Was ontruiming van auto-sloperij een onrechtmatige daad? Inbrekers betrapt Agenda van Leiden De zekerheid; dat een Mercedes-Benz, die u in Nederland kooptindeidaad nieuw is, hebtubij de officiële Mercedes-Benzdealer. Enalleenbij hèmbentu zeker van de originele fabrieksgarantie. Ambtswoning Woubrugge mag toch opgeknapt Raad Ter Aar besprak belastingzaken Auto tegen winkelpui Kort geding bij Haagse rechtbank Waarschuwing Jaarwisseling verliep rustig Overval in Leiden werd mislukking vair %hnler-Benz Nieuwe direkteur G.A.B. Lisse Politie trad op in Nieuw-Vennep AGAMBY MEHACOBU LSG wint snelschaaktoernooi Zaalvoetbal in de Rijnstreekhal Geveltoeristen.. Grof vuil Leiden Veemarkt Leiden TROUW/KWARTET DONDERDAG 2 JANUARI 1975 STAD EN REGIO L3 Van onze rechtbankverslaggever VOORSCHOTEN Doorkruiste het gemeentebestuur van Voor schoten het gebruikelijke beleid en pleegde het een onrechtmatige daad, door middel van politiedwang een auto-sloperij aan de Lan- gehorststraat te ontruimen, dit terwijl bij de kantonrechter een civiele procedure omtrent deze aangelegenheid hangende is? Mr. P. de Clercq betoogde namens eiser, dat het onbehoorlijk is han gende de civiele procedure tot ge noemde maatregelen over te gaan.. De kantonrechter had besloten de situatie zelf in ogenschouw te ko men nemen, doch dat is nu niet meer mogelijk. Schutting en loods vallen niet onder de omschrijving van 'bouwwerk'. De gemeente was niet gerechtigd de auto's weg te slepen. De rechtbankpresident, mr. J. H. Blaauw, zal op 7 januari uitspraak doen. (ADVERTENTIE) Deze vraag werd in het kort geding, aanhangig gemaakt bij de president van de Haagse rechtbank aan de orde gesteld, waarbij de autosloper H. A. Straver vorderde, dat o.a. een loods en omheining op het door hem van de gemeente gehuurde terrein, door de gemeente weer zal worden aangebracht. Op 11 december j.l. werd onder politietoezicht tot slopen en ontrui men van het terrein overgegaan. Naar mr. M. C. de Graaf bij het korte geding namens het gemeen tebestuur van Voorschoten uiteen zette, wordt sinds 1972 door omwo nenden geklaagd over de overlast welke wordt ondervonden van de in genoemd straat gevestigde auto sloperij. Het gemeentebestuur moest consta teren, dat o.a. de loods en heining zonder vergunning waren geplaatst en meermalen werd bevolen die te slopen, hetgeen niet gebeurde. De gemeenteraad drong aan op maat regelen en op 5 maart van het vorig jaar werd bevolen binnen een maand een en ander op te ruimen, waaraan niet werd voldaan. Intussen werd bij de kantonrechter een ciciele procedure aanhangig gemaakt. Mr. de Graaf ontkende, dat de gemeente hangende die pro cedure geen maatregelen had mo gen nemen. Er zijn overtredingen van publiekrechtelijke aard begaan zodat aan de eis tot herplaatsing, niet kan worden voldaan. Bij vechtpartij gewond NOORDWIJK Twee flink onder invloed zijnde broers uit Noordwij- kerhout gedroegen zich in een Noordwijkse dancing bijzonder on hebbelijk en vervelend. Zij vielen 'meisjes lastig en toen zij uit de zaak werden gezet geraakten zij slaags met de portiers. Een der dancingbezoekers tuimelde daarbij door een ruit op het terras en liep een diepe snijwonde aan de pols op. De andere broer smeet daarop uit pure boosaardigheid een tegel door de voorruit van een gepar keerde auto, terwijl andere wagens met de vuisten werden bewerkt. De gewonde dronkeman viel in de Hoofdstraat tengevolge van bloed verlies neer. Een dokter hechtte de wonde, waarna hij voor verdere be handeling naar het Academisch Ziekenhuis werd gebracht. Een der dancingportiers werd aan de pink gewond. LEIDEN Volgens de gemeente politie was het in Leiden een rusti ge jaarwisseling. Er kwamen geen meldingen binnen van relletjes, branden bleven uit, kortom politie en brandweer konden