Hetze tegen Van de Kerkhof AZ-Excelsior kan niet meer O r 'Achtervolgde' spits scoort toch gelijkmaker lassgiÉill Scheidsrechter Henk Geurens opnieuw ter discussie Eindhoven punt kwijt FC Amsterdam slaagt in opzet Telstar zonder Couperus TROUW/KWARTET MAANDAG 6 JANUARI 1975 SPORT T8-K10*] Amateurvoetbal Van onze speciale verslaggever DEN HAAG PSV-Ajax, het is al weer drie weken geleden. Een wedstrijd, die velen evenwel nog scherp voor de geest staat. Althans, één moment uit dat treffen: de charge van René van de Kerkhof tegen Gerrit Mühren. De PSV'er zou Mühren in de maagstreek hebben getrapt. Ajax-arts John Rolink verhaalde in Eindhoven na afloop emotioneel en daarom ongenuanceerd over de nog juist uitgebleven, maar mogelijk ernstige gevolgen van die scène. Rolink nam daarbij kreten als 'zeer kritiek' en 'gevaar voor overlijden' in de mond. Het pleitte niet voor Rolink, dat Mühren na de wedstrijd, rustig van een verfrissing genietend, in de be stuurskamer vertoefde. De uitlatin gen van Rolink hadden echter .wel tot gevolg, dat de kritiek op René van de Kerkhof van vele zijden onbarmhartig hard was. PSV ondervindt er momenteel nog altijd kwalijk nadeel van. Want werd het René van de Kerkhof in het eerste duel na 'Ajax' tegen FC Amsterdam van de kant van het publiek al moeilijk gemaakt, gistermiddag was het bij FC Den Haag-PSV weer raak. Van de Kerk hof wordt achtervolgd met gefluit, boeh-geroep en nare spreekkoren. Een houding, die gisterenmiddag In het Zuiderpark tot een hetze dege nereerde, toen het gescandeerd 'Moordenaar, moordenaar', klonk. Een bijzonder onfrisse benadering, die PSV hoogstwaarschijnlijk ook de komende weken nog te wachten staat en die aan de ploeg in het algemeen en aan René van de Kerkhof in het bijzonder moet vreten. Van de Kerkhof heeft in derdaad de reputatie van een agressieve voorhoedespeler ("merk waardigerwijze wordt er van een aanvaller toch al minder geaccep teerd dan van een spijkerharde verdediger), maar de constant gro ve benadering van het publiek, ver dient hij zeker niet. WAARDERING Daarom kon er gisteren des te meer waardering voor die René van de Kerkhof zijn. Want juist hij was het, die in tegenstelling tot bij voorbeeld 'onzichtbare' spelers als Willy van der Kuylen, Ralf Edström en Harry Lubse, karakter toonde en zich boven de smaad verhief. Tot groot ongenoegen van bijna twin tigduizend Hagenaars was het ook René van de Kerkhof, die een kwartier voor tijd een 1-0 voorsprong van FC Den Haag onge daan maakte. Hij redde er een punt mee voor PSV, dat tegen FC Den Haag én van de minste prestaties van het seizoen leverde. De affaire René van de Kerkhof, was ook na afloop van FC Den Haag-PSV weer het onderwerp van gesprek. Met krachtige discussies tussen bijvoorbeeld Jan van Be- veren en Oees Rijvers en een ge deelte van de sportpers. Een duide lijk geïrriteerde Rijvers, die enkele journalisten 'vanwege hun jour nalistiek bij PSV-Ajax' niet te woord wilde staan. Het is duidelijk, dat de affaire heel hoog zit bij PSV. Rijvers zelf wil niet al te zeer uitwijden over de gevolgen voor Van de Kerkhof, maar legde toch de nadruk op het karakter dat zijn rechterspits tegen FC Den Haag had getoond. EMOTIES Een niet van alle emoties bekomen René van de Kerkhof zelf, vertrok zonder één woord commentaar di rect naar de bus. Tweelingbroer Willy van de Kerkhof over hem: 'René