IRA zou langer bestand willen Duiven aller landen, verenigt u Breznjew zou bed moeten houden Rouw om kompels Protest tegen vonnis arts in Sowjet-Unie Kurt Waldheim krijgt hotelrekening terrorist Britse minister spreekt Rhodesische nationalisten Na tegemoetkoming Britse regering Irak klaagt weer over Iran Vrachtschip uit Sowjet-Unie vergaan Marlon Brando geeft land aan Indianen Barnard plant opnieuw een tweede hart in {chap en techniek Feisal geeft tien miljoen dollar TRODW/KWARTET DONDERDAG 2 JANUARI 1975 BUITENLAND T7/K9 BELFAST/LONDEN (AP, Reuter, UPI) De kans is groot dat het bestand in Noord-Ierland zal worden verlengd, dankzij een tegemoetkoming van de Britse regering. I Zij heeft dinsdag aangeboden de internering zonder proces van I Noordieren te beëindigen als de IRA (het Ierse republikeinse leger) het bestand uitbreidt. Officieel loopt het vanavond af. De IRA zou j hiertoe bereid zijn. Gisteravond werd uit Dublin gemeld dat verte- genwoordigers van de (gewelddadi ge) voorlopige vleugel van de IRA i op een geheime plaats vergaderen, j Daarna zou de verlenging van het I bestand worden afgekondigd. Het aanbod van de Britse regering internering zonder proces stop te zetten werd gedaan door de minis- ter voor Noord-Ierland, Merlyn Rees. Hij verwierp een onmiddellij ke algemene vrijlating van politie- j ke gevangenen die door de IRA is geëist. Ook wil de IRA dat de Britse troepen in Noord-Ierland j zich van de straten in hun kazernes terugtrekken. Op het ogenblik worden in Noord- j Ierland 561 mensen zonder proces vastgehouden. Rees zei dat 20 van hen onmiddellijk kunnen worden vrijgelaten. Voorts komen 100 ge vangenen, die zijn veroordeeld we gens politiek geïnspireerde misdrij- ven, in aanmerking voor voortijdige vrijlating. Hun straftijd zou tegen I eind maart aflopen. Bovendien zul- i len 50 geïnterneerden toestemming krijgen verlof van drie dagen thuis door te brengen. Rees zei in zijn nieuwjaarsbood schap dat de regering streeft naar een permanente stopzetting van het geweld in Noord-Ierland. Maar de regering kan de veiligheid van de gemeenschap niet verkwanselen voor een tijdelijk respijt in de moorden en verwoestingen, aldus Rees. 'Als het bestand voortduurt zal hij in januari plannen uiteenzetten voor een 'ordelijke en geleidelijke vermindering van de militaire acti viteit'. Als blijkt dat het geweld niet wordt hervat zullen ook de gevangenen geleidelijk in vrijheid gesteld kunnen worden. De minister voegde er aan toe dat hij niet overhaast wil handelen, voordat hij ervan overtuigd is dat de mogelijkheden voor vrede reëel zijn en geen illusies zijn. Zijn aan bod betekent een verandering van zijn eerdere standpunt. Vorige week nog zei Rees dat er geen amnestie zou komen. De Britse eerste minister Harold Wilson heeft zijn vakantie onder broken om in Londen te praten met kerkelijke leiders uit Noord- Ierland. Zij hebben ervoor gezorgd dat het huidige bestand bereikt werd. Noord-Ierland beleefde daar door één van de rustigste kerstvieringen en jaarwisselingen sinds de moeilijkheden vijf jaar geleden begonnen. Aan het gesprek met Wilson namen behalve de ka tholieke primaat voor Ierland kar dinaal Conway, leiders van de ang licaanse, presbyteriaanse en metho distische kerk deel. Huwelijksprobleem voor Japanner uit oerwoud TAIPEH (AFP) Teroeo Na- kamoera, de oud-soldaat van het Japanse leger die na 30 jaar eenzaamheid in de Indo nesische jungle werd gevon den, gaat kijken wat er van zijn huwelijk is overgebleven. Zijn vrouw, de 56-jarige Li Lan Ying. heeft onthuld dat haar tweede man, die 72 jaar oud is, in de bergen is verdwe nen, vermoedelijk om zijn plaats te laten aan de 'recht matige' echtgenoot. Li Lan Ying is over dit optre den van haar tweede man nogal verbaasd daar zij na het ontdekken van-Nakamoera ge zegd had het leven met haar tweede echtgenoot van de af