binnen blij ven. De enige uitschieter was een stuk vuurwerk dat in een openbare brie venbus uit elkaar knalde. LEIDEN Een man, gekleed in een regenjas en een gebreide gele damesmuts op, kwam het hulppost kantoor van de heer Spoor aan de Johan de Wittstraat binnen. De zoon van de eigenaar werd bedreigd rqet een revolver. De overvaller werd duidelijk gemaakt dat h et geld al door de PTT was opgehaald. De man, ongeveer 25 jaar oud, schrok geweldig toen de heer Spoor sr., plotseling achter hem stond en vroeg of het wel echt om een over val ging. De overvaller ging er van door in een auto, waarin een twee de man zat. LISSE De heer G. F. B. Maas, directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Lisse, omvattend de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassen- heim, Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout, zal per 1 januari de dienst met vervroegd pensioen verlaten. In een schrijven deelt het directoraat-generaal voor de ar beidsvoorziening mee, dat het met de heer Maas een uiterst nauwgezet en constructief directeur verliest en wordt het zeer betreurd, dat zijn gezondheidstoestand aanleiding is tot zijn vervroegd vertrek. Er bestaat gelegenheid van de heer Maas afscheid te nemen op vrijdag 31 januari van 15.00 tot 17.00 uur in het GAB te Lisse. Eveneens met ingang van 1 januari is benoemd tot directeur van het GAB de heer J. G. van Gellekom, die reeds enkele jaren als adjunct- directeur aan dit bureau verbonden is. NIEUW-VENNEP De -jaarwisse ling is in Haarlemmermeer over het algemeen rustig geweest. Alleen in Nieuw-Vennep moest de politie op treden, omdat in het centrum, bij de Venneperbrug, jongens en meis jes de afbakeningsplanken die bij de Schoolstraat stonden, weghaal den en in brand staken. Het bleef ook niet alleen bij het afsteken van rotjes, gillende keu kenmeiden etc., ook werden perso nenauto's met stenen bekogeld, waardoor nogal wat schade werd aangericht. Het wegdek bij de Ven neperbrug (asfalt) smolt. Er volg den geen arrestaties. De politie ver onderstelt dat de Vandalen voor het merendeel afkomstig waren uit de nieuwe wijk Linquenda. Druk bezocht festival in Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Het driedaagse Midwinterfestival in de Vespohal is bezocht door 3100 jongens en meis jes. Zij konden knutselen, met klei werken, knippen, plakken, panne koeken bakken en eten, zich ver kleden en volksdansen, naar de film kijken en melk drinken. Dat alles voor een gulden per dag. Behalve de vaste staf van veertien man, waren er nog eens 120 helpers en helpsters. Omdat het 't eerste lustrum betrof bracht drumband 'I- rene' zaterdag een show in de hal en besloot de cabaretgroep Hokus Pokus het midwinterfestival met een uitstekend programma. Vrijdagmiddag werd het festival ge opend met een komische act van het clownsduo Knip en Plak. LISSE De jeugdafdeling van de Sportclub Lisse organiseert op 5 jan. een bosloop over een afstahd van 4 en 8 km. Aan deze bosloop kan iedereen deelnemen: hardlo pers, trimmers en wandelaars. De inschrijving is vanaf 11.00 uur aan de kantine Spekkelaan. Aanvang 13.00u ur met start aan de Sintel- baan op het Sportpark. Fabrieksgarantie wordt door de fabriek en haar officiële importeur namelijk uitsluitend gegeven op wagens in de eerste hand en alleen wagens, bij de officiële dealer gekocht, zijn wa gens in de eerste hand. Als anderen in Nederland - buiten desorganisatie staande - u „fabrieks garantie" of zelfs „volledige fabrieksgarantie" aanbieden, bieden zij meer aan dan ze mogen en dan 'ze wa'a'r kunnen maken. Pas dus op. Alleen als u een Mercedes bij de officiële Mercedes-Benz dealer koopt, hebt u de zekerheid dat u ook inderdaad de eerste eigenaar bent. Alleen dkn hebt u de zekerheid van de originele fabrieks garantie. Bij