is er zelf van overtuigd dat hij niets heeft -gedaan. Dat is ge noeg voor hem om zich er over heen te zetten. Vanmiddag was in ieder géval niet tie zien. dat hij van een dergelijke sfeer heeft te lijden'. Een tegenover PSV vijandig gezind Haags publiek dus. dat in totaal overigens een teleurstellende partij kreeg voorgeschoteld. Te weinig hoogtepunten vooral. Want hoewel het van Rob Ouwehand knap was om Raid Edström uit de wedstrijd te spelen ("ofschoon Edström toch weer betrokken was bij de gelijk maker) en Aad Kila voor Willy van der Kuylen een onoverkomenlijk probleem vormde, waren dat vooral toch defensieve punten aan de Haagse debetzijde. En daar gaat weinig spectaculairs van uit. Typerend voor het lome beeld was. dat afgezien van een schot in de vijfde minuut van afstand-specia list Hans Bres, het tot tien minuten voor rust duurde, eer er enige warmte binnensloop, toen Aad Mansveld een lob van Gerry Deij- kers toch nog een minieme uit blinker van de lijn moest kop pen. Een aardig moment, dat dan voor rust toch nog werd gevolgd door kansen voor de Hagenaars Henk van Leeuwen bijzonder hard en effectief werkend en Dojic Perazic. Vooral bij de kopbal van Perazic moest de bestrouwbare Jan van Be veren alles geven. ONTLUISTEREND PSV stelde er dus weinig tegenover. Waarbij het ontluisterende optre den van Willy van der Kuylen wel erg opviel. Vanaf de interland tegen Italië, heeft Van der Kuylen in wezen nooit meer het niveau bereikt, dat hem eerder tot een alom erkend spelmaker-topscorer maakte. Aan het slot van de tweede helft miste Van der Kuylen ook kansen bij situaties, die hem in het begin van het seizoen goals op rij opleverden. Tegen dit leiding-loze PSV was het werkelijk niet zo'n verrassing dat FC Den Haag de leiding kon nemen. Dat gebeurde na bijna twintig minuten in de tweede helft. Een doelpunt overigens, dat kon ontstaan na een gigantische desor ganisatie in PSV's afweer. De voor al tegen PSV streng fluitende Jan Beck, had FC Den Haag juist bui ten het strafschopgebied een vrije trap gegeven. Weinig professioneel mekkerde PSV nog na over die vrije trap, hetgeen Perazic in staat stelde .razendsnel de ongedekte Tscheu La Ling aan te splelen. Ling's voorzet kwam bij spiti Henk van Leeuwen terecht, die net niet genoeg door Willy van de Kerkhof werd gehinderd. Vallend kopte Van Leeuwen voorbij de kansloze Van Beveren: 1-0. EINDE Waarmee eigenlijk wel eën eind kwam aan de aanvallende daden van FC Den Haag. PSV. dat daar toch echt niet de vanzelfsprekende vorm voor had, kon moeiteloos het initiatief nemen. Een overwicht dat dan na een half uur tot de gelijk maker leidde. Pleun Strik plaatste de bal uit. een vrije trap in het strafschopgebied. Edström torende boven de Haagse verdediging uit en vla diens en Van Kraay's hoofd kwam de bal buiten het strafschop gebied bij René van de Kerkhof In volle bewondering knuffelen de FC Den Haag spelers hun spits Henk van Leeuwen nadat deze de score tegen PSV geopend heeft. terecht. Secuur scoorde de veelge plaagde:. 