Uit de weekbladen Een zinloze matinee op nieuwjaarsdag Andriessen Rode familie Brugmans Taalverloedering Museum Volksfront WD naar links? Dertig jaar Geen uitkeringen voor werklozen met minimum-inkomen Burmah Oil krijgt steun van regering Den Uyl 'gelukkig' bij eind van 1974 FAMILIEBERICHTEN LANDVANJAHWE LAND VAN JAHWE TROUW/KWARTET DONDERDAG 2 JANUARI 1975 4 BINNENLAND K15 Vrij Nederland: Na onder andere de ministers Vre- deling en Westerterp wordt deze week ln Vrij Nederland Frans An driessen, de politieke leider van de KVP door Bibeb onder handen ge- nomen. Westerterp behoort niet tot zijn persoonlijke vrienden, zegt hij, evenmin trouwens als Den Uyl, maar dat wisten we zo langzamer hand al. Diepe bewondering koes tert Andriessen voor minister Van Agt. 'Ik vind Van Agt een heel knap, eerlijk, integer man, bereid voor zijn overtuiging te leven en trouw aan zijn idealen en vrienden. Het Is iemand die niet zo makkelijk communiceert, maar wij begrijpen elkaar met weinig woorden. Een erudiet man, dat trekt me erg aan. Daar kan je een noop van leren. Hoewel niet zo'n zeloot' (zoals bij voorbeeld Den Uyl) doet het An driessen pijn dat hij als een 'gewel dig cryptisch' en 'tactisch opere rend' politicus te boek staat. 'Ik ben ook romantisch, meer dan op pervlakkig bezien lijkt.' Andriessen was graag lid van hei Europese parlement geworden. Rudi van Meurs doet uit de doeken wat dat parlement voorstelt en vooral wat de parlementariërs in Straatsburg uitvoeren. Uit de mond van de (teleurgestelde Europeaan) drs. G. M. Nederhorst tekende hij: 'Het Europese parlement is één grote kermis. Allemaal mensen driftig in de weer met stapels dossiers. In werkelijkheid voeren ze geen barst uit; ze maken zich druk om niets.' Een halve pagina wordt in beslag genomen door 'de dage lijkse problemen van de zieleher- der' en een hele door de problemen van de redacteuren van Trouw- Kwartet, waarbij de lezer, naar de woorden van de auteur, Gerard Klaassen, 'een vat vol tegenstellin gen' wordt voorgeschoteld. HP Haagse Post: De redactie van de Haagse Post laat opgelucht weten dat van buiten af geen aanslagen op het karakter van het blad meer te duchten zijn nu de .banden met Elsevier zijn verbroken. Met ingang van 1 janu- api 'ïs de HP een uitgave geworden van de BV Haagse Post i.o.. die voor commerciële en administratie ve dienstverlening en samenwer kingsovereenkomst zal sluiten met de BV Weekbladpers, die onder meer Vrij Nederland uitgeeft. VN en HP behoren tenslotte een beetje tot de zelfde 'rode familie', waar over ook het gesprek tussen Vara- voorzitter André Kloos tn twee HP- redacteuren gaat. Al komen daarin voornamelijk de 'familieleden' PvdA, NVV en Vara ter sprake, ook de 'linkse weekbladen' worden ln het onderonsje betrokken. Kloos vindt dat die 'linkse weekbladen' de vuile was van bijvoorbeeld de VA RA niet bulten moeten hangen. 'Verbitterd' merkte hij op: 'Ik heb me altijd ingespannen om linkse weekbladen in stand te houden, maar soms betwijfel je wel eens of je daar mee op de goede weg bent.' A. J. Heerma van Voss houdt zich bezig met de interne problemen die mede tot ondergang hebben geleid van Dennendal en de Pompekli- niek. Hij concludeert: 'Het beginsel dat de verantwoordelijkheid aan de basis moet liggen blijkt geen ga rantie tegen ernstige interne moei lijkheden te zijn, en evenmin tegen een totalitair soort uitwassen.' De Tijd: Onder het motto 'Praten met Brug mans' doet Leo Rijkens in De Tijd verslag van een gesprek met prof. Hendrik Brugmans, vooralbe kend geworden door zijn ijveren voor het Europees federalisme. Hij vat zijn bevindingen als volgt samen: 'Het is duidelijk:p rof. Brugmans is best een beetje een Europese chauvinist. Hij heeft het