de officiële dealer bent u ook zeker van service en onderhoud, door vakkundig, door de fabriek en importeur geschoold personeel, met van fabriekswege voorgeschreven apparatuur. Alleenvertegenwoordigers voor Nederland van Daimler-Benz A.G. Mercedes-Benz personenwagens, Reactorweg 25, Utrecht. Tel. 030 - 451911. Mercedes-Benz en Hanomag-Henschel bedrijfswagens, Reactorweg 25, Utrecht. Tel. 030 - 4519 22. Een lijst van officiële Mercedes-Benz dealers sturen wij u op aanvraag gaarne toe. /u.aweo-73 LEIDEN De geschorste raadsver gadering van 20 december zal wor den voortgezet op maandag 13 en dinsdag 14 januari. Beide vergader ingen beginnen om half acht. Er zal worden gesproken over het fi nancieel kader voor 1975. WOUBRUGGE Op vrijdag 3 ja nuari worden op het terrein aan de Bateweg om zeven uur 's avonds kerstbomen verbrand. De jeugd wordt verzocht de opgehaalde bo men daar te brengen. LEIDEN Het traditionele zestallensnelschaakkampioenschap van de LSB is dit jaar gewonnen door het eerste team van LSG. In tegenstelling tot vorig jaar kon LSG dit jaar wel op zeer heftige tegenstand rekenen: Philidor was weer bereid om met een sterke formatie de titel te proberen hero veren, terwijl ook Voorschoten heel wat kopstukken opgetrommeld had. In Holiday-inn beloofde het dan ook een spannende zaak te gaan GS in het ongelijk gesteld TER AAR In een extra vergade ring heeft de gemeenteraad van Ter Aar met algemene stemmen de verordening op de heffing van de onroerendgoedbelasting, met in gang van 1976, vastgesteld. In de discussie hadden diverse raadsleden vragen over de vaststel ling van de taxatiewaarden. 'Een vrij en onafhankelijk bureau is hiervoor gekozen', antwoordde bur gemeester Van de Poel, maar hij zei, dat niemand kan garanderen dat elke taxatie een schot in de roos zou zijn. Er komt een goede voorlichting aan het publiek en de commissie financiën en de commis sie agrarische zaken zullen gesprek ken hebben met de taxateurs. Een commissie voor de behandeling van bezwaarschriften m.b.t. de nieuwe belastingmaatregel zal er eveneens komen. Het gelijktijdig onderbrengen van de rioolbelasting in de nieuwe on roerendgoedbelasting tast de extra marge van belastinginning aan en werkt onbillijk voor degenen die niet op het rioleringsnet zijn aan gesloten, aldus de toelichting van B. en W. hierop. De raad besloot tevens tot intrek king van de verordening op de heffing van baatbelasting, die in de loop van de tijd als onbillijk werd ervaren. De laatste raadsvergadering van dit Jaar had een 'vuurwerkslot', toen in de rondvraag de raadsleden v. d. Vliet en Groeneveld B. en W. ter verantwoording riepen over een brief, die wel was binnengekomen maar nooit was beantwoord. Raads lid Groeneveld weet dit aan de gang van zaken bij de secretarie, waarvoor hij van burgemeester Van de Poel een vermanend antwoord kreeg. De voorzitter betreurde het wel, dat dit zich had voorgedaan en beloofde te trachten met de be langhebbende adressant tot een ak koord te komen. WOUBRUGGE Na bijna 3 jaar leeggestaan te hebben zal de fraaie ambtswoning van de burgemeester eindelijk mogen worden gemoder niseerd en opgeknapt. Hiermede is dan een einde gekomen aan een slepende procedurekwestie, die be gon, toen GS hun goedkeuring ont hielden aan een raadsbesluit, om 125.000 beschikbaar te stellen voor verbouw en opknappen van dit uit 1928 daterende fraai gelegen pand aan de Woudwetering. Het werd in 1942 door de gemeente aangekocht van burgemeester Bod- dens Hosang. In maart 1973 beslisten GS, dat 'Oud-Zoeterwoude' wil grotere monumentenlijst ZOETERWOUDE Met instem- ming heeft het bestuur van de Stichting 'Oud-Zoeterwoude' kennis genomen van de definitieve vast stelling van de Monumentenlijst, alsmede van het feit, dat het ge bied, waar zich