1-1. En hoe merkwaardig ook. PSV had daarna best de volle winst nog kunnen pakken. Want FC Den Haag kwam evenals in de thuis wedstrijd tegen Feyenoord. na een aanvankelijke voorsprong in moei lijkheden. die het eigenlijk zelf creëerde. René van de Kerkhof bracht Van der Kuylen nog eens in een voor hem ideale stelling, maar het ka non faalde, zoals in zijn totaalpres tatie volkomen paste. Rijvers zou later verklaren: 'Ach Feyenoord heeft hier ook een punt verspeeld en Ajax zelfs twee'. Het kon de matige beurt van PSV niet verdoezelen. ALKMAAR Ruim een half jaar geleden won Ajax in Amsterdam met 3-0 van de pretentie-loze provincie-club AZ'67. Het werd de dag van de twijfels rondom de Haagse scheidsrechter Henk Geu rens, die Ajax twee tamelijk dubieuze strafschappen toekende en die daarom in de sportbijlagen van de maandagkranten nogal slecht wegkwam. Geurens was daar niet ongevoelig voor en ver zocht zelfs, of hij een periode op nonactief kon worden gesteld. Dat werd hem toegestaan, waarna de storm over zijn onzekere op treden langzaam afnam. wedstrijd toe, en daarmee is al enigszins aangegeven, dat hij als scheidsrechter een zeer dubieuze rol vertolkte in de nog zo hoopgevend begonnen wedstrijd AZ'67Excelsi- Sinds gisteren echter, dienen de capaciteiten van de ambitieuze Henk Geurens .opnieuw ter discus sie te worden gesteld. Omdat vooral Excelsior (en in mindere mate AZ'67) te weinig respect toonde voor het lijf van de tegenstanders, werd Geurens opgezadeld met een moeilijk te leiden wedstrijd, die in het laatste kwartier tot een verwer pelijk anti-gebeuren uitgroeide. 'Het was vreselijk moeilijk', gaf de snel wegbenende Geurens na de KERKRADE FC Amsterdam is in zijn opzet geslaagd, aan de uitwed strijd tegen Roda JC een punt over te houden. De volgelingen van Plm van de Meent wensten dat via zeer behoudend voetbal te bereiken. Van de Meent over de strijdwijze: 'Ver geet niet dat we in de gevarenzone zitten. Als wij 22 'punten hadden, zouden we ook veel vrijer kunnen spelen'. Gezien de spelopvatting van de Lieverdjes, lag het voor de hand, dat Roda JC een verdoverwicht kon hebben. Dat was dan ook het geval: ondanks het gemis van de gevaar lijke spits Dick Nanninga. Het duurde evenwel tot diep in de tweede helft, eer de Limburgers dat gigantische overwicht in een doel punt konden uitdrukken. Uit- een pass van Dick Advocaat verscheen Stanley Bish vrij voor doelman Jan Jongbloed. De behendige Bish scoorde daarop beheerst. Dat doelpunt betekende voor FC Amsterdam het sein om een meer aanvallende speelwijze te ontplooi en. En vijf minuten na het doel punt van Roda leverde dat al de gelijkmaker op. Abe van der Ban schoot buiten bereik van doelman Van de Mierden tegen de paal. De bal sprong voor de voeten van Leen van de Merkt en toen deze door SJef Blatter werd neergelegd, moest de goed leidende Arle van Gemert wel een strafschop geven. Gerard van der Lem schoot van elf meter raak. Vier minuten voor afloop miste Roda's invaller Zuldersma nog een unieke kans. Roda 4C-FC Amsterdam 1-1 (0-0). 72. Bish l-O. 77. Van der Lem 1-1 Scheids rechter Van Gemert. Toeschouwers 10.000. Roda 4C: Van de Mierden. De Wit, Dijkstra. Pfeiffer. Blatter. Advocaat, Zieg- ler. Witjes, De Goede. Bish (Zuldersma). Körver. FC Amsterdam: Jongbloed. Blanchl. Koopman. Cornwall. Visser. Husers, Van der Ban. Van de Merkt (Karte). Jansen, Meijer. Van der Lem. Geurens mag dan misschien geen volstrekt falen worden verweten, wat vaststaat, blijft zijn tenden tieuze manier van leiden, van een wedstrijd die op het eind ontaardde in een schandelijke wirwar van rancunes. De schaamte overheerste achteraf dusdanig, dat Joop Brand-, de trainer van AZ'67. nuchter stel de dat 'we allemaal