op een volkomen logische wijze. Dat ge beurde in een duel die niet echt slecht genoemd kon worden, maar al evenmin echt kleur kreeg. Be Graafschap-Sparta O-O. Scheidsrech ter: Weerink. Toeschouwers: 8500. De Graafschap: Van Zogel; Mlntjes, Zaaljer. Van Londen, Koeners; Schoena ker. Hiddink. Veen, Steinvoort; Hazelhek ke (Overgooir), Nahloby. Spartu: Doesburg; Jansen, VLs6er, Bel- kensteln, Van de Veen; Walbeek (Van Staveren). Salfischberger, Heljerman; Skipper, Venneker, Mlchlelsen. COR SNEL WEST I 2.A: Zandvoortmeeuwen-DJK O1, 2B: TOG-Qulck A 1O, Stlchtse Boys-HMS 12, Hllversum-Saestum 2r—0, UW-BFC 1—1. 3A: Schagen-DTS 1—1, Always For- ward-HSV 1—2. 3B: KW-HBC 0—2, Be- verwljk-KFC 2—1, WFC-DCO 1—2. 3C: Rlvalen-TOB 21, Madjoe-Rapidltas 1—Z, KDO-De Volewijckers 1—2. 3D: Hercules- DWSV 3—0. SVF-WIJ O—l. 4A: USVU- Meervogels'31 3—2. 4B: De Zouaven- RKVVS 1—0. Zeemacht-Texel 02, 4C: TIJBB-Halfweg O—l. Hoofddorp-Spaarn- woude 01, Schoten-WIJk aan Zee 00, KIC-Renova 0—0. DSOV-Bloemendaal 0 0, NAS-DSK 0—2. 4D: Zaanlandla-HSV'30 12. QSC-WMS 12, 4E: St. Martinus- VDO 1—3. 4F: DVAV-ASV Arsenal 1—3, SNA-SC Orient 32. Sporting ZUid-Bul- tenveldert 1—0. 4G: Donar-Scherpenzeel 1—0, 's-Graveland-SDO 1—4. 4H: Vrlen denschaar-UltraJectum 02, Zwaluwen- Voorult-SCH'44 0—0. WEST II IB: DHS-DHL 11. Xerxes-Lenlg en Snel 2—0, LFC-HION 1—2. Zwljndrecht-Rood- enburg 21, Wllhelmus-EBOH 20, VU- C-HOV 2—0, 2A: Texas DHB-Velo 20. Verburch-Randstad Sport 11, Blauw Zwart-RKAW 1—0, DHC-Lugdunum 0 1, Teljllngen-Naaldwijk 10, Olympia- Schevenlngen 21. 2B: DRL-Coal 02. De Musschen-DEH 1—0, Slikkerveer-RIOS 20, Spartaan'20-Fluks 21, ODS-Leonl- das 21. CKC-Neptunus 11. 3A: LDWS-VEP 0—0, ESDO-HVV 0—2. HBS- Spcl. Llsse 22, Woerden-Qulck H 40. GSV-VOC 3—2. ONA-Bodegraven 10. 3B: Hellevoetsluis-RKDEO 10, VDL- Flatekee 12. DSO-Excelslor'20 23. RKWIK-Laakkwartler 1—1, Celerltas- TOGB 11, Vr4denburch-Alblasserdam 2—2, 3C: DCV-VFC 1—1, Westlandia- Steeds Volharden 30, Schiedam VIOS 1—1, DCL-RAVA 0—2. VCS-ADS 2—0. Hlllegersberg-Nleuwenhoorn 01, 3D: SVW-Overma&a 30. Oud Beljerland-Em- ma 10, 's-Gravendeel-EDS 01, Leer dam Sport-Dubbeldam 32. DBGC-RFC •10. 4A: Foreholte-Van Nispen 03. Al- tior-St. Bernardus 01. SJZ-WSB 21. HUlegom-UDO 00, RlJpweterlng-ASC 3—2, SVLV-VTL 1—2. 4B: BMT-Voorburg 11, Alphen-Wlppolder 10, Spoorwijk- Steeds Voorwaarts 21, Tonegldo-DOCOS 0—0, SJC-PDK 2—0, Delfla-Archlpel 2—2. 4C: De Ooievaars-Wassenaar 61, Rljs- wljk-Delft 1—1, Postalla-SVDP O—0. Hoek van Holland-ODB 0—0. BECK-RKSVM 21, Paraat-GDA 12. 4D: Den Hoorn- Oranjepleln 12, De Postdulven-Gr. Wil lem II VAC 7—1, VVP-HMSH 0—1, Full Speed-GDS 11. Kranenburg-Cromvllet 41, Tedlro-Schlebroek 21. 