de fundamenten bevinden van het Huis Zwieten, is geplaatst op de Archeologische Mo numentenlijst. Het bestuur is ech ter van mening dat er in Zoeter- woude nog wel meer gebouwen en plekjes zijn die waar zijn om be waard te blijven. Daarom zal alles in het werk worden gesteld om te trachten ook in die gevallen plaat sing op de Monumentenlijst te ver krijgen. Met de Bond Heemschut en 'zuster'-verenigingen zal daartoe nauw contact worden onderhouden. Pater P. Speirings en de heer J. Schouten zullen gezamelijk foto's gaan maken in het dorp, Zuidbuurt en Weipoort om de thans nog res terende mooie plekjes wast te leg gen voor het archief van de Stich ting. Pater Speirings heeft inmid dels ook foto's gemaakt van de N.H.-dorpskcrk. Deze worden ver kocht in Ons Huis. De opbrengst is bestemd als 'n bijdrage in de her- stelkosten van het kerkdak. Begin volgend jaar bereikt de Stichting het eerste lustrum. In dit verband wordt gedacht aan eén tentoonstel ling in 1975. NOORDWIJK Patrouilles van de Noordwijkse politie arresteerden bij een snelle aktie een 26-jarige kan toorbediende en een drie jaar jon gere autohandelaar, beiden woon achtig te Lelden, die op heterdaad betrapt waren bij een inbraak in een villa aan de Duinweg. Omwonenden zagen even na mid dernacht een drietal jongelui uit een auto stappen en op de door een bejaard echtpaar bewoonde villa toelopen. Even later klonk glasge rinkel. Men waarschuwde de politie, die met verscheidene wagens uit rukte en de omgeving afzette. Bij de nadering van de politie sloegen de inbrekers op de vlucht, maar korte tijd later konden twee van hen worden ingerekend. Zij werden aan het politiebureau ingesloten. Ook de auto werd aan het politie bureau gedeponeerd. Beide daders waren bekenden van de politie. Van de derde man, wiens identiteit bekend is, heeft men de opsporing verzocht. He' inbrekersgilde heeft de laatste tijd in Noordwijk weinig geluk. In een kort tijdsbestek is het reeds voor de derde keer dat zij op heter daad door de politie werden gegre pen. voor dit doel hoogsten 50.000 mocht worden uitgetrokken, reden waarom de raad in april 1973 be sloot hierover in beroep te gaan bij de Kroon. Daar dit advies wel erg lang uitbleef, nam de raad op 21 november unaniem een motie aan, waarbij er bij de minister van Bin nenlandse Zaken werd aangedron gen nog dit jaar een uitspraak te doen. Bovendien stelde het CHU- kamerlid op 26 november een vraag aan de minister over deze slepende procedure. Net na kerstmis kwam het ant woord van de minister, waarbij ge steld werd, dat alsnog goedkeuring werd verleend aan het raadsbesluit, om 125.000 beschikbaar te stellen. Mede doorslaggevend was onder meer, dat het onderhoud in het verleden enigszins is verwaarloosd en dat eventuele verkoop van het pand niet beslist voordeliger zou zijn dan de bouw van een nieuwe ambtswoning. Voor het beschikbaar gestelde bedrag zal ondermeer het totaal verouderde sanitair worden gemoderniseerd, een nieuwe cv worden aangelegd, terwijl op de zolderverdieping extra ruimte wordt gemaakt voor slaapkamers. Het ge zin van de burgemeester bestaat uit vijf personen. De eerste burger van de gemeente zal weer zijn onderge bracht in een representatieve en stijlvolle ambtswoning, het fraai aan het water gelegen Jacobswou- de. ALPHEN AAN DEN RIJN Ruim zestig jonge voetballers in de dop en een groot aantal supporters heb ben zich de hele maandag bezig gehouden met een zaalvoetbaltoer nooi in de Rijnstreekhal. Om half negen al startte de eerste wedstrijd in de twee poules, waarin zes plaat selijke voetbalclubs vertegenwoor digd waren: Alphense Boys, ARC, Zwammerdam, Alphia, Alphen en Aarlanderveen. Bij de E-junioren (8- en 9-jarigen) werden de finalisten Alphia en Al phen gediskwalificeerd omdat er niet gerechtigde