haar kort geknipt. Hij praat keurig en zelfs licht bekakt. En hij heeft zo zijn bezwaren tegen abortus en pornografie. Jammer al leen dat hij voor de voedsel- planning Ln niet-kapitalistlsche zin is en vóór de actie van de Amster damse Nieuwmarktbuurt en vóór een open katholicisme. Wat moet je met een man die zo zondigt tegen de etlkette van de etikettenplak- kers? Maar goed dat hij veilig in België zit.' Hoofdpijnpillen en grieptabletten zijn binnenkort alleen nog maar op doktersrecept verkrijgbaar. Ten be hoeve van de reportage 'De slag op het akkertje' vroeg De Tijd com mentaar aan onder andere een fa brikant van Chefarine. De fabri kant heeft 'toch echt persoonlijke bezwaren tegen zo'n overheidsin grijpen.' Hij vraagt zich af: 'Waar om moet men meer dan 99 procent van de gebruikers iets afnemen waarbij ze alleen maar baat vinden, omdat één op de. zoveel honderd gebruikers misbruik maakt. Ver moedelijk nog door een psychische afwijking ook?' Dienstweigeraar Cees Vellekoop hield in de gevangenis ten behoeve van De Nieuwe Linie een dagboek bij: op een 'trieste dag' noteerde hij: 'Vandaag werd hier een Turkse jongen binnengebracht en opgeslo ten, omdat hij geen verblijfsver gunning had. Hij heeft niets mis daan. Alleen al zijn aanwezigheid in Nederland blijkt voldoende re den te zijn om hem op te sluiten'. Op dezelfde pagina schrijft Geert Mak over de voorstellen van Van Agt inzake de beroepsmogelijkhe den voor buitenlanders onder de kop 'Van Agt, denk 's aan een buitenlander op z'n tijd voor de aardigheid'. Het artikel is heel wat grimmiger dan die kop doet ver moeden. Elseviers Magazine: De schrijver van vaak puntige ca baretteksten, Michel van der Plas, beklaagt zich in Elseviers Magazine op weinig puntige wijze over de verloedering van de taal en stelt voor om 1975 uit te roepen tot 'het Jaar van het Herstel van Je Moers Taal door Radio- en Televisiespre kers'. Hij lijkt het te menen. Ook Elsevier verdiepte zich in het reilen en zeilen van het Europees parlement. Voorzitter Cees Berk- houwer meldt, dat er in het Euro pese parlement minder wordt ge praat dan in de Tweede Kamer. 'Vorige maand heb ik een debat gehad met Ortoli en de Franse minister die daar de raad vertegen woordigde over de resultaten van de top, dat hebben we in één ach ternamiddag afgemaakt'. Minister Van Agt duikt ook op in een gesprek met Haya van Some ren. De scheidende VVD-voorzitter vond het 'walglijk' dat Aantjes de VVD 'de club van halen-hebben- houden' noemde; zij voegt daaraan toe: 'Ik ben blij dat er ook nog mensen als Van Agt zijn, die open lijk verklaren dat er met ons best te regeren valt en dat we niet rechts zijn'. 1 De Groene Amsterdammer: De Nieuwe Linie: De Nieuwe Linie geeft een over zicht van de reacties die het artikel van André van der Louw in dat blad over een bundeling vari alle linkse krachten heeft opgeroepen. Zoals al uit de dagbladen duidelijk was geworden, zijn de geesten nog niet rijp voor een 'volksfront', een term die overigens niet door Van der Louw zelf gebruikt is, zoals ook De Nieuwe Linie opmerkt. De hoofddirecteur van het Rijks museum, dr. A. van Schendel, zegt in een gesprek met De Groene Am sterdammer, ter gelegenheid van zijn naderend afscheid, dat je de mensen in een museum niet moet laten verdrinken. 'De grote vijand van de musea is de vermoeidheid, doordat je teveel laat zien. Wat wij laten zien, is al bijna te veel'. De 'linkse boer' Wim Schermerhorn, melkveehouder in de Schermer, onthult, dat Amsterdammers in veel dorpen gebruik hebben ge maakt van de politieke laksheid van de plaatselijke partij-afdelin- gen. 