4E: Haas- tpecht-Moerkapel 1 e 11. UNIO-DONK 3 1, WSE-Nleuwerkerk 00, Groeneweg- Waddlnxveen 1—0, St. LodewlJk-RKNSV 10, Moordrecht-Stolwijk 00. 4F: Zwer- vers-Fortuna VI. 00, DHZ-DOK 00, LMO-Transvalla 14, Lekkerkerk-Bolnes 1—0. SMVSCR 1—0, Progress-DJS O—l. 4G: Ursus-Raptlm 11, Gelukvogels-Mer- wede 11, OSS-NRC 11. Eurosport- ASW 1—0. Merweboys-DFC 0—0, IFC- SIOD 20. 4H: 't Noorden-Puttershoek 1—2. DZB-FIOS 2—1. Martlnlt-Poortu- gaal 1—0. Wit Rood Wit-TDC 1—1, WCR- SVDPW 1—1, FSV Pretoria-Hekelingen 1—3. Van onze sportredactie TOKIO De Westduitse kampioen en Europees bekerhouder Bayern München heeft in Tokio op de eer ste wedstrijd van de trip door Japan tegen het Japanse nationale ama teurelftal moeizaam met 10 gewon nen. Weiss maakte het enige doelpunt van de ontmoeting in de vijfde minuut na een door Beckenbauer geleide tegenaanval. Bayern had niet de be schikking over onder meer Höhness. Roth, Zobel en Maier. De vervanger van laatstgenoemde Hugo Robl zorg de met drie briljante reddingen na rust ervoor, dat de winst in Duitse handen bleef. Het nationale stadidn in Tokio, waar de wedstrijd werd gespeeld, was gevuld met 70.000 toe schouwers. Van onze sportredactie DALLAS De Nederlandse tennis speelster Betty Stöve is met haar Amerikaanse partner Dick Stockton doorgedrongen tot de finale van het gemengd dubbelspel van een inter nationaal toernooi. Het duo versloeg de winnaars van het vorig jaar: Bil- lie Jean King en Owen Davidson. In de finale komen Betty Stöve en Dick Stockton uit tegen Rosemary Casals en Marty Riessen. Deze twee wonnen met 63, 63 van broer en zus Cliff en Nancy Rlchey. _V- BREDA NAC zal onder geen beding vier ton betalen voor de momenteel in Breda verblijvende Joegoslaaf Flkret MUjkic. Spelersmakelaar Pe- rovanovic had een dergelijk transferbedrag namens Dyna mo Zagreb voorgesteld. NAC wil de Joegoslavische interna tional eerst grondig testen, eer het zelfs bereid ls een contract te verstrekken. NAC's secretaris Eugène Lem- mens gisteravond: 'Wanneer het inderdaad om een bedrag van vier ton gaat, dan kan Mujkic morgen beter terug gaan. Wanneer wij Mujkic goed genoeg achten, zullen we wel eens gaan praten met hem en Dynamo Zagreb over de financiële aspecten.' Mujkic zou in Nederland de de eerste Joegoslavische voet baller zijn die jonger is dan 28 Jaar Mujkic is 25 Jaar. Tot voor kort werd een speler onder de 28 jaar geen toe stemming gegeven ln het bui tenland te gaan voetballen. Onlangs heeft een jeugdige speler bij het Hoge Gerechts hof in Joegoslavië een pro ces tegen de voetbalbond aapgespannen, omdat men hem verhinderde naar het buitenland te gaan. Nadat de betrokken speler dat proces won, mogen de spelers naar het buitenland vertrekken, mits de vereniging toestem ming verleent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11