spelers meededen. Daardoor werd ARC eerste en ont ving het de wisselbeker en een gouden medaille, beschikbaar ge steld door de organiserende Al phens Sportstichting. Aarlanderveen werd tweede, Alphense Boys derde. Bij de D-junioren (10- en 11-jari- gen)kwam ARC weer als winnaar te voorschijn. In de finale versloe gen zij Alphia met 4-1. Alphen veroverde de derde plaats door met strafschoppen van Alphense Boys te winnen. Ook hier als eerste prijs een wisselbeker en een gouden me daille. De tweede en derde plaats werden beloond met respectievelijk een zilveren en bronzen medaille. worden. Niemand werd ln deze ver wachtingen teleurgesteld: daarbij mocht voorzitter Van Boekei van de LSB zich nog verheugen op een rekordopkomst van 29 zestallen. Lange tijd ging de strijd tussen Philidor en LSG gelijk op; een verrassende 6^-5% nederlaag te gen Voorschoten 1 werd door de Adler-boys weer ruimschoots ge compenseerd met een forse zege op de LSG-rivalen (7,5-4,5). De onze kerheid over de winnaar bleef ech ter tot het laatste moment bestaan, tot ieders stomme verbazing bleek zlefs na optelling van het punten totaal dat beide zestallen met 75,5 bordpunten precies gelijk geëindigd waren. In de hierop volgende be slissingsmatch betoonden de LSG- ers zich duidelijk schakers met de betere conditie: met 8-4 ging Phili dor het schip in. Het winnende zestal bestond uit Baart, Sikkel, Wiebes, Bakker, Mieremet (topsco rer in de eerste klasse met 19 punten uit 20 ontmoetingen) en Noordijk, die zich een waardig in valler toonde voor de niet versche nen Smout. Voorschoten 1 werd met 66 punten goede derde. De tweede klasse leverde ook al een Lissense hegemonie op, de hoogste eer was hier voor Lisse B dat maar liefst 78,5 punt vergaarde. Tweede werd Katwijk B, ondakns het feit dat de Katwijkers de Lisse reserves met 7-5 wisten te kloppen. Katwijk B kwam op 66 punten. Topscorers in de tweede klasse waren Van Duren (Voorschoten), Van Dijk (Lisse), en Jansen (LSG), in de derde klasse bereikte LSG-er Hey- loo de hoogste eretrede met de imponerende 15,5 uit 16. NOORDWIJK Een be woonster van een flat aan de Beeklaan riep de hulp van de politie ln, omdat zij te kam pen had met watersnood van af de bovenverdieping. Het vocht gutste haar flatwoning binnen en tot overmaat van ramp bleken de bovenburen met vakantie in het buiten land te zijn. Een sleuteladres was ook niet bekend. In arren moede riep de bewoonster de hulp van 'de sterke arm' in. Als volleerde acrobaten ba lanceerde even later een tweetal polltemannen aan de gevel van de flat. Zij slaag den erin naar het balkon van de tweede etage te klauteren. Daar bleek een afvoer ver stopt te zijn. De patrouille verhielp het euvel, waarna het overvloedige hemelwater weer zijn normale uitweg zocht. RIJNSBURG Op donderdag 2 ja nuari gaan de Rijnsburgse brand- bestrijders langs het Oegstgeester- kanaal hun Jaarlijkse kerstboom verbranding houden. Naast de Noordwij kerweg zullen zij de kerst bomen in ontvangst nemen. Per kerstboom geven zij één reep cho colade. Zij zullen 's middags van 3.30 tot 5.30 uur present-zijn om de kerstbomen ln ontvangst te nemen. Om 5.30 uur 's middags zal zij de rode haan kraaien. LISSERBROEK De kerts boom verbranding zal in Llsserbroek plaats vinden op vrijdag 3 jan. De kerstbomen kan men inleveren vanaf 4 uur. DONDERDAG 2 JANUARI spreekuur soc. DIENST APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen tot 31 dec. 8 uur door de apotheek Reijst. Steenstraat Lelden, en de apotheek Voorschoten. Van 31 dec. 17,30 tot vrijdag 3 Jan. door de Zuider apotheek. Lammenschansweg Lelden, en de apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp. FILMS IN LEIDEN TOT 9 JANUARI: Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239: 'Pas op we slaan erop' 14 jaar. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Camera: Hoge woerd, tel. 24919 'Hoe vang lk een man?' 18 Jaar, dag. 19.00 en 21.00 uur Nachtvoorstelling 'Play it again, Sam'. Een 'Woody Alan-film 18 Jaar, 23.30. Kindermatinee: Een Louis de Fu- nès film 'Gendarme op drift', dag. t.m. dinsdag 7 ja. 14.30 uur. Studio; Steenstraat 39, tel. 33210: 'Marie ke van Nlmhwegen' geprolongeerd 18 Jaar. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zon dags óók 16.45 uur. Lido: Steenstraat 39, tel. 24130: 'Tehe man with the golden gun'. ,De nieuwste James Bond-fllm. Geprolongeerd. Tijden zie Studio. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414: 'Karate Aamzone's 18 Jaar dag. 19,00 en 21.15 uur. Nachtvoorstelling: 'Het eiland der wrede vrouwen' 18 Jaar. 23.30 uur. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875: 'Robin Hood' (Walt Disney) a.l. dag. 14.30 19.00 en 21.15 uur. Zondag 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Bezoekuren ziekenhuizen: St. KHsnbeth- ziekenhuls: Kiasseafdellngen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur, van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kraamaf- deling dagelijks van 11.15 tot 12 uur (alleen v. echtgen.), van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kraamafdellng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18.30 uur. CCU (Hartbewakenlng) dagelijks van 14.15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19.30 uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14.30 uur en van 18.30 tot 19 uur. Diaconessenhuls: Middagbezoekuur 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zondag 11-12 uur en 14 tot 16 uur; eerste klasse de gehele dag. Annakllnlek: Klasse ardellng' van 13.30 tot 16.30 uur, van 1830 tot 2000 uur; Derde klasse van 13-30 tot 14.30 uur. van 1830 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de oudere, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 1930 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patlén- dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek- ken. Alphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19 30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18 30 tot 19 30 uur; Kraam afdellng 13.30 tot 14.16 uur, alleen ZOETERWOUDE Gisterochtend om tien voor elf is een 45-jarige inwoonster van Zoeterwoude met haar auto tegen de winkelpui van een kruidenierswinkel aan de Wei- poortseweg 44 gebotst. Ze kwam met haar auto vanaf de Nieuwe Weg. Ze nam op de T-splitsing bij de Weipoort-se weg de bocht niet goed, toen ze rechtsaf sloeg en kwam daardoor op de linkerweg helft terecht, waarna de auto de winkelpui ramde. De winkeldeur raakte ontzet en er ontstonden scheuren in de gevel van de winkel. De autobestuurster en haar negen jarig dochtertje liepen glasverwon dingen op en zijn naar het St. Elizabeth Ziekenhuis overgebracht. Het pand naast de winkel is enkele weken geleden reeds voor de twaalfde keer door een auto ge ramd. Ad van Ommen captain van Nederlandse ploeg in Zeskamp Speciaal ALPHEN Tot de televisietradities rond de jaarwisseling behoort de laatste jaren een 'Zeskamp speci aal'. Dit initiatief van de BBC werd vorig jaar ln Italië gehouden. Ne derland was daar toen ook bij. Niet zoals in voorgaande jaren met een Zeskampploeg, maar met een team van befaamde ex-sportcoryfeeën. Ook dit jaar zal een dergelijke ploeg aan deze wedstrijd deelne men. De opnamen werden begin ddecember gemaakt in het Schotse wintersportcentrum Aviemore, waar al eerder werd gespeeld. De eerste dag werden enkele spelen uitge voerd op het dorpspleintje van Aviemore en de tweede dag werden nog eens twee wedstrijdonderdelen opgenomen in de kunstijshal. 