'Zo doet het verbazingwekken de verschijnsel zich voor, dat ln typische plattelaridsgewesten bij de progressieve partijen de politieke dienst steeds vaker wordt uitge maakt door mensen, die in feite Amsterdamse belangen vertegen woordigen. Zij hebben er geen weet van, dat zij in een cultuurland schap wonen'. Accent: Accent vindt dat het vertrek van VVD-voorzitster Haya van Someren op een hoogst ongelukkig moment is gekomen. Wat blijft er nu over van de strakke Wiegel-lijn, vraagt H. E. Janszen zich af: 'Zouden de liberalen bij een toekomstige vrij age met het CDA een blauwtje lo pen, dan zouden zij, om uit hun isolement te willen komen, moeten gaan lonken in de richting van het links-progressieve kamp. Dat laatste mag dan nu nog heel onwaarschijn lijk klinken, in de politiek gebeu ren meer vreemde dingen'. Accent zocht Rudi Carrell op ln met liefde voor zijn vaderland: 'Be staat er nou geen fijnere knollen tuin dan Holland?' Verder o.a. nog een interview met het PvdA-Kamerlid Nel Barendregt in het kader van het Jaar van de Vrouw: 'Vrouwen mogen hoogstens gelijk zijn aan de man, nooit beter', zegt ze. En elders in het gesprek: 'Ik wil niet gelijk zijn aan de man, wel gelijkwaardig'. Hervormd Nederland: Stilstaand bij de dertigste Jaargang heeft Hervormd Nederland deze week zijn kolommen gewikkeld in een oude (1946) en een nieuwe voorpagina. De oude voorpagina stamt uit de tweede jaargang en bevat een nieuwjaarsbeschouwing van ds. F. H. Landsman, die de redactie ook in 1975 nog het lezen waard, vindt. De gastkolom is deze week voor Arie Groenevelt, die daarin de hoofdredacteur van Elsevier van katoen geeft: 'Hij noemt mij een gevaar voor de samenleving, die mensen geestelijk kapot maakt, als ze economisch niet meer bruikbaar zijn. En met hen houd ik me bijna dagelijks bezig.' De 'echte voorpagina' (ditmaal op de achterzijde) bevat een interview met radio-pastor Alje Klamer uit Hilversum: 'Ik vind eerherstel van de biecht, niet zoals de roomsen dat formeel bedoelen, eigenlijk erg nodig. Mijn ervaring Is dat mensen te weinig mogelijkheden hebben om hun ellende eens uit te praten. Daar zouden een hele hoop mensen In deze maatschappij ontzettend mee geholpen zijn. Nu blijven ze rondlopen met een enorm schuld gevoel waarin ze hun eigen rechter èn beklaagde zijn.' Van een verslaggever DEN HAAG Staatssecretaris Mertens (sociale zaken) is niet be reid om werklozen in de laagste inkomenscategorieën een uitkering ineens te geven. De heer Mertens zegt dit in een brief aan organisa ties die daarom hadden gevraagd. Hij wijst erop dat een uitkering ineens voor deze groep werklozen onrechtvaardig zou zijn tegenover de mensen die het minimum loon verdienen. De minimumdaglonen in de werkloosheidswet en de wet werkloosheidsvoorzieningen worden immers zó vastgesteld dat de kost winners en de niet-kostwlnners bo ven de 35 Jaar netto niet minder ontvangen dan het netto-mini mumloon. De staatssecretaris zegt ook dat naast de werklozen nog honderd duizenden ln dezelfde moeilijke fi nanciële positie zitten, zoals AOW- ers zonder bedrijfspensioen, de mi nimum WAO-trekkers en de men sen die bijstand ontvangen. Hij wijst erop dat de regering inmid dels advies aan de SER heeft ge vraagd over een structurele verho ging van het minimumloon. door Jac. Kort Het Nederlands Blazers Ensem ble met vogelmaskers, zoals het. woensdagmiddag op de Nieuw jaarsmatinee in het Amster damse Concertgebouw speelde. Joop Reinboud presenteert voor de KRO de documentaire 'De Weermachinerie', een co-pro ductie van tv-stations uit zes landen. AMSTERDAM 'Kunst voor allen'. Dat is een leus geweest van de eerste helft van de twintigste eeuw. Goedkope kaartjes voor theater en concert, zodat ook de laagstbetaalden aan het culturele leven konden deelnemen. Inderdaad is hierdoor enige uitbreiding gekomen van het