diep bedroefd moeten zijn over dit gedoe' en 'dat het onzin was om nu over de lei ding van Geurens te gaan praten.' Brand verzocht zijn spelers in de kleedkamer om tegenover de aan wezige journalisten niet over Geu rens of over het geschop te praten en verdween zélf binnen een uur uit het stadion, nadat hij eerst nog had gesteld, 'dat het onzin is om op deze manier bij de overheid geld los té peuteren voor steun aan het betaalde voetbal.' Ben Peeters. de trainer van Excel sior. probeerde een kwartier na de wedstrijd 'over te komen' als een inmiddels bedaard emotie-mens, maar hij kon zijn gedrag van vlak na het eindsignaal daar nimmer meer mee verbloemen. Toen Geu rens het rancuneuze gezelschap profvoetballers had weggezonden, letterlijk en figuurlijk, kon Peeters slechts door de Haagse clubarts van AZ'67. Jimmy van Rompu, tot be daren worden gebracht. Toen Henk Geurens van het veld afliep! wilde Peeters hem opwachten, om zijn gramschap te uiten over de talrijke ontoelaatbare acties die door Geu rens onbestraft waren gebleven. Gezegd moet- trouwens, dat Geurens daar niet altijd verantwoordelijk voor mocht heten, omdat er véél achter zijn rug gebeurde en omdat met name grensrechter Van Eek afschuwelijk tekort schoot in zijn steun aan Geurens, de man die schlemielig genoeg als énige ver antwoordelijk is. De confrontatie tussen Peeters en Geurens bleef, gelukkig, uit, doordat. Excelsior-ver- zorger Toon IJzendoorn en links buiten Hans Bassanc hun trainer ln bescherming namen Peeters kon zodoende een kwartier later weer monter melden, dat hij 'nooit iets van scheidsrechters zegt'. Zowel Peeters als Geurens waren eigenlijk van de kaart vanaf het moment waarop Excelsior's midden velder Frans van der Heide zijn onderbeen bad gebroken. Dat ge beurde na 25 minuten spelen ln de tweede helft, tijdens een actie waarbij van AZ-zijde spitsspeler Kees Kist was betrokken. Henk Geurens zei later: 'Het was eén Uor M Met een schitterend schot scoort Joop Wildbret voor AZ?67 tegen Excelsior. afschuwelijke breuk. Die jongen ging er zélf ook in als een stier.' Die jongen was dan Frans van der Heide, de 33-jarige karaktervoet baller die door zijn grenzeloze inzet een oogappeltje is van de mens trainer Ben Peeters. Peeters vergat op het moment van het1 incident zijn 'overige' beslommeringen. Hij snelde richting Van der Heide, zo dat een woedende doelman Eddy van der Roer naar dé dug-out moest komen om de wisselspe lers Cees de Leeuw en Arie Kortle ven wakker te schudden voor de nodig geworden warming-up. Peeters was intussen bij Frans van der Heide die per brancard werd weggedragen. Ac'nreraf wond Excel sior's trainer zich op, toen de 'in greep' van Van der Roer nog eens werd aangehaald. Peeters zei: 'Wat willen jullie nou.eigenlijk? Als één van mijn spelers zoiets afschuwe lijks moet meemaken, dan vergeet ik alles. De wedstrijd was dood, dus was ik bij Frans. Zo ben ik en zo hóórt het.' Niet alleen Peeters, maar ook "Henk Geurens, de onfortuinlijke scheids rechter, was door de beenbreuk van Van der Heide van de kook. Vóór het moment van het incident had hij reeds alle moeite gehad de wed strijd in de hand te houden. Hij had tot dan weliswaar 28 overtre dingen (16 van AZ. 12 van Excelsi or) bestraft, maar dat hadden er met evenveel recht, van spreken méér kunnen zijn.. Tal van overtre dingen werden door de vingers ge zien; en in éndere situaties ont beerde Geurens simpelweg steun van zijn grensrechters. Dat leidde, deels buiten Geuren's schuld, tot wrijvingen en rancunes. Vooral na een opstootje tussen Jaap van de Berg en Robbie Meister (om een onnozele ingooi). Alleen Excelsior's Van de Berg kreeg een gele kaart, zodat Meister ten onrechte ont snapte. Dat was de eerste absolute fput van Henk Geurens, die in de" eerste helft, vreemd genoeg nauwelijks in moeilijkheden was geweest. AZ'67 en Excelsior concentreerden zich toen nog op hun eigen spel (11 ruststand, doelpunten van Joop Wildbret en Hans Bassant)., zodat de foutjes van Geurens in die fase slechts kleine storinkjes betekenden. Later in de wedstrijd was het alsof Henk Geurens examen moest doen en alsof de spelers via overtredin gen voor opgaven moesten zorgen. Geurens verloor zijn gezag en com penseerde dat, door voor betrekke lijk onbeduidende overtredingen nóg twee gele kaarten te geven. Eerst aan Excelsior's voorstopper Jan Merrelaar en later, misschien iets minder 'onbegrijpelijk', aan linksbuiten Hans Bassant. Op het wedstrijdformulier stond als toe lichting: 'Gele kaarten wegens een opzettelijk knietje onder het ach terwerk van de tegenstander.'. Het gaat te ver om Henk Geurens het zwarte schaap van AZExcelsi or te noemen, als 22 profvoetballers in hun presentatie-als-groep de be reidheid missen om de tegenpartij te respecteren. In dat opzicht is het alleszeggend, dat Joop Brand zijn spelers verzocht om over een mid dagje-vol-excessen vérder maar te zwijgen. AZ schéamde zich gister middag, net als Excelsior. De vraag blijft alleen waar alles gisteren be gon. Bij de gebrekkige beheersing van een aantal profvoetballers of bij het langzaam weg-ebbende ge zag van de zo goedwillende Henk Geurens? 'Hoe het ook is', zei Joop Brand, 'dit was een aanklacht. De ergste die ik ooit heb meegemaakt. Ik hoop één ding: dat de mensen die hier waren, 'alles' weer zullen vergeten. Scheidsrechter: Geurens. -Toeschouwers: 11.000. AZ'67: Vooys; Van Rijnsover, Mol Spel- bos. Vonk; Wildbret. Surendonk. Nygaard; Vosmaer. Kist Meister. EXCELSIOR: Van der Roer; G. den But ter, Israel, Merrelaar. Tabbernee: Van den Berg, Van der Heide (De Leeuw), A. den Butter; Bassant, Van Dlggele, Rogge veen. JAN VAN DER KROON DEVENTER Bij Go Ahead-Tel- star ontbrak aan de zijde van de IJmuidenaren Wytze Couperus, die bij de trainingen door hartklachten wordt geplaagd. Trainer Joop Cas- tenmiller heeft het raadzaam ge acht. na eerdere klachten een on derzoek te laten verrichten. Er is inmiddels een hartcardiogram ge maakt. maar het -onderzoek is nog niet afgesloten. Telstar's tegenstander van gisteren, Go Ahead, trad ook gehandicapt aan. Eddy Bakker liet vanwege ziekte verstek gaan en anderen (onder wie Peter Arntz) speelden, maar waren nauwelijks het bed uit. Het 'restant' van Go Ahead en Tel star speelde een vrij oninteressante wedstrijd, waarin de defensies de stérkste delen van de teams waren. John Oude Wesseling legde Telstar- spits Kees van Kooten aan banden en hetzelfde gebeurde met Gluic van Go Ahead, die het. maar moei lijk had met Fred André. Go Ahead-Telstar 0-0. Scheidsrechter Kei zer. Toeschouwers 6.000. Go Aliend: Rijkens, Warnas. Geestman. Oude Wesseling, Strijdveen. Van Loon (Van der Ley), Arnzt. Van Deinsen, De Winkel (Malwald), Gluic. Van Marwijk. Telstar: Van de Meeren, Drlessen, Van Essen, André Bisschot. Bijl, Helling, Jon ker, Stout, Van Kooten, De Wit. Zondag HOOFDKLASSE A Gouda-EDO 1—1; Papendrecht-CW (22! min 1—1) 1—1; Hermes DVS-ElinkwijH 5—0. Rood Wit A 14 9 4 1 22 27—li SDW 14 9 1 4 19 30—21 Hermes DVS 14 6 6 2 18 21—lli UVS 14 8 2 4 18 19—16 EDO 14 6 7 4 16 28—li Unitas 13 4 5 4 13 20—15; RVC 14 6 1 7 13 26—2T Zilvermeeuw. 14 4 4 6 12 16—15 CVV 14 3 6 5 12 20—23' AFC 14 5 2 7 12 16—21! Elinkwijk 14 3 5 6 11 14—181 Gouda 13 2 6 5 10 10—ll! Papendreeht 14 2 5 7 9 8—11. De Spartaan 14 3 3 8 9 1528; Zondag: RVODe Spartaan, APOElin-f kwijk, Rood Wit AGouda. UnitasPa-j pendirecht. Zilvermeeuwen.CVV, SDW— Hermes DVS, UVS—EDO. EERSTE KLASSE A Arnemulden-SDVB 11Spakenburg! CSVD 0—1; GV W-Noord wijk 0—2; Ami stelveen-Zwart Wit '28 11Kozakken) boys - Gravenzandse SV 10; Quicti Boys-Spijkenisse 00; Bennekom-Excelsti 'or M 3—1; Spijkenisse Noord wijk CSVD Quick Boys GWV SDVB Amstelveen Excelsior Zwart Wit 28 12 Bennekom 13 Kozakken B. 13 's Gravenz. SV 13 Spakenburg 13 Arnemuiden 12 Zaterdag: 's-Gravenzandse SV—Zwaï Wit'28. SpijkenisseNoordwijk, Excel sic MCSVD. BennekomAmemuidei Quick BoysSpakenburg. Kozakkt BoysGWV, AmstelveenSDVB. FC Den Haag-PSV 1-1 (0-0) —65. Van Leeuwen 1-0. 75 Renee van de Kerkhof 1-. 1. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 20.000. FC Den Haag; Thle; Mansveld, Ouwe hand. Van Vliet. Korevaar: KUa. Perazic, Jol; Ling, Van Leeuwen, Bres. PSV: Van Beveren; Van Kraay, Willy van. de Kerkhof, Nordqvlst, Deijkers: Quaars, Strik, Van der Kuylen; Renee van de Kerkhof, Lubse. Edström. MATTY VERKAMMAN EINDIIOVEN-HEERENVEEN 1—1 (0—0). 48. Bleijenberg 10, 74. Toonstra 11. Scheidsrechter: Van der Króft. Toeschou wers: 12.000. Een gele kaart voor Heeren- veenspeler Toonstra. wegens natrappen. Een enerverende partij voetbal waarin Eindhoven veruit de betere ploeg was. Heerenveen verdedigde goed en speelde sterk op de counter. In de 74e minuut hadden de Friezen geluk dat in de Eind hoven defensie even weifelde waardoor Toonstra de stand op 11 kon brengen. FC VLAARDINGEN-FC DORDRECHT 2— 2 (10). 24. Roodbol 10, 48. Breuer 1 1. 67. Huyer 2—1, '89. Warner 2—2. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 1,500. De Vlaardin.gers hebben vooral in de tweede helft geruime tijd uitzioht gehad op de overwinning, maar omdat de for matie van Jan van Baaren de defensie verwaarloosde, lukte het FC Dordrecht in deze matige confrontatie toch nog op gelijke hoogte te komen. CAMBUUR-SC VVV 21 (2—1). 24. Ver- coulen 01. 40. De Groot 11. 41. Kra mer 21 (eigen doel). Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 3.500. VVV was met behoudend voetbal naar Leeuwarden gekomen en aanvankelijk lukte het de Venloënaren knap de bal in de ploeg te "houden. Cambuur was in de eerste helft de betere ploeg, maar had geen antwoord op het tiktak spel van de gasten. FORT UN A SC-VEENDAM 1—1 (0—0). 65 Prauser 10, 88. Oldenburger 11. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 3.000. Veendam speelde een verdedigende partij voetbal. Constant opereerde de ploeg op eigen helft. Voor de Fortuna-voorwaart- sen werd het hierdoor moeilijk om ope ningen te vinden. Peter Prauser bracht Fortuna op winst. Via een snelle uitval maakte Oldenburger gelijk. NF.C-VOLENDAM 1—0 (1— 0). 3. Hoogen- doorn 10, Scheidsrechter: Vervoort. Toeschouwers: 4500. Met een gele kaart voor Hoogland wegens aanmerkingen op de leiding. Eindelijk ls het NEC weer eens gelukt een moeilijke tegenstander thuis je be- dwingen en met 10 te winnen. Het dankt deze overwinning aan de sterke defensie en het uitstekende spel vim Jantje Peters. Maar het grote probleem, de aanvalsspi'tsen blijft nog steeds be staan bij de Nijmegenaren. WILLEM II-SW 3—0 (2—0). 31. Ha ver mans 1—0. 44. Wiellaert 2—0, 50. Wiel- laert. 30. Scheidsrechter: Van Eijk. Toe schouwers: 3.500. Een gele kaart voor de SVV-speler Van der Spek wegens ruw spel. Het was een verdiende overwinning voor Willem II die over alle linies veel en veel sterker was. dan een zeer rommelig spe lend SW. De Veendammers zagen er totaal niets in, vooral in de eerste helft was Willem II veel sterker want een grotere! voorsprong was meer dan ver diend geweest. FC GRONINGEN-SC AMERSFOORT 3—1 10 44. Gritter. 10. 48. Teunlsscn 11, 70. Gritter 21, 85. Bjame Jensen 31. Scheidsrechter: Ram. Toeschou wers: 4.500. FC Groningen kruidde zijn spel we! met ontzettend veel inzet, maar niet met effectief voetbal. Daardoor had de thüls- club het tegen het massaal verdedigende SC Amersfoort moeilijker dan noodzake lijk was. Er zat lange tijd te weinig lijn in het spel om de Utrechtenaren ernstig te verontrusten. Het verzet van de gas ten brak pas toen Ab Gritter zijn club naar 21 kopte. IIERACLES-FC DEN BOSCH 4—1 (2—1). 8. Van Duiven 10. 27. Grobben 20, 30. Peltzer 21. 55. Lalopua 31, 60. Lalo- pua 41. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 3.000. Een veel sterker Heracles hoeft een ver diende en toch wel gemakkelijke over winning behaald op een falend FC Den Bosch. Weliswaar konden de Bossenarcn ln de eerste helft nog wel aardig meeko men, maar ln de tweede helft was Hera cles heer en meester, en won dan ook beslist niet geflatteerd. VÏTESSE-PEC ZWOLLE 2—0 (1—0). 25. Bursac 10, 77. Rubrech 20. Scheids rechter: Berrevoets. Toeschouwers: 4.000. Een middelmatige wedstrijd met een tempoloos PEC dat zich aanvankelijk tevreden stelde om één punt uit Arnhem weg te halen. Het lukte de Zwollenaren ditmaal niet. Toen Vitesse met 10 voorkwam en in de tweede helft ging Jagen, ging men steeds zenuwachtiger spelen. Het behoudende spel van PEC in EERSTE KLASSE B Elim-WOG 2—3: Go Ahead K-NSW 0- 2; Huizen-De Zwerver 00; SHO-WHC 3—0: OWIOS-DOVO 0—1; RWH-IJssel- meervogels 02; Heerjansdam-Holland scheveld 10. DOVO 12 IJsselm.vogels 12 RVVH VVOG WHC 12 SHO 12 Go Ahead K 12 NSW 13 Ileerjansdam 12 OWIOS 12 Huizen 13 Hollandschev. 11 Elim 12 De Zwerver 12 1 20 31—7 2 17 15—5 2 16 16—11 2 16 20—1! 4 15 14—13 4 14 19—U 3 12 23—13 5 12 13=31 5 11 9—1 4 11 12— 6 9 11—1 7 6 6—1 8 6 13— 9 3 8—21 IJsselmeervo Zaterdag: DOVO—WHC. gelsDe Zwerver. Hollandscheveld- NSVV. Heerjansdani—Elim, RVVH—Ge Ahead K. OWIOS—Huizen, SHO—"WOG- Tweede klasse A: Ter LeedeSC Voorn 30. De ZwerversZuldland 40, DO TO—ASWH 2—1. PPSC—SSS 1—2 WHS—SIZO 1—1, De Meeuwen—RCL 3- 2. B: IJmuidenHBSS 42. Luntereh- Geinoord 13. NunspeetRijsoord 21 Zwaluwen VI.Zqid vogels 50, Jodai Eoys—Marken 1—2. CJW—ZCFC 1—0 C: SVZWBergenthelm 32, Veluwsi Boys—WVF 4—3. VRCSKV 1—3 WZC—DETO 1—1. Sparta N—Excelsior'3 5—3, Be Quick'28DOSK 1—3. D: Urk- ACV 21, Harkemase BoysBlauw Wl: '34 1—1, DOS'37Workum 1—0. Vrooms hoopse BoysDrachtster Boys 1 Oranje NassauHeerenveense Boys 2 SCN—Flevo Boys O—l. WEST I Derde klasse A: WartburgiaFlora Boyi 