'It 's a knock out special', een gezamenlijke produktle van BBC/BRT/NCRV/RAI, kende slechts één probleem: Aviemore had op het moment van de opna men nog geen sneeuw gezien. De plaatselijke brandweer heeft dit probleem echter vakkundig opge lost. De Nederlandse ploeg, die aantreedt tegen teams uit België, Italië en Schotland, ziet ër als volgt uit: Keetie Hage, Ada Kok, Els Spruit, Erica Terpstra, Ria van Velzen, In eke van der Velde, Jan Bols, Nico Chiotakis, Anton Gcesink, Jan Jan sen, Arie Klein, Piet van der Lans en Eddy Pieters Graafland. Captain van de Nederlandse ploeg is, evenals vorig Jaar, KLM-gezag- voerder Ad van Ommen, die eerder met de Zeskampploeg van Alphen aan den Rijn triomfen behaalde en twee jaar geleden in het nieuws kwam door de ruim 42 kilometer klassieke route van Marathon naar Athene lopend af te leggen in 3 uur en 49 minuten. 'Zeskamp Speciaal' wordt voor Nederland gepresen teerd door Dick Passchier en van commentaar voorzien door Barend Barendse. Het begint om 20.21 uur op oudejaarsavond op Nederland 1. LEIDEN Donderdag 2 januari wordt in de volgende straten grof huisvuil opgehaald: Lammen schansweg (beide zijden van Zoe- terwoudsesingel tot Station). Ka- merlingh Onnesplein, de Sitterlaan, v.d. Waalsstraat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kapteynstraat, v.d. Waalsplein, van Bemmelen- straat, Lorentzkade, Zeemanlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Rooze- boomstraat, M. Treublaan, Stlelt- jensstraat, Franchimontlaan, v.d. Hoe venstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyer- incklaan, Temminckstraat, Surin- garstraat, Burggravenlaan, Asser straat, Scholtenstraat, Modderman straat, Oppenheimstraat. Vrijdag 3 januari komt de kraak wagen in deze straten: Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerk- steeg, Pelikaanstraat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werf straat, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Greven- straat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Sin gel (van Houtmarkt tot Mare), Lange Zandstraat, Volmolengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Em- mastraat. Baatstraat, Haarlemmer straat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekersdijk, Scha- pensteeg, Goegerritsteeg, Prinsses- sekade. Turfmarkt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nwe. Beestenmarkt, Kort Galgewater, Morsstraat, Smid- steeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnevestgracht, St. Aagten- straat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singe (van Mare tot Turf- marktbrug), Fokkestraat. Cursus 'Verenig de naties' LEIDEN in het kader van de politieke scholingscursussen voor de vrouw, organiseert de werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van een aantal vrouwenorganisaties op 15, 22, 29 en 5 februari de cursus 'Verenig de Naties'. De cursus wordt gehouden in één der zalen van de Zulderkerk aan de Lammenschans weg (buslijnen 13, 14, 40, 41, 42 en 46). De cursus bestaat uit 4 lessen tw. 4x een ochtendcursus van 9.30- 11.30 uur of 4x een avondcursus van 20.00-22.00 uur. De lessen han delen over internationale betrek kingen. Europese integratie, de Verenigde Naties en de NAVO. Inlichtingen en aanmeldingen tel. 31335, 92962 en 52773. LEIDEN Aanvoer dinsdag 31 decem ber. Slachtrunderen 175, gebrulksvee 178, graskalveren 41. vette kalveren 1, nuchte re kalveren 2196, pony's 2, varkens 43. lopers 45, biggen 855, schapen of lamme ren 374, bokken of geiten 34. Prijs Nuchtere slachtkalveren 1,25-2.00 pr kg lev. gew., melk- en kaïrkoeien 1425- 2075 p st, varekoolen 775-1600. graskalve ren 450-1000, nuchtere kalveren voor fok of mesterlj rood 100-310, zwart 75-265, lopers 110-135. biggen 77.50-87,50. schapen 100-170. lammeren 160-235, drachtige zeu gen 400-550, gelten 30-70.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3