concert- en theaterbezoek, dat niet langer tot de 'hogere stand' bleef beperkt. Maar 'allen' bleef een vrome wens. De 'gewone man' lieth et afweten. Na de tweede wereldoorlog onder ging de leus een kleine, maar be langrijke wijziging. Het werd 'Kunst I DOOR allen'. (Volks-)muziekscho- len moesten de kinderen aktief bij de muziekbeoefening betrekken, ook en juist die van de laagstbe taalden. Wanneer we de cijfers be studeren met betrekking tot deze instituten en hun leerlingen, dan is ook van deze leus wel iets terecht gekomen, maar van een omwente ling is geen sprake geweest. De actieve muziekbeoefening zinkt nog altijd in het niet bij de passieve. Men besteedt liever een paar tien- I tjes aan een LP dan aan een maand I lesgeld. Men draait liever een avond platen, dan dat men een half uur studeert. Zo staan de zaken momenteel, hoe naarstig er ook van alle kanten gesleuteld wordt. Een van die sleu telaars is Bernhard van Beurden, die gistermiddag zijn compositie Allemaal vogels!' aan-, uit en op voerde, tijdens dé Nieuwjaarsmati nee in de Grote Zaal van het Con certgebouw. Zijn oplossing is vrij eenvoudig: hij laat van de leus 'Kunst voor allen' gewoon het eerste woord weg. Je houdt dan over een Nederlands bla- zersensmelbe, waarvan de leden, vermomd als vogels, op de meest onverwachte momenten van onbe stemde klanken moeten uitstoten. Zelf vertel je er een slecht ver staanbaar en daardoor onbegrijpe lijk verhaal bij. Dat is alles. Nie mand luistert, geen kind (negentig procent van het publiek) en geen volwassene, maar dat is blijkbaar geen bezwaar. Trouwens, naar de Ouverture Für Harmoniemusik van Mendelssohn en naar Symfonie van Blazers, die door het Ned. Blazersensemble on der leiding van Andre Vandernoot perfect werden gespeeld, werd ook amper geluisterd. Een zinneloze middag eigenlijk, die a.s. zaterdag in 'De Doelen' in Rotterdam nog eens wordt over gedaan. LONDEN De Britse regering zal financiële steun verlenen aan de op een na grootste oliemaatschappij van het land, Burmah Oil. De maatschappij is ln grote financiële moeilijkheden geraakt door verlie zen die zij met haar tankersvloot heeft geleden. De overheidssteun is vooral bedoeld om de maatschappij te helpen bij het nakomen van haar uit leningen voortgekomen verplichtingen. Langlopende lenin gen met een gezamenlijk bedrag van 650 miljoen dollar zullen wor den omgezet in leningen met een looptijd van 12 maanden met een garantie van de centrale bank van Engeland. In ruil zal Burmah Oil de Britse regering een aandeel van 51 procent geven in haar activitei ten op de Noordzee. De financiële steun moet nog door het parlement worden goedgekeurd. Van een verslaggever AMSTERDAM Minister-presi dent Den Uyl was omtrent de jaar wisseling een 'gelukkig mens'. In AVRO's radiojournaal zei hij op ou dejaarsavond: 'Als ik kijk naar wat er is gebeurd en naar wat we nog kunnen doen, dan hebt u te maken met iemand die zegt: ja, toch ge lukkig.' De voorspellingen over de werk loosheid noemde hij 'uiterst som ber'. 'We zullen alles moeten doen om dit kwaad zo gering mogelijk te houden.' De regering zal in 1975 ln het nieuwe Jaar in de eerste plaats de werkloosheid te lijf gaan en tevens de 'zeer hoge inflatiegraad terugbuigen.' 'Ondanks alle moei lijkheden hebben we in 1974 veel kunnen doen', aldus de premier. 'De energiecrisis heeft Nederland min der aangetast dan andere landen, maar ook ons land krijgt de klap pen' van de ernstige economische teruggang in de Industriële wereld op het ogenblik', zei de premier. Alfrink Kardinaal Alfrink zei gisteravond voor de TV te hopen dat 1975 zal brengen een 'beter verstaan van elkander, een groter respect voor elkander, ondanks verschil van me ning en verschil van Idealen, een vermindering van de agressiviteit et. een dieper bewustzijn van saamhorigheid en van zorg voor elkaar. Een jaar van grotere ver bondenheid, van elkaar willen zoe ken, van samen kerk willen zijn zonder agressiviteit en onnodige polarisatie.' Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 - 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer moge lijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. Naar het huis van mijn Vader een eeuwig huis, niet met handen gemaakt Halleluja! Amen! In Jezus ontslapen onze Zuster, Behuwdzuster en Ta|nte Hinke Stienstra op de leeftijd van 68 jaar. Arnhem: Arnhem Amsterdam: Amsterdam: Uden (N.Br.) Uden (N.Br.): A. Stienstra G. Stienstra-Kweton W. Vunderink-Stienstra R. M. Vunderink J. Stienstra J. Stienstra-Goris Amsterdam noord, 30 december 1974 Huize „De Kimme", Beemsterstraat 546. Correspondentie-adres Tormentilstraat 34, Arnhem. De overledene wordt niet opgebaard. De crematie zal plaatsvinden op zaterdag 4 januari 1975 om 11.50 uur in het crematorium 'Westgaarde', Ookmeerweg 275, Amsterdam- Osdorp. Vanaf Centraal-Station tramlijn 1 tot Meer en Vaart, daar overstappen op bus 23, die re gelrecht naar het crematorium 'Westgaarde' rijdt. De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets. Psalm 23 Op nieuwjaarsdag nam God tot Zich onze lieve Moeder, Oma en Overgrootmoeder Stijntje Graafland-van Vliet sinds 27 februari 1966 weduwe van J. W. Graafland, op de hoge leeftijd van 86 jaar. Haar leven met haar Hemelse Vader en met ons blijft een voorbeeld van eenvoud, echtheid en trouw. IJzendoorn: C. J. Zaayer-Graafland R. Zaayer J. C. Blom-Graafland Alphen a.d. Rijn: Haarlemmermeer Amsterdam: E. J. Ketel-Graafland N. J. Graafland G. Graafland-Nyman klein- en achterkleinkinderen Alphen a.d. Rijn, 1 Januari 1975. Concordiastraat 10. Geen bloemen. Moeder ligt thuis opgebaard, van waaruit D.V. de begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 4 januari op de Ooster Begraafplaats te Alphen a.d. Rijn. Aankomst aan de aula 12.00 uur. Na de begrafenis is er in de aula van de begraaf plaats eveneens gelegenheid tot condoleren. Op nieuwjaarsdag werd door de Heer uit ons midden genomen onze lieve Zuster, Schoon zuster en Tante Stijntje van Vliet Weduwe van J. W. Graafland in de ouderdom van 86 jaar. C. van 't Woud-van Vliet J. W. van 't Woud C. Graafland Neven en nichten Alphen a. d. Rijn, 1 januari 1975 Heden nam God plotseling uit ons midden tot Zich mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Grootvader en Overgrootvader Willem Zwiers oud 76 jaar. H. I. Ambacht: A. Zwiers-Gort Roden: W. Zwiers M. A. C. Zwlers-de Reus Hilversum: W. L. Stoop-Zwiers L. F. Stoop Oostvoorne: J. A. van Nugteren-Zwiers C. Nugteren Zevenhuizen: J. Zwiers M. P. A. Zwiers-Krouwer Kleinkinderen en achter kleinkind H. I. Ambacht, 31 december 1974 Kijfhoekstraat 184 Geen bloemen - Geen toespraken De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 4 januari 1975 om 12.00 uur op de algemene begraafplaats Achter Ambachtseweg te H.I. Ambacht. Vooraf wordt een rouwdienst ge houden in de Gereformeerde Kerk aan de Paulusweg te H.I. Ambacht, aanvang 11.00 uur. De Here is mijn Herder, mij ontbreekt niets. Psalm 23 vers 1. In vol geloofsvertrouwen is ln zijn Heer en Heiland ontslapen onze lieve Man, Vader en Grootvader Dirk Nasveld op de leeftijd van 69 Jaar. Oude Wetering: J. M. Nasveld - van der Meij Weesp: G. J. Beekman-Nasveld J. Beekman Marijke, Jolanda Oude Wetering: J. C. Nasveld A. Nasveld-van Woenzel Marja, Yvonne Anne Christine Oude Wetering, 30 december 1974. Kerkstraat 80. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrij dag 3 januari 1975 na de rouwdienst welke om 13.00 uur aanvangt in de Gereformeerde Kerk te Oude Wetering. Woensdagavond 1 januari is er in het rouwcentrum achter de Ned. Herv. Kerk gelegenheid de familie te rondo leren van 8.00 tot 9.30 uur namiddag. Na de teraardebestelling is er in het jeugdge- bouw achter de Geref. Kerk nog gelegenheid de familie te condoleren. ,.De Heere weet wat goed voor ons ls" schreef zij in haar laatste Kerst- en Nieuwjaarswens. Op Zijn tijd, voor ons geheel onverwacht, nam de Heere tot Zich, na een kortstondige ziekte, onze geliefde Dochter, Zuster. Schoonzuster en Tante Nellie Koppenaal Echtgenote van Efraïm C. Baartman op de leeftijd van 48 jaar. 29 december 1974 Surrey-B.C., Canada 14450 - 114A Avenue Uit aller naam: T. J. Koppenaal-Overweel Hyacinthenstraat 14, Lisse P. C. Baartman Llsserdijk 470, Lisse Nog onverwacht is in zijn Heer en Heiland ontslapen, mijn geliefde Man, onze lieve zorg zame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader Jacob Voskamp Echtgenoot van A. Noordzij eerder gehuwdg eweest met W. K. Adriaanse in de ouderdom van ruim 85 jaar. ,,Op God rust mijn heil en mijn eer, mijn sterke rots, mijn schuilplaats is in God." Psalm 62 8. Naaldwijk: A. Voskamp-Noordzij Naaldwijk: S. de Haan-Voskamp S. de Haan Oosterend (Texel)M. Brasser-Voskamp L. Brasser St. Michael (USA)Wilh. Voskamp Klein- en achterklein kinderen Naaldwijk, 31 december 1974. Pr. Julianastraat 56. Aan het woonhuis liever geen bezoek De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de „Ontmoetingskerk", Anjerlaan 47 te Naaldwijk. Gelegenheid tot condoleantie aldaar vrijdag 3 januari van 7-8 uur nam. De rouwdienst zal worden gehouden op za terdag 4 januari 1975 om 10.30 uur v.m. in bo vengenoemde kerk, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden om 11.15 uur op de algemene begraafplaats te Naaldwijk. God nam tot onze ontroering nog plotseling uit onze kring weg onze mede-Ouderling, Broeder Thomas Pols Hij heeft de goede strijd gestreden en het ge loof behouden. Trooste God zijn vrouw en kinderen. De parochieraad van de Westerkerk van de Gereformeerde Kerk te Delft W. Kreuzen-v.d.m. praeses A. van Eijk - scriba Delft, Oudejaarsdag 1974 „En vertrouwt op de Here.'1 Psalm 4:6b (onberijmd) Na een kortstondig ziekbed is heden in haar Heer en Heiland ontslapen, mijn geliefde Vrouw, onze lieve zeer zorgzame Moeder, Oma, Zuster, Schoonzuster, Tante en Nicht Geertrui Woutcrina Koster-Hag end ijk op de leeftijd van 59 jaar. M. Koster Piet, Adrie Niek Jan, Letta Ger, Map Jeanne, Wout Mari, Betsie Barendrecht: Rotterdam: Barendrecht: Numansdorp: Rhoon: Barendrecht: Henk, Marga Rotterdam: Bas Barendrecht: Els Truus, Johan Maarten, Gerda kleinkinderen en verdere familie Barendrecht, 1 januari 1975. Voordijk 372. Geen bloemen. Onze vrouw en moeder is opgebaard in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Schelde- straat. Rouwbezoek aldaar: vrijdagavond van 20.45—21.45 uur. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 4 Ja nuari te Barendrecht 15.45 uur. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de aula, welke aanvangt te 15.15 uur. IMPRESSIES UIT HET LAND VAN DE BUBEL GOOI* UKK0 JaQSr Een boek L<ct schitterend) kleurenfoto's van Israêf. U ziet do plaatsen waar zich allerlei bijbelss gebeurtenissen hebben af* gespeeld I In de tekst van Okko Jager gaat de bijbel erbij open. Verwijzingen naar de bijbelse historie en waardevolle kanttekeningen worden afgewisseld door boeiende moditatievo beschouwingen. Door het samenspel van woord en beeld een boek van bijzonder karakter. 1n zijn fraaie uitvoering een vorstelijk geschenk. Verkiijgbtu ln da boekhandel EEN BOEK VAN ZOMER KEUNING f 29.90 WAG EN IN GEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 15