31, VolendamKennemerland 50 EVC—PVWA 2—1, Altius—Halfweg WieringermeerDe Geuzen 1-1. DVS'33De Spartaan 50, Blauw Wlt- NSC 24, MontfoortWoudenberg 22 DESTO—SDCP 1—1. De Musketiers- DOSC 01. Vierde klasse A: Purmersteij nIntimis 23. KromhoutBrand wee: 23. HoofddorpBloemendaal 50 ZandvoortmeeuwenZOB 22, KMVZ- ADM 2—0. B: DZS—CSV Dindua 2—2 HCSCJong Holland 10, Zwalu wen'30De Kennemers 00, Hollandia- Vlug en Vaardig O1. C: DJKJonathan 2—2, SCZ'58DWV 3—1. SV Abcoude- Baarn 12. AMVJDe Beursbengels 0- 2, OSDO—DVVA 3—3. D: CSV Vitesse- Sportlust'46 12. WOPBloemenkwar tier 11, HierdenDe Merino's 11 HoogêrheideCandia'66 30, IJFC- CSWP 1—1. WEST II Derde klasse A: MVV '27-Vlaa'rdingen 1- 1: DUNO-JAC 12: 's-Gravenzande-Kat wijk 10; Sportvereniging '35-Loosdui nen 21; Koudekerk-Rijnsburgse Boy 2—1; B: Splrlt-HVO 4—1; Rozenburg Barendrecht 13; Nieuw Lekkerland-Ex celsior P 0—2: Be Falr-Piershll 1—0; S\ Hoogvliet-Groote Llndt 22; Vierde klas se A: SVOW-Randstad Sport 31; Lyra DEVJO 2—2; TOGR-Oegstgeest 3—0 Monster-TAVV 11ARC-Sclyjonhovei 02; Lisser Boys-TSB 20; B: Scheven ingen-Hoekse Boys 11; DSO-Semper Ai tius 40; Naaldwljk-Reeuwijk 12; Dii Haghe-Hillegersberg 05; DSVP-Unicun 2—2; Ornas-SV PTT 0—2 C: SNS-Bolnei 1—1; ZBVH-Zevenhoven 0—1; GOZ-Wie! drecht 10; Hermandad-Heinenoord 1- 1; Stellendam-Strijen 20: Lombardijen Capelle 02. D: Schelluinen-Arkel 23 NBSVV-Haaften 1—1Maasdam-Streef kerk 12; WNC-Asperen 10: Groo Ammers-GJS 20; ASH-Pelikaan 20 NOORD Derde klasse A: Bolswardia-Leeuwardei 2—2; Delfslrahuizen-Holwerd 11; ONT QVC 2—2; ONS-The Knickerbockers 1—1 Broekster Boys-VVT 1'1; B: Vrienden trouw-HZVV s.n.o. DrenthLna-Schoonoor 2—0: LTC-Klazienaveen O—l; BSVV CVSB 11Poolster-Eems Boys 21 Vierde klasse: A: SDS-CWO 2—1; IJVC FC Wolvega 11; Oeverzwaluwen-Di Hielpen 02; Spel. Franeker-HJSC 12 B: Opende-CSVH 20; Zwaagwestelndfr SC Veenwoudcn 12; Kollum-Grijpskert 32; Hardegarijp-Frlese Boys 11; Poté tos-SC Kootstertllle 22; Be Quick D Drogeham 23. C: Holwlerde-Wagenbor ger Boys 22, VVS-De Heracliden 12 CSB-Lycurgus 11; De Pelikanen-Ste duin 51; Coremos-De Fivel 20; D Onstwedder Boys-Veendam 01; CSVG Noordscheschut 31; WVV-Noordster 2- 0; VEV-Angelslose Boys 06; Twedo TEW 3—2; Hoogeveen-SETA 3—1. OOST Derde klasse A: Spel. Genemuiden-Hatt) Helm 1—2; CSV28-HTC 2—1; Elburge: Spel DTS'35 1—1; HHC-'t Harde 1—1; Olympla '28-DESZ 20; B: Enter Vooruit -ON 3—2; ASV57-DZSV 2—1; AVW'" ESA 2—1; Sparta E-AZSV 3—1; Voor waarts V-SVVN 52; Vierde klasse A Otterlo-PGEM 0—7; Ostrabeke-Uni VT 30; Opheusden-Jonker Boys 22; W8 genlngen-Sparta '57 30; Blauw Ge« '55-Redlchem 0—0; DVOV-DUNO D 0— B: OZC-Wilhelmina SSS 1—3; VIOS V Staphorst 01De CJV'ers-Zelos 2I DZC68-SEH 11; Apeldoorn-Elspeet 2- 0: C: Gramsbergen-Lutten 20; Kloos- terhaar-Achllles 41; Juliana '32-SVV51 1—1; BCSV-DKB 4—2; PSV'67-Hulzena Boys 13. ZUID I Derde klasse A: AZW-SSC'55 33 Goo( Luck-Smerdlek 50; PTT Breda-Kloetlri- ge 31; Dinteloord-Terneuzense Boys 1- 3; B: Woudrichem-Sleeuwijk 10: Veen- NO AD '32 3—0; Wit Zwart-Altena 1- Oranje Wlt-NEO'25 0—0, VVGZ-BraL, 01; Vierde klasse A: NivoSparta-FCB 2—1; Rijswijkse Boys-JPS 2—1: Heuke- lum-GDC 30; Almkerk-Roda Boys 31: The Gunners-BVC '54 1-1: B: BWR- Chrlslandla 00; Kipei!Kmböendijl 22: Tholense Boys-Z; „inslag 20: Yer- seke-Zwaiuwse Boys 0—2, Woiphaarts- dijk-Nieuwland 3—1

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10