gelopen 21 jaar te willen voortzetten. Zij was een jaar met Nakamoera getrouwd toen deze in dienst moest en naar Indonesië werd gezonden. BAGDAD (UPI, AFP) Irak heeft buurland Iran (Perzië) ervan be schuldigd Iraaks grondgebied te heb ben beschoten. Begin deze week zou Iraanse artillerie het dorp Dazza en omgeving onder vuur hebben geno men. Er was schade aangericht aan 'burgerlijke installaties' en er waren gewonden gevallen, volgens een com muniqué dat door het Iraakse pers bureau werd verspreid. Daarin werd Iran gewaarschuwd voor de gevolgen van deze agressie. ROME (DPA) Bij het vergaan van een vrachtschip uit de Sowjet- Unie aan de zuidpunt van Sardinië zijn in de nacht van dinsdag op woensdag zeven bemanningsleden verdronken. Drie worden vermist. De overige 26, onder wie verscheidene vrouwen, zijn door te hulp gesnelde schepen gered. Vrouwen in liet zwart treuren om de 42 mijnwerkers die om het leven zijn gekomen bij de mijnramp in noord-Frankrijk, eind vorige week. Oudejaarsdag werden de kompels begraven. TEL AVIV (AP) De eigenaar van een hotel In Tel Aviv heeft secretaris generaal van de Verenigde Naties Kurt Waldheim verzocht een hotelreke ning van 9.70 dollar te betalen van de terrorist, die zichzelf drie weken geleden in een bioscoop in Tel Aviv opblies. De terrorist, die een vervalst Brits paspoort had, huurde 11 december een kamer in Hotel Commodore en gooide enkele uren later drie handgranaten naar het publiek in een biscoop aan de overzijde van de straat. De terrorist en twee bioscoopbezoekers kwamen hierbij om. De hoteleigenaar Maurice Sjaron heeft Waldheim een brief geschreven waarin hij hem verzoekt de rekening te betalen. 'Met het oog op het feit dat de Verenigde Naties, waarvan u hoofd bent, Pl^O-Ieider Jasser Arafat onlangs als een officiële afgevaardigde hebben ontvangen, en dat Arafat de verantwoordelijkheid voor de aanslag in de bioscoop heeft opgeëist, lijkt u me de meest geschikte persoon om de onbetaalde rekening van de ter rorist te betalen.' De Amerikaanse filmacteur Marlon Brando heeft 17,6 hectare van zijn eigen land cadeau gegeven aan de i Indianen. Op de foto overhandigt i hij de eigendomstitel aan Hank Adams, het hoofd van de Ameri- j kaanse associatie van Indianen. Brando is zeer begaan met het lot van de Indianen. In 1973 weigerde hij de Academy Award, een heken- de filmprijs, voor zijn rol in de film De Peetvader. In plaats daarvan zond hij een vrouw in Indiaanse kleding naar de prijsuitreiking. Zij laakte daar fel de manier waarop in veel films Indianen worden af- i geschilderd. j KAAPSTAD (AP, Reuter) Het i hartteam van professor Christiaan j Barnard heeft op oudejaarsavond voorde tweede maal een tweede hart ingeplant bij een hartpatiënt, j Voordeel van het laten zitten van het eigen hart is volgens Barnard dat de kans op uitstoting van het nieuwe minder groot is. De operatie duurde vijf uur. Het hartteam had sinds de kerst gewacht" op een be- i schikbaar komen van een bruikbaar i donorhart en de feestdagen met 'niets anders gevierd dan sinaasap pelsap', aldus één van de artsen. Volgens een communiqué dat gister avond door het Groote Schuur zie kenhuis in Kaapstad werd uitgege ven maakt de patiënt het goed na de operatie. De donor van het hart .was een zeventienjarig blank meis je dat bij een ongeluk om het leven was gekomen; over de ontvanger is I niets bekend gemaakt. i Op 25 november plantte Barnard I voor het eerst een tweede hart in bij de 58-jarige Ivan Taylor. Taylor ligt nog steeds in het ziekenhuis. Zijn toestand gaat volgens berich- l ten vooruit. 'Maar ik ben ervan overtuigd dat er geen hoop bestaat om aan de ondergang te ontkomen, tenzij al le mensen van goede wil inzien dat we staan tegenover de ernstigste bedreiging van het bestaan van de mensheid, en dat alleen gezamenlijke actie ons kan redden'. Wie deze uitspraak niet de meest fleurige vindt om een nieuw jaar mee te beginnen, heeft volstrekt gelijk. Maar er is moeilijk omheen te komen. Weliswaar is het de zo veelste ondergangsgedachte en op roep tot bezinning, en daarmee geen nieuws. Maar het Visitekaartje van de schrijver, het speciale on derwerp van zijn bezorgdheid, en de aard van de voorgestelde actjes, rechtvaardigen bijzondere aan dacht. Professor Bernard T. Feld heeft het namelijk niet over de voedselcrisis, de energiecrisis of het milieu, maar over een bijna al weer ouderwetse dreiging: de atoombom. En hij weet benauwend goed waar hij het over heeft. Want hij schrijft na drukkelijk in zijn kwaliteit als se cretaris-generaal van de 'Pugwash conferenties over wetenschap en wereldpolitiek', een geregelde serie niet-officiële bijeenkomsten van vooraanstaande geleerden uit oost en west. Het zwaartepunt van die besprekin gen ligt traditioneel bij ontwape ningsvraagstukken. Zij hebben een reputatie van grote deskundigheid en zakelijkheid, mogelijk gemaakt doordat hier de mensen die mee het beleid maken, van gedachten kunnen wisselen zonder door hun onderscheiden regeringen in de nek geademd te worden. Dat professor Feld de kans op het gebruik van atoomwapens in de eerstkomende tien jaar schat op één tegen drie, hebben we zaterdag al gemeld op gezag van het persbu reau UPI. Nu zijn volledige artikel beschikbaar is (New Scientist 26 december, vol. 64 pag. 910-915), kunnen we ons verdiepen in Felds visie op hoe het zover gekomen is, en wat we ertegen moeten doen. Drie fouten De ontwapeningsbesprekingen se dert de tweede wereldoorlog hebben een serie verdragen en afspraken opgeleverd die samen en elk voor zich weinig en soms minder dan niets voorstellen. Naar mijn oor deel, schrijft Feld. zitten er ten minste drie grondfouten in de tot nu toe gevolgde benadering. De eerste is het systeem van 'wis selgeld voor de onderhandelingen.' Beide partijen (Amerika en Rus land) hebben tot nog toe geloofd dat het noodzakelijk was, de opstel ling van nieuwe wapensystemen te versnellen terwijl men probeert, ze tegelijkertijd in de onderhandelin gen juist af te schaffen. Maar in de praktijk bleek dan de druk om het nieuwe systeem te behouden, ono verkomelijk, zelfs als de onderhan delingen tot overeenstemming leid den (bijvoorbeeld het anti-raketsy steem ABM). Het beste wat elke nieuwe overeenkomst bereikte, was een tijdelijke bevriezing van de nu cleaire confrontatie op een nieuwe niveau. Dat niveau was dan wel hoger dan waarmee men begonnen was. Feld: 'Dit is duidelijk een verloren spel.' Door de tweede grondfout wordt dat niveau prompt nog eens extra verhoogd: er zijn binnen elk kamp altijd mensen en groepen die vin den dat het nieuwe akkoord one venwichtig is (in het voordeel van de tegenstander dan altijd). Zij tij gen aan het werk om het even wicht te 'herstellen'. Resultaat: 'Het effect van elke overeenkomst tot nog toe is geweest, dat de bewape ningswedloop in een andere rich ting uitbarstte, en vaak een venij niger richting dan die welke door het verdrag was beteugeld.' De derde grondfout is dat de voor de onderhandelingen benodigde tijd tot nog toe altijd groter is geweest dan de periode waarin een nieuw wapensysteem wordt ontwikkeld. Tegen de tijd dat een systeem moeizaam is afgeschaft, is het bo vendien net technisch verouderd. Dwaallicht Geen van die grondfouten, aldps Feld, hoort onvermijdelijk bij het proces van wapenbeheersing. In theorie zou het anders kunnen. Maar dat blijft kennelijk theorie. 'Nadat ik mijn halve leven heb gewijd aan het najagen van wat nu een dwaallichtje blijkt, wordt ik met tegenzin maar onverbiddelijk gedwongen tot de conclusie dat de gebruikelijke aanpak van wapenbe heersing, in de wereld van vandaag eenvoudigweg niet werkt'. En dan redeneert Feld met ijzeren logica door. Als ontwapenen-in- kleine-stapjes de situatie alleen door drs. HobJoppema maar gevaarlijker maakt, zullen we het in grote stappen moeten doen. Op het ogenblik hebben de super - mqgendheden genoeg kernwapens om elkaar en een heel stuk van de wereld niet éénmaal maar vele tientallen malen te vernieti gen. De eerste stap zou moeten zijn, die overcapaciteit weg te wer ken. Dat betekent dat het aantal kernwapens niet slechts met be paalde percentages zou moeten ver minderen, 'maar met een factor twee, drie, tien Daarbij hoeft technisch gezeur over krachtsverhoudingen geen beteke nis. De wederzijdse afschrikking heeft tien jaar gewerkt terwijl de Sowjet-Unie tweehonderd atoomra ketten had en de Verenigde Staten hun arsenaal van een paar honderd opbouwden tot duizend. 'Het zou evengoed werken als geen kern macht meer dan honderd bommen had, en waarschijnlijk beter als ze er nog minder zouden hebben'. We moeten van de strategische ge dachtespelletjes terug naar de ba sis: kernwapens zijn maar voor één ding nuttig: om te verzekeren dat ze nooit meer zullen worden ge bruikt. Daartoe moeten de kernmo- gendheden formeel verklaren dat zij kernwapens niet als eerste zul len gebruiken. China en Rusland hebben zich daartoe bij herhaling bereid verklaard, dus het grootste struikelblok is op dit moment mijn eigen land, aldus Feld. Het Ameri kaanse standpunt in dezen moet zo snel mogelijk om. Plutonium Dat is namelijk ook een voorwaar de voor de aanvaarding van het principe van niet-verspreiding van kernwapens door alle andere lan den, meent Feld. De enige manier om te voorkomen dat splijtbaar materihal niet in verkeerde handen komt, ziet hij in internationaal be heer. Irreëel? 'Als de Verenigde Sta ten, dat bolwerk van vrij onderne merschap, jarenlang in staat was om het beheer over zijn goudvoor raden te verzekeren door ze in Fort Knox op te sluiten, moeten we zeker in staat zijn om een interna tionale Fort-Knox-oplossing te be denken voor het veel kostbaarder en gevaarlijker*plutonium'. Ik maak mezelf niet wijs, schrijft Feld, dat het erg waarschijnlijk is dat mijn aanbevelingen binnenkort werkelijkheid zullen worden. 'Gebo ren optimist als ik ben, geloof ik toch dat het het waarschijnlijkst is dat kernwapens nog tijdens mijn leven opnieuw gebruikt zullen wor den'. En dan volgt zijn indringende op roep tot gezamenlijke actie, een oproep die zich niet richt tot be paalde landen, maar tot een be paald soort mensen. Want Feld waarschuwt dat het een gevaarlijk misverstand is om de wereld in te delen in vredelievende en agressie ve landen, en te denken dat die agressiève landen het probleem vormen. In elk land dat Feld in vijftien jaar internationale contac ten leerde kennen, trof hij mensen aan met éen vreedzame grondhou ding, en mensen die stevig geloven in de noodzaak en het nut van geweld. Zeg maar, bij gebrek aan betere termen, duiven en haviken. Samenwerking Feld Is er diep van overtuigd dat het bereiken van vrede en interna tionale orde meer afhangt van de strijd tussen duiven en haviken in elk land afzonderlijk, dan van on derhandelingen tussen regeringen. Maar volgens zijn ervaring hebben de militaire haviken in deze wereld, stilzwijgend en zonder formele sa menzwering, geleerd hoe zij moeten samenwerken, eikaars positie ver sterken en tweedracht zaaien onder hun tegenstanders. Maar de duiven blijven verdeeld door tegenstrijdige ideologieën. De overleving van de mensheid vereist een. nieuwe aanpak, die, al dus Feld, met de verschuldigde eer bied als leuze zou kunnen aanne men: 'Duiven aller landen, verenigt u. Gij hebt niets te verliezen dan uw planeet'. MOSKOU, LONDEN (UPI, Reuter) Ongeveer 3200 artsen uit acht landen hebben bij de regering van de Sowjet-Unie geprotes teerd tegen de acht jaar werkkamp, die de arts Michael Sjtern zijn opgelegd. De bekende joodse medicus Sjtern werd dinsdag door een rechtbank in de Oekraïne veroordeeld tot acht jaar werkkamp wegens oplichting en het aannemen van steekpennin gen. Het bericht van zijn veroorde ling is verspreid door zijn zoon Viktor. In telefoongesprekken met westerse journalisten zei Viktor Sjtern dat de advocaat van zijn vader van plan was in hoger beroep te gaan. Na de voorlezing van het vonnis had dokter Sjtern gezegd, dat hij met een volkomen zuiver geweten voor de rechters stond. Volgens zijn zoon had hij gezegd dat het vonnis een schandvlek was voor allen die de joden haten. De rechtzaak tegen de 56-jarige arts heeft veel verontrusting ge zaaid onder joden in de Sowjet- Unie. Zij leggen verband tussen de vervolging van Sjtern en het feit. dat twee van zijn zonen naar Israël willen emigreren. overleven. De arts zit al ruim een half jaar in hechtenis en is al danig verzwakt. De openbare aan klager had negen jaar werkkamp tegen hem geëist. Bij het vonnis, dat nu is uitgesproken, zijn ook al zijn bezittingen verbeurd verklaard. Twee Londense artsen stuurden gisteren namens 3200 Europese col lega's een telegram naar president Nikolai Podgorny. Zij vragen de president 'met de meeste spoed in te grijpen' en vragen om aandacht voor de gezondheidstoestapd van dokter Sjtern. De 3200 artsen uit Engeland, de VS, Zwitserland, Ca nada, de drie Scandinavische lan den en Nederland zijn de on dertekenaars van een petitie, die de afgelopen weken is rond gestuurd. In Nederland heeft het solidari- teitscomi'té voor de joden in de Sowjet-Unie verontwaardigd gerea geerd op het vonnis tegen Sjtern. Het comité noemt de rechtzaak een Dokter Sjtern zal zijn straf moeten duidelijke poging tot intimidatie. uitzitten in een werkkamp met 'streng regiem'. Volgens zijn zoon zal Sjtern dat waarschijnlijk niet Het wijst er op, dat bij het proces alle getuigenverklaringen gunstig voor Sjtern waren. Leiders bevrijdingsbewegingen Angola bijeen LOESAKA (AP, Reuter, UPI) De Britse minister van buitenlandse zaken James Callaghan heeft via de Zambiaanse regering de leiders van de Rhodesische nationalisten uitge nodigd voor een gesprek. Dr. Elliot Gabellah, waarnemend voorzitter van de ANC (Afrikaanse raad) deelde mee dat de besprekingen zullen worden gevoerd door hem zelf, Joshua Nkomo, Ndabaningi Si- thole en Edson Sithole. Callaghan is dinsdag in de Zambiaanse hoofd stad Loesaka aangekomen. Premier Ian Smith van Rhodesië zei dinsdag in een nieuwjaarsbood schap dat zich het komende jaar geen dramatische veranderingen in Rhodesië zullen voordoen als gevolg van de ingetreden ontspanning in zuidelijk Afrika. Hij riep zijn land genoten op geen geloof te hechten aan 'wilde speculaties'. Onze rede lijkheid moet niet worden opgevat als zwakheid, dat zou een fatale vergissing blijken, aldus Smith. •Rhodesië zal voor altijd een thuis voor zwarte en blanke Rhodesiërs moeten zijn', zo zei de premier. Rhodesische veiligheidstroepen hebben drie 'zwarte terroristen' ge dood en een vrouw gearresteerd die betrokken zouden zijn bij het do den van vier Zuidafrikaanse poli tiemannen op kerstavond, aldus een mededeling van de Rhodesische regering. In de verklaring worden zeven schendingen opgesomd van het bestand, dat op II december werd gesloten tussen de Rhodesi sche regering en de leiders van de afrikaanse nationalisten. De natio nalistische leiders zeggen de be standsschendingen te betreuren. De boodschap dat de vijandelijkheden gestaakt moeten worden heeft nog niet alle guerrilla-eenheden in het oerwoud bereikt, zo zeggen ze. De constitutionele conferentie over de onafhankelijkheid van Angola zal op 10 januari in Lissabon begin- James Callaghan nen. Dit heeft de regering van Kenia op nieuwjaarsdag bekend gemaakt. Volgens het communique zullen de leiders van de drie nationalistische groeperingen in Angola de bewe ging voor de bevrijding van Angola (MPLA), het Angolese bevrijdings front (FNLA) en de Nationale Unie voor de volledige onafhankelijkheid van Angola (UNITA) vandaag, op weg naar Portugal. Kenia aan doen. Daar zullen zij in Mombassa een beleefdheidsbezoek brengen aan president Djomo Kenjatta. Ook zul len zij proberen tot een gezamenlijk standpunt te komen voor hun con ferentie met de Portugese regering. Hun onderlinge meningsverschillen hebben het overleg met Portugal in de weg gestaan. Diplomaten in Nai robi verwachten echter dat Angola binnen een jaar volledig zelfbestuur zal krijgen. Egyptisch bericht tegengesproken CAIRO (UPI, Reuter) Volgens Egyptische bronnen moet de partijleider van de Sowjet-Unie, Leonid Breznjew, voorlopig het bed houden. Zijn gezondheidstoestand zou de voornaamste reden zijn voor het uitstel van zijn voorgenomen reis naar Egypte, Syrië en Irak. Deze berichten, dinsdag in de Egyptische pers gelanceerd, zijn gisteren direct in twijfel getrokken door diplomatieke waarnemers in Moskou. Zij zeiden over geen enke le aanwijzing te beschikken dat Breznjew ernstig ziek zou zijn. Het ministerie van buitenlandse zaken in Moskou weigerde commentaar te geven op de berichten over de slechte gezondheidstoestand van de partijleider. Volgens de Egyptische bronnen hebben de Egyptische ministers Fachmy en Gamazi, die enkele da gen geleden in de Sowjet-Unie wa ren, Breznjew gesproken terwijl hij in een sanatorium even buiten Moskou In bed lag. Hij zou bij die gelegenheid gezegd hebben, dat hij op aanraden van zijn artsen voor lopig niet naar het Midden-Oosten zou gaan. Waarnemers in Moskou betwijfelen of, als Breznjew inder daad ziek is, het uitstel van zijn reis nu al zou zijn aangekondigd. Men acht het waarschijnlijker, dat politieke meningsverschillen de werkelijke reden voor het uitstel zijn. Dat zou ook verklaren waarom beide partijen totnutoe het stilzwij gen over die redenen hebben be- ward. Egypte en de Sowjet-Unie hebben er beide geen belang bij politieke geschillen openbaar te maken. Israël Bij de grens tussen Israël en Liba non zijn rond de jaarwisse ling botsingen geweest tussen Is raëlische troepen en Palestijnse verzetsstrijders. Volgens Israël zijn daarbij drie Palestijnen omgeko men. Zij sneuvelden kort voor mid dernacht in een gevecht aan de Israëlische kant van de grens. Enkele uren later trokken Israëli sche militairen Libanon binnen. Zij bliezen daar zes huizen op en na men vijf mannen gevangen op ver denking van guerrilla-activiteit. Op de terugweg werden de Israëli's be schoten met artillerie, maar zij ble ven zonder verliezen, althans vol gens de Israëlische lezing. Op oude jaarsavond beschoot Israëls artille rie enkele dorpen in het zuiden van Libanon. Volgens Libanon zijn daarbij vier mensen gewond ge raakt. Libanon stelde het aantal opgeblazen huizen op elf. Het bureau voor de statistiek in Jeruzalem deelde mee, dat er vorig jaar 17.000 immigranten uit de Sowjet-JJnie ln Israël zijn aangeko men. In 1973 waren dat er 33.000. In totaal ontving Israël in 1974 32.000 immigranten, dat ls 46 pro cent minder dan in het vooraf gaande jaar. Jasser Arafat Jasser Arafat, leider van de over koepelende Palestijnse Bevrijdings organisatie PLO, heeft voor 1975 een 'algehele campagne op alle fronten' tegen Israël beloofd. In een interview met het Libanese blad An Nahar zei Arafat, dat '1975 het gevaarlijkste en belangrijkste jaar voor de Arabieren' zou worden. Volgens hem zal 1975 een jaar zijn van toenemende activiteit op mili tair en politiek niveau. RAWALPINDI (Reuter) Koning Feisal van Saoedi-Arabië heeft tien miljoen dollar gegeven voor hulp aan de slachtoffers van de aardbevings ramp in Turkije. Deze heeft in totaal 5200 mensenlevens geëist. Een felle wind die door de smalle dalen van het Karakoram gebergte gierde be- moeilijkt het reddingswerk